Forum LOVAC

Divljač => Lovište => Autor teme: Brane - 09. 04. 2013. 22:36:43

Naslov: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: Brane - 09. 04. 2013. 22:36:43
Evo otvaram ovu temu povodom ove grdne nam situacije i nepredvidive prirode što nas je ovog ranog 2013.-og  proljeća zahvatila .. Koliko smo izgubili, koliko dobili time vidjet ćemo u narednim mjesecima, ali jedno se zna, da su štete ogromne i za neka lovišta teško nadoknadive .. Par slika koje je danas uslikao kolega, u našem lovištu, L.u "Podložje-Ključevi" - Nova Gradiška .. Na tim terenima inače u siječnju smo imali lov pogonom na DS, sada ima oko 3-4m vode, pa eto usporedbe radi .. 
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: JANEZ L - 09. 04. 2013. 22:59:47
Lp!

Suosjećam sa vama Lovcima ovog društva i tako sa divljač, koja živi tamo... paci paci paci d1

Dali znaš, da se ispod mog kraja Sava Bohinjka i Sava Dolinka združe u Savu...? d1 Desna ti je "Dolinka", lijeva "Bohinjka"... d1

(http://i50.tinypic.com/9suic9.jpg)
foto: vir internet 

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: Brane - 09. 04. 2013. 23:40:09
Lijepo  zagi
Imaš li sliku kada je tu najveći vodostaj, iza snijega kad se otopi ?
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: Deno - 09. 04. 2013. 23:47:14
Brane takva je situacija isto i kod mene ovdje u Lonjskom polju sve je pod vodom,neznam di je ta jadna divljač pobjegla jer nigdje nije da nema bar pola metra vode a u šumi je oko 2m ma strašno..
Nadam se da će se ta vodurina što brže povuć da jadna divljač više ne pati i negladuje..
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: JANEZ L - 10. 04. 2013. 00:05:27
Lp!

Lijepo  zagi
Imaš li sliku kada je tu najveći vodostaj, iza snijega kad se otopi ?

Kod nas u brdima ima još dostaaaaa snijega, tako, da nije još na vrhu visine. Ja ću ići dolje i u slikam. d1 d1 d1 Ali to nije ovo, kaj može da bude...  d1 Kod nas bilo he8eno neke dvije godine nazad...  d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: Fratt - 10. 04. 2013. 01:10:51
Ja lovim u Odranskom polju i dolje je isto katastrofa...uopce se bojim situacije.  paci paci
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: Macak - 10. 04. 2013. 01:39:18
Danas sam bio u Martinjskoj Ves i tim okolnim selima, tamo je katastrofa koliko je voda visoka. Kazu mjestani, da takve poplave nisu nikad vidjeli. Divljac, pogotovo srne, stoji pored ceste.... Cijelo Lonjsko polje lici na neko veliko jezero.
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: wortexhole - 10. 04. 2013. 08:39:57
Ja sam jučer išao u Jastrebarsko autoputom, i sve one šume što su uz cestu su pod vodom ,ne znam kako duboko ali se vidi da je voda ušla duboko u šumu. Šteta što nije sezona na patke, njima sada ovo raj, mogu spavat gdje god hoće a da ne strahuju da će ih lisica dohvatit. Tek kada se voda donekle povuče čemo moći procjeniti nastalu štetu u lovištima, a bojim se da ona neće biti mala.
Tko zna kako će se ova cijela situacija odraziti na lov srnjaka 01.05.u lovištima koja su najviše nastradala, puno divljači je sigurno nastradalo od ove silne vode i vlage. Trebat će procjenit brojno stanje na terenu pa tek onda donijeti odluku o odstrijelnoj kvoti za ovu sezonu.
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: Fratt - 10. 04. 2013. 11:35:22
Upravo tako,em poplava,em krivolov em nerealna LGO i nemaš više srnjaka u lovištu.
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: Brane - 10. 04. 2013. 12:02:05
Još jedan vezani članak za ovo surovo vrijeme .. No sve je to priroda, takva je kakva je i mi ju moramo takvu prihvatiti, inače ona neće nas ...    Pogledajte na fotografijama jadnog srnjačića što se stisao, slika opisuje cijelu priču ..

http://www.radiong.hr/?d=1&id=12236 (http://www.radiong.hr/?d=1&id=12236)
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: Miro - 10. 04. 2013. 12:20:57
Gdje su sada "ljubitelji životinja", raznorazni zeleni i ini likovi koji lupaju po lovcima, nema ih nigdje, ili su možda na Trgu BJ. teaa Ako će itko pomoći ugroženoj divljači - to će biti lovci. Ovakva situacija će sigurno ostaviti ogromnu štetu na fondu divljači, ali ipak se nadajmo da su instinkti kod većine proradili i da su na vrijeme našli sigurnija područja. Vratiti će se sigurno. Čestitke forumašima koji nas izvještavaju s ugroženog područja. d4 zagi
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: KOBI - 10. 04. 2013. 12:40:59
Nije nista bolje ni sa desne strane...devastirani smo  telll
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: KOBI - 10. 04. 2013. 12:44:35
Ovo je ipak najgore.. paci happi

Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: tyrol - 10. 04. 2013. 12:58:38
Još jedan vezani članak za ovo surovo vrijeme ..
http://www.radiong.hr/?d=1&id=12236 (http://www.radiong.hr/?d=1&id=12236)
E ovo se zove "biti zajedno u nevolji"  ččč gss
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: zvane6 - 10. 04. 2013. 13:20:45
eto bazen umjesto "samo" kade  uf hao hao
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: fazan - 10. 04. 2013. 13:33:24
Ovo je tragedija . Sjećam se velike poplave Save 1964 godine i strahote koje je voda ostavila nakon povlačenja. no svi bi trebali u hrvatskoj imati jednaku zaštitu od poplava no to na žalost nije tako.
Dok smo mi u zagrebu bezbrižni tisuće ljudi gubi svoju teško stećenu imovini .
Pitam se kud odoše puste milijarde skupljene kroz izdvajanja za slivne vode i vodoprivrednu naknadu '
Sad se sjetih , bio je direktor na safariju .
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: Fratt - 10. 04. 2013. 13:47:51
Sad je poplava a u 8. mjesecu će Slavonija opet biti izgorena...ali bitno je da zeleni nedaju dirat slivne tokove.
Sramota i parodija od vladavine.
Kod ove slike gdje su košute i svinje skupa dođe mi da objesim oružje o klin,jadna stvorenja.. paci paci
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: šokac - 10. 04. 2013. 15:52:34
Ajd da i ja koju napišem na ovu temu .   Ovako ....
Rijeke Sava, Una, Kupa, Lonja i Strug susreću se upravo na području parka prirode. Zbog njihove vrlo složene dinamike, u ovom su području poplave nepredvidive pa se na njih mora računati u svako doba godine. Vodostaj Save nizvodno od Siska može porasti i za 10 m! Ako se u svim spomenutim rijekama najedanput pojave visoke vode, ogromne količine vode se sudaraju i uzrokuju poplave. Područje srednje Posavine može prihvatiti golemu količinu od dvije milijarde kubičnih metara vode. Tako nad Lonjskim poljem voda postaje vladarom kojega je prihvatio čak i čovjek.

Ovakvu situaciju da u Međustrugovima , Podložju... ima sada po nekoliko metara vode je planski stvorio
čovjek . Mogu se tu izgraditi nasipi uz samu Savu samo gdje bi onda završile te dvije milijarde kubika vode . U Savi ?
Sava to nemože sve gutati i poplavljivala bi naselja . Ovako se sa nasipima voda sprovodi u šumska i rijetko
naseljena područja . Izgradnjom nasipa uz samu Savu nestalo bi močvare i došlo do isušivanja Lonjskog
polja i nestanka onakvog života i staništa kakvog tu poznajemo .
Da nije te močvare tu nebi ni bilo toliko divljači . Jedan dio divljači (najslabiji) će sigurno stradati ali
drugi će nakon povlačenja vode iz šume živjeti u izobilju hrane jer voda za sobom ostavlja , školjke,
gliste , ribu , žabe ... i ciklus će se nastaviti kao i mnogo puta do sada .

Sve nosi svoje . Planinska lovišta velike zime i visoke snjegove ... nizinska poplave ...
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: 7 rem mag - 10. 04. 2013. 17:06:43
Kod mene je do sada najveći vodostaj(972), navodno je poplavila jedan dio nešto istočnije(Kiki će to znati bolje) pa vraća vodu kanalom koji ide kroz sredinu lovišta. Voda nam odnijela 3 brvi pa smo to danas čistili da ne stvara nakupine i zastoje.
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: ROKI 23 - 10. 04. 2013. 18:57:02
Ovo je brak iz interesa i nevolje uf
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: ROKI 23 - 10. 04. 2013. 18:59:25
Složio bi se sa Šokcem poplave su ipak potpuno prirodna pojava čak mislim da imaju i blagotvoran učinak na ekosustav pogotovo močvare
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: evaeva - 10. 04. 2013. 19:49:45
Poplave i ne bih toliko bile pogubne za divljač koliko nedostatak hrane i osiguran mir.
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: pepi2 - 10. 04. 2013. 21:12:07
Kakve su aktivnosti lovaca na terenu pogodjenom poplavama ?  Ima li kakvog spasavanja iznemogle divljaci ? Iznosi li im se hrana na ove otocice ?
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: velimir - 10. 04. 2013. 21:22:15
Odransko polje, divljač potražila spas na nasipu gdje veliki ljubitelji prirode dolaze u šetnju i nemilice tjeraju srne natrag u vodu. Ima genijalaca koji povedu i psa u šetnju mad Stavili tablu sa natpisom da zamoljavamo neka omoguće mir dok se voda ne povuče, upozoravali ali đabe. Do sada nađeno 7 kom. srneće utopljeno na nekih 2 km lovišta  paci
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: pepi2 - 10. 04. 2013. 21:25:59
Ovolika voda tjednima se nece povuci , divljac ce brzo doci na rub iznemoglosti. Setaci im sad stvarno ne pomazu.
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: velimir - 10. 04. 2013. 21:40:47
Sada onih silnih ljubitelja životinja nigdje, jedini koji pokušavaju pomoč jesmo mi lovci koje nazivaju i prozivaju kao krvnike,uboice životinja ...
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: pepi2 - 10. 04. 2013. 21:51:24
Kud ce suza neg na oko !? Sad je najvaznije , ne toliko zbog ocuvanja fonda nego da se divljaci pomogne koliko je god moguce da ne skapava u mukama.
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: Fratt - 10. 04. 2013. 22:26:02
Odransko polje, divljač potražila spas na nasipu gdje veliki ljubitelji prirode dolaze u šetnju i nemilice tjeraju srne natrag u vodu. Ima genijalaca koji povedu i psa u šetnju mad Stavili tablu sa natpisom da zamoljavamo neka omoguće mir dok se voda ne povuče, upozoravali ali đabe. Do sada nađeno 7 kom. srneće utopljeno na nekih 2 km lovišta  paci

Idioti,nemrem vjerovati...
Velimir,kako je sa crnom divljači,vjerujem da je ona nešto  izdržljivija (nadam se potajno)...?
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: mauser98 - 10. 04. 2013. 22:40:26
U ponedjeljak i utorak putovao autocestom na terensku nastavu, divljač uz ogradu nemoćna..autocesta je onemogućila prirodnu migraciju divljači.. Po meni je trebalo napraviti 2-3 zelena mosta bas za divljač kad se dogode ovakve nepogode..poslije bi se vratila na svoja područja.
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: JANEZ L - 10. 04. 2013. 22:43:15
Lp!

Odransko polje, divljač potražila spas na nasipu gdje veliki ljubitelji prirode dolaze u šetnju i nemilice tjeraju srne natrag u vodu. Ima genijalaca koji povedu i psa u šetnju mad Stavili tablu sa natpisom da zamoljavamo neka omoguće mir dok se voda ne povuče, upozoravali ali đabe. Do sada nađeno 7 kom. srneće utopljeno na nekih 2 km lovišta  paci

Ako ima mogućnosti, za sve ovo vodite evidenciju i plasirajte u novine. Sa veliko buke!!! d1 Neka se zna, koji voli Prirodu i koji samo blefira...  d1 d1 d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: šokac - 10. 04. 2013. 23:07:34
Evo par slika sa obilaska  terena ...

https://picasaweb.google.com/117054040717462682641/07042013PoplavaULovistuPODLOZJEKLJUCEVI

Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: kalibar - 10. 04. 2013. 23:14:47
Ovih dana članovi LU"Podložje-Ključevi"N.Gradiška čamcima obilaze dio lovišta koji je pod vodom, na svu sreću do sada nije pronađena nastradala divljač ali će šteta na lovno tehničkim objektima zasigurno biti velike.Galeriju zaista nesvakidašnjih fotografija koju je snimio naš kolega Neno pogledajte nahttps://picasaweb.google.com/117054040717462682641/07042013PoplavaULovistuPODLOZJEKLJUCEVI?authuser=0&feat=directlink (https://picasaweb.google.com/117054040717462682641/07042013PoplavaULovistuPODLOZJEKLJUCEVI?authuser=0&feat=directlink)

(https://lh5.googleusercontent.com/-GNpvTgIjR-A/UWWztQMeWfI/AAAAAAAAErw/-7LFd7BhjB8/s800/07.04.2013%2520%2520%2520ugro%25C5%25BEeno%2520podru%25C4%258Dje%2520lu%2520PODLO%25C5%25BDJE-KLJU%25C4%258CEVI%2520004.jpg)

(https://lh6.googleusercontent.com/-47BrZnujYJg/UWW0j_y1fyI/AAAAAAAAEs0/ws1F9lMY0Ac/s800/07.04.2013%2520%2520%2520ugro%25C5%25BEeno%2520podru%25C4%258Dje%2520lu%2520PODLO%25C5%25BDJE-KLJU%25C4%258CEVI%2520021.jpg)

(https://lh5.googleusercontent.com/-JVTXaQnjev4/UWW39uANYZI/AAAAAAAAEv0/PR94LGIx_mc/s800/09.04.2013%2520podlo%25C5%25BEje-klju%25C4%258Devi%2520-i%2520IVA%2520018.jpg)
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: Macak - 10. 04. 2013. 23:18:30
Upravo tako,em poplava,em krivolov em nerealna LGO i nemaš više srnjaka u lovištu.

Tamo gdje ti lovis stanje je katastrofalno, divljac stoji uz cestu a vjerovatno se dosta toga utopilo.
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: Lovac - 10. 04. 2013. 23:18:48
Uh, bogme vas je pogodilo
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: Fratt - 10. 04. 2013. 23:56:34
Upravo tako,em poplava,em krivolov em nerealna LGO i nemaš više srnjaka u lovištu.

Tamo gdje ti lovis stanje je katastrofalno, divljac stoji uz cestu a vjerovatno se dosta toga utopilo.

Sljedeći tjedan idem s kukuruzom dolje,uopće neznam gdje ostaviti,moram se čuti s lovnikom...navodno da Sava pada 8 cm dnevno,tim tempom bez dohrane će sve uginuti...hvala ti na informaciji kolega.
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: ROKI 23 - 11. 04. 2013. 20:14:10
Slavonska autocesta je sigurno problem jer nema zelenih mostova ali u doba kad je građena niko o tome nije razmišljo a sada nema novca za takvo nešto
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: kiki2 - 12. 04. 2013. 10:26:21
I ja sam jučer išao malo u obilazak čamcem...jedan dio(oko 1/4) lovišta je komplet pod vodom i to dubine i do 4-5 metara...hranilišta inače u tom dijelu lovišta pravimo na najvišljim mjestima baš zbog toga kad je visok vodostaj da se divljac  povuče na te otoke i zadržava se uz hraništa gdje ima hrane...ali sad su i ti otoci potopljeni...uginule divljači nisam našao i vjerujem da se sva divljač povukla preko nasipa prije ove poplave...al zato ima puno zmija...posebno otrovnica riđovki...voda ih je poterala na drvo a jučerašnje sunce ih izmamilo na sunčanje...vidio sam četiri riđovke i par bjelouški...kod čeke na četvrtoj slici pod je na 5.5 metara od zemlje...pa sad pogledajte kolika je dubina vode na tom dijelu...šteta na divljači mi se čini da neće biti velika, al će biti dosta velika na lovnim objektima...dosta hranilišta je podigla voda...al nema veze sve ćemo to popraviti samo da se voda povuče...a kako se čini prije petog mjeseca neće sigurno...
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: kiki2 - 12. 04. 2013. 10:28:24
.
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: KOBI - 12. 04. 2013. 11:10:42
Sta si ovo napravio ceku na sred Save  hao
Nadam se da si rijesio ovu ridjovku na adekvatan nacin  zagi
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: kiki2 - 12. 04. 2013. 11:27:52
Da da...a prije mjesec dana sam i hranilicu napravio u blizini te čeke...sad šarani obilaze oko nje i jedu kukuruz...mogo bi komotno ic pecat sa čeke...imam pripremljeno i hranjeno mjesto... hao
Ma jesam...al ovo na slici nije riđovka, to je bjelouška...riđovke nisam stigo slikat, jedna mi je spala u čamac a za jednu sam skoro rukom uhvatio, sklupčala se na vrbi...malo su me trnci prošli...
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: KOBI - 12. 04. 2013. 11:43:27
Cudi me da nema ridjovki kod nas,ja sam ih vidjao na vasoj obali kad buckam pa me voda nanese blize vama,ali ih nema na nasoj strani,ne znam sta im se ne svidja al se nadam da ce tako i ostati.
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: kiki2 - 12. 04. 2013. 11:54:37
Ma i bolje što ih nema...kod nas su bacali iz helikoptera pa su onda znali dolazit i skupljat ih za protuotrov...al više ih ne skupljaju...pa su se namnožile...nadam se da će ih ova voda malo suzbit..
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: Miro - 12. 04. 2013. 12:27:03
Neće, budi bez brige - dršte se dečki, povući će se voda, a onda  popravci i sve što ide uz to, nadam se da Vas ovakvo stanje neće pokolebati. Treba to izdržati i krenuti dalje d4 zagi
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: pepi2 - 12. 04. 2013. 12:36:54
Decki dajte tim zmijama mira , vise je koristi nego stete od njih , a kasnije kad se misevi i drugi glodavci namnoze odradit ce biznis umjesto ratara sa otrovima po polju.
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: Fratt - 12. 04. 2013. 13:00:08
Zmije su zakon,ionako nejde nitko u japankama u šumu,treba malo pripaziti i to je onda to.
Neće biti miseva zbog te vodurine,jedna pozitivna stvar...
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: pepi2 - 12. 04. 2013. 13:17:58
Kadri su se kotit cijelu godinu a dobri su plivaci i penjaci tak da ih bude dost ostalo.
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: kiki2 - 12. 04. 2013. 14:20:42
ionako nejde nitko u japankama u šumu,treba malo pripaziti i to je onda to.
Slažem se s tim da nitko neide u japankama al nije ti ni svedno kad hodaš a njih po 5-6 kom oko tebe(riđovki)...jednom prilikom sam se provlačio kroz šikaru na tom dijelu lovišta sto je pod vodom sada, ispravio sam se da vidim gdje sam i gdje bi trebao ic...kad na metar od mene u visini prsa jedna riđovka i ja se krenem odmicat i skinut ću pušku pa cu puć u nju kad iza leđa druga u visini glave, kad sam malo stao i pogledao oko mene je bilo 5 kom...sve u visini prsa i glave na ostrugi...ni sam neznam kako sam uopće ušao među njih da ni jedna nije pobjegla...mogla me bar koja ugrist dok sam se provlačio ili spast za vrat sa drveta...nebojim se zmija al ih baš ni ne volim...pogotovo riđovke... zagi
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: zvane6 - 12. 04. 2013. 14:44:29
A dečki znam da vam nije lako i kako se osjećate nešto kao mi u Istri prošle godine kad su nas zahvatili požari. Samo kad se sjetim kako je gorio najbogatiji dio lovišta  i to u doba kad je bilo najviše mladunčadi, pa o štetama nema smisla ni pričati..... teška p....iona paci paci
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: šokac - 14. 04. 2013. 15:36:55
Jučer smo obišli poplavljeni dio lovišta da vidimo
dali se voda povlači i da pokušamo doći do poplavljenih
LTO objekata da vidimo u kakvom su stanju .
Pod vodom je ostalo nekoliko jelenskih , srnećih i
hranilište za divlje svinje . Nešto smo pronašli na vodi ,
do nečega uopće nismo mogli doći zbog nanešenog granja i
balvana a neke uopće nismo našli ni u blizini njihovog mjesta .

Voda se polako počinje povlačiti i sada ostaje samo čekati .
Samo pitanje je za koliko vremena će se moći i doći do svih
djelova lovišta i kad se voda povuče jer je voda pokrenula i
neka stovarišta pa balvani doslovno plutaju iznad šumskih puteva .
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: 7 rem mag - 15. 04. 2013. 19:46:59
Kako su moji vrijedni kolege i susjedi lovci započeli ovu problematiku vezanu za poplave u lovištu, evo da i ja prikažem par sličica o divljači tijekom poplave. Kako nemam baš neku pretjeranu naviku nositi fotoaparat sa sobom u svakodnevne obilaske već slikam uglavnom mobitelom, moj kolega Goran Dorić, dipl.ing.šum., inače šumar kojem je fotografija u malom prstu, poslao mi je par slika s divljači koje je poslikao u jednom posavskom lovištu blizu mojega za vrijeme poplava. Naime, u ovom našem srednjeposavskom bazenu poplave još traju, iako vodostaj Save pada još uvijek je visoka voda na poplavljenim dijelovima. Probleme uzrokuje i podizanje nivoa podzemnih voda te površinske vode tamo gdje nije poplava. U pravilu divljač predosjeti nailazak "veće" vode te se povlači u sigurnije predjele, međutim i često ostaje odsječena na otocima koji nastaju tijekom poplave. Stradavanja divljači uočavamo tijekom poplava kada divljač plivanjem pokušava doći do dijela lovišta koji nije pod vodom te bude iznemogla od plivanja pa često skonča ili se na tom putu zaglavi u prepreke u vidu granja, srušenih stabala i sl. te dolazi do utapljanja. Najgori je slučaj da divljač ostaje na "otocima" zbog straha od vode-plivanja pa skončava od gladi, no nisam se dosad susretao s takvim slučajevima. Znao sam nalaziti male prasce po granama stabala kada se voda povuče, vjerojatno ih je voda zarobila u gustom te nisu imali snage za dalje. Od jelenske jednom pronađoh košutu za vrijeme poplave, bila je mršava, puna krpelja, bolesna te se oslabljen organizam nije uspio izvući. Iz iskustva mojih radnih kolega divljač za vrijeme poplava rijetko je uzimala ponuđenu hranu, što zbog umora što zbog straha. Za poplave možemo reći da su jedan od činbenika prirodne selekcije jer stradavaju najslabiji, bolesni, nespremni. Tijekom ovakvog stanja bitno je osigurati mir u lovištu, lovočuvari bi trebali češće obilaziti i upozoravati "šetače",osobito one sa kućnim ljubimcima, da je umornoj divljači potreban mir te da se upute negdje dalje. Gledajući slike zaključujete kad je "gusto" nikom nije tijesno, no da ne duljim, evo sličica...     
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: 7 rem mag - 15. 04. 2013. 19:51:28
I sad pogledajte lukavost i borbu za život... Pronašao spas na uzvišenom dijelu...gle prilazi čovjek, ćuli uši, nevjerni pogled i pokret... ...desno voda, lijevo voda, ma moram negdje... Nije problem doplivati i opet zaplivati...sve za život...
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: velimir - 15. 04. 2013. 21:06:56
Danas obilazili manji dio gdje se voda povlači
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: Brane - 15. 04. 2013. 21:24:30
Velimire biti će toga još više, nažalost ..  paci

Robi, slike sve govore, ne znam koju riječ odabrati da bi opisao u kojoj se situaciji divljač trenutno nalazi ...
No sve je to priroda i svako zlo nosi neko dobro ..
Što se tiče čaglja, lukavac stari, u nedjelju dignem se ranije, prije 6h, rekoh idem odnesti 2 ruksaka kukuruza, i malo obići, kad preko ceste na jedno 100m prnuše fazan i fazanka, mislim si što njih ovako rano uzbuni, kad baja kroz žito laganim trkom njih svladava, prati gdje slete, opet ih podiže i tako 3-4x uzastopno, stanem s autom, svirnem 2-3 puta, mudrac zastaje na 3 sec pogleda u mom smjeru i nakon toga nastavi sa potjerom .. Iznenadio sam se prateći cijelu situaciju ..
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: Miro - 16. 04. 2013. 10:29:45
Danas ujutro bio je prilog u "Dobro jutro Hrvatska" iz Lonjskog polja - voda se konačno polako povlači.  d4
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: šokac - 14. 06. 2013. 19:51:29
Bit će stvarno gadno za divljač .

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zabranjen-lov-u-podunavlju-i-podravlju-uznemirena-divljac-trazi-hranu-i-spas-od-poplava-dio-se-vec-utopio/683385.aspx (http://www.index.hr/vijesti/clanak/zabranjen-lov-u-podunavlju-i-podravlju-uznemirena-divljac-trazi-hranu-i-spas-od-poplava-dio-se-vec-utopio/683385.aspx)
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: 7 rem mag - 14. 06. 2013. 20:05:17
Bio sam juče tamo na nasipu, naša Sava je izgledala ogromno, al ovo je zbilja veliko...
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: aski - 14. 06. 2013. 20:53:18
nemam riječi,tužno a uglavnom nemožeš pomoći
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: šokac - 16. 12. 2013. 19:22:47
Kako su moji vrijedni kolege i susjedi lovci započeli ovu problematiku vezanu za poplave u lovištu, evo da i ja prikažem par sličica o divljači tijekom poplave. Kako nemam baš neku pretjeranu naviku nositi fotoaparat sa sobom u svakodnevne obilaske već slikam uglavnom mobitelom, moj kolega Goran Dorić, dipl.ing.šum., inače šumar kojem je fotografija u malom prstu, poslao mi je par slika s divljači koje je poslikao u jednom posavskom lovištu blizu mojega za vrijeme poplava. Naime, u ovom našem srednjeposavskom bazenu poplave još traju, iako vodostaj Save pada još uvijek je visoka voda na poplavljenim dijelovima. Probleme uzrokuje i podizanje nivoa podzemnih voda te površinske vode tamo gdje nije poplava. U pravilu divljač predosjeti nailazak "veće" vode te se povlači u sigurnije predjele, međutim i često ostaje odsječena na otocima koji nastaju tijekom poplave. Stradavanja divljači uočavamo tijekom poplava kada divljač plivanjem pokušava doći do dijela lovišta koji nije pod vodom te bude iznemogla od plivanja pa često skonča ili se na tom putu zaglavi u prepreke u vidu granja, srušenih stabala i sl. te dolazi do utapljanja. Najgori je slučaj da divljač ostaje na "otocima" zbog straha od vode-plivanja pa skončava od gladi, no nisam se dosad susretao s takvim slučajevima. Znao sam nalaziti male prasce po granama stabala kada se voda povuče, vjerojatno ih je voda zarobila u gustom te nisu imali snage za dalje. Od jelenske jednom pronađoh košutu za vrijeme poplave, bila je mršava, puna krpelja, bolesna te se oslabljen organizam nije uspio izvući. Iz iskustva mojih radnih kolega divljač za vrijeme poplava rijetko je uzimala ponuđenu hranu, što zbog umora što zbog straha. Za poplave možemo reći da su jedan od činbenika prirodne selekcije jer stradavaju najslabiji, bolesni, nespremni. Tijekom ovakvog stanja bitno je osigurati mir u lovištu, lovočuvari bi trebali češće obilaziti i upozoravati "šetače",osobito one sa kućnim ljubimcima, da je umornoj divljači potreban mir te da se upute negdje dalje. Gledajući slike zaključujete kad je "gusto" nikom nije tijesno, no da ne duljim, evo sličica...   

Jedna od slika što si tada postavio .

Goranu    d1      just just

http://www.cosmopolitan.hr/clanci/chill-out/national-geographic-hrvatska-otvara-izlozbu-ljepote-hrvatske-fototalent-2013 (http://www.cosmopolitan.hr/clanci/chill-out/national-geographic-hrvatska-otvara-izlozbu-ljepote-hrvatske-fototalent-2013)
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: gperic - 17. 12. 2013. 08:18:50
Također čestitke Goranu Doriću, odličnom fotografu, odličnom šumaru i još boljem kolegi.
 just
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: evaeva - 12. 02. 2014. 20:29:23
Ne znam kako je kod vas u lovištu ali mi u Karlovačkoj županiji imamo vodostaj rijeka kakav je zabilježen prije 40 godina, do lovišta nisam uspio nikako doći jer su svi putevi preplavljeni visokom vodom, sutra ću probati ponovno............ uf uf, pa će biti i koja slika.
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: fazan - 12. 02. 2014. 21:09:09
Naši Sljemenski potoci koji inaće teku kao rakija iz kotla , danas su prave bujice koje su nanjele brdo granja i lišća pod mostove i nije za vjerovati da usrijed brijega imate vodu u dvorištima .
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: evaeva - 13. 02. 2014. 15:37:06
Ovako izgleda kada vodostaj Kupe poraste za 827 cm.
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: oryx88 - 13. 02. 2014. 15:47:11
dal je to moje selo okruženo vodom???   ččč
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: Brane - 13. 02. 2014. 16:21:26
Nažalost, drugu godinu za redom se ponavlja ista priča .. ono što slijedi osjećati ćemo kroz narednih 5 godina, ako ne i duže ... Dosta krmača je na svijet već donjelo svoju mladunčad, a na šta je ona osuđena u ovakovoj situaciji ??    paci
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: kcujko1 - 13. 02. 2014. 16:54:47
Ovako izgleda kada vodostaj Kupe poraste za 827 cm.

Rečica?
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: evaeva - 13. 02. 2014. 18:17:12
.....Šišljavić, pogled iz B.Kovačevca.
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: Pepi18KA - 13. 02. 2014. 22:07:55
Nažalost, drugu godinu za redom se ponavlja ista priča .. ono što slijedi osjećati ćemo kroz narednih 5 godina, ako ne i duže ... Dosta krmača je na svijet već donjelo svoju mladunčad, a na šta je ona osuđena u ovakovoj situaciji ??    paci

možda dođe sad ponešto divljači u moje brdovite krajeve.... šalu na stranu,stanje je katastrofalno i štete na divljači će bit zasigurno velike  što smo i prijašnjih godina doživili nažalost
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: fazan - 13. 02. 2014. 23:37:03
Poštovani kolege forumaši !
Sada je vrijeme da se Vi , koji gospodarite  divljači u područjima pogođenim poplavama maksimalno angažirate u sprječavanju krivolova i lovokrađe !
Na žalost , već druga godina za redom potapa  priplod u našim lovištima ,   nama na brijegu snijeg  , a Vama u nizini voda . Zato što veća prisutnost nas lovaca , da u ova teška vremena očuvamo barem kakav takav prirast , jer teško da će Država smanjiti zakupnine bez obzira zbog gubitka na populaciji divljači !
 Nama još možda gradonačelnik pomogne zbog toga što je dobio odlikovanje prvog reda , a tko će Vama ?
Možda Vaši   8)
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: gperic - 14. 02. 2014. 07:33:25
Poštovani kolege forumaši !
Sada je vrijeme da se Vi , koji gospodarite  divljači u područjima pogođenim poplavama maksimalno angažirate u sprječavanju krivolova i lovokrađe !
Na žalost , već druga godina za redom potapa  priplod u našim lovištima ,   nama na brijegu snijeg  , a Vama u nizini voda . Zato što veća prisutnost nas lovaca , da u ova teška vremena očuvamo barem kakav takav prirast , jer teško da će Država smanjiti zakupnine bez obzira zbog gubitka na populaciji divljači !
 Nama još možda gradonačelnik pomogne zbog toga što je dobio odlikovanje prvog reda , a tko će Vama ?
Možda Vaši   8)

Pazi što pričaš, zbog takvog posta bio sam izbačen sa HLP-a, ali iskreno malo je onih koji divljači pomažu u ovakvim teškim situacijama, osim naravno pomoći s olovom happi
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: Brane - 15. 02. 2014. 15:29:51
Nisu fotke lovišta, ali u lovištima u okolici je još gore .. karlovac ovaj tjedan .. a voda je tek dolazila ..  uf 
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: šokac - 16. 02. 2014. 20:48:30
Kod mene polako nadolazi ... obadva čamca su danas spuštena u vodu .  (  happi happi pozdrav ekipi )

Iako je moje nekakvo mišljenje da će retencije to progutati i da se nama ravničarima neće ponoviti
prošla godina  .   

 U ovih dva , tri dana vidjet ćemo !   d1
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: velimir - 17. 02. 2014. 11:36:19
Odransko polje
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: lovac sa zmajevca - 17. 02. 2014. 14:04:32
Katastrofa!
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: Brane - 17. 02. 2014. 17:51:04
Žaliti ćemo za divljači dugo, dugo ...  paci
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: mrki - 17. 02. 2014. 18:20:27
Oranice i čeka u okolici Petrinje, uzeli smo par vreča kukuruza ako slučajno naiđemo na koji otok ali sve je pod vodom paci
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: sus scrofa - 17. 02. 2014. 20:13:25
Prestrašno. Jadna divljač ne mogu ni zamisliti kako joj je. Vjerujem da lovačke udruge daju sve od sebe pomoći istoj. Baš me zanima gdje su sada gospoda "zeleni" vjerojatno u toploj i suhoj kući.
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: Brane - 27. 02. 2014. 18:53:40
Evo stiglo i do nas, samo sreća što nam je ovo manji dio lovišta nezaštićen nasipom, divljač se makne samo par kilometara dalje, prijeđe nasip i sigurnom je ... kada se ovdje vrati, uživati će u obilju hrane, pogotovo crna divljač (ribe, žabe, ostala animalna hrana), ali i otipati se od nametnika (krpelji, komarci) ... Bilo kako bilo, nikako nije dobro da je baš ovako, ali što je tu .. s tim se moramo znati nositi ....
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: ROKI 23 - 27. 02. 2014. 21:13:29
Nije lijepo ali nije ni katastrofa
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: šokac - 27. 02. 2014. 21:50:59
Mislim da je ovo Brane stavio sliku od prije par dana jer je sada voda do krova .
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: šokac - 02. 03. 2014. 15:11:09
Stvarno sam se nadao da će nas ove godine zaobići ... ali ništa od toga ...

Kiša ne prestaje ... vodostaj raste ...

Divljač se skupila u višim predjelima .

Danas redovno iznošenje hrane ... mora se dok se situacija ne popravi ...

Stalno gledam oko sebe da neće iskočiti kakav "zeleni " sa vrećom .

Nažalost ništa , samo ovi moji ...   d1

Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: Brane - 02. 03. 2014. 15:25:12
Josipa Lisac pjeva "Magla svuda, magla oko nas",   a mi voda svuda, voda oko nas   :tommy:
Ali proći će i to, samo što na otvorenju lova na srnjaka nećemo moći trepati od komaraca   slL

Svaka čast vrijednim momcima na prihrani po ovakvom ružnom vremenu    zagi    zagi
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: fazan - 02. 03. 2014. 16:29:17
Pitanje za sve Vas koji djelujete u  lovištima koja su na žalost pogođena  visokim vodostajem i gubitkom divljači . Hoćete li tražiti smanjenje zakupnina , odnosno revizijom LGO ?
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: šokac - 02. 03. 2014. 18:06:35
 happi happi pa naravno ...

Kao i svaki put do sada  ... isto kao što su nam smanjili zbog mina ... povrata lovozakupnina ...

 happi Uvijek si tu negdje , sve se prizna , samo što si trenutno izvan proračuna

 ... biće   happi     d1




Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: sus scrofa - 02. 03. 2014. 20:48:47
Svaka čast Šokac na trudu. bravooo Pa zeleni sada imaju sastanke kako da zaštite komarce od špricanja baš te komarce koje je Brane pomenuo u postu koji će oči vadit kad krene sezona na srnjaka.
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: šlapa - 02. 03. 2014. 23:05:28
Mislim da će mnogo vode proteći Savom prije nego šta se zeleni uhvate pravog posla
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: evaeva - 18. 05. 2014. 22:26:34
Gledajući vijesti u Slavoniji (okolica Županje) stanje je KATASTROFALNO, poplave nanose goleme štete lokalnom stanovništvu a vjerojatno će tako biti i u lovištima uz rijeku Savu, zna li netko jel se ova trenutna situacija smiruje ili najgore tek slijedi........
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: HS-2000 - 18. 05. 2014. 23:35:44
Ljudi najgore tek slijedi...
Slavonski Brod je totalno opsadno stanje oko mjesnog odbora Josip Rimac.Sve kuće uz Savu su evakuirane, nasip je namočen vodom i ljudi se mole da se ne dogodi kao u Gunji i ostalim slavonskim selima.
Sve je u Božjim rukama...
Svi se nadamo najboljem ali večerašnja noć je prelomna...
Pozdrav
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: KOBI - 19. 05. 2014. 03:23:18
Divljac je prebjegla u brda i planinu,al to trenutno bas nikoga ne zanima.Kod mene je Sava usla u pomocne objekte,podrum i umalo u kucu,ovo je slika dok je jos rasla,dosla je na oko 15 cm ispod prvog balkona.Bas kao i 1974.Srecom povlaci se.
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: 7 rem mag - 24. 05. 2014. 13:24:26
Povlači se,ali sporo, usput i Vrbas još malo "koči", nadamo se da će nasip izdržati. Još se ne može odahnuti jer sad je pritisak vode na donji dio nasipa koji je dugo pod vodom i prezasićen njom pa se nadamo da neće doći do klizanja. Primjer sa slike gdje je bilo pukotina u nasipu a voda svud pronalazi put i odnosi materijal sobom. Krpanje najlonom i vrećama s pijeskom. Na jednom mjestu gdje je voda bila visoko uz nasip toliko je kruna nasipa ovlažila da su vreće s pijeskom koje su stavili na vrh jednostavno propale u nasip. Na drugom mjestu nasip se kao napuhnuo,ali nije probila voda.   
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: sile - 25. 05. 2014. 13:36:17
Gledajući vijesti u Slavoniji (okolica Županje) stanje je KATASTROFALNO, poplave nanose goleme štete lokalnom stanovništvu a vjerojatno će tako biti i u lovištima uz rijeku Savu, zna li netko jel se ova trenutna situacija smiruje ili najgore tek slijedi........
smiruje se ali naše lovište XVI/13 je oko sela račinovci i potpuno je bilo pod vodom.... katastrofa totalna !!
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: Acam49 - 25. 05. 2014. 18:41:40
Postovane kolege,
situacija je bila gadna i u Hrvatskoj,Bosni i Srbiji.
Obrenovac i veci deo Zapadne Srbije su doziveli do sada nevidjene poplave.
Uginuca divljaci ima, posebno oko samog grada Obrenovca.
Ostali delovi su brdoviti i suvi.
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: fazan - 26. 05. 2014. 06:54:40
Nije obavezno, ali možda i Vaša lovačka udruga može uplatiti mali doprinos postradalima u Slavoniji

Pozdrav

ZR
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: fazan - 27. 05. 2014. 09:40:32
Gdje ste, bogataši?!

Piše Vedrana Rudan

MOJ NAM je posinak jučer javio da je u Orašju. Gdje je danas ne znamo ali smo sigurni da on i njegova grupa koja broji dvadeset mladića iz čitave Hrvatske, svi vrhunski obučeni profesionalci, pokušavaju mutnoj vodi oteti sirote ljude koji su ostali bez ičega. Dok naši hrabri dečki provode dane i noći u vodi do grla opsjednuti potrebom da pomognu bližnjemu svome, što rade hrvatski multimilijunaši i milijunaši?

Nedavno je DNEVNIK.hr objavio da Hrvatska ima najviše multimilijunaša u regiji. Čak 280. Prema metodologiji komunikacijske tvrtke “Wealth-X” multimilijunaš je svaki pojedinac čije bogatstvo prelazi 30 milijuna dolara. Na vrhu hrvatske liste je Todorić, na drugom mjestu Tedeschi, na trećem…

Što rade ti dečki danas dok veliki dio Hrvatske tone u vodu, mulj i nesreću?

U jednom našem dnevniku gledamo fotku na kojoj se smiješe Tedeschi i “Maja”. “Maja” nema prezime ali ipak kužim da je to multimilijunaševa žena koja je u Kopenhagenu jučer ili prekjučer, ne držite me za riječ, proslavila pedeseti rođendan.

Nemate pojma kako je taj Tedeschi otkačen lik. On je u tajnosti u poznati kopenhaški hotel pozvao osamdesetak prijatelja iz Hrvatske a Maju je odveo u London da pedesetogodišnja Maja ne skuži da će proslaviti rođendan u Kopenhagenu. Pretpostavljam da joj je, prije nego su ušli u privatni avion, krpom prekrio oči a onda je krpu smaknuo u onom hotelu.

Kužite? Koje ludilo? Koji pažljivi lik? Koja je to ljubav?! Pa je upalio svjetlo. Ona Maja je ugledala 80 pari hvatskih očiju i isto toliko usta koja su pjevala, sretan rođendan ti, sretan rođendan ti, sreeeeeeeeeeeeetan… Tu su bila i dva svjetska benda. I kuhar zbog koga je Maja bila baš tamo. Lik sprema neke sendviče u kojima bi se naša Maja udavila.
Imaju li trunak srama svi ti todorići, tedeskiji ...

Jebote! Jebote! Imaju li trunak srama svi ti todorići, tedeskiji i pitaj boga kako se sve ne zovu. Njihove maje ne bi u Kopenhagenu žvakale da njihovi muževi nisu oderali kožu s leđa onima koji se upravo ovoga časa dave, ili leže u nekom prihvatnom centru ili na krovu kuće čekaju helikopter ili gledaju kako im se utapa jedina krava ili boga mole da im nepokretna baka umre na rukama a ne u podivljaloj vodi.

Jebe se njima.
Ni jedan od tih još se nije oglasio i učinio nešto da nesretnicima koji su zaista ostali bez svega pomogne na bilo koji način. Nitko normalan u Hrvatskoj ni od jedne od 280 hrvatskih maja ne očekuje da sa sebe skinu dizajnerske krpice pa da se upute prema nekom sabirnom centru i tu krenu beskućnicima dijeliti hranu.

Neće to učiniti jer tim našim majama nitko nije rekao: “Ej, maje, to se u svijetu nosi.” Da se ovakva katastrofa dogodila Britaniji njihova princeza ne bi slavila rođendan jer je slavlje u zemlji koja tone neprihvatljivo.

Znam. U gluhe uši. Naši su multimilijunaši prva generacija razbojnika pa njihov potpuni nedostatak kućnog odgoja, od njih ne treba tražiti empatiju, moramo prepoznati kao nešto što je njihova suština.

U našoj se zemlji dijelimo na ljude koji se dave vodom i spodobe koje se guše u specijalnim sendvičima. Ovih mi dana stalno na pamet pada ona Marija i oni kolači.

Sve isto, a ipak nije isto. U Hrvatskoj nema giljotina.
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: šlapa - 27. 05. 2014. 09:58:21
 bravooo bravooo
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: drazenx - 27. 05. 2014. 17:52:17
Fazan  bravooo
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: Zeiss - 27. 05. 2014. 22:48:47
Fazan, sve si napisal kak je   d4 zagi
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: fazan - 29. 05. 2014. 14:45:24

Vedrana  R.

Klanje nas rastavi, davljenje nas sastavi

SUDBINA ili Bog, tko nas ovih mokrih dana zajebava? Jugoslavija je nestala u krvi. Konačno smo prestali biti braća. Planuo je mir. Zašto vodurina nije ostala u koritu?

Mir na području pokojne Jugoslavije ima nekoliko lica. Todorić kupuje Mercator, Ledo seli u Srbiju, posla nemaju ni Slovenci ni Hrvati ni Srbi ni Bosanci, oni se tako više ne zovu, ni Makedonci…

Mržnja koja nas je u ratu pretvorila u krvavo klupko pomogla nam je da u miru, oprani, gradimo dvorce našim gospodarima. Nazvala me danas prijateljica užasnuta od onog što Hrvatsku čeka u idućoj petoljetki. Ana tvrdi da će nam ukrasti vodu, jedino što mi Hrvati još imamo. Ameri će nam izbušiti Jadran i pretvoriti ga u baru.

Netko, još ne znamo tko, izgradit će Plomin III i uvaliti rak i onim Istrijanima koje još ne ždere, ako takvih ima u blizini Plomina II. Ana misli da ćemo uskoro izgubiti Hrvatsku. Ne brinem zbog toga. Što je danas Hrvatska? To je nešto u čemu se liže Ledo sladoled i pije voda Jana.

Hrvatska ima predsjednika koji svira kurcu i obračunava tantijeme, premijer samo svoju sliku ljubi, mesad sjedi u Saboru i opušteno drka kad nema pauzu, naš premudri predstavnik u EU uvodi mir u Ukrajinu, šef oporbe ubija Tita u Hrvatima a Crkva, dok trpa lovu u džep zlatne haljine, na lošem čakavskom poručuje Hrvatima, molite se, ovce moje.

Nisu svi nesretni poput moje Anči. Ti sretnici, carstvo nebesko definitivno će biti njihovo, imaju Hrvatsku. Moram biti precizna. Oni su imali Hrvatsku.

Onda su krenule ove bujice. Deseci tisuća ljudi shvatili su da voda Jana nije jedina voda. Tko je kriv? Oni koji su krali pijesak sa nasipa? Dragi Bog? Sudba kleta? Neka institucije sistema rade svoj posao.

Vodurina, jebena tekućina, uništila je sve što smo gradili proteklih dvadesetak godina. Izbrisala je granice, čak se i mržnja u kojoj smo se opušteno valjali utopila u njoj. Četnik pomaže ustaši, ustaša pomaže četniku… Đoković je na fejsu nacrtao Jugoslaviju, pozdravlja i svoje i nas… Klanje nas rastavi, davljenje nas sastavi. Mi smo Đokovićevi, Đoković je naš!

O, sudbo kleta! Jedva čekam da potop prođe. Da se granični prijelazi obnove. Da opet budemo svoji na svome. Da mi Hrvati ližući Ledo sladoled jebemo mater Srbima koji ga prozvode.

Ako se voda uskoro ne povuče ubit će nas ovo bratstvo i jedinstvo.
 
 
Naslov: Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
Autor: vincenc - 28. 09. 2014. 12:59:04
Dali neko zna kakva je situacija sa vodom u Lonjskom Polju( Mužilovčice , Trebež )? LP