Forum LOVAC

Divljač => Lovište => Autor teme: Jurica - 24. 07. 2007. 10:36:41

Naslov: Zakup lovišta
Autor: Jurica - 24. 07. 2007. 10:36:41
 >:( ma koje su to nebuloze. sad sam se sav izivcirao a trebao bi ic radit na barki. :) Ja moram uclanit se u drustvo, cekat nabavnu,kupit pusku,izvest testni hitac (ili kako se vec zove) da bi dobio dozvolu ulaska u loviste i lovio lukom. Pa jel to normalnoččč Nas dva lovca lukom imamo dva psa za krvni trag a cjelo lovacko drustvo imalo je jednog Bobija ali je uginuo. E pa ..... ajmo se se decki skupit i uzet neko malo loviste i funkcionirat ko ljudi a ne ko zatvorenici. Zakon cemo provodit, ima tu skolovanih osoba za to a ostalo cemo dogovarat ko ljudi. Mladi smo i lako cemo se razumjet i dogovorit. Ako treba i osnovat LD. Ja imam dokumente za osnivanje Lovacke udruge. Ovome treba malo stat na kraj.
Ima prepreka u startu ali poslje smo na konju i bit cemo slika i prilika ostalima. Mozemo pocet i sa vecim gaterom ako mislite da je loviste neostvaren san. Da cujem!!!!!
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: medo - 24. 07. 2007. 10:45:55
>:( ma koje su to nebuloze. sad sam se sav izivcirao a trebao bi ic radit na barki. :) Ja moram uclanit se u drustvo, cekat nabavnu,kupit pusku,izvest testni hitac (ili kako se vec zove) da bi dobio dozvolu ulaska u loviste i lovio lukom. Pa jel to normalnoččč Nas dva lovca lukom imamo dva psa za krvni trag a cjelo lovacko drustvo imalo je jednog Bobija ali je uginuo. E pa ..... ajmo se se decki skupit i uzet neko malo loviste i funkcionirat ko ljudi a ne ko zatvorenici. Zakon cemo provodit, ima tu skolovanih osoba za to a ostalo cemo dogovarat ko ljudi. Mladi smo i lako cemo se razumjet i dogovorit. Ako treba i osnovat LD. Ja imam dokumente za osnivanje Lovacke udruge. Ovome treba malo stat na kraj.
Ima prepreka u startu ali poslje smo na konju i bit cemo slika i prilika ostalima. Mozemo pocet i sa vecim gaterom ako mislite da je loviste neostvaren san. Da cujem!!!!!
Ja sam osnovao LD prije 3 tjedna u nadi zakupa jednog lovista i kad je sve bilo gotovo odustao sam jer nemam vremena za glupu papirologiju i pravila oko gospodarenja.
Jurica to je super ideja i ja sam za ali gdje naci dobro loviste.Sve sto ide na bubanj je uglavnom opustoseno i treba 3-4 g da ga se komercijalizira i pocne vracati ulozeno.
Ako ima kakva ideja javi
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: Jurica - 24. 07. 2007. 11:01:48
medo, vidi ovako... po meni bitno je da loviste ima fizicke tj bioloske predispozicije. Ako je divljac rastjerana krivolovom ili lovom -super. Znaci da je je bilo i da ce opet doc ako se potrudimo mirom i hranom. Drugo, ako se puca u okolnim lovistima a u nasem ne prvih godinu dana, divljac ce sama doc. Trece, treba nekog lokalnog stavit na minimalnu placu da se brine o lovistu dnevno i da zove policiju kad treba. Uvest strahovlast medu lokalne lovokrdice uz pomoc video nadzora. Naci spozore za hranu i napravti edukacijske izlete za mladez HLSa i sve nivoe skolstva. Imamo ljude u svim segmentima lovsva i u inozemstvu i trebamo se stisnut na godinu dana i napravit cemo nesto. Znam da ima jos puno detalja ali meni je dosta ovih procedura i spreman sam debelo radit za takvu stvar. Jeste li i viččč
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: medo - 24. 07. 2007. 11:07:59
medo, vidi ovako... po meni bitno je da loviste ima fizicke tj bioloske predispozicije. Ako je divljac rastjerana krivolovom ili lovom -super. Znaci da je je bilo i da ce opet doc ako se potrudimo mirom i hranom. Drugo, ako se puca u okolnim lovistima a u nasem ne prvih godinu dana, divljac ce sama doc. Trece, treba nekog lokalnog stavit na minimalnu placu da se brine o lovistu dnevno i da zove policiju kad treba. Uvest strahovlast medu lokalne lovokrdice uz pomoc video nadzora. Naci spozore za hranu i napravti edukacijske izlete za mladez HLSa i sve nivoe skolstva. Imamo ljude u svim segmentima lovsva i u inozemstvu i trebamo se stisnut na godinu dana i napravit cemo nesto. Znam da ima jos puno detalja ali meni je dosta ovih procedura i spreman sam debelo radit za takvu stvar. Jeste li i viččč
Slazem se sa svim sto si rekao i znimala bi me ponuda.Onda se moze napraviti godisnji troskovnik da se vidi isplate i ostelo.
Javi ako imas vise ideja gdje
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: Jurica - 24. 07. 2007. 11:15:06
ja neznam gdje i posto ali ima ljudi na ovom forumu koji mogu saznat ili znaju one koji znaju. Cinjenica je da bi nam odgovaralo kombinirano loviste za sitnu i krupnu divljac. Ja bi mogao pojacati proizvodnju fazana radi tog lovista. Ne radi zarade vec radi lovista. Cinjenica je da se komercijalno nece moci na visoku divljac jedno vrijeme, ali pocnimo sa zecom,prepelicom,fazanom a posebno SLJUKOM! to je lova a minimalno ulaganje. Cilj je da se plate sva davanja i da mi mozemo lovit ko ljudi. Ako bude trofeja, neka ih uzme netko kome trebaju ili u komercijalne svrhe. Mozda nam Vanja moze pomoci sa svojim znanjem i iskustvom. Treba vidjet tko ima kakve interese pa se dogovorit. Prijedlozičč
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: Vanja - 24. 07. 2007. 11:23:19
Ja Vam mogu puno pomoči savjetima( nemojte me krivo shvatit, nebi htio ispast prepotentan) jer sam u  gospodarenju lovištima intenzivno 6-7 godina i znam lijepe strane ali znam nažalost i ružne.
Ali o takvim stvarima se ne raspravlja na forumu, nego na nekom okupljanju ili sastanku.
Ja Vam stojim na raspologanju i drage volje ću pomoči koliko god budem mogao.Ali kažem, svoja mišljenja neču iznositi ovdje.
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: medo - 24. 07. 2007. 11:29:35
Ja Vam mogu puno pomoči savjetima( nemojte me krivo shvatit, nebi htio ispast prepotentan) jer sam u  gospodarenju lovištima intenzivno 6-7 godina i znam lijepe strane ali znam nažalost i ružne.
Ali o takvim stvarima se ne raspravlja na forumu, nego na nekom okupljanju ili sastanku.
Ja Vam stojim na raspologanju i drage volje ću pomoči koliko god budem mogao.Ali kažem, svoja mišljenja neču iznositi ovdje.
Vanja hvala i sigurno si po tom pitanju kompetentan vise od nas ostalih jer mi se nismo bavili komercijalnim lovom u HR prateci silne zkone.
Eh da sam blize sad bih mi  z10 pricajuci o planovima
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: medo - 24. 07. 2007. 11:32:31
ja neznam gdje i posto ali ima ljudi na ovom forumu koji mogu saznat ili znaju one koji znaju. Cinjenica je da bi nam odgovaralo kombinirano loviste za sitnu i krupnu divljac. Ja bi mogao pojacati proizvodnju fazana radi tog lovista. Ne radi zarade vec radi lovista. Cinjenica je da se komercijalno nece moci na visoku divljac jedno vrijeme, ali pocnimo sa zecom,prepelicom,fazanom a posebno SLJUKOM! to je lova a minimalno ulaganje. Cilj je da se plate sva davanja i da mi mozemo lovit ko ljudi. Ako bude trofeja, neka ih uzme netko kome trebaju ili u komercijalne svrhe. Mozda nam Vanja moze pomoci sa svojim znanjem i iskustvom. Treba vidjet tko ima kakve interese pa se dogovorit. Prijedlozičč
Trofeji su uvijek za komercijalizaciju,a posebno prvih 5 g.
Sav ulozeni novac vratis u loviste da smnjis troskove clanova i da se fond podigne,a tek onda mozemo misliti vise na sebe.
Ja bih bio zadovoljan kad dodjem u loviste pa da ima svega.odstrijel i nije toliko bitan ali jednog dana odstrijelim i ja nesto ne razmisljajuci jesam li trebao to prodati ili...
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: Jurica - 24. 07. 2007. 11:48:34
bas tako Vanja i Tomo. Ako se skupi kriticna masa zainteresiranih i kad se Vanji malo situacija smiri, mozemo se naci na jesen u Zg na incijalnom sastanku. Put od 1000milja pocinje prvim korakom. Za to vrijeme ajmo malo razmisljat na glas tu na ovoj temi. ako neko zna za neko loviste neka slobodno javi. Ima nas puno i imamo sansu nesto napravit. Mozda je ovo prilika. Vanja ti dodaj nesto vec kako bude prilika a Tomo, ti uzmi low budget let i sleti na vikend  na Krk ili u Zg na dogovor asap. Cekamo ostale....
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: dean - 24. 07. 2007. 11:49:06
Ako je biotop dobar, onda "samo" treba mir i hrana. Pogotovo ako se ne lovi pogonom zimi več samo sa čeka, uvest patrole da svi vide da se nekaj radi, video nadzor o kome dosta znaju i Tomo i Jurica i godinu dana ne ispalit ni metka osim na lisice, čagljeve itd. A kaj se tiče sitne divljači, nju je puno lakše naselit, nema toliku komercijalnu vrijednost, ali je i nju itekako lijepo lovit. Mogučnosti su nam neograničene, samo se trebamo sjest i dogovorit nekaj konkretno.
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: medo - 24. 07. 2007. 11:54:48
Decki ja sam za
 d4
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: dean - 24. 07. 2007. 11:57:23
J ga Medo moraš doč da se sjednemo i malo divanimo. Ajmo malo svi mozgat pa kad doče kec na 11, onda svi sa idejama van, troškove na papir i da vidimo di smo.
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: medo - 24. 07. 2007. 12:00:45
 d4
jedva cekam u R'VACKU
 z1
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: Jurica - 24. 07. 2007. 12:01:56
ideje odmah van a naci ljude koji mogu doc do informacije o slobodnom lovistu. To je prva informacija a onda cemo adaptirat ostale ideje zavisno od lovista.

Oglas:
Trazimo slobodno loviste u Hr samo da nije kod Dubrovnika ili Osijeka

Ocekujemo pomoc LOVCA i MHLSa
hvala
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: medo - 24. 07. 2007. 12:05:03
ideje odmah van a naci ljude koji mogu doc do informacije o slobodnom lovistu. To je prva informacija a onda cemo adaptirat ostale ideje zavisno od lovista.

Oglas:
Trazimo slobodno loviste u Hr samo da nije kod Dubrovnika ili Osijeka

Ocekujemo pomoc LOVCA i MHLSa
hvala
Uskoro ce ih biti od KA do Senja ako je suditi po rekla-kazala
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: dean - 24. 07. 2007. 12:14:29
Takve informacije i ja imam. Naime, mnoga društva neče imati novaca da servisiraju lovišta. Prosječna starost lovca u mnogih društava je iznad 60 god, znači penzioneri koji nemaju para za članarine, izrade osnova, šteta od divljači kako na kulturama tako na cestovnim prijevoznim sredstvima. Znači da će gubit lovišta, tužno ali vjerojatno nije daleko od istine. Zato treba vidjet koliko bi nam lovište odgovaralo po povšini i financijskim izdacima, te koliko je nas za to zainteresirano. I naravno da li svi dijelimo isti interes, recimo nekome je samo do lova, nije bitno ni koje divljači, trofejno ni spolno, drugi ganjaju trofeje, neki bi samo pucali svinje, neko bi od toga htio živjet itd.
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: Jurica - 24. 07. 2007. 12:19:56
ma sve se moze osim ganjanja trofeja. to loviste je vec "prodano" a svinja ima sada svugdje. Pitanje je samo slobodnog lovista. Dok budemo docekali raspad sistema zakupnina, proci ce i dve,tri godine. treba djelovat odmah. o ovako loviste ce trebat trazit mjesecima.
ajmo....

idem konacno barku delat. na moru te bar niko ne je... platis 400kn i ribolovac si + vozacka za barku i eto gusta. :D
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: dean - 24. 07. 2007. 12:24:23
Tako bi trebalo biti i za lov, ali je divljač od posebnog državnog interesa. A kaj riba nije, kaj mali žuti nisu spremni platit tisuče eura za tunu. Evo, sad smo počeli brijat na ribe!
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: Vanja - 24. 07. 2007. 13:44:23
Ako je biotop dobar, onda "samo" treba mir i hrana. Pogotovo ako se ne lovi pogonom zimi več samo sa čeka, uvest patrole da svi vide da se nekaj radi, video nadzor o kome dosta znaju i Tomo i Jurica i godinu dana ne ispalit ni metka osim na lisice, čagljeve itd. A kaj se tiče sitne divljači, nju je puno lakše naselit, nema toliku komercijalnu vrijednost, ali je i nju itekako lijepo lovit. Mogučnosti su nam neograničene, samo se trebamo sjest i dogovorit nekaj konkretno.

Dean je u ovom postu sve dobro naveo šta treba. Naravno, to su neke glavne smjernice, u kojima ima još dosta elemenata, ali to su primarni ciljevi.
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: Jurica - 24. 07. 2007. 14:46:46
upravo o tome pricam. ajmo pocet sa velikim stvarima pa cemo sustavno doc do detalja. mislim da nije neka nauka samo je bitno da nas je vise istomisljenika i da svi participiraju priblizno jednako vec prema mogucnostima. znate onu: kad se mnogo malih slozi,tad se snaga stoput mnozi......
pocnimo sa  paralelno sa popisom zainteresiranih i trazimo loviste.
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: Bobi - 24. 07. 2007. 20:33:09
Gospodo, apsolutno zainteresiran...

Trenutno sam clan jednog takvog drustva gdje je 80% clanova staro i samo se ceka dan kad cemo objavit da nema financija za zakup...
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: nazime - 24. 07. 2007. 20:57:40
Pa i ja sam za. Trenutno sam član društva u okolici Gline i čekam da proče molba za jedno u okolici V. Gorice. Ma i to je gotova stvar samo da se naprave formalnosti.
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: Jurica - 25. 07. 2007. 00:05:04
Bobi, gdje je to lovisteč
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: ikova371 - 25. 07. 2007. 18:05:40
nazime,koje to društvo u okolici V.G.-a ako se smije znat,iz gorice sam pa poznam terene
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: Bobi - 25. 07. 2007. 20:30:46
Bobi, gdje je to lovisteč


Duga Resa, za sada funkcioniramo ali kako kazem pitanje je hocemo li izdrzati do kraja ovog novog zakupa ako se nesto ne promjeni. Meni je jako zao jer sam tu doma, ali protiv takove sile kao sto su financije se ne moze  :( :( :(
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: nazime - 25. 07. 2007. 22:26:23
nazime,koje to društvo u okolici V.G.-a ako se smije znat,iz gorice sam pa poznam terene
"Patka" Orle
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: ikova371 - 26. 07. 2007. 12:48:36
ok lovište,ima sitne divljači,srneče a i svinja
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: medo - 26. 07. 2007. 12:58:44
Kakav je teren
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: SSG - 16. 08. 2007. 07:49:31
Super ideja dečki.Predlažem da pogledamo kakvo je stanje sa lovištima u Zagrebačkoj ili Karlovačkoj županiji,kad ističu lovozakupi pa da krenemo u ozbiljnu realizaciju ideje d7
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: dean - 16. 08. 2007. 08:57:08
Super ideja dečki.Predlažem da pogledamo kakvo je stanje sa lovištima u Zagrebačkoj ili Karlovačkoj županiji,kad ističu lovozakupi pa da krenemo u ozbiljnu realizaciju ideje d7
Od prijedloga nikaj, talk is cheap! Saznaj nekaj, da se možemo uhvatit za neku informaciju. Svako sazna nekaj i konju smo, svatko malo pridonese.
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: SSG - 16. 08. 2007. 10:13:55
Super ideja dečki.Predlažem da pogledamo kakvo je stanje sa lovištima u Zagrebačkoj ili Karlovačkoj županiji,kad ističu lovozakupi pa da krenemo u ozbiljnu realizaciju ideje d7
Od prijedloga nikaj, talk is cheap! Saznaj nekaj, da se možemo uhvatit za neku informaciju. Svako sazna nekaj i konju smo, svatko malo pridonese.

Zato sam si dao malo truda i saznao da postoji jedno zajedničko lovište u Karlovačkoj županiji.Uskoro ću znati više(nakon 27 o.m) pa čemo ozbiljnije porazgovarat o tome.
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: Jurica - 16. 08. 2007. 10:20:55
SSG, racunamo na tvoju informaciju  ;)
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: dean - 17. 08. 2007. 08:34:15
Super ideja dečki.Predlažem da pogledamo kakvo je stanje sa lovištima u Zagrebačkoj ili Karlovačkoj županiji,kad ističu lovozakupi pa da krenemo u ozbiljnu realizaciju ideje d7
Od prijedloga nikaj, talk is cheap! Saznaj nekaj, da se možemo uhvatit za neku informaciju. Svako sazna nekaj i konju smo, svatko malo pridonese.

Zato sam si dao malo truda i saznao da postoji jedno zajedničko lovište u Karlovačkoj županiji.Uskoro ću znati više(nakon 27 o.m) pa čemo ozbiljnije porazgovarat o tome.
To se traži, malo akcije. Javi se nakon 27. Ima hrpa dečki koje ta ideja jako zanima.
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: medicus - 17. 08. 2007. 13:26:25
ako niste do sad pratili stranice Ministarstva poljoprivrede,sumarstva i vodnog gospodarstva pogledajte jer su tamo natjecaji za zakup lovista d4
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: medo - 22. 08. 2007. 11:44:04
ako niste do sad pratili stranice Ministarstva poljoprivrede,sumarstva i vodnog gospodarstva pogledajte jer su tamo natjecaji za zakup lovista d4
Hvala,idem pogledati d4
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: skyangel - 22. 08. 2007. 11:49:23
ja sam jedan u hrpi...  ;)
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: medo - 22. 08. 2007. 11:55:59
Daj mi tocan link stranice jer taj natjecaj ne mogu naci d4
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: medo - 22. 08. 2007. 12:04:46
Nasao sam ga ali cini mi se da je to kupnja macka u vreci. Prije svega nisu naveli koja divljac tamo ima staniste niti kakvo je brojno stanje,tko je bio lovoovlastenik prije itd. Oni traze LGO i da se prijavis.Pametno.
Znam bar trojicu koji su pozalili i jedva se izvukli iz svega. Lovista koja su zakupili bila su super ali ih je lovoovlastenik koji je "gospodario" na njima opustosio. Kad su zakupili bilo je kasno i trebalo im je 3 g. da podignu fond divljaci, a 5 da krenu s komercijalnim lovovima. Opstali su zahvaljujuci sponzorima itd.
 Ne znam,strah me je uci u nesto o cemu nemam detalja.
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: Jurica - 22. 08. 2007. 16:36:27
jedno je sta pise a drugo je na terenu. treba pitat ljude lokalno pa i lovce lokalne, pa ako i treba u inspekciju tragova i stanja jedan dan
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: medo - 22. 08. 2007. 16:40:06
jedno je sta pise a drugo je na terenu. treba pitat ljude lokalno pa i lovce lokalne, pa ako i treba u inspekciju tragova i stanja jedan dan
To je jedini nacin ali problem je jos jedan,a to je da ekipa s puno novca kupi jer moze ulagati ili da opere lovu.Njih ne zanima sto je u sumi jer im je to neka vrsta zabave.
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: Jurica - 22. 08. 2007. 16:43:49
ha cuj, toga uvijek ima. Treba misliti na sebe i ne trositi energiju na druge. Koja i gdje su ta lovista i tko bi mogao to pregledat fizickič
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: medo - 22. 08. 2007. 16:54:21
ha cuj, toga uvijek ima. Treba misliti na sebe i ne trositi energiju na druge. Koja i gdje su ta lovista i tko bi mogao to pregledat fizickič
To ne znam ali znam da se za V. Kapelu vec vodi borba i velika lova je u igri,za nas prevelika. Loviste je lijepo i bilo je ok ali je fond divljaci unisten i trebati ce puno ulaganja da se obnovi (iz pouzdanog izvora prije pol sata). d1
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: medicus - 22. 08. 2007. 17:51:12
e pa ja nisam razmisljao o toj problematici jer me to nije prvise interesiralo ali sam samo htio napomenuti gdje mozete pogledati u svezi lovista,treba redovito pratiti koja se lovista daju u zakup pa mozda uleti nesto vama interesantno,to se ionako ne nalazi preko noci,ja cu si dati malo truda(neki moji poznanici su uzeli lovista u zakup)pa cu porazgovarati s njima,raspitati se .....
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: medo - 22. 08. 2007. 19:22:43
Hvala ti na info. i ovo ce svima biti od pomoci.Ja nisam ni znao gdje se objavljuju zakupi. Hvala d4
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: Lazar - 25. 09. 2007. 18:40:04
imam jedno pitanje, loviste v.kapela ima oho 5400ha a kazete da je fond divljaci
prilicno unisten,pa koliko je brojno stanje i koje vrste mnogo me interesuje
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: PHP - 25. 09. 2007. 19:20:37
Stvarno ste pravi nema šta akcija se stvori za tren želim vam puno uspjeha u tom naumu.Največi problem na koji se naleti pri zakupu nekog Lovišta je taj da je neko to lovište i izgubio pa prema tome kakav je naš narod znamo da je krivolov u punoj snazi.Niko nemože izloviti svu divljač pogotovo ne u područjima kao što je V Kapela jer to su ogromna prostranstva šuma vezane jedna uz drugu i divljač se povlači tamo gdje je mirnije i više hrane. Znači nije problem vratiti divljač u kako kažete opustošeno lovište nego je problem divljač sačuvati.Mislim da treba pucati na lovišta koja su na području Banije i Korduna pogotovo ona u zabačenim krajevima gdje je što manje stanovništva jer ste tako več u pola smanjili borbu sa krivolovom.Informiranje o nekom lovištu preko ljudi koji žive u području koje ste naumili zakupiti je ludost jer ste onda otvorili sezonu krivolova.Sve se informacije sakupe na samom terenu jednom ljepom šetnjom i promatranjem tragova i obilascima mjesta u lovištu za koje smatrate da bi bila podobna za izlaz ili obitavanje neke vrste divljači tu se sve vidi.Turistički izlet sa posebnom namjenom  ;D Neznam  kako se i po kojim se kriterijima procjenjuje vrijednost nekog lovišta i vjerujem da je jako teško zakupiti nešto dobro a jeftino pogotovo zato što je kod nas Mito i Korupcija glavni činbenik u sklapanju poslova.Na kraju želim vam puno uspjeha da ostvarite svoj cilj ima tu ljudi koji su več u tom poslu pa se nadam da će se san i ostvariti.
                            Sretno d4
Naslov: dali se moze prodati?
Autor: Zoran - 12. 02. 2008. 10:47:47
dali je moguce zupanisko loviste kojem gospodari lovacka udruga!
na neki nacin da se proda drugoj lovakoj udruzi dio lovista!
malo je cudna situacija za mene pa vas pitam?

znaci dali se moze dio zupaniskog lovista, prodati drugoj susjednoj oraganizaciji!!
a loviste prodaje lovacka udruga koja trenutno raspolaze sa tim lovistem!
Naslov: Odg: dali se moze prodati?
Autor: proof - 12. 02. 2008. 10:59:49
gledajući strogo po zakonu to nije moguće. granice zajedničkih lovišta donosti županijska skupština. u pravulu prijedlog daje županijska komisija za granice lovišta.

sasvim druga stvar je kako se to ponekad javlja u praktičnoj primjeni. ljepo se oni dogovore, kažu u županiji da su se tako dogovorili i na sljedećoj skupštini se odglasa promjena granica.

čak se desi da kada jedno društvo ima debele veze dobije dio lovišta od susjednog bez ikakovog dogovora. tako je nama susjedno društvo uz pomoć glasačke mašinerije u županijskoj skupštini otelo dio lovišta. neću sada ići u detalje, ali tako je bilo.

Naslov: Odg: dali se moze prodati?
Autor: Štef - 12. 02. 2008. 11:23:28
 Granice svih lovišta su definirane i ne može se davati u podzakup ni lovište ni bilo koji dio istog!
Naslov: Odg: dali se moze prodati?
Autor: Zoran - 16. 02. 2008. 00:44:17
a kako onda da izlazi inspekcija radi utvđivanja prvobitnoga stanja, pa onda da se razmatra da se granica pomakne!
TO JE U NEKOME PROCESU SADA!
sta me zanima dali granicu mora ciniti neka cvrsta granica kako sto je avaltirani put ili put nasodrani!
ili da moze biti to i potok obicni!
znaci dali mora biti granica vidljiva kao sto sam naveo neki put ili slicno!
ili se moze postaviti u sred lovista međa!
jako mi je bitno to ako neko zna za to hvala!
Naslov: Odg: dali se moze prodati?
Autor: medo - 16. 02. 2008. 08:14:47
Logicno je bilo da se zasada koriste obiljezja konfiguracije terena potoci, kanali, putevi itd. Tamo gdje se to nije radilo dolazi esto do archery izmedju susjeda
Naslov: Odg: dali se moze prodati?
Autor: Zoran - 16. 02. 2008. 10:34:38
logicno je ako si zakupio na 10godina da neostups onda od toga sta si zakupio!
ali nema sad to veze!

komisija za utvrđivanje granica je rekla da nemoze potok da bude jer nije cvrsta granica u tom smislu kako sto je to put!
Naslov: Odg: dali se moze prodati?
Autor: Štef - 16. 02. 2008. 17:29:23
 Ja ti u jednom svom lovištu imam granicu opisanu na sljedeći način: ...od crkve Svete Magdalene sjeverozapadnim pravcem na kotu 485 u Kotarima...
 E sad me baš živo interesira gdje je tu neka čvrsta granica!
Kod svoje prijašnje izjave stojim i dalje.
Naslov: Odg: dali se moze prodati?
Autor: koko - 18. 02. 2008. 07:49:18
gledajući strogo po zakonu to nije moguće. granice zajedničkih lovišta donosti županijska skupština. u pravulu prijedlog daje županijska komisija za granice lovišta.

sasvim druga stvar je kako se to ponekad javlja u praktičnoj primjeni. ljepo se oni dogovore, kažu u županiji da su se tako dogovorili i na sljedećoj skupštini se odglasa promjena granica.

čak se desi da kada jedno društvo ima debele veze dobije dio lovišta od susjednog bez ikakovog dogovora. tako je nama susjedno društvo uz pomoć glasačke mašinerije u županijskoj skupštini otelo dio lovišta. neću sada ići u detalje, ali tako je bilo.

koje je to lovište proof???
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: komer - 23. 04. 2008. 19:14:27
jel bude kaj od ovoga i ako bude u kojoj ste fazi?
ja bih mozda mogao pridonjeti sa sitnom pernatom divljaci,u obliku prepelica i trčki!
Naslov: Odg: dali se moze prodati?
Autor: stric - 24. 04. 2008. 11:12:00

Ista stvar se i kod mene dogodila! Susjedno društvo dobilo 40% veću površinu(najveći dio od mog društva) nego je imalo,lovili zadnju god.po staroj osnovi i onda blagoslovili novom i to je to! K tomu Ministarstvo im je izdalo suglasnost za to! Sve je na Županiji kažu...a,odgovorni u Županiji:politika,šta ćeš...
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: ante.rupe - 24. 04. 2008. 13:00:38
do zakupa lovista je vrlo tesko danas doci, jer je lov postao dobar biznis pa mi "mali" lovci vrlo teško mozemo doc u situaciju da zakupimo loviste jer danas postoji puno poduzetnika kojima nije problem dati i do 70000 kn za loviste od 5000 hektara, i to za loviste u kojem nema bas divljaci za komercijalni lov ( medvjed, jelen ), pa zamislite koliko novaca mogu dat za loviste u kojem ima divljaci za komercijalu. prije 2 godine smo nas 10-ak pokusali zakupiti loviste u dalmaciji( samo sitna divljac, malo svinja) i nudili oko 40000 kn za 4500 hektara i dođe poduzetnik i za to isto loviste da 70000 kn, i to ti je uvik tako, zato sta danas ima puno poduzetnika koji mogu dat novaca koliko mi nemozemo ni zamislit. 
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: stric - 24. 04. 2008. 13:10:27
nije stvar u našem slučaju da je netko na natječaju ponudio više,nego na osnovu produženja desetogodišnjeg zakupa kao dobrog gospodarenja! Nisu naši susjedi dobro gospodarili s naših 3000ha nego sa svojom površinom koliko su imali,pa mi ne bi bilo toliko krivo da je bio natječaj za to;
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: Jurica - 24. 04. 2008. 13:40:22
i onda se cudimo da ima puno krivolova  :D  ako ti netko preko veze i prevarom uzme tvoje dugogodisnje loviste u kojem je i tvoje selo i tvoj privatni teren, logicno je da ces kod njega krivolovit. Nemam nista protiv takvih ljudi i potpuno ih razumijem. Sta je postenije, krivolov ili  zakup i oduzimanje lovista prevarom??
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: Neno - 24. 04. 2008. 15:00:25
Stvar je da se lov komercijalizirao i u hrvata, ali naravno kao i sve drugo kod nas, na naj gori moguči način.
Prije nekoliko dana sam čuo priznanje od gospdina vrlo uvaženog lovca koji je prije 15-ak godina zastupao stajalište da se sva lovišta moraju dati u najam firmama i da lov bude komercijalna djelatnost, radi dobrobiti lova i divjači.
Sada je njegovo mišljenje daleko od onog prije 15 godina, ponajprije zahvaljujuči brojnim iskustvima (izrađivao je i LGO-e)  s firmama lovozakupnika, od srozavanja trofejne vrijednosti divljači, njenom manjem brojčanom stanju, dakle totalno pogrešnom gospodarenju.
Sada je s još nekolicinom entuzijasta zakupio malo lovište u lošem stanju i malo po malo rade na selekciji i unošenju nove krvi, nadajuči se da če za 4-6 godina imati stanje bar upola dobro kao što je bilo prije rata i prije d.o.o. Masakar, koje je "gospodarilo" zadnjih 15 godina.

Mislim da u lovstvu fali struke, ljudi koji bi procijenili lovište na terenu, a ne bonitetni razred odredili prema kartama od prije 25 godina, gdje još stoji oranica na mjestima gdje je danas neprohodna šikara, ljudi koji razumiju divljač i njene potrebe.

Da me nebiste krivo shvatili nisam ni za nači "gospodarenja" lovištem kakva smo imali prije i za vrijeme rata, lovišta u kojima se "lovilo" 24 sata 7 dana u tjednu, kako i s čim je ko stigao, vidio sam na žalost na primjeru svog lovišta kamo nas to odvedede i koliko se ljudi teško odviknu od takvog ponašanja.

Ja zastupam stanovište da prilikom zakupa lovišta prednost treba dati lokalnim udrugama čije članstvo živi u granicama tog lovišta, ali naravno ako njime racionalno gospodare i unaprijeđuju ga.

 
Dobru kob.
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: ante.rupe - 24. 04. 2008. 17:46:06
stric nisam ni mislio na vase loviste nego je opcenito danas doc do zakupa jer se ogromni novci tu nude a to je vrlo tesko platit ako nisi neki lovas.
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: stric - 25. 04. 2008. 21:41:04
slažem se Ante moj;možda još ovih deset godina zakupa nekako ćemo izgurati, a poslije ako netko baci oko na naše ili bilo čije lovište koje mu se učini atraktivno teško da ćemo mi lovci po tradiciji opstati i uspjeti se izboriti na natječaju
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: Lazar - 25. 04. 2008. 21:50:20
u njemackoj su se malo opametili pa lovista vise ne dobija samo onaj sto vise nudi na natjecaju
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: ante.rupe - 26. 04. 2008. 18:20:41
mislim da bi prednost triba imat dosadasnji lovozakupnik ukoliko je pravilno gospodario bez obzira na novce a ukoliko nije dobro gospodario onda ni ne zasluzuje novi zakup.
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: stric - 26. 04. 2008. 21:35:32
mislim da bi prednost triba imat dosadasnji lovozakupnik ukoliko je pravilno gospodario bez obzira na novce a ukoliko nije dobro gospodario onda ni ne zasluzuje novi zakup.
..i ima prednost po Zakonu o lovu dosadašnji lovoovlaštenik,ali samo jednokratno,tj.za isto razdoblje (govorim o zajed.lovištima)i ako je dobro gospodario
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: dean - 28. 04. 2008. 14:41:10
mislim da bi prednost triba imat dosadasnji lovozakupnik ukoliko je pravilno gospodario bez obzira na novce a ukoliko nije dobro gospodario onda ni ne zasluzuje novi zakup.
Kaj znači da li je dobro gospodario kad se to ne provjerava na pravi način? U svakom zakupu piše koliko se sredstava treba uložit u lovište, koliko kakvih objekata napravit, te koliko koje divljači, dobne i spolne strukture se može i mora odstrijelit. Tko se u lijepoj našoj drži toga?! Na prste ruke možeš takve udruge nabrojat. Rezultat gospodarenja je trofejno vrijedna divljač. Tko se može pohvaliti divljači u medalji u broju kojem bi ih trebao biti?
Sjest će i to na svoje mjesto, ali tek kad sve moguće inspekcije budu rigorozne i dosljedne. E onda još 5 godina da se broj divljači digne na kojem bi trebao biti, pa još 5 da se napravi selekcija, pa tek onda možemo ragovarati da su zadovoljeni uvjeti da uzgoj divljači u medalji! Tek tada je netko zadovoljio uvjete za produženje zakupa bez natječaja.
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: vepar007 - 29. 09. 2008. 13:17:11
Jedno pitanje...
Da li može svatko dobiti uvid u lovnogospodarsku osnovu?
Znači ako bih me zanimalo koliko npr naš Vanja (oprosti..) ima lovnogospodarskih objekata u svom lovištu, ili npr koje mu brojno stanje divljači, ili koliko je odstrela prijavio itd itd.
Tko mi može dati ovu informaciju (osim on sam)?

Ili recimo zanima me kako moje lovačku  društvo "na papiru" gospodari...gdje mogu dobiti uvid?

Ili neki drugi slučaj, zanima me neko lovište na natječaju (ili koje će tek bit) za zakup...kako i od koga saznati kako se u prošlosti gospodarilo s njime, koje trofeje su stečene, koji bonitet itd itd.

Hvala

Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: lovac ferenc - 03. 03. 2013. 22:22:37
jel mi može neko objasniti kako se može osnivat lovačko društvo , šta je sve potrebno i ko ima pravo to otvoriti ?? unaprijed hvala pozz
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: fazan - 04. 03. 2013. 08:19:58
Lovačko društvo kao i sve ostale udruge mogu osnovati tri punoljetne osobe sa RH državljanstvom.U gradu Zagrebu djeluje 10-tak lovnih udruga koji nisu zakupci niti djeluju u reviru PP Medvednice .
Ako Vas  zanimaju potankosti oko osnivanja udruge može na PM da ne gnjavimo ostale.
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: wortexhole - 04. 03. 2013. 09:26:19
Bojim se da nas sve manje više čeka ista sudbina što se zakupa lovišta tiče.
Lov je danas postao unosan posao i to ne samo u nas nego svugdje okolo. Naravno da treba dati prednost domicilnom stanovništvu koja obitava na području gospodarenja, ali to u nekoj skoroj budućnosti neće više biti praksa.
Pitanje krivolova nikada nećemo moći riješiti do kraja ako se ne ulože ZNATNA financijska sredstva u vidu kamera za kontolu lovišta i više lovočuvara koji bi 24 sata obilazili teren. Tko bi tada mogao platiti lov u takvom lovištu čiji bi godišnji izdatci samo na očuvanje vjerojatno daleko premašivali cijenu samog zakupa lovišta. I sam sam član u jednom lovačkom društvu gdje se svako malo čuje ''E kak je nekada bilo''. E gospodo, bilo, prošlo i ne smijemo živjeti u prošlosti jer će nas pregaziti budućnost. Lov je postao skup HOBI, i neka mi ne zamjere drugi na ovoj riječi, ali to je tako. Moja tri poznanika su isto tako osnovali LU i pokušali doči do nekog pristojnog lovišta, ali takvih više nema jer su sva već u zakupu, a ona koja i nisu treba dobro razmisliti zašto je tome tako. Tko si može priuštit da investira nekie ozbiljnije novce na rok od 5 do 7 godina taj neka i razmisli o tome, a sve ovo ostalo je mlaćenje prazne slame.
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: Srndac - 26. 06. 2014. 01:25:34
Nakon dugog vremena da pokrenem temu opet pa da počnem. Ufff vec godinama planiram nać nekih para da zakupim lovište u ovom životu nisam ništa postigao samo padovi  (  igrao sam nogomet čist promašaj  radio poljoprivredu isto tako promašaj radi u dosta firmi nisam dobivao plaću po 3/4/5mj Itd... da ne nabrajam ) htjeo bi da postignem nešto u svom životu da mogu reći da sam ja to napravio i stvorio i da se divim tomu u životu ima padova i uspona to znam al htjeo bi da stvorim nesta imam 24god nemam toliko čuke da razvijam nuklarne bombe il da učim ljude nuklearnoj fizici tako nešta valjda bi mogao nešta stvorit za sebe ako se potrudim dosta i napravim to tako i to lovište koje bi ''ako'' bi bilo mogučnosti uspio zakupit lov volim više od svega od malih nogu sam išao sa ocem u prvi lov pogonom sa svojim psom od prvog susreta sa divljim svinjama i divljenu čarima lova ima nesta u tom lovu i druženju sto opušta pa tako i mene niz godina pa ako bi mogao netko da mi kaže dal se to isplati uzimat u komercijalu jer jbg jednom se živi pa da i to probam ako neide nek ide sve u pm  bio bi zahvalan Hvala.  zagi
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: antoniog - 26. 06. 2014. 09:18:50
U lovištu gdje obitava sitna divljać ,jedna obitelj bi mogla solidno živjeti ,ja sam pokušo računati po mom lovištu .
Znači po našem LGO i odstrijelu moglo bi se solidno živiti u komercijonali .
ALI ,kad bi nam netko uzeo lovište od našeg društva ,jako bi ga teško sačuvo od krivolova i uništavanja lovišta .Kako ona sara kaže "neče meni kojekakvi loviti po mojoj đedovini".Zato bolje mir.
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: evaeva - 26. 06. 2014. 11:29:26
Imati vlastito otvoreno lovište u današnje vrijeme i pokušati živjeti od toga veliki je rizik, zašto, kao prvo treba imati dobru lovočuvarsku službu kojoj se može vjerovati jer danas u ovoj krizi mnogi će posegnuti za divljači pogotovo uz cestu i tako probati pokrpati minuse na računima, treba osigurati dobru prihranu za divljač kako ne bi migrirala u susjedna lovišta, izraditi svu potrebnu dokumentaciju, izgraditi Lgo i Lto objekte, poduzimati mjere zaštite...........i da ne nabrajam više, a sve to košta.
Možda bi bilo isplativije napraviti veći gater u kojem je moguć lov divljači jer u tome slučaju lovac koji plaća ima zagarantiran odstrijel. U svakome slučaju treba baciti dobru računicu i vidjeti na kraju koliko ostaje čiste dobiti od svega ovoga.
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: Srndac - 26. 06. 2014. 14:07:38
Danas je svagdje rizik uzimet nešta al ljudi se koliko toliko bore da opstanu ja bi se trudio kao sto kažeš i tu lovočuvarsku službu bar 2/3 ljudi u koje imas povjerenja jer ova situacija u zemlji je kao u Grčkoj svi uzimaju koliko mogu a tebe ko j*** nemožes posao nać a i da nađes nečes dobit plaću zato bi htjeo uzet u komercijalu jer jedino bi to bilo nesta sto bi radio 24h 7 dana u  tjednu i trudio bih se i sto bi radio narednih 30god.
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: VEThunter - 26. 06. 2014. 16:05:11
Srndać, ti to već imaš neko lovište u vidu ili? Ako imaš - super, ali ako je to onako - samo u ideji...
Nemoj se razočarat ako ne bude išlo onako kako misliš da će ići...
Nije to samo tako-ne znam što ću pa ću zakupiti lovište!
Mislim nemoj krivo shvatiti, samo dobronamjerno komentiram  z10

 d1
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: Srndac - 27. 06. 2014. 00:49:41
VEThunter  razmisljao sam negdje u slavoniji al problem je sto sam trazio svagdje na netu i nemogu nac gdje ima da se pogleda koje loviste se moze uzet u zakup i po kojoj cijeni ja se nadam da se necu razocarat samo da mi je pronac gdje sta kako znam da nije samo tako uzet i zakupit loviste  ma nista nije krivo sve je dobro doslo da me netko dobro uputi koje loviste i sta  z10  zagi
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: evaeva - 27. 06. 2014. 11:14:57
Probaj si pronaći ovdje.
https://lovistarh.mps.hr/lovstvo_javnost/Lovista.aspx
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: Srndac - 27. 06. 2014. 12:37:17
evaeva - Hvala   zagi  Vidio sam pa me sad zanima ako lovacko drustvo ima ugovor na 10god dal se moze nakon toga kad zavrsi tih 10god uzet u koncesiju na 30god ? jer vidio sam da su produzili ugovor 2007god znaci dal se onda moze to uzet il tko da vise para njegovo
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: lovac10 - 27. 06. 2014. 12:41:46
Pa tvoj lovozakupnik bi se htio rješit lovišta
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: Srndac - 27. 06. 2014. 23:12:05
Koji moj lovozakupnik ?
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: antoniog - 27. 06. 2014. 23:27:42
Dali onaj Boro Bahnjak ili tako nekako ima lovište Krndija , neznam broj , ima Lovački dom u Makloševcu .
RAdio sam fasadu na njegovom lovačkom domu .Eto, ako odustane uzmem mu lovište .
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: Srndac - 28. 06. 2014. 13:44:27
Da jos ima al ta kuca u makloševcu vise nije lovacki dom to je on prodo ja mislim sad je staracki dom tamo  Boro Bahnjik ima loviste Krndija III
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: evaeva - 11. 08. 2015. 11:45:29
Da malo osvježimo temu,
naime u postupku produljenja lovozakupa lovišta u RH trenutno se nalazi oko 400 lovoovlaštenika kojima gospodarenje završava sa 31.03.2016 godine (barem kod nas u KA Županiji). Čitajući LV broj 7-8/2015 u kojem je održan sastanak sa pomoćnikom ministra Domagojem Križajem i voditeljicom službe za praćenje i razvoj lovstva Dunjom Đurinac iz teksta se da obrazložiti sljedeća vrlo važna stvar za produljenje zakupa a to je da će se produljenje produžiti samo onim lovištima koja nemaju utvrđen bilo kakav prekršaj prema Zakonu o lovstvu utvrđen obilaskom lovne inspekcije..
Tu se spominju članci 30. odnosno 39. i s njima povezani članci.
Ukoliko je protiv lovoovlaštenika podnešen bilo kakav prekršajni postupak (i za najmanje nepravilnosti) bez obzira na njegov ishod (ajmo reći pozitivan) da je sud odbacio prijavu Ministarstva i lovne inspekcije te oslobodio lovozakupnika plaćanja bilo kakve kazne sa tim lovozakupnikom MPŠVG neće produžiti ugovor na slijedećih 10 godina.

Nije li ovo malo apsurdno da sudske presude i odluke nemaju pravovaljanu snagu kod pitanja krivice već je u ovome slučaju opažanje nepravilnosti inspektora jače i na kraju krajeva ima veći utjecaj na novi zakup.

Kako komentirate takvu odluku MPŠVG.
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: Laufer 223 - 11. 08. 2015. 17:52:28
Ugovori se produžuju "po kaputu"ko je čiji i kakav igrač. Jednima se oduzima lovište za sitnicu, a drugima koji imaju utvrđena čak teška krivična djela ugovor se produžio, ali to ima svoju težinu od 2000E i više, svom igraču u MPŠ. Ako imate takvog svog igrača onda možete loviti prepelice na vabak, jelene sa psima pogonom, srne u lovostaji i sl. Ne morate imati lovočuvarsku službu. Svi postupci se uz odgovarajuću naknadu obustave, inspektora koji je utvrdio inkriminirane radnje ne traži se mišljenje, već mu se zabrani na nekoliko mjeseci izlazak na teren, ugovor se produži i svi zadovoljni.
Naslov: Odg: Zakup lovišta
Autor: Gabro - 12. 08. 2015. 13:29:09
Kako mi se sve to gadi  slL slL