Forum LOVAC

Lovna kinologija => Lovne pasmine => Autor teme: Gabro - 21. 12. 2018. 22:03:09

Naslov: Nestala kujica istarskog kratkodlakog goniča
Autor: Gabro - 21. 12. 2018. 22:03:09
Pozdrav kolege!!
U srijedu 19.12.2018. nestala mi je kujica istarskog kratkodlakog goniča. Stara je 7 mjeseci, odaziva se na ime Bela. Nestala je u kaštelanskom zaleđu, na brdu Kozjak, zadnji put viđena oko 1200 u srijedu, na Malačkoj, na parkiralištu blizu planinarskog doma. Na sebi je u trenutku nestanka imala kričavo žutu ogrlicu kao šta je vidljivo sa slika. Slike su nastale u trenutku kad je zadnje viđena. Kujica je uredno čipirana i tetovirana, socijalizirana i druželjubjiva, rado prilazi ljudima. Bio bih jako zahvalan na bilo kakvoj informaciji. Sve informacije na 0989368044 ili pp. Kujica je član obitelji i bilo bi jako lipo kad bi za Božić bila doma. Unaprijed hvala zagi zagi
Naslov: Odg: Nestala kujica istarskog kratkodlakog goniča
Autor: ivod - 22. 12. 2018. 11:45:00
O, je....mu mater, koja lipa kuja, ufam se kako nije srila vuka...
Idem odma napisat par riči na Survival forum, tamo je par Kaštelana i Trogirana, Segećana, koji se pentraju po Kozjaku.
Naslov: Odg: Nestala kujica istarskog kratkodlakog goniča
Autor: Ideerp - 22. 12. 2018. 13:41:52
Gabro sretno u pronalasku,nadam se da ćeš je nać,al rješi se briga za u buduće,kupi jedan Garmin,makar onaj najjeftiniji
Naslov: Odg: Nestala kujica istarskog kratkodlakog goniča
Autor: Gabro - 23. 12. 2018. 18:47:42
Garmin je kupljen več. Trebao joj oko vrata ić to jutro ali baterija se ispraznila. Jebena sreča!!
Je šjor Ivo sve sam pritražija nema joj ni traga ni glasa. Vuk na 2 ili 4 noge ja mislim, prije onaj na 2
Naslov: Odg: Nestala kujica istarskog kratkodlakog goniča
Autor: Ideerp - 23. 12. 2018. 22:41:12
To ti je sudbina,a ti mi "ljudi" ne idu u glavu šta "uzmu" pasa sebi iako vide tetovažu,ogrlicu...jadno i tužno
Naslov: Odg: Nestala kujica istarskog kratkodlakog goniča
Autor: Neno - 24. 12. 2018. 07:56:20
Mislio sam da je ta rabota izumrla s čipiranjem  mad
Naslov: Odg: Nestala kujica istarskog kratkodlakog goniča
Autor: grom - 24. 12. 2018. 21:13:27
Ma je klinac, kradu ih kako stignu. Jednog su našli po gps-u, ovaj nije imao pojma i objesio ogrlicu na zid, a psa vezao. Dobro je Gabro rekao, Vuk je. Sad na 2 ili 4 noge, to je pitanje. Gabro sretno, valjda će je netko vratit doma. Znam kako je to, zato više i ne držim goniče. Lipa je ko slika, ne bih se čudio da je tko stavio u auto i odveo tko zna di.
Naslov: Odg: Nestala kujica istarskog kratkodlakog goniča
Autor: Gabro - 26. 12. 2018. 20:34:12
Ma ljut sam ko ris nisam u lovu bio od onda!! Pretražio sve živo i oglasio na sve strane, poljepio slike s brojem, odnio u veterinarske stanice ma ni traga ni glasa!! Kujica je izašla na parking na Malackoj za planinarima, tu je dosta prometno ima dosta ljudi, dva planinarska doma su tu a i glavni prolaz za zagoru tako da tu svi lovci prolaze iz lova i u lov. To je stene od 7 mjeseci, izgubljena i dezorjentirana, odmah je došla na te ljude koji su brali mahovinu cim je cula glasove i pratila ih je sve do auta gdje su je i ostavili. Ne vjerujem da se ona vracala u teren tako izgubljena da bi je vuk mogao skupit, ona je trazila ljude, mene, vjerovatno se vrtila tuda po cesti. Ja sam tuda prošao mozda 2-3 sata nakon sta su je tu ostavili, i ne znajuci da je tu bila, ali vec je nije bilo. Kad sam saznao da je bila bio sam 5 dana zaredom tuda po 2-3 puta na dan, dozivao, trazio cak sam pustio i setera sa biperom i zvonom i sestru joj koja stekce za seterom tako da je ona u blizini i živa odmah bi došla. Prosao sam cijelo loviste tako. Cak i uz cestu gori doli da je nije auto puklo. Ni traga ni glasa...
Naslov: Odg: Nestala kujica istarskog kratkodlakog goniča
Autor: leon - 27. 12. 2018. 08:56:07
Možda obavjestiti i lokalni radio.
Naslov: Odg: Nestala kujica istarskog kratkodlakog goniča
Autor: leon - 27. 12. 2018. 08:58:24
Kod mene je praksa, da ljudi odmah prijave na lokalni radio. Ako pas nije ukraden završi u lokalnom azilu. Čak nam ljudi pokupe pse u lovu i odvezu ih u azil  mad mad. I meni več dvaputa.
Naslov: Odg: Nestala kujica istarskog kratkodlakog goniča
Autor: Neno - 27. 12. 2018. 15:18:15
Polako ali sigurno poprimaomo kretenizam od zapada.  pljus
Naslov: Odg: Nestala kujica istarskog kratkodlakog goniča
Autor: Gabro - 27. 12. 2018. 19:33:32
I evo konačno kraj priče!! Jutros sam primio poziv od prijatelja koji je odličan prijatelj sa vlasnicom lokalnog azila. Naime pustili smo priču čim se pojavi slična kuja da me odmah zovu. I tako je i bilo. Pojavila se gospođa koja je skupila kujicu i držala je kod sebe. Gospođa je negdje iz Zagreba i ona je htjela kuči i naravno zadržati kujicu i povesti je sa sobom u ZG. Kujicu je našla gdje je zadnji put viđena, vjerovatno čim je izašla na asfalt i "spasila je" i odvela je kuči, dok sam ja 8 dana ludovao po brdu tražio i dozivao, gubio živce, usrao Božić i sebi i obitelji. Naravno u azilu su rekli da kujica ima vlasnika koja je traži i gospođa je otišla. Kujica je u odličnom stanju šta je najvažnije i sve se dobro završilo  zagi zagi
Naslov: Odg: Nestala kujica istarskog kratkodlakog goniča
Autor: leon - 27. 12. 2018. 20:12:45
Ma super, sve dobro završilo  ref ref.
Naslov: Odg: Nestala kujica istarskog kratkodlakog goniča
Autor: Nosler - 27. 12. 2018. 20:27:41
Baš lijep kraj priče!! zagi
Naslov: Odg: Nestala kujica istarskog kratkodlakog goniča
Autor: .44 ML - 27. 12. 2018. 20:29:50
Ipak je ovo božićno vrijeme i želje se ostvaruju  z2
Naslov: Odg: Nestala kujica istarskog kratkodlakog goniča
Autor: fly - 27. 12. 2018. 20:57:48
Nek se sretno završilo. Zna cura gdje je dom.
Naslov: Odg: Nestala kujica istarskog kratkodlakog goniča
Autor: Ideerp - 27. 12. 2018. 21:55:17
Ajde neka si je naša,a tu "gospođu",blago rečeno retardiranu,bi nazva i "zahvalio" joj se na čuvanju pasa,pa vidiš pečat,vidiš ogrlicu i...ne isplati se uopće trošit riječi,neka je ona kod kuće,ne daj Bože nikome,skratila ti je život ja mislin bar 10 godina  happi
Naslov: Odg: Nestala kujica istarskog kratkodlakog goniča
Autor: Elegance - 27. 12. 2018. 22:22:45
Zacurila se cura za momkom kojim pa ipak doma došla!  zagi
Naslov: Odg: Nestala kujica istarskog kratkodlakog goniča
Autor: ivod - 28. 12. 2018. 08:51:36
Ajde, fala dragom Bogu. Posebno mi je drago zbog dice, mogu mislit koliko su se razveselili...
Naslov: Odg: Nestala kujica istarskog kratkodlakog goniča
Autor: Gabro - 28. 12. 2018. 12:39:37
Je jesu svi su sritni, tek ce sad bit razmažena do kraja!! Evo več smo jutros u lov bili malo. Ali ovi put oko vrata GPS, transparenti s adresom, imenom, sve mjere predostroznosti  ;D.
Naslov: Odg: Nestala kujica istarskog kratkodlakog goniča
Autor: Neno - 28. 12. 2018. 13:17:31
Rekoh ti ja da smo otišli na kvasinu!

Vidi žena pesa samog i odmah pomisli da je jadni mali nezbrinut, da je naletila na domaću vlajinu ona bi je zatirala kamenicama nazad gazdi  hao
Naslov: Odg: Nestala kujica istarskog kratkodlakog goniča
Autor: ivod - 28. 12. 2018. 14:10:44
Rekoh ti ja da smo otišli na kvasinu!

Vidi žena pesa samog i odmah pomisli da je jadni mali nezbrinut, da je naletila na domaću vlajinu ona bi je zatirala kamenicama nazad gazdi  hao
Istina živa  :smil4226ce1d491b5:
Naslov: Odg: Nestala kujica istarskog kratkodlakog goniča
Autor: Ideerp - 28. 12. 2018. 15:13:53
Ma Neno ako vidiš flurescentnu ogrlicu ili pasa ne diraš ili ga odvedeš u veterinara,"skratila" je Gabri život jedno 5 godina,al eto dobro se završilo