Forum LOVAC

Lovna kinologija => Izložbe i utakmice => Autor teme: gavro - 03. 04. 2010. 08:15:43

Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: gavro - 03. 04. 2010. 08:15:43
Nemogu da vjerujem da jedno detesce moze da izazove lavinu postova a svi znamo tko je i staje
Jednom rijecju obicni provokator koji od dosade nezna sta bi sa sobom
E padruze nikola kada ti je toliko dosadno sto nisi dosao da nam pokazes LAVOVE
I nemoj da se vadis na probleme sa parama i sa carinom , budi bez brige ja cu sve da rijesim i lovu i carinu pa ako trba kupit cu ti i pravoga psa
Daj prestani vise da seres i uozbilji se malo jer biti budala to umije svatko  ZBOGOM djete!!!! sor
Gavro,ja se kladim da pored ovog "deteta" nesmes stati,a to sto ti imas 100 godina,ne znaci da su ostali deca sor. Ja se nisam vadio na probleme sa parama i carinom,nisam imao sta da izvedem na taj vas ispit a i ne zanima me.
Jos jednom: Ispit nije sniman jer sigurno nije bio posten kako vi kazete.  zagi
Vidis nikola ja sam bio na crti ali tebe nije bilo a razlog samo ti znas jer taj Grandel neizgleda kao stene.
E sad o ispitu, ako te nezanima kako ti stalno tvrdis a ja se slazem s tobom da nemora da te zanima, zasto onda inzistiras na snimcima sa IPOa
Vidi jednu stvar taj IPO je jedna sluzbena utakmica koja je odrzana na visokoj razini i nije zasluzio da se
povlaci po forumu, izmedju ostalog imas sluzbenu stranicu kluba pa tamo ljepo vidi rezultate ako te zanima ako ne onda stani malo na loptu. :hundtrinkend:
Naslov: ? NJEMAčKI LOVNI TERIJER ?
Autor: pavo - 03. 04. 2010. 08:48:43

Gavro,ja se kladim da pored ovog "deteta" nesmes stati,a to sto ti imas 100 godina,ne znaci da su ostali deca sor. Ja se nisam vadio na probleme sa parama i carinom,nisam imao sta da izvedem na taj vas ispit a i ne zanima me.
Jos jednom: Ispit nije sniman jer sigurno nije bio posten kako vi kazete.  zagi
[/quote]
kazes nikola ispit te nezanima pa sta onda stalno navaljujes i dosadujes za snimak ispita....
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: mika - 03. 04. 2010. 10:46:19
http://www.youtube.com/watch?v=Ox_NnF5xnoY# (http://www.youtube.com/watch?v=Ox_NnF5xnoY#)

Druženje posle ipo u Jankovcima.
Toga ima i kod nas u kafani svako vece,postavite snimak sa ispita da znamo sta se u polju radilo,kafana nas ne zanima.
Tebe daje zanimalo tibi došo da sve vidiš,a ne stalno forsirati  jedno te isto ili vi organizirajte nešto paćemo mi doči davam pokažemo šta rade nemci
Naslov: ? NJEMAčKI LOVNI TERIJER ?
Autor: davidenkoxy - 05. 04. 2010. 10:54:01
Na jesen ima Svestrana utakmica u Srbiji u Mokrinu. Ko je samo položi imaće pravo da priča da ima svestranog psa! Da vidimo ko od ovih što nisu mogli i hteli preko granice neće doći? Takodje i od 'Jankovčana" ko će tamo otići? Ipak je to više od samog urođenog ispita. Treba samo napraviti anketu predloga za sudije? U suprotnom može opet da se priča o nepoštenju.
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: makim - 05. 04. 2010. 12:00:47
Neko je napisao da je pas iz Kladova dosao na ispit i da je pao yato sto nije prosao rov.
A sta nije uradio u rovu?
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: gavro - 05. 04. 2010. 12:11:59
Neko je napisao da je pas iz Kladova dosao na ispit i da je pao yato sto nije prosao rov.
A sta nije uradio u rovu?
Nazalost nije mogao da prode kroz rov ili suzenje u rovu, svejedno sada uglavnom nije prosao. z5
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: davidenkoxy - 05. 04. 2010. 18:03:18
Pas koji nemože kroz rov onda nije ni u standardu? Koji iskusan odgajivač prevaljuje toliki put i pada na takvoj disciplini? Nije jasno što ga hvalite i oplakujete istovremeno. Po čemu je poseban? Meni je to licemerno!
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: TUROPOLJE - 05. 04. 2010. 19:14:10
 :shok:
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: darko čular - 05. 04. 2010. 21:01:47
Pas koji nemože kroz rov onda nije ni u standardu? Koji iskusan odgajivač prevaljuje toliki put i pada na takvoj disciplini? Nije jasno što ga hvalite i oplakujete istovremeno. Po čemu je poseban? Meni je to licemerno!
Odakle tebi da je on iskusan. Iskusni uglavnom nisu niti dosli jer su znali sta ih ceka a to nebi islo u njihov prilog. Većinom su bili mladi kinolozi koji nemaju sto izgubiti a velika imena su se oglušila, mogli su barem na smotru doći s obzirom da su ocjenjivali gospoda iz njemačke. Bilo je tu i iznimki ali zanemariv broj.
Sve u svemu sudila su imena iz vrha kinologije a takmicili se amateri, žalosno ali istinito. Bitno je da velika imena znaju tko ima đukele, a svoje plemenitaše nisu imali hrabrosti dovesti, i onda ona jadna da nemože biti jadnija:
Disu oni bili kad sam ja imao terijere  hao

Poslje bitke svi junaci!!! :pferd:
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: davidenkoxy - 05. 04. 2010. 21:23:47
Unapred se izvinjavam ako grešim. Razumeo sam da je takmičar iz Kladova Siniša Beljić? A po čemu su ta gospoda "vrh" (mislim suci)? Za mene su sudije svi isti. Svako ko nekoga angažuje smatra ga za vrhunskog!?
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: NLT - 05. 04. 2010. 21:48:20
Zanima me koliki ce biti interes za svestranu kada svi znamo da zadnjih par godina niste imali ni IPO.Ocekujete da se pojave psi sa polozenim IPO izvan Srbije ili da se takmice stariji psi koji su davno polozili?Molim te objasni.

Na jesen ima Svestrana utakmica u Srbiji u Mokrinu. Ko je samo položi imaće pravo da priča da ima svestranog psa! Da vidimo ko od ovih što nisu mogli i hteli preko granice neće doći? Takodje i od 'Jankovčana" ko će tamo otići? Ipak je to više od samog urođenog ispita. Treba samo napraviti anketu predloga za sudije? U suprotnom može opet da se priča o nepoštenju.
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: kamičanin - 05. 04. 2010. 22:37:37
dozvoljeni su samo ispiti nad zemljom bez rada u rovu do daljnjeg;pas koji ima taj ispit može da pristupi utakmici na KT i utakmici tipa:rad nakon pucnja,pretpostavljam da se radi o takvoj vrsti utakmice.Kod nas u šapcu se planira na jesen rad  nakon pucnja po usvojenom pravilniku sa dodelom kandidature CACT
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: traper - 05. 04. 2010. 22:39:05
Šta sad kažete  uf fre 2p

g. čular vaš komentar  molim
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: traper - 05. 04. 2010. 22:42:01
Šta sad kažete  uf fre 2p

gospodo forumaši ovdje je tema i dalje NLT, tko se ne bude držao teme snositi će sankcije, svi postovi do sada će biti premješteni u - izložbe i utakmice - LOVAC Team
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: Dejan.Domitrovic - 06. 04. 2010. 09:53:15
Na jesen ima Svestrana utakmica u Srbiji u Mokrinu. Ko je samo položi imaće pravo da priča da ima svestranog psa! Da vidimo ko od ovih što nisu mogli i hteli preko granice neće doći? Takodje i od 'Jankovčana" ko će tamo otići? Ipak je to više od samog urođenog ispita. Treba samo napraviti anketu predloga za sudije? U suprotnom može opet da se priča o nepoštenju.
Lijepo je da se nešto organizira, samo me zanima kako će te ocjenjivati rad u polju kad se on prepisuje sa ispita(s obzirom da se ispiti ne održavaju već duže vrijeme) i ako nema rada u rovu onda to nije potpuni svestrani ispit? A što se tiće toga da je to više od urođenih osobina,, je samo što se taj dio ne prenosi sa tih pasa na potomke, to je čisti trening i uglavnom ovisi o tome koliko vodić kvalitetno pripremi svog psa. Jasno da je preduvjet što normalniji pas lako vodljiv i karakterno stabilan.
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: zabalj - 06. 04. 2010. 10:33:06
Postoji praksa da se rad u polju prepisiva, ali to nije obaveza. Bilo je kod nas i ranije utakmica gde se rad u polju nije prepisivao već radio na licu mesta. Meni je takođe drago da se nešto organizuje. Verujem da će do tada moći da se radi i gurka kod nas. Moguće je i da će biti pre te najavljene utakmice i ispita u celosti na i pod zemljom (naravno na gurku). Još se čekaju neke izmene u zakonu.
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: kamičanin - 11. 04. 2010. 14:50:37
dana 11.o4.2010.u organizaciji Kluba ljubitelja jamara pri KD ZOran Zoki Stanković u Šapcu,tereni LU Sele jeftić Šabac,sekcija Tabanović održan je IUO jamara u radu nad zemljom.Pse su ocenjivali Nenad Marinković iz Vrčina i Vlada Djuričić Frizer iz Šapca.Privedeno je 11 pasa,od toga 8NLT 2 kratkodlaka foksterijera i jedan oštrodlaki foksterijer.Pre ispita neocenjeni psi su ocenjeni u eksterijeru.Vodja ispita Sloba Krsmanović.Psi su ispitivani u ponašanju na pucanj,kvalitetu nosa,volji za tragom,glasnosti na tragu,pretraživanju,radu u vodi,vodljivosti.
Tereni su imali dovoljno zeca za sve takmičare ,pa su zabeleženi sledeći rezultati:5 Inr,2 II nr,4 III nr.
Postignuti rezultati:
1.Anno,vodič Dragn Smiljanić iz S.mitrovice,pobednik ispita Ia sa 100 maksimalnih poena
2.Majk vodič Aca Lukić iz Varne,I nr sa 96 poena
3.Jana od Belog Polja,vodič Aca Lukić iz Varne,I nr sa 96 poena
4.Oktavija Frizervald,vodič Popović Miroslav,I nr sa 96 poena
5.Bihel,vodič Kuraica Dragan,I nr sa 84 poena
6.Ekki od Prče,vodič Popović Miroslav,II nr sa 76 poena
7.Nora od Belog Polja ,vodič Miloš Sadžaković iz Obrenovca,II nr sa 74 poena
8.Meda foksterijer kratkodlaki,vodič Dragan Djordjević sa Mišara,III nr sa 68 poena
9.Vidra,vodič Željko Okanović iz Majura III nr sa 66 poena
10.Mona foksterijer oštrodlaki,vodič Dragan Djordjević sa MIšara,III nr sa 62 poena
11.Kora Fekete Domino,foksterijer kratkodlaki,vodič Dragan Djordjević sa Mišara,III nr sa 62 poena,
takmičenje je proteklo u fer atmosferi uz korektno i nepristrasno sudjenje,i privedno kraju do podneva  z14 zagi
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: mika - 14. 04. 2010. 12:26:57
Evo rezultata iz Šabca
dana 11.o4.2010.u organizaciji Kluba ljubitelja jamara pri KD ZOran Zoki Stanković u Šapcu,tereni LU Sele jeftić Šabac,sekcija Tabanović održan je IUO jamara u radu nad zemljom.Pse su ocenjivali Nenad Marinković iz Vrčina i Vlada Djuričić Frizer iz Šapca.Privedeno je 11 pasa,od toga 8NLT 2 kratkodlaka foksterijera i jedan oštrodlaki foksterijer.Pre ispita neocenjeni psi su ocenjeni u eksterijeru.Vodja ispita Sloba Krsmanović.Psi su ispitivani u ponašanju na pucanj,kvalitetu nosa,volji za tragom,glasnosti na tragu,pretraživanju,radu u vodi,vodljivosti.
Tereni su imali dovoljno zeca za sve takmičare ,pa su zabeleženi sledeći rezultati:5 Inr,2 II nr,4 III nr.
Postignuti rezultati:
1.Anno,vodič Dragn Smiljanić iz S.mitrovice,pobednik ispita Ia sa 100 maksimalnih poena
2.Majk vodič Aca Lukić iz Varne,I nr sa 96 poena
3.Jana od Belog Polja,vodič Aca Lukić iz Varne,I nr sa 96 poena
4.Oktavija Frizervald,vodič Popović Miroslav,I nr sa 96 poena
5.Bihel,vodič Kuraica Dragan,I nr sa 84 poena
6.Ekki od Prče,vodič Popović Miroslav,II nr sa 76 poena
7.Nora od Belog Polja ,vodič Miloš iz Obrenovca,II nr sa 74 poena
8.Meda foksterijer kratkodlaki,vodič Dragan Djordjević sa Mišara,III nr sa 68 poena
9.Vidra,vodič Željko Okanović iz Majura III nr sa 66 poena
10.Mona foksterijer oštrodlaki,vodič Dragan Djordjević sa MIšara,III nr sa 62 poena
11.Kora Fekete Domino,foksterijer kratkodlaki,vodič Dragan Djordjević sa Mišara,III nr sa 62 poena,
takmičenje je proteklo u fer atmosferi uz korektno i nepristrasno sudjenje,i privedno kraju do podneva.
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: antoniog - 14. 04. 2010. 12:35:28
Nema se šta za reć ,ljudi su radili sa psima ,i zato su im svi psi koji su izašli na ispit  i položili ispit . ;D ;D ;D .
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: davidenkoxy - 14. 04. 2010. 14:57:04
Da li pas sa takvim položenim ispitom (kao ovaj u Šabcu samo nad zemljom) može da se takmiči u Hrvatskoj u gateru za titulu? Takodje i Mađari sa njihovim ispitom?
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: KREC - 14. 04. 2010. 15:34:07
Da ih je izaslo 111 na ispit i onda bi verovatno svi polozili ispit ??? hmm
pitanje za sve da li su vodichi radili vise sa psima ili sa sudijama ???Ipak je 100% malo previshe,ali kako rade tako ce im i biti.Dobar vam "dvogled",Mirko
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: Lovočuvar - 14. 04. 2010. 21:19:15
Zašto je čudno ako su svi psi položili taj IPO ili IUO kako tko hoće?Svi su bili prisutni i položili,sad kako koji,tj. u kojem razredu otom potom,nisu svi u I NR... Vodiči su pripremili pse,dali im priliku da nauče i to je to.
Za Kreca-ima li Pejak Milan još nešto Terijera,ima li još nešto u životu od njegove Bete ako se ne varam da se tako kuja zvala?
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: kamičanin - 14. 04. 2010. 23:54:27
-ja sam poznat kao davnašnji muljator sa ispitima(u prilogu neke od ocenskih lista mojih pasa saIUOi nekih tekmi,od pre 20 i više godina i skorije...)
-nije rezultat u Šapcu 100%,izvedeno je samo oko 20% pasa koji su bez IUO,ostali su bili kod kuća iako su gazde najavljivale dolazak i plasmane ;)
- moj drug Dragan se najviše breca zbog komentara,voljan je da demonstrira rad ili još bolje rečeno da sparinguje sa svima koji misle da  njegove foksike polažu mufte  fre
- probili smo led,sada na jesen još jedan IUO i rad nakon pucnja,za početak;poziv važi svima bilo takmičarima bilo kibicerima d4

kolega, objasni kakve veze ovaj tvoj post ima sa temom NLT, budući da se ne držiš pravila ponašanja i pisanja na forumu dobivaš OPOMENU, LOVAC Team
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: traper - 15. 04. 2010. 08:38:51
Netreba voditi bezpotrebne rasprave oko toga  ispita kad on nije i tako priznat van granica srbije ,A pitanje koliko je priznat i u srbiji .
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: kamičanin - 15. 04. 2010. 08:56:04
ispit je priznat u Srbiji,drugih mogućnosti trenutno nema.Svrha posta je da se otklone nedoumice i insinuacije oko njegove legalnosti i sudjenja na ispitu(prisutan je bio stručni delegat KSS g.Miša Jelenić,medjunarodni  kin.sudija)-pročitati prethodne postove koji aludiraju na lažiranje..Ako ne treba izveštavati sa svih kinoloških zbivanja-u redu,neka bude.Ako treba da ostanem nem na neukusne prozivke,ni to neće ići sor odgovorio bih na temi utakmice i izložbe,ali sam prozvan( kao i moje kolege koji su bili na ispitu)na ovoj stranici,pa je red da tu i odgovorim,a moderatori ako smatraju da joj je mesto na drugoj stranici neka je premeste  z14

kolega, ako pišeš normalno u temi o kojoj se radi ne trebaju moderatori servisirati tvoje postove, o tome vodi računa, nemoj zvati moderatore da nešto rade već zovi na piće i druženje, pozz
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: MILAN PO - 05. 09. 2010. 17:28:46
Pozdrav svima.Jeli ide neko za Madjarsku na kup u subotu?
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: MILAN PO - 07. 09. 2010. 13:38:11
Ide li ko u Madjarska na kup za vikend?
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: Dr.Pile - 07. 09. 2010. 14:43:27
Ja sam tio ići ali mi jutros prijatelj kaže da je otkazano-odgođeno!? paci
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: dr.natterwald - 07. 09. 2010. 23:42:40
Ja sam tio ići ali mi jutros prijatelj kaže da je otkazano-odgođeno!? paci
a moga si i mene vodit  >:(
ajde vidi štaje su tin pa javi??? .?
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: MILAN PO - 07. 09. 2010. 23:48:37
Ja sam prijavio kuju pre 5 dana i dobio sam odgovor,da je ododjeno verovatno bi mi javili,moje kolege su u kontaktu sa madjarima i nikom jos nista nije javljeno.
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: Dr.Pile - 07. 09. 2010. 23:57:39
Ajde kolega javi točno jeli ima ili nema do petka ako ti nije po zapovidi, možeš i na pm superti
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: MILAN PO - 08. 09. 2010. 00:49:53
Javicu ti nije problem,da je otkazano mi bi vec trebali znati jer ide nas dosta i neki su u kontaktu sa njima.
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: Dr.Pile - 08. 09. 2010. 01:19:47
Dogovoreno, pozdrav iz Dalmacije! zagi
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: Panic - 08. 09. 2010. 12:11:17
Postovanje svima na foruma
hteo bih samo reci u vezi utakmice u Madjarskoj ,da sam se juce cuo sa organizatorom i da mi je rekao da ima utakmice u subotu i da su prijave za kup zatvorene,a za lisicu se moze prijaviti jos veceras.
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: NLT - 08. 09. 2010. 12:26:52
Za Madjarsku, bolje ista nego nista ali po ovome se vidi gdje je interes.Jos uvijek je svestranost pasa na drugom mjestu.Cuo sam da su prijave dosta skupa pa se cudim da neki takmicari imaju novaca za ovo a ne da ispitaju pse na IPO kod Njemackih cudaca.
Naslov: Odg: NJEMAčKI LOVNI TERIJER
Autor: MILAN PO - 10. 09. 2010. 15:53:57
Utakmica u Madjarskoj nije odlozena.