Forum LOVAC

Lovna kinologija => Izložbe i utakmice => Kinološke udruge i savezi => Autor teme: STARI AVDZIJA - 07. 12. 2008. 22:07:34

Naslov: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 07. 12. 2008. 22:07:34
Kinologija u BiH je nedvojbeno u problemima.Personalni nesporazumi u procesu registracije
krovne organizacije su doveli do suspenzije od strane FCI.Neki pokušaji da dođe do dogovora još traju jer ako se ne postigne dogovor o jedinstvenoj krovnoj organozaciji do 31.12.2008.godine postoji mogučnost trajnog isključenja iz FCI.U interesu BH kinologa niko nema pravo držati taocima hiljade ljubitelja i vlasnika pasa opsedjudnut svojim egom.Odgovorni ljudi ćine napore da do konačnog dogovora kompromisom dođe te su čelnici kinološke asocijacije unije u BiH saćinili konstrukciju prijedloga sporazuma koji je ponuđen kao osnova za zdogovor uniji kinoloških saveza u BiH oko koje su okupljeni kinolozi koji nisu prihvatili postojanje sada zakonski registrirane asocijacije unije u BiH.Članice kinološke asocijacije unije u BiH KAU u BiH su Kinološki savez Herceg Bosne,Bosanski kinološki savez iKinološka asocijacija Republike srpske a u bivšoj sudski neregistriranoj Uniji kinoloških saveza BiH Kinološki savez Republike srpske i nekoliko klubova i pojedinaca suspendovanih iz članstva BKS-a i KS HB.
Ponuđena konstrukcija platforme je dobra i realna osnova za konačno prevazilaženje problema i donošenje odluke o jedinstvsnoj krovnoj organizaciji sa novim nazivom i jedinstvenim članstvom i obezbjeđenje daljnjeg članstva i djelovanja u FCI kada bi Generalni komitet verifikovao postignuti sporazum o jedinstvenij krovnoj organizaciji.Prijedlog koji potiće od KAU u BiH trebao bi se razmatrati 11.12.2008.godine.U prilogu konstrukcija prijedloga platforme od 10.tačaka.
Prijedlog sporazuma
sačinjenog između Kinološke asocijacije – unije u BiH i Unije kinoloških saveza u BiH


1.   Kinologiju BiH predstavljaju dvije organizacije: Kinološka asocijacija – unija u BiH, sa sjedištem u Sarajevu Nusreta Šišića Dede 7, i Unija kinoloških saveza u BiH, sa sjedištem u Banjoj Luci, Vidovdanska 49.
2.   Obje organizacije su ravnopravne i prihvataju i poštuju međusobno postojanje, te neće se međusobno opstruirati.
3.   Niti jedna od ovih kinoloških organizacija nema prava pojedinačnog predstavljanja kinologije BiH na državnom nivou ni kod Svjetske kinološke federacije – FCI, i trajno se odriču takvih mogućnosti.
4.   Prava i obaveze, prostekle iz kinološkog naslijeđa BiH dosadašnjeg i budućeg članstva u FCI-u, obje organizacije ravnopravno nasljeđuju i koriste.
5.   Kinološka asocijacija – unija u BiH, sa sjedištem u Sarajevu Nusreta Šišića Dede 7, i Unija kinoloških saveza u BiH, sa sjedištem u Banjoj Luci, Vidovdanska 49, osnivaju i čine Kinološki savez Bosne i Hercegovine koji u budućem periodu predstavlja kinologiju BiH kod državnih organa i FCI-a kao jedina krovna kinološka organizacija u BiH.
6.   Kinološki savez BiH, u skladu sa aktuelnim stanjem, imaće dva sjedišta; jedno u Sarajevu, a drugo u Banjoj Luci; odnosno drugim gradovima po izboru osnivača.
7.   Do registracije Kinološkog saveza BiH kod nadležnih državnih organa, njegovim radom upravljaće koordinacioni odbor sačinjen od jednakog broja predstavnika Kinološke asocijacije – unije u BiH i Unije kinoloških saveza u BiH.
8.   Kinološki savez BiH radiće po jedinstvenom pravilniku o stručnom radu, jedinstvenom kalendaru, cjenovniku usluga, izdavati jedinstveni rodovnik pod istim uslovima i cijeni, a njegovi osnivači obavezni su provoditi navedeno kod svog članstva.
9.   Pojedinci, klubovi, društva i savezi mogu biti u članstvu samo jedne od organizacija, ili Kinološke asocijacije – unije u BiH ili Unije kinoloških saveza u BiH. Ukoliko iz bilo kog razloga izgube to članstvo nije im dozvoljeno da budu članovi druge organizacije, potpisnice ovog sporazuma.
10.   Obje organizacije će dati svoj maksimum na stvaranju uslova za registraciju Kinološkog saveza BiH kod nadležnog državnog organa, te će sa po tri svoje članice uzeti ulogu osnivača Kinološkog saveza BiH kada će i prestati potreba za postojanjem ove dvije organizacije, s obzirom na to da će Kinološki savez BiH, krovna kinološka organizacija, biti otvoren za sve kinologe pod jednakim uslovima i jednakim pravima.



Mr. Stjepan fra Petar Krasić, predsjednik


Sarajevo, 5.12.2008.godine
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: Nikola - 07. 12. 2008. 22:28:19
Jao meni je to nalik na veliku komplikaciju....
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: KOBI - 08. 12. 2008. 00:47:18
Mireci se sa cinjenicom da je BiH moja domovina i mjesto gdje lovim moram dati neki komentar na ovaj REDJIN text a ne znam sta bih napisao a da bude pametno a pogotovo mudro.
Znajuci kako se nasi predstavnici(politicari) dogovaraju cini mi se da nema od ovoga nista.
Ideja je fakat dobra i izvodljiva ali ima tu nekih stvari koje bi se morale graditi na medjusobnom povjerenju a kojeg kod pojedinaca nema.
Znaci po svemu sudeci od ovoga nece biti nista a ispastat cemo kao i obicno mi lovci i zaljubljenici u pse.
Situacija je odavno zabrinjavajuca i strpljenje je odavno na crvenom jer jednostavno napretka na planu kinologije nema.bar ne u RS.
Ja bih bio sretan i zadovoljan da se sve kinoloske organizacije ujedine,naprave zajednicke baze podataka i da na svakom dokumentu bude udaren pecat Bosne i Hercegovine a ne neki od entiteta pa kad se dodje u inostranstvo pitaju te a gdje je ta RS ili F.ili moras prevoditi sa cirilice na latinicu itd.
Isto tako ovo sa sjedistima bi bilo problem.Trebalo bi otvoriti u vise gradova a ne samo u sarajevu i bl jer to je premalo da bi normalno funkcioniralo.
Ali najgore od svega je to da vremena nema,mora se brzo djelovati i dogovoriti a znamo kako takve stvari brzo idu kod nas.
Pogotovo ove komplikovane kao sto je ovaj slucaj.
Ne znam ali cini mi se da plan nije los,ostaje nam da vidimo sta ce biti od svega.
Ja se nadam pozitivnom ishodu.pozitivnom za nas lovce,uzgajivace,kinologe i za sve ostale.
Jedino tada mozemo da radimo na usavrsavanju,gradjenju i prilagodjavanju nase kinologije evropskim standardima.
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: SEJFO - 12. 12. 2008. 21:12:02

pozdrav!!!
 Čitajući ovaj prijedlog oko ustrojstva KS BiH ne mogu a da se ne otmem utisku da tu ipak preovladavaju politički, a prije svih osobni interesi pojedinaca, kojih nije briga za kinologiju,a vjerovatno o njoj i ne znaju ništa,čim se tako postavljaju prema ovome gorućem problemu. Iako sigurno znam da nam je dat rok sa 31.12 2008.god, bojim se da do dogovora neće doći iz razloga što isti ljudi sjede u istim klupama, koji se do sad (godinama) nisu mogli dogovoriti,pa se bojim da neće ni u ovom kratkom vremenskom periodu. Ako se ne dogovore do Nove godine bit ćemo trajno isključeni iz svih asocijacija, a to naši psi nisu zaslužili , mada mnogi pojedinci jesu! mišljenja sam da je trebalo mnogo ranije izabrati "normalne" ljude da se normalno dogovore i da i naša kinologija bude rame uz rame drugih "normalnih" kinoloških organizacija.
Takođe sam i mišljenja da je ovaj prijedlog dobra osnova za početak, zaživljavavanja  KS BiH  a kasnijom nadogradnjom sa pravim ljudima -i mi bi mogli normalno da živimo-i bavimo se onim što volimo -tj-hundovima!!!!
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: Nermin - 13. 12. 2008. 11:28:50
Ne pratim ovu problematiku iz zdravstvenih razloga jer "puknem"  slL i nerviram se bez potrebe. Ako je ovaj prijedlog prelazno rješenje podržavam ga a ako će zabetonirati dvije pod organizacija vječno protivim se ovom rješenju. Svako normalan zna da je jedinstvena organizacija DECENTERALIZOVANA jedino rješenje za nas. Po ovom smo hundove podijelili na Bošnjake, Hrvate i Srbe ... a da postavimo pitanje šta je sa Bihaćem, Bijeljinom, Goraždem, Mostarom, Livnom . Jedinstvena organizacija gdje se u svakom većem gradu mogu ostvariti kinološke usluge sa zajdničkom platformom rada, cjenovnikom usluga, programom unapređenja kinologije....je po meni jedino pravo rješenje. Svjestan sam da je ovo neostvarivo jer mnogi od silne brige prema nacionalpolitičkim interesima svojih pasa neće se lako odreći para koje marišu.
Što se tiče FCI trebaju da nas odjebu jer nismo kako treba i tačka.
Što se tiče lovaca, kinologa, zaljubljenika u pse mi ćemo izvući najveći teret opet stoga se ne sikirajte "Biće i gore..."
Pozdrav
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: KOBI - 13. 12. 2008. 11:35:19
Stvar je u tome sto je malo vremena da se dodje do kompromisa.Nemogu se sloziti oko vaznijih stvari a da se sloze oko toga.nece ni pokusati.
sto se tice gradova to je malo problem jer bi ja morao ici u Sarajevo recimo za svaku sitnicu ili Banjaluku itd.
Za Bihac i Cazin nije problem jer gore imamo jako upriste.gore ionako misle da su u EU  hao
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 13. 12. 2008. 12:58:00
Nisam imao namjeru davati komentare(mada znam svaki detalj od početka do danas)ali moram nešto pojasniti tj.za FCI u svim članicama postoji jedno centralno predstavništvo s kojim komuniciraju a to u glavnom gradu države.Kad su u pitanju servisiranje usluga prema članstvu onda stvari stoje ovako:rodovnici se izdaju preko tri saveza(i u osnutku je Brčko Distrikt)pa se rodovnici izdaju u Širokom Brijegu,B-Luci,Bijeljini,Sarajevu.Napominjem to su želje članstva što nije problem samo u tim kancelarijama,uredima neko mora biti a to praktično znaći skuplje kinološke usluge.No to je druga da tako kažem unutarnja problematika.FCI zanima jedinstvena krovna organizacija a ne unutarnji način ustrojstva pa vas molim da to imate na umu kod komentara.Problem unutarnje organizacije i jeste personalno pitanje nekih ljudi koji vladavinu baziraju hm.a da pri tome nemaju naročitog ili nikakvog sluha za opći interes svih.Sada je problem što su normalne snage tj.članstvo taoci a po oprobanom receptu kada su bilo koje institucije (mešunarodne)u pitanju spram interesa u BiH imaju diplomatski stav(zdogovorite se) bez imalo volje i truda da prepoznaju i priznaju normalne snage koje bi priznali i tako lišili mogučnosti da su iste taoci ovih drugih.Napomene radi da kažem.U slučaju izbacivanja nas iz FCI te snage će svoje kinološke usluge ostvarivati u susjednim zemljama članicama dok će velika večina običnih normalnih(snaga)biti narodski rečeno pušiona,e to je to moji drugari.To npr.takođe praktično znači da se u dogledno pa i možda sva vremena možemo"halalit"sa našim autohtonim pasminama.
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: SEJFO - 13. 12. 2008. 15:00:44
 problem je u foteljama niko neće da se odrekne fotelje, svi bi da imaju dnevnice i razne mogućnosti za pljačku nas običnih smrtnika!!! Siguran sa da 90% ovih što odlučuju nemaju svog psa!!
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 13. 12. 2008. 21:39:42
problem je u foteljama niko neće da se odrekne fotelje, svi bi da imaju dnevnice i razne mogućnosti za pljačku nas običnih smrtnika!!! Siguran sa da 90% ovih što odlučuju nemaju svog psa!!
100% si u pravu! Nemaju svoje pse a nama hoce da sude o psima, i kako i kuda da idemo i sto je najbitnije njima da placamo....a da ne znamo kud ide novac od svega toga, i kako se trosi...
Imali smo krovnu organizaciju UKS BiH i odjednom nije bila ok, nije pravno postojala, pa onda par ljudi se sjeti da osnuje svoju organizaciju i da to proguraju na mala vrata, drugih pa se tome usprotive, tu negdje pukne, i sad opet ajmo isto iz pocetka sad bi ti isti ljudi podijeljeni u dve saveza pravili jedan...do sljedece prilike...a prave ga samo zato jer moraju!!!
Po meni je rjesenje izmjena svih rukovodecih ljudi koji su ucestvovali u ovim previranjima, naci "normalne ljude, koji vole pse prije svega, i nek se krene ispocetka!
Te zasluge iz nekakve proslosti mi mnogo lice na ono, on je prvoborac i mora imati sve....
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 13. 12. 2008. 23:10:22
..Pošteno rečeno..evo ja bi od pozada komentara lovacpd ako čemo o tkz.prvoborcima onda mi ti na koje misliš dobar dio ni meni samom nisu ni do koljena ni u tom pogledu jer ih večina i nisu"prvoborci"nego novi nadobudni,i ne samo meni nego i dosta njih drugih ali aktivnijih kinologa koji ne lobiraju niti razmišljaju o pozicijama nego su jednostavno prirodni ljudi.Unija kinoloških saveza u BiH jeste bila samo u stvari ugovor između 3.saveza ali ne i pravno lice i to se moralo izmjeniti kada su stvoreni uvjeti tj.usvajanjem Zakona o udruženjima građana na nivou BiH.Da nije na najbolji način urađena registracija Kinološke asocijacije -unije u BiH slažem se ali niko nije smio namjerno (a znao se rizik)gužvati u FCI samo da bi bili suspendovani.Nešto drugačiji naziv nije problem jer je tako sugerisano od strane pravnika naime unija i savez se kao pojmovi prepliču pa ne idu zajedno.Međutim ja ću  iznijeti jednu činjenicu (a mnogi licemjerno neče i ne smiju)naime žalosno je što se te povlastice koje su pojedinci sebi namaknuli štite tobože nacionalnim interesom a ustvari su svi (mislim na ostalu običnu raju)pušiona.Evo i na zadnjem sastanku je tako pa ako ništa ne bude od FCI biće oni drugi su krivi i tako manipulanti sigurno i suvereno vladaju i ostaju u "svom korpusu" i šta ih briga a budala i trnja neće nikad nestat.Evo konkretnih pitanja tebi lovacpd.1.Smiješ li ti reći svom prvoplasiranom u kinologiji KS RS da se riješi ega jer je tebi bitno članstvo u FCI krovne organizacije iz BiH?2.Sa kakvim si rodovnicima izlagao pse na CACIB Zagreb 2008.3.Ako si izlagao sa BH rodovnicima kako te organizator pustio da izlažeš na CACIB-u?4.Ako si izlagao sa BH rodovnicima kako misliš da će ti se ovjerit kandidatura CACIB za psa u FCI?
Jer ako si izlagao pse sa BH rodovnicima (bez da je izdat exported)radi izlaganja što bi bila obaveza do sada kroz naše pridružno članstvo a definitivna suspenzija to ionako sve stavlja van snage onda mi nije jasno ništa jer znam da neko krši pravila neko nam laže a i samom sebi laže.
5.Da su te vratili iz Zagreba bi li i dalje slijepo vjerovao M.B.iako je glavni uzročnik naše suspenzije  iz FCI-Pretpostavljam da bi.Zašto?Pa već sam to obrazložio naprijed u tome je poenta.Moja konstatacija:laž koja je sa elementima istine u sebi je najperfidnija laž a mnogi su slijepi i gluhi iako misle da nisu pa da bi laž spoznali.No ne brinem ja za tebe ti imaš alternativu i predpostavljam je prihvatiti jednostavno riješite članstvo kod KS S.ni tvoj predsjednik KS RS se zato ne sikira jednostavno sve prenese kod Dagistanija j... Bosnu.E,a onda Bosna nije mirna a kad Bosna nije mirna nije dobro.U narodu ima poslovica (kad se otarase neki ljudi) pa se kaže" i mirna Bosna".Ti tipovi dobro znaju da ih nema ko uklonit nema za to kritične mase i nema "mirne Bosne".
Ti normalni ljudi su kritična masa ali teško da će je biti i za narednih 10.godina jer će se svi razići najmanje na 3.strane a ako je ikada i bude onda ponovo sve ispočetka od pridružnog članstva sa skoro nikakvim pravima pa onda 4-5 godina posmatranja,truda,pa se u međuvremenu pojave nove budale i sve skrše i tako u nedogled.Bilo kako bilo imamo šansu još koji dan i onda kud koji mili moji............
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 14. 12. 2008. 18:57:50
Druze, zato sam te i pitao otkud sad u novmbru export rodovnik, meni  nece da izdaju, kazu ne moze se, ni za pse stare preko 3 godine(ovi "moji" iz KSRS)....a ti dobijes za stene od 7 mjeseci....toliko o alternativnim rjesenjima. A vec tragam za partnerom za odgajivacnicu sto blize EU
Problem je koliko ja znam nastao zato sto su osnivaci KA-U fizicka lica, 9 velicanstvenih a ne 3 vec postojca saveza!!!
Sto se tice mene i mog stava oko toga, poznat je i to sam rekao u Zg, gdje smo stajali nas par na metar dva od Colaka, M.B, kako ga ti pises, a malo poslije, malo dalje skupili se fra, R.H i opet Colak....a jedini M.B izvodi pse na izlozbe i utakmice
Meni je bitno da budemo u FCI-u ali isto tako mi je bitno ko ce da nas predstavlja tamo, gdje smo mi obicni mali kod tih sto nas predstavljaju, a bojim smo da smo kod svih trenutnih u zapecku.
Izvodio sam psa sa BH rodovnikom, drugi ima exportni iz Srbije, niko nije reagovao, stavise placao sam kao domaci izlagac, a ne stranac
A organizator je trebao da na prijavi naznaci ko smije a ko ne smije da ucestvuje, jer nas je iz BiH bilo oko 40
Ali bilo kako bilo...svi smo gdje smo, mi mali....dok veliki mogu sve!
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 14. 12. 2008. 22:57:22
Da ne odemo daleko od teme ko je uopće tvrdio za izvađeni exported,ti si to sebi bio umislio a ja se našalio a o upučivanju pasa u druge zemlje npr.Norvešku o ćitavom postupku i peripetijama nisi me ni upitao(tu su postupci druge prirode tj.u cilju zaštite zdravlja i to sam naveo)Drugo ako je 9.ljudi i formiralo KAU uBiH nisu joj vlasnici i nas u principu treba da zanima Statut a ne imena ljudi.Sa Statutom (koji nije Božija kjniga)se može poslije praviti izmjene šta nam ne paše i ja gledam na to tako.Međutim i M.B.i još nekima je veći problem iz nekih njima znanih razloga više stalo skidanje "glava" tih ljudi bez obzira na koleteralnu štetu pa su išli i do FCI-ja a svako pametan i normalan zna da će nas stranci odj...t ko "stoku balkansku" i njima se j..e  fre  za nama ko za lanjskim snijegom.Naravno kada dođe do toga svi optužuju one druge da bi učvrstili pozicije u vlastitoj sredini.Ja jako dobro znam kako je funkcionirala i Unija.Ali je bolje bilo taktički prihvatiti promjene ostati stabilni u FCI gdje smo već"zaradili" viši status a svoje probleme rješavali kod nas.
Mi smo mlad savez koji se neće ustabilit možda ni za 30.godina i kad bi sve išlo u kontinuitetu jer moramo naći svoj specifičan put.To što neko trenutno negdje ne izlaže ne mora da znaći da ne izlaže treba se raspitati samo.
Mi možemo sada i pljuvati po nekim ljudima ali kada se sve rezimira mnogo je toga urađeno bilo i pitanje je hočemo li i kada više dostići taj nivo.Treba ipak sve pretvoriti u pozitivnu energiju a  kako vidim te neke nove snage donijele samo negativnu.Sada večina hoće jake nacionalne saveze što znaći samo formalno krovnu organizaciju.O.K.ako tako ljudi hoće neka bude ali će tek sada pogotovo utvrditi svoje pozicije vodeći ti isti koji to zagovaraju.Dobro neka bude i to cijena FCI-u je svejedno bili mi ne bili mi smo mala zemlja i nemaju neke velike nafake od nas a i tamo su čelnici birokrati koji su na toj poziciji po 30.godina i bolje im je nego gen.sekretaru UN-a.Koja to budala očekuje pravdu od FCI-a to je samo izgovor da se razvali što se više razvalit može.
Kad te pitam za rodovnik to je zbog toga ako smo suspendovani onda u pravilu se nebi mogao ovjerit tj.dodjelit kand.CACIB u FCI-u.
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: SEJFO - 14. 12. 2008. 23:23:10
 pozdrav!!!
  ja se slabo razumijem u konologiju al iz ovih vaših postova sam zaključio da nam je zajebato bato, i da smo mi ovi obični smrtnici najebali!!!
 A još evo 15 dana roka koji nam je dat!!!
 Ne znam šta bih rekao!!! ččč
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 20. 12. 2008. 12:42:58
ha evo i kolega lovacpd je izgleda ostao bez teksta nema više komentara niti ideja. ččč
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 21. 12. 2008. 21:37:52
ha evo i kolega lovacpd je izgleda ostao bez teksta nema više komentara niti ideja. ččč

Bas tako Redzo nemam ideja...komentara....
Bar ne jos, umoran sam od priprema za slavu, same slave i mnogo gostiju....ali noc moze svasta da donese...hehehe
A posto znas mnogo vise od mene ajde napisi sta se desi u Sarajevu ovh dana, da li je bio sastanak i tvoje misljenje o tome.
Da li ce stici da se registruje Unija koju su neki pol.mocnici blokirali a po bratskoj nagovori, a sad po FCI treba da se registruje kao rjesenje krize
Pozdrav
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 21. 12. 2008. 22:17:33
Znaći opet ja moram.Pusti močnike  ne močnike.Vidiš fino iz ove konstrukcije da se predlaže da se obostrano dogovori unija i asocijacija za krovnu za koju se predlaže naziv kin.sav.BiH. unutra da niko nije izgubio i niko nije ponižen i dalje prijedlozi kako paše ali sve strane zastupljene pa je li u redu.Da nebi išli negdje od teme u personalne probleme ostalo ti objasnim na p.m.A ovo do sada bi ljudski trebalo u nekim ovim okvirima da prođe je li tako,trebalo bi u interesu mnogih koji se bave kinologijom a na margini su i nepoznati su..........ali ččč
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 17. 01. 2009. 08:50:00
I tako....povuci, potegni, kriv ovaj, kriv onaj, zbog njega je, a ne zbog mene......
dodje 15-ti  i dodje do:

TERMINATION OF PARTNERSHIP CONTRACT WITH BOSNIA-HERZEGOVINA

The FCI General Committee informs all the FCI members and contract partners that the partnership contract signed with the Unija Kinoloskih Saveza Bosne I Hercegovine on February 6th, 2002 in Belgrade is terminated with immediate effect as the Committee is unable to determine who and what club currently and by our own criteria represents the interests of cynology in Bosnia-Herzegovina.

I sta sad? Ko je kriv?
Kako vratiti povjerenje kinologa i kinofila u BiH?
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 17. 01. 2009. 13:42:15
Ja..........moj druže......svi koji su "ućestvovali u zajebancijama"trebali su progutat knedlu naći zajednićki bar minimum,uvažiti se međusobno bar do te mjere a kafu ko s kim može pit nek pije.......ali jok.pa ćitavo vrijeme sam i ukazivao na taj problem egoizma.sad u BiH postoje 4.saveza koji vode rodovne knjige morali su naći naćina za krovnu i priznati jedni druge.pa koliko je ko imao rodovnika nek da delegata ili već šta treba moralo se naći rješenje.jbg ko je kriv.
Šta sad........?ako neko vidi rješenje bez i minimuma građanske opcije neka ga ponudi........nema ga,građanska opcija i pritisak.ako ljudi hoće da održe neki status nacionalnog nemam protiv ali u mjeri koji neće koćit opći interes kinologije.Tvrdim i stojim iza toga da nacionalne kinologije nemaju perspektive nema tu kinologije svega drugog ima ali najmanje kinologije.Treba li nam više dokaza.Pa eto sada,imaju i mlađi i pametniji na potezu ste,dižite glas i tražite rješenje.Krivci za stanje mi nisu bitni više,bitan je koncept,sadržaj novi koji će pokrenuti ponovo stvari.
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 13. 03. 2009. 00:14:15
Dakle stvari su jasne.Ponovno aplikacija za prijem u FCI se može uputiti ia ista treba da sadrži(po zahtjevu FCI dokaz o sudskoj registraciji kinološke(krovne)organizacije u matičnoj zemlji što Kinološka asocijacija unija u BiH naravno ispunjava.Bosanskohercegovačkim kinolozima koje su istinski zaljubljenici predstoji i otvorena je mogučnost ponovnog ostvarenja zajedničkih interesa.
Traženje opravdanja od određenih grupacija kod kinološke javnosti(onu kojoj su nešto obečali i zaveli ih uz istovremeno utrošeno mnogo novčanih sredstava)i sazivanje nekakvih kongresa kinologa je vještačko stvaranje nove krize i pokušaj izvlačenja iz neuspjeha prebacivanjem pronalaženjem "krivaca "za vlastiti neuspjeh u principu ne pije više vode.
Činjenica je takođe da FCI neće dozvoliti izdavanje rodovnike nekoj od svojih članica državljanima BiH iako imaju dvojno državljansto u nekoj od zemalja članica FCI ako isti državljani imaju mjesto prebavilišta u BiH(i državljanstvo BiH)Dakle sve je jasno krovna organizacija postoji i registrovana je u Ministarstvu pravde te druge neče biti sasvim je izvjesno.Igara i kupovine vremena više nema.Pamet u glavu pa po naraodnoj "u se i u svoje kljuse" i kroz postoječu krovnu svi naći svoje kinološke interese.Naravno kome je do kinologije.
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 13. 03. 2009. 08:56:34
Dakle stvari su jasne.
Činjenica je takođe da FCI neće dozvoliti izdavanje rodovnike nekoj od svojih članica državljanima BiH iako imaju dvojno državljansto u nekoj od zemalja članica FCI ako isti državljani imaju mjesto prebavilišta u BiH(i državljanstvo BiH)

Da li to znaci da ce biti ponisteni i rodovnici izdani prosle godine u nekoj od susjednih drzava?
pogledaj ovdje diskusiju clana apolon i njufaunlend
http://www.balkankinology.net/pricaonica/viewtopic.php?f=21&t=7925&start=990 (http://www.balkankinology.net/pricaonica/viewtopic.php?f=21&t=7925&start=990)

Toliko o vjeri u kinologiju BiH od zagovornika jedne strane price....a do januara ove godine mogao se izvaditi FCI priznat rodovnik u BiH, zar ne?
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: Nikola - 13. 03. 2009. 08:58:30
REDZO--- ukratko , hoće li biti CACIB-a ili CAC- izložbi u BIH?
Relativno blizu su mi NOVIGRAD, PRIJEDOR i BANJALUKA..
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: Terza - 13. 03. 2009. 19:04:02
REDZO ako moze pitanje,ja sam iz Travnika,i prodao sam stenad u hrvatsku uz moju garanciju da cu poslat rodovnike medjutim jos ih nisam dobio,a leglo je prijavljeno u prosloj godini. Izdaju li se uopste rodovnici kod nas?
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 13. 03. 2009. 20:35:01
Odgovaram Nikoli:Bit če CAC izložbi svakako FCI odobrava i štiti samo međunarodne (CACIB)  njih neće biti bar do 7-8 mjeseca.Naime aplikaciju koju je uputila Kinološka asocijacija -unija u BiH bit će u junu razmatrana usekciji jugoistočne Evrope(ne vidim zašto nebi bila usvojena)a potom će je razmatrati Generalni komitet FCI i tu se nadamo da opet bude sve o.k.(dakle krovna mora biti registrirana na najvišoj sudskoj instanci u državi što i jeste a to sada traži Generalni komitet)Evo CAC organiziramo i u Vitezu odnosno 2.
Ne vodi svak svoju politiku kako kaže lovacpd nego sinhrozivano funkcionira krovna Kinološka asocijacija unija u BiH sa svojim članicama:Kinološkom asocijacijom Republike srpske,Kinološkim savezom Herceg Bosne i Bosanskim kinološkim savezom (i čine krovnu organizaciju)Krovna KAU u BiH je otvorena svim bosanskohercegovačkim kinolozima pa i odmetnutim naravno ako prihvataju pravila ponađanja ali je problem što gube možda pozicije koje imaju.
Dakle miniranja su ponovo zakazana u Laktašima odnosno pokušaj pravdanja pred zavedenim kinolozima a naraočito članovima iz KS RS ali treba shvatiti da je BiH država i da ima zakonodavnu,sudsku i izvršnu vlast.Dakle KAU u BiH je registrirana dakle pravno postojana i sad to FCI ne može ignorisati.KAU u BiH ne ganja"vještice" nego funkcionira.
Kolega lovacpd nije BiH izbačena iz FCI nego Unija kinoloških saveza koja eto nije ni pravno valjana u svojoj domovini.
Odgovor LOVCU BiH:prijave legala i rodovnici se naravno izdaju i vodi rodovna knjiga uz normalnu prijavu legla dobiješ rodovnike (memorandum na rodovnicima možeš da vidiš na www.kkbarak.com (http://www.kkbarak.com) koji stoje u vrhu prijavnica za izložbu i utakmicu u Vitezu)samo mi nije jasno preko kojeg društva funkcioniraš kinološki,možda su ti problemi tu.Moj KK Barak funkcionira i nema problema za rodovnike,naravno uz kinološke propise.Ja lično na primjer dajem rodovnike uz štenad koja su tetovirana u lijevo uho i garantovano su iz mog uzgoja a ponegdje i uz ćip.
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 13. 03. 2009. 21:36:00
Odgovaram Nikoli: FCI odobrava i štiti samo međunarodne (CACIB)  njih neće biti bar do 7-8 mjeseca.
Kako je moguce u pola godine dobiti saglasnost na CACIB izlozbe, ako se zna procedura za to?
Kolega lovacpd nije BiH izbačena iz FCI nego Unija kinoloških saveza koja eto nije ni pravno valjana u svojoj domovini.
U pravu si!
A ko nas je predstavljao u FCI do nedavno? Zasto nije, po logici, UKS BiH samo registrovana kao krovna organizacija, nego se osnovala privatna organizacija? Zasto je Asocijacija pokusala promjeniti ime u Uniju???
I sta su bili osnivaci (9 fizickih lica su inace prvi osnivaci te krovne orgnizacije) KAU BIH u toj istoj UKS BIH(kojoj su osnivaci bili 3 saveza: KSRS, BKS i KSHB)?
Po cemu se neko odmetnuo?
Da li po tome sto je ostao samo clan vec postojeceg saveza koji se odmah pobunio protiv svog rukovodstva koji su kao fizicka lica postali osnivaci KAU BiH i iste smjenio, tj izbacio iz svog clanstva, a oni brze bolje osnovali "UG" KA RS, koja odjednom zastupa sve kinologe iz RS?
Mozemo ti i ja ovako danima....ti jednu pricu (iz tvog ugla gledanja, sudije, kinologa, nekog bliskog rukovodstvu nekad UKS BiH a sad KAU BiH), a ja drugu iz ugla malih, ostecenih ljubitelja pasa koji trpe mnogo toga, ne mogu dobiti export rodovnike za stence, moraju da biraju gdje i na koju izlozbu(koji savez je organizuje) da izvedu psa, da ih pogresno ne shvate u drugom savezu (a ja sam isao i na jedne i na druge, da li si ti?), trenutno ne mogu izvaditi vazeci FCI rodovnik u svojoj zemlji, samim tim psi ne mogu da se takmice van granica saveza, ili eventualno drzave, a o prodaji van da se i neprica (ko ce da kupi stene bez export rodovnika?), osudjeni su na domace sudije....jer njedan sudija iz inostranstva ne smije da sudi dok je BiH pod suspenzijom...
Iskreno koliko sma clan KD-a(samim tim i saveza i saveza), nisam imao pojma kako sve to funkcionise, platim clanarinu, prijavljujem legla, izlazem pse....i posto je to uglavnom ko svih obicnih clanova tako, desilo se to sto se desilo, pojavio se INTERES, valjda u zaru ove privatizacije u BiH, sve se privatizuje pa tako i neprofitabilne organizacije, jer kad se privatizuje stvari su drugacije.....
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 13. 03. 2009. 22:06:50
Mozda djelujem da ne razumijem, ali
ovo si ti napisao.....
Činjenica je takođe da FCI neće dozvoliti izdavanje rodovnike nekoj od svojih članica državljanima BiH iako imaju dvojno državljansto u nekoj od zemalja članica FCI ako isti državljani imaju mjesto prebavilišta u BiH(i državljanstvo BiH)
Sta tu nije razumljivo, sem da neko moze i zeli dobiti rodovnik u srbiji iako je u vrhu KAU BIH i drzavljanin BIH sa dvojnim drzavljanstvom, "a FCI to nece da dozvoli....."

Nikola druze, izlazi pse bilo gdje, bolje nego da govoris kao vecina nije to nista , sta je kod mene u dvoristu......Ali u BIH niposto, jer ti te titule (u ovoj godini) trenutno nisu priznate nigdje van BiH....

A ta prica o naknadnim exportima, ne pije vode....kako ce u HR neko da uradi nostrifikaciju rodovnika bez export rodovnika,kako ce da izlaze psa kao domaci izlagac a samim tim i da udje u priplod....mozda i to retroaktivno, parite pse pa cemo sve naknadno....u trecoj generaciji rjesiti....cuda su moguca
Pozdrav

Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: Nikola - 14. 03. 2009. 07:38:29
hvala na informacijama, meni nisu toliko itne titule koliko mi je bitno da izložba bude korektna..

@lovacpd- izlažem samo onda kad mislim da imam odličnog psa, ove godine imam  zanimljiva mužjaka, siguran sam da ćemo se negdje vidjeti na izložbama...
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 14. 03. 2009. 08:27:55
hvala na informacijama, meni nisu toliko itne titule koliko mi je bitno da izložba bude korektna..

@lovacpd- izlažem samo onda kad mislim da imam odličnog psa, ove godine imam  zanimljiva mužjaka, siguran sam da ćemo se negdje vidjeti na izložbama...
Druze ja dolazim u Trgove, cim organizujete nesto, ima se nesto i za takmicenja....

A zasto me zanima exportni rodovnik...pa ljut sam na sebe sto ih ne izvadi za sve svoje pse cim su ostenjeni....sad bi me bolilo uvo za situaciju u BiH kinologiji.....
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: Zoran - 14. 03. 2009. 08:31:33
hvala na informacijama, meni nisu toliko itne titule koliko mi je bitno da izložba bude korektna..


a šta je više korektna,,,, ja sam gledo i one koje osvoje sve naj bolje,, opet nisu sa sudcima zadovoljni  uf
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 31. 03. 2009. 19:04:42
Zoka ode u o.t. a tema je krovna kinološka organizacija u BiH pa da podsjetim.
Nakon iskljućenja Unije kinoloških saveza BiH iz FCI ponovo je moguća aplikacija iz BiH naravno između ostalog uslovljena registracijom (dakle legalnom kinološkom organizacijom koja je javna i zakonski funkcionira).Naravno pošto je  samo takva Kinološka asocijacija unija u BiH sa svojim članicama savezima  i to Bosanskim kinološkim savezom.Kinološkim savezom Herceg Bosne i Kinološkom asocijacijom Republike srpske ista je već uputila aplikaciju o kojoj će se izjasniti sekcija FCI za jugoistoćnu Evropu i potom Generalni Komitet FCI u julu u tom smislu ne treba puno objašnjavati da ista krovna organizacija u zemlji legitimno organizira CAC i CACT i naravno uvažava i štiti samo priredbe svojih članica a disidentske ne priznaje.
A što se Zoke tiće ostaje otvoren poziv za tebe i tvoje vajmarce o kalendaru si već obavješten
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 01. 04. 2009. 20:39:07

Nakon iskljućenja Unije kinoloških saveza BiH iz FCI ponovo je moguća aplikacija iz BiH naravno između ostalog uslovljena registracijom (dakle legalnom kinološkom organizacijom koja je javna i zakonski funkcionira).Naravno pošto je  samo takva Kinološka asocijacija unija u BiH sa svojim članicama savezima  i to Bosanskim kinološkim savezom.Kinološkim savezom Herceg Bosne i Kinološkom asocijacijom Republike srpske ista je već uputila aplikaciju o kojoj će se izjasniti sekcija FCI za jugoistoćnu Evropu i potom Generalni Komitet FCI u julu u tom smislu ne treba puno objašnjavati da ista krovna organizacija u zemlji legitimno organizira CAC i CACT i naravno uvažava i štiti samo priredbe svojih članica a disidentske ne priznaje.
A što se Zoke tiće ostaje otvoren poziv za tebe i tvoje vajmarce o kalendaru si već obavješten
Samo sta cete se KSRS...jedinom organizacijom koja ima ovlastenje resornog ministarstva RS da u ime RS predstavlja kinologe iz RS u zajednickim nastupima ka FCI-u.....
Ko je KA RS???
Par izbacenih i disciplinski kaznjenih ljudi iz KSRS (od onih 9 velicanstvenih osnivaca) i nekoliko njihovih pristalica, koji misle da su bitni i da se bez njih ne moze u BH kinologiji, te imaju i ogromnu pogrsku od ostatka 9 velicanstvenih.....
Kolega nema smisla se vračat unazad a naročito nema smisla to spočitavati meni ja sam uvijek imao svoj stav a on vjeruj nije nikad bio crno bijel kako ga ti vidiš,mene uopće ne vesele nićiji ni tkz.porazi niti pobjede niti mi je neko naročito bitan personalno na bilo kojoj strani,treba spuštati lopticu i tražiti načina da svi savezi zajednički funkcioniraju i da ljudi nisu podvojeni.I shvati konačno ne postoji 9.veleičanstvenih ni ja nisam bio za njih ali sam drugačije funkcionirao da se dođe do rješenja.
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 02. 04. 2009. 16:24:40
U temi nečemo više komentara koji imaju za cilj favorizovanje bilo koje kinološke opcije niti bilo kojih komentara koji dižu tenzije.Suštinsko stanje na bazi činjenica i mogući prijedlog rješenja je taj koji po logici treba da bude sadržaj teme.Lične stavove i eventualnu pojedinačnu ulogu koja je pozitivna ili nije ko želi neka otvori posebnu temu.Ovo navodim s pozicije autora teme pa i moderatora.
Kada je u pitanju moj lični stav,moja uloga u zbivanjima u BiH kinologiji ja ću na to odgovoriti bilo kome ako ga zanima i korektno upita ali ne u ovoj temi u kojoj nije po ideji predviđeno bilo kakvo polemiziranje o pojedincima takođe ne prihvatam da mi se bilo šta spoćitava proizvoljno i bez argumenata u ovoj temi u kojoj napominjem nije moja malenkost u prvom planu niti posebno bitna. zagi
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 06. 04. 2009. 13:29:28
Na kinološkim priredbama u organizaciji KK Barak prihvataće se rodovnici izdati od saveza u BiH koji vode rodovnu knjigu status je različit samo sadržajem rodovnika u poznatim generacijama predaka odnosno redovne rodovne knjige ili "B" rodovnik.
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 22. 04. 2009. 11:23:32
Ako je moja informacija tacna....
Redzo je postao predsjednik BKS-a!!!
Cestitam Redzi na funkciji predsjednika BKS-a!!!

 zagi
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 24. 04. 2009. 23:45:18
Kolega informacija ti nije tačna i ne znam od kuda ti.Predsjednik BKS-a ne znam više ni šta je u stvari?Postoji predsjednik skupštine i to je delegat koji jeste zastupao klub Barak ali nisam ja u pitanju ja oficijelno i nisam bio delegat skupštine BKS-a.BKS sada (po volji večine delegata)drugačije funkcionira odnosno nema Izvršnog odbora.Ima 5.povjerenika za određene oblasti u toj jednoj oblasti(povjerenik za autohtone pasmine)sam ranije predložen od 4.kluba autohtonih pasmina  na okruglom stolu u Travniku.Kada su u pitanju ostale oblasti realno govoreči u aktivnostima"poklapam poslom" najmanje još 2-3 pa tako..........Inače teškom mukom sam prihvatio i ovo"povjerenstvo" do grla mi je oportunizma na sve strane.Istina možda bi se kandidovao sa programom u nekim drugim okolnostima ali ih nije ni bilo.Toliko od mene.Kako će funkcionirati ovo ili ono nebi komentarisao.
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 13. 05. 2009. 23:32:21
kolega lovacpd ova tema već može "podnijeti"moje pitanje za tebe ali mi to opušteno bez onog osječanja ko da je neko nekom oteo zvečku.normalno ja i ti razgovaramo.Naime kad ti već mene pitaš o nekim ljudima iz tkz.skupine 9.veličanstvenih vidim imate ih i vi na suđenju izložbi pa mi molim te odgovori šta je sada s tim dijelom "odabranih"?
Inaće sve čestitke i puno uspjeha na CAC Prijedor ,mogu ti reći fino je i kad to sve bude iza kad prođe (mislim organizacija i to).
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 13. 05. 2009. 23:38:26
Ako mislis na Ziju Zulovica, koji je jedan od tih "velicanstvenih".
Iskreno, ne znam o cemu je rijec i otkd on se pojavi, znam samo da se od prosle godine pojavio na CAC Graiska i od tad sudi u Uniji
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 13. 05. 2009. 23:49:26
E pazi sad kad sam ti ja govorio neke stvari ti nisi konto i to ti je to a ja nisam htio spominjat imena nemam namjeru nikoga ni blatit ovdje neka funkcionira kako misli ko može i hoće ali ti definitivno mogu reći da mi stvarno nemaš šta predbaciti za 9.veličanstvenih kad si sada svjedok da su uloge podijeljene.
Samo toliko i ništa više i to ti je još jedan dokaz da se previše ne zapališ i uzimaš k srcu da je uvijek jedna strana u pravu.Ja znam a ti ako hočeš shvati ima ona narodna"raja su ovce". Budi mi pozdravljen i iuskoro ti predlažem posjetu na jednu izložbu a ima da se smiješ kad vidiš listu sudijsku. hao hao hao
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: kerber - 27. 05. 2009. 14:49:11
premješteno iz teme bosanski oštrodlaki gonič barak


« Odgovor #144 : Svibanj 26, 2009, 21:56:00 »
pitanje: REDZO
A šta je sad tu problem unija,asocijacija(cange frange)Kerbere plemenjaci su sa rodovnicima dok smo bili u članstvu FCI i kakav je problem prijavit leglo kod vas sada ako pari plemenjak iz BiH?


odgovor:kerber

Ebiga Redžo od 1.4.2008 službeno vam je smrznut status članice F.C.I do daljnjeg i nemože se prijaviti leglo sa psom koji nije član F.C.I znači nema parenja s psima iz bosne niti se može nostrificirati rodovnik vaših pasa eventualno se može nostrificirati rodovnik pasa koji su uveženi sa export rodovnikom do 1.4. 2008 žao mi je ali to je tako ovaj moj barakaš je bio kod vas na specijalki i vidio par parnjaka koji ga zanimaju ali nemože prijaviti leglo.
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 27. 05. 2009. 15:23:34
Ebiga Redžo od 1.4.2008 službeno vam je smrznut status članice F.C.I do daljnjeg i nemože se prijaviti leglo sa psom koji nije član F.C.I znači nema parenja s psima iz bosne niti se može nostrificirati rodovnik vaših pasa eventualno se može nostrificirati rodovnik pasa koji su uveženi sa export rodovnikom do 1.4. 2008 žao mi je ali to je tako ovaj moj barakaš je bio kod vas na specijalki i vidio par parnjaka koji ga zanimaju ali nemože prijaviti leglo.
E, oko sledeceg cemo se i ja i Redzo sloziti:
BiH je suspendovana iz clanstva u FCI-u 01.01.2009-te, do tad je bila na snazi zabrana odrzavanja CACIB-a, i izdavanja expornih rodovnika
Od tad vrijedi zabrana izdavanja rodovnika sa FCI-znakom, svi rodovnici izdani do tad su priznati u FCI-u! Od tad FCI ne priznaje ni ocjene iz BiH, do momenta rjesenja stanja u BH kinologiji.
Ako se priplodnjak nalazi u BiH(a ostenjen je prije 2009-te, i pozitivno ocijenjen), ne vidim razlog zasto se ne moze kuja iz HR pariti pod njim i da stenci ne dobiju HR rodovnik.
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: kerber - 27. 05. 2009. 21:31:10
Kolega žao mi je što je to tako ali tako je slagali se ti i Redžo oko toga ili ne po meni to nije dobro ali takvo je sigurno stanje sad kod nas provjereno 100 posto ja sam u svojoj udruzi voditelj uzgoja i često ljudi žele pariti u Bosni ali odustaju jer se nemože prijaviti leglo.                                                         Znači ni jedan pas bez obzira kad je stekao status parnjaka izBosne nemože pariti jer vi više niste član F.C.I  a za prijavu legla oba roditelja moraju biti u trenutku parenja pravovaljani članovi i rodovnice štenadi nose oznaku F.C.Ia                                        Ne kažem da je to dobro naprotiv ali takvo je trenutno stanje neovisno o našem HKSu takav vam je status prema svim članicama F.C.Ia nismo mi krivi zato niti smo to izmislili niti nato možemo utjecati.
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 27. 05. 2009. 21:52:02
Zanimljiv stav....
A sa druge strane, stenci koji se prijavljuju preko KAU BiH dobijaju HR rodovnike, zar ne???
Kako se onda to uskladi???
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 27. 05. 2009. 22:10:44
Eh Danijele,Danijele.1.Oko ovoga se slažemo i sam sam na to mislio a ti si malo šire obrazložio ali eto ako takav stav ima HKS ni mi tu ništa ne možemo..ali.kad mi spomenu KAU u BiH i vađenje rodovnika tamo opet si"zagužvao"a opet ništa konkretno nisi rekao pa reci već jednom.2.Ja znam i siguran sam u jednu stvar tj.član sam KAU u BiH a rodovnike vadim u BKS-u kako sam i vadio i vadiću i u buduće i šta ja tu imam mešetarit,mežutim rođo znamo i ja i ti da je jedna ulica u Šabcu (prenaseljena članovima UKS BiH )tobožnje mjesto boravka u Srbiji da bi se vadili rodovnici kod Mahmuda.I tako je kinološki savez Srbije "dobar" 40 000-50 000 hiljada "maruna"(ili popola Eura) a mi čemo i dalje oči vadit jedni drugima.
  E nemoj mi sad kazat da ti ne znaš za to"mjesto boravka"mnogih "unionista"? ;) ččč
Rodovnici mojih pasa("nas seljaka") baraka su domaće proizvodnje.Upitaj (pokajnika)gdje on vadi rodovnike.
Raspetljamo malo ko je kinolog srcem i dušom a ko je kinološki mešetar i vidi samo sebe i gdje je dobar,komercijala svega i svačega samo da ima koristi(zato i jesu u kinologiji)
Naslov: Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
Autor: kerber - 27. 05. 2009. 22:22:20
Ebiga ljudi dobili ste konkretan odgovor od mene pariti se nemože zbog vaši međusobnih problema  sad vam još na kraju ispade i ja i HKS krivi.
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 27. 05. 2009. 22:41:13
Poz.Kerbere nisam ja ništa rekao za HKS ni za tebe samo sam konstatovao da je tako i pored činjenica koje je iznio lovacpd,nešto sasvim drugo sam ja njemu rekao i nema veze sa tvojim obrazloženjem a njega pitaj na šta je on mislio.Mislim da ovaj dijalog treba premjestiti u temu o krovnoj organizaciji u BiH.
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 27. 05. 2009. 22:43:27
Zanimljiv stav....
A sa druge strane, stenci koji se prijavljuju preko KAU BiH dobijaju HR rodovnike, zar ne???
Kako se onda to uskladi???
Posto je rijec o odnosu HKS-a prema parenjima sa psima iz BiH, smatrao sam da ne treba siriti pricu...ali i to je tako...clanovi UKSBiH mogu prijaviti stence u KSS i tamo za njih dobiti rodovnik
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 27. 05. 2009. 22:56:20
Ma znam za neke po meni cudne stavove HKS-a(ili nedovoljno razjasnjene), meni se licno desilo da me prosle godine za prijavu na specijalku i CACIB ZG pitaju sta ce  i kako ce pas sa BH rodovnikom da se prijavi i odgovorio sam im isto kao i danas Kerberu, samo sto tad nismo bili izbaceni, jos....
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 27. 05. 2009. 22:57:40
šta je sad toliko si priča ispričao a sad "ne treba širit priču".Bude sve onako kako sam i pisao. fre
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: kerber - 27. 05. 2009. 23:46:25
Prema sadašnjem stanju psi iz Bosne mogu sudjelovati na izložbama i utakmicama nižeg ranga znači mogu na CAC izložbe nemogu na CACIBi mogu na CACTutakmice nemogu na CACIT ako ti je prošlo zadnji put ok dobro za tebe meni nesmeta ja ti samo kažem kakva je trenutna situacija.
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: kerber - 28. 05. 2009. 13:48:08
Lovacpd dali si bio na eurodogu u Zagrebu
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 28. 05. 2009. 14:06:45
Lovacpd dali si bio na eurodogu u Zagrebu
Bio sam na CACIBu jesenas u ZG i spec dan prije
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 28. 05. 2009. 21:10:22
Lovacpd pod zaštitom FCI -ja su samo međunarodne priredbe(to im je pod zaštitom i to im se plača)logično.Normalno da je CAC državna i to je za FCI ko za nas neka lokalna smotra,međutim stalno praviš slalom da se "ne sudariš"s mojim konstatacijama i pitanjima.Gdje vadiš rodovnike naprimjer ti pa takođe tvoji prvaci iz KS RS?
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: kerber - 28. 05. 2009. 21:58:37
Onda smo se možda sreli kod ringova za goniče ja sam izlagao dve posavke imam negdje sliku ali moram skenirat
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 28. 05. 2009. 22:02:59
he .što mi vas dvojica oftopičite.
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 29. 05. 2009. 09:05:01
Lovacpd pod zaštitom FCI -ja su samo međunarodne priredbe(to im je pod zaštitom i to im se plača)logično.Normalno da je CAC državna i to je za FCI ko za nas neka lokalna smotra,međutim stalno praviš slalom da se "ne sudariš"s mojim konstatacijama i pitanjima.Gdje vadiš rodovnike naprimjer ti pa takođe tvoji prvaci iz KS RS?
Jos nigdje....nemam sta da prijavim, kuje se pocinju steniti tek krajem 6-tog mj a do tad cu vec smisliti....znam samo da ce to biti u kancelariji KSRS (a ciji to jee vec pitanje) d4
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 29. 05. 2009. 13:38:38
Onda smo se možda sreli kod ringova za goniče ja sam izlagao dve posavke imam negdje sliku ali moram skenirat
Posalji mi sliku, ako se vidim....a lako ces me poznati
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 29. 05. 2009. 21:36:30
pa neću valjda za vama premještat teme mjesec dana(slike te stavljajte u temi za to)Kerbere eh muka ti prepoznat lovcapd valovita kosa ko u yul brinera a vodi pepoznatljive pse hao
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 30. 07. 2009. 20:49:39
Sapnula mi pticica jedna danas...
da je Unije konacno registrovana kod drzavnih organa BiH.....
Sta cemo sad?
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 15. 08. 2009. 23:01:52
Sapnula mi pticica jedna danas...
da je Unije konacno registrovana kod drzavnih organa BiH.....
Sta cemo sad?
E ovako čemo:
1.podastri dokaze pa da nas uvjeri,gdje je registrovana,kojih organa,koja institucija,u kojem mjestu i od koga,uostalom podastri dokaz da vidimo,aaaa ptičice svasšta cvrkuću.uhhhh svašta sam čuo Bože sačuvaj a uglavno miriše(smrdi) na segregaciju.
Pitanje :šta čemo sad? kako da shvatimo?
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 13. 09. 2009. 22:56:10
UKS u BiH sudski registrirana(konačno)u Brčko Distriktu te stekla bar na taj način svojstvo pravnog lica.No bilo kako bilo postoji šansa zdogovora o jedinstvenom nastupu (minimum minimuma)pred sastanak u Beogradu u 10 mjesecu o.g.(prisutni će biti izvršni direktor FCI,predsjednik sekcije za jugoistočnu Evripu,zainteresirane strane iz zemalja koje imaju iste probleme ovoga puta bez prisustva Rajzingera ,naravno)te tako ponovo pridružno članstvo BiH praktično obnoviti u FCI -aju i zaista konačno pružiti šansu kinolozima,kinofilima,uzgajivačima i inim ljubiteljima pasa da normalno ostvaruju svoje potrebe i servisiraju svoje kinološke usluge u BiH.
Ako je suditi po svemu propuštenom i šteti koju smo sami sebi nanijeli i koju ispaštamo trebalo bi da je svima pa i onim najtrdokornijim (narcisoidnim i oholim)konačno došlo iz stražnjice u glavu a da li je tako vidječemo u narednom periodu.Bilo kako bilo još uvijek postoje i funkcioniraju ljudi kojima je svejedno što su gubitnici hiljade drugih ali nažalost i takvi su u kinologiji.Da li sada postoji kritična masa na svim stranama koja može da izvrši pritisak da stvari konačno krenu sa mrtve tačke?????????Vidječemo.
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 01. 10. 2009. 20:18:44
Na CAC izložbi u Sarajevu 26.09.2009.godine između ostalog organiziran je ring u kojem su se pregledali psi vlasnika koji su izrazili želju za uzgojnim pregledom.Isti su obavljali gospoda  sudije Vibor Ježek Hr.fra Stjepan Krasić BiH i Refet Hadžić BiH.Po ugovoru postignutog između Bosanskog kinološkog saveza i Hrvatskog kinološkog saveza psi koji dobiju uzgojne dozvole moći će biti pripuštani u reprodukciju a za štence će se moći izdavati exportni rodovnici i na ovaj način će psi biti potpuno ravnopravni sa svim psima vlasnika ćiji savezi su u članstvu FCI.Pse su mogli privoditi na uzgojni pregled članovi Kinološke asocijacije unije u BiH iz BiH. d4 z10
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: jatagan - 02. 10. 2009. 20:27:28
Upravo procitah,auuuu sta se ovdje dogadja.ja sam uvijek mislio da samo BiH politicari neznaju raditi svoj posao.
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 02. 10. 2009. 23:50:02
pa sve ti je kopija politike a šta drugo,BH kinologija je bačena na koljena i izbačeni smo iz FCI -ja dok balkanci skontaju da drugačije rade, pa se traže alternativna rješenja do boljih vremena ako ih ikada bude.....
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 06. 10. 2009. 23:59:27
Zdogovor sa predstavnicima FCI -u Beogradu na sastanku nije uspio.Nije prošao prijedlog ni da KAU u BiH i UKS BiH osnuju krovno tijelo koje bi bilo prihvačeno u FCI po mojim saznanjima preferira se iz određenih krugova isključivi nacionalni savezi koji bi formirali neko krovno tijelo za FCI što od predstavnika Asocijacije nije preihvačeno.Priča poznata samo se ponavlja.
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: Peko-BiH - 08. 02. 2011. 22:08:49
Zadnji post napisan 6.listopada 2009 Danas je 8.2.2011  a meta ista isto odstojanje. paci
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: Nosler - 08. 02. 2011. 22:12:12
Zadnji post napisan 6.listopada 2009 Danas je 8.2.2011  a meta ista isto odstojanje. paci
A zasto?
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 14. 02. 2011. 20:46:52
odgovor je u ranijim postovima avdzija je bio u pravu jer je to vrijeme pokazalo a sad se i drugačije špekuliše sad mogu zajedno refet hadzič,miodrag bošnjak i fra krasić ostali više nisu vazni eee malo sutra sada nam se više ne zuri ili idemosvi ravnopravno u krovnu pa u FCI ili niko.tako htjeli tako dobili u meduvremenu osnovan i savez kinoloških organizacija FederacijeBiH e sad bi neki partneri da ga zaobidu.neče moči.pozdrav avdzija
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: Nosler - 14. 02. 2011. 20:54:30
Pa Bosna je to Avdzija...ne mogu se ljudi oko vecih stvari dogovoriti (na zalost)a kamoli oko pasa....
Sretno! zagi
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 28. 03. 2011. 13:18:18
i ima li sta novo po ovom problemu....
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 10. 04. 2011. 09:31:19
Evo konacno napretka...tj veliki pomak u ovoj hibernaciji
Kinološki Savez Republike Srpske
OBAVJEŠTENJE ZA KINOLOŠKU JAVNOST!
Hvala svima na čestitkama! Posebna mi je cast i zadovoljstvo obavijestiti siru kinolosku javnost Republike Srpske i Bosne i Hercegovine o postignutom dogovoru na ujedinjenju kinologije Republike Srpske. Naime, dana 09.04.2011. godine Kinoloski savez Repub...like Srpske i Kinoloska asocijacija Republike Srpske su verifikovali, potpisali prethodno postignut sporazum na ujedinjenju kinologije Republike Srpske koja ce od danas djelovati jedinstveno i pod jednim imenom KINOLOSKI SAVEZ REPUBLIKE SRPSKE. U prilogu je dat kompletan Ugovor iz koga se moze zakljuciti kako i na koji nacin je doslo do dogovora te nacin zajednickog djelovanja u buducnosti. Ovom prilikom apelujemo i na ostale saveze u BiH, Federaciji BiH, da sjednu za pregovaracki sto te da smognu snage da pronadju kompromis na ujedinjenju kako bi pristupili rjesavanju problema cjelokupne kinologije na nivou BiH. Zarad prijema svih kinologa BiH u svjetsku kinolosku organizaciju, FCI, bilo bi dobro da prevazidjete licne i bilo koje druge nesuglasice te ustrojite kinologiju Federacije BiH kako bi mogli organizovati kinologiju BiH na krovnom nivou pod novim imenom Kinoloski savezi u BiH. U nadi skorog dogovora, kinologija Republike Srpske apeluje i srdacno pozdravlja sve kinologe Federacije BiH da sto prije rijese probleme te pristupe formiranju krovne kinoloske organizacije BiH. Komisija za odnose sa javnoscu KSRS. See More
By: Kinološki Savez Republike Srpske
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: kamičanin - 10. 04. 2011. 10:45:36
Voleo bih da znam dali su rodovnici izdati u BiH od polovine 2009 i nadalje važeći za FCI,da li postoji mogućnost ako nisu ,da se verifikuju nakon uspostavljanja zvaničnog stava u KSBiH i dali se psi sa takvim rodovnicima mogu ravnopravno izlagati u zemljama  bišve SFRJ a njihovi potomci dobijati rodovnike  priznate od FCI-ja??Hvala unapred na odgovoru.
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 10. 04. 2011. 14:04:31
Ne znam tacan odgovor ali se iskreno nadam da ce biti dozvoljena verifikacija rodovnika izdanih u periodu 2009-te do konacnog vracanja u FCI
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: Peko-BiH - 14. 09. 2011. 22:20:34
Savez kinoloških organizacija u Federaciji BiH.
Saopćenje!
Na proširenom sastanku predsjedništva i predstavnika klubova uz prisustvo i predsjedavajučeg Skupštine SKOFBiH-a  dana 11.9.2011.godine u Travniku razmatrana je aktuelna kinološka situacija u Federaciji BiH i Bosni i Hercegovini kojom prilikom su nakon iscrpnih diskusija doneseni zaključci i odluke.
-Da je potzrebno intenzivno kooperativno djelovati na iznalaženju rješenja u kinologiji s krajnjim ciljem našeg članstva u FCI putem demokratski osnovane krovne organizacije.
Neophodni su razgovori sa predstavnicima BKS-a  a naročito komunikacija na nivou predstavnika kinoloških klubova između SKOF.-a i BKS-a.
Jedan od osnovnih i narošito bitnih zaključaka je da je SKOFBiH spreman razgovarati i o mogučem ujedinjenju saveza (BKS i SKOFBiH)te su  prethodno ponuđeni pregovori i zakazani u prostorijama BKS-a u Sarajevu dana 14.9.2011.godine u 11.00sati.U grupi za pregovore BKS-a bili nsu Refet Hadžić,Ðapo Enver i predsjedavajući Skupštine predstavnik i član KK Barak g.Jusuf Kulovac.Za gospodina Kulovca koji važi za moralnu ličnost, izazvano je opće  čuđenje prisutnih demonstarcijom samovolje i oćitog manipulisanja i minimiziranja «svog predsjedavajučeg»skupštine od strane Refeta Hadžića koji je naročito istakao da je «bog» u BKS-u.
Iz SKOF-a su prisustvovali predsjednik dr Alen Salkić,Zijah Zulović,Alija Čosić,Alija Lučkin i Redžo Haskić predstavnik KK Barak čije članstvo je još aktuelno u BKS-u.i čija uloga je bazirana naročito na djelovanju u međusobnom uvezivanju interesa obiju kinoloških saveza.
Prijedlog SKOF-a je bio da se bezuslovno ujedine oba saveza.Da određeni sudski i disciplinski procesi u vezi pojedinaca neće biti povučeni nego idu svojim tokom i da se neovisno od toga  ponovo objedini jedinstveni kinološki savez ili dođe do zadovoljavajučeg i drugačijeg sporazuma na ravnopravan način kroz koji kinološki egzistira večinska bošnjačka populacija.Predstavnici BKS-a nisu prihvatili takav prijedlog.Zaključak predstavnika SKOF-a koji je ponuđen kao prijedlog da se zakaže novi sastanak za 15.dana u prostorijama restorana Saveza lovačkih organizacija u BiH sa predstavnicima klubova u sastavu BKS-a i klubova u sastavu SKOF-a uz prisustvo predstavnika kinologije kluba SLO BiH(koji nisu u članstvu BKS.-a)ali plačaju ostale usluge i usluge  izrade rodovnika postignute međusobnim ugovorom i finansijski znatno održavaju BKS gdje nemaju pravo djelovanja i odlučivanja.Na takvom predloženom sastanku predstavnika klubova razmatrala bi se između ostalog mogučnost i oblik objedinjavanja u jedan kinološki savez ova dva kinološka saveza.Ovakav prijedlog predstavnici BKS-a su kategorično odbili pravdajući to stavom Skupštine BKS-a održane 15.4.2011 godine (matarijalai i zaključci sa te sjednice skupštine  evidentiranih kroz zapisnik nisu dostavljeni klubovima članicama BKS-a).Sumnjajući istinitost takvom raspoloženja članova klubova i njihovih predstavnika Bosanskog kinološkoh saveza obračamo se javnosti s ciljem da obznanimo opstrukciju od strane predstavnika BKS-a.Takođe smatramo potrebnim da je neophodno upoznati i ostale kinološke saveze u Bosni i Hercegovini da je kontra produktivno jednostrano privilegovati jedan kinoiloški savez (BKS) kao isključivog partnera u razgovorima za osnivanje krovne kinološke organizacije, naročito kada očigledno ne žele da učestvuju u donošenju rješenja kojim bi se objedinili interesi večinske bošnjačke kinološke populacije.Iz tog razloga pozivamo i cjelokupno  članstvo BKS-a da razmisli i provjeri da li stvarno ima demokratske snage u odlučivanju u tom kinološkom savezu i je li zaista predstavnici tog saveza imaju mandat da govore u ime drugih i za druge ne dajući šansu da svi kažu svoje mišljenje i stav.Apeliramo na članstvo BKS-a da smognu snage i prekinu manipulaciju njihovih interesa od starne nekoliko pojedinaca koji se ni u prošlosti nisu proslalivili moralnim kvalitetima(Refet Hadžić i Enver Ðapo) naročito u pokušaju stvaranja privatne kinološke krovne organizacije koji nemoralni i tajnoviti postupak i jeste uzrokom raskola i podijeljenosti u našoj kinologiji.
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 14. 03. 2012. 20:29:21
Preuzeto sa foruma balkankinology.net (http://www.balkankinology.net/pricaonica/viewtopic.php?f=21&t=16227&start=1035 (http://www.balkankinology.net/pricaonica/viewtopic.php?f=21&t=16227&start=1035))

Poštovani kinolozi i kinofili BiH, ekskluzivna vijest!

Prije nekoliko trenutaka potpisan je ugovor o osnivanju krovne kinološke organizacije na nivou BiH, Kinološki savez Bosne i Hercegovine.
Na ovaj način je dugogodišnja agonija u kinologiji BiH riješena te su zainteresovane strane uspjele dogovoriti sve detalje za buduće zajedničko djelovanje prema FCI.
Pored ovog dogovora ostavljena je i mogućnost da se sve zainteresovane strane koje nisu stavile paraf na postignuti sporazum pristupe istoj organizaciji na ravnopravnoj osnovi.
Sve detalje i sam Ugovor biće uskoro objavljen u cijelosti.
Srdačan kinološki pozdrav i neka nam je sa srećom u budućnosti!!!
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 04. 06. 2012. 21:58:35
imalo bi se do besvjesti šta pisati samo mogu konstatovati da se opet igraju igre" preveslanja"i ponovo je glavni glumac isti i što je najžalosnije ponovo sve" pije vode".Moje je mišljenje da treba "ohanuti" i zaista konačno nači rješenje za sve jer bez toga nema ni kinolo0gije u BiH prave niti pravde i pravičnosti.Viodječemo jeli ovo bio kraj ili početak kraja ili novi početak,vidječemo .ali nije dobro urađeno garant..........
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 05. 06. 2012. 10:59:34
imalo bi se do besvjesti šta pisati samo mogu konstatovati da se opet igraju igre" preveslanja"i ponovo je glavni glumac isti i što je najžalosnije ponovo sve" pije vode".Moje je mišljenje da treba "ohanuti" i zaista konačno nači rješenje za sve jer bez toga nema ni kinolo0gije u BiH prave niti pravde i pravičnosti.Viodječemo jeli ovo bio kraj ili početak kraja ili novi početak,vidječemo .ali nije dobro urađeno garant..........
znamo da su ostale neke nerazjasnjenje stvari oko ovih duplih saveza....cini mi se da je to samo kod BKS-a nerijeseno a sve ostalo da je ok. nadam se da ce se to u BKS-u konacno rijesiti
ali isto tako cekamo odgovor FCI-a....
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 29. 06. 2012. 22:11:59
pa kakav je odgovor ????????? nije ovdje stvar BKS -a nego ignorisanje jednog kinološkog saveza koji nije slabiji od BKS -a a ponovo je refet hadzić sve obmanuo postoji savez SAVEZ KINOLOŠKIH ORGANIZACIJA U FEDERACIJI BiH i on logično mora imati svoj prostor u nekoj zajedničkoj organizaciji kinologije .Refet Hadžić neće sa nekim ljudima u jednom savezu i sada mu svi pogolli da ti ljudi praktičnu budu eliminisani iz BH kinologije a to ne mjože a to znaju i u FCI pa vidječemo ............ Meni nikako ne ide u glavu8 zašto je miodrag bošnjak sada promjenio smjer pa je svog partnera u turbulentnim događanjima sada ponovo zamjenio refetom hadžićem koji je sve idejno i zakuhao kako to da sada opet bude udr4užen i to na jedan takav način što se zabi "nož u leđa"dr.salkiću??????šta se ovo ljudi dfogađa opet refet hadžić sve vitla????????opet svima soli pamet opet se sv i ponašaju kako on želi............
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 29. 06. 2012. 22:19:24
znam da sam bio u pravu i sve sam ovo predvidio u svojim ranijim pisanjima samo sada direkno imenujem sudionike događaja ...........refet hadžić nema legitimnost predstavljanja u kinologiji kao član predsjedništva iz bišnjačkog korpusa osim male manjine  samo je "poguran" iz drugih partnerskih kolega iz druga dva saveza naroćito od fra Krasiča tako da nama drugi izabraše našeg predstavnika ali i to če ispuhati garant............jer ignorisati jedan kinološki savez radi refeta hadžića i sahraniti ga da ne postoji je samo po njegovoj želji pa neka se i biošnjak zapita dobro u vezi stim
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 07. 07. 2012. 12:43:23
RODOVNIK IZDAT OD STRANE KSS  na ime odgajivača u BiH na adresi u Konjicu u BiH za autohtonu pasminu barak.Kakav apsurd:autohtona pasmina BiH pod patronatom FCI a u zemlji porijekla egzistira pasminski klub koji je u podređenom položaju zbog opšteg stanja kinologije u državi.
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: PinzHunter - 24. 07. 2012. 21:00:54
ko sad izdaje rodovnike u BIH a da su ispravni?
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 24. 07. 2012. 21:42:36
Jos niko, od oktobra bi trebalo da budu valjani....a onda ces ih moci vaditi u nekim od clanica KS u BiH
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 25. 07. 2012. 19:28:21
Jos niko, od oktobra bi trebalo da budu valjani....a onda ces ih moci vaditi u nekim od clanica KS u BiH
a što od oktobra????i kako nisu valjani rodovnici sada,valjani su nego šta ako sadrže zaista istinske podatke što i jeste svrha rodovnika
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: PinzHunter - 25. 07. 2012. 20:07:54
a u kojoj se instituciji sad to može obaviti?
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 26. 07. 2012. 19:08:20
Jos niko, od oktobra bi trebalo da budu valjani....a onda ces ih moci vaditi u nekim od clanica KS u BiH
a što od oktobra????i kako nisu valjani rodovnici sada,valjani su nego šta ako sadrže zaista istinske podatke što i jeste svrha rodovnika
Avdzija, Pinz je vjerovatno mislio na vaznost rodovnika van BiH, u zemljama clanicama FCI-a!!! A ako cemo gledati na to ako je istina sta pise....tu bi se moglo ici dalekooooooooo
Pinc javi mi se u pp
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 02. 08. 2012. 19:40:38
aha a o o0vom prvom pitanju če te sigurno na pp  hao
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: PinzHunter - 02. 08. 2012. 20:27:47
aha a o o0vom prvom pitanju če te sigurno na pp  hao

mora se malo i na PP ipak je to ozbiljna tema  zagi
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 02. 08. 2012. 22:43:00
Ma bitno je da smo se mi lako dogovorili i razjasnili!
 ludiloo
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 03. 08. 2012. 17:30:07
ma o ozbiljnoj temi treba javno javno jer se najšire javnosti i tiče što je više "tajkno"c duže smi svi pušiona samo što kao (balkanci) to teže varimo (mislim u mozgu)tako na primjer malo ko da primjeti da se ustvari ništa od ranije nije izmjenilo u postupcima samo se jedna uloga izmjenila i malo se 2ZAKLONILO" KOP BAJAGI INTERESIM,A SAVEZA A U SUŠTINI VIŠE BIROKRATIZOVANIOO NEGO PRVI PŠUTA KADA JE BILA FAMOZNA DEVETORKA.Sada ustvari trojica imaju više vlasti nego ikad ranije i sve to pod okriljem velike želje da dođemo do članstva u FCI i pšriznatih rodovnika e ja sam davno bio pšrotiv da se čačka po FCI u a sad je upravo kopntra iskorištena ta teza jer narod nema kad " gledat u zube"a sdvaka demokratija je popljuvana i monopol je na sceni samo hoče li to FCI sada "progutati"Sada ispade da su neki "disidenti" a neki ko valjaju??? Na šta spade kinologija u beha .....
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: PinzHunter - 08. 08. 2012. 18:29:57
mislim da smo danas dalje od FCI nego ikad.Dajbože da nisam u pravu.
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 09. 08. 2012. 19:02:10
Bolje je nikad ovako ne ući nego svakako sa ljudima koji su u manjini a imaju monopol da nameču kinologiju kako njima paše.neki u kinologiji i nisu radi kinologije nego strvanarsdki nanjušili da se može doći neradom do tuđih para i dobro se "ulojiti"...........
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 10. 08. 2012. 22:11:05
eeeeeeeeee avdzija, ko ce nama svima ugoditi!!!
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 13. 08. 2012. 23:59:28
Ne treba ugađati nikome i niko nije taj ko "ugađa" i kome se "ugađa" jednostavno treba lične animozitete svako zadržati za sebe a nači realno rješenja da ima prostora za sve koji djeluju i koji su organiozovani i koji če biti organizovani a krovna organizacioja da je tako"skrojena" da je zaista realan servis a ne monopolna struktura rezervisana za garanciju opstanka birokratizovanih kinologa,inače nikad dobra i napretka.Na kraju krajeva ovo je kinologija i to treba da ljude raduje rto je hobi a ne vječiti naboj i belaji.......... zagi
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 14. 08. 2012. 00:08:41
eeeeeeeeee avdzija, ko ce nama svima ugoditi!!!
uostalom da smo znali odavno bi i bili članica FCI ali mislimo da možemo uvijek nekoga Z ...... a sami na kraju  "ispušimo" i tako če uvijek biti dok se stvari ne slože kako treba.........čak i da smo članica FCI
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 28. 10. 2012. 10:32:31
Zna li ko ima li šta od "ekskluziviteta" krovne kinološke organizacije u BiH i prijema u FCI ??????????????
Gdje je zapelo?????????
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 31. 10. 2012. 23:42:19
Dzado danas rece da je potvrdjen povratak u FCI!!!
a ako nije zapelo u Bugarskoj onda ne znam gdje bi moglo! ;)
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 06. 11. 2012. 14:38:10
Dzado danas rece da je potvrdjen povratak u FCI!!!
a ako nije zapelo u Bugarskoj onda ne znam gdje bi moglo! ;)
ako je to taj lik potvrdio onda je to ko "bugarska skupština" hao hao hao hao
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 20. 11. 2012. 15:58:27
Krajnje je vrijeme da ti ljudi odu a dođu drugi neopterečeni pa da sve okupe i nađu konsenzus kako funkcionirati ravnopravnije  u BiH kinologiji i sa prijemom u FCI nebi bilo problema ovako smo 100% taoci nekolicine ljudi koji po svaku cijenu hoče da "dominiriju" i da (ničim zaslužno) imaju monopol . pesi pesi pesi
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: Nosler - 20. 11. 2012. 17:35:45
E moj Avdjija....ima u Bosni drugih problema..kad se to rijesi i ako se "raja" opameti moze se krenuti sa kinologijom...na zalost. sor
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 21. 11. 2012. 18:57:53
Krajnje je vrijeme da ti ljudi odu a dođu drugi neopterečeni pa da sve okupe i nađu konsenzus kako funkcionirati ravnopravnije  u BiH kinologiji i sa prijemom u FCI nebi bilo problema ovako smo 100% taoci nekolicine ljudi koji po svaku cijenu hoče da "dominiriju" i da (ničim zaslužno) imaju monopol . pesi pesi pesi

pa pustite nas...ima nas dosta mladih koji mozda nesto i mogu napraviti...ovako sjedimo i camimo jer se ne vrijedi nadvikivati sa zasluznim!!!
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 27. 11. 2012. 19:12:37
Što se mene tiće imate punu podršku sa moje strane mada je malo ljudi koji praktično i konkretno rade u kinologiji u BiH (u usporedbi i samnom) nemam nikavih namjera da se otimam za bilo kakvo mjesto osim da nam se obezbjedi pravi prostor koji nam i pripada klupski da se bavimo pasminom barak bez ometanja i u punom kapacitetu  od postoječih kvalitetnih odgajivača..
Što se tiče organa u nekoj jedinstvenoj kinološkoj organizaciji kao što rekoh meni ne smetaju ni neka nova imena ljudi neopterečenih budalaštinima i egoizmom a Boga mi i potrebom da od kinologije i to dobro živi.Pa gdje ste onda mladiči  što ne pokrenete inicijativu da se ponovo skupe svi (ili savezi ) ili klubovi.Moja malenkost če podržati sve dobre ideje koje če riješiti postojanje svih i okupiti bar sa minimumom interesa u jedinstvenu organizaciju koliko je potrebna po pravilima FCI .
U međuvremenu je osnovan Lovno kinološki savez u Federaciji BiH sa sjedištem u zgradi SLO BiH u Sarajevu i več funkionira.
Tako da se monopol BKS (čitaj R.H.) DRASTIČNO UMANJUJE.Pa kako sada pored SKOF-a LKSFBiH može tu kinologiju sa "prostora" gdje djeluje i BKS predstavljati samo BKS i to sa 10 delegata???????????Može kad ga biraju iz bdrugih saveza kao KSHB  a Boga mi i KSRS.Stvari se neče srediti čak ni prijemom KS u BiH u ovakvom obliku u FCI .......to mora svakom biti jasno i što prije svi shvate utoliko če tražiti novo rješenje i to ŠTO PRIJE TO BOLJE..........
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 21. 12. 2012. 19:05:15
pd pa šta se sad čeka trebalo je davno da se bude u članstvu FCI ili se prvo mora srediti dio sa okruženjem BKS -a jer sada ima osnovan LOVNO KINOLOŠKI SAVEZ U FEDERACIOJI BiH  a oni neće sa Refetom Hadžićem .rekoh li ja nema lik legitimitet i legalitet da predstavlja populaciju bošnjačke populacije a ostala dva saveza ga forsiraju ,neče ići dok se ne "sredi"tamo na prostoru gdje je večinaska bošnjačka kinološka populacija a refet hadžić sebi uzurpirao vlast tpo je tkz." bošnjačko pitanje " u kinologiji..M.Bošnjak (po prezimenu) bi to trebao da zna,,,pa čak i da KS u BiH bude primljen u FCI brzo bi ga ponovo izbacili jer ne mogu se ostali "sahranit" pa da ih nema po željama r.hadžića ,oni postoje i ne mogu se ignorisat............a Boga mi i sada su i " mišičaviji" od lika iz saveza BKS .
pa zato treba to pogurat nema od priče prijema u FCI ništa u ovim okolnostima ništa se neće suštinskin unuztra riješit na navedenom prostoru...........Znam samo da zahvaljujući tome liku " pati" svaki projekat vezano za baraka i pasminskio udruženje protiv kojeg ima sve protiv...........
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 21. 12. 2012. 21:22:41
Lovno kinoloski savez  BiH moze da se uclani lagano u BKS ili da podnese zahtjev za prijem u KSuBiH!!! A to sto oni nece sa refetom je opet tvoje djelo i tvojih drugara  koji svoje mjesto koje nisu mogli izganjati preko SKOF-a sad lukavo kroz LKS BiH guraju pravdajuci se brojem clanova tj lovaca!!! Znas sam da lovca zanima da pas goni a ne da li ima rodovnik i da li ce biti i gdje izlozba. :-) (toliko o podrsci). Mislim dobra vam je ideja ali pomalo se lovci zloupotrebljavaju opet u licne satisfakcije.
Da ne budem pogresno shvacen, nemam nista protiv LKS BiH! svaka cast na ideju ali vrijeme ce da pokaze ciljeve tog organizovanja, to sam javno rekao i na fb stranici bih lov ili lovac.ba
LKS u BiH kad se uclani u BKS ima tu snagu na osnovu broja legala, broja clanova (imace najveci broj delegata u skupstini , samim tim i u UO....)da se lagano i polako izbori sa svim tim unutar samog BKS ali opet je problem izmedju onih u BKS i onih u SKOF-u ili LKS-u, nemogu da se gledaju a kamoli da sjednu za isti sto!!! Lijepo ja rece nedavno ovdje vrijeme je da se mnogi okrenu od svega toga da dodju mladi neoptereceni "poznanstvima"
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 25. 12. 2012. 16:43:07
lovac pd ti znaš da sam mogao da sam htio ostati "funkcioner" u BKS  ali nisam htio biti poltron niti iči protiv svojih ubjeđenja i principa da podržavam nečije perfidne lukavštine da dođe do apsolutne vladavine u BKS -u.Što se tiče SKOF .a on jen osnovan zato što su ljudi izbačeni (koliko zakonski i to če se pokazati) a ti ljudi nsu bili na strani koju si ti podržavao.
Napominjem da sam ja lično dao ostavku na položaj povjerenika za autohtone pasmine u BKS -u i drugo i sam se povukao i ogradio od postupaka refeta hadžića a to nema veze s aostalim događanjima .Formalno klub je bio član odnosno i sada je do 31.12.o.g i u BKS -u( ne može do te mjere biri privatizovan ni od refe) ako misli da može nađemo se na sudu..Što se tiče SKOF -A pa ne mogu ljudi "umrijeti" zato što neki sdrugi tako hoče i oni nsu dio kinologije BiH i ništa manje jaki od BKS -a.Što se tiće osnivanja LKS FBiH ja nisam osnivač niti sam učestvovao u tome )kao uostalom ni SKOF -a)samo iznosim relevantne činjenice .Što će reći koliko oholost jednog"čojeka" može dovesti do komplikacija u kinologiji u cijeloj državi  a tu oholost stalno pojedini "hrane"i eto uzroka što smo svi taoci.
Što se mene tiče lično u svakom trenutku sam spreman povući se iz "ovakve kinologije" samo to neču sada učiniti dok se neke stvari ne dovedu u red nebi da "olakšavam" nekim likovima ...........LKSBiH je nastao iz praktičnih i praktičnih razloga a treba imati na umu da je to ipak i slijed nekadašnjeg Savjeta za kinologiju pri SLO bIH kojeg je "jedan ćova"svakako izigrao i iskoristio pa se ljudi sjetili da ne može više tako .
Ipak da nije "narcisoisdnosti" u BKS -u stvari su mogle da se srede kako valja a ovako ............

Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 25. 12. 2012. 16:47:02
I još jedna konstatacija NE VIDIM ZAŠTO BI SE LKS FBiH učlanjivao u BKS ??????????Da mu da "legitimitet" koji mu očigledno sve više nedostaje šta li ? E to bi neki tako zato im se žuri u FCOI ne radi kinološkog puka u BiH nego radi vlastitog monopola i "ucjena"........
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 26. 12. 2012. 15:52:05
I još jedna konstatacija NE VIDIM ZAŠTO BI SE LKS FBiH učlanjivao u BKS ??????????Da mu da "legitimitet" koji mu očigledno sve više nedostaje šta li ? E to bi neki tako zato im se žuri u FCOI ne radi kinološkog puka u BiH nego radi vlastitog monopola i "ucjena"........
zato sto je takav statut KS u BiH!!! A opet napominjem , sve sto se desava danas ti si to znao u vrijeme kad je doslo do raskola, super ako si se osvjestio na vrijeme  d4
 sauf

Opet aj kazem uclaniti se u bks da predjete kriticnu masu i rasturite taj monopol!!!
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 28. 12. 2012. 18:10:04
o tome je ve4č pisano i objavljivanjo a oruginal dopis poslat i KS RS I KS HB a i javnost treba da zna:u nekoj formi inicijative lično sam pokušao da sazovem prwedstavnike klubova oba saveza i BKS I SKOF da se dogovore oko eventualnog ujedinjenja i sastanak je zakazan u jednom restoranu u KAKNJU.Naravno (na intervenciju) iz BKS niko nije došao.Takođe je na inicijativu SKOF-a zakazan sastanak predstavnika BKS -a i SKOF -.a u prostorijama BKS - (lično sam pokušao ponovo inicijativom uvezeti interese i dovesti do zaključka nekog spajanja ili dogovor4a oko nekog ujedinjenog nastupa pri osnivanju KS u BiH (jer sam i kao član kroz klub Barak ali i kao počasni član BKS -a po0 mome mišljenju imao tu i moralnu obavezu i pravo.BKS strana:"direktor "Hadžić.Đapoi Jusuf Kulovac(predsjednik skupštine) koji je izabran na tu funkciju kao član i delegat klubaBarak su bili kategorično protiv bilo kojeg spajanja ( Refet Hadžić je bio protiv da u redovima ima ljude kojih se riješio u vremenu onih turbulentnih događanja)Dakle BKS neče u svojim redovima "opoziciju" odnosno neče je R.Hadžić .O .K. Problem je što istovremeno oba ostala saveza prihvataju to bez mogučnosti da prihvate dio delegata odvojeno u" krovni"savez nego je sve na tom principu izmanipulisano udovoljavajući još jednom refinim željama i težnjama a to je za suprotno odredbama zakona no udruženjima i fondacijama i još nekim zakonima pa je imalo i drugačiji epilog .Naravno da određene kinološke strukture nisu kinološki spremne " umrijeti" za rad potreba R -H adžića i njegovih sljedbenika.
Dakle moj lovac pd sva nastojanja oko ujedinjenja u BKS su propala i nisu ni bila aktuelna .Naravno da svi pravimo greške napravio sam i ja svojevremeno jer sam srcem i tijelom ali i intelektom štitio čovjeka kojem je jedino stalo do sebe(dok su i i oni sada oko njega bliski snovali kako če ga "zavalit" i uzeti neku funkciju" umjesto njega ,zije.......... Lovci "delegati" u pojačanom "punjenju" tj4 umjesto 1 delegat (što i nije bilo po statutu bks ) su odnijeli prevagu u korist r.hadžića pa je opstao na glasanju ali odmah potom se polako rješavao ljudi koji su mu donijeli prevagu i naravno "članova SLO BIH koje je pretvarao u partnere sa sporazumom o izdavanju rodovnikaa ne članicom.Normalono je onda dase ljudi samoorganiziraju dosta im je manipulisanja iz BKS -a koji je djl.
Kako naponjšeš statut KS u BiH evo pokušat ču da prenesem skenirani sadržaj iz tužbe na takvu "odredbu" statuta koja nije zakonita.
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 28. 12. 2012. 18:19:42
citat pd lovca:
Opet aj kazem uclaniti se u bks da predjete kriticnu masu i rasturite taj monopol!!!

Pa zar čitavo vrijeme ne primječuješ da lik grčevito neda nikome iz "opozicije"u BKS  jer zna šta slijedi mada mu je nuđeno da zadrži poziciju sekretara BKS - ali doduše bez onog"generalni".

Meni je i tada kao i sada smetala intervencija koja je išla ka FCI -u i zato sam bio ogorčen .što se iz mojih ranijih pisanja vidi i dok su stvari tekle drugačije  a ovo sam nagovještavao več.Vi ste bili protiv "9 veličanstvenih" a sada ima "3"i opet je među njima  1.koji je "ideolog" i prve zbrke i ove sada pa o nekakvom "osveščivanju" se ne može meni govoriti nego ja govorim tebi i nekima koji ne razumiju.A evo još !"privitaka" koji govore o potpisu na sadržaj statuta  <<<<<<<<<<<<2zbrkanoj" priči u prilog.Isto se ponavlja i isti je ministar kao i ranije .........
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 28. 12. 2012. 18:24:12
evo još "prigovora" tako da se zna u u takvoj poziciji "još uvijek KS u BiH " nije u pravom kapacitetu to što javnost misli da jeste .Dakle  neophodna je korekcija sadržaja odredbi Statuta KS u BiH što prije to bolje za dobrobit svih...samo se gubi vrijeme .........u interesu koga ?
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 28. 12. 2012. 18:25:49
e kad s e srede "diskriminirajuče" odrebe statuta onda neče biti ni mogučnosti monopola o kojem je rijeć........
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 28. 12. 2012. 18:51:36
Dakle da rezimirimo BKS neče u svom članstvu tkz "opoziciju"ali ih istovremenu ne prihvata ni kao partnere u krovnoj na što su "nagovoreni" i ostali savezi osnivači KS u BiH...............A ljudi jednostavno neće da " umru"..........
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 15. 01. 2013. 20:55:45
 Nesto mi se avdzija ucutao?!
Na svim popularnim forumima osvanuse slike o potpisivanju ugovora o primanju  BiH u clanstvo FCI-a.... datum na dokumentu  bi 01.12.2012 te ce se ovo smatrati kao datum ponovnog pristupanja BiH u clanstvo FCI-a
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 16. 01. 2013. 11:11:54
Što se tiće ostvarenja mogućnosti ljudima da posjeduju FCI rodovnike to je sada najvažnije i ispred svega i neka je konačno skinuto sa dnevnog reda.
Što se tiče ostalih unutrašnjih odnosa oni nisu ni izdaleka sređeni i to ostaje i dalje problem.Istina neki misle da im je ovako dodano dat"vjetar u leđa" međutim između korica ugovora ima svašta što piše a KS u BiH treba ispuniti a najvažnije da se svima mora omogučiti demokratski pristup i članstvo.Kao što sam ranije pisao i govorio ne mogu poneki kinolozi" umrijeti" samo zato što bi to neki na "pozicijama" željeli i u tu svrhu iskoristiti prijem u FCI (partnerski ugovor) radi lakšeg "obračuna" sa neistomišljenicima.
Evo mi imamo "čvrsta uvjerenja" iz nekih krugova da su protiv prijema u članstvo "krovne" Udruženje "Barak" u BiH dvojica od trojice članova Upravnog odbora?????????Takvi istupi sasvim sigurno nisu u skladu sa sadržajerm koji je potpisan i nalazi se između korica ugovora .Ali kao što rekoh neka sada kinološka"raja "ne trpi, neka mogu ljudi normalno servisirati kinološke usluge u svojoj zemlji ostalo o tom po tom...Biće iznenađenja.....
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 16. 01. 2013. 22:47:08
al kad masa zatalasa? treba kroz postojece strukture rjesavati postojece"unutrasnje" probleme, tiha voda brijege roni a ne pljusak.sva dokumenta nekog udruzenja gradjana su podlozna mjenjanju, od statuta pa na dalje(ovaj clan se doda ovaj izmjeni, a sve u skladu sa zakonom i zahtjevima FCI-a) a  kamoli ljudi! zato su i izmisljene "zasluge" oni koji su zasluzni za nesto polako odlaze, mjenjaju se onima koji zele biti zasluzni  i tako....lagano jovo nanovo
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 08. 02. 2013. 18:32:18
al kad masa zatalasa? treba kroz postojece strukture rjesavati postojece"unutrasnje" probleme, tiha voda brijege roni a ne pljusak.sva dokumenta nekog udruzenja gradjana su podlozna mjenjanju, od statuta pa na dalje(ovaj clan se doda ovaj izmjeni, a sve u skladu sa zakonom i zahtjevima FCI-a) a  kamoli ljudi! zato su i izmisljene "zasluge" oni koji su zasluzni za nesto polako odlaze, mjenjaju se onima koji zele biti zasluzni  i tako....lagano jovo nanovo
slažem se i nikad ti to nisi skontao da SAM OD PRILIKE TAKO MISLIO A LJUT SAM ŠTO SE RADI TOGA MORALO BITI IZBAČENO IZ FCI PA SMO SAMO ĐABA IZGUBILI GODINE I OPET KAKO KAŽEŠ jopvo na novo SVE SE MOGLO A DA NISMO MORALI BITI NOGIRANI IZ FCI .......JA SAM SVJESTAN TOGA DA SE BIOLOŠKI MORA SVE MIJENJATI I VJERUJ AKO HOČEŠ DA JEDVA ČEKAM DA SE SREDE STVARI DA SE POVUČEM I SA ČELA UDRUŽENJA BARAK ALI ONOM ŠTO JE TREBALO BITI OBAVLJENO PRIJE VIŠE GODINA NIJE JOŠ NI NA REDU I U TOME JE PROBLEM,ALI šta češ guračemo kako može ......I još nešto čuvao sam se lično da se ne uhvatim u klupko korupcije r5adi funkcija odbio sam te pozicije jer se kontalo da me se ima u šahu tada držao sam se samo svoga kluba i svoje raje koja je htjela da ostanem na čelu kluba i ništa više ............Zna se ko je hvatao funkcije i hvata a ko ore ko konj.....
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 08. 02. 2013. 22:38:17
Polako Redzo....ko nema oraha u dzepu ne sekira se ni najmanje...
Nego ja sad obratih paznju na tuzbu, nece proci po tackama diskriminacije jer nigdje se ne kaze "clanova srpske, bosnjacke ili hrvatske nacionalonosti" vec 10 clanova saveza sa teritorije na kojoj je vecina.....bla, bla, bla....
oko ostalih tacka moguce svasta
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 25. 03. 2013. 13:11:34
Polako Redzo....ko nema oraha u dzepu ne sekira se ni najmanje...
Nego ja sad obratih paznju na tuzbu, nece proci po tackama diskriminacije jer nigdje se ne kaze "clanova srpske, bosnjacke ili hrvatske nacionalonosti" vec 10 clanova saveza sa teritorije na kojoj je vecina.....bla, bla, bla....
oko ostalih tacka moguce svasta
Lovac pd padali smo ponekad u "vatru"više jer se međusobno nismo razumjeli:
 Samo iznosim materijal do kojeg sam došao u nekoj izvještajnoj  formi kako ljudi osječaju i doživljavaju određena zbivanja nisam ni pravnik a ponajmanje sudija pa da donosim sud.Ostajem pri stavu da postoje problemi koji se moraju riješiti nekim kompromisom jer svi ostali  koji drugačije "misle" o nekim likovima "moraju"riješiti svoj status u BH kinologiji naravno "unutra u kinologiji" svi poštujemo pravila zajednička
Inače, ostaje suštinski BH kinološki problem zbog kojeg su se u suštini i "zatalasale mase"a nije priveden kraju  problem .sada kada nismo opterečeni odsustvom iz članstva FCI ( protiv čega sam ja uvijek bio kao osnovnim  modelom" rješavanja unutrašnjih problema u kinologiji)ipak moraju neke stvari da se poslože prije ili kasnije.Što se mene tiče lično, lakše mi je bilo lagano izbjeći sve konfrontacije ostati na sudijskoj listi baviti se uzgojem u odgajivačnici sa svojim psima koliko mogu i "uživati u sistemu" ali nisam eto,nisam pobjegao od svog kluba a dokazao sam da ga (sa saradnicima) mogu vodit i sve organizirat bez " babe iz rajvojsa" .Mislim da ima još posla da se uradi i "smetlja " pomete....... Ja lično nikada neču prihvatiti da budem pod "čizmom" lika koji je prvo mene za svoje interese zavadio sa "pola države"a onda na jednu jeftinu prevaru ostatka tog saveza  došao do statusa isključivog vladara priskrbivši sva "statutarna" ovlaštenja.Radije ču izači iz kinologije ,eto to je moj principijelni i konačni stav.Neka sada svako ocijeni koliko je lično moralan.
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: STARI AVDZIJA - 18. 04. 2013. 14:46:16
eto vidiš šta se događa ......jednostavno akomje čeif nekima u vrhu ks u bih nema člasntva pasminskom udruženju i svaki drugi bojkoti j.... našu kinologiju šta smo to radili proteklih godina i gdje smo to bili..............
Naslov: Odg: Prijedlog o organiziranju krovne kinološke organizacije u B i H
Autor: lovacpd - 24. 07. 2013. 12:24:05
Avdzija ste se desava? vidim da se komplikuje mnogo toga....??? mjenjajte generalnog....nije bogom dan