Forum LOVAC

Lovna kinologija => Lovna kinologija => Autor teme: zelenadolina - 13. 01. 2010. 18:14:08

Naslov: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: zelenadolina - 13. 01. 2010. 18:14:08
Ja sam lovac ,kinolog i uzgajivač iz Slunja,lovim u vojnom poligonu u slunju a tu i radim
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: fazan šumeće - 13. 01. 2010. 18:34:02
poštovanje! za početak da pohvalim temu, smatram da većina lovaca koji nemaju pse ne cjene nas koji ih imamo a jos manje da izraze zahvalnost psima koji su im svojim radom omogućili priliku da odstrijele divljač koju je pas isterao ili pronašao a mi koji smo uložili svoj rad i trud kao i da nismo tu samo je priča kako su oni odstrijelili i broje komade ( nekažem da su svi takvi, čast pojedincima )
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: HS-2000 - 13. 01. 2010. 18:48:13
Evo i ja ću se prvi priključiti ovoj temi a jedan sam od lovaca koji nemam LOVAČKOG psa.
Inače imam dva kućna ljubimca(security) psa kod svojih roditelja ali se ne stignem njima baviti...
Zaista podržavam temu i stvarno poštivam lovce koji imaju svoje pse u lovu i koji su od velike važnosti ne samo njima nego i meni i ostalim lovcima ali to je sve što mogu reći ne znam kako drukčije podržati i zahvaliti se tim ljudima osim riječi HVALA, naravno ako netko ima kakav pametan prijedlog, kako se radi u pojedinim lovačkim društvima(kako se nagrađuje lovce sa psima) zaista bih volio čuti da se sve dobro među nama lovcima podijeli i da ostali to šire po svojim lovačkim društvima...
Pozdrav
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: wortexhole - 13. 01. 2010. 19:00:09
Pozdrav,
Ja osobno još ( s naglaskom na još ) nemam lovačkog psa. U Lovačkom društvu Jastreb Sveta Nedelja, gdje sam pretežno lovimo pernatu divljač. Ovakav lov bez psa je stvarno nemoguća misija, ukoliko ti se ne posreći pa doslovce nagaziš na divljač pa se ona digne. Nije mi se jednom dogodilo da prođem kraj nekog mjesta a zatim minutu iza mene pas markira divljač.
Kolega lovac koji ima NKP-a mi je obećao štene iz legla, tako da jedva čekam. Isto je kod lova na patke, ako nisi spreman zaplivat do lovine bolje je i ne ići.
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: zelenadolina - 13. 01. 2010. 19:08:12
Hvala onima koji podržavaju moju temu,a evo kako sam ja osjetio kako nas gledaju većina onih koji nemaju pse,čast izuzecima a vidim ima ih i na ovom forumu,znači kad psi odrade a lovci odpucaju pa su zadovoljni,dobijemo srdačan stisak ruke i dva tapšanja po ramenu i poslije toga zaboravljaju svoje pomagače u lovu te glasno komentiraju svoje kalibre i jedući svoj gablec i ispijajući prigodne napitke,odlaze u svoje aute te neosvrćući se putuju u toplinu lovačkih domova i ne pitaju kako će mo mi pogoniči do svojih auta i jesmo li uopće pokupili pse koji su im priredili užitak lova.
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: wortexhole - 13. 01. 2010. 19:11:49
Evo dvije slike iz lova. Ovo je Zik, pravi neumorni radni pas.
Jedva čekam potomke.
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: wortexhole - 13. 01. 2010. 19:20:10
Osobno sam veliki zaljubljenik u pse. Prije sam imao labrador retrivera na socijalizaciji za psa vodiča slijepih osoba i jednostavno obožavam pse. Pas je jedini koji ti se stvarno od srca veseli kada te vidi, i tu nema lažnih osjećaja, ili te voli ili ne.
Nikada ali baš nikada nisam sam pojeo svoj gablec na terenu. Svoj dio kod mene ima svaki pas koji je u grupi, pa makar to bio samo komad kruha. Pas mora osjetiti da je punopravan član u svakom segmentu lova i bez takvog odnosa između čovijeka i psa mislim da nema onog pravog obostranog zadovoljstva u lovu. Kako i kod psa kada markira, pa do trenutka kada pun ponosa donese divljač pred svoga gazdu. Mislim da se tu vidi sav trud i ljubav koji je uložen u odgoj jednog kvalitetnog psa. Psi se prvenstveno moraju odgajati a nikako sam dresirati. Dresiran pas je čista mehanika, a odgojen pas je puno više od toga i tada pokazuje puno više u radu.
To je neko moje skromno mišljenje, ali mislim da sam u pravu kada to kažem, i molim sve kolege lovce da se prema svojim psima odnose sa ljubavlju, nažalost ima i onih koji pse tuku što služi na sramotu samim njima.
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Zoran - 13. 01. 2010. 19:26:20
zelenadolina mislim da lovci koji nemaju pse nemaju veze sa time sindromom,,,, vec lovacko društvo kao cjelina!
to je sve fino i ljepo što kolega vi imate pse,,, a ocekivati od lovca koji nemaju psa da imaju suosjecaj sa vama,,, to necete dobiti od onoga koji nema psa! jer taj nemozo svatiti o cemu se radi kod drzanja pasa, a kamoli kod drzanja i obucavanja lovackih pasa!
pa pomeni za taj sindrom je po naj vise krivo samo lovacko društvo!
šta čak u vecini slucajeva nemoze omoguciti ni koligi koji ima psa uvjete treniga!
koji neukazuju na problem gdje ej skoro sve manje i manje pasa u lovu!
jednostvno po mome mišljenju je pre malo pasa u lovu kako prvo,
kao drugo onaj koji nema nezna ocemu se ova tema uopce zapocela,

a po tom svemu je samo opet problem lovnik i oni šta bi trebali nešto reci! poslej lova da se idu traziti psi itd itd,, i o opcoj filozofiji danas! jer kakav god lov bio kad se lov završi 70% posto je otislo u nekih 10minuta! i onda kako od njega ocekivat nesto "kad nerazumije" a niko iz društva mu neukazuje da bi trebo nešto napraviti!  
vodstvo društva TU SNOSI NAJ VECU KRIVICU! jer nema cak ni utjecaja na neke clanove! i onda ako i neko digne neki glas, dešava se sljedeci sindrom, da se prave grupice u drustvu i onda ga j................  i nastaej prepucavanje narednih 10godina a glavonje još se nisu makle!  fre
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: fazan šumeće - 13. 01. 2010. 19:37:43
poštovani kolega HS znaš ti dobro kakvi su kod nas oni koji nemaju pse kamo sreće da su svi bar približno odgovorni i kolegijalni kao ti. dobro znas da su nam ti koji nemaju pse i nikad ih nisu imali pa makar to bili i avlijaneri nametnuli statut udruge da lovac nesmije ići u lovište sa psom ako nema bar naj manje 5 lovaca a to je po meni apsolutna glupost pa pas mi je potrebniji skoro i od puške sad karikiram isključivo na sitnu divljač: kad smo u skupnom lovu ja idem sa psom kroz šikare kukuruz i sl a pojedinci bez pasa kao da se prikradaju i idu malo ispred mene pa malo iza kao ono da nebi lisica izašla, ok sve to stoji ali zasto pucate prije mene koji vodim psa i čiji je pas našao lovinu zašto se derete na psa kad meni aportira vašu lovinu a ne vama koji ste pucali i odstrijelili a naj češće ranili pa čiji je to pas ,tko ga hrani neke stvari mi nisu nikad bile jasne.
 naglašavam da se ovo nabrojano ne odnosi na tebe HS I NAGLAŠAVAM DA MI JE ČAST SA TOBOM LOVIT ali dobro znaš da imamo udruštvu dosta ovakvih kao što sam nabrojo
pozzz
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: HS-2000 - 13. 01. 2010. 21:49:57
Znam kolega fazan šumeće da nas ima svakakvih ali na takve budale se ne treba osvrtati i ja sam za to da se samo napravi dobar zakon ili da se uvede u statut pojedine stavke u svakom lovačkom društvu ako nema psa iz lova idemoooo svi u potragu, nema čekanja a nema samo vlasnik psa ide sam a ostali idemo kući doći će pas ili, bla, bla, bla...
1.Primjer
Bio sam u gost u jedno lovačkom društvu, lov na DS. d7 d6
Kraj i završetak lova i svi mi lovci sa štanda krenusmo u lov.dom. kad dođoše tri psa.Lovci sa štanda znaju čiji su psi :smil4226ce1d491b5: staviše pse u svoje auto zovnuše vlasnike i dođosmo zajedno na mjesto početnog lova.
Eto mislim da je to bila lijepa kolegijalnost prijatelja lovaca bez puno truda i muke.. d4
Idemo gospodo lovci da čujemo i vaša mišljenja teaa
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Nosler - 13. 01. 2010. 22:21:42
I dok nisam imao pse i sad kad imam dva...NIKAD nisam otisao kuci  i ostavio nekog od mojih kolega da ceka psa sam(cak sam i kilometre prevalio sa autom da ih nadjem). Jednostavno...tako je to...moji prijatelji,njihovi psi,zajedno smo dosli a zajedno idemo nazad.Ili kako bi trebalo da bude?!
Uglavnom se radi o gonicima a njih nikad ne pustamo vise nego dva odjednom.Kad su oni na sigurnom,pustamo druge i tako....

PS.Da na pomenem..dodjoh u 22.01h  veceras... happi ....cekao sam da mi se finjkinja vrati,ali nema veze..nisam bio sam! Kolega je cekao samnom! d4
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: zelenadolina - 14. 01. 2010. 17:29:45
Ma ne želim ja na silu mjenjati zakone i regule,nego bitna je svijest ljudi a to je teško promjeniti,kad jednom bude bolje možda se neko sjeti pa kaže vidite na forumu kako je nekad bilo,onda ćemo znati da smo nešto promjenili,a inače lovim i lovio sam tamo gdje se reklamira i prikazuje velika kultura i etika a kad se publika raziđe ostaje onaj jal, nezadovoljstvo,i stvarnost,a ona je često gruba ,bezobzirna i nepravedna prema onim poštenim i iskrenim lovcima,ljudima.
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: peca - 16. 01. 2010. 17:03:00
razumijem one koji  nemaju uvjete pa ne dreže psa ali ne razumijem one koji imaju uvjete pa ne drže psa i onda pred tuđim psom odstrijeljuju divljač još kad pas dođe do divljači oni ga udare nogom takvi nemaju pojma koliko truda treba oko psa i koliko treba provesti sati u šumi obučavajući psa i koliko ga treba čekati po studeni kada otjera daleko:Mislim da oni koji ne love sa psom nisu iskusili pravi lov.Neznaju kako je kada prvi put čuješ svog psa kako goni, kada ti dotjera divljač,kada se odstrijeli pred njim z10
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: fuma - 18. 01. 2010. 08:44:11
Moje je mišljenje da to nikada neće biti kako bi mi htjeli. Ja osobno ni ne očekujem previše niti me to puno zabrinjava jer pse držim isključivo zbog sebe a ne onih na štantu i lov bez njih mi je apsolutno besmislen. Ne volim da mi niko na silu pravi društvo dok ih čekam jer mi samo dodatno stvara nervozu koja naravno proizlazi iz strepnje dali će se vratiti, jeli sve u redu itd.
Znači ne očekujem previše niti su mi bitne njihove eventualne pohvale ili pokude jer ko nema psa ili više njih i nije nikad probao doći do pravog svinjara (u mom slučaju) taj nemože ni shvatiti naše probleme (vrijeme, trud, veliki često izgubljeni novac itd.).
zelenadolina, jel imate problema sa vukovima u poligonu ????
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: mve - 18. 01. 2010. 08:54:13
Poštovani kolege, ja ne držim pse, a za sve Vas koji ih imate kažem-svaka čast. Tu treba imati puno ljubavi, strpljenja i pretrpiti kojekakva odricanja. Zato nastavite dalje da i ovakvi kao ja uz vas o vaše četveronožne ljubimce mogu još više uživati u lovu. samo toliko  d4 d4 d4 d4 d4
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: zelenadolina - 18. 01. 2010. 19:31:27
Hvala mve eto topla riječ ima svoju težinu.
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: SEJFO - 18. 01. 2010. 20:11:19
pozdrav!!! zagi

Stisak ruke i zahvalnost!!!!!! ref ref ref  I idi kući vodi pse hrani kupaj, vakciniši, češljaj itd. 9 mjeseci,do lova pa ponovo ,,,,  ref ref  a ovi što  nemaju pse dođu mi da stisnu ruku svakih mjesec dana ,,,,,,,ma zajebi.... još od njih da dobijem neku zarazu..... nemaš psa,,, u ribolovce,,,,u planinare,,, kažu nemam uslova...pa ne lovi....briga mene što ti nemaš uslova kupi sebi kompjutor,,,pa veslaj. Ti HS 2000. me svojim postom skoro natjera da zaplačem,,,, pa Vi Hrvati odavno nemate dobrog bacača kugle,,,,, a ti bi u lovce....kugla brajko....to je tvoj sport....voliš prirodu.....sadi  voće i planinari,,,,budi malo vegeterijanac...a i ostali ...kao poštuju nas....vole pse ,,,, ne treba  meni poštovanje....il kupi psa il heklaj..il piši pjesme ..!!!! oni pravi forumaši znaju  zašto  i iz kog razloga ovo pišem!!! happi

Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Lazar - 18. 01. 2010. 20:27:40
ja nesto nekontam metodu lova gdje oni sto vode psa imaju mogucnost odstrijela a oni bez psa samo slucajno ila ako slucajno nagaze na divljac
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Lazar - 18. 01. 2010. 20:40:39
a nekontam ni st lovac koji dodje u lov sa psom ocekuje da mu lovci bez kerova padaju na koljena i ljube ga neznam sta je ovo, pa ima i drugih poslova u lovistu neko napravi ceku, neko pusti fazane a neko ima i psa al na kraju se lovi zajedno, a u velikim lovovima gdje dodje po 100 lovaca nemoze se povesti i 100 pasa ,ovdje ko ima psa i to jos dobrog a takvih je manje nego sto se misli jer svaki vlasnik misli da ga ima a nema, su ponosni sto ga imaju i gust im je lovit sa njima i neocekuju nista poslije lova ,ovdje ko ima dobrog psa ima otvorena vrata da mnogo lovi i mislim da je to dosta
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Venator - 18. 01. 2010. 22:15:05
Ajde Lazar ne seri, nabavi se psa pa lovi i guštaj u lovu sa psom. Meni se po tvom komentaru čini da ti je to strana priča.
Možeš biti i lovu gdje je i 100 lovaca pa loviti sa psom jednim tako da ti loviš a 99 lovaca ne lovi sa psom kojeg si ti doveo.
Pravimo mi i čeke, hranimo divljač i još sto sranja...
Imam i vodim redovito pse u lov i guštam u tome. Kad ih ne budem imao, neći biti više lovac.
U ovoj temi (svaka ti čast što si je pokrenuo, ne da mi se sad gledat koji si,očito voliš pse), točno se vidi tko bi malo se ušuljao sa strane kod vodiča pasa(govorim za ptičare) kad se lovi, no ne bi se ušuljao na način da te pita:koliko....cijepljenje, hrana, ispiti..... i pun k.r.c još toga.
Pozdravljam sve!
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Lazar - 18. 01. 2010. 22:18:03
jel to kodnas toliko prokleto da kad moj pas digne divljac samo je ja smijem odstrijelit, ako si i ti kolega takav ,jebes i taj lov i takvog covjeka
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Venator - 18. 01. 2010. 22:42:59
jel to kodnas toliko prokleto da kad moj pas digne divljac samo je ja smijem odstrijelit, ako si i ti kolega takav ,jebes i taj lov i takvog covjeka
Nisam takav prije svega.
Dajem obično neku, kako bih rekao, privilegiju odstirjeliti divljač na markiranju ljudima koji su meni dragi. Više oni pucaju nego ja, a nađe se nešta i za mene hao.
A kad dignu divljač bez marke, pa nek  d7 tko hoće.
Nismo prokleti, samo....volimo se što držimo pse..... hao
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Fruky - 18. 01. 2010. 22:58:30
Ovo je po meni jako ozbiljna tema i neka se ne ljute oni koji nemaju psa, a ja gospodo idem isključivo u lov radi psa. Ne tražimo mi gospodo da se vi nama klanjati i ljubite ruke, ali bez pasa nema ni lova. Ja lovim samo divlje svinje, i gospodo rijetko kad je lov završio kad su mi se psi izgubili ili bili posječeni da mi je netko pomogao netko od vas tko nema pse. Vas uglavnom zanima drugo poluvrjeme a što je sa našim psima većina vas ne upita da li smo našli pse ili su oni preživjeli. I moram vam reći da sam bio u lovu u Baranji gdje me je lovnik oduševio poslje lova, jer je divljač prvo podjelio psima a onda smo tek došli mi na red, i to je za mene bio vrhunac lova.
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Nosler - 18. 01. 2010. 23:14:17
Moje kolege bez pasa su milion puta pregledale teren kad idu na ceku da nema slucajno vuka u terenu,prekinuli psa kad tjera "pogresnu" divljac,sjedili na cekam i zaustavljali divljac(na psece i moje zadovoljstvo),vozali se autom da ih traze i dozivaju....ali isto tako...NE LOVIM sa svakim.....zasto-e pa hebi ga....loviste je moje!!!!! ref z14
Priviliegija ili ne ali u svakom slucaju puno poboljsava mojim psima i meni uzivanje u lovu!
Ako izbacite malo sale iz sveg sto sam naveo,pravi lovci se ponasaju dostojno svog zvanja i nadam se da ce ova tema potaknuti mnoge bez pasa da to shvate. d4 zagi
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Zoran - 18. 01. 2010. 23:20:44
Moje kolege bez pasa su milion puta pregledale teren kad idu na ceku da nema slucajno vuka u terenu,prekinuli psa kad tjera "pogresnu" divljac,sjedili na cekam i zaustavljali divljac(na psece i moje zadovoljstvo),vozali se autom da ih traze i dozivaju....ali isto tako...NE LOVIM sa svakim.....zasto-e pa hebi ga....loviste je moje!!!!! ref z14
Priviliegija ili ne ali u svakom slucaju puno poboljsava mojim psima i meni uzivanje u lovu!
Ako izbacite malo sale iz sveg sto sam naveo,pravi lovci se ponasaju dostojno svog zvanja i nadam se da ce ova tema potaknuti mnoge bez pasa da to shvate. d4 zagi

ovaj forum je ludnica!!!
daj pojasnite i ti lazar da nelovite u bivsim drzavama YU!
vidis da vas niko nekonta!  uf uf uf uf uf uf
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Nosler - 18. 01. 2010. 23:56:48
Moje kolege bez pasa su milion puta pregledale teren kad idu na ceku da nema slucajno vuka u terenu,prekinuli psa kad tjera "pogresnu" divljac,sjedili na cekam i zaustavljali divljac(na psece i moje zadovoljstvo),vozali se autom da ih traze i dozivaju....ali isto tako...NE LOVIM sa svakim.....zasto-e pa hebi ga....loviste je moje!!!!! ref z14
Priviliegija ili ne ali u svakom slucaju puno poboljsava mojim psima i meni uzivanje u lovu!
Ako izbacite malo sale iz sveg sto sam naveo,pravi lovci se ponasaju dostojno svog zvanja i nadam se da ce ova tema potaknuti mnoge bez pasa da to shvate. d4 zagi

ovaj forum je ludnica!!!
daj pojasnite i ti lazar da nelovite u bivsim drzavama YU!
vidis da vas niko nekonta!  uf uf uf uf uf uf
Nema tu konta ili ne konta...dijelimo nase razmisljanje i to je to...e sad ako nekom ne pase nek kaze.Pa jeli forum ili ne?
Govorim u svoje ime i ne tvrdim da sam u pravu,nego samo kako je kod mene.
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: zelenadolina - 19. 01. 2010. 17:53:28
Hvala forumaši vidim da je tema proradila,kolega Fruki rekao si dosta toga što sam ja htio reći kad sam postavljao temu ali onda se neki sadašnji sudionici ne bi pojavili,a želim čuti što oni misle.
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: valdop - 19. 01. 2010. 19:01:29
sve ovo je obično prepisivanje onoga što je več nekoliko puta rečeno, ima tema - lov sa psima - lov sa čeke, ponavljaju se iste stvari čak mi se čini da se piše samo da se poveča broj postova.
pa da se i ja ponovim; imao sam lov. psa kad je bilo zdravlja, sada idem samo na čeku, i tu imam pomočnika a nije pas, čak sam i zadovoljnjiji s tim nego s psom a u lov može u svako doba lovne sezone. ima jedan večini HR lovaca poznati lovac koji je jednom davno izjavio da lovci kad idu u šumu uzmu psa jer ih je strah ići same a i on sam ide sa dva psa. nego niko ne piše o pojedinačnom  odlasku u lovište sa psom, što o tome govori zakon, smije li lovac sam sa svojim psom ići u lov ili se čeka skupni lov pa se lovi pogonom i štandom. u nijednom skupnom lovu nisam naišao na podatak da nema štanda. koliko su cijenjeni lovci na štandu koji dva-tri sata pa i puno više moraju mirni čekati da im psi i pogon dotjera koju svinju na odstrel.
ovakovim pričama nema kraja, a ko se kome mora zahvaljivati i koliko koga radi toga treba cijeniti je osobni stav pojedinaca lovaca.
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: fazan šumeće - 19. 01. 2010. 19:53:05
neznam dali je po zakonu ali kod nas u udrugi je donešen statut da lovac ako vodi psa u lov mora imati naj manje 5 lovaca uz to lov na patke je samo srijeda,subota i nedjelja. nažalost nas koji imamo pse za takav lov je malo ili se mnogi neće zamjerat pa nemožemo skupit dovoljan broj glasova da se taj statut poništi a većina koja ga je donjela ili nema nikakve pse ili imaju samo svinjare. ja osobno sam protiv takvog zakona ali tko me pita pa bi volio znati kako je u drugim LU
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: PinzHunter - 19. 01. 2010. 20:01:21
ja cijenim sve LOVCE i one sa psom i one bez psa,samo je bitno da su LJUDI i da su LOVCI. a to nije lako biti
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Štef - 19. 01. 2010. 20:28:45
ja cijenim sve LOVCE i one sa psom i one bez psa,samo je bitno da su LJUDI i da su LOVCI. a to nije lako biti


        just just just just d4

 i Vlado  just just just just d4
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: SEJFO - 19. 01. 2010. 20:36:01
ja cijenim sve LOVCE i one sa psom i one bez psa,samo je bitno da su LJUDI i da su LOVCI. a to nije lako biti


        just just just just d4

 i Vlado  just just just just d4

A znaš li zašto je to napisao............ ima tornjaka i voda ga po izložbama...... njega može hraniti
 a lovi sa mojim psima....kaže da mu je tako lakše!!!! hao hao hao hao
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: SEJFO - 19. 01. 2010. 20:47:49
pozdrav!!! zagi

Stisak ruke i zahvalnost!!!!!! ref ref ref  I idi kući vodi pse hrani kupaj, vakciniši, češljaj itd. 9 mjeseci,do lova pa ponovo ,,,,  ref ref  a ovi što  nemaju pse dođu mi da stisnu ruku svakih mjesec dana ,,,,,,,ma zajebi.... još od njih da dobijem neku zarazu..... nemaš psa,,, u ribolovce,,,,u planinare,,, kažu nemam uslova...pa ne lovi....briga mene što ti nemaš uslova kupi sebi kompjutor,,,pa veslaj. Ti HS 2000. me svojim postom skoro natjera da zaplačem,,,, pa Vi Hrvati odavno nemate dobrog bacača kugle,,,,, a ti bi u lovce....kugla brajko....to je tvoj sport....voliš prirodu.....sadi  voće i planinari,,,,budi malo vegeterijanac...a i ostali ...kao poštuju nas....vole pse ,,,, ne treba  meni poštovanje....il kupi psa il heklaj..il piši pjesme ..!!!! oni pravi forumaši znaju  zašto  i iz kog razloga ovo pišem!!! happi


HEJ!!!
ja sam ovaj post napisao kao zajebanciju i ima da se tako i tretira.... a ne da se ljudi ljute na mene!!!!
P.S. Neko mi je sinoć ovakav komentar obrisao........nemojte da se večeras zajebajete sa mnom...
mene inače ....umjetnički zovu SEJFO---- TETEJAC!!! zagi


Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: valdop - 19. 01. 2010. 21:01:17
stari sejfo tetejac čestitam ti 2400 post, bilo bi ih 7800 da ti neke nisu obrisali  just  hao
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: SEJFO - 19. 01. 2010. 21:25:24
stari sejfo tetejac čestitam ti 2400 post, bilo bi ih 7800 da ti neke nisu obrisali  just  hao

tenkju Vlado ma nek se briše ...ja zaboravim i ove,, neobrisane.... ma  zajebavaju me....pojedinci!!! hao hao
A i ti i nas puno smo izmjenili  mišljenja i prije ovih razmišljanja za ovu temu,,,,i sve se uvijek svodi na onaj pincov zaključak,,,, da je LJUDI  a biće i pasa i ljudi...i loviće se kao i uvijek, a mi koji imamo pse imamo ih što ih volimo a ne da možemo nekom pridikovati  il zamjerati što ga nema, i to je sva pamet ovog svijeta!!! zagi zagi
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: HS-2000 - 19. 01. 2010. 22:31:44
A ljudi moji što mene ovaj Sejfo voli... ref ref d4 d4
Tko mene dira dobit će od Sejfe  pesi u zdrav mozak
a ako to ne upali onda nastupam ja kao bacač kugle.. pljus dois hao hao, :tommy:
Gazda Sejfo išao bih ja u bacače kugle ali imam jedan veliki problem gss gss
sve su mi "staze" male i svaki put kugla završi u gledalištu uf hao hao,
bježe ljudi od mene... hao hao
P.S. Imam i ja dva psa 1.Hrvatski ovčar, 2.Belgijski ovčar ali nitko od njih neće u lov samo bi ovce čuvali. hao hao
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Nosler - 19. 01. 2010. 22:34:37
Vidim HS da ti i gradjom i izborom pasa vise pases za brdsko-planinske terene BiH...na primjer planinu Vlasic!!! happi
E,sad....bosanci ce da razumiju zasto a ja imam srece sto sam daleko!! sor ali morao sam!! hao hao
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: zelenadolina - 20. 01. 2010. 20:12:48
Daj da čujem da li je nekad neko od vas bio poslije lova ostavljen jer kolege ga ne mogu povesti ,do njegovog auta jer,ima sa sobom pse,znate ono evo nema problema tebe ću povesti ,ali psa ne mogu jer smrdi i.t.d.
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: PinzHunter - 20. 01. 2010. 20:14:29
Daj da čujem da li je nekad neko od vas bio poslije lova ostavljen jer kolege ga ne mogu povesti ,do njegovog auta jer,ima sa sobom pse,znate ono evo nema problema tebe ću povesti ,ali psa ne mogu jer smrdi i.t.d.

lično ne,ali sam bio prisutan pri ovakvom poniženju
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Štef - 20. 01. 2010. 20:26:14
 a jel netko od ovih šta imaju pse dao onom što ima terenca za pranje auta, jel mu istreso tepih, jel mu dao za razbijeni retrovizor kad je svinje izvlačio... ma totalno mi glupa tema...   uf uf uf


 i naravno taman idealna za stvaranje svađe !!!
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Zoran - 20. 01. 2010. 20:43:33
a jel netko od ovih šta imaju pse dao onom što ima terenca za pranje auta, jel mu istreso tepih, jel mu dao za razbijeni retrovizor kad je svinje izvlačio... ma totalno mi glupa tema...   uf uf uf


 i naravno taman idealna za stvaranje svađe !!!

ja kad posudim kolegi lovcu terenca da ode u lov! jer on nema terenca! on ga opere još moje smece pobere po njemu!
i to sve plati 100kuna pranje plus pun rezervar natoci!
tako da ja sam njemu davo i luksuzno ako mu treba!( samo da ga neko opere! ali to on nesmje da sazna da ga ocu na taj nacin da iskoristim)
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: PinzHunter - 20. 01. 2010. 20:44:02
a jel netko od ovih šta imaju pse dao onom što ima terenca za pranje auta, jel mu istreso tepih, jel mu dao za razbijeni retrovizor kad je svinje izvlačio... ma totalno mi glupa tema...   uf uf uf


 i naravno taman idealna za stvaranje svađe !!!

ti kao da si samnom bio u zadnjem lovu,upravo se tako desilo
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: SEJFO - 20. 01. 2010. 20:47:53
a jel netko od ovih šta imaju pse dao onom što ima terenca za pranje auta, jel mu istreso tepih, jel mu dao za razbijeni retrovizor kad je svinje izvlačio... ma totalno mi glupa tema...   uf uf uf


 i naravno taman idealna za stvaranje svađe !!!

Ti Štef imaš pse i ćuti,,,,, evo prvi počinješ svađu,,,,,, mi ovi što imamo samo potpaljujemo ove što nemaju da i oni nabave  pa da ih bude više..... naročito posavaca,,,,,,  jer npr. mi Bosanci imamo bolje posavce od  VAS Hrvata ... što je ružno za čuti, jer je to vaša autohtona pasmina...

Na provokacije tipa: MA čiji su bolji ....ne odgovaram,,, naročito onima što nemaju pse... ref ref ref
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Zoran - 20. 01. 2010. 21:00:04
gledajte stvrj je ovako!!!
idem od sebe ja kad bi ocekivo od kolege lovca da ima neki suosjecaj samnom ja bi si jaja pojeo!
da trebam racunati na njega!


e...sad---drugo šta on nece pomomoč meni oko pasa nesto da me uzme sa sobom ili da ceka moje pse!
moze biti da ja sam toliko zadivljen mojim psima i da ja samo pucam ako nesto oni zaustave i nedam ni blizu da docu svinje standu!
mozda je to razlog!
možda je razlog ko nedavno lov negdje sam ja to piso vec!
kako je jedan pogonic odredio ko je bio u štandu ima da guli jeli je se on sjebo u pogonu i izvlacanju!
a štand nista samo stoji i bla bl abla!
i takog lovca koji ima pse zapišam ga ja ko njegov pas bukvu!
niti je on mene trebo staviti u štand niti je on trebo da goni niti ništa šta se mene tice niej ni on ni pas trebali biti uopce u lovu! pa makar ja i nevidijo veprovine do krava zivota ili nekog trofeja šta mi je on i njegov pas istjerali!
ako je on došo za mene da lovi i ako on drzi pse za mene! onda brate kupim si psa i lepam po šumi! samo da mi take se4ronje nepricaju nista o lovu!
ili da njemu dam novce samo da suti i on i njegov pas!
troskovi jednog psa godišnje 2600kuna hrana i protiv bjesnoce! drugo sve je luksuz oces ti platiti psa 100eura ili 1000eura to je tvoj problem! a sad da ja uracunam svoje vrjeme potreseno u obuku bila bi glupost! jer je to moj gušt! e sad što moraš imati dva ili više psa neznam to je opet necija uzivancija!
sa ovim sta sam ciframa tjeo reci pas košta i nekošta ništa! kako ko na to gleda!
a to šta se on razboli ili ga vepar posjece a bože moj! i ja se prehladim pa mi sigurno drzava nece poslat korpu voča da ozdravim,! premda ja svaki mjesec placam porez itd, itd,!  happi happi happi happi happi
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: SEJFO - 20. 01. 2010. 21:29:06
 
 Evo ,,,,na primjer!!
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Fruky - 21. 01. 2010. 12:29:10
Pošto nism išao na druge teme osim NLT i često je se netko znao ubaciti tko ne piše na toj temi i dati komentar kako doživljava nas terijeraše pa me je to malo dirnulo i zapitao se da li smo mi ustvari normalni, pa sam pogledao i ostale teme i došao do zaklječka da mi nismo najgori.
Na ovoj temi je napisano par postova što se odnosi na temu a sve ostalo prepucavanje i podjebavanje. zagi
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Zoran - 21. 01. 2010. 13:04:16
Pošto nism išao na druge teme osim NLT i često je se netko znao ubaciti tko ne piše na toj temi i dati komentar kako doživljava nas terijeraše pa me je to malo dirnulo i zapitao se da li smo mi ustvari normalni, pa sam pogledao i ostale teme i došao do zaklječka da mi nismo najgori.
Na ovoj temi je napisano par postova što se odnosi na temu a sve ostalo prepucavanje i podjebavanje. zagi

e svaka ti čast što si došo na temu!
a da nisi došo mi dalje u zabludi pisali!!!
 teaa

imaš jednu temu KOLIKO VAM ZNACI VAS LOVACKI PAS!!!
i tamo se pise kako je to ljubav  nosl pas sve za njega!
sad ova tema niko me nerazumije kako je pas tj, vlasniku puno posla i brige i nko ne suosjeca sa njim!!
haloooooo
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Fruky - 21. 01. 2010. 13:44:17
Ja sam to slučajno napisao na ovoj temi jer se ne radi samo o ovoj temi već o većini tema. sor
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: best of habek - 21. 01. 2010. 14:14:38
Pozz svima veliki zagi

Moja praksa je slijedeća - lovac koji nema psa a moj pas je fermal i "gospodin" je odstrelil prije mene a i psa je aportiral k meni , dužan mi je kaj mu odmah i napomenem platiti pijaču i iduću nedjelju donesti kilu kvalitetne hrane za psa - ukoliko to nije "platil" uzmem mu divljač i dam drugome lovcu kod prozivke i upisa lovnika nakon lova. d4

Ak mora biti pošteno onda nek i bu. ;D
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Neno - 21. 01. 2010. 14:19:13
Ma mi s ptičarima nekako i prolazimo, ali ljudi koji imaju goniče obično ostaju iza lova čekati pse i niko ih ne šljivi ni pol posto  slL
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Zoran - 21. 01. 2010. 14:21:28
Ma mi s ptičarima nekako i prolazimo, ali ljudi koji imaju goniče obično ostaju iza lova čekati pse i niko ih ne šljivi ni pol posto  slL

pa to je problem!
opet u samom gonicu!
odnjega ovisi mnogo!
a on si moze izabrati sa kime da lovi!
što ima teke kolege lovce nije on kriv, a di hoce loviti to si moze birati!
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: SEJFO - 21. 01. 2010. 16:10:53
Ja sam to slučajno napisao na ovoj temi jer se ne radi samo o ovoj temi već o većini tema. sor

Pogledaj ovu moju ženku baraka i reci  svoje mišljenje o njoj !!!! zagi
Mogu normalno i drugi .forumaši !!! d4
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: valdop - 21. 01. 2010. 16:18:01
jel istina ako je ženka onda je - baraka

          a ako je muški onda je - barak
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: SEJFO - 21. 01. 2010. 16:29:48

zavisno kako se čita:::: ;D ;D ;D
npr. Ulaziš u  moju drvenu baraku i udariš glavom od vrata,,,,, nakon toga sretneš mene i kažeš jebo sam ti BARAKU vidi šta mi uradi!!!!!!
E šta bih ja onda razumio šta si mi mislio reći to sam zaključi!!!!! hao hao hao hao hao hao hao h
Našo mene!!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: valdop - 21. 01. 2010. 16:38:50
stari ti si neozbiljan, ja pitam što sam čuo, poslati ću ti zmiju. . . .
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: pepi2 - 21. 01. 2010. 18:15:09
Pozz svima veliki zagi

Moja praksa je slijedeća - lovac koji nema psa a moj pas je fermal i "gospodin" je odstrelil prije mene a i psa je aportiral k meni , dužan mi je kaj mu odmah i napomenem platiti pijaču i iduću nedjelju donesti kilu kvalitetne hrane za psa - ukoliko to nije "platil" uzmem mu divljač i dam drugome lovcu kod prozivke i upisa lovnika nakon lova. d4

Ak mora biti pošteno onda nek i bu. ;D

Kad bi cuo ili vidio nesto slicno ovome moj bivsi profesor bi rekao:uuhuhu -puna vreca indijanaca!
U nekim LU lovcu koji ima i vodi psa u lov odobrava se vise divljaci za odstrel (nego sto je zavrijedio bodovanjem) i to je to , sve ostalo je vec odredjeno nekakvim pozitivnim svima prihvatljivim pravilima, pisanim i nepisanim te lovackom etikom.
U mome kratkome lovackom stazu svjedocio sam raznim situacijama gdje se pojedinci smatraju `bogovima`i sam cin lova dovode do apsurda.
Kolega habek molim te pojasni molim te zasto je: gospodin (predp.lovac ,pa onda kolega) u navodnicima ? , a osobito ono : uzmem mu divljac.. itd??

Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: best of habek - 21. 01. 2010. 21:21:05
Zašto je u navodnicima pa to se zna - on je "gospodin" jer nije pratio lovačko kinološki bonton a to je - ako moj pas ferma - prvi pucam ja kao vlasnik psa a onda tek ostali prema kamo divljač krene.

Isto tako zašto ja predajem divljač je savim jasno - moj pas kojeg sam obučavao i hranim ga svaki dan(imam ih 4 ) koristi za lovnu namjenu koju netko koji nema blage veze ,a kod kuće drži psa koji nema lovnu namjenu, ne može iskorištavati moga psa u svoju korist.

Naveo sam gore lovno kinološki bonton i tako su me naučili stari lovci,a i ja tako prakticiram preko 20.godina.

I još da dodam kad mi je najdraže vršiti naplatu aporta - kada divljač padne u "debelu kupinu" ili preko i u vodu - e pa onda se pokaže pravi kolega koji te zamoli aport te plati piće i slično.

A vezano na bodove za psa nisu meni potrebni koliko je u listu za prijavu lova potrebno lovniku da spomenuti bez psa mogu u lov ( kao što znamo 5 lovaca na jednog psa ) na nisku divljač - fazan,zec i slično. d7
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: best of habek - 21. 01. 2010. 21:28:55
Pardon još malo d1

Zaboravio sam napomenuti da su kroz ovih mojih 20-tak godina to jedni te isti kolege lovci koji nisu korektni prema nama vlasnicima lovnih pasa i to tako nedjelju na nedjelju ( u lovnoj sezoni ). d1
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: HunterDon - 21. 01. 2010. 22:23:44
2 best of habek: Sve je rečeno!!! Svaka čast!!! d4 d4 d4


Pozdrav!!!

HunterDon
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Nosler - 21. 01. 2010. 22:33:25
Bas nesto razmisljam.....sta onda da ja radim kad mi pas tjera zeca ..hajde recimo 40-50min i neko drugi ga ulovi!!! ;D
Jel da mu kazem da klekne u kanal pa da ga utuham sa kakvim kamenom ili?!! :shok: :shok:
Budi Bog svama.....pa jesmo li lovci ili sta?!
Da naplacujem ulov,aport?! uf
Malo mi sve ovo ode "u stranu".... happi
Pa iskreno..ja prvi nebi nikad lovio sa nekim ko mi naplacuje "usluge"(sa naglaskom na NIKAD) nego sa nekim postenim sto nema psa...vazno je da je dobar covjek i to je to! d4
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: pepi2 - 21. 01. 2010. 22:58:18
Nosler zagi to je to!
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: HunterDon - 21. 01. 2010. 23:45:15
Mislim da nije shvaćena bit onog što je kolega best of habek želio reći... no dobro... idemo dalje... d7


Pozdrav!!!

HunterDon
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: valdop - 22. 01. 2010. 02:55:02
( kao što znamo 5 lovaca na jednog psa ) na nisku divljač - fazan,zec i slično.

što znači to, zar je neko već predvidio da postoje lovci sa psima i lovci bez pasa   ččč
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Lazar - 22. 01. 2010. 07:38:48
Zašto je u navodnicima pa to se zna - on je "gospodin" jer nije pratio lovačko kinološki bonton a to je - ako moj pas ferma - prvi pucam ja kao vlasnik psa a onda tek ostali prema kamo divljač krene.

Isto tako zašto ja predajem divljač je savim jasno - moj pas kojeg sam obučavao i hranim ga svaki dan(imam ih 4 ) koristi za lovnu namjenu koju netko koji nema blage veze ,a kod kuće drži psa koji nema lovnu namjenu, ne može iskorištavati moga psa u svoju korist.

Naveo sam gore lovno kinološki bonton i tako su me naučili stari lovci,a i ja tako prakticiram preko 20.godina.

I još da dodam kad mi je najdraže vršiti naplatu aporta - kada divljač padne u "debelu kupinu" ili preko i u vodu - e pa onda se pokaže pravi kolega koji te zamoli aport te plati piće i slično.

A vezano na bodove za psa nisu meni potrebni koliko je u listu za prijavu lova potrebno lovniku da spomenuti bez psa mogu u lov ( kao što znamo 5 lovaca na jednog psa ) na nisku divljač - fazan,zec i slično. d7
lovacki bon ton ako tvoj pas nesto digne ti pucas, jesil ti pobrko loncice il sta ti uopste pricas, ja stobom nikad nebi lovio nit bi te bpozvo ulov , ciste gluposti püises
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: best of habek - 22. 01. 2010. 07:47:35

[/quote]
lovacki bon ton ako tvoj pas nesto digne ti pucas, jesil ti pobrko loncice il sta ti uopste pricas, ja stobom nikad nebi lovio nit bi te bpozvo ulov , ciste gluposti püises
[/quote]

Čuj Lazar-kaj ti čitaš samo neke rečenice - pa daj pročitaj sve šta sam napisao.

Za sad je shvatil samo Hunterdon i zna o čemu pričam, a zašto sam se javio na ovu temu sada ću ukratko opisati s time ispravak tvog krivog navoda - moji psi ne dižu već fermaju-stoje na divljači.

Objašnjenje - ima lovaca koje nisam napomenuo jer ih ni ne poznate koji već godinama drže kod kuće nelovne pasmine a u lovu pored tebe i tvojeg psa puca prvi i na sve strane.

Što se tiče pasmina koje drže kod kuće su npr.njemačka doga,njemački ovčar, pit i bulterijer i da sad ne nabrajam.

Znači-njemu je lakše hraniti toga psa a ne želi uzeti lovnu pasminu da sudjeluje s tobom u lovu, a iza leđa koristi svoju priliku za odstrel.
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Zoran - 22. 01. 2010. 08:01:48
best of habek ja bi se sa tobom slozio doneklen šta se tice ovoga svega!!!
samo što ja mislim da mi "obicni" lovci koji imamo pticare nebiu smjeli tako da razmisljamo!
i da sudimo sto neko drzi neke pse, ili što neko nedrzi uopce pse itd,,, sve te neke opcije!
ako bas ima kriticnih koji apslutno trce za tvojim psom i vrebaju priliku! znaci isto nekulturno ponašanje
gdje se to moze u svakom nekom lovu da vidi kakav je ko!
mislim da opet nebi lovci trebali na toga utjecat, jer svako drustvo ima ljude koje ce se za take brinuti i u buduce ih moze staviti na štand! nemoraju da idu sa tuđim psima!

a nija nisam nikad doživio da mogu u pogon sa tuđim psima!
i na štadu si i to je to! zasto nemogu jer ima koji imaju pse i sve ostalo je višak, oni nežele da ipred njivi pasa neko pukne svinji osm njih! itd itd,,

sve kad uzmeš skupa to je jadno takav nacin RAZMISLJANJA kod lovaca i sa psima i onima bez pasa!
 
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Lazar - 22. 01. 2010. 16:09:51
na divljac puca onaj ko je bliz il ima bolju poziciju a jel moj pas il neciji drugi u lovu neigra bas nikakvu ulogu,
izgleda da u ovoj temi nemogu ni ucestvovat posto su mi neke stvari nepoznate i nezamislive, neznam ni zasto takve ljude uopste vodite ulov, ovdje tih problema nema ,ako nisi covjek i neprdizavas se donekle neke takozvane lovacke etike koja nije ni potrebna neces nigdje ni bit pozvan u lov il bice to jednom i nikad vise  zagi
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Tihomir - 22. 01. 2010. 16:31:54
U lovu smo svi prijatelji i kolege lovci i tako se trebamo ponašati i kod odstrijela.

Kada pas stane u fermu,prilazi mu vlasnik i vrši odstrijel ili ako već ima divljač pozove lovca koji nema divljač da izvrši odstrijel i smatram da je to u redu.

Najviše mrzim kad ima lovaca koji pucaju na svakog fazana u lovištu pa bio on na 5m,25m ili 75m i svaki je njihov,odnosno svakog su oni odstrijelili,a kad pas ferma pošalješ ga da izvrši odstrijel naravno svaki put fula...

kod nas netko ima ptičara,netko svinjara,a netko ništa,ali uvijek se nekako krpamo i nitko nikome ne naplačuje "usluge" svog psa,samo nek oni dobro rade i svi zadovoljni.

kasnije to uvijek završi  sauf
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: RACI - 22. 01. 2010. 16:54:42
Svasta se je ovdje napisalo a jos vise procitalo.
Imam dva NLT, sa rodovnicima, cipovana, tetovirana, jedan je bio na izlozbama i ima polozen ispit, Za razliku od 95% mozda i 98% ostalih kerova koji love u nasem lovistu, koji nemaju nista a i cijepljenje im je najvjerovatnije nepoznata stavka. Ali njihove gazde se ljute kad ja izvedem svoje kerove kao zaklat ce im pse, vodi ga na povodcu jer bi nasi kerovi gonili a ne mogu naci zeca ni da ih je zajedno zatvoriti u ruksak sa zecom. Tako da ja svoje kerove ove godine nisam ni vodio u lov. Zakon kaze da u lov mogu ici samo kerovi sa rodovnikom ali stanje na terenu je drugacije. Sad kad je stao lov sa gonicima i ja se ponadao mogu ici napokon jamariti sa svojim kerovima, ne majcin sine. - Neces! LD donese odluku i zabrani bilo kakav lov s kerovima, zbog toga jer samo ja imam terijere i nije fer da ja idem jamariti a da njihovi kerovi budu u boksu, I sta da kazem - Nisu kerovi krivi *bem ti ja nase ljude!
Ja bih samo volio kad imam lovacke kerove da ih nekad mogu pustiti u sumu, ne padaju mi na pamet cjenovnici za gon i aport, niko mi ne treba cekati kera, jer to je moj ker, i nije mi tesko
za njega nista napraviti, jer ja kera drzim zbog sebe a ne zbog drugih. z6
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Nosler - 22. 01. 2010. 17:24:10
na divljac puca onaj ko je bliz il ima bolju poziciju a jel moj pas il neciji drugi u lovu neigra bas nikakvu ulogu,
izgleda da u ovoj temi nemogu ni ucestvovat posto su mi neke stvari nepoznate i nezamislive, neznam ni zasto takve ljude uopste vodite ulov, ovdje tih problema nema ,ako nisi covjek i neprdizavas se donekle neke takozvane lovacke etike koja nije ni potrebna neces nigdje ni bit pozvan u lov il bice to jednom i nikad vise  zagi
Bas tako!
, I sta da kazem - Nisu kerovi krivi *bem ti ja nase ljude!
Ja bih samo volio kad imam lovacke kerove da ih nekad mogu pustiti u sumu, ne padaju mi na pamet cjenovnici za gon i aport, niko mi ne treba cekati kera, jer to je moj ker, i nije mi tesko
za njega nista napraviti, jer ja kera drzim zbog sebe a ne zbog drugih. z6
I bas tako!!! zagi
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: zelenadolina - 22. 01. 2010. 17:48:21
Složio bih se sa Draženom Habek,zbog principa, ali u skupnom lovu npr. pogon odpuca 4ds a na štant izađe jedna i padne ili ne,nije bitno ali na gablecu počima priča: jebem ti lov oni love za sebe ne gone dobro ,šta to znači jesmo li jednaki valjda je predviđeno jedni gone a drugi "love" a kad svinje ne stoje i krenu bježati pred psima pa se gospoda ispucaju tad je ok tad smo jednaki sudionici lova,jer smo istjerali svinje a u prvom slučaju nije bilo u redu. Gdje je kolegijalnost ?
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Lazar - 22. 01. 2010. 18:02:32
 hao ima razlika , ovdje gone mladje generacije, jer mislim da starije tuda nebi mogli ni proci  hao a niko bas i neplace kad dobije mjesto na standu , to ti je ko dobitak na  lotu , barem se napucas, mozda i ja za jedno desetak godina nebudem moro puzat na sve 4 za svinjama, a nevidim nista lose u tome sto se kaze da ovi sto gone to nisu dobro uradili, cijeli ishod lova zavisi od toga kolko dobro se puze na sve 4 kroz trnje  hao, i ja galamim kad pocne zajebancija i izbjegavanje cijepanja pantola i jakni  teaa
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Macak - 22. 01. 2010. 19:56:34
Pozz svima veliki zagi

Moja praksa je slijedeća - lovac koji nema psa a moj pas je fermal i "gospodin" je odstrelil prije mene a i psa je aportiral k meni , dužan mi je kaj mu odmah i napomenem platiti pijaču i iduću nedjelju donesti kilu kvalitetne hrane za psa - ukoliko to nije "platil" uzmem mu divljač i dam drugome lovcu kod prozivke i upisa lovnika nakon lova. d4

Ak mora biti pošteno onda nek i bu. ;D


Sa takvom praksom kod mene u LDu nebi bogme lovio u zajednickom lov nit bi bio pozvan ni od onih kolega, koji vode svoje pse u lov ;)
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: best of habek - 23. 01. 2010. 14:01:43
Pozz svima veliki zagi

Moja praksa je slijedeća - lovac koji nema psa a moj pas je fermal i "gospodin" je odstrelil prije mene a i psa je aportiral k meni , dužan mi je kaj mu odmah i napomenem platiti pijaču i iduću nedjelju donesti kilu kvalitetne hrane za psa - ukoliko to nije "platil" uzmem mu divljač i dam drugome lovcu kod prozivke i upisa lovnika nakon lova. d4

Ak mora biti pošteno onda nek i bu. ;D


Sa takvom praksom kod mene u LDu nebi bogme lovio u zajednickom lov nit bi bio pozvan ni od onih kolega, koji vode svoje pse u lov ;)

koji si ti duseldorf? od kud si se stvoril? ččč
upiši si u topic da se zna tko piše a ovak svoje komentare stavi sebi v žep! d1 d1 d1 d1
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: best of habek - 23. 01. 2010. 14:04:01
Tema je koliko nas cijene lovci koji nemaju pse d1 d1

A neki kao macak duseldorf nek si pročitaju temu ispočetka d1 d1
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: valdop - 23. 01. 2010. 14:06:54
dugo smo čekali nekakvog habeka da održi predavanje o radu foruma, stari rekao si svoje mišljenje o lovu sa psima i drži se toga, ne znam kaj se uopće javljaju ovi iz "dizeldorfa" oni nemaju pojma o lovu, a boga mi ni u mojem društvu ne bi dobro došao sa svojom politikom . . .  d13
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: canis - 23. 01. 2010. 14:22:29
Ovoj temi fali pun sepet suptilnosti i solidarnosti među kolegama.
Zalazi u "pubertetske" gluposti.
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Lazar - 23. 01. 2010. 14:25:16
sama tema je smijesna ,zasto bi nekog vise cijenio sto ima psa , a sta misleneki sto imaju psa da imaju neka veca prava il sta
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Kljunko - 23. 01. 2010. 14:35:32
 Ja imam uvjete za dva psa a nemam za lov i pušku  paci pa razmišljam nešto koga sad cijeniti  d2
(http://img402.imageshack.us/img402/465/p1230014.jpg)
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Zoran - 23. 01. 2010. 14:37:31
Ja imam uvjete za dva psa a nemam za lov i pušku  paci pa razmišljam nešto koga sad cijeniti  d2
(http://img402.imageshack.us/img402/465/p1230014.jpg)

pod tim uvjetima bicu ti i ja pas! sa puskom!  d1
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Harry P. - 23. 01. 2010. 14:39:42
pod tim uvjetima bicu ti i ja pas! sa puskom!  d1

 hao
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Macak - 23. 01. 2010. 14:45:32
Ovoj temi fali pun sepet suptilnosti i solidarnosti među kolegama.

Tocno, uprao sto ima te solidarnosti i sloge u mojem LD ili grupi, zato nema nikakvih problema sa kolegama koji imaju pse i oni koji ih ne drze, uvjek onaj puca koji je blize divljaci, posto ionako sve djelimo na kraju i proslavimo ako bude ulova ;D....Svi smo jednaki i kad se ide u lov sa psima i psi se ne vrate, onda se saceka ili ide za njima u potragu, barem dio kolega...

@Vladop
Imas volje da predjes malo u susjedno loviste ove godine kod mene, da lovimo zajedno sa kolegom fly?
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: zelenadolina - 23. 01. 2010. 14:48:31
Ja mislim da je tema u redu,jer ovakve teme treba obrađivati ovako a ne u birtiji što je inače praksa
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Macak - 23. 01. 2010. 14:52:04

pod tim uvjetima bicu ti i ja pas! sa puskom!  d1

 hao hao hao hao hao
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Macak - 23. 01. 2010. 15:03:32
Ja mislim da je tema u redu,jer ovakve teme treba obrađivati ovako a ne u birtiji što je inače praksa

Tema je u redu kolega, samo ona bih se trebala obraditi u drustvu ili grupi u kojoj lovis, ovako na forumu pise samo svako svoja iskustva i praksu koja vlada u njihovim LDa, koja nisu ista....
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: shandi - 23. 01. 2010. 16:19:23
Ja bi samo postavio pitanje onima koji drže pse i love s njima, a bune se na kolege koji ih nemaju. Dali držite pse radi sebe ili radi drugoga i dali lovite s njima radi sebe ili radi drugoga? Ili bi htjeli da love samo ljudi koji imaju pse. Svog psa vodiš u lov i loviš, jer ti je to zadovoljstvo.
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: zelenadolina - 23. 01. 2010. 17:03:47
Shandi tvoje je pitanje na mjestu,ali definitivno smo u situaciji da neko ima a neko nema ili ne želi imati jer ,neko ovdje reče hrani tornjaka a lovi sa mojim psima,to je jedna od teza ove teme, a normalno da ljudi drže pse i love snjima radi sebe,prema tome pitanje je u redu ali tema je isto tako jasna i tu je da se komentira,i mogu reći da su me komentari ove teme ugodno iznenadili.
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Venator - 23. 01. 2010. 17:31:14
Shandi tvoje je pitanje na mjestu,ali definitivno smo u situaciji da neko ima a neko nema ili ne želi imati jer ,neko ovdje reče hrani tornjaka a lovi sa mojim psima,to je jedna od teza ove teme, a normalno da ljudi drže pse i love snjima radi sebe,prema tome pitanje je u redu ali tema je isto tako jasna i tu je da se komentira,i mogu reći da su me komentari ove teme ugodno iznenadili.

Ma problem je glavni, što oni koji imaju uvjete za držati pse, drže kojakavke avlijanere a kad treba loviti.... dobri su i naši. Zapravio najbolji i najjeftiniji...niti cijepljenje, niti hrana, niti utakmice... niti išta.
Držim prije svega pse zbog svog gušta jer mi je lov prazan bez njih, a one koji imaju uvjete (takvih je 80 posto no teško im je to držati) ne poštujem ni zrno.
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Zoran - 23. 01. 2010. 17:42:52
ja imam pse! i netreba da me niko cjeni zbog toga!
a necjenim ni ja onoga koji ima pse drugacije od onoga koji nema pse!
zane svi isti!
ako je LOVAC onda mi je sve jedno šta ima!
dali mu je puška 100eura ili 100000eura!
ili ima jednog psa ili ih ima 20! ili nema nikakvoga!
ovdje je dosta to sa time pitanjem kakva je osoba lovac!
ja bar ili si trazim take lovce i koji nemaju pasa i koji imaju su uvjek spremni za pripomoc, d aocekivam od njih to ne hvala!
ali to samoga lovca cini kad je on KOREKTNA OSOBA!!!!
a ostalo je   slL
mozda više manje pitanje cjenili me kolega lovac kao lovca!!
a ne zato šta ja imam pse!
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Tihomir - 23. 01. 2010. 18:07:07
Kolega lovac dobio fazana bez ijedne kune,a mogao je skoro uz fazana dobiti i mene  ;D ;D ;D

pao svoo kao fazan,jedino što mene niti jedan pesek nemre aportirati

http://forum.lovac.info/index.php?topic=862.new#new (http://forum.lovac.info/index.php?topic=862.new#new)
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: zelenadolina - 23. 01. 2010. 19:57:58
Zorane ja nisam rekao da me neko mora cjeniti zbog bilo čega, niti djelim ljude po :ima ili nema,a ti komentiraj kako želiš zato tema i je tu,ako hoćeš a ako nećeš i to je u redu.
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Zoran - 23. 01. 2010. 22:56:15
Zorane ja nisam rekao da me neko mora cjeniti zbog bilo čega, niti djelim ljude po :ima ili nema,a ti komentiraj kako želiš zato tema i je tu,ako hoćeš a ako nećeš i to je u redu.

ebiga,,,, ja sad više nekontam?=????

vama smeta šta neko drzi tornjaka a puca pored vasi pasa?*

ili to šta nece da cekaju pse poslje pogona ili vas nece povuci ?

u cemu je stvar????
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: SEJFO - 23. 01. 2010. 23:33:18

mene  oće da povuku....al neće da čekaju pse,,,, e tad mi bude krivo!!! hao hao hao

a za tornjaka si u pravu!!!!! ref ref ref ref ref
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Zoran - 23. 01. 2010. 23:36:28

mene  oće da povuku....al neće da čekaju pse,,,, e tad mi bude krivo!!! hao hao hao

a za tornjaka si u pravu!!!!! ref ref ref ref ref

mene su uvjek povukli bili sa ficom ili đipom, sa ficom su pokusavali sa đipom natenjavali!
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: SEJFO - 23. 01. 2010. 23:46:06
 meni je drago da ova tema ide u mom smjeru..... nadam se a smio bih se i kladiti da će u slijedećih deset minuta završiti u zafrkancijama.....gdje joj je i mjesto hao hao hao

A drago mi je da se vidi da nisam ja uvijek kriv!!! ref ref ref ref
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: best of habek - 24. 01. 2010. 19:55:37
Zorane ja nisam rekao da me neko mora cjeniti zbog bilo čega, niti djelim ljude po :ima ili nema,a ti komentiraj kako želiš zato tema i je tu,ako hoćeš a ako nećeš i to je u redu.

ebiga,,,, ja sad više nekontam?=????

vama smeta šta neko drzi tornjaka a puca pored vasi pasa?*

ili to šta nece da cekaju pse poslje pogona ili vas nece povuci ?

u cemu je stvar????


U čemu je stvar , u čemu je stvar , u čemu je stvar ??????????????????????????????

A meni ste filozofirali i bacali mi koment!!

Ma fučka mi se nek puca ko puca polek mojeg pesa ili kuje - ali dečki toga fazana strelenoga na 10 metri vam ja nebum doma nosil - pozzzzz puce i dečki samo strelajte - baš sam se z japom i kumom dogovoril pemo v zelendvor i na peske v đurđevec i bumo pucali za svoj gušt na ferme od svojih pesov.

primite lepi pozdrav od kuma z kapronce i daj vam bog zdravle svima.

p.s. najte zabiti lisice strelati ve v drugem mesecu d1 - one su ipak malo vekše od fazanof! d4 d4
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: zelenadolina - 24. 01. 2010. 21:22:53
Habek oprosti ali volio bih prevod sa ovog na Hrvatski ako nije problem.
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Venator - 24. 01. 2010. 21:47:24
I koja je poanta tog tvog posta?
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: best of habek - 24. 01. 2010. 22:24:36
I koja je poanta tog tvog posta?

poanta je slijedeća- niko mene nije shvatil šta sam htio reći u ranijim postovima-
karikirano sam napomenuo kak nas neki bez pasa "kvazi lovci" poštivaju.

A ja bum svojim japom i kumom i dalje lovil i svi će moći uz moje pse pucati i to ću svakom prijatelju
i pravome kolegi omogućiti.

Prijevod ranijeg posta koji sam napisao - za svoj "čef" ići ću s kumom i kolegama u plaćeni lov
u zelendvor ili u đurđevac gdje ćemo pucati svaki na fermu svojeg psa za "gušt" na kraju sezone.

pozz svima - može i poziv - tko ide s nama neka napiše koji datum mu odgovara i neka mi pošalje putem
mail-a ili na privatni post

Prihvaćamo sve prijave - cijena aranžmana je koliko nas ima radi lovnika a fazan je po 92 kune s pdv-om
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Macak - 24. 01. 2010. 23:39:12
Ti si kao "pravi lovac" zato sto imas pse? hao hao hao hao hao hao

Polako Macak! Ovdje nije nista "licno"..... teaa
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: best of habek - 25. 01. 2010. 06:56:21
Ti si kao "pravi lovac" zato sto imas pse? hao hao hao hao hao hao

Znaš kaj dusseldorf? Dok buš ti imal šampione doma onda mi se javi. d1

A dok se budeš dokraja predstavil onda mi možeš odgovarati na moje post-ove. >:(
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Jedan - 26. 01. 2010. 13:40:56
Zorane i Valdop  - moji komplimenti!  zagi
Ako smijem iznijeti svoje mišljenje rekao bih da je pitanje odnosa prema lovcima vlasnicima pasa zapravo pitanje opće kulture svake osobe i međuljudskih odnosa unutar Lovačkih udruga, a onda izvedeno iz toga i odnosa među sudionicima u određenom lovu (u ovom slučaju odnosima koje dozvoljava osoba koja vodi lov). Nikako se ne slažem s tim da vlasniku psa pripada zagarantirano pravo prvog hica. Svakako je pristojno to mu omogućiti (ako postoje uvjeti) ali forsirati to pravo je bedastoća. O bilo kakvoj pomisli na honoriranje usluge mojeg psa drugom kolegi u lovu ne želim ni pisati (osim ako se ne radi o krvosljedniku i troškovima koji u potrazi nastaju, a to opet ovisi o konkretnoj situaciji).
Naravno da u lovu s psima postoje bezbrojne situacije, a koje opet ovise o vrsti pasa s kojima se lovi, divljači koja se lovi, terenu na kojem se lovi, upoznatosti sudionika lova s terenom i ostalim sudionicima, a naj više o kvaliteti i pripremljenosti pasa. Kad u lov dovedete psa koji nije adekvatan divljači koja se lovi ili svojim radom čini više štete nego koristi ostalim sudionicima u lovu - ne možete niti očekivati da vam kolege budu presretni. Ako se na primjer ljutite što su nakon lova na DS svi otišli kući a vi i dalje tražite svojeg psa, razmislite da li su uvijek krivi samo kelege koji su vas ostavili ili i vi jer niste dobro obučili svog psa.
Kad sam išao u lov sa svojim psom, išao sam  u lov s prijateljem i uživao u njegovom dobrom radu te mu bio spreman oprostiti ako me razočara jer je onakav kakvog sam odabrao i obučio.
Na koji način će se kolege u lovu odužiti kolegama koje su taj dan ili sezonu u lov dovodili pse - stvar je dogovora i onoga o čemu sam pisao u prvoj rečenici, a samo zadovoljstvo radom vašeg psa trebala bi vam biti glavna nagrada!
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: best of habek - 26. 01. 2010. 14:05:45
Koment na post od kolege JEDAN

Naime -radi se o mojem postu i komentaru i lovu na nisku divljač-znači fazana , zeca .šljuku i slično.

Po pravilu koji su meni naučili stariji lovci je pravilo - makar "nepisano"-prvi pucanj pripada vlasniku psa, a ne kao što neki danas koriste pucanj "bez pravila" i onda sa "šusom" rastrga divljač i onda se još pravda da je to pas napravio i slično. d1

Ja osobno kao uzgajivač i vlasnik pasa a i natjecatelj u sv.Hubertu naučio sam na koju udaljenost se puca na nisku divljač da ne bude "jako oštećena". d4

A ako si JEDAN čitao postove od mene i Zorana valjda si shvatio o čemu se radi. d1

Isto tako imam veliku pohvalu za vlasnike goniča i mogu reći da ih shvaćam i ukoliko sam u njihovoj blizini nakon odstrela i mogućeg nevraćanja pasa,pomognem im uvijek izvuči divljač,te da uvijek sa  njima sačekam, te nakon toga se prihvatim raščinjanju divljači i podjeli "divljačine" u lov.domu. d4

S poštovanjem tebi zagi

p.s.moraš si malo popuniti "site" - vidim da si pošten čovjek i kolega lovac ali moramo svi znati bar malo na portalu o kome se radi ( op.a.bez ljutnje - nebu valjda tvoja žena čitala šta si napisao - naše ne čitaju ). d4
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Tava - 26. 01. 2010. 14:30:54
Pravo prvog "šusa"? Radi se o nepisanom pravilu, a kod takvih pravila ipak dolazi najviše do izražaja ono šta čovjek nosi u sebi. Naime ako svaki vodič pasa sebi uzima pravo prvog pucanja na fazana kada pas zaferma, onda je logično da on tog fazana i nosi do kraja lova. Ne znam kuda bi ga to pravo odvelo u bogatijim lovištima, pod uvjetom da je barem prosječan strijelac. Mislim, a na taj način se lovi kod nas da svaki vodič pasa sam nakon što odstreli divljač procijeni  i da priliku drugom lovcu da stekne svoju lovinu. Ono što me najviše smeta u bilo kojem lovu, a to često dovodi i do nesreća u lovu, je lakomost na meso.

Pozdrav
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: KOBI - 26. 01. 2010. 14:36:21
Slazem se sa svima da bez pasa nema lova ili je u najmanju ruku neefikasan,nezanimljiv,neizvediv ponekad,moja kuca decenijama unazad drzi lovacke pse itd itd...
malo ne razumijem ljutnju i precjenjivanje svega svoga pa tako i divljaci koju digne/natjera moj pas na kolegu lovca.
Sta je ljepse?
-natrpat pun ruksak fazana i bjezi kuci da ne bi nekom morao poklonit jednog ko nije imao srece taj dan,
-ili sve te sanse za pucat na njih pa cak i fazane koje si sam odstrelio podijelit sa kolegama pa da svako nosi po jednog?
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: silvertip - 26. 01. 2010. 15:37:17
kolega velika je razlika lova po hrvatskoj i bosni
ovdje se lovi na nivou društva i cijelo društvo je u skupnom lovu
i zna se gdje je koji štanter i koji pogonič i gdje koji pogonič izlazi
nemože krajnje ljevi pogonič izaći skroz desno ili u sredini ili ići za svojim psom
dok je kod vas lov na nivou sekcija i 10 ljudi je samo u tom i tom najavljenom
reviru i onda on ide za svojim psom velika je to razlika vi sami sebi pravite plan
kretanja a ovdje je to lovnik odredio i to je to
poz
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Tava - 26. 01. 2010. 16:58:08
Slazem se sa svima da bez pasa nema lova ili je u najmanju ruku neefikasan,nezanimljiv,neizvediv ponekad,moja kuca decenijama unazad drzi lovacke pse itd itd...
malo ne razumijem ljutnju i precjenjivanje svega svoga pa tako i divljaci koju digne/natjera moj pas na kolegu lovca.
Sta je ljepse?
-natrpat pun ruksak fazana i bjezi kuci da ne bi nekom morao poklonit jednog ko nije imao srece taj dan,
-ili sve te sanse za pucat na njih pa cak i fazane koje si sam odstrelio podijelit sa kolegama pa da svako nosi po jednog?
Bezze je pricat ako smo u lov. prirucniku procitali bar prvih par strana gdje pise definicija lovca i njegov odnos prema drugim ucesnicima u lovu tj kolegama,prijateljima,komsijama itd.
Na kraju krajeva,ima ljudi kojima je stalo do tog fazana toliko da se ne ustrucavaju trpat i pucat ispred drugih,ali zasto pridodavat tome paznju jer to je on a ti si ti,njegova sramota i nekultura,vazno da ti na kraju lova svima mozes pogledat u oci.A s takvima ne moras lovit,ko te tjera.
Jer evo situacije tipicne za loviste gdje ja lovim:
Grupe lovaca broje po 10-ak ljudi.Svaka grupa ima svoj dio lovista koji dobije kad trazi dozvolu.Cest je slucaj da se sretnemo slucajno neko zaluta.Recimo svaka grupa ima par pasa,dignu se svinje i normalno psi gone kako oni hoce,zbog neposredne blizine natjeraju nekad nama,nekad drugima,redovno se desi da pred mojim psom odstreli neko koga ja nikad u zivotu nisam vidio,desi se i da neko drugi iz neke 10-te grupe rani i psi doprate do mene a ja dostrelim pred njegovim psom,neprodje malo covjek ide prati trag. Sta radit u takvim situacijama???
Kad u pitanju nije fazan vec mozda trofejni vepar??Kad se ne radi o kolegi lovcu iz tvoje grupe.Rekoh da se to kod nas cesto desi,ja znam samo za jedan slucaj kada je doslo do prepirke oko nazimeta,kad je neki tip tvrdio da je on ranio al u stvari nije ni pucao,cak smo mu dali to nazime jer ocito je bio teski mesar i je..bo bi sam sebe za kg mesa.
Sve je u redu i sve se moze dogovorit s "covjekom" problem je s neljudima,mesarima i njima slicnima...
Takvi srljaju i ne obaziru se na etiku,red i neka nepisana pravila,njima psi sluze samo kao radno sretstvo a ne kao pomocnik bez kojeg lov nema smisla,njima je vazno samo sto veca kamara mesa,a ti stari hrani,vakcnisi,,cisti,placaj sivanj,cekaj poslije lova, itd

 just just d4
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: KOBI - 27. 01. 2010. 01:21:32
kolega velika je razlika lova po hrvatskoj i bosni
ovdje se lovi na nivou društva i cijelo društvo je u skupnom lovu
i zna se gdje je koji štanter i koji pogonič i gdje koji pogonič izlazi
nemože krajnje ljevi pogonič izaći skroz desno ili u sredini ili ići za svojim psom
dok je kod vas lov na nivou sekcija i 10 ljudi je samo u tom i tom najavljenom
reviru i onda on ide za svojim psom velika je to razlika vi sami sebi pravite plan
kretanja a ovdje je to lovnik odredio i to je to
poz
Istina,tako je kod nas ali ne svugdje,ima i kod nas lovova gdje lovi vise desetina ljudi,gdje se medjusobno slabo poznaju i slicno,tu dolazi do izrazaja lovnik i njegovo umjece...Ali i nas 12 imamo grupovodju,mada vise formalno jer grupovodje smo svi zajedno.Ali nije to tema,tema je nesto drugo...

Po mom misljenju i ako se uzme u obzir pojam i svrha lova nije cilj otici u lov i zavadjat se s ljudima,ne bih dopustio da mi neko kvari uzitak niti bih dozvolio da mi omalovazava pse,ali ne bih nikada nikome prigovorio sto nema istog jer to je njegov problem a ne moj.Imam ja kolegu koji u lov krene sa jednim metkom,jednostavno je takav i sta bi.poslije trazi i moljaka za bar jos 2.Ja mu dam jer meni to ne pretstavlja nista,a sramota je njegova.Tako i sa psima,ja nemam pticara za sada,lovim sa kolegom koji ima 3 setera ali nema nijednog gonica,savrseno se slazemo,i nadomjestamo,ma uzivancija... d1
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: valdop - 27. 01. 2010. 01:25:18
taj tvoj kolega s jednim metkom sigurno ne nosi ni gablec . . .
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: KOBI - 27. 01. 2010. 01:31:33
taj tvoj kolega s jednim metkom sigurno ne nosi ni gablec . . .
Bas sam to mislio napisat rekoh ode u off al hajd,nosi on al u tudjem rancu to mu je ko rec dobar dan.cim ujutro sastanak ubaci nekome + sto mu pse moras vodit,dok sam ja bio pripravnik meni je on to uvaljivao a ja nisam mogao odbit jer je dobar kao covjek i ljudina a to je najvaznije.
Zanimljivo je koliko taj tip ima dobrih baraka a uopste ne vodi racuna o njima spavaju mu u buradima od 200 l.  hao
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Jedan - 27. 01. 2010. 11:11:54
taj tvoj kolega s jednim metkom sigurno ne nosi ni gablec . . .
Takvoga znamo obojica ali zato streljiva nosiiiiiiii, a i koristi! zagi
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: zelenadolina - 27. 01. 2010. 17:28:38
Zorane i Valdop  - moji komplimenti!  zagi
Ako smijem iznijeti svoje mišljenje rekao bih da je pitanje odnosa prema lovcima vlasnicima pasa zapravo pitanje opće kulture svake osobe i međuljudskih odnosa unutar Lovačkih udruga, a onda izvedeno iz toga i odnosa među sudionicima u određenom lovu (u ovom slučaju odnosima koje dozvoljava osoba koja vodi lov). Nikako se ne slažem s tim da vlasniku psa pripada zagarantirano pravo prvog hica. Svakako je pristojno to mu omogućiti (ako postoje uvjeti) ali forsirati to pravo je bedastoća. O bilo kakvoj pomisli na honoriranje usluge mojeg psa drugom kolegi u lovu ne želim ni pisati (osim ako se ne radi o krvosljedniku i troškovima koji u potrazi nastaju, a to opet ovisi o konkretnoj situaciji).
Naravno da u lovu s psima postoje bezbrojne situacije, a koje opet ovise o vrsti pasa s kojima se lovi, divljači koja se lovi, terenu na kojem se lovi, upoznatosti sudionika lova s terenom i ostalim sudionicima, a naj više o kvaliteti i pripremljenosti pasa. Kad u lov dovedete psa koji nije adekvatan divljači koja se lovi ili svojim radom čini više štete nego koristi ostalim sudionicima u lovu - ne možete niti očekivati da vam kolege budu presretni. Ako se na primjer ljutite što su nakon lova na DS svi otišli kući a vi i dalje tražite svojeg psa, razmislite da li su uvijek krivi samo kelege koji su vas ostavili ili i vi jer niste dobro obučili svog psa.
Kad sam išao u lov sa svojim psom, išao sam  u lov s prijateljem i uživao u njegovom dobrom radu te mu bio spreman oprostiti ako me razočara jer je onakav kakvog sam odabrao i obučio.
Na koji način će se kolege u lovu odužiti kolegama koje su taj dan ili sezonu u lov dovodili pse - stvar je dogovora i onoga o čemu sam pisao u prvoj rečenici, a samo zadovoljstvo radom vašeg psa trebala bi vam biti glavna nagrada!
Vidim ja da je imati psa za svinje nekima nepoznanica.
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: valdop - 27. 01. 2010. 17:34:19
zelenadolina, a kaj će mi pas kad svinja ima i previše,psi bi ih samo rastjerali, jednom sam napisao da ja umjesto psa koristim  jedan uređaj za gledanju po mraku i jedan za gledanje kroz zid, psi su bilui aktuelni u neko drugo vrijeme.
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: zelenadolina - 27. 01. 2010. 17:51:23
Možda za tebe i još neke ljude koji rade u mesnoj industriji,ali svako ima svoj gušt.
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: valdop - 27. 01. 2010. 18:06:39
e tu izjavu čekam od početka ove teme - svako ima svoj gušt - treba li više nešto reći od toga ?

po meni bi bila bolja tema - sex prije odlaska u lov da ili ne? pozz
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Zoran - 27. 01. 2010. 18:23:29
e tu izjavu čekam od početka ove teme - svako ima svoj gušt - treba li više nešto reći od toga ?

po meni bi bila bolja tema - sex prije odlaska u lov da ili ne? pozz

pa ima ta tema!! oko sexsa!
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: valdop - 27. 01. 2010. 18:27:43
rođak, kako ti to riješavaš  ččč
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Zoran - 27. 01. 2010. 18:28:29
rođak, kako ti to riješavaš  ččč

ja nevadim!
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Jedan - 27. 01. 2010. 18:36:12
Zorane i Valdop  - moji komplimenti!  zagi

Vidim ja da je imati psa za svinje nekima nepoznanica.
"zelenadolina" ne znam što je to Tebe u mojem "postu" pogodilo, jer Tebi nije bilo ni upućeno. Napisao sam da ima bezbroj situacija u lovu, a i isto toliko lovaca i motiva zbog kojih drže ili ne drže pse. Nekima je motiv držanja pasa za lov na DS - mogućnost da budu prije svih na mjestu događaja (gdje psi drže svinje) jer su prenervozni da bi se prepustili lovačkoj sreći na "štantu". Neki vode pse u pogon i onda se stisnu uz stablo i čekaju da njegovi psi dotjeraju nešto na njega. Neki jednostavno ne mogu loviti vepra dok im ga kuja ne digne i pas ne natjera. Vjeruj svašta sam vidio od vodića pasa.  d1

Nego pustimo to  - što ne pitaš "valdopa" kakvi su mu to uređaji, da mu ne propadne zajebancija? hao zagi
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Lazar - 27. 01. 2010. 18:47:27
Zorane i Valdop  - moji komplimenti!  zagi

Vidim ja da je imati psa za svinje nekima nepoznanica.
"zelenadolina" ne znam što je to Tebe u mojem "postu" pogodilo, jer Tebi nije bilo ni upućeno. Napisao sam da ima bezbroj situacija u lovu, a i isto toliko lovaca i motiva zbog kojih drže ili ne drže pse. Nekima je motiv držanja pasa za lov na DS - mogućnost da budu prije svih na mjestu događaja (gdje psi drže svinje) jer su prenervozni da bi se prepustili lovačkoj sreći na "štantu". Neki vode pse u pogon i onda se stisnu uz stablo i čekaju da njegovi psi dotjeraju nešto na njega. Neki jednostavno ne mogu loviti vepra dok im ga kuja ne digne i pas ne natjera. Vjeruj svašta sam vidio od vodića pasa.  d1

Nego pustimo to  - što ne pitaš "valdopa" kakvi su mu to uređaji, da mu ne propadne zajebancija? hao zagi
jos sam pocetnik i ucim al dosad nisam dozivio da psi drze svinju, zadnja 2 za koja znam koja su to pokusala vise nisu medju nama
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: Jedan - 27. 01. 2010. 19:07:50
U krajevima gdje ja lovim, situaciju kad psi oblajavaju svinje sakrivene u kakvom grmu ili jarku - zovemo "držanje svinja". OK?
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: zelenadolina - 27. 01. 2010. 20:45:04
Tako je Jedan.
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: SEJFO - 27. 01. 2010. 22:51:24

i kod mene....i ti su psi cijenjeni.....a oni što su preagresivni,,,,, kao što Lazar kaže tih obično i nema!!!!!
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: zelenadolina - 29. 01. 2010. 20:28:01
Agresivni ili ne imaju svoju svrhu,psi koji love divlje svinje,ne potjerivaju kad i kad,nego koji love u praksi kratko traju ali postoje i primjerci koji su prebacili 10-u god. Ali kao sudionici lova zaslužuju pažnju ,jer vidimo po nekima ovdje da vlasnici pasa ne zaslužuju,ali zato tema je pa neka se ljudi  izjasne,normalno ko želi.
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: vuk sa motajice - 07. 04. 2010. 14:48:39
Lovim sa psima otkada sam postao lovac nekih 7 godina i nikada nisam bio bez jednog pticara i jednog gonica.Lovim sa grupom koja broji nas oko 10 i jedni imaju po 2 ili vise pasa a jedni nemaju uopste i nisam se nikada niti cu se ljutiti ako neko otpuca na fermi fazana ili zeca pred mojim psom ili ako neko otpuca lisicu svinju ili bilo sta drugo pred gonicem,u nas je takav teren i nacin lova u Bosni da se lovi u malim grupama i cesto gonici otjeraju svinje daleko i druga grupa odstreli svinju pred nasim psima pa zar bi se trebali svadjati ufne uopste,ali ti koji odstrele fino nas nazovu dodjemo po svoje pse i gotovo.Najbitnije u tome svemu je da se medjusobno postujemo,uvazavamo kao lovci bilo da imamo lovackog psa ili ne.Ja postujem i jedne i druge dok oni postuju mene i moje pse,a tu podrazumjevam da se pomogne i saceka ako psi daleko otjeraju da se pomogne kolegi pronaci pas,da ga se ne ostavi samog u lovistu da po marku ceka i trazi svoga psa i itd.
Naslov: Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
Autor: nemcic - 09. 11. 2010. 12:13:41
Moze li netko napisati koja bi to bila lovno-kinoloska etika prilikom lova na fazane, sa psom u marki? Zaboravio sam sta piše u knjizi!? ::)