Forum LOVAC

Lovna kinologija => Izložbe i utakmice => Kinološke udruge i savezi => Autor teme: SPYDER - 21. 02. 2008. 09:50:22

Naslov: Osnivanje kinološke udruge
Autor: SPYDER - 21. 02. 2008. 09:50:22
Skupilo se nas par entuzijasta u LD pa bi osnovali kinološku sekciju u društvu dali netko zna jel se to može ili treba osnovati posebnu kin. udrugu. Pitam zato jer mislimo organizirati ispite i utakmice u gateru pa me zanima dali sekcija može funkcionirati i koje su procedure ako netko zna.
Hvala unaprijed na svim odgovorima i savijetima.
Naslov: Odg: Osnivanje kinološke udruge
Autor: Nikola - 21. 02. 2008. 09:57:18
kao i za svaku Udrugu morate je osnovati sukladno odredbama ZAKONA O UDRUGAMA. A zatim morate kao regiistrirana Udruga tražiti od HKS da vas primi u članstvo .
E sad ukoliko u vašoj blizini postoji neko od Kinoloških društava teško da će Vas primiti u članstvo HRVTASKOG KINOLOŠKOG SAVEZA, a samim time nećete moći održavati služebene priredbe tipa IPO, SMOTRE, UTAKMICE U GATERU.
Član sam KD i moje društvo je član HKS, primam časopis MOJ PAS, pa sam ove godine primjetio da je HKS na svojim sjednicama odbio primiti nekoliko novoosnovanih KD zbog toga što u blizini postoji KD koje djeluje na tom području..Također su odbili primiti nekoliko pasminskih klubova u svoje članstvo zbog malog broja jedinki pasmine( mislim da je riječ bila o DOGO ARGENTINO)
Naslov: Odg: Osnivanje kinološke udruge
Autor: SPYDER - 21. 02. 2008. 10:11:23
kod nas nema ni jedna kd u krugu 30 km pošto smo novopećeni grad mislim da bi mogli proći, znaći ipak treba zasebnu udrugu osnovati
Naslov: Odg: Osnivanje kinološke udruge
Autor: Nikola - 21. 02. 2008. 10:23:10
Tako je i kod mene, svi članovi KD dolaze iz LD, praktički je LD osnovalo KD ali ipak je to zasebna udruga, registrirana prema Zakonu o udrugama, sa svojim tijelima, pečatom, MB...
Naslov: Odg: Osnivanje kinološke udruge
Autor: dean - 22. 02. 2008. 11:36:11
Samo naprijed sa osnivanjem!
Naslov: Odg: Osnivanje kinološke udruge
Autor: dean - 29. 04. 2008. 12:35:37
Gdje ste zapeli sa kinološkom udrugom?