Forum LOVAC

Lovstvo => Lovstvo => Časopisi, knjige, video, TV emisije o lovstvu => Autor teme: Lovac - 08. 04. 2009. 01:16:14

Naslov: "Novi" Lovački vjesnik by Robert Maleković
Autor: Lovac - 08. 04. 2009. 01:16:14
Citat:
POGLEDAJTE CIJELI ČASOPIS U PDF FORMATU (http://mypaper.mediazona.hr/Publish/Repository/Lovackivjesnik/1d6015b6-6bef-4f84-8b4d-8003de7a8ce9/431.pdf)
ILI JEDNOSTAVNO PRELISTAJTE  (http://mypaper.mediazona.hr/Publish/Repository/Lovackivjesnik/1d6015b6-6bef-4f84-8b4d-8003de7a8ce9/index.htm?skin=Default2%20originalAttribute=)


Struka u službi lovstva

Željeli bismo da novi Lovački vjesnik bude štivo ne samo za lovca, već za čitavu njegovu obitelj.


(http://www.lovac.info/images/stories/magazini/lovacki_vjesnik/lv-409-540.jpg)

Poštovani čitatelji,

Nakon više od deset godina u rukama imate Lovački vjesnik koji je po izgledu i sadržaju
drugačiji od svih dosadašnjih izdanja i koji je napravljen u skladu s zaključcima Izvršnog
odbora i Skupštine HLS-a o potrebi za suvremenijim časopisom.
Naravno, Vjesnik će i dalje biti glasilo Hrvatskog lovačkog saveza, ali će ga autorski dodatno obogatiti stručni
suradnici. I još nešto: osim u tiskanom izdanju, sve ostale informacije iz lova i lovstva
moći ćete ubuduće čitati i na našim internetskim
stranicama, www.hls.com.hr (http://www.hls.com.hr). Ističem
da će Lovački vjesnik biti prvi strukovni časopis europskih lovačkih saveza u digitalnom
izdanju!
S radošću vas izvještavam kako smo, pokrenuvši reorganizaciju, vodili računa o tome da
s našim budućim ulaskom u Europsku uniju trebamo biti spremni na sve izazove koje nam
postavlja tržište bez granica pa tako i da naš časopis unaprijedimo da bude spreman za
tržišnu utakmicu. Kao i do sada, on će i dalje ostati naše tradicionalno glasilo, ali osuvremenjen,
koristit će sve prednosti koje nam u nakladništvu i informiranju pruža suvremena
tehnologija. Naravno, i tiskano i internetsko izdanje bit će dostupno samo našim pretplatnicima
i članovima HLS-a. Zahvaljujući digitalnom izdanju, ali i našim web stranicama,
aktualne informacije više nećete morati čekati i mjesec dana do izlaska Vjesnika, jer
će sve novosti odmah po pripremi biti dostupne svim našim čitateljima. Također je vrlo
važno da će biti dostupne i našim čitateljima u inozemstvu, do kojih pošta, bez obzira na
suvremena prometna sredstva, ipak ponegdje putuje i po desetak dana!
Lovački vjesnik koji je pred vama svojim će sadržajem zadovoljiti interes ne samo našeg
članstva nego i cijele lovačke obitelji. Zato smo osmislili i nove sadržaje i novi izgled
Lovačkog vjesnika kako bismo iz obrane prešli u napad i na području informiranja i izobrazbe.
U posljednjih se desetak godina žestoko opiremo napadima raznoraznih tobožnjih
zaštitnika prirode, pa moramo biti aktivniji , jasniji i otvoreniji te bez okolišanja reći da
smo upravo mi lovci, pored šumara , najveći i najbrojniji stvarni zaštinici prirode!
Javnost će cijeniti naše napore u lovstvu i očuvanju prirode i njenih resursa samo ako
to pravilno prezentiramo. Preko pisanih ali i elektroničkih medija, lovstvo otvaramo
javnosti, a na dobrobit čitave društvene zajednice!
Nadam se da ćete, kao i do sada, uživati u čitanju, te vas pozivam da nam se svojim prijedlozima
i primjedbama pridružite u stvaranju što boljeg Lovačkog vjesnika!


Ðuro Dečak,
predsjednik Hrvatskog lovačkog saveza



Urednik
Robert Maleković
e-mail: robert.malekovic@gmail.com
Uredništvo
Marijan Lekić, izvršni urednik
Zlatko Stolnik, predsjednik Izdavačkog savjeta HLS
Denis Slogar, grafički urednik
Adresa uredništva
Lovački vjesnik, 10000 Zagreb, Nazorova 63
Tel. 01/4834 562, Faks 01/4876 564
e-mail: lovacki.vjesnik@hls.t-com.hr

LOVAČKI VJESNIK sva prava pridržana
Rukopise i fotografije ne vraćamo.
Objavljene fotografije su autorsko vlasništvo HLS i bez pismenog odobrenja ne smiju se drugdje objavljivati.
Nakladnik ne odgovara za dizajn i sadržaj plaćenih oglasa
54.000
naklada ovog broja
Grafička priprema
Mediazona
Nakladnik
Hrvatski lovački savez, Zagreb, Nazorova 63
Za nakladnika
Ðuro Dečak, predsjednik HLS-a
Tisak
Zrinski d.d.
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: Tihomir - 08. 04. 2009. 09:43:49
PDF je u banani
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: skyangel - 08. 04. 2009. 10:19:42
U teškoj banani loool! Vidi se da je nestručna ruka uploadala pdf hehe. Nadajmo se da će idući broj biti uređen za jednostavno prelistavanje...
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: dean - 08. 04. 2009. 12:06:24
Časopis me neodoljivo podsjeća na jedan drugi list...  fre
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: Tihomir - 08. 04. 2009. 12:28:19
Meni je nekako kroz glavu prošao jedan naš kolega
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: oliverl - 08. 04. 2009. 15:26:15
Neznam za vas ali meni sve radi OK, i pdf i prelistavanje!
Na brzinu sam ga prolistao i čini mi se da je dan i noć razlika od prethodnih izdanja - na bolje!  d4
Naravno da prvo moram pročitati članke za konačnu ocijenu ali prvi dojam je odličan - napokon dugo očekivana promjena!  ref

P.S. Prvo sam pomislio da je Lovac opet "prvoaprilski" raspoložen  rol
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: shaga - 08. 04. 2009. 16:26:18
Po meni sve OK............Samo da je u redalkciji bilo bar malo ozbiljnosti ili ti aktivnosti pa da izadju na teren pa da slikaju "rucno" bilo sta u vezi sa lovom............a ne da stave na naslovnu stranu vec toliko izlizanu sliku vuka, koja izadje bar sto puta ako na google image ukucate  rijec WOLF
 m2
Izvinjavam se ako grijesim  zagi
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: Štef - 08. 04. 2009. 20:39:23
 Super što je LV dostupan u elektronskom obliku!  d4 Nakon svih loših iskustava da se ništa ne može i ništa se ne događa ipak se netko sjetio i ideju pokrenuo te je i sproveo.
 Pa nemojte biti tako negativni i imat odbojnost prema bilo kakvoj promjeni. Meni je baš drago što je izašlo Internetsko izdanje ali imam i ja jednu primjedbu; lektor ne radi svoj posao kako treba, fulao je kalibar na naslovnici!  uf  dois d7
 Vi u HLS-u smjenite ga odmah!  happi happi
 
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: shandi - 08. 04. 2009. 20:48:17
Ovaj potez je svakako promjena na bolje. Ja to pozdravljam  d4
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: HS-2000 - 08. 04. 2009. 21:43:32
I ja pozdravljam promjenu i dajmo priliku da se pokaže novi lovački vjesnik.
Svakako je za pohvalu što je LV u elektronskom obliku ali svakako treba napomenuti gospodu "stručnjake"( hao hao)  na naslovnu stranicu i kalibar uf fre 2p
 kako je rekao naš moderator Štef
Pozdrav svima
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: pepi2 - 08. 04. 2009. 22:05:08
jedan sam od onih kojima je LV stizao  sa najmanje  desetak dana zakasnjenja, zato ovakvo elektronsko izdanje dozivljavam vrlo pozitivno iako mi je drazi tiskani primjerak u rukama,pomak je to na bolje  u svakom pogledu zato netreba zamjeriti lektoru na par sitnih pogresaka ,a i gospodin Vinko Puljic obavio je testiranje 3006 municije 9.rujna 2009. godine, ole!
inace sve funkcionira bezprijekorno, i  u pdf formatu i prelistavanje  d1
ps. Lovac mozes lagano prekriziti  obecanu donaciju  ;D jer ovakav napredak u hrvata u principu se fakturira u stotinama tisuca kn,budemo vidjeli koliko nam savezna clanarina bude isla gore.
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: Lovac - 09. 04. 2009. 10:42:04
uzgred budi i slovenski "lovec" i neki bh "hoop" magazini i mislim neki srpski lovački magazini su bili dostupni online u pdf- formatu pa smo mi kao otkrili toplu vodu i prvi imamo digitalno izdanje.... sor
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: banjsakz - 10. 04. 2009. 08:12:25
Zašto nemogu pročitat u PDF formatu?
Molim pomoć od nekoga. teaa
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: IŠiprak - 10. 04. 2009. 13:11:44
da li imaš instaliran Adobe acrobat reader, ako ne skini ga i nistaliraj.

http://get.adobe.com/reader/?promoid=BUIGO (http://get.adobe.com/reader/?promoid=BUIGO)
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: Lovac - 10. 04. 2009. 16:42:15
(http://www.lovackisavez-hb.ba/images/hoop/hoop63.jpg) (http://www.lovackisavez-hb.ba/hoop_pdf/Hoop_63.pdf)(http://www.lovska-zveza.si/ftp/glasiloLovec/2009/LOVEC-4-2009.jpg) (http://www.lovska-zveza.si/ftp/glasiloLovec/2009/LOVEC-4-2009.pdf)  (http://www.lovac.info/images/stories/magazini/magazini/mart_LN_09_Page_01-m.jpg) (http://www.ecolss.com/mart_LN_09.pdf)
Bitno da mi prvi imamo digitalno izdanje dlovac  d13  paci

Citat:
Naravno, i tiskano i internetsko izdanje bit će dostupno samo našim pretplatnicima
i članovima HLS-a.
A ovi gore su dostupni svima, opet smo prvi!  gss
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: Predator - 19. 05. 2009. 11:35:39
 Lovački vjesnik za svibanj je na webu HLS-a..
Baš me interesiraju komentari..

Inače za one koji ne mogu "prolistati" LV:
Instalirajte Flash Player i sve radi..
Pozdrav
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: Predator - 19. 05. 2009. 11:42:52
U teškoj banani loool! Vidi se da je nestručna ruka uploadala pdf hehe. Nadajmo se da će idući broj biti uređen za jednostavno prelistavanje...

Neznam zašto vam .pdf nije dobar?
postavljen je u rezoluciji da se može ispisati i komotno čitati..

 Dobrodosli na Forum LOVAC. Red bi bio da se predstavite u rubriku namjenjeu za to. Srdacan pozdrav Schultz
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: thunderbolt - 19. 05. 2009. 13:38:41
Pa LV je bolji neg sto je bija i vidi se uticaj Lovocuvara. Nek samo nastave samo da nije po staron. Nadan se da je bar ovi urednik lovacjer prosli to nije bija d4
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: skyangel - 19. 05. 2009. 14:54:55
Istina je da bi lovac puno bolje razumio materiju i znao bolje što čitatelji žele od časopisa i slično, ali nije baš nužno da mora biti lovac. Dovoljno je samo da ima volju učiti o lovu i da je zainteresiran slušati želje čitatelja. Od časopisa ne može biti ništa ako uredniku konstantno prolazi u tisak izraz poput onog novinarskog od neki dan "ženski vepar". Greške će se događati i to je ljudski, ali je poanta učiti iz njih.
Najbitnije je prepoznati materiju o kojoj čitatelji žele da se piše. Kao primjer je recimo balistika koja je donedavno bila totalno nepoznati izraz u LV-u. Slike ovog događanja, slike onog događanja, ovaj bio ovdje, onaj bio ondje, al da bi se možda napisala recenzija o učinku GROMA na divljač, to je bila naučna fantastika. Čovjek osvane na slici u LV-u, pogleda sliku, joj vidi me to sam ja, kak sam si lepi, zatvori LV i baci ga. Čovjek naiđe na temu recenzija kalibra 7x64 sa balističkim podacima i nečijim dugogodišnjim iskustvom napisanim, uzme si vremena i pročita cijeli članak.
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: Lovac - 20. 05. 2009. 08:44:07
Izašao novi  broj 5 2009 (1174 broj u 118 godina izlaženja) "Lovačkog vjesnika" za svibanj.
 

TEMA BROJA: srna

REPORTAŽA IZ LOVIŠTA - PROLJETNA PRASKOZORJA

KINOLOGIJA   - UZGOJ ŠAMPIONA

ODRŽAVANJE STANIŠTA  - REMIZE

BALISTIKA - 7,62 x 39 mm... i druge teme

 

PREGLEDAJTE ONLINE IZDANJE  (http://mypaper.mediazona.hr/Publish/Repository/Lovackivjesnik/bacb74c4-46e6-448c-b56e-04f2597c3956/index.htm?skin=Default)

(http://www.lovac.info/images/stories/magazini/lovacki_vjesnik/509_lovacki_vjesnik_540.jpg) (http://mypaper.mediazona.hr/Publish/Repository/Lovackivjesnik/bacb74c4-46e6-448c-b56e-04f2597c3956/index.htm?skin=Default)
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: fazan - 20. 05. 2009. 10:06:36
Po prvi put u životu vidim da je naslovnica u crnom obrubu.
Izgleda kao osmrtnica srnjaku s naslovnice. Ja neznam kaj se događa s Marijanom , ali tekstovi su sirovi ko bukva u travnju.
Imam uvezane sve lovačke od br. 1 iz 1973 kad sam počeo stažirati i odgovorno tvrdim da slike iz tog doba kako u Vijesniku , tako na kalendaru bez mogućnosti ...pointa djeluju bolje, zapravo životno za razliku od ovoga što se danas objavljuje
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: dick - 20. 05. 2009. 10:12:15
Kako je krenulo, još malo pa će i neki znani forumaši moći objaviti pokoji članak u Lovačkom vjesniku. Nije važno tko uređuje list, važno je tko piše i što se piše.
U Dobroj kobi je već počelo, Medo ima članak o "srnećim kalibrima". Još da se i ona može listati na netu .. eh.
Naslov: Svaka čast
Autor: imota - 20. 05. 2009. 12:23:48
Ja vidim novi lovački kao veliki napredak. Teme broja detaljno opisuju divljač i obiluju velikim brojem podataka što lovima omogućava da nauče o određenoj vrsti divljači. Novi koncept LVa mi se sviđa i doživio je pravu revoluciju u odnosu na stari u kojem si po mom mišljenju mogao pročitati samo o feštama, gozbama i ubačenim slikama da bi se ispunio prostor. Izvještaj iz Senjskog lovišta izgleda fantastično, a i onaj muflon izgleda vrhunski. Konačno list kojeg mogu čitati a ne prolistati. Za Damira Majnarića i Igora Ilića sam čuo i koliko znam to su pravi eksperti po pitanju lovstva pa vidim da su im i teme na takav način obrađene. Jedina zamjerka na listu je prevelik broj reklama ali kao i drugi listovi ovo mogu shvatiti jer je to ipak nešto štodonosi profit.

Čestitam uredniče i želim Vam da nastavite u istom tonu

Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: dean - 20. 05. 2009. 12:46:39
Pozdrav kolega. Daj se predstavi u rubrici za to, kao kaj su se i svi drugi forumaši...  d4
P.S. Tek došao, a već nekoga hvali... To cijeloj priči daje malo čudan ton...
Dobro nam došao!  z10
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: skyangel - 20. 05. 2009. 12:47:25
Baš, malo čudan ton hehe  fre
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: fazan - 20. 05. 2009. 13:09:04
Forum čita puno ljudi iz županijskih saveza i HLs-a. Komentari kolega su uglavnom pohvalni . To što se napiše u određenom momentu u pojedinoj temi  , nije upereno osobno protiv nekoga , već je  želja da Savez i Vjesnik  ide naprijed.
Uvjeren sam da većina kolega iz saveza to tako i shvaća. Baza ,pogotovo mladi ljudi koji nisu u rukovodećim strukturama društva ili saveza  , koriste ovaj forum ne samo za stjecanje znanja i upoznavanje s lovstvom već da iskažu svoje stavove i razmišljanja koje možda nemaju mogućnosti iznjeti u društvima gdje su članovi.
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: perop - 20. 05. 2009. 13:42:43
Imam informacije da su dobronamjerne kritike Lovačkog vjesnika upućene s Foruma Lovac ozbiljno shvaćene i prihvaćene od strane uredništva. To je sada jedno puno bolje glasilo u kojem koje ima mjesta za još puno poboljšanja.
Što se tiče Meda i njegovog odličnog članka u Dobroj Kobi o srnećim kalibrima i tu su prema mojim informacijama upalile neke njegove veze ostvarene preko Foruma Lovac. Dakle pohvale Forumu Lovac i iznošenju raznih osobnih mišljenja i stavova svakako bez bilo čijeg osobnog vrijeđanja. Kao što bi rekao Mao Ze Dong "neka cvate tisuću cvjetova".
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: imota - 20. 05. 2009. 13:51:59
Novi bas i nisam samo sto nisam pisao po forumima. Zasto bih se trebao nekom predstavljati kad neznam nikoga od vas a da budem iskren kad vidim ponasanje na forumu nisam toga ni zeljan? Zar covjek nesmije iznijeti svoje misljenje?  

Fazan@ u potpunosti se slazem s tobom i ovdje sam izrazio samo svoje misljenje - a za ove ostale mislim da uopce nisu lovci zbog njihova ponasanja. Koliko vidim ljudi se tu ponasaju kao neki prijeki sud - interesantno, a prvi put da sam nesto upisao na forumu. Cini se da sam ipak pogrijesio tj. mislio sam izraziti svoje misljenje koje imam o LV koji po meni sadrzi prilican broj dobrih tekstova. Zao mi je gospode ali moj dozivljaj lova je poseban i nezelim biti satisfakcija za vase hireve.

Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: dean - 20. 05. 2009. 14:37:46
U moj selu se ljudi predstavljaju, tako i na našem forumu. To je jedno od pravila ponašanja. Jer su ljudi u suprotnom jako hrabri u ovom virtualnom sivjetu, ja se zato krijem iza pravog imena...
Nitko od tebe ne traži JMBG, ali nekaj tipa... Ja sam Ivan, imam 30 godina, 2 psa, tri puške, lovim u okolici Zg, a najviše volim loviti srnjaka dočekom. Pozdrav i želim Vam dobru kob!
Svaka sličnost sa stvarnim osobama je slučajna i nadam se da ničiji ego nije povijređen...
Još jednom, dobro nam došao..  d4  z10  zagi
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: Harry P. - 20. 05. 2009. 17:07:58
deane, sjedi 5!!!  happi
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: .50AE - 21. 05. 2009. 00:24:31
Vrijeme je da i ja malo "dignem nogu" na uredništvo lovačkog vjesnika....
Za početak na str.57 dipl. ing. Zoran Merlić, ovlašteni stručnjak za lovačko oružje i balistiku, München, SR Njemačka  u članku "Regulacija punjenja municije za osobne potrebe unutar Eu" piše: "U Hrvatskoj danas mnogi lovci i puškarski majstori “na crno” pune municiju. To kod nas još nije pravno regulirano, ali je krajnje vrijeme da se mogućnost punjenja municije za vlastite potrebe regulira i ugradi u zakone." 
Koliko je meni poznato 1. još nismo u eu (pa piši o eu, a ne o hr ili mijenjaj naslov!)
                               2. trenutni zakon je usklađen sa zakonodavstvom eu,
                               3.od 1992. godine (nn 69/92) je zakonom regulirano punjenje streljiva za vlastite potrebe .
                              4. proizvodnja za daljnju prodaju regulirana je drugim zakonima i podzakonskim aktima.

Nadalje, članak na str. 58...balistička svojstva 7,62x39...čini mi se da bi dio teksta potiče iz knjige "Cartridges of the world".

Recenzije na str. 56/57 te na str. 62 više podsjećaju na plaćeni oglas nego na ozbiljan tekst.

Sve gore navedeno sam uspio pronaći u nešto više od 5 minuta listanja.   uf

Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: fazan - 21. 05. 2009. 07:52:36
Ne listaj i ne talasaj !!!
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: .50AE - 21. 05. 2009. 08:57:37
Ne listaj i ne talasaj !!!

Nisam imao zle namjere. Post je trebao biti upozorenje na određene pogreške u tekstovima i  dobronamjerna kritika u cilju podizanja kvalitete budućih izdanja.
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: perop - 21. 05. 2009. 09:32:17
Osobno smatram da sve što nije dobro ili je pogrešno napisano treba odmah upozoriti kako na ovim stranicama tako i na stranicama "Lovačkog vjesnika". Na "Forumu lovac" već je više puta spomenuto da se "Lovački vjesnik" financira iz naše članarine i ima pretplatničko čitateljstvo od 50000 ljudi. Ako se kroz tako uticajno glasilo provlače nestručni i zakonski krivo interpretirani članci kao i nezakonito reklamiranje nedozvoljenih sredstava lova stvara se mišljenje da je nešto što je ustvari strogo zabranjeno prešutno dozvoljeno i da o tome nadzorni i kontrolni organi i ne vode previše računa. Također nepoznavanje pozitivnih propisa i njihovo krivo interpretiranje može stvoriti sliku da je nešto zabranjeno i nedozvoljeno što u stvari nije i obratno. Ovdje svakako mislim na nedozvoljene lovove putem noćnih optika koje se reklamiraju kao sredstva za promatranje divljači i slično. U glasilu kojeg financiramo našom pretplatom trebamo i moramo upozoriti na sve ono što nije dobro kako bi se nepravilnosti ispravile i time dobilo jedno bolje i kvalitetnije lovačko glasilo. Dobronamjerna kritika je svakome dobro došla i ona je put napretka i način na koji se pojedine nepravilnosti mogu brzo popraviti.
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: skyangel - 21. 05. 2009. 09:52:10
Kratko i jasno:  d4
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: dean - 12. 06. 2009. 09:32:11
Tekst o remizama je super, i koliko sam mogao pročitati u njegovom stvaranju je sudjelovao i naš kolega podravec...  d4  z10
A kratka crtica o lovu na medu preko 500 CIC me nasmijala. Nekak ovak ide rečenica, (nemam časopis pri ruci da citira) precizan hitac jakog kalibra i teškom kuglom.... Pa koji k...?!?!?! Kaj smo mi dnevni tisak ili kaj?! Umjesto da napišu točno koji je kalibar, koja kugla, koliko grama, koja udaljenost, jer bi to dalo ozbiljnost, a i neke zanima s čim je čovjek lovio toliku divljač!
Inače je napredak vidljiv! Jedva čekam idući broj! Samo da počnu još pisati brojke, jer su one neumoljive... A ne nekaj tipa. Radilo smo puno, uzgojili hrpu a bilo je i lova... Reci nekaj tipa, izgradili smo 4 visoke čeke, 5 hranilišta za fazane, unijeli 10 tona kuruze...
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: dean - 13. 06. 2009. 12:58:36
Po ne znam koji puta sam pročitao tekst o srni iz broja 5... Dečki svaka čast! Posebno me veseli kaj je taj tekst napisao naš stručnjak a nije preuzet iz strane literature. Tak se to dela!  d4
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: HunterDon - 19. 06. 2009. 21:57:27
Novi broj... 6/2009...

(http://www.lovac.info/images/stories/magazini/lovacki_vjesnik/118-6mj_lovacki_vjesnik_540.jpg)http://mypaper.mediazona.hr/Publish/Repository/Lovackivjesnik/13bcfa75-cd66-482f-8c7d-57b08ca98062/index.htm (http://mypaper.mediazona.hr/Publish/Repository/Lovackivjesnik/13bcfa75-cd66-482f-8c7d-57b08ca98062/index.htm)

 d4
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: .50AE - 27. 06. 2009. 19:24:25
Novi broj... 6/2009...

Primjećuje se lagani pozitivan pomak u uređivačkoj politici.
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: Huntercro - 28. 06. 2009. 08:58:03
nakon takvog teksta o 7,62x39 i o punjenju jedan moj kolega mi kaže jesi pročitao ono o punjenju da to i nije baš najbolje i najsigurnije ?????

i šta da ja sad odgovorim ne znam nekad se zapitam jesam li ja možda glup i lud ili koji ku.ac ili ljudi ne znaju čitat ili su tekstovi loši
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: medicus - 28. 06. 2009. 16:46:09
a da ne pričamoo člancima o objektima za obradu i rasijecanje divljači koji se u zadnje vrijeme otvaraju, koliko tek tamo ima poluinformacija, neistina......  uf
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: HS-2000 - 28. 06. 2009. 16:53:35
nakon takvog teksta o 7,62x39 i o punjenju jedan moj kolega mi kaže jesi pročitao ono o punjenju da to i nije baš najbolje i najsigurnije ?????

i šta da ja sad odgovorim ne znam nekad se zapitam jesam li ja možda glup i lud ili koji ku.ac ili ljudi ne znaju čitat ili su tekstovi loši
Kolega Huntercro ima puno faktora u vezi punjenja to i sam znaš.
Ali zašto se uopće uzbuđivati i zašto uopće nekome nešto OBJAŠNJAVATI  mad, to je tako i radi se tako...hoćeš nećeš..uvijek ima "pametnih" koji traže dlaku u jajetu. uf
A kojekakvim tekstovima ne treba uzimati sve zdravo-za gotovo hao
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: Huntercro - 28. 06. 2009. 16:58:38
najviše me dojmio tekst o tome 7,62x39 gdje se sudski vještak raspisao o turpijanju vrhova umjesto o balističkim svojstvima navedenog kalibra 
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: Nikola - 28. 06. 2009. 23:30:14
Novi broj... 6/2009...

Primjećuje se lagani pozitivan pomak u uređivačkoj politici.
toliko velik da su vratili Lekića nazad. hahha
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: SEJFO - 28. 06. 2009. 23:54:57
Pozdrav!! d4
recite da sam lud al me zaboli.::: Mislim da bi "naš" forum-mislim mi (ne JA) forumaši  mogli dosta unaprijediti kvalitetu LV svojim raznoraznim prilozima, za početak odmah tražim da se honorariše ovaj moj prijedlog!!!! ;) ;) zagi
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: Predator - 29. 06. 2009. 10:14:47
Nisam uspio pronaći ni jedan prijedlog!
Lekić nije "opet" urednik" bez obzira na Martćevo pisanje.
"javio se u redakciju elektronskim putem"??? Možda telepatski...

Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: antoniog - 29. 06. 2009. 17:50:50
Evo dobili i mi lovački danas .
Jeli to broj za idući mijesec  ččč
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: walther9mm - 29. 06. 2009. 18:57:43
kolege,ja sam postar u splitsko dalm zupaniji.bas sam se pitao di mi je LV za 6 mjesec.sta je rec da kasni?jer obicno ga dijelimo na pocetku miseca i tada ga i ja dobivam isto.ali mi nije jasno kako jos nije izasa za 6 misec.zna li itko?
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: Predator - 30. 06. 2009. 10:13:51

kolege,ja sam postar u splitsko dalm zupaniji.bas sam se pitao di mi je LV za 6 mjesec.sta je rec da kasni?jer obicno ga dijelimo na pocetku miseca i tada ga i ja dobivam isto.ali mi nije jasno kako jos nije izasa za 6 misec.zna li itko?

Već je 10 dana na online izdanju. Imalo se nešto neradnih dana u tiskari....
Jučer je poslan poštom..
Pozdrav
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: Huntercro - 30. 06. 2009. 13:01:52
danas samo prolistao LV i kad sam vidio križaljku i rješenja uz nju pišu odmah i rješenje tako da nema potrebe rješavati nego samo poslati rješenja  hao
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: Tava - 30. 06. 2009. 16:47:27
Danas sam dobio LV i moram priznati već na str. 5 me dočekalo lice gosp. Roberta Malekovića, urednika. Pročitao sam i njegovo obraćanje lovcima i moram priznati ostao sam "paf". Pa nas, ljudi moji, ima 50000 lovaca koji idemo u lov i ne znajući da smo upitno kompetentni za ovu vrstu aktivnosti jer su (tako piše urednik) ovdje uključene dvije posebno opasne komponente - divljač i vatreno oružje. On konstatira da je u zadnjih 10 godina smrtno stradalo čak 29 lovaca,a od tog broja 14 vatrenim oružjem i tako dalje i tako dalje. Ukratko tekst ispod svake kritike znajući da ga dobiva već navedenih cca 50000 članova. Pa ako službeno glasilo HLS-a smatra svoje članove ovcama i neznalicama čemu se onda čudimo kad nas "peru" zaštitari i slični. Lov je sport koji nosi određeni rizik, ali zato daje puno više. U zadnjih 10 godina mislim da je više ljudi poginulo zato što se spotaknulo i palo niz stepenice nego što je autor naveo u svom tekstu. No zato su slučajeve u lovu i nazivali nesretnim jer su se jednostavno događali već i po vjerojatnosti velikih brojeva. Nikako ne smijemo takve slučajeve generalno pripisivati svim lovcima, a nesreća će na žalost uvijek biti. Cijeli članak je napravljen sa distance i mislim od čovjeka koji se baš i nije nauživao lova i druženja u prirodi. Osjećao sam potrebu da ovo napišem i da se izjadam jer me ovaj članak pogodio i kao lovca i kao čovjeka. NE, MI NISMO GRUPA PIJANIH LJUDI KOJA SA ORUŽJEM IDE KROZ ŠUMU DO PRVE BIRTIJE.

Pozdrav
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: TUROPOLJE - 01. 07. 2009. 09:00:04
Čestitam  Tava ...   teaa

Znaju oni dobro da mi nismo ,,ovce ,, samo nas tako prikazuju i kroje zakone da bi nas bilo što bolje prizemljiti,  iznenaditi , ustrašiti paralizirati itd ..

Jer svaka vladajuča mašinerija zna .. Šta znaći 50 000 naoružanih građana od toga sigurno

15 000 ,,terijera,, lovaca??????????????????? d4
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: TUROPOLJE - 01. 07. 2009. 09:08:47
Da vidite samo časopis moj pas ... najviše u njemu pudlica i ostalih nelovnih pasa a hrana i reklame na svakoj stranici . sramota ...

Da HKS i HLS nemogu od količine novca koje dobiju od članarina i ostalih ,,dobiti ,, urediti mjesečnike kako treba i biti korisni kako mladim tako i starim lovcima  ..

Sve je to tužno kad pomislim jer obavljaju funkcije oni koji su ,,umijetno postavljeni na mjesta u vodečim krugovima  bl bl bl ččč
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: fazan - 01. 07. 2009. 11:17:12
Daj malo pojasni , što si mislio time : " Umjetno postavljeni na mjesta u vodećim krugovima " ?
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: imota - 01. 07. 2009. 11:38:10
Danas sam dobio LV i moram priznati već na str. 5 me dočekalo lice gosp. Roberta Malekovića, urednika. Pročitao sam i njegovo obraćanje lovcima i moram priznati ostao sam "paf". Pa nas, ljudi moji, ima 50000 lovaca koji idemo u lov i ne znajući da smo upitno kompetentni za ovu vrstu aktivnosti jer su (tako piše urednik) ovdje uključene dvije posebno opasne komponente - divljač i vatreno oružje. On konstatira da je u zadnjih 10 godina smrtno stradalo čak 29 lovaca,a od tog broja 14 vatrenim oružjem i tako dalje i tako dalje. Ukratko tekst ispod svake kritike znajući da ga dobiva već navedenih cca 50000 članova. Pa ako službeno glasilo HLS-a smatra svoje članove ovcama i neznalicama čemu se onda čudimo kad nas "peru" zaštitari i slični. Lov je sport koji nosi određeni rizik, ali zato daje puno više. U zadnjih 10 godina mislim da je više ljudi poginulo zato što se spotaknulo i palo niz stepenice nego što je autor naveo u svom tekstu. No zato su slučajeve u lovu i nazivali nesretnim jer su se jednostavno događali već i po vjerojatnosti velikih brojeva. Nikako ne smijemo takve slučajeve generalno pripisivati svim lovcima, a nesreća će na žalost uvijek biti. Cijeli članak je napravljen sa distance i mislim od čovjeka koji se baš i nije nauživao lova i druženja u prirodi. Osjećao sam potrebu da ovo napišem i da se izjadam jer me ovaj članak pogodio i kao lovca i kao čovjeka. NE, MI NISMO GRUPA PIJANIH LJUDI KOJA SA ORUŽJEM IDE KROZ ŠUMU DO PRVE BIRTIJE.

Pozdrav

kolega Tava
Moram priznati da se danas dosta po svim novinama pise protiv lovaca, ali ovaj clanak urednika bas i nebih shvatio kako si ti Tava napisao. Naime, poznam gospodina koji je slucajno propucao covjeka u lovu pucajuci na divlje svinje i on bi rado cijlom svijetu lovaca kazao svoju pricu da se takvo nesto nekome ne ponovi. Naime, ovaj tekst shvacam prvenstveno kao mjeru opreza jer opreza medu lovcima nikad dosta. Tekst je po meni na tebe dobro utjecao i drago mi je da citas LV kako ga i ja cijelog procitam. Dobro je i da imas svoju kritiku sto znaci da o tome razmisljas i kad pogledam sebe zapravo stalno razmisljam o tome kako pise - nece se to meni dogoditi i nedaj Boze da se dogodi takvo nesto.
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: imota - 01. 07. 2009. 11:50:07
Pozdrav!! d4
recite da sam lud al me zaboli.::: Mislim da bi "naš" forum-mislim mi (ne JA) forumaši  mogli dosta unaprijediti kvalitetu LV svojim raznoraznim prilozima, za početak odmah tražim da se honorariše ovaj moj prijedlog!!!! ;) ;) zagi
Kolega SEJFO
Drzim da tvoj prijedlog drzi vodi. Kako sam vec pisao prije na forumu za mene je ovo znacajan napredak obzirom na vrijeme Lekica i mislim da forumasi mogu dati ideje o temama LVa. Ja evo osobno mislim da bi jedan clanak o odabiru puske za mlade (pa i stare) lovce bio jako dobar. Isto tako pomoc u biranju montaze, optike, dalekozora, i sl.gdje bi intervju  mogao se napraviti s nekim puskarom (npr. Rusan).

Pozdrav

Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: TUROPOLJE - 01. 07. 2009. 15:28:54
Poimence nebi imenovao ,  ali bez ikakvih znanja i svoje pameti o lovstvu i kinologiji prodaju nam maglu sa ,,zapadnog kolodvora,, i za to su još plačeni a mi si nemožemo pomoći jer sve se odvija u našem malom selu HR kao i u politici tako u svim krugovima od vrtića do staračkog doma..

Ps .. možda sam malo previše reko.. teaa
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: Štef - 01. 07. 2009. 16:00:44
[ Kako sam vec pisao prije na forumu za mene je ovo znacajan napredak obzirom na vrijeme Lekica i mislim da forumasi mogu dati ideje o temama LVa.



 A tko je rekao da sad nije vrijeme Lekića. Gospodin je tamo točno gdje je bio i prije par mjeseci.  d1
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: Tava - 02. 07. 2009. 08:49:27
Danas sam dobio LV i moram priznati već na str. 5 me dočekalo lice gosp. Roberta Malekovića, urednika. Pročitao sam i njegovo obraćanje lovcima i moram priznati ostao sam "paf". Pa nas, ljudi moji, ima 50000 lovaca koji idemo u lov i ne znajući da smo upitno kompetentni za ovu vrstu aktivnosti jer su (tako piše urednik) ovdje uključene dvije posebno opasne komponente - divljač i vatreno oružje. On konstatira da je u zadnjih 10 godina smrtno stradalo čak 29 lovaca,a od tog broja 14 vatrenim oružjem i tako dalje i tako dalje. Ukratko tekst ispod svake kritike znajući da ga dobiva već navedenih cca 50000 članova. Pa ako službeno glasilo HLS-a smatra svoje članove ovcama i neznalicama čemu se onda čudimo kad nas "peru" zaštitari i slični. Lov je sport koji nosi određeni rizik, ali zato daje puno više. U zadnjih 10 godina mislim da je više ljudi poginulo zato što se spotaknulo i palo niz stepenice nego što je autor naveo u svom tekstu. No zato su slučajeve u lovu i nazivali nesretnim jer su se jednostavno događali već i po vjerojatnosti velikih brojeva. Nikako ne smijemo takve slučajeve generalno pripisivati svim lovcima, a nesreća će na žalost uvijek biti. Cijeli članak je napravljen sa distance i mislim od čovjeka koji se baš i nije nauživao lova i druženja u prirodi. Osjećao sam potrebu da ovo napišem i da se izjadam jer me ovaj članak pogodio i kao lovca i kao čovjeka. NE, MI NISMO GRUPA PIJANIH LJUDI KOJA SA ORUŽJEM IDE KROZ ŠUMU DO PRVE BIRTIJE.

Pozdrav

kolega Tava
Moram priznati da se danas dosta po svim novinama pise protiv lovaca, ali ovaj clanak urednika bas i nebih shvatio kako si ti Tava napisao. Naime, poznam gospodina koji je slucajno propucao covjeka u lovu pucajuci na divlje svinje i on bi rado cijlom svijetu lovaca kazao svoju pricu da se takvo nesto nekome ne ponovi. Naime, ovaj tekst shvacam prvenstveno kao mjeru opreza jer opreza medu lovcima nikad dosta. Tekst je po meni na tebe dobro utjecao i drago mi je da citas LV kako ga i ja cijelog procitam. Dobro je i da imas svoju kritiku sto znaci da o tome razmisljas i kad pogledam sebe zapravo stalno razmisljam o tome kako pise - nece se to meni dogoditi i nedaj Boze da se dogodi takvo nesto.
Radi se samo o tome da je članak napisan kao da se vodi grupa djece iz vrtića, pa ajmo im sada malo održati propovijed. Nesreće se događaju u svakom lovu. Čitao sam da je čovjek stradao jer iz sendviča nije izvadio čačkalicu, pa to ne znači da sad treba oko toga držati propovijedi. Svaki lovac koji je položio ispit je o tome dovoljno slušao. No ono što me je povrijedilo je ton i način na koji je članak napisan, a to je učinjeno tako kao da ga nije napisao jedan od nas (lovaca). Što se Lov. vjesnika tiče ista meta, isto odstojanje. Previše reklama, malo stvari koje pravog lovca mogu zainteresirati. Pretplatio sam se na lovački list iz Srbije. Puno više stvarnih stvari i za pročitati taj list treba vremena koliko za svih 12 brojeva LV.

Pozdrav
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: dean - 02. 07. 2009. 12:16:53
Baš čitam taj tekst i veli gospodin da je "lov na lisice  u VB ograničen"?! Koji dio je njemu ograničenje ako se smije loviti iz vozila, pod lampom, sa prigušivačem na pušci, sa IC-om... Ako sam u krivu, neka me medo ispravi  jer je on na otoku godina i zna kakvo je stanje tamo...
Ali podržavam zadnju rečenicu, "edukacija i visoka količina opreza recept su za sigurno vraćanje...
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: Tava - 02. 07. 2009. 12:23:29
Baš čitam taj tekst i veli gospodin da je "lov na lisice  u VB ograničen"?! Koji dio je njemu ograničenje ako se smije loviti iz vozila, pod lampom, sa prigušivačem na pušci, sa IC-om... Ako sam u krivu, neka me medo ispravi  jer je on na otoku godina i zna kakvo je stanje tamo...
Ali podržavam zadnju rečenicu, "edukacija i visoka količina opreza recept su za sigurno vraćanje...

Lov na lisice i je ograničen, ali ne iz sigurnosnih razloga nego zbog pritiska raznih društava za zaštitu životinja.

Pozdrav
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: dean - 02. 07. 2009. 12:53:50
Pa da!  d4 Ali je to lov na konjima i sa 30 pasa koji gone jednu liju.. To baš nije sportski, ali je njihova tradicija i to treba poštivati!
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: imota - 02. 07. 2009. 13:10:16

Radi se samo o tome da je članak napisan kao da se vodi grupa djece iz vrtića, pa ajmo im sada malo održati propovijed. Nesreće se događaju u svakom lovu. Čitao sam da je čovjek stradao jer iz sendviča nije izvadio čačkalicu, pa to ne znači da sad treba oko toga držati propovijedi. Svaki lovac koji je položio ispit je o tome dovoljno slušao. No ono što me je povrijedilo je ton i način na koji je članak napisan, a to je učinjeno tako kao da ga nije napisao jedan od nas (lovaca). Što se Lov. vjesnika tiče ista meta, isto odstojanje. Previše reklama, malo stvari koje pravog lovca mogu zainteresirati. Pretplatio sam se na lovački list iz Srbije. Puno više stvarnih stvari i za pročitati taj list treba vremena koliko za svih 12 brojeva LV.

Pozdrav
[/quote]

Uf.. sa reklamama se u potpunosti slazem s tobom
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: TUROPOLJE - 02. 07. 2009. 13:24:33
Kad se govori i piše o jednoj temi onda treba tu temu napraviti ( napisati ) u jednom broju .. ili dva a ne razvlačiti na pet brojeva .. i u teme postaviti žive primjere nekih lovaca , ugajivača  , puškara , itd, koji mogu govoriti iz svog bogatog iskustva i prenijeti mladim . starim lovcma da kvalitetno mogu uživati u lovu i radostima koje on donosi druženje prirodom. Temu obraditi maksimalno profesionalno .. teaa
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: Huntercro - 02. 07. 2009. 14:03:45
jednom sam napisao : NAJVIŠE O MERCEDESU ZNAJU ONI KOJI GA NEMAJU

tako isto i o ovome i o svemu u državi : uvijek se pletu oni koji nemaju veze : o zakonu o rodiljama i svemu oko toga one koje nisu nikad rodile, o lovu oni koji nikad lovili, o ekonomiji doktori medicine itd itd itd itd

o lovačkom vjesniku oni samo sa nekim titulama nevažnim za običnog lovca - šta znači cijela studija o ne znam čemu za običnog lovca kad on to ne voli pročitat jer mu se tekst ne sviđa od početka, ili studija o zagađenju okoline ili ne znam šta. Treba ljudima normalnim pružit ono što ih zanima o svemu od  divljači do balistike, testove realnosti a ne neke rečenice koje nakon svog broja pružaju znanje ravno -     


 
Naslov: Odg: "Novi" Lovački vjesnik
Autor: Štef - 07. 09. 2009. 15:22:54
 (http://www.lovac.info/images/stories/magazini/lovacki_vjesnik/lovacki_vjesnik_7-8_09_540.jpg)http://mypaper.mediazona.hr/Publish/Repository/Lovackivjesnik/f8c6e397-5be5-49d5-9f39-ab494c7e27ab/index.htm (http://mypaper.mediazona.hr/Publish/Repository/Lovackivjesnik/f8c6e397-5be5-49d5-9f39-ab494c7e27ab/index.htm)


 Izdanje "Lovačkog vjesnika" za 07/08 2009. Kasnim ali i meni je bio godišnji.  ;)