Forum LOVAC

Lovstvo => Lovstvo => Lovački sajmovi => Autor teme: grofbj - 22. 09. 2014. 10:05:51

Naslov: Varaždin sajam 2014
Autor: grofbj - 22. 09. 2014. 10:05:51
Pozdrav svima,

Da li se zna kakav će biti sajam ove godine, izlagači i ponuda i ostalo.

Hoće biti gađanje glinenih golubova kao i prošle godine.

hvala,
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: wortexhole - 22. 09. 2014. 14:24:39
Živi bili pa vidli !!!!
Svake godine je sajam sve manji i sve manje izlagača prisustvuje zbog visokih cijena najma prostora ( tako mi barem rekao kolega koji radi u jednoj trgovini lovačke opreme ). Osim Kettnera koji se pojavio u Hrvatskoj mislim da se nemamo pretjerano nečemu veseliti, naravno pod uvjetom da se oni uopće pojava na sajmu.
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: Iggy - 22. 09. 2014. 15:04:58

 Gore nego je bilo prošle godine nebre biti!!!  teaa
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: nenadkc - 22. 09. 2014. 17:57:35
Vjerojatno će biti manje ljudi nego prošle godine. najveći krivac tome je što na sajmu nemaju sajamske cijene nego redovne kao i u dućanima...
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: Iggy - 24. 09. 2014. 21:40:33

 A vidli bumo! Kettner i ritoša dolaze,tu se bar da navek nekaj kupiti. A ostalo,bude nekaj malo za razgledavati + neke lovne ponude. Jedino se nadam da gastrocom nebude dobil šatora za piće i jelo jer....  >:(  >:(
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: zuzonja - 02. 10. 2014. 22:43:32
Pozdrav. Zanima me ide li neko iz Splita i okolice na sajam 11.10.2014 (subota), a voljan je povesti jos dvije osobe. Naravno, razlog je da podijelimo trosak prijevoza. Ako ima netko mozete odgovoriti ovdje ili putem privatne poruke.
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: Bodul - 13. 10. 2014. 08:19:56
Nitko ne komentira Varaždin.
Mislim da je sa sajmom definitivno gotovo jer ove je godine jadno i bijedno.  >:(
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: Mladen.M - 13. 10. 2014. 10:35:45
E, ja ne mislim tako. Osim onih naših županijskih saveza, HLS i postave dermopreparata (rijetko i novi rog možeš vidjet a kamo li nešto novio i pametno) ostalo mi se čini bolje -
Bolja ponuda od ranijih godina. Izvukli su Slovenci, Mađari, čini mi se barem jedan Poljski štand te jedan Rumunjski sa kožnom galanterijom. Kettner - sa dosta opreme i katalozima, ostalo, manje više ista ekipa.

Svakako bolje nego prošle godine.

Posebno veseli Kettner - a mislim da će dati vjetra dosadašnjim dučanima sa lovačkom opremom. Sve cijene su do 31.10. 15% niže za jedan proizvod (bilo koji) u njihovim dučanima (koji nije na popustu)  u ZG i OS. Nije za baciti.
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: Iggy - 13. 10. 2014. 13:04:37

 Mladen! Slažem se s tobom.
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: Tyger - 13. 10. 2014. 13:41:02
Moglo je bolje, ali i losije.
Za zimu spremni.

(http://www.igreklik.com/slike/images/76835267394786216526.jpg)
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: fazan - 13. 10. 2014. 15:31:58
Bio sam u nedjelju i to jedan sat. Kettner dobar, no za prosječnog lovca astronomski skup. Ostali ko i proteklih desetak godina.
Novost je malo stranjskih izlagača, no cijenom nisu puno niži od razvikanih ( dobrih ) brendova , pa nisam siguran koliko su utržili. HLS i HŠ  standardno ništa osim novih kalendara i cijenika HŠ-a.
Sve u svemu nezadovoljan , no Bože zdravlja na godinu evo me opet u Športskoj dvorani Varaždin.
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: GOGO LOVAC - 13. 10. 2014. 18:05:20
Od lovačkih trgovina samo 3 trgovine i dvije sa streljivom,.Jadno da jednije ne može biti.
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: Iggy - 13. 10. 2014. 19:03:24

 Bilo je 5 trgovina sa streljivom  ;D  (M90,Major,oružarnica,puškarnica i benko)  ;)
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: sean86 - 09. 10. 2015. 11:42:41
Da ne otvaram novu temu. Jeli bio netko na ovogodišnjem sajmu? znam da je otvoren danas i traje do nedjelje 11.10., pa eto ako netko ode nek malo baci oko i javi nam isplati li se dolaziti uopće tu posebno mislim na odjeću.

Prvi terenski izvjestitelj ima pivo  zagi
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: GOGO LOVAC - 09. 10. 2015. 14:51:34
I mene zanima jel se isplati potegnut do VŽ sutra ili bolje da odem prošetat po šumi .
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: Kimboarap - 09. 10. 2015. 15:28:20
Suma d4
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: Iggy - 09. 10. 2015. 16:55:51

 Sve je isto ko i prošle godine.

 Za prošetat, pojest i popit se uvijek isplati!   d4  z10
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: HS-2000 - 09. 10. 2015. 22:14:56
Nadamo se u nedjelju otići i možda nešto novog vidjeti i naučiti.
Nada umire zadnja pa tko zna... hao
Pozdrav
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: slavisha - 10. 10. 2015. 10:03:20
Ima li bar popusta kakvog? fre
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: grga33 - 10. 10. 2015. 14:14:24
 Slobodno odi prosetati do sume, sajam je katastrofa po meni nikad gori zagi
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: slavisha - 10. 10. 2015. 16:42:42
Ode Blaser sretnom kolegi iz Sela kraj Siska.. d7
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: spinnaker - 10. 10. 2015. 17:12:37
Ode Blaser sretnom kolegi iz Sela kraj Siska.. d7

jel to onaj iz kettnera?
a rekao sam prodavaču da sigurno neće mene izvuč  >:(
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: slavisha - 10. 10. 2015. 19:10:34
Je, upravo taj.
A vidis, ja sam tvrdio da ce me izvuc.  slL kad eto..
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: springo - 10. 10. 2015. 19:56:38
Ma ja sam se molio bogu da me ne izvuku.
Taman posla da mi još zatvarač razbije nos... slL
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: fazan - 11. 10. 2015. 10:55:38
Jučer bio po dvadeseti put na Varaždinskom sajmu . Iz godine u godinu sve lošije , skuplje i s manje izlagača . Moram priznati da prateći razvoj , prosperitet i u zadnjih tri-četiri godine rapidan pad kvalitete kako po broju izlagača , tako i po sadržaju ne mogu konstatirati da ako ne dođe do bitne promjene Sajam će izgubiti svrhu , odnosno prefiks LOVAČKI , jer svega je više od sadržaja za koje je namjenjen .
Rekao sam pred par godina da više neću ići , no uvijek se nadam da će biti bolje no lani , no na žalost pomaka nema .
No Sajam je za mene mjesto gdje se uvijek sretnu poznata i draga lica s kojima se rado evociraju uspomene , ispriča koja lovačka i dogovori neka kava i gablec u Zagrebu .
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: sgrah3 - 11. 10. 2015. 14:21:13
Do kad je otvoren sajam?(sati) zagi
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: berbenn - 11. 10. 2015. 17:56:21
Jučer bio po dvadeseti put na Varaždinskom sajmu . Iz godine u godinu sve lošije , skuplje i s manje izlagača . Moram priznati da prateći razvoj , prosperitet i u zadnjih tri-četiri godine rapidan pad kvalitete kako po broju izlagača , tako i po sadržaju ne mogu konstatirati da ako ne dođe do bitne promjene Sajam će izgubiti svrhu , odnosno prefiks LOVAČKI , jer svega je više od sadržaja za koje je namjenjen .
Rekao sam pred par godina da više neću ići , no uvijek se nadam da će biti bolje no lani , no na žalost pomaka nema .
No Sajam je za mene mjesto gdje se uvijek sretnu poznata i draga lica s kojima se rado evociraju uspomene , ispriča koja lovačka i dogovori neka kava i gablec u Zagrebu .
Bravo fazane! Sve ovo sto si ti napisao ja sam danas izgovarao u sebi vozeci se kuci sa sajma u Varazdinu  pripremajuci recenziju... Eto, preduhitrio si me! Nekad, kada sam tek poceo ici na sajam dok je jos bio u staroj dvorani sve je kud i kamo vise imalo svoje drazi. Kao tek formiranom lovcu(tada, uz par lovova u Zelendvoru) taj sajam je u meni stvorio tako lijepu sliku o tom gradu da je i dan danas neizostavan u mom cjelogodisnjem "rasporedu sati". Da je sajam i gori i da znam da ce takav biti, provozao bih se do Varazdina sa svojom lovnom grupom, rucao i natrag...Ali ipak,(ponovit cu tvoje) ukoliko se sto ne promijeni, sajam ce izgubiti svoju svrhu i draz! Najprije, sve je manje i manje izlagaca vezanih za lov, a ono sto se i izlaze, nije nesto...Svaka cast, neka bude i takvih za svaciji dzep, ali... Na drugu stranu dodje njih par sa pretjeranim cijenama i to gubi smisao! Svakako je lijepo doci i rucati, provozati se, ali ipak to nije primarna svrha mog posjeta sajmu! Umjesto akcijskih cijena, popusta, povoljnijih davanja pa cak i neke vrste edukacije, sajam je postao jedno obicno izletiste sa svakom godinom  manjim i manjim brojem izlagaca... Dok god se grad Varazdin, njegova turisticka zajednica, HLS ili tko vec ne dogovore oko cijena sajmisnog prostora, mislim da ce sajam lova u Varazdinu poprimiti jos negativnije razmjere i da ce umjesto onoga sto treba biti po svom imenu, postati jedno obicno izleziste na Dravi u kojem ce jedino svoj gust pronaci oni kojima se jede pod satorom, a sve ostalo pada u drugi plan, tj. duboko ispod toga! Steta! Zalosno je, ali vise se opreme moze naci u Lovackom vijesniku ili Dobroj kobi nego danas na sajmu! Nadam se da ce netko od mjerodavnih procitati ove razocaravajuce recenzije pa donijeti neku odluku s kojom ce sajam dignuti na nivo kakav je bio nekad ili cak i vise...
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: roger - 12. 10. 2015. 04:58:54
Zalosno je, ali vise se opreme moze naci u Lovackom vijesniku ili Dobroj kobi nego danas na sajmu! Nadam se da ce netko od mjerodavnih procitati ove razocaravajuce recenzije pa donijeti neku odluku s kojom ce sajam dignuti na nivo kakav je bio nekad ili cak i vise...

Nazalost, ali oba casopisa/glasila su danas pala na niske grane a po svojoj namjeni ne bi trebalo da se pretvore u prodajne kataloge.
Dok je "Lovacki vjesnik" pao na niske grane, o cemu se pisalo zasebno, "Dobra kob" se jos "bori da odrzi neki malo vislji nivo kvalitete.
Citam tako zadnja dva broja "Dobre kobi", i zapne mi za oko jedan detalj: clanci o novoj ceskoj kombinaciji i talijanskom karabinu "Iris" - prepisani iz magazina "Kalibar".
Neki clanci o lovstvuu, poput lova divlje svinje zamkom - prepisani iz magazina "Wild und Hund".

Pa zar nema u HR autora da napisu neki kvalietetan tekst o lovu ili opremi, nego se prepisuje iz stranih casopisa?
Jos i za to treba skinuti kapu, jer "Lov. Vjesnik" se ne trudi niti toliko.

Tako da ako je citati sta kolege prethodno pisu, stanje sa sajma je samo indikacija pada opce kvaliete, ali po meni i ekonomske situacije u nas.

Za neka bolja vremena, trebali bi bolji kadrovi da iznesu bolji kvalitetu.
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: Laufer 223 - 12. 10. 2015. 09:18:24
Ima autora, al treba ih platit, a veliki tajnik HLS-a je izjavio citiram: Imamo mi autore koji pišu zabadava. E pa zato ti LV je kakav je, a proračun LSH je i dalje cca. 20.000.000 kn.
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: roger - 12. 10. 2015. 09:25:28
Laufer 223,
Taman sam napisao o ekonomskoj situaciji u prethodnom postu,  i kad sam stisnuo"posalji" onda sam se tek sjetio da bi kvalitetne autore - zapravo trebalo platiti!
 zagi

Doduse, ovi u "Kobi" vjerojatno placaju neka autorska prava za prenosenje tudjih clanaka iz "Kalibra" i "Wild und hunda", ali vjerojatno je i to jeftinije, nego platiti kvalitetan i originalan strucan clanak.

Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: Fazan Okićki - 12. 10. 2015. 09:39:40
Zalosno je, ali vise se opreme moze naci u Lovackom vijesniku ili Dobroj kobi nego danas na sajmu! Nadam se da ce netko od mjerodavnih procitati ove razocaravajuce recenzije pa donijeti neku odluku s kojom ce sajam dignuti na nivo kakav je bio nekad ili cak i vise...

Nazalost, ali oba casopisa/glasila su danas pala na niske grane a po svojoj namjeni ne bi trebalo da se pretvore u prodajne kataloge.
Dok je "Lovacki vjesnik" pao na niske grane, o cemu se pisalo zasebno, "Dobra kob" se jos "bori da odrzi neki malo vislji nivo kvalitete.
Citam tako zadnja dva broja "Dobre kobi", i zapne mi za oko jedan detalj: clanci o novoj ceskoj kombinaciji i talijanskom karabinu "Iris" - prepisani iz magazina "Kalibar".
Neki clanci o lovstvuu, poput lova divlje svinje zamkom - prepisani iz magazina "Wild und Hund".

Pa zar nema u HR autora da napisu neki kvalietetan tekst o lovu ili opremi, nego se prepisuje iz stranih casopisa?
Jos i za to treba skinuti kapu, jer "Lov. Vjesnik" se ne trudi niti toliko.

Tako da ako je citati sta kolege prethodno pisu, stanje sa sajma je samo indikacija pada opce kvaliete, ali po meni i ekonomske situacije u nas.

Za neka bolja vremena, trebali bi bolji kadrovi da iznesu bolji kvalitetu.

I sve to stoji.  A opet, ima i ona druga strana medalje. Lovočuvar, koji je po mom osobnom sudu bio najkvalitetniji i najstručniji od svih HR lovačkih časopisa, stavio je ključ u bravu jer ga nije imao (htio!) tko čitati. Vrtimo se u krugovima iz kojih ne znamo pronaći izlaz.  uf

DK!

P.S. Znam da je OT (isprika!) ali kad je već diskusija ovako krenula...
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: wortexhole - 12. 10. 2015. 09:53:21
Što reći ? Vratio se jučer sa sajma u Varaždinu, jedino što me razveselilo na sajmu je moje malo dijete koje je dodirnulo prepariranu patkicu u diorami HLS - a pa se neugodno iznenadila osjetivši perje pod prstima i ustuknula unazad kao da ju je netko povukao ,a facu složila takvu da su se svi koji su se u tom trenutku našli tamo potrgali od smijeha, zajedno sa mnom. Iskreno i nisam očekivao nešto spektakularno, pa se samim time i nisam previše razočarao viđenim. Sreo neke drage ljude i razmijenio riječ, dvije sa njima, a radi toga sam uglavnom i išao. Velika većina onoga što je tamo izloženo je za masu ljudi financijski nedostupno, ali tome nisu krivi izlagači nego opće stanje u državi u kojoj živimo. Ja sam siguran da ima kupaca i za puške od 180.000 kn, ali takvi ih ne kupuju na sajmovima, već im ih lijepo dostave na kućni prag njihove vile. Tko mi kriv što nemam takav standard i ja ? Sve u svemu pravi deja vu, samo što su izložbeni prostori razmješteni, tj. malo ih promiješaju da nisu svake godine na istoj poziciji.
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: tomica - 12. 10. 2015. 21:20:24
Ljudi moji, jel vas stvarno sve to cudi?! Sjetite se samo rasprava o pojeftinjenju oruzja, samo
da udemo u EU.
A gdje smo sada? Oruzje i streljivo nikada skuplje, place sve manje.
Zalosno.
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: roger - 13. 10. 2015. 04:26:04
Osnovni je problem sta u HR nema posla, a place su sve manje, tako da nam pada standard.
To je istina.

Medjutim, vezano za cijene oruzja, nije ono uvijek "skupo". Ima izuzetaka naravno, ali ako se malo istrazi i isceprka po google, i pogleda koja je MSRP (preporucena maloprodajna cijena) oruzja kod pojedinog proizvodjaca, vrlo cesto i kod nas nadje u ducanu po prakticki identicnoj.

Municija jest, bezobrazno skupa.

Generalno nasa kupovna moc je sve slabija.
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: fazan - 06. 10. 2016. 10:56:28
U subotu kao i sve ove godine na sajmu sam u Varaždinu . Ako je netko od forumaša tamo, bilo bi zgodno da se vidimo i nazdravimo
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: OldHunter - 06. 10. 2016. 12:13:55
U subotu kao i sve ove godine na sajmu sam u Varaždinu . Ako je netko od forumaša tamo, bilo bi zgodno da se vidimo i nazdravimo
Na žalost (ili sreću) nisam, ali bi mi jako drago bilo da se nakon duuugo vremena vidimo.  zagi teaa
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014,2015,2016
Autor: fazan - 10. 10. 2016. 09:46:03
Bio sam u subotu i mogu Vam reći da sam ugodno iznenađen.  Nakon dugo vremena obilaska lovačkih sajmova po Domovini konačno mogu reći da je ovogodišnji Varaždinski potrefio uređenjem i ponudom. Izlagači su spustili cijene i do 30% . Mladi kolege prodavači su se dobro  ošvicali .
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: Joža - 10. 10. 2016. 17:20:11
kolega fazan  d1
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014,2015,2016
Autor: BacheJaeger - 10. 10. 2016. 21:46:10
Bio sam u subotu i mogu Vam reći da sam ugodno iznenađen.  Nakon dugo vremena obilaska lovačkih sajmova po Domovini konačno mogu reći da je ovogodišnji Varaždinski potrefio uređenjem i ponudom. Izlagači su spustili cijene i do 30% . Mladi kolege prodavači su se dobro  ošvicali .

Kolega nemoj se ljutit ali ocito nismo bili na istom sajmu???? koji to izlagac i sta to je spusteno na 30%??? mozda one kumice sta su prodavale sir i spek i kulen........

Najveci popust i to tek u subotu iza 14 sati se mogao dobit u puskarnici zagreb i to 15% na aimpoint, dok je na drugo sve islo od 5-10% max i to vecinom na modele u zalasku.......

Inace sajam je cista prevara sta se tice lovacke opreme i da nije bilo Kettnera i puskarnice zg mogli bi ga nazvat Konjscinska Zagreb.....   

Inace nisu izlagaci toliko ni krivi koliko organizatori svojim nebuloznim cijenama(pa su rastjerali izlagace koji bi mogli i izlozit poneku kvalitetnu stvar) i da ljudima nije otic samo da nisu doma i da se malo podruze i zabave nitko od lovaca im tamo nebi ni dosao......

Ako nam je ovo vrhunac onda stvarno nesto nije dobro....... 70% odjeca, 20% nekakva hrana pica sirevi bla bla bla iii mozda, kazem mozda 10% oruzje i municija i to na dva standa koja su ga imali......
Naslov: Odg: Varaždin sajam 2014
Autor: berbenn - 11. 10. 2016. 16:20:57
Slazem se sa postom prije! Tako je. Bio i ja u subotu na sat vremena da ne ukinem tradiciju jer volim taj grad, taj sajam, tu zupaniju! Sajam nikad gori! Otkad pratim sajam u Varazdinu jos dok je bio u dvorani Graberje pa do danas, nikad gore!  Nastave li organizatori sa ovakvim cijenama sajmisnog prostora(cujem da je uzas) bit ce i gore! Ako netko od utjecajnih ljudi ovo cita, neka pokusa pomoci da taj sajam dodje na razinu na kojoj bi trebao biti! Kettner, puskarnica, oruzarnica.... A nekad njih dvadeset sto se tice lova i oruzja! Da nije oglasa u Lovackom vijesniku i Dobroj kobi, Boze me sacuvaj sto bi znali da ista od oruzja i opreme postoji! Ja lov i oruzje volim i obozavam pa eto pratim to svim mogucim kanalima, ali kad bi netko od pocetnika ocekivao nesto vise na sajmu, gadno bi se razocarao i brzo odustao od svega! Svakako cu otici jos koji put u nadi da ce biti bolje, osjetit miris Drave i pecenih kestena, pojest porciju graha, ali ako ovako nastave, nekad legendarni i "najjaci" LOV, RIBOLOV, PRIRODA I TURIZAM" odlazi u zaborav!