Autor Tema: Osobe bez oružnog lista-česti gosti streljana kao strijelci  (Posjeta: 15364 vremena)

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: Osobe bez oružnog lista-česti gosti streljana kao strijelci
« Odgovori #15 u: 18. 09. 2007. 15:45:13 »
Ja to gledam i nevjerujem da onaj tko nema oružni list i pušku može pucati na streljani a da nije recimo član streljačke udruge. Tko je dao pušku onome kome je oduzeta zbog ne znam čega. Pogledajte sliku ekipe za državno prvenstvo trap iz Osječko-Baranjske županije gdje je jedan na slici bez puške, ali je u repki znači pucao je. Tko je ovdje ludč   
Huntercro ti si kralj  z10
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline thunder11

  • K
  • *
  • Postova: 55
    • SN Metak
Odg: Osobe bez oružnog lista-česti gosti streljana kao strijelci
« Odgovori #16 u: 18. 09. 2007. 19:55:54 »
Ista situacija je i ovde u Srbiji. Oruzje se brzo gubi. Zastoč Zato sto su zakoni veoma loshe koncipirani. Ovde se cesto govori o "strogom nadzoru". To je bolesno, kakav strogi nadzor. Svako ko je bio u armiji treba i mora mu se omoguciti da nosi i koristi oruzje. Drugo u vezi sa temom, treba omoguciti svakome ko to zeli da puca na takmicenjima. Ovde je za drzanje vazdushne puske potrebna dozvola ali isto tako ucenik 2. razreda osnovne skole moze da ide na trening streljastva. Ja sam za to da se naprave strogi i razumni zakoni o oduzimanju oruzja a ne cim nekoga opsujesh. TO JE BOLESNO. Pretpostavljam i to da se oruzje oduzima ako idesh u krivolov. I to je BOLESNO. Krivolov nema veze sa rukovanjem oruzjem. ZA TO TREBA DA SE PLATI DEBELA KAZNA.Sta je josh bolesno: BOLESNO JE I TO STO LJUDI NE MOGU DA PUCAJU NA SVOM POSEDU. Ima josh boleshtina za koje znam ali bolje da ih ne pominjem. Ljudima koji rade u ministartstvima je bolje da se zapitaju da li je sigurnije da imaju ljude koji pucaju jednom godishnje zbog zakona ili ljude koji to mogu da rade svaki dan. Toliko o ocuvanju discipline kada je oruzje u pitanju.

thunder11

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Osobe bez oružnog lista-česti gosti streljana kao strijelci
« Odgovori #17 u: 18. 09. 2007. 20:31:17 »
privilegija onog tko ima oružni je da može pucati na kojoj streljani hoči i da MOŽE POSUDITI ORUŽJE. oni koji nemaju oružni nažalost nemaju tu privilegiju. neki su nažalost izgubili to pravo nepravedno ali si izgubili.  i to je tako i tako mora biti
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline ikova371

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1012
  • manje teorije,više lova
Odg: Osobe bez oružnog lista-česti gosti streljana kao strijelci
« Odgovori #18 u: 18. 09. 2007. 20:38:21 »
teška tema,pošto svi znamo kako su neki normalni i ok lovci i kolege izgubili oružje zbog  raznih i čudnih situacija,  to je stvar interno društva da si puknu kojeg goluba,a na natjecanja je.... nemogu

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Osobe bez oružnog lista-česti gosti streljana kao strijelci
« Odgovori #19 u: 18. 09. 2007. 22:08:35 »
Ima mladih lovaca koji nemaju oruznog lista i puske jer ne mogu si kupiti.To ne znaci da oni nisu sposobni za pucanje. U Engeskoj ,USA i dr. drzavama cak i klinci uz pratnju mogu pucati bez ikakvog ispita.Nesrece se ne dogadjaju ,bar ne u Engleskoj i klinci pucaju odlicno 12-17 god.
 Oruzni list ne znaci da li je netko sposoban da puca ili da je strucan.To je samo potvrda da lovac ili strijelac posjeduje legalnu pusku,bar bi tako trebalo biti. Vaznije je da li je osoba polozila lovacki ispit jer bi to trebao biti uvijet za koristenje oruzja,a ne oruzni list kojeg su mnogi dobili za kilu janjetine. I ovo sto se radi preko HLS-a nije dobro jer nigdje nema dokumenta da je buduci lovac imao obuku o rukovanju oruzjem. d6

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Osobe bez oružnog lista-česti gosti streljana kao strijelci
« Odgovori #20 u: 18. 09. 2007. 22:54:14 »
ja sam bacio tenziju na streljačko društvo ako niste primjetili jer su tamo sigurno pod večim i budnijim okom instruktora nego kod nas kad si malkec spijemo pa onda udri
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Osobe bez oružnog lista-česti gosti streljana kao strijelci
« Odgovori #21 u: 21. 09. 2007. 12:34:03 »
Moje mišljenje je da se na strelištima Društava pojavljuje na streljačkim mjestima relativno mali ,odnosno neznatni broj strijelaca kojima je iz kojekakvih razloga zabranjeno držanje i nošenje oružja.No kad netko od organizatora sa sigurnošču zna da dotični nema pravo na oružje treba ga bez milosti udaljiti sa strelišta.
No po meni puno veča opasnost na streljanama vreba ta vrijeme takmičenja u tzv. disciplini Fair-play gdje neki domačini u utrci za zaradom daju mogučnost izlaska na pistu svim gostima na lov.priredbi bez obzira imaju li ili ne pravo na oružje i  koliko su ispili gemišta ili piva. Sve se to dopušta u trci za zaradom bez razmišljanja o eventualnim trajnimim konzekvencama po Društvo i pojedince.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Osobe bez oružnog lista-česti gosti streljana kao strijelci
« Odgovori #22 u: 21. 09. 2007. 12:44:31 »
Fazane,u pravu si.No problem leži u činjenici da ja kao korisnik strelišta nemogu ništa napravit da onima bez oružnog lista zabranim korištenje strelišta,jer ti isti pucaju na strelištu uz blagoslov voditelja iako on zna da nemaju odgovarajuče papire.A tek streljačka natjecanjačTo je dodatni apsurd.Nitko ne kontrolira oružje i oružne listove prije natjecanja i kod prodaje streljiva,iako bi po zakonu to morali.  >:( d7
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Osobe bez oružnog lista-česti gosti streljana kao strijelci
« Odgovori #23 u: 21. 09. 2007. 13:01:49 »
Tvrdim Ti da takvo neogovorno ponašanje mora donjeti po logici velikih brojeva velike probleme.No u večini društava idu logikom ,pa neče valjda baš kod mene , a kada se nešto dogodi onda je kasno za sve .
Ako si pročitao koji moj postič vidiš da sam na stajalištu ,što provodim u svom Društvu i savezu ,da bez čelične discipline i odgovornosti svakog pojedinca nema zajedničkog uspijeha.Tvrdim da mi još uvijek shvačamo demokraciju krivo,tj. da je svakome sve dopušteno.Takvim načinjem razmišljanja i ponašanja u Društvima , dovodi  do anarhije ,nerada, krivolova i svih drugih negativnih posljedica.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Osobe bez oružnog lista-česti gosti streljana kao strijelci
« Odgovori #24 u: 21. 09. 2007. 13:02:06 »
Ako pogledamo da je vecina strijelaca prosla vojnu obuku pitam se cemu oruzni listč
Oruzni list bi trebao biti od vaznosti samo na javnim mjestima ali ne i na streljanama.Mi bi trebali podupirati pucanje na streljanama,a za one neiskusne ponuditi im kurs gdje mogu dobiti certifikat za streljastvo.Izvan RH to je veliki biznis i puno se puca,a industrija i sport rastu stalno te je zarada ogromna.S tim se pojacava konkurencija na trzistu te se prodaju bolje i i jeftinije stvari zbog konkurentnosti. Ja sam mislio kao i vi dok na streljani nisam vidio 12 godisnjake koji pucaju iz kar. bolje od mene i one sto sa sacmaricama pogode 25/25 golubova. Oni smiju pucati samo na streljanama i za to imaju certifikat.Da bi dobio certifikat moras uciti uz strucnu osobu i nakon odredjenog broja sati ga dobijes,kao i vozacku.
 Na taj nacin se sprijecava pucanje na divlje po sumama i gorama.Isto tako je preventiva da klinci nece krasti puske dok nema roditelja i praviti pizdarije uokolo. Ja sam to radio izmedju 14-18 godine( bio je rat itd.) te sam svaku priliku ugrabio da se iskradem iz kuce i pucam.Opet znao sam sto cinim i sve to ali da su mi pruzili priliku pucao bih na streljani i svoj dzeparac ostavio tamo.

 Streljastvo i lov se nesmije mijesati.Lovci moraju zadovoljiti mnoge kriterije,a strijelci ne jer ipak mi pucamo u prirodi i nismo okruzeni zastitnim nasipima te nasa zrna zavrsavaju posvuda,a da ne kazem da pucamo na zivotinje. Treba na streljanama dati priliku svima uz strucno vodstvo i promovirati taj sport za dobro svih nas d4

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Osobe bez oružnog lista-česti gosti streljana kao strijelci
« Odgovori #25 u: 21. 09. 2007. 15:03:05 »
medo sve je to OK, a da sad karikiramo, šta da ti na streljanu doče osoba koja je psihički poremečenač Njoj su sigurno uzeli u policiji oružje jer mu oružje nesmije u ruke jer je opasnost!!! A recimo da je prošao obuku u vojsci, zna rukovati s oružjem, ali ORUŽJE NESMIJE U RUKE TAKVOJ OSOBI....

Da se nebi netko uvrijedio ne govorim o PTSP, nego o nečemu drugom...

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Osobe bez oružnog lista-česti gosti streljana kao strijelci
« Odgovori #26 u: 21. 09. 2007. 15:17:45 »
medo sve je to OK, a da sad karikiramo, šta da ti na streljanu doče osoba koja je psihički poremečenač Njoj su sigurno uzeli u policiji oružje jer mu oružje nesmije u ruke jer je opasnost!!! A recimo da je prošao obuku u vojsci, zna rukovati s oružjem, ali ORUŽJE NESMIJE U RUKE TAKVOJ OSOBI....

Da se nebi netko uvrijedio ne govorim o PTSP, nego o nečemu drugom...
Prije svega postoji subjektivna ocijena svakog sudionika ,a provodi je onaj koj doticnu osobu susrece na streljani.Osim toga ako je osoba punoljetna dovoljno je da ima potvrdu iz MUP-a ili sl. da doticna osoba nije kaznjavana ili zbog cega je kaznjavana.
 To je jednostavan nacin i ne bi se smijelo zbog iznimaka generalizirati sve. Od maloljetnika to se ne moze traziti ali uvijek postoji mogucnost da se uz koordinaciju sa sudom i MUP-om to sredi.
 Ako mu se ne smije dati oruzje u ruke onda mu se ne bi smijelo dati ni auto u ruke ;D
Svi imamo kolege od kojih neki boluju od PTSP-a ili su se potukli u birtiji medjutim mi njima i dalje vjerujemo i lovimo s njima. Po zakonu oni ne bi smijeli imati oruzje na odredjeno ili neodredjeno vrijeme ali ipak ga imaju.
 Onaj tko zeli s oruzjem pociniti neko kazneno djelo nece ga sigurno pociniti na streljani,a ako zeli do oruzja opet ce naci neko mijesto izvan streljane.Treba sprijeciti pucanje na divlje i da ljudi pucaju posvuda.To se ne postize zabranama vec ciljanim nadzorom.
U necijim rukama i pas je oruzje d1