Forum LOVAC

Lovna kinologija => Lovna kinologija => Autor teme: karabat - 24. 03. 2009. 08:09:40

Naslov: Seter ili poenter
Autor: karabat - 24. 03. 2009. 08:09:40
Pozdrav svima, novi sam član i evo jedne teme.
Zaljubljenik sam u jednu i drugu pasminu. Počeo sam s poenterima ali se sve više okrećem seterima, pošto su talijani zavladali
tom pasminom. Prije nekih godinu dana tražio sam u hrvatskoj štene pointera,  lovne linije i mogu vam reći da sam imao mali izbor te sam tada odustao i uzeo setera. Kakva su vaša mišljenja oko ove dvije pasmine.
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: fazan - 24. 03. 2009. 10:04:07
Koji seter od tri ?
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: jura23 - 24. 03. 2009. 11:11:07
http://www.odkaraotoka.net/ (http://www.odkaraotoka.net/)

ja bi uzeo obje pasmine... hao hao
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: perop - 24. 03. 2009. 11:33:04

Sada lovim poenterom a u mom višegodišnjem iskustvu imao sam više ptičara raznih pasmina. Poenter ima najbolji nos od svih ali ima i dosta mana npr. donošenje odstreljene divljači, rad u vodi itd. Ipak sve najviše ovisi o samom psu, njegovim potencijalima i njegovoj dresuri. Također puno ovisi  koju vrstu ptica pretežno lovimo npr. jarebice ili divlje patke a što je jako bitno kod izbora psa.
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: KOBI - 24. 03. 2009. 12:03:09
Jedan moj kolega lovi s engleskim seterima pa sam i ja imao priliku loviti sa njima.
On radi s talijanima i iskljucivo lovi prepelicu ali psi rade i fazana jako dobro.Mada mislim da je sve stvar dresure cini mi se da seteri kao rasa imaju dobar aport,cvrsti su u marci i vrijedni su psi narocito zenke.Jako zivahni u lovistu a pri tome ne idu daleko od lovca...
Uglavnom uvijek sam pri misljenju da je do obuke..
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: karabat - 24. 03. 2009. 19:09:17
 mislim na eng.setera,
 ja imam poentera koji savršeno radi aport u vodi,suho, markiranje i sekundiranje,imam i setera također istih vrlina ali u mom terenu (krš i gustiš) dajem prednost seteru. Ali volim poentera.
moj lov se svodi 90% na šljuku
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: gogo3006 - 25. 03. 2009. 12:39:47
Meni se engleski seter najbolje  pokaza za lov u dalmatinskom podneblju, jako dobro podnosi kamenjar i velike vručine. Iako ni poenteri ne zaostaju. stvar je ukusa.

Ako ti treba dobar seter, pošalji mi PM, pa te mogu predbilježit za štenca.... ;)
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: HunterDon - 25. 03. 2009. 16:01:18
Hm, ovako na prečac bez objašnjenja što loviš i gdje je veoma teško dati bilo kakav savjet. Da čujemo što se lovi i gdje...  teaa
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: karabat - 25. 03. 2009. 18:02:49
Meni se engleski seter najbolje  pokaza za lov u dalmatinskom podneblju, jako dobro podnosi kamenjar i velike vručine. Iako ni poenteri ne zaostaju. stvar je ukusa.

Ako ti treba dobar seter, pošalji mi PM, pa te mogu predbilježit za štenca.... ;)
kakve setere imaš (krv,linija, podrijetlo)
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: karabat - 25. 03. 2009. 18:05:29
Hm, ovako na prečac bez objašnjenja što loviš i gdje je veoma teško dati bilo kakav savjet. Da čujemo što se lovi i gdje...  teaa
lovi se isključivo šljuka, teren je kamenjar i gustiš (dalmatinska zagora)
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: HunterDon - 25. 03. 2009. 19:24:20
Ja bih išao na seter...  d7
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: Kljunko - 26. 03. 2009. 10:12:33
 Pointer... lakši za održavanje, obrišeš ko televizor i sjaji
(http://img255.imageshack.us/img255/6994/p3080026.th.jpg) (http://img255.imageshack.us/my.php?image=p3080026.jpg)
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: valdop - 26. 03. 2009. 10:58:27
a koliko troši  hao  hao
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: gogo3006 - 26. 03. 2009. 12:08:11
Seter,seter i samo seter.................

Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: gogo3006 - 26. 03. 2009. 12:15:18
Evi ih............
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: perop - 26. 03. 2009. 12:27:47
Seter,seter i samo seter.................



Ovo se pomalo pretvara u navijački rat kao kada postavite pitanje tko je bolji Hajduk ili Dinamo.
Poenter i Engleski seter su vrhunske pasmine.
Kod lova jarebice kamenjarke na mojim terenima poenter se pokazao kao puno bolji i izdržljiviji pas.
Ako lovimo divlje patke za mene je i od poentera i od setera bolji oštrodlaki njemački ptičar.
Ipak poenter u lovu na poljske jarebice, fazane, jarebice kamenjarke, pa i prepelice je priča za sebe a njegov rad po ravnici i u polju kao i daljina na koju može nanjušiti divljač je nenadmašna.
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: dean - 26. 03. 2009. 12:30:34
Dečki ovdje love šljuke, a mora se priznati da je tu seter bolji, jer ima manje straha od grmlja...
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: perop - 26. 03. 2009. 12:59:02


Dečki ovdje love šljuke, a mora se priznati da je tu seter bolji, jer ima manje straha od grmlja...

Jako veliki broj šljuka u zadnjih pet godina odstrijelio sam s mojim poenterom. Obožava šljuke a grmlje mu nije ni najmanji problem. Kada lovim s lovcima koji imaju druge pasmine pa i setere moj pas ni najmanje ne zaostaje za njima nego vrlo često prvi pronalazi šljuke i bude puno bolji od drugih pasa iz grupe. Poenter ima ogromnu strast za lovom i u mom slučaju grmlje mu ne predstavlja nikakav problem. Ipak puno ovisi o dresuri psa kao i koju divljač s psom najviše lovimo.
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: karabat - 27. 03. 2009. 16:47:32


Dečki ovdje love šljuke, a mora se priznati da je tu seter bolji, jer ima manje straha od grmlja...

Jako veliki broj šljuka u zadnjih pet godina odstrijelio sam s mojim poenterom. Obožava šljuke a grmlje mu nije ni najmanji problem. Kada lovim s lovcima koji imaju druge pasmine pa i setere moj pas ni najmanje ne zaostaje za njima nego vrlo često prvi pronalazi šljuke i bude puno bolji od drugih pasa iz grupe. Poenter ima ogromnu strast za lovom i u mom slučaju grmlje mu ne predstavlja nikakav problem. Ipak puno ovisi o dresuri psa kao i koju divljač s psom najviše lovimo.


ma ja se slažem s tobom ali i evo jedna usporedba uveo sam poentera iz Sente 3god. položija s njim IPO B,C UTAKMICU pas za poželit, a uzeo sam poentera iz Poreča katastrofa, eksterijer čista 5,ali kratak nos, nema sekundiranje, slaba ferma naućija samga šta se moglo aport
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: jura23 - 27. 03. 2009. 19:31:36
Dečki ovdje love šljuke, a mora se priznati da je tu seter bolji, jer ima manje straha od grmlja...

moju poenterku kad je ušla u grmlje i stala u fermu smo morali tražit.....sada mi oštrodlaka njemica teže ulazi u grmlje nego poenterka....tako da strah nema veze s time... z2
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: dean - 28. 03. 2009. 08:50:07
Ma nisam mislio na strah, nego kad pas sa kratkom dlakom uleti u trnje i grmlje, to zna biti bolno... Poenter je rađen za prostrane terene, livade, vrištine gdje nema vegetacije kao u nas...  Na to sam mislio... Ali ako tvoj tebi radi savršeno, nema beda. Samo naprijed...  d4  z10  z1
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: bravarica - 28. 03. 2009. 11:27:21
Jednom sam napisao, više se ne sjećam gdje, da sam svoju prvu poenterku naučio ono što apsolutno nije ni blizu poenterovim karakteristikama. To je lov jarebice u planini, ali "planini" gdje sam doslovno, da bi se prebacio od pozicije do pozicije nosio poenterku. Druga stvar je bila, da kad bi vidila vodu, jednostavno je čekala trenutak kad će nešto donijeti iz vode, u bilo koje doba godine. Uspoređivati poentere i setere po tome koja je pasmina bolja, za poznavaoce lovačkih pasmina, u najmanju ruku je neozbiljno, jer za svaku od nijh bi se uvijek moglo naći nešto što im je prednost, a što mana. Pitanje je samo koja od tih pasmina mi je bolje "legla".
Moja "prva ljubav" je poenter, danas lovim sa seterima i vjerujte da sam doživio mnogo lijepih trenutaka  u lovu i s jednima is drugima. Lovim više od 25 godina.
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: grom - 28. 03. 2009. 11:39:48
Koji seter od tri ?
[dobra su oba, ipak prednost seteru zbog privrženosti i ljubavi prema vlasniku. iako je pointer br.1 po nosu i fermi/quote]
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: dean - 28. 03. 2009. 14:03:33
Jednom sam napisao, više se ne sjećam gdje, da sam svoju prvu poenterku naučio ono što apsolutno nije ni blizu poenterovim karakteristikama. To je lov jarebice u planini, ali "planini" gdje sam doslovno, da bi se prebacio od pozicije do pozicije nosio poenterku. Druga stvar je bila, da kad bi vidila vodu, jednostavno je čekala trenutak kad će nešto donijeti iz vode, u bilo koje doba godine. Uspoređivati poentere i setere po tome koja je pasmina bolja, za poznavaoce lovačkih pasmina, u najmanju ruku je neozbiljno, jer za svaku od nijh bi se uvijek moglo naći nešto što im je prednost, a što mana. Pitanje je samo koja od tih pasmina mi je bolje "legla".
Moja "prva ljubav" je poenter, danas lovim sa seterima i vjerujte da sam doživio mnogo lijepih trenutaka  u lovu i s jednima is drugima. Lovim više od 25 godina.
d4 z10 z1 Tak je...
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: fazan - 30. 03. 2009. 13:01:07
Koji seter od tri ?
[dobra su oba, ipak prednost seteru zbog privrženosti i ljubavi prema vlasniku. iako je pointer br.1 po nosu i fermi/quote]




A što je s ostala dva setera , osim engleskog ?
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: karabat - 03. 04. 2009. 12:00:13
Neznam FAZAN ja dobro poznajem samo engleza a Gordona i Irca uopće neznam i nemam nikakva iskustva da komentiram.
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: grom - 03. 04. 2009. 13:00:25
Moj gospodin Breton ide i u minsko polje ako treba, a kupina, drača i nekakvo grmlje nisu nikakav problem, dapače!!
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: ivica - 03. 04. 2009. 14:08:23
Seter kompletniji pas za kraj u kojem ja živim gdje je puno gustog grmlja iako ni poenter nije za bacit jer se ipak radi o izuzetnoj pasmini pasa a i dugo je glasio za kralja lova u nizinama.

Malo slika setera u marki
http://i464.photobucket.com/albums/rr8/skgoshawk/trening281008001.jpg (http://i464.photobucket.com/albums/rr8/skgoshawk/trening281008001.jpg)
http://i464.photobucket.com/albums/rr8/skgoshawk/Slika003.jpg (http://i464.photobucket.com/albums/rr8/skgoshawk/Slika003.jpg)
http://i464.photobucket.com/albums/rr8/skgoshawk/Slika007.jpg (http://i464.photobucket.com/albums/rr8/skgoshawk/Slika007.jpg)
http://i464.photobucket.com/albums/rr8/skgoshawk/Slika014.jpg (http://i464.photobucket.com/albums/rr8/skgoshawk/Slika014.jpg)
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: jura23 - 03. 04. 2009. 14:20:28
ni ova kombinacija nije loša...
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: gogo3006 - 03. 04. 2009. 14:29:48
a ovako...............
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: grom - 03. 04. 2009. 16:49:13
Lipo, nema sta. Moglo bi se o tomr pisati do sutra, poenter, breton, seter... Sva tri su odlična na svoj način, a teren po meni igra veliku ulogu. Kako lovim u kršu i jadu ipak prednost bretonu, inače nos i ferma kod poentera su sigurno br.1.
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: Kljunko - 03. 10. 2009. 07:29:26
 Ma oba  nosl(http://img17.imageshack.us/img17/9646/p9090047.jpg)
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: best of habek - 14. 10. 2009. 14:50:56
Lipo, nema sta. Moglo bi se o tomr pisati do sutra, poenter, breton, seter... Sva tri su odlična na svoj način, a teren po meni igra veliku ulogu. Kako lovim u kršu i jadu ipak prednost bretonu, inače nos i ferma kod poentera su sigurno br.1.

Pridružujem se komentaru-veliki pozz od  www. uzgbestofhabek.webs.com (http://www. uzgbestofhabek. webs.com)
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: Štef - 14. 10. 2009. 16:13:34
 Kolega Habek,

 jednom davno već smo imali diskusiju u vezi vašeg predstavljanja koje još do danas niste napisali. Molim da napišete svoje predstavljanje prije nego što se ukljućite u ostale diskusije na forumu.

                                        d1
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: Nosler - 14. 10. 2009. 17:00:52
Seter....ni manje ni vise... z10
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: sawa - 14. 10. 2009. 21:41:36
Seter....ni manje ni vise... z10
Ja mislim da poenter i seter ne mogu da se razdvajaju, pogotovo kada idu polako i kratko kao moji. Pustis pse i laganica, a oni ti se seckaju oko nogu. Meracki  zagi
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: best of habek - 20. 10. 2009. 21:49:29
Seter....ni manje ni vise... z10
Ja mislim da poenter i seter ne mogu da se razdvajaju, pogotovo kada idu polako i kratko kao moji. Pustis pse i laganica, a oni ti se seckaju oko nogu. Meracki  zagi
[/quote

Da-seter english ide bliže ali pointer je ne znam kako to opisati ali mogu po mojoj praksi_ako nema divljači on ide i ide ali-dok stane-ili uz vjetar ili niz vjetar to je TO!
Još koment-volim i enlish setera i pointera ali pointer je za mene po nosu No 1.(inače već 27 god. imam i kr.njemce)-pozz svim ljubiteljima engleza-nemojte se ljutit za koment-idemo razgovarat i probati zajedno(kod silića ako buno dogovorili)-pozz
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: Kljunko - 21. 10. 2009. 16:04:52
Seter....ni manje ni vise... z10
Ja mislim da poenter i seter ne mogu da se razdvajaju, pogotovo kada idu polako i kratko kao moji. Pustis pse i laganica, a oni ti se seckaju oko nogu. Meracki  zagi
  hao rol hao
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: sawa - 05. 11. 2009. 21:26:34
Seter ili poenter u Martu 2010 godine u Nisu ce se odrzati kup evrope u radu, a posle toga derbi za engleske pticare.
Poziv za sve.
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: Venator - 08. 11. 2009. 18:52:24
Seter ili poenter u Martu 2010 godine u Nisu ce se odrzati kup evrope u radu, a posle toga derbi za engleske pticare.
Poziv za sve.
Ja to moram vidjeti!!!
Nadam se da ćemo organizirati neki zajednički odlazak tamo! d4
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: sawa - 10. 11. 2009. 18:35:40
Seter ili poenter u Martu 2010 godine u Nisu ce se odrzati kup evrope u radu, a posle toga derbi za engleske pticare.
Poziv za sve.
Ja to moram vidjeti!!!
Nadam se da ćemo organizirati neki zajednički odlazak tamo! d4
I ja se nadam da ce mo nesto tamo i pustiti da se malo trkamo sa najjacima u Evropi. Mislim da imamo konje za te trke  :smil4226ce1d491b5:
Spremaju se dva igraca, a kuja je pod znakom pitanja.
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: karabat - 14. 11. 2009. 14:17:15
ma najbolje je  jedno i drugo bitno je da je Englez
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: dr.don - 14. 11. 2009. 18:15:40
seter seter seter
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: karabat - 14. 11. 2009. 18:20:42
50:50
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: dr.don - 14. 11. 2009. 19:18:04
seter u svim segmentima
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: best of habek - 15. 11. 2009. 18:01:40
seter seter seter

prihvaćam 50:50 seter  z10

a možemo i mi napisati pointer pointer pointer  d1
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: laptop - 29. 11. 2009. 09:02:55
imao sam njemca oko 4 god. i sto rec nego da je strasan,nos ,ferma,ali i jedan mali problem,nije mu se dalo u gustis,a kako kod mene se zapusta sve vise polja sve vise sam mislio o seteru jer sam vidio kod kolega da seteru ne smeta gustis pa sam nabavio kujicu,e sad posto seter nisko vuce po tragu a kao sto rekoh dobrano je zaraslo u masu situacija nisam ga ni vidio od gustisa pa sam morao uzeti biper jer drukcije nije islo i sad je ok a njemac to je prva ljubav i njegova ferma mi je najljepsa pa tako sad imam obadvoje, a ako neko nemoze oboje moj savijet je seter gustis,a njemac ili pointer(kojeg nikad nisam imao,a i on je jos uvijek u igri)za otvorenija polja i nize raslinje
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: sawa - 29. 11. 2009. 15:02:12
Druze ja imam od uvek poentere i setere i nikada nisam imao problema ni sa vodom, ni gustisem, ni sa aportom, a na otvorenom malo krace idu, ali sve u svemu kada se lovi sa poenterom i seterom zajedno nema lepseg uzivanj. Mada kod nas u Vojvodini svi forsiraju te nemce, ali niko ne priznaje kao ti da je englez ipak englez.  d1
Znas kako kazu stari ljudi: Hvali stari auto, ili teraj nov.
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: chmichak - 31. 12. 2009. 15:57:58
(http://lh4.ggpht.com/_Awh9spF1EQc/Szy0mTG-MoI/AAAAAAAAA7c/WfCVxEMc6OY/s912/P1030501.JPG)
(http://lh3.ggpht.com/_Awh9spF1EQc/Szy1zdLxFbI/AAAAAAAAA7w/5NozMKobS-I/s912/P1030505.JPG)

I tako to izgleda kod nas zadnjih 15 godina :)
Naslov: Odg: Seter ili poenter
Autor: sawa - 06. 01. 2010. 23:02:12
Pa druže onda je kod vas baš lepo i uživancija  d4