Forum LOVAC

Lovna kinologija => Lovne pasmine => Autor teme: best of habek - 09. 12. 2009. 14:45:31

Naslov: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 09. 12. 2009. 14:45:31
Pozdrav svim ljubiteljima pasmine,
evo nakon godina uzgoja i rada sa njem.ptičarima i pointerima,
nabavili smo kujicu eng.springera.
Javite se svi Vi koji volite i springere.
Veliki pozz svima d4 ref d4
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: wachtel - 09. 12. 2009. 20:01:02
 nosl tako je moja bila mala i jos je izgledala ko springer. puno zabave zelim ! ref
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: wachtel - 09. 12. 2009. 20:01:35
iz koje uzgajivacnice?
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: SUMO - 09. 12. 2009. 20:09:18
Pravi izbor !
Iskrene cestitke, springer je No.1!
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: HunterDon - 09. 12. 2009. 20:15:03
Prava je mala!!! Čestitke!!!

To su psi sa strašnom voljom i tamo gdje nagazi divljač ne prestaje dok je ne istjera! d4

Odmah i pitanje za vlasnike sa iskustvom... ;D Kako se nosite sa nalovljenim čičcima na dlaku? Šišanjem?  m1



Pozdrav!!!

HunterDon
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: Tyger - 09. 12. 2009. 20:50:35
Pas kojeg osisate ne moze poloziti eksterijer, ne znam tocno, al mislim da se kod setera smije osisati neki dio..
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: sawa - 09. 12. 2009. 21:30:45
Pozdrav za sve ljubitelje i vlasnike Springera.
Konacno i po mom dvoristu trckara jedna springerka od 2 meseca.
Prvo o njima sam citao i slusao sve najbo, a privlace me i sto je Engleska rasa. Posto je stigla kada se malo radi sa seterima i ona se brzo prikljucila obuci.
(http://img109.imageshack.us/img109/528/fotografija0078.jpg)
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 09. 12. 2009. 21:44:52
iz koje uzgajivacnice?

od Lečeka i Silića d4
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 09. 12. 2009. 21:48:28
Pozdrav za sve ljubitelje i vlasnike Springera.
Konacno i po mom dvoristu trckara jedna springerka od 2 meseca.
Prvo o njima sam citao i slusao sve najbo, a privlace me i sto je Engleska rasa. Posto je stigla kada se malo radi sa seterima i ona se brzo prikljucila obuci.
(http://img109.imageshack.us/img109/528/fotografija0078.jpg)

sawa-u zadnje vrijeme ti i ja isto razmišljamo d4
tebi veliki pointerski pozdrav just
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: wachtel - 10. 12. 2009. 07:02:12
Prava je mala!!! Čestitke!!!

To su psi sa strašnom voljom i tamo gdje nagazi divljač ne prestaje dok je ne istjera! d4

Odmah i pitanje za vlasnike sa iskustvom... ;D Kako se nosite sa nalovljenim čičcima na dlaku? Šišanjem?  m1



Pozdrav!!!

HunterDon

imali smo 2 puta opaku situaciju i to na usima, nismo nista sisali ali smo se namucili da to povadimo....
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: SUMO - 10. 12. 2009. 12:08:32
Onda ste ili vi `svileni` ili nemate iskustva. Svaki radni springer u svakom lovu ima 3 kriticne tacke, usi, rep, i ispod nogu. Obican cistac (4 jaka ``klina``) i spretan vlasnik to rezavaju za 5do10 minuta.
dok sam imao jednog springera pevao sam, ali mi nije tesko i sada kada imam 3 lovna. Mnogo je gori problem leti, lov na prepelice i upadanje semenja u oci...
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: sawa - 10. 12. 2009. 12:16:20

sawa-u zadnje vrijeme ti i ja isto razmišljamo d4
tebi veliki pointerski pozdrav just
Veliki pozdrav i za tebe.
Pa sta druze da ti kazem englez je englez

SUMO > Pozdrav. Mislim da dlaka nikada nije veliki problem. Kako si i rekao siroki gvozdeni cesalj i sve samo spadne.
Stiglo stene od Obucinskog. Prezadovoljan sam sa njim.
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 10. 12. 2009. 14:35:23
Onda ste ili vi `svileni` ili nemate iskustva. Svaki radni springer u svakom lovu ima 3 kriticne tacke, usi, rep, i ispod nogu. Obican cistac (4 jaka ``klina``) i spretan vlasnik to rezavaju za 5do10 minuta.
dok sam imao jednog springera pevao sam, ali mi nije tesko i sada kada imam 3 lovna. Mnogo je gori problem leti, lov na prepelice i upadanje semenja u oci...

hey SUMO prijatelju-a pointerima i seterima nejde semenje u oči? ččč

pa to muči sve lovne pse!u lovu na prepelicu ljeti d1

vratite se na temu d1

poziv opet svima koji vole springere d1-razvijajmo temu i predlažem slijedeće-
-opis rada sa springerom u svim situacijama da uživamo u komentarima ref

veliki pozz od moje malenkosti
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 10. 12. 2009. 14:39:06
imate li slike? springeri ? dajte i slike - veliki pozz i pozdrav svim trailerima  nosl

ptičara  nosl  , pointera  nosl i springera  nosl  d4 d4 d4
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: sawa - 10. 12. 2009. 23:09:20
Ja mislim da bi mi trebali nase springere uraditi kao poentere i setere  z2  Ne verujem da bi pogresili, samo neznam sta ce se desiti ako nauce da markiraju  d4
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 11. 12. 2009. 07:03:52
Ja mislim da bi mi trebali nase springere uraditi kao poentere i setere  z2  Ne verujem da bi pogresili, samo neznam sta ce se desiti ako nauce da markiraju  d4

ja mislim da neće fermat - ipak im je u genima retriving teaa  z2

nego gledao sam na youtube-u rad springera i naručio sam i dvd(jako je dobar) d4
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: sawa - 11. 12. 2009. 13:37:28
Mozes li da postavis snimak sa youtuba?
Ja sam samo slusao i po nesto video, ali mnogo toga mi je nejasno pogotovo oko utakmica u radu.
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 11. 12. 2009. 14:29:30
Mozes li da postavis snimak sa youtuba?
Ja sam samo slusao i po nesto video, ali mnogo toga mi je nejasno pogotovo oko utakmica u radu.

sawa - ideš samo na youtube i tražiš springer spaniel hunting

što se tiče dvd-a naručiš na +385 91 595 9491 - suzy zadar

pozz  rol
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 11. 12. 2009. 14:40:39
IPO za dizače divljači; španijele:

-da bi pas polagao IPO mora prvo dobiti ocjenu eksterijera, a to se ne može dobiti prije 9mj starosti psa. Logično, najranije kad pas može pristupiti IPO-u je sa 9 mjeseci!

- prvo i možda i najbitnije je provjera na pucanj - naravno pas se ne smije preplašiti - obično se izvodi tako da se svi psi s vodičima poredaju u polukrug - lovac i sudac dođu u sredinu, ispali se hitac u zrak i sudac promatra mirnoću na pucanj (pas se ne smije stiskati uz noge ili pokušati pobjeći)

- onda se radi vlečka da bi se ispitao nos tj. rad na tragu - netko uzme zeca (mrtvog) i na početku traga se stavi malo dlake i vuče se po terenu cca 50 m i skrene u desno (dakle trag u obliku slova L) i ostavi zeca - ti potom dolaziš s psom na povodniku sudac ti pokazuje gdje je početak traga i tada se navodi psa na njega i pušta s povodnika -pas bi trebao spustiti nos i po tragu pronaći zeca (što brže i veselije to odradi dobije se više bodova) - to je ujedno i provjera na dlakavu divljač

- potom se ide na vodu gdje se s psom stoji uz rub i netko baci divljač u vodu i pas mora otplivati do nje (to se uvijek radi u dubokoj vodi tako da pas mora plivati)

- zatim još provjera na pernatu divljač – drži se psa za ogrlicu, a 10-ak m dalje je lovac koji ima pernatu divljač - on pozove psa po imenu i kad ga pas pogleda baci divljač što dalje – pušta se psa i on treba doći do divljači i aportirati

- postoje 3 nagradna razreda po pojedinim stavkama ,može se dobiti više ili manje bodova, a sudac još gleda i poslušnost tj. vodljivost psa u toku ispita (dakle da se ne natežete s povodnikom, kad se pozove da dođe i sl.) , stil traženja (što niži nos, veselje za rad...) ali to su sad već finese...

Još se može zaraditi bodove na odloživosti (to je samo za bodove ,to pas ne mora radit) - znači maximalan br. bodova dobiš ako se psa polegne i odmakne se od njega cca 15-20 m pričeka se pola minute izvrši se pucanj u zrak,sudac te prati, i zatim se vratiš - pas treba ostati u položaju u kojem je ostavljen - ako sjedne dobiva se nešto manje bodova, a ako ustane ništa...

evo-laički objašnjeno-ako ima netko šta za dodati nek nadopuni  d4
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: SUMO - 12. 12. 2009. 01:07:18
Dosta teorije, prosto nemam volju da citam sta sve pise po nekim pravilnicima.
Springer je vrhunski pas !
Da li pise da moze da radi i krvni trag?
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: SUMO - 12. 12. 2009. 01:11:10
Kolega,
ocigledno ili slabo lovite sa springerima, ili vasi seteri i poenteri drze nisko glave.....
Naravno da svim psima semenje upada u oci, ali rasama poput poentera ili NKD-a drasticno manje nego springerima....
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: SUMO - 12. 12. 2009. 01:15:35
A sneg im je prosto omiljen !
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 12. 12. 2009. 16:47:23
Kolega,
ocigledno ili slabo lovite sa springerima, ili vasi seteri i poenteri drze nisko glave.....
Naravno da svim psima semenje upada u oci, ali rasama poput poentera ili NKD-a drasticno manje nego springerima....

Ej SUMO jel ti slabo čitaš ili si previdio post-pa ja sam tek nabavio springera a uzgajivač sam pointera i njemaca preko dvadeset godina,ali moji kompići imaju springere pa nešto znam što sam i vidio.
Da moji pointeri drže nisko glavu ne bi pas imao INT CH a kuja odličan u radu.

A vezano na ispit krvnog traga to se isto može polagati tko želi platiti ispit.
Informacije možeš dobiti kod Petra Klarić i Josipa Szabo-oni su suci za sve tipove ispita za springere.
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: SUMO - 14. 12. 2009. 13:36:24
Postovani kolega,
odlicno sto gajite poentere i nemce. Gajim i ja nemce vrlo dugo. Elem, steta sto niste blize, pa da na nekom lepom mestu malo divanimo o tome kako se nosi glava, koliko je to visok korov kad se lovi, kakav je oblik i izgled oka i ocnog kapka kod nemca, a kakav kod springera i slicno.
Nemam potrebe da skupljam savete, springere drzim vec 12 godina. Medju prvima sam ih hvalio po novinama i spec.revijama.
Srdacan pozdrav z10
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 14. 12. 2009. 21:47:14
Poštovani mladi kolega
isto tako meni ne trebaju savjeti za springere jer su mi osobni prijatelji prvaci države za 2009 god. g.Zetović i g.Jakopović  dlovac
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: SUMO - 15. 12. 2009. 09:52:47
Ma nema problema,
pozdravite ih u moje ime z10
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: grga - 20. 12. 2009. 21:46:49
poštovani,imam špringerku crno bijele boje iz uzgajivačnice "molvarska",stara je 2 god....birao sam između bretonca ili špringera onda je mome ocu prepuručio gospodin jakopović nevenko-STRIC špringera i prezadovoljan sam pasminom....inače imam i njemca oštrodlakog od baćurina....savjete za lov sa špringerom dobivam od dragog prijatelja gospodina harija heraka....i što više želim promicati ovu pasminu.....s poštovanjem.....uskoro slijede slike...

Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 27. 12. 2009. 16:33:39
zahvalio bih sawi koji mi je poslao pravilnik o radu špringera i kokera

ali pozivam ovim putem sve vlasnike eng.špringera da stave malo fotki ili

video u radu sa svojim špringerima- naime uvijek je dobro vidjeti nešto novo  d1 d1 d1
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: SUMO - 27. 12. 2009. 23:39:29
Pa gde si ti sampioni?
Danas kisa ceo dan, fazan polece, los pogodak, krilo, bezi.... springer u skoku preko vode, malo ga zeza vlazna podloga, uspeva da ga stigne kroz trnje i efektno prenese preko z14
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 29. 12. 2009. 16:12:13
Pozdrav špringerašima z10 i jedna malena obavijest-

na portalu   www.vidoemo.com (http://www.vidoemo.com)   ima videa o radu špringera i
sa špringerima "ko u priči" d4

isto tako nema samo o njima već i o svim pasminama i bolji
je video d1 nego na youtube-u. d4 ;D

pozz veliki svima od D.
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: SUMO - 03. 01. 2010. 21:57:30
Kolege,
izvodite li vi vase pse, ili greju fotelje kraj nekog kamina? zagi
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: grga - 13. 01. 2010. 10:55:23
traži se mužjak špringera slobodan za parenje,naravno da je lovni pas....kuja je iz slavonskog broda....honda od molvaske....hvala
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: SUMO - 13. 01. 2010. 10:56:26
Eto ti ga iznad na slici :)
Nikon Ritski
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: grga - 13. 01. 2010. 11:02:39
ma da mi je nešta bliže sumo,trebali smo kod harija parit,ali neda mi se do poreča pošto joj je ovo prvo parenje....dajte mi reci koliko se otrpilike kreće cijena mužjaka za parenje jer vi imate puno više iskustva od mene....
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 13. 01. 2010. 12:40:29
Pozz grga  zagi

Imaš mužjaka kod Silića u Zelendvoru kojeg je dopelal Hari , pas ima I nr u utakmici, i jako dobar rodovnik(Ita)

Nadam se da budeš rješil  d4

pozz
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: SUMO - 13. 01. 2010. 13:25:47
Ja retko to naplacujem, ili uzmem stene ili su to moji drugari.
Kod Marine Habek imas psa sa imenom Grof. Kupila ga je kao stene od mene pre 5-6 godina. Znajuci kakvi su mu roditelji, pas mora davati odlicne stence. To je u Kutini.
inace, ne verujem da bi bilo ko naplatio parenje vise od 200 eura. Oko 100 je realno. Do 200 maksimalno.
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 13. 01. 2010. 14:29:09
Ja retko to naplacujem, ili uzmem stene ili su to moji drugari.
Kod Marine Habek imas psa sa imenom Grof. Kupila ga je kao stene od mene pre 5-6 godina. Znajuci kakvi su mu roditelji, pas mora davati odlicne stence. To je u Kutini.
inace, ne verujem da bi bilo ko naplatio parenje vise od 200 eura. Oko 100 je realno. Do 200 maksimalno.

Marina Tremski -rođ.Habek - SUMO malo neznaš situaciju u Hrvatskoj. d1

Što se tiče cijena za parenje - SUMO kod vas su druge cijene a u HR i okolo malo druge. d4

A GRGA ak trebaš -ja sam se čul sa Marinom i dogovoril za tebe a dalje je na tebi da ju nazoveš
na mob 098 715 480.(p.s. moj broj je 098 9525 137).

Veliki pozzzz od Draš. -i Grgi i SUMo  zagi
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: SUMO - 13. 01. 2010. 14:55:01
Kolega, taj detalj sam prevideo. zagi

Moj savet je Grof, kod Marine naravno.
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: grga - 13. 01. 2010. 20:34:10
puno hvala habek,napravio si mi uslugu kakvu bih malo ljudi napravilo ovdje,ostalo je na meni....budem cijenio to....=)
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: wachtel - 14. 01. 2010. 07:36:06
Evo dodajem i link http://free-sk.htnet.hr/Cro_No1/ (http://free-sk.htnet.hr/Cro_No1/) odlični radni psi!
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 18. 01. 2010. 12:19:32
Moja Becky eng.springer - (stara 4,5 mj) - prvi lov i prvi fazan !
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 16. 04. 2010. 09:13:44
Pozz svim špringerašima našao sam zanimljiv članak od g.Lazslo

ENG.SPRINGER SPANIEL
Izvorni španijeli od kojih vuku korjene špringeri su jedna od najstarijih rasa lovačkih pasa, u svakom slučaju daleko stariji i izvorniji nego ptičari (VII FCI grupa cjela). Rasa svoj prvi uspon ima u vrijeme lova sa sokolovima i mrežama, i u suvremeno doba kao izuzetan lovac na fazane. Tek sredinom XIX vjeka u Engleskoj
Kennel Klub uvodi podjelu na osnovu težine: španijeli ispod 25 funti težine su koker španijeli, a iznad 25 funti težine špringer španijeli.Često su iz istog legla veći psi okarakterisani kao špringeri, a sitniji kao kokeri, tako da možemo reći da je sudbina ove dve rase usko povezana.Navodimo kao kuriozitet da je otac prvog špringer E.F.T.C. šampiona Rivington Sama vlasnika C.A. Philipsa bio koker.Do pojave prvih izložbi špringer je bio isključivo lovački pas. Organizovanjem prvih izložbi pasa (28. do 29. januara 1859. u Newcastleu) moda se brzo širi, sve veći značaj se daje izgledu pasa. Utakmice i radni ispiti se još ne organizuju. Zbog svojih osobina kao što elegantan izgled, dobroćudnost - veselost i privržena aktivna narav španijeli postaju veoma popularni među srednjom klasom koja se ne
bavi lovom. 1902. Sporting Spanijel Society usvaja zvaničan naziv za špringer španijela, Kennel Klub Engleske priznaje rasu, objavljuje se standard i špringer
kreće na izložbe. Pojavljuje se težnja za uzgojem što "ljepših" španijela, što bližih idealnim u standardu i postepeno se kod engleskih rasa razdvaja izložbeni
i radni tip (show end working) i taj dualizam opstaje i ozvaničava se vremenom, za razliku od njemačkih rasa gde se radi po geslu "do tipa kroz rad".
U prvo vrijeme se izložbene i radne linije pare i mješaju, to je bilo uobičajeno i dozvoljeno, ali vremenom sve manje.50-ih godina razdvajanje radnih i izložbenih
pasa engleskih rasa postaje zvanično (španijeli, seteri, poenteri). 1969.engleski Kennel Klub zabranjuje parenje te dve linije kod kokera .
Prvo pitanje je: u čemu se razlikuje radni i izložbeni špringer (rasa koja nas ovdje interesuje) ?
Radni ima ravnu i širu lobanju, niži je i nešto duži, ima više usađene i kraće uši, njušku koja nije uvek kvadratična, siromašnije je odlakan i svetlije boje (sa manje braon ili crnih fleka), blagu narav i što je najvažnije ima izuzetno razvijen nagon za lovom (traženjem divljači) i energično kretanje.
Izložbeni tip je nešto viši na nogama i kraći, bogatije odlakan, ima užu i zaobljeniju lobanju, visoko usađene i duge uši, dugu kvadratičnu njušku. često je
nervozan, tzv. kokerska ljutnja i svojeglav, nije mu nestao nagon za lovom, ali je daleko manje izražen i pas je manje energičan pri kretanju.
Činjenica je da su izložbeni psi daleko ljepši, preljepi (što moram i ja da priznam kao ortodoksni ljubitelj radnih pasa), ali bogata dlaka sa zastavicama i duge uši, kao i manjak volje i energije za lov ga čine inferiornim u lovu i radu.
Da bi stvar bila još komplikovanija, pojavljuje se i treći tip špringera, tzv. američki špringer. Špringer u Ameriku stiže 1913. godine i od apsolutno anonimne
rase za nekoliko decenija postaje izuzetno popularan i to ostaje i do danas.Američki tip špringera, koji se sve više udaljuje od evropskog tipa (opet slično keru) ima izraženiji stop, još bogatiju dlaku i zastavice, više telo i fantastično elegantne linije (pogledajte pobjednika u Westminsteru pretprošle godine, ljepota božja).
Kod Engleza je špringer španijel stvar tradicije i prestiža i pokušavaju da održe tzv. pratip, mješavinu radnih i relativno ljepih pasa, za što je možda malo kasno.
Drugo je pitanje: šta mi da radimo, i kako da se postavimo prema ovom problemu ?       I kod nas imamo izložbene i radne linije , kao i mješane  uvezenih i svoje. Na izložbama radni špringeri teško mogu da pobjede izložbene, ljepše, i obrnuto. Radni pobjeđuju tamo gde izađe jedan ili dva špringera (što je često), a nema izložbenih. To je realnost.
Mi treba da težimo da špringer bude radan - lovan, ali u standardu i da nema funkcionalnih mana (da je dobro uglovan, dobro zatvorene oči, dlaka ravna ili blago kovrdžava, da je mišićav i energičan i dobre naravi - stabilnog karaktera).
Lovac neka kupuje špringere čiji roditelji love i takmiče se na utakmicama neka se ne buni ako ga pobjede ljepši na izložbama.

 Laslo Torma

Pozz svima i Dobra kob
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: grga - 13. 05. 2010. 23:28:34
pozdrav ljudi,kuja mi je skotna već mjesec dana...ako bude netko zainteresiran za štene nek se javi....roditelji su isključivo lovni....javite e na broj 0981763430....vlatko
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: sawa - 14. 05. 2010. 10:19:00
pozdrav ljudi,kuja mi je skotna već mjesec dana...ako bude netko zainteresiran za štene nek se javi....roditelji su isključivo lovni....javite e na broj 0981763430....vlatko
eee pa druze za prvi  pesi mora da padne  rostilj
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: grga - 14. 05. 2010. 18:34:40
naravno...kada bude pozvani ste....:)....kakvo je stanje kod vas sa špringerima,moram postavit slike,napravio sam nove,aport fazana kuja honda od molvarske starosti 2 god....
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: sawa - 15. 05. 2010. 11:41:44
Evo kod nas se jos uvek vezba ovako.
(http://img684.imageshack.us/img684/6266/fotografija0032c.jpg)
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: grga - 27. 05. 2010. 17:33:26
može li mi netko reći koliko se štenadi smije prijavit u leglu kod špringera?hvala
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: HunterDon - 27. 05. 2010. 20:54:13
Pa bez obzira na rasu, svi štenci dobivaju rodovnicu... prije je bilo da se dobilo za 6+2, + još neke kemije... ali toga više nema... d4
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: antoniog - 27. 05. 2010. 21:08:09
Pošto je od odličnog mužjaka možeš sve prijavit  ;D
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: grga - 29. 05. 2010. 16:14:47
hvala hunterdon....a čuj antonio vidit ćemo kakva će biti štenad....hehe
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 13. 07. 2010. 07:06:48
Mi vježbamo na vodi d4

Pozz svima zagi
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 16. 07. 2010. 07:05:23
Aport iz vode
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: Upland hunter - 23. 12. 2010. 05:24:57
Mislim da je krajnje vrjeme da se ova tema vrati u "ZIVOT" ;) Pozdrav svim springerasima!!!!

Ovo su moja dva springera
Oreo
(http://i1191.photobucket.com/albums/z471/AdoCO/Oreo112.jpg)
(http://i1191.photobucket.com/albums/z471/AdoCO/Limit.jpg)
(http://i1191.photobucket.com/albums/z471/AdoCO/FirstRooster.jpg)
Zoe
(http://i1191.photobucket.com/albums/z471/AdoCO/Zoe1.jpg)

Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 23. 12. 2010. 07:17:05
Upland -super slikice

-ajmo- ako još tko ima slikice da malo uživamo

Pozz svim špringerašima zagi
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: SUMO - 24. 12. 2010. 11:32:02
Lepo videti !

Ovo neka Amerika? :)

Daj neki detalj o psima.
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: HunterDon - 24. 12. 2010. 13:38:47
Bravo!!!

http://www.youtube.com/watch?v=SiJ0dR8G8yE# (http://www.youtube.com/watch?v=SiJ0dR8G8yE#)

 sauf
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 16. 05. 2011. 07:43:54
Jučer smo obavili parenjenaše kuje sa psom od Marine Tremski Habek.

Nadamo se kvalitenom leglu.

U atach-u je budući "tata" .
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: pinkopallino - 16. 05. 2011. 17:39:30
 d4 d4 d4
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 18. 07. 2011. 14:54:09
Imamo prinove-sve obavijesti na oglasima ovog portala.

Pozz svim ljubiteljima pasmine
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: pinkopallino - 26. 07. 2011. 15:43:55
-puno sreće d4 d4 d4
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 29. 08. 2011. 19:43:39
-štenci 6tj
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 02. 11. 2011. 09:33:29
- čekam novog gazdu -st 3,5mj( prvobiran u leglu)
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: Lovac - 02. 11. 2011. 10:05:26
 d4 Bravo Habek lijepi štenci i koliko ih je još ostalo?
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 02. 11. 2011. 14:42:35
Pozz dear Lovac zagi

-samo taj kojeg smo si izabrali za nas( na slici )
-ali smo kupili 2 nove kuje - LR i Nek pa je ovaj boy na prodaju

Lp i dobra kob

-idemo u nedjelju u prvi lov ove godine ekipa i ja

-a svima Vama želim dobru kob ove sezone zagi
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: dseme - 23. 11. 2011. 16:00:16
lep pozdrav svim špringerima,i marini tremski iz slovenije pozdrav i od puppy CRO NO 1
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: banjsakz - 23. 11. 2011. 17:15:14
jel prodan taj štenac...zanima me cijena ako nije...može na pp zagi
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 24. 11. 2011. 09:08:59
-prodano ali možda ima  Marina Habek Tremski još koje štene
(tata štenaca je isti- Trebron Borby uvezen iz Njemačke)
pa je nazovi na 098 715 480 d4

Lp
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: dseme - 24. 11. 2011. 09:39:18
da ima marina sada stence...lp
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: Upland hunter - 09. 12. 2011. 04:03:56
Par slika iz lova. Slikano je mobilnim pa nije naj bolja kvaliteta.
(http://i1191.photobucket.com/albums/z471/AdoCO/4-5.jpg)
(http://i1191.photobucket.com/albums/z471/AdoCO/5-3.jpg)
Ekipa
(http://i1191.photobucket.com/albums/z471/AdoCO/7-2.jpg)

Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: Lovac - 09. 12. 2011. 10:28:16
 zagi zagi Čestitamo, prelijepe fotke, gdje je to točno bio lov, i kakvi su uvjeti ima li dosta fazana?  d7
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: zmajcom - 09. 12. 2011. 18:31:33
Bravo!!Lijep lov
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: SUMO - 14. 12. 2011. 14:40:37
odlicno !
steta sto nisi blize.
pozdrav za sve kolege springerase!
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: dseme - 24. 12. 2011. 16:39:53
Par slika iz lova. Slikano je mobilnim pa nije naj bolja kvaliteta.
(http://i1191.photobucket.com/albums/z471/AdoCO/4-5.jpg)
(http://i1191.photobucket.com/albums/z471/AdoCO/5-3.jpg)
Ekipa
(http://i1191.photobucket.com/albums/z471/AdoCO/7-2.jpg)
super bravooo
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: ika - 21. 11. 2012. 12:19:32
Vidim da je ova tema malo zastarijela, pa ipak se nadam da će se netko došetat i priključit raspravi, pomoć oko nekih pitanja.
Pa da počnem redom, odlučila sam se nabavit špringera za lov, naravno poklon mom ocu, pa sad svi oni ispiti i to sve što se može i treba položiti, vidla sam da dosta tih pojedinosti ima za ptičare, goniće... ali za špringere i ne toliko, sad dal je to u tome što se smatra da se to zna i nije ništa posebno ili, što ja mislim - da jako mali broj ljudi ima špringera za lov, čitala sam sve starije postove pa mi je za oko zapelo polaganje IPO-a, te da bi se izašlo na taj ispit mora prvo dobiti ocjenu eksterijera- pa kako to ide, što je sve za to potrebno.
I još ako mogu pokoja Vaša iskustva oko polaganja ispita...  m1

 
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: šokac - 21. 11. 2012. 13:29:30
Ika , puno pitanja i teško je odgovoriti u jednom postu .

Većina odgovora na tvoja pitanja već postoje na forumu samo
treba malo potražiti .
Pošto vidim da postavljaš neka pitanja iz osnova lovne kinologije
pretpostavljam da nisi lovac . Da mi nebi nagađali, postoji na forumu
rubrika "Predstavljanje članova" . Tamo svratiš za početak a ostalo o
kinologiji ... vjerujem da će ti pomoći članovi foruma da pronađeš odgovor .
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: ika - 21. 11. 2012. 14:01:48
Istina,nisam lovac.. al nikad se ne zna možda jednom i postanem :)
znam da dosta toga ima ko što sam već i rekla, samo ne znam koliko se to promijenilo ili ostalo isto, i sad baš gledala u lovačkom vjesniku- IPO za goniče, IPO za ptičare.... i td, al nigdje nije navedeno za dizače,pa me u tom dijelu možda najviše strah da se ispiti ne održavaju rijetko, ili  ne znam...
stvar je u tome da bi ja odma na prvu htjela znati to ide tako i tako.. al izgleda sve postupno u hodu  uf  :P

P.S odo našvrljat nešto o sebi :P
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: šokac - 21. 11. 2012. 19:21:16
Ma bude , nebrini  happi

Ovo ti je za tekuću godinu od HKS .

http://hks.hr/web/dokumenti/kalendar%202012/sunjkavci/%C5%A0UNJKAVCI%20IPO%20PLAN%202012.pdf (http://hks.hr/web/dokumenti/kalendar%202012/sunjkavci/%C5%A0UNJKAVCI%20IPO%20PLAN%202012.pdf)

Ako baš hoćeš tu pasminu za lov onda gledaj da bude isključivo od
roditelja koji love . Dosta ih je u nelovačkim rukama kao kućni pSI .
Slabo se razumijem u špringere ali mislim da se od
šunjkavaca na IPO ne traži aport . Samo pretraživanje terena ,dizanje divljači i
naravno da se ne boje pucnja .
Prije ispita naravno ocijena eksterijera .

Ako pas u sebi ima imalo lovne genetike i izvodi ga se u polje mislim
da nećeš imati nikakvih velikih problema da položiš IPO .
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: ika - 21. 11. 2012. 20:30:22
Vidla sam već sve te infice, al sad s nestrpljenjem čekam za sljedeču godinu, ipak bebolinac ima samo 2 mjeseca, još ću se načekat do izlaska sa njim na IPO, al kolko sam se informirala o njima imaju urđeno aportiranje, nije sad tako savršeno da ga ne treba dotjerat al ipak treba radit ko i sa svakim psom.

To me najviše muči jer malo nađem informacije ovakve malo onakve, a točno o njima i nekih novijih i pouzdanijih nisam pronašla, najviše ima za ptičare, goniče i recimo stalnije pasmine, i o njima sam već pročitala toliko toga pa se uvijek zapitam dal možda i oni to tako sve moraju odradit....    gss
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: Upland hunter - 21. 11. 2012. 21:51:00
Slikano prije dvije sedmice u Montani.
(http://i1191.photobucket.com/albums/z471/AdoCO/Montana-Fall%202012/Oreo-1.jpg)
(http://i1191.photobucket.com/albums/z471/AdoCO/Montana-Fall%202012/OandI.jpg)
(http://i1191.photobucket.com/albums/z471/AdoCO/Montana-Fall%202012/IMG_7797.jpg)
(http://i1191.photobucket.com/albums/z471/AdoCO/Montana-Fall%202012/IMG_7809.jpg)

Poz.
Ado
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: ika - 21. 11. 2012. 22:12:16
 bravooo

sigurno si ih sve ponio kući  d2

možda će moje pitanje zvučat malo glupavo,al nemojte zamjerit tek se uhodavam, dal su to ženke špringera pa imaju tako kraću dlaku ili...
najprije sam pomislila da su njemački prepeličari... tako da opet na kraju nisa sigurna što su, jer imaju nekako kraće uši...

vjerujem da je gušt radit s njima:)
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: šokac - 21. 11. 2012. 22:21:40
Vidim da će biti veselo sa "neupoznatom "  Ikom  !       ref ref happi
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: Upland hunter - 21. 11. 2012. 22:33:11
Ika pitanje nikad ne moze biti glupo. Eh, da pokusam objasniti. Na slikama ima i muzijaka i zenki springera. Taj crno bjeli je moj 5 godisnji muzijak i ima jako kratku dlaku. Veoma laka za odrzavat :) Svi psi na slikama su radni springeri i vecina vuce korjene bas iz Engleske. Oba roditelja mog psa su uvezeni iz Engleske prije 5 godina. Tako da izgled radnih springera ovdje u Americi a i Engleskoj se razlikuje od show pasa. Rasa se vec davno rastavila na radne i izlozbene pse. Tako da radni psi ne ispunjavaju standarde kao sto je visina, cjelokupni izgled psa, duzina usiju, dlake itd. Vise se ulaze na radne karakteristike, njuh i nosenje glave pri radu, brzina pri pretrazivanju terena.....

Lov sa springerima je veliki gust :)  I razlikuje se od rada drugih lovackih pasa. Oni su veoma privrzeni svojim gazdama i zele da udovolje istog. Rade 20-30 metara od lovca i uvjek su u kontaktu sa lovcem.

Nadam se da sam ti pomogao sa mojim odgovorom.   
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: Upland hunter - 21. 11. 2012. 22:34:16
Vidim da će biti veselo sa "neupoznatom "  Ikom  !       ref ref happi

Tko pita ne skita ;)
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: ika - 21. 11. 2012. 22:40:32
Hvala na odgovoru i tako je tko pita taj ne skita :P

Ma sad mi je tek malo prije sinulo da mogu imat i kraču dlaku... samo kasno...
Al dobro, tu je to sve negdje u glavi samo treba poduže da izađe  z12

Stvar je u tome da kolko sam ja viđala i vidla imaju općenito dužu dlaku, što je malo recimo veselije čiščenje poslije lova od svih onih sitnih sjemenaka i čičkova.... koji su specijalnost u ovo vrijeme... srećom s tim sam već spraksana tako da neće bit problema :)
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: Upland hunter - 21. 11. 2012. 23:02:16
Ovdje (USA) prodaju sprej koji pomaze da se čičci odstrane. Neki koriste i maslinovo ulje.... Ja srecom nemam tih problema :) ponekad se pokoji uhvati na usima, ali to se lako odstrani.
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: ika - 21. 11. 2012. 23:12:51
Ma nije ni ovo teško, samo kad se ispraksiraš ide ko pod normalno... bez mazanja, sprejanja, al naravno ni ne čupka...
jer inače vjerujem da bi i pas proživljavao traume.... z5
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: ika - 20. 12. 2012. 18:28:40
Da malo osvježimo galeriju slika....  teaa

Astor zna i ne spavat...  superti
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 31. 12. 2012. 08:27:22
Ma bude , nebrini  happi

Ovo ti je za tekuću godinu od HKS .

http://hks.hr/web/dokumenti/kalendar%202012/sunjkavci/%C5%A0UNJKAVCI%20IPO%20PLAN%202012.pdf (http://hks.hr/web/dokumenti/kalendar%202012/sunjkavci/%C5%A0UNJKAVCI%20IPO%20PLAN%202012.pdf)

Ako baš hoćeš tu pasminu za lov onda gledaj da bude isključivo od
roditelja koji love . Dosta ih je u nelovačkim rukama kao kućni pSI .
Slabo se razumijem u špringere ali mislim da se od
šunjkavaca na IPO ne traži aport . Samo pretraživanje terena ,dizanje divljači i
naravno da se ne boje pucnja .
Prije ispita naravno ocijena eksterijera .

Ako pas u sebi ima imalo lovne genetike i izvodi ga se u polje mislim
da nećeš imati nikakvih velikih problema da položiš IPO .

Šunjkavci odnosno špringeri imaju na IPO aport sa suhog i iz vode d4
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: ika - 31. 12. 2012. 19:26:38

 Imala sam sreće pa sam naletila baš na lovne roditelje, to mi je i bilo važno :)
 Bilo je fora prošle nedjelje kad su lovci gablali kod nas pa bili i njihovi psi i sva divljač koju su ulovili pa je njuško ko veliki  ludiloo rep radi 100 na sat ko da maše zastavom  hao njuška dolje i pići  rol
 nije bilo problema sa ostalim psima što mi se također svidjelo
 a gospoda lovci samo ispituju koja je to vrsta i maze ga  just
 čekam da dođe raspored za 2013 godinu kod HKS-a
 Za aport znam da se traži oboje.
 Počeli smo već radit s njim, ništa pre zahtjevno ali ono osnovno da se odazove na svoje ime, da dođe, sjedne i legne- što je već odlično usvojio al ponavljenje ne škodi :))
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: best of habek - 03. 01. 2013. 08:17:34
-svim kolegama Sretna Nova i Dobra kob
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: ika - 07. 09. 2013. 23:09:48
Da malo obnovim temu  :smil4226ce1d491b5:

Astor prvi puta u lovu i nije prošo praznih "ruku"  gss
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: zhrvoje - 14. 03. 2019. 14:26:05
Pozdrav kolege, trazim stene Engleskog springer spanijela od lovnih roditelja...
Ako netko ima, ili ce imat ili zna nekog da ima molim da mi se javi.
Hvala unaprijed z10
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: Ideerp - 14. 03. 2019. 16:15:50
Otiđi na stanicu od HKS-a i vidi prijavljena legla,onda zovi čovika i pitaj...
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: zhrvoje - 14. 03. 2019. 16:23:56
Gledao nedavno, nema...
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: ivod - 14. 03. 2019. 16:27:36
Kolega Hrvoje, ako imate koga poznatog u LD Brezovica u Novom Zagrebu, pitajte tamo, imaju izvrsne španijele. Lovio sam kao gost i uživao gledati kako mali bageri furaju kroz kupinu, k'o da je zob...
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: ivod - 14. 03. 2019. 16:31:31
Ne sjećam se kad sam vidio pse koji tom lakoćom idu u draču. A sve polako.
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: zhrvoje - 14. 03. 2019. 16:55:07
Kolega Ivo upravo takav mi i treba ;).
Nazalost ne znam nikog u Ld Brezovica.
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: .44 ML - 14. 03. 2019. 18:57:58
Pozdrav kolege, trazim stene Engleskog springer spanijela od lovnih roditelja...
Ako netko ima, ili ce imat ili zna nekog da ima molim da mi se javi.
Hvala unaprijed z10

Ana marija Tašić
https://web.hks.hr/wp-content/uploads/2016/12/HKS-LEGLA-210518.pdf
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: leon - 14. 03. 2019. 19:15:10
Pozdrav kolege, trazim stene Engleskog springer spanijela od lovnih roditelja...
Ako netko ima, ili ce imat ili zna nekog da ima molim da mi se javi.
Hvala unaprijed z10

Mnogi špringeri ne javljaju trag glasom. Preporučam prepeličara, primjerni i za lov svinja i krvni trag.
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: Ideerp - 14. 03. 2019. 22:51:36
Špringeri koliko ja znam ne javljaju glaosom već govorom tijela pokažu da je divljač u blizini,Hrvoje ako ti treba pas za u draču i gusto e to ti ovisi od jedinke do jedinke,meni je seter ulazio u draču pa bi se toliko spetlja da bi i ja okrvavio ruke dok bi ga otpetljao.Ja sam pobornik engleza,pretežno engleskih setera ali veliko poštovanje imam prema oštrodlakim njemcima(za koje mislim da su najsvestraniji lovački psi) i prema epanjel bretonima(koji su izdržljivji i manji od svih ptičara) tako da ako ti je baš to grmlje problem,breton i oštrodlaki švabo ti tu ulaze bez problema,al opet ponavljam vidio sam i setera da ne žele u gusto a vidio sam i pointera šta po aport ulaze u draču,tako da sve ti je do jedinke,sretno u nabavi
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: zhrvoje - 15. 03. 2019. 03:39:35
Pravi springer treba biti sljedoglasan, sad druga je prica sto ima onih koji to nisu.
Ako ne nadjem springera drugi izbor je mali minsterlander pa tek onda bretonac. Ali springer je br. 1.
Ako netko zeli znat zasto, pa zato sto bas tako hocu z10
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: Kohorta - 15. 03. 2019. 06:55:42
Kolega je prije tri tjedna išao u Beograd po špringera i to je prevalio samo pola puta do vlasnika (300 km). Za detalje ne znam ali mogu ispitati ako te zanima. Znam da je cijena bila 300 eura sa svim potvrdama i da je od radnih roditelja.
lp,
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: zhrvoje - 15. 03. 2019. 08:20:07
Kolega Kohorta bio bih ti zahvalan ako mozes nabaviti kontakt.
Hvala unaprijed zagi
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: Ideerp - 15. 03. 2019. 08:26:56
Kolega Gale sa foruma ima ekstra minsterlandericu,rekao je da će je uparivati sad na proljeće,pa ako ne nađeš dobrog springera...
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: lovac10 - 15. 03. 2019. 09:49:56
Imam štence čokoladnih labradora, majka je moj pratitelj u lovu, zanimljivo je lovit s labradorima( barem meni). Ako nenađeš ove s popisa možda ti je ovo opcija. Volio bih da su više zastupljeni u lovu ali to je druga priča.
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: Kohorta - 15. 03. 2019. 13:02:27
Kolega Kohorta bio bih ti zahvalan ako mozes nabaviti kontakt.
Hvala unaprijed zagi
Evo upravo sam razgovarao sa kolegom i javit će mi kontakt čim stigne.
Ništa hvala,nadam se da ču pomoć i da pronađeš što tražiš.
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: zhrvoje - 15. 03. 2019. 16:26:47
Postovanje kolege, samo da javim da sam uspio pronaci i rezervirati stene kod gosp Bugarina iz Ivanić Grada. Ima jos jednu kujicu iz legla slobodnu ako je netko zainteresiran. Oba roditelja su radni psi, a exterijerno najbolji u rh.
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: Ideerp - 15. 03. 2019. 17:02:53
Sretno,trebat će vam,nego koje trenutno pse imaš?
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: zhrvoje - 15. 03. 2019. 17:13:15
Trenutno nemam psa.
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: .44 ML - 15. 03. 2019. 17:18:43
 z2 sretno i uživajte skupa  z6
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: zhrvoje - 15. 03. 2019. 17:42:43
Hvala kolega, trudit cemo se ;D z10
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: ivod - 16. 03. 2019. 11:07:53
Kolega Hrvoje, dajte, molim vas, sliku šteneta kada stigne. Špringeri su krasni psi.
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: Ideerp - 16. 03. 2019. 11:30:30
Ma nema engleza da je ružan,normalno ako je u tipu pasmine,al kad ja vidim setera sa onom glavom da nije "plemenita"...
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: ivod - 16. 03. 2019. 12:31:42
Seteri su također divni psi, a meni osobno gordon seter, pojam lijepa psa.
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: zhrvoje - 16. 03. 2019. 13:13:05
Kolega Hrvoje, dajte, molim vas, sliku šteneta kada stigne. Špringeri su krasni psi.
Kolega Ivo bit ce za 20tak dana z10
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: leon - 16. 03. 2019. 13:35:19
Htio sam i ja nabaviti springera ili prepeličara ali kod mene ima  jeseni puno suve trave, sjemena, ježeva... što uđe u dlaku i tu nastaje problem. Pametno, da nisam uzeo. Čak je problem sa seterima. Moramo ih malo pošišati.
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: Ideerp - 16. 03. 2019. 14:44:52
Ja doveo svoga na trening u polje prolazi čovjek sa unukom i govori da ima i engleze i gordone i da gordon ima bolji njuh od engleza,ima neku manu sa laktom pa nije za rasplod,a svejedno kaže da ne može u hrvatskoj naći pasa za uparit
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: fazan III - 19. 03. 2019. 20:19:57
Kolega zhrvoje,moze neki kontakt od gos.Bugarina u vezi one slobodne kujice.ili ako netko drugi od kolega forumasa zna tko ima stence za prodat ili ce uskoro imat molim info!hvala zagi zagi
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: zhrvoje - 20. 03. 2019. 11:58:53
Kolega fazan III, poslao sam ti pp z10
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: fazan III - 20. 03. 2019. 20:26:06
vidio,hvala i zagi
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: zhrvoje - 14. 04. 2019. 17:52:23
Šjor Ivo , evo slike kako sam obecao...
Nemoguce uloviti slike na nogama, previse je aktivna z10
Bit ce jos slika kasnije, tek je stigla doma..
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: Tyger - 14. 04. 2019. 19:36:39
Prekrasna!   nosl
Želim vam puno lijepih lovačkih užitaka.
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: Ideerp - 14. 04. 2019. 19:57:27
Igore prekrasna kuja
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: ivod - 15. 04. 2019. 19:08:41
Kolega Hrvoje, hvala na održanoj riječi. Netko reče da je kuja prekrasna, pa nećemo ljepotici tražit daljnjih epiteta. Boga mi, Misty je dobila ozbiljnu konkurenciju u ljepoti, čestitam vam, naguštat ćete vas dvoje lova !
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: zhrvoje - 17. 04. 2019. 12:05:33
Dvije manekenske slike u stavu.
Ucimo svaki dan nesto novo zagi
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: zhrvoje - 26. 12. 2019. 20:22:29
Moja Rudy je vec velika cura.... z10
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: tar - 26. 12. 2019. 23:53:46
Velika i lijepa cura i očito zna znanje! Bravo zhrvoje za oboje
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: Ideerp - 27. 12. 2019. 07:53:01
Prekrasna kuja
Naslov: Odg: ENG.SPRINGER ŠPANIJEL
Autor: magwin - 18. 04. 2024. 14:08:01
jel ima koji štenac za prodaju?
baš mi se sviđa ova pasmina.