Forum LOVAC

Lovna kinologija => Lovna kinologija => Autor teme: zhrvoje - 07. 10. 2009. 09:09:07

Naslov: Nepoznate rase pasa
Autor: zhrvoje - 07. 10. 2009. 09:09:07
Surfajuci sam naisao na ovu stranicu i tu navode izmedju ostalog barem 20 rasa pasa na Balkanu za koje ja nikad nisam cuo...
Molio bi vas koji se tim malo vise bave da objasne...
Na primjer oni razlikuju 3-4 vrste tornjaka i jos mnogo njih za koje nisam nikad cuo..
Pretpostavljm da su na listi i priznate rase kao i one nepriznate, one koje su nestale itd...
Uglavnom zaimljivo dr.i...

http://molosserdogs.com/e107_plugins/content/content.php?content.3296 (http://molosserdogs.com/e107_plugins/content/content.php?content.3296)
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: best of habek - 18. 10. 2009. 21:18:05
Surfajuci sam naisao na ovu stranicu i tu navode izmedju ostalog barem 20 rasa pasa na Balkanu za koje ja nikad nisam cuo...
Molio bi vas koji se tim malo vise bave da objasne...
Na primjer oni razlikuju 3-4 vrste tornjaka i jos mnogo njih za koje nisam nikad cuo..
Pretpostavljm da su na listi i priznate rase kao i one nepriznate, one koje su nestale itd...
Uglavnom zaimljivo dr.i...

http://molosserdogs.com/e107_plugins/content/content.php?content.3296 (http://molosserdogs.com/e107_plugins/content/content.php?content.3296)
[/quote

Ima i u Međimurju nova pasmina(dođa) zvana MEÐI i bila je prva izložba u Donjoj Dubravi a sudio je allround sudac iz Koprivnice Zlatko Kraljić inače i član IO HKS-a ččč ččč
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: HunterDon - 18. 10. 2009. 21:23:56
Ima i u Međimurju nova pasmina(dođa) zvana MEÐI i bila je prva izložba u Donjoj Dubravi a sudio je allround sudac iz Koprivnice Zlatko Kraljić inače i član IO HKS-a ččč ččč

LOL, i kak to čudo izgleda, na kaj liči?  telll
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: zhrvoje - 18. 10. 2009. 21:34:00
Evo par rasa koje sam izvukao sa stranice u prvom postu. Ima ih jo puno tamo za koje nikad nisam cuo ali mi se ne da sve linkove izvlacit...
1. Croatian greyhound     http://molosserdogs.com/content3131.html (http://molosserdogs.com/content3131.html)
2. Voivodina terier          http://molosserdogs.com/content3146.html (http://molosserdogs.com/content3146.html)
3. Zagreb terier              http://molosserdogs.com/content3093.html (http://molosserdogs.com/content3093.html)
4. Old Istrian boarhound   http://molosserdogs.com/content2668.html (http://molosserdogs.com/content2668.html)
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: markoherc - 19. 10. 2009. 09:27:43
svasta  ... ::)
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: gogidj - 19. 10. 2009. 17:53:01
jasta...............
 zagrebacki terijer
beogradski terijer
jos fali sarajevski.....
 ;D ;D ;D ;D
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: HunterDon - 19. 10. 2009. 18:07:49
3. Zagreb terier              http://molosserdogs.com/content3093.html (http://molosserdogs.com/content3093.html)

LOL, ovakvog ima moji susjed... kaj da mu velim da mu je đukelo ZG terijer... hao hao hao

Gadan pas za popizdit... uf

Pozdrav!!!

HunterDon
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: antoniog - 19. 10. 2009. 18:23:26
Stakim psima se lovi po Brodskoj-posavskoj županiji i izlazi na polaganje IPO-a,oni su stručnjaci za križanje .
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: HunterDon - 19. 10. 2009. 18:25:47
Daj nemoj zezati... :shok:

Znam za visoke brakove, ali ovo... slL
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: antoniog - 19. 10. 2009. 18:30:49
križaju istarce i posavce i izlaze na IPO ja vidio svojim očima
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: brum - 19. 10. 2009. 20:50:56
Isto stanje je i u dalmaciji,krizaju sve i svasta(samo da goni)nije vazno koji je.najvise istarce i posavce krizaju pa na koju stranu se baci stene(vise bijelo ili vise kafeno) prijavljivaju kao cistokrvnog posavca ili istarca.takve treba 2p 2p 2p pljus
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: best of habek - 19. 10. 2009. 21:21:11
Ima i u Međimurju nova pasmina(dođa) zvana MEÐI i bila je prva izložba u Donjoj Dubravi a sudio je allround sudac iz Koprivnice Zlatko Kraljić inače i član IO HKS-a ččč ččč

LOL, i kak to čudo izgleda, na kaj liči?  telll

Pa đukac ostaje đukac-inače mi u Koprivnici ih zovemo štakoraši :smil4226ce1d491b5:
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: best of habek - 09. 11. 2009. 15:01:24
MOJ PAS zadnji broj govori SVE da ne bih morao nabrajati o čemu se radi. hao hao hao
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: zelenadolina - 29. 01. 2010. 20:31:32
Antoniog gdje si ti kod Broda vidio takve džukele.
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: Fruky - 12. 02. 2010. 12:34:01
Antoniog gdje si ti kod Broda vidio takve džukele.
Jedan od primjera je u tvom dvorištu i pitaš čovjeka takve gluposti.
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: zelenadolina - 13. 02. 2010. 10:36:58
Fruki sad cu te zamoliti i nikad vše, nemoj se obazirati na moje komentare,jer nastojim da nemaju veze s tobom.
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: Fruky - 13. 02. 2010. 11:12:25
Fruki sad cu te zamoliti i nikad vše, nemoj se obazirati na moje komentare,jer nastojim da nemaju veze s tobom.
Ja sam samo dao odgovor na ponuđeno pitanje.
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: Radan - 13. 02. 2010. 11:41:23
koliko vas tu piše da bi samo pisalo gluposti pa zar je čudno da neko u svom dvorištu drži šta ga volja u nas je kinologija na zavidnom nivou i suci dosta znanjem potkovani i sumljam da bi ocjenjivali križance i osobno je mišljenje pojedinaca da je neki pas križanac ili ne
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: forn - 13. 02. 2010. 11:57:48
Ja mislim da sve križance treba 2p 2p 2p 2p
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: Fruky - 13. 02. 2010. 12:53:15
koliko vas tu piše da bi samo pisalo gluposti pa zar je čudno da neko u svom dvorištu drži šta ga volja u nas je kinologija na zavidnom nivou i suci dosta znanjem potkovani i sumljam da bi ocjenjivali križance i osobno je mišljenje pojedinaca da je neki pas križanac ili ne
Prijatelju molim te da mi odgovoriš da li u Austriji postoje povišeni Brakovi.
Što se tiče sudaca oni (ne) znaju, tu je kriva politika KS kojem je bitno da ima što više pasa i legala, a to što ima križanaca njih ne zanima. Nemam ja ništa protiv toga što neko drži križance, ali mu nitko ne daje za pravo da kaže da je to Posavski gonič.
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: kamičanin - 13. 02. 2010. 15:45:09
 tkotukoga nesmijemnista nocom gemist rodjo
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: best of habek - 13. 02. 2010. 21:32:37
No dobro nek imaju ljudi mješance

Ali  d1 nek ih cijepe i protiv parvoviroza a ne samo protiv bjesnoće d1

A ak su i sa primjetljivim kožnim bolestima koje su česte onda  2p
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: Radan - 14. 02. 2010. 13:17:13
prijarelju moj u Austriji kao i u svim državama postoje mješanci možda i više nego u nas a povišeni brak isto postoji samo u njih je to van standarda a u nas povišeni brak (on je mišanac ili križanac ili nešto šta je van standarda kao i puno naši pasa)a kao takvi tribalo bi izbjegavat u priplodu kinološki savez nemože biti kriv šta pojedinci oće da kote sve i svašta a pojedinci koji kupuju tribaju znati šta kupuju u uzgoju puno igraju voditelji uzgoja ali puno njih nezna šta znači pustat u uzgoj pase van standarda ili vidljivim manama
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: hrvoje - 14. 02. 2010. 14:21:26
Nigdi u Europi nema više križanaca kao kod nas. I nema uzgajivača, ili kinologa koji nije "tramakao" sa papirima. Ja ću prvi reć za sebe da sam i ja. Oćeš li ti Radane priznat da si i ti? Kao i svi ostali! Nemojmo sami sebi puštat maglu u oči. Naš najpoznatiji kinološki sudac, na kojeg se i ti Radane pozivaš, je više štete napravia u kinologiji nego šta možemo zamislit. Ti to znaš bolje od mene.
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: Fruky - 14. 02. 2010. 15:39:39
Radane ovdje pričamo o kinologiji i standardu pasa. Savez je kriv i suci kojih na žalost ima koji ne znaju što je kod koje rase standard i to je tako htjeli mi to priznati ili ne. U Njemačkoj može svatko dovesti psa križanca na ispit i dobiti potvrdu da je osposobljen za tu i tu vrstu lova i on se može koristiti samo u lovu a ne i u priplodu, bez obzira što nema rodovnik i nitko nije rekao da križanac ne može biti dobar lovni pas.
A o našoj kinologiji pričati i ovdje nekoga uvjeravati da nam ista nije dobra, da ima toliko prevara od strane uzgajivača, sudaca i KS je više suvišno. Ja sam jedan od onih koji kupuju pse a ne uzgajam ih i normalno da je moje ne zadovoljstvo takovo jer sam mnogo puta bio prevaren i slagan kao i mnogi drugi.
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: Peko-BiH - 14. 02. 2010. 17:50:10
nema više rasa tornjaka samo je jedna ali postoje tipovi (kao i kod drugih pasmina)a o tome kad je riječ na tornjaku ima dosta napisano
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: File - 14. 02. 2010. 18:52:12
za mene nema tipova ili linija pasa...

Zna se šta je standard i svi psi koji su van standarda nisu ti psi nema linija visokih,niskih,povišenih,spuštenih itd...

Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: Radan - 14. 02. 2010. 21:12:30
hrvoje,fruky mi govorimo o kinologiji i standardu ovo sve ostalo šta je van standarda otome ne govorimo niti jednog kinološkog suca nisam spomenio niti sam ičija simpatija a moš se uvjeriti dođi pa vidi kod moji pasa rijetko se ponavljaju dva puta isti sudac ne šta bi ja tio nego tako oće organizator,vi ste ogorčeni očito vidljivo jer neznam po vašem dali bi mi i imali uopće pase a šta se tiče muljanja sa papirim imam samo istarce četri pet generacija i samo na svoje ime a šta je od parenja ide dalje.neću reći da je sve idealno a da je toliko crno nije ići na ocjenu bilo čega kod suca pa kad ti da ocjenu i ukoliko te nije zadovoljila onda nevalja niko ja da sam takvog mišljenja proglasio bi sebe i svoje pase šampione i nigdi nebi iša
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: hrvoje - 14. 02. 2010. 23:07:30
Ti Radane znaš puno više sudaca od mene, često si po natjecanjima, i reci, koliko njih znaš da se duži niz godina bave uzgojem neke pasmine, da teže prema boljem i kvalitetnijem? Da su primjer svima nama. Ja znam neke, ali takvi ne sude, ne mogu doć do prilike od ovih, koji misle da su od Boga poslani, da jedini oni mogu i zaslužuju da nama prodaju maglu.Po mom mišljenju, prvo šta se mora promjenit je da se podignu kriteriji bodovanja pasa. Ti si Radane u prijašnjem postu spomenuo da u Austriji ima možda i više mješanaca nego kod nas. Ja mislim da nije tako. Šta misliš da naše pase vodimo kod Austrijanaca ili "Švaba" na IPO ili druge ispite. I reci iskreno, koliko bi ih položilo? Po meni, najviše 20-30%, za razliku od ovih kod nas 70-80%. Kod nas svaki đukac može proć, ako nije slučajno danas, za dva tjedna sigurno. I onda imamo priliku da od takvih kupujemo. Ono šta kinolozi rade u Austriji, ali i drugim europskim zemljama, za nas je još uvijek znanstvena fantastika. Al ima kod nas pravih uzgajivača, reka bi i vrhunskih, posebno terijeraša. Znaš kolegu Naterwalda. Njemu bi i Njemci zavidjeli. E takvi bi nama tribali sudit.
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: zhrvoje - 14. 02. 2010. 23:08:59
Decki svi zajedno na krivoj ste temi z10!
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: hrvoje - 14. 02. 2010. 23:19:14
Pusti imenjače, malo se omaklo. Ja još želim reć da naši kinolozi, odnosno kinološki suci očito ne shvaćaju koja je bit njihovog posla. Vani je kinolog kao profesor u školi ili na fakultetu. Obrazovan i educiran za taj posa. Tu je da ti pomogne, pokaže, upozori na greške, itd, a tek onda sudi i ocjenjiva. Imaju pune ruke posla.
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: Zoran - 14. 02. 2010. 23:20:24
Pusti imenjače, malo se omaklo. Ja još želim reć da naši kinolozi, odnosno kinološki suci očito ne shvaćaju koja je bit njihovog posla. Vani je kinolog kao profesor u školi ili na fakultetu. Obrazovan i educiran za taj posa. Tu je da ti pomogne, pokaže, upozori na greške, itd, a tek onda sudi i ocjenjiva. Imaju pune ruke posla.

pa tako ti je i sa lovcima
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: hrvoje - 14. 02. 2010. 23:24:53
Kako misliš?
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: Radan - 15. 02. 2010. 10:12:51
u ovakve polemike pretežno ne ulazim ali .malo kinološki sudaca ne drži pase jer su ljubavlju prema pasima i postali to što jesu i zakonski mora držati određeno vrime određene pasmine da bi posta sudac.puno znam uspješni uzgajivača i muljatora ali nemojte da od brda nevidite planinu,IPO je ispit prirođeni osobina i pretežno svi prođu ali nemogu biti šampioni niti može kinologija da nekome zabrani parenje ili leglo od takvog ,a pojedinci odlučuju o tome šta dalje.e sad se nameće zašto kupit skuplje a bolje ako ima mutke,ja sam za to da se ide na viši nivo za koćenje i parenje,i sad uskoro u zagrebu imat ću razgovor sa samim vrhom.i sam kažeš da ima pravi uzgajivača.a u austriji mislim da nije puno bolje neznam zadnji trideset godina samo sam bio u BiH. 
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: best of habek - 15. 02. 2010. 14:45:56
Pusti imenjače, malo se omaklo. Ja još želim reć da naši kinolozi, odnosno kinološki suci očito ne shvaćaju koja je bit njihovog posla. Vani je kinolog kao profesor u školi ili na fakultetu. Obrazovan i educiran za taj posa. Tu je da ti pomogne, pokaže, upozori na greške, itd, a tek onda sudi i ocjenjiva. Imaju pune ruke posla.

pa tako ti je i sa lovcima

bravo dečki d4
to sam čekal d1

lijepi pozz svima zagi
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: duh - 15. 02. 2010. 21:15:55
 zagiRadane.
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: best of habek - 15. 02. 2010. 22:35:07
zagiRadane.

ej duh - čovječe kaj je to s tobom pljus
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: uskok - 16. 02. 2010. 00:37:43
Citat:
u ovakve polemike pretežno ne ulazim ali .malo kinološki sudaca ne drži pase jer su ljubavlju prema pasima i postali to što jesu i zakonski mora držati određeno vrime određene pasmine da bi posta sudac.puno znam uspješni uzgajivača i muljatora ali nemojte da od brda nevidite planinu,IPO je ispit prirođeni osobina i pretežno svi prođu ali nemogu biti šampioni niti može kinologija da nekome zabrani parenje ili leglo od takvog ,a pojedinci odlučuju o tome šta dalje.e sad se nameće zašto kupit skuplje a bolje ako ima mutke,ja sam za to da se ide na viši nivo za koćenje i parenje,i sad uskoro u zagrebu imat ću razgovor sa samim vrhom.i sam kažeš da ima pravi uzgajivača.a u austriji mislim da nije puno bolje neznam zadnji trideset godina samo sam bio u BiH. 

Logicno je svugdje na svijetu da kinološki sudac ima pasa(rasu),za koga je i sudac .......
Al kod nas to i nije tako.
Rijetko je da je i samo kinološki sudac za samo jednu pasminu...
A IPO kako kazeš ispit prirodenih osobina i pretezno svi produ to je prijatelju moj KATASTROFA...
I kazeš nek pare,
ma zato su nam psi takvi loši,povišeni,pa izgledaju još i kao mješani..
A kad bi HKS to prepustio Klubovima pojedinih pasmina muljanje bi se svelo na minimum..
Pa zato su nam i cijene pasa u kujcu....I rase su propale zbog ovih na mutke...

A Austrija u lovackim pasminama(svi po Klubovima) i ispitima ,
svjetlosnim miljama ispred nas...Vjeruj mi..

Pa pogledaj što je HKS napravio s rodovnicima,,,
- ma nema više ni pradidova,ni nagradnih razreda(svi u isti koš,prvi i max.nagradni razred te onaj jedva u trecem-----samo piše IPO), sve samo da je brze,lakše,jednostavnije a SKUPLJE..

Pa i ko je tija pošteno uzgajat prolupa bi kad je vidija novu rodovnicu..
KATASTROFA....

Lipo ti je reka Fruky za lov neka HKS napravi VAŠAR od ispita,pa nek svi poloze
al nemoj mi spominjati uzgoj ,MOLIM TE NEMOJ.....
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: duh - 16. 02. 2010. 07:53:03
Habek bila je to tehničko gramatička greška, a trebalo je zvučati ovako: BRAVO RADANE.
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: Radan - 16. 02. 2010. 10:01:44
vidi ovako u životu neko je zadovoljan sa minimalnim samo za život a neko sa svim bogastvom i malo mu tako i u pasa neko oće samo i minimalan broj bodova na IPO,i da ima neznam kakvog šampiona.IPO se boduje od minimalnog do maksimalnog,a u pojedinim diskusiama toliko pojedinci neke stvari ne razumiju da je suvišno ponovo pričati.a šta se tiče ovih šta su meni rekli a kriju se iza imena koji su nepoznati pa nebi volio o njima raspravljati jer možda su vrhunski uzgajivači ili muljatori pa i mogu biti i oni kojima ništa nevalja samo oni i niko drugi.ja sam se prestavio i svak ko oće zna ko sam i šta iman i šta gojim a ovi u maski koste šta imate šta ste postigli koliko ste pasmina unaprijedili????
Naslov: Odg: Nepoznate rase pasa
Autor: Dr.Pile - 13. 05. 2010. 22:38:14
Zdenko koji sudac u Dalmaciji uzgaja pase? Čini mi se nijedan! 90% njih pasima gleda zube a nevidi ništa! 95% njih koji drže nekog pasa su dobili na guzove(protuusluga za pobijedu na izložbi ili utakmici) i imaju ga samo radi prodaje a ne za lov ili takmičenje! Fala bogu i Ti ih poznaješ dosta kao i ja. Pozdrav iz Drniša! fre