Forum LOVAC

Divljač => Lovište => Autor teme: miki26 - 26. 09. 2012. 23:18:09

Naslov: Lovišta u Lici
Autor: miki26 - 26. 09. 2012. 23:18:09
Poštovani kolege lovci !
Pošto već ima više od dvije godine da sam položio lovački ispit nakon toga nisam se učlanio jer nisam bio u mogućnosti što zbog financija a što zbog vremena, zanima me neko dobro lovačko društvo u Lici tj u blizini Gospića do nekih 50 km maksimalno izvan Gospića i naravno ne bi volio loviti u minskim poljima. Ovdje kod nas ima LD Lika ali ima puno sekcija sad koja je najbolja ili neko drugo lovačko društvo ?
Naslov: Odg: Lovišta u Lici
Autor: javor153 - 27. 09. 2012. 15:00:15
Prijatelju dođi u Gračac !
Naslov: Odg: Lovišta u Lici
Autor: miki26 - 30. 09. 2012. 16:13:50
hvala Vam svima koji se mi odgovorili, premda sam većinu poruka dobio na mail, zato možete pisati i ovdje na ovom forumu, pa nek i ostali vide.
Naslov: Odg: Lovišta u Lici
Autor: Gabro - 30. 09. 2012. 17:38:20
Dobar dan kolege lovci,

Ja isto kao i kolega bih se zelio uclaniti u neko loviste u Lici,moze sve do Karlovca,te cijeli Velebit.Ja sam inace iz Kastela,pomorac sam tako da sam kuci samo 6 mjeseci godisnje.Clan sam vec u svoje 2 domicilne udruge, upoznat sam sa svim aspektima rada udruge od vodjenja papira do rada na radnim akcijama (ne izbacuje mi alergija od motorne pile hehe) cak obnasam funkciju lovnika u jednoj sekciji,a Lika me privlaci zbog svoje netaknute prirode i visoke divljaci. Volim lov pokretom i naporan lov,tako loviste sta vece i sta zabacenije to bolje. Najidealnija bi bila lovista u kojima bi se moglo lovit vise dana za redom,cak i preko tjedna jer mi se ne isplati dolazit samo radi lova nedjeljom. Ako ima neko loviste cak i slicnih karakteristika da prima clana,molim javite ili ovde na PM ili na mail antonkapov@gmail.com.
Unaprijed hvala i dobra kob svima
Naslov: Odg: Lovišta u Lici
Autor: NikolaDodig - 12. 02. 2013. 16:58:32
Interesujeme da li neko od forumasa tj. lovaca lovi na podrucju Srba i oko kanjona  te rijeke Krke odnosno na granici BiH i Hrvatske. Pitam iz razloga zato sto lovim na tom terenu i cujem cesto kolege lovce iz Hrvatske preko radio stanica, uglavnom na kanalu 2, ali zavisi kako kada.... Bilo bi dobro da se upoznamo, mada sam imao prilike i granicare da upoznam jednom ali sve je proslo OK....  pljus
Naslov: Odg: Lovišta u Lici
Autor: grga33 - 13. 02. 2013. 08:11:45
Prijatelju dođi u Gračac !

gdje u Gračacu i koje lovište   zagi
Naslov: Odg: Lovišta u Lici
Autor: mate - 13. 02. 2013. 09:02:32
Interesujeme da li neko od forumasa tj. lovaca lovi na podrucju Srba i oko kanjona  te rijeke Krke odnosno na granici BiH i Hrvatske. Pitam iz razloga zato sto lovim na tom terenu i cujem cesto kolege lovce iz Hrvatske preko radio stanica, uglavnom na kanalu 2, ali zavisi kako kada.... Bilo bi dobro da se upoznamo, mada sam imao prilike i granicare da upoznam jednom ali sve je proslo OK....  pljus

kolega,

ja lovim na terenima oko Plavnog, Strmince, Crnih potoka......samo pruga djeli od BIH...
Naslov: Odg: Lovišta u Lici
Autor: NikolaDodig - 13. 02. 2013. 17:01:35
Neznam ja obicno lovim u tom pogranicnom podrucju, recimo dosta puta kada dodjem pre svitanja vide se svijetla Srba i pruga dole, a sto se tice Gracaca nisam dole zalazio to je vec Hrvatska, recimo na guglu earth/u mozes vidjet satelicki, uglavnom su to sela u pogranicnom dijelu, kao Trubar, Cvijtenic i tako i dole prema kanjonu, pre par godina tamo sam izgubio dobro trobojca,otjerao prema vodi i nije se ni vratio , mozda je tamo negdje sada u Lici..... Nebi bilo lose da se upoznamo bez obzira na sve ,ipak smo mi lovci i ljubitelji prirode  zagi zagi zagi...... A desavalo se da granicna pohvata lovce pa im je oduzimala puske na odredjeno vrijeme.......... Generalno kod nas je tesko loviti, to su velika prostranstva i nemoguce je sve zatvoriti tako da kod nas i kad vidis divljac je sreca a kamoli da ubijes.... sauf
Naslov: Odg: Lovišta u Lici
Autor: javor153 - 17. 02. 2013. 23:12:20
Neznam ja obicno lovim u tom pogranicnom podrucju, recimo dosta puta kada dodjem pre svitanja vide se svijetla Srba i pruga dole, a sto se tice Gracaca nisam dole zalazio to je vec Hrvatska, recimo na guglu earth/u mozes vidjet satelicki, uglavnom su to sela u pogranicnom dijelu, kao Trubar, Cvijtenic i tako i dole prema kanjonu, pre par godina tamo sam izgubio dobro trobojca,otjerao prema vodi i nije se ni vratio , mozda je tamo negdje sada u Lici..... Nebi bilo lose da se upoznamo bez obzira na sve ,ipak smo mi lovci i ljubitelji prirode  zagi zagi zagi...... A desavalo se da granicna pohvata lovce pa im je oduzimala puske na odredjeno vrijeme.......... Generalno kod nas je tesko loviti, to su velika prostranstva i nemoguce je sve zatvoriti tako da kod nas i kad vidis divljac je sreca a kamoli da ubijes.... sauf
Kolega možda si čuo nekoga na stanici od mojih.Moje LD ima lovište i kod Srba,ja doduše još nisam iša tamo jer mi je daleko potegnuti do tamo a imam i bliže.Poznajem par domaćih dečki u Srbu.Kolega Mate kod mene su uglavnom članovi u društvu iz Sinja....
Naslov: Odg: Lovišta u Lici
Autor: NikolaDodig - 18. 02. 2013. 01:06:16
ma nekada ih slusam ali kada traje lov onda se presaltam na drugi kanal, cesto spominju nekog Stipu.... ako budes imao prilike najavi mi se pa predjite ovamo malo kod mene u Bosnu... rostilj
Naslov: Odg: Lovišta u Lici
Autor: mate - 18. 02. 2013. 08:30:12
Kolega Javore,

ja lovim u Kninskom lovištu, a znam ja da su moji sinjani okupirali lička lovišta, a posebno Graćac...
Naslov: Odg: Lovišta u Lici
Autor: javor153 - 18. 02. 2013. 10:59:01
ma nekada ih slusam ali kada traje lov onda se presaltam na drugi kanal, cesto spominju nekog Stipu.... ako budes imao prilike najavi mi se pa predjite ovamo malo kod mene u Bosnu... rostilj
hehe bilo bi dobro da nema granice.Tad bi bila odlična suradnja.Kolega Mate onda se prebaci amo,vraga ćeš doli  rol
Naslov: Odg: Lovišta u Lici
Autor: rubi - 18. 02. 2013. 13:21:46
ja lovim uz samu granicu i mogu reći da za sada je ok policija je i više nego korekta ali ulaskom HR u EU drastično se mijenjaju stvari, nećemo se moći komodati oko granice tako lako a prijelaz granice možemo zaboraviti. 
Naslov: Odg: Lovišta u Lici
Autor: NikolaDodig - 18. 02. 2013. 14:06:23
Me generlno ja ga i ne prelazim,jedino kad trazim psa malozadjem al izbjegavam to zbog nepotrebnih problema..... Nista kad se zasitite lova kod kuce dodjite do mene ili mi pretjerajre kojeg vepra ovi moj Bosanci krivolovci sve pobise.... zagi
Naslov: Odg: Lovišta u Lici
Autor: javor153 - 18. 02. 2013. 16:21:01
ja lovim uz samu granicu i mogu reći da za sada je ok policija je i više nego korekta ali ulaskom HR u EU drastično se mijenjaju stvari, nećemo se moći komodati oko granice tako lako a prijelaz granice možemo zaboraviti.
I ja mislim da će sada biti teško.Čuo sam za par zgoda i nezgoda blizu granice,ali sve je dobro kad se dobro završi.Kao što rekoh,nisam još nikad iša na taj kraj lovišta,ali čuo sam da ima jedan dio lovišta gdje ne možeš prići nego okolo preko granice.Sada će to biti gotovo bojim se.
Naslov: Odg: Lovišta u Lici
Autor: NikolaDodig - 18. 02. 2013. 16:45:38
ma sve se moze kad se oce koji je to zakon nekom nesto zabranio , ljudi su cudo, nadju nacin......... ali ja smatram da je bolje kad se zna red i vjerujte mi ne buni te se kod mene je bezvlasce te ovaj kanton te onaj svako pravi granice, svako radi ko sta hoce.... a divljaci nikad , samo u migraciji a da je zadrzimo to je nemoguce........ sta ces krivolov, mesari itd....
Naslov: Odg: Lovišta u Lici
Autor: rubi - 18. 02. 2013. 19:55:11
ne bi se složio s tobom sve se može a kad te uhvate onda pomozite da se izvučem. sada je već problem od najave samoga lova i svih sudionika sedam dana ranije do dolaska u pojedine revire a da se prije toga mora proći granica. Imamo revire do kojih se nemože doči nego prijazom granice toga zasigurno iduče sezone neće biti, zaboravimo lov u tim revirima.
Naslov: Odg: Lovišta u Lici
Autor: NikolaDodig - 18. 02. 2013. 20:06:00
ma kada sam rekao moze mislio sam na one koji svijesno idu da krse zakon a to je njegova volja, sto znaci da se moze ali po koju cijenu, a sto se tice neceg legalnog u smislu prelaska to nisam praktikovao u smislu nekih dogovora sa granicarima ali kazem ti uglavnom samna rubu ili u Bosanskoj teritoriji tako da nemam problema, ali dobro je znati ljude i radi lova i radi izgubljenih pasa....
Naslov: Odg: Lovišta u Lici
Autor: rubi - 19. 02. 2013. 12:19:41
javi se Nikola pa ćemo zajedno tražiti oko granice.... i popit štogod
Naslov: Odg: Lovišta u Lici
Autor: NikolaDodig - 19. 02. 2013. 12:26:05
Nemoj samo da me neko doceka sa puskom zagi
Naslov: Odg: Lovišta u Lici
Autor: rubi - 19. 02. 2013. 12:34:30
ha ha
Naslov: Odg: Lovišta u Lici
Autor: javor153 - 23. 02. 2013. 14:57:32
Nemoj samo da me neko doceka sa puskom zagi
hehe ništa se ti ne sikiraj oko toga.Ta vremena su prošla hvala Bogu.
Naslov: Odg: Lovišta u Lici
Autor: NikolaDodig - 23. 02. 2013. 17:40:53
Ajde ako bude kakvih hajki tamo kod vas , zovite a valjda cu do tada da kupim novu pusku, a sto se tice dole granicara znam neke valjda nece biti problem preci sa oruzjem... rostilj zagi
Naslov: Odg: Lovišta u Lici
Autor: bat - 27. 10. 2014. 21:41:19
Poštovane kolege lovci

Zanima me da li još negdje okolica Gračaca prima lovce u svoja društva?
Pa i dalje bilo bi dobro.
Ako neko ima bilo kakve informacije molim na pp