Forum LOVAC

Lovstvo => Lovstvo => Iz dnevnih novina => Autor teme: pepi2 - 07. 02. 2011. 12:29:20

Naslov: Jutarnji list: Bojim se za svoju djecu ako lovci zapucaju blizu Laništa
Autor: pepi2 - 07. 02. 2011. 12:29:20
Kaj vi velite? Ja mislim da nebi sami trebali traziti neprilike i onda kad netreba.Uz dobru (pre)raspodjelu i gospodarenje mozemo loviti na mjestima da se i ostali gradjani osjecaju spokojno .
http://www.jutarnji.hr/loviste-pored-arene--bojim-se-za-svoju-djecu-ako-lovci-zapucaju-blizu-lanista/923491/ (http://www.jutarnji.hr/loviste-pored-arene--bojim-se-za-svoju-djecu-ako-lovci-zapucaju-blizu-lanista/923491/)
Naslov: Odg: Jutarnji list: Bojim se za svoju djecu ako lovci zapucaju blizu Laništa
Autor: Lovac - 07. 02. 2011. 15:39:36
Ovi mediji nisu normalni, samo im je do senzacija, ovo društvo (a i država je na dobrom putu) je otišlo skroz kvragu.
... Ma nemam volje ni komentirati...
....Interesantno kako se i HKS se našao da ima što pametno za pridodati...  uf
Naslov: Odg: Jutarnji list: Bojim se za svoju djecu ako lovci zapucaju blizu Laništa
Autor: danijel - 07. 02. 2011. 17:09:42
Nije mi jasno od kud takva mržnja prema lovcima,jel to samo prolazna moda ili je to uvijek bilo tako...? Pa jel tak i drugdje u svijetu?  Dajte zamislite, oni su zabrinuti za svoju djecu!? Wtf!? Pa koliko smo mi to dječice pobili i izranjavali..? jao,gdje mi to živimo...
pročitajte priču iz mog kraja...
http://www.vecernji.hr/regije/nocni-trovaci-dva-sela-otrovali-vec-50-zivotinja-clanak-235457 (http://www.vecernji.hr/regije/nocni-trovaci-dva-sela-otrovali-vec-50-zivotinja-clanak-235457)
Naslov: Odg: Jutarnji list: Bojim se za svoju djecu ako lovci zapucaju blizu Laništa
Autor: danijelh - 07. 02. 2011. 18:58:13
A ništa, treba pustiti da im se oko kuće motaju lisice, pa kad im čeljad (za koju se boje), dobije bjesnoću, a za koju nema lijeka, već je i iskoh uvijek smrtonosan, onda ćemo ih pitati da li treba istrijebiti lisice!
Naslov: Odg: Jutarnji list: Bojim se za svoju djecu ako lovci zapucaju blizu Laništa
Autor: pepi2 - 07. 02. 2011. 19:12:59
A ništa, treba pustiti da im se oko kuće motaju lisice, pa kad im čeljad (za koju se boje), dobije bjesnoću, a za koju nema lijeka, već je i iskoh uvijek smrtonosan, onda ćemo ih pitati da li treba istrijebiti lisice!

Pa u tomu i je kvaka  , treba se rijesiti lisica pa smo se sjetili lovaca a jeftini mamac je prosirenje lovista.Samo novine vec u startu bez ikakvih posljedica negativno senzibiliziraju javnost ,e pa bi u spomenutom drustvu trebali dobro odvagnuti.
Naslov: Odg: Jutarnji list: Bojim se za svoju djecu ako lovci zapucaju blizu Laništa
Autor: fazan - 07. 02. 2011. 20:23:54
U jučerašnji lov vozio me predsjednik društva i moj prijatelj , o čijem se društvu podiglo toliko prašine. Iz tog razloga Vama i svima onima koji navrate na ovaj forum i portal jasna poruka da se ne radi o lovu prigonom ili pogonom  ,već o mogućnosti da društvo može dočekom odstrijeliti lisice koje ulaze u urbano područje  , a nesmetano žive i razmnožavaju se u dijelu lovišta za koje Sokol plaća lovozakupninu , a ne koristi svoja prava proisteklog iz potpisa ugovora .
Ne mislite da bi kolege bili toliko neodgovorni da subotom ili nedeljom organiziraju lov i da pucaju na fazane svjesni da sačma pada po nečijoj glavi ili haubi  !
Naslov: Odg: Jutarnji list: Bojim se za svoju djecu ako lovci zapucaju blizu Laništa
Autor: Lovac - 07. 02. 2011. 21:49:09
 d4 fazan ja nisam mislio na lovačko "društvo"  happi
Naslov: Odg: Jutarnji list: Bojim se za svoju djecu ako lovci zapucaju blizu Laništa
Autor: bullet - 07. 02. 2011. 22:03:31
ja sam član ovoga društva ....istina je da se grad širi i smanjuje je nam malo po malo lovište ....pogotovo kad dođe pametnjaković   i napravi kučerinu usred polja usred ničega i onda čim nas vidi na kilometar zove policiju..a o ovom proširenju stvarno nemam pojma....
Naslov: Odg: Jutarnji list: Bojim se za svoju djecu ako lovci zapucaju blizu Laništa
Autor: Nosler - 08. 02. 2011. 09:00:10
Pa vjerujem da bi se to na drugim mjestima(bar kod mene u Svedskoj) rijesilo dogovorem izmedju lovozakupnika i policije. Vrlo je vazno da se izda pismena dozvola za koristenje oruzija u urbanoj sredini..bez tog ja ne bih "pucketao" oko kuca u svakom slucaju. teaa  Uz sve to se dogovore termini i nacin lova.
Vrlo bitno je da policija nema nista protiv toga a njihov problem su onda eventualni pozivi "zabrinutih" gradjana.
E sad...funkcionise li to kod vas?!
Naslov: Odg: Jutarnji list: Bojim se za svoju djecu ako lovci zapucaju blizu Laništa
Autor: krilaš - 08. 02. 2011. 12:35:23
Ovo je ovde Balkan ma sta ko mislio. Ovde i naj banalnija stnica postane savrseni sklop nepredvidljivih okolnosti. ZASTO BI NESTO BILO JEDNOSTAVNO,KAD MOZE BITI KOPLIKOVANO"?
Pozdrav Goran Krilas
Naslov: Odg: Jutarnji list: Bojim se za svoju djecu ako lovci zapucaju blizu Laništa
Autor: sina - 08. 02. 2011. 15:31:50
Neznam zašto svi u nama lovcima vide samo ubojice i ništa drugo... ččč ččč
Kad ubijemo lisicu ili neku drugu divljač onda kažu gle ubojice ubili su jadnu životinju i odmah smo drugi dan u novinama, a kad bijesna lisica zarazi nečijeg psa il nedaj Bože dijete opet smo mi krivi jer ju nismo ubili...
Naslov: Odg: Jutarnji list: Bojim se za svoju djecu ako lovci zapucaju blizu Laništa
Autor: pepi2 - 18. 02. 2011. 21:46:05
 http://www.jutarnji.hr/mozete-se-slobodno-setati-uz-savu--lovci-nece-pucati-/926259/ (http://www.jutarnji.hr/mozete-se-slobodno-setati-uz-savu--lovci-nece-pucati-/926259/)
Naslov: Odg: Jutarnji list: Bojim se za svoju djecu ako lovci zapucaju blizu Laništa
Autor: mrki - 18. 02. 2011. 22:35:49
Kao što krilaš kaže, balkan, sve što je južno od Alpa ima isti pristup, nemojte mislit da je u Slo što drukčije, zakoni EU su digli "zelene" i ostale ljubitelje umiljatih lisičica i ostalih divljih životinja, do neba, dovoljna je anonimna prijava inspektoru, bez ikakvih dokaza i več je revizija poslovanja u LD. Mi smo imali takvih (prijava) revizija u 2010 devet puta, a 2011 je več bila jedna prošli tjedan.
Naslov: Odg: Jutarnji list: Bojim se za svoju djecu ako lovci zapucaju blizu Laništa
Autor: danijelh - 25. 02. 2011. 23:07:36
Čas im svinje uništavaju usjeve, čas im smeta pucanje na lisice! Nikad im nije po volji, a kad je tako odma zovu muriju! Bijesna lisica je za njih najbolji kućni ljubimac!
Naslov: Odg: Jutarnji list: Bojim se za svoju djecu ako lovci zapucaju blizu Laništa
Autor: Jedan - 26. 02. 2011. 11:37:09
Samo dvije izreke:
1. Pas si liže jaja zato što može!
2. Kad pametniji popuštaju, budale Svijetom zavladaju!  zagi
Naslov: Odg: Jutarnji list: Bojim se za svoju djecu ako lovci zapucaju blizu Laništa
Autor: grga33 - 26. 02. 2011. 12:04:23
Jedan u tome se potpuno slazem, Kad pametniji popuštaju, budale Svijetom zavladaju! zagi