Forum LOVAC

Lovna kinologija => Lovne pasmine => Autor teme: OregonHunter - 05. 06. 2017. 11:15:32

Naslov: Catahoula leopardski pas
Autor: OregonHunter - 05. 06. 2017. 11:15:32
Ovaj pas je jako poznat u Americi i koristi se uglavnom za lov na veprove. Primjetio sam da se u Americi i u Europi koriste razlicite pasmine. Ovaj pas je slican posavcu po radu samo je malo veci fizicki. Kada sam prvi put vidio psa mislio sam da je leopard  d6 jer ima jako zanimljivo krzno. Ima li itko na nasim podrucjima ovog psa il neku uzgajivacnicu jer bih ga htio opet nabaviti.
Naslov: Odg: Catahoula leopardski pas
Autor: Toni_SB - 05. 06. 2017. 12:06:33
Ako liči na leoparda bolje ga nemoj nabavljati jer bi mogao krasiti zid moje lovačke sobe(šta susjedi znaju da je to umiljato pseto)  hao
Naslov: Odg: Catahoula leopardski pas
Autor: OregonHunter - 05. 06. 2017. 12:45:13
Evo malo slika
Naslov: Odg: Catahoula leopardski pas
Autor: moro - 05. 06. 2017. 22:57:03
Lipi pas, Jbt pa nije ovo valčjda žigosan,,?
Naslov: Odg: Catahoula leopardski pas
Autor: OregonHunter - 06. 06. 2017. 08:23:57
Haahahah i ja sam to prvo pomislio ali vjerovatno nije. Tko je dovoljno lud da zigosa psa ?
Naslov: Odg: Catahoula leopardski pas
Autor: Gabro - 06. 06. 2017. 08:54:02
Catahula ? Jesu to oni šta Goran i Želja s njima dave veprove po Australiji? Oni mi izgledaju jači i krupniji...
Naslov: Odg: Catahoula leopardski pas
Autor: OregonHunter - 06. 06. 2017. 09:01:04
Ja sam ih u Americi vidio bas ovakve. Mozda su negdje krupniji ( ovisi valjda o uzgajivacu ). Al pas je jako dobar lovac gdje god da bio.
Naslov: Odg: Catahoula leopardski pas
Autor: Posavac27 - 06. 06. 2017. 09:05:23
Ja poznam covjeka koji je imao jednog psa te rase. Lovio je divlju svinju sa njim ali se nije tako dobar pokazao u pojedninacnom lovu kao sto su u grupi. Jako su ostri psi ali treba imati barem 2 da skupa gone tada su jaki
Naslov: Odg: Catahoula leopardski pas
Autor: OregonHunter - 06. 06. 2017. 09:06:01
Ove njihove oci.....
Naslov: Odg: Catahoula leopardski pas
Autor: OregonHunter - 06. 06. 2017. 09:07:51
Posavac27 u Americi su se i koristili kao grupu. A ako naleti neki omanji vepar siguran sam da bi ga jedan sam svladao.
Naslov: Odg: Catahoula leopardski pas
Autor: Posavac27 - 06. 06. 2017. 09:09:21
Vjerovatno bi jer je jak pas ali vepra od 100ak kila nebi mogao sam da svlada
Naslov: Odg: Catahoula leopardski pas
Autor: Neno - 06. 06. 2017. 10:36:03
Meni to izgleda ko Dođe.

Prevod domaća obična đukela  hao
Naslov: Odg: Catahoula leopardski pas
Autor: roger - 06. 06. 2017. 10:54:05
Obzirom da smo vec odavno prihvatili americko oruzje i kalbre u lovu,
bilo bi zanimljivo znati kakav bi stav imao kinoloski savez i lovacki savez o koristenju drugih lovnih pasmina koje se koriste u svijetu.
Naravno, uz sve ostale uobicajene uvjete, rodovnik, polozen IPO, itd..
Naslov: Odg: Catahoula leopardski pas
Autor: OregonHunter - 06. 06. 2017. 12:12:58
A bilo bi zanimljivo vidjeti ih u lovu na ovim prostorima. Ovaj prostor je dosta tezi za lov,dok se u Americi lovi na livadi ili negdje gdje se vide 4-5 stabla,dok se kod nas lovi uglavnom po sumi ( mislim na vepra ). A i pas je jako lijep za vidjeti pa bi bilo dobro kad bi se rasirio nasim podrucjima.
Naslov: Odg: Catahoula leopardski pas
Autor: Toni_SB - 06. 06. 2017. 13:31:22
Meni to izgleda ko Dođe.

Prevod domaća obična đukela  hao

Brzolizajući tavičar
Naslov: Odg: Catahoula leopardski pas
Autor: Goran - 26. 10. 2021. 11:54:56
Gospodo sudite PSA s kojim niste lovili, ni vidjeli niti proveli dovoljno vremena da mozete  imati  misljenje. Ima vecih, agresivnijih I jacih ali ovo su predivni psi s kojima je uzitak loviti  jako izdrzljivi, brzi, pametni I lojalni. Plemenita autohtona vrsta iz amerike koju su razvili Indians za citanje sela od  vukova, lov I zastitu. Louisiana  Kentucky and Texas imaju svoje velike klubove sa cistokrvnim psima I koji se bore sa veprovima. postoji nekoliko linija I izgleda ali magicne oci su nesto posebno. Ima jedan u slavonija, kuja u Slavnoskom brodu I jedan poginuo u
Borbi sa veprom u Podravini.Zelja lovi I preko 300 svinja godisnje ovde kod nas.16 godina ih drzi I bio je prvi ovde I do danas najbolji. Prodaje samo lovcima. Ja planiram donijet par kad dodjem tamo. 15 godina povremeno lovim s njima I jako mi se svidjaju iako je ostrodlaki njemac moj ljubimac.
Naslov: Odg: Catahoula leopardski pas
Autor: Davor Antunovac - 27. 10. 2021. 06:36:45
Meni osobno se sviđa,prekrasne okice ima,čak mi je ljepši od oštrodlakog,ne kažem da oštrodlaki ne rade dobro ,ali ima ih tako dlakavih da su siroti baš ružni,nikad više neću imat dugu dlaku,kakva god vrsta bila....