Forum LOVAC

Divljač => Lovište => Autor teme: Pinia - 12. 10. 2016. 17:56:42

Naslov: Državno otvoreno lovište:VIII/6-"KALIFRONT"
Autor: Pinia - 12. 10. 2016. 17:56:42
U nedjelju sam bio sa obitelji u šetnji po poluotoku Kalifront tu kod mene na Rabu. Tko nije baš upoznat sa poluotokom Kalifront evo par rečenica..

Poluotok Kalifront karakterističan je po kraškom reljefu i velikoj razvedenosti obale sa mnoštvom prelijepih većih i manjih morskih uvala. Obrastao lijepim crnikovim šumama, najzeleniji je dio otoka Raba i najveća šumska površina. Dužina je 9 km od rta Kalifront do rta Frkanj. Širina je 3 km od rta Planka do uvale Kampor. Nadmorska visina je 50-70 m, najviša kota je predio Plogar 94 m. Obala je uglavnom niska i stjenovita. Poluotok Kalifront najpoznatiji je po šumi hrasta crnike koji se ističu u prelijepoj šumi Dundo, koja je jedna od rijetko očuvanih šuma na Mediteranu i najznačajnija je šuma na otoku Rabu. Šuma Dundo je 1949. godine proglašena prirodnim rijetkošću te je pod zaštitom Zavoda za zaštitu prirode u kategoriji specijalni rezervat - botanički rezervat (šumske vegetacije). - Crnika ( Quercus ilex) uvijek je zeleni hrast čiji primjerci mogu doseći starost od tisuću godina. Nekoliko impresivnih primjeraka očuvani su u šumi Dundo.

U Kalifrontu se nalazi Državno otvoreno lovište:VIII/6-"KALIFRONT"
Površina lovišta: ukupna 1.611 ha, od toga lovnih 1.601 ha .
Divljač u lovištu: Muflon (trofejni prvak 233,60 CIC) , Jelen Aksis (trofejni prvak 303,10 CIC), zec obični, kunić i fazan obični, a od migratornih vrsta šljuka bena i golub grivnjaš.
Pripada lovištima sredozemnog tipa, a obuhvaća područje jugozapadnog dijela otoka Raba. Lovištem upravlja Šumarski fakultet iz Zagreba. Osim u lovne svrhe koristi se i za znanstvena istraživanja. Teren lovišta je vrlo razveden s velikim brojem uvala, dok je središnji dio lovišta krška zaravan obrasla gustom vegetacijom.
U lovištu se nalazi 10 pojilišta, 14 hranilišta, 1 visoka zatvorena čeka, 13 visokih natkrivenih čeka i jedna osmatračnica. Redovito se kose ispašne površine za divljač i vrši prihrana tijekom lovne godine, a uređuje se i 6 ha prosjeka i svijetlih pruga.

Malo slikica..  zagi
 
Naslov: Odg: Državno otvoreno lovište:VIII/6-"KALIFRONT"
Autor: nikolap - 12. 10. 2016. 18:37:07
Rab je prekrasan otok,ljetovao sam nekoliko puta u Banjolu kod ženine rodbine...čak sam jedne godine odlučio prošetati lovištem Kalifront ali smo odustali zbog vrućine tako da do čeka nismo ni došli .Možda neki drugi put... zagi

Lp.
Naslov: Odg: Državno otvoreno lovište:VIII/6-"KALIFRONT"
Autor: HS-2000 - 12. 10. 2016. 18:49:55
Ove slike govore 1000 riječi.
Meni je ovo osobno prekrasno za vidjeti. 1liga
Naslov: Odg: Državno otvoreno lovište:VIII/6-"KALIFRONT"
Autor: damjanovicd - 12. 10. 2016. 19:01:52
jel postoji mogucnost lova u tom lovistu?
Naslov: Odg: Državno otvoreno lovište:VIII/6-"KALIFRONT"
Autor: drazenx - 12. 10. 2016. 19:05:00
Jako lijepi teren,podsjeća me na Cres zagi
Naslov: Odg: Državno otvoreno lovište:VIII/6-"KALIFRONT"
Autor: Pinia - 12. 10. 2016. 19:23:09
Ako ti je Pavelić kućni prijatelj onda nema frke. U ovo lovište dolaze samo glavešine nažalost..
Naslov: Odg: Državno otvoreno lovište:VIII/6-"KALIFRONT"
Autor: 4lovca - 12. 10. 2016. 23:08:58
Ljepo
Naslov: Odg: Državno otvoreno lovište:VIII/6-"KALIFRONT"
Autor: rogonja - 13. 10. 2016. 05:40:04
Ako ti je Pavelić kućni prijatelj onda nema frke. U ovo lovište dolaze samo glavešine nažalost..

To lovište nema veze sa Pavelićem, on je predsjednik uprave HŠ, a ovo lovište je od Šumarskog fakulteta
Naslov: Odg: Državno otvoreno lovište:VIII/6-"KALIFRONT"
Autor: roger - 13. 10. 2016. 07:02:06
Gdje se jos u HR gospodari sa jelenom axisom - osim ovdje?
Naslov: Odg: Državno otvoreno lovište:VIII/6-"KALIFRONT"
Autor: Pinia - 13. 10. 2016. 07:25:22
Ako ti je Pavelić kućni prijatelj onda nema frke. U ovo lovište dolaze samo glavešine nažalost..

To lovište nema veze sa Pavelićem, on je predsjednik uprave HŠ, a ovo lovište je od Šumarskog fakulteta

Ma znam, mogao sam napisat bilo koga glavno da kužite što mislim reći. Ajde zovi fakultet i pitaj ih da bi došao na čeku baš me zanima šta bi ti rekli.
Naslov: Odg: Državno otvoreno lovište:VIII/6-"KALIFRONT"
Autor: anubis - 13. 10. 2016. 08:55:19
Gdje se jos u HR gospodari sa jelenom axisom - osim ovdje?
Koliko znam još jedino Brijuni kolega Roger.
Naslov: Odg: Državno otvoreno lovište:VIII/6-"KALIFRONT"
Autor: zhrvoje - 13. 10. 2016. 13:43:02
Dali je netko od forumaša odsrelio axisa u RH?
Ja bih jako rado  ;D, jedino ne znam jel uopce moguce organizirati kod nas...
Naslov: Odg: Državno otvoreno lovište:VIII/6-"KALIFRONT"
Autor: roger - 13. 10. 2016. 18:08:08
Ehhh, pa I ja zato pitam!
Naslov: Odg: Državno otvoreno lovište:VIII/6-"KALIFRONT"
Autor: marijo_slat - 14. 10. 2016. 11:28:30
Ovdje sve pise o axisu.http://www.sumari.hr/sumlist/pdf/201404890.pdf (http://www.sumari.hr/sumlist/pdf/201404890.pdf)
Naslov: Odg: Državno otvoreno lovište:VIII/6-"KALIFRONT"
Autor: marijo_slat - 14. 10. 2016. 11:39:14
Novi prvak Hrvatske, jelena axisa je iz tog lovista.Stecen je 2012.342,70 točaka.http://www.hls.com.hr/hls/novi-prvaci-jelen-axis-te-lubanja-caglja-i-lisice/. (http://www.hls.com.hr/hls/novi-prvaci-jelen-axis-te-lubanja-caglja-i-lisice/.)