Forum LOVAC

Lovna kinologija => Lovne pasmine => Autor teme: john deere - 03. 06. 2007. 13:54:19

Naslov: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: john deere - 03. 06. 2007. 13:54:19
Da vam predstavim psa od mog jako dobrog prijatelja! Tek mu je godina dana, potomak je od Kastora (za one koje prate lovačke izložbe). Na izložbi u čakovu, 27.05.2007.,  14. memorijal dr. S. Romič osvojio je CAC i BOB, razred mladih.
Pas je fantastičan, koliko je lijep još bolje radi, vodoljubiv, poslušan, i sve sa godinu dana. eto malo da se pohvalim da i mi u Slatini imamo vrhunske pse!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: john deere - 03. 06. 2007. 14:35:48
evo i jedne iz lova u 1 mjesecu kad je imao 9 mjeseci! i jedna markirajuča!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Lovac - 04. 06. 2007. 23:14:50
Prekrasne fotke (ex bambikilleru)  ;D ;D Prijatelj ti ima prekrasnog psa!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: john deere - 05. 06. 2007. 09:48:16
prenijet cu mu to!

p.s. ex bambi_killer je samo ovdje. to mi je službeni username svugdje dalje. ako gdje naletiš na to, to sam sigurno ja! ;D ;D ;D ;D
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 25. 07. 2007. 14:47:04
 Cudi me da ostale kolege ne diskutuju o NKD pticaru :(
Najpopularnija rasa, izuzetnih osobina. Prohodao sam uz njih, trenutno imam svega 3 nemca :)
Kolega, pas je lep,
ali ja kao sudija - rep za nijansu usadjen (nosen) vise, ledjna linija bi morala biti zategnutija (ali ok - mlad je) i grudi za nijansu dublje.
Marka, slikaj ga bolje, nemci sa dobrim nosom uvek drze visoko glavu :)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: medo - 25. 07. 2007. 16:49:27
Pa i ja sam ih imao nekoliko i sad mi stari drzi kuju i psa(bracu) stare 15mj.
Prelijepi su.
Sto se tice samih pasa generalno je to da imaju dobar nos ali su teski za koristenje na otocima u kamenjaru.Vise puta se dogodilo da tako teski psi ne mogu maknuti nakon 3 sata rada na teskom terenu.Opet na poljima u Lici i po Dalmaciji bili su super.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: MP153 - 25. 07. 2007. 21:34:35
Gdje prevladava kamenjar, zbog težine izrežu jastučiče na stopalima i onda su van igre.
Zato im u ravnicama i visokoj travi nema premca.
Univerzalan pas, jako dobar i na krvnom tragu ako se nauči.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zoran - 25. 07. 2007. 21:57:18
ZA MENE SU NJEMACKI LOVACKI PSI NAJ BOLJI OD SVIJU STO POSTOJE, POGOTOVO PTICARI.
Ja imam jednu kratkodlaku njemicu,
i dva vajmarska pticara kuju i mudonjicu!  ;D
i prieje sam imo njemackog kratkodlakog picara to je bio DON
nikad bolje nista nisam imo a i siguro necu,dao bi ovo troje samo damijega nazad!

njemca moses sve nauciti i da ti pivu orvori i cigaru zapali
a o i u lovu ko ih nije vidio kako rade previse je propustio!!!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 26. 07. 2007. 08:31:45
Drago mi je da delimo isto misljenje. Kako ga nemci nisu `pravili` za kamenjar, to mu nije za zameriti.
Moj savet  - najbolja kombinacija nemac & springer. Nemac ce nekad odjuriti za srnom ili zecom, springer je uvek tu.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: MP153 - 26. 07. 2007. 09:18:25
Opet ću izvaliti jedan klasik; Nema lošeg psa, nego samo lošeg gospodara.
To kažem samo zato jer se ne slažem da je jedna pasmina najbolja a druge niže rangirane.
Svaka pasmina, pogotovo kod lovnih pasmina ima svoje glavne karakteristike a to se odnosi na način rada i uvijete( teren i ponedeblje ) lova ostale osobine su dosta slične a to je prvenstveno radi zajedničkih korijena.
Osobno smatram da su sve pasmine lovačkih pasa ravnopravne a razlika je samo u načinu i području lova. Znači odabrati onu vrstu psa koji će se na domačem terenu dati najviše.
Široka tema,...uh!
 

Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: dean - 26. 07. 2007. 09:28:10
Treba odabrati psa koji će najviše odgovarati terenu, divljači koja se lovi i načinu na koji ti loviš, te najvažnije koja vrsta se tebi sviča. Sve je to individualno, ali treba svakog psa podesiti po sebi i po mogučnosti ne ubiti ono kaj ga čini specifičnim. Znači recimo, ne tražit od setera ili pointera da radi blizu tebe kad su oni psi velikog radiusa kretanja.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 26. 07. 2007. 09:34:17
Tema jeste siroka, a necu se potpuno sloziti sa tobom. Ne moze Lada Niva da se trka sa recimo ,jurilicom` rs sa auto puta ali ni u blatu ne mogu se porediti.....
NKD jeste superioran u mnogim oblastima i nije bez razloga najpopularnija rasa u mnogim zemljama. Breton se sa njime ne moze porediti, a nisu ga nemci bez razloga ukrstali sa poenterom  - da bi dobio na brzini, plemenitosti i nosu.
Smatram da je svaki pas bilo koje rase individualna jedinka kao i covek, pa su varijacije moguce i izrazene....
pozz
V
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: dean - 26. 07. 2007. 09:50:41
Mislim SUMO da si nepravedno zakinuo bretonca. Ne kaže se čabe, največa snaga uz najmanju zapreminu. Duža dlaka mu omogučava da iz kupine izače bez ogrebotine, a znaš i sam kako kratkodlaki njemci znaju biti krvavi i nakon lova po snijegu ako ima pokorice. Bretonac manje jede, ne laje u kuči i najvažnije stvar cijeli dan će radit na 5 ako je mjerilo od 1 do 10. Dok će veči psi radit 2 sata na 10 a ostatak lova na 1. Svejedno mu je da li radi šljuke na kamenjaru ili donosi patke iz Save. Mišljenja sam da se jedan bretonac nema čega sramiti kad bi trčao pored njemca.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: medo - 26. 07. 2007. 10:37:35
Imao sam i jedne i druge.
Bretonac u kondiciji je brz i srcan dovoljno da prati svakog njemca.Moja bretonka je lovila kunice u trku i provlacila se tamo gdje njemac nije.Njemac ja samo za ravnoce i terene bez kamena ali bretonac je bas za sve.Ipak njemac ima nesto bolji nos vislji je i bolji za vodu.To znaci da nijedan nije iskljuciv,a ni bolji.
Osobno za ravnicu uzeobih prije njemaca,a bretonca za sve ostalo.
Meni osobno najbolji je eng.pointer sto se tice njuha,stila itd.
 z5 z4 z6
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 26. 07. 2007. 10:47:41
Nisam ga zakinuo, otac je imao par bretonaca pocetkom i sredinom 80 tih. Jako upotrebljiv pas, posebno kod lovaca koji psa moraju drzati u stanu. Medjutim, za njih volim da kazem - ma macka :) Imao sam mnogo prilike da vidim da mu i vece  blato predstavlja problem (za sape) i mnogo jos mana....ali da ne duzimo.  Mislim da je bretonac ok i ne slazem se da je NKD upotrebljiv samo u ravnici. z30
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: medo - 26. 07. 2007. 10:55:14
Pa nije samo za ravnicu jer dobar je i za brda ali u Dalmaciji-obala ili na otocima breton je bolji bar vecini.
Za sljuke sam uvijek vodio njemca u sume po Lici ali po otoku nikad jer bi za 2 h bio jadan rasturen.
E sad ima ionih koji imaju po 10 njemaca pa su mu psi svaki dan svjezi.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: dean - 26. 07. 2007. 11:11:23
Bretonac je lakši, što puno znači za terene gdje je sve kamen. Niže mu je težište pa lakše ide preko stijena, a i češče su promjene pravca kretanja, a to mu opet ide u prilog zbog veličine.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: MP153 - 26. 07. 2007. 11:34:52
Sumo, medo i deane, kao i svugdje pasa ima različite naravi, temperamenta i kvaliteta tako da ne možemo suditi po jednom primjerku cijelu vrstu.
Drago mi je da smo zaključili da svaka pasmina ima svoje kvalitete tako i prednosti i mane, zbog toga pogoduju različitim uvjetima i načinima lova.
Na nama je da odaberemo najpogodniju pasminu po poznatim kriterijima u odnosu na uvijete i želje našeg lova i da mu pržimo puno ljubavi koju će on višestruko vratiti.
Stoga, kao i kod ljudi, nema superiornije rase ili pasmine!

Pozdrav.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 26. 07. 2007. 11:43:49
ja nisam nikad bio bez 2 nemca za mene :)
Ali da se razumemo - ne mogu se porediti tereni u Srbiji i Dalmaciji, Lici itd...
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Huntercro - 26. 07. 2007. 11:47:13
Ja sam imao oštrodlakog nijemca bio je 50 kg i za vodu i za gustiš jer bio nezamjenjiv ali ako bi bilo vruče vani kad se lovi ne bi dugo radio ubijala ga vručina. Po strnjaku na prepelice sve je noge izranjavao na strnjak. Ali u vodi - nije mu bilo premca.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zoran - 26. 07. 2007. 11:48:20
Opet ću izvaliti jedan klasik; Nema lošeg psa, nego samo lošeg gospodara.
To kažem samo zato jer se ne slažem da je jedna pasmina najbolja a druge niže rangirane.
Svaka pasmina, pogotovo kod lovnih pasmina ima svoje glavne karakteristike a to se odnosi na način rada i uvijete( teren i ponedeblje ) lova ostale osobine su dosta slične a to je prvenstveno radi zajedničkih korijena.
Osobno smatram da su sve pasmine lovačkih pasa ravnopravne a razlika je samo u načinu i području lova. Znači odabrati onu vrstu psa koji će se na domačem terenu dati najviše.
Široka tema,...uh!
 

ja sam mislio na njepacke pasmine opcenito! a pticari posebno od svih izdvajam!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: MP153 - 26. 07. 2007. 11:51:46
Ok, dobro,...

Sada kad smo sve dogovorili, ko će da plati pivuč
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zoran - 26. 07. 2007. 11:54:52
ja pivu i ako treba janje
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 26. 07. 2007. 12:05:24
Pivo ne pijem, a kako sam svoju farmu ovaca skoro celokupnu prodao, moze i prase z10
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: MP153 - 26. 07. 2007. 14:06:11
Ajd dobro,..

Bitno je da je ekipa vesela,...

Pozdrav
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 26. 07. 2007. 14:53:12
Uvek to bilo najbitnije :D
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: kostoberstocher - 12. 08. 2007. 18:45:44
 z4  z4  z4


  Imao sam pre osamnaest godina vrhunskog bretona, lovio sa njim i bio zadovoljan, sve dok u moju kucu nije stiglo stene kratkodlakog nemca....
  Verujte mi kratkodlaki psi su vrhunski lovni psi -pticari  i sve mane koje im se prilepljuju su iz drugog faha, a sto rece Sumo , nemac+springer, moze i breton je u nekim situacijama prava stvar
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: dean - 13. 08. 2007. 08:55:16
z4  z4  z4


  Imao sam pre osamnaest godina vrhunskog bretona, lovio sa njim i bio zadovoljan, sve dok u moju kucu nije stiglo stene kratkodlakog nemca....
  Verujte mi kratkodlaki psi su vrhunski lovni psi -pticari  i sve mane koje im se prilepljuju su iz drugog faha, a sto rece Sumo , nemac+springer, moze i breton je u nekim situacijama prava stvar

Ja ne bi nikad lovio nemac+springer, jer je jedan pričar koji stoji na divljač, drugi je šunkavac koji u pravilu ne stoji (moj prepeličar stane ravno 2-3 sekunde, makar to od njega ne tražim)več ju diže i to najavljuje lajanjem kad doče na vruči trag. Ne puštanje glasa je teška mana kod šunjkavaca. Ako sa svakim loviš posebno, onda je to sigurno prekrasno jer možeš vidjet kako rade, kako imaju različite uročene osobine i svakom se divit zbog onog što mu je priroda dala.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 14. 08. 2007. 08:54:44
Kod mene kazu - ne kudi konja koga nisi jahao :-\
U principu springer kvari nemcu marku - pri lovu prepelica. Ali u gustisu i sumarcima gde nemac precesto ode za srnom ili zecom springer ti je uvek tu oko nogu - ulov zagarantovan :D
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: dean - 14. 08. 2007. 10:01:46
Ja ne bi nikad lovio nemac+springer, jer je jedan pričar koji stoji na divljač, drugi je šunkavac koji u pravilu ne stoji (moj prepeličar stane ravno 2-3 sekunde, makar to od njega ne tražim)več ju diže i to najavljuje lajanjem kad doče na vruči trag. (Dean)
ILI
U principu springer kvari nemcu marku - pri lovu prepelica. (Sumo)

Nismo li rekli istoč
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: lovacpd - 14. 08. 2007. 12:07:58
Da vam predstavim psa od mog jako dobrog prijatelja! Tek mu je godina dana, potomak je od Kastora (za one koje prate lovačke izložbe). Na izložbi u čakovu, 27.05.2007.,  14. memorijal dr. S. Romič osvojio je CAC i BOB, razred mladih.
Pas je fantastičan, koliko je lijep još bolje radi, vodoljubiv, poslušan, i sve sa godinu dana. eto malo da se pohvalim da i mi u Slatini imamo vrhunske pse!
Jedno pitanje, mozda nam se pravilnici na izlozbama razlikuju, ali da li je moguce da pas u razredu mladih dobije CACč
Inace strasan pas, tipican njemac...
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: dean - 14. 08. 2007. 12:21:27
SUMO će ti najbolje znat odgovorit na to, on je mečunarodni sudija za ptičare i dugogodišnji uzgajivač kratkodlakih njemaca.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 15. 08. 2007. 14:58:44
Ne moze ga nikako dobiti. Moze biti prvak razreda mladih.
Neko ti dao tu tituluč
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 15. 08. 2007. 15:00:16
Manje vise smo rekli isto - samo sto ja uvek imam dobre nemce, pa im ne smeta uletanje od strane springera :)
A lov fazana u pobrdju Srbije je posebna prica.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: lovacpd - 16. 08. 2007. 08:26:25
Nije niko,
nego mi palo u oci prvi post ovdje, znam da je moguce PRM, BOB, BOG, ali CAC nikako
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: dean - 16. 08. 2007. 09:01:23
Manje vise smo rekli isto - samo sto ja uvek imam dobre nemce, pa im ne smeta uletanje od strane springera :)
A lov fazana u pobrdju Srbije je posebna prica.
Svaki kraj ima svoje specifičnosti, zato je lijepo iči u goste!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 17. 08. 2007. 09:03:58
Uvek bilo dobar gost i jos bolji domacin!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: dean - 17. 08. 2007. 09:07:27
To se i ja trudim biti!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: kostoberstocher - 03. 09. 2007. 21:50:39
  Sumnjam da springer moze toliko da utice na marku nemca pogotovo sto nemac ide za nijansu dalje od springera tako da dok springer natrci on drzi marku. Springer odradjuje deo terena uz lovca i pokriva prazninu. Breton je pticar, staje u marku ali pravi nemcima vece probleme, jer psi pomisle da je macka u terenu pa ga gone kilometrima a od lova nista  ;)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 04. 09. 2007. 11:33:48
Kole, nemoj tako bretondzijama :) mada ja sve moje drugare zezam, ne vodite ih dok se lovi zec, aportirace ih moje svabe :)
a jesi ti nekad lovio sa springerimač
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Huntercro - 05. 09. 2007. 00:02:41
nemojte ubijati volju u meni za bretone  :) :-\.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: kostoberstocher - 05. 09. 2007. 08:14:15
  Ma nisam, nego ti pomazem u promociji ove rase  ::)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 05. 09. 2007. 10:43:00
Nema potrebe, to je cudo od rase. Sto bi rekla Marina iz Kutine - ko ih jednom drzi, `zarazi` se za ceo zivot.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Viktor - 05. 09. 2007. 10:45:45
Moram priznat da sam i sam na vagi, ako ništa drugo uzet ću jednu kuju uz još jednu njemicu, pa nek ih je troje  ;D ;D

To je ovisnost  8) 8) 8) 8) 8) 8) ali lijepa  8) 8) 8)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: kostoberstocher - 05. 09. 2007. 21:16:00
Slabo je springera na nasem trzistu, retki su
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Viktor - 06. 09. 2007. 08:07:19
Ja sam vidio u radu u Engleskoj u 7. mjesecu njihove radne springere i mogu ih nabaviti. Isto tako imam ponudu jedne engleske kokerice koja lovi ispod puške i jastrebova i svi njeni preci su radni psi da uzmem štene. Kuja radi izvrsno. Trenutno nemam mjesta no vjerojatno ću nešto uzet u bližoj budučnosti.
Jel kod tebe ima dosta divljačič

Pozdrav Viktor
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 07. 09. 2007. 08:37:04
engleski springeri su vrh.Nizi su (tako i treba da budu do 51cm) nego psi koje sam vidjao iz Italije.Ali sto su srcani....fantasticno. Moju kuju ciji je otac cist Englez, pario sam sa psom iz Finske.Stenci su u PM, vec love samo tako.
A Viktore, slabo imamo divljaci :D
ps
ovaj lov je sniman u obicnom LD, bice na novom disku. Bice jedan do j. kadar - pucam na zeca malo dalje, pogodak oba metka a za njim debela springerka u punom trku i posle 200-300 m besprekoran aport.... :D
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: dean - 07. 09. 2007. 08:42:36
SUMO legendo, skidam kapu!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Viktor - 07. 09. 2007. 22:19:25
Ovo je san!

Svaka čast!

Ja ću vjerojatno uvest tu špringericu iz Engleske, točan datum ne znam danas sam pričao sa prijateljem.

Pozdrav Viktor
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: hunter - 07. 09. 2007. 22:28:54
kad izlazi novi dvdčččč
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 09. 09. 2007. 16:01:12
eeh, to se i ja pitam. Joca opet u Mongoliji do kraja septembra
a bice do kraja godine, mozda i pre....a kakvih kadrova ima....ko ce da mi veruje da zaista nisam pucao na jakog srndaca u medalji...a snimljeno sve :)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 09. 09. 2007. 16:08:32
da me ne obrise moderator, tema je ipak nkd :)
listam stare slike, greota kakvog sam psa tragicno izgubio pre par godina...
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: ikova371 - 16. 09. 2007. 15:59:30
baš nekidan kapario jednog,stiže drugi tjedan,štene 3 mj,jedva čekam
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 16. 09. 2007. 20:48:56
koje liniječ
:)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: ikova371 - 17. 09. 2007. 13:22:52
koje liniječ
:)

neznam jel ću točno napisat al valjda češ skužit:hege haus ,radna linija
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Viktor - 17. 09. 2007. 21:54:28
Sumo tvoj izbor Hegehaus ili Pradelinensisč

Pozdrav Viktor
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 18. 09. 2007. 08:41:22
Da li cu skuzitč ;)
znam da je gdja Karin Straman pokojna, ali kad me vidi Pol Sigers njen vodic siroko se osmehne i srdacno pozdravi mladog kolegu.
Zadnje leglo koje sam imao bilo je od Tassa Hege Hausa, sad mi je tu njegova unuka.
Paradelinensis - uglavnom nikad. Hege Haus uvek, steta sto ne postoji vise kao odgajivacnica, ali legenda je ostala i traje.
Inace, na prostorima ex Yu odnosno Srbije i Hrvatske - radi se ono sto ni u ludilu ne bi uradili Italijani ili ne daj Boze Nemci. Ukrstaju se linije pasa iz Ceske, Nemacke, Italije plus domaci koji su negde izmedju. Dakle ne veliki i teski kao sto je bio Yard Hege Haus (doduse, sudio sam mu - pas ima PERFEKTAN nos) ali ne ni niski, odvratno ruzni poput nekih italijanskih pasa gde je forsirana brzina. Zna se kako nemac treba da trci i radi.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: dean - 18. 09. 2007. 08:52:32
Po mojem skromnom iskustvu Talijani vole da pas ima brzinu, jer su temperamentan narod. Mnogi čak kažu da su njihovi psi bezglavi trkači, možda je to pretjerivanje. ALi budimo realni, sve kaj je malo i brzo leti, njima je guba za lovit. A zato hoče i slične pse.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Viktor - 18. 09. 2007. 13:20:02
Ok hvala

Pozdrav Viktor
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: ikova371 - 18. 09. 2007. 20:15:30
Da li cu skuzitč ;)
znam da je gdja Karin Straman pokojna, ali kad me vidi Pol Sigers njen vodic siroko se osmehne i srdacno pozdravi mladog kolegu.
Zadnje leglo koje sam imao bilo je od Tassa Hege Hausa, sad mi je tu njegova unuka.
Paradelinensis - uglavnom nikad. Hege Haus uvek, steta sto ne postoji vise kao odgajivacnica, ali legenda je ostala i traje.
Inace, na prostorima ex Yu odnosno Srbije i Hrvatske - radi se ono sto ni u ludilu ne bi uradili Italijani ili ne daj Boze Nemci. Ukrstaju se linije pasa iz Ceske, Nemacke, Italije plus domaci koji su negde izmedju. Dakle ne veliki i teski kao sto je bio Yard Hege Haus (doduse, sudio sam mu - pas ima PERFEKTAN nos) ali ne ni niski, odvratno ruzni poput nekih italijanskih pasa gde je forsirana brzina. Zna se kako nemac treba da trci i radi.
tako je nisu veliki ni teški,al ni mali i ružni,srednji,lijepe grače i radni,bar ove što sam vidio,znači nisam pogriješio u izboru,inače mi je pomogao moj prijatelj i golega pirš iz vp-a u izboru
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: john deere - 18. 09. 2007. 20:48:51
ajd kad dobiješ psa slikaj ga i tavi slikice na forum! ::)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 19. 09. 2007. 11:11:53
Samo ti okaci sliku, uslikacu i ja moju novu nadu uskoro. Ionako samo pici mlevenu govedinu, sija se samo tako :)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: ikova371 - 19. 09. 2007. 20:01:29
ok,evo danas zašalovao boks,sutra betonaža,za vikend varenje i ako bog da,pon ili uto je kod mene
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: dean - 20. 09. 2007. 08:46:49
Hočemo slike! Da vidimo novu nadu.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: medicus - 20. 09. 2007. 21:54:18
ok,evo danas zašalovao boks,sutra betonaža,za vikend varenje i ako bog da,pon ili uto je kod mene

malo OT-bolje ti je stavit batudu(onaj soder velicine sake) kao podlogu dubine 40 cm,to sam ja svom stavio,manje hladi zimi od betona,ljeti se manje grije,lakse za izraditi nego betonirati,fekalije i eventualni paraziti se ispiru u dublje slojeve,nema spustenih stopala ni rasirenih prstiju,dekubitusa,ali obavezno stavi drvenu resetku da moze na njoj lezati d4
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: ikova371 - 21. 09. 2007. 08:52:23
ok,evo danas zašalovao boks,sutra betonaža,za vikend varenje i ako bog da,pon ili uto je kod mene

malo OT-bolje ti je stavit batudu(onaj soder velicine sake) kao podlogu dubine 40 cm,to sam ja svom stavio,manje hladi zimi od betona,ljeti se manje grije,lakse za izraditi nego betonirati,fekalije i eventualni paraziti se ispiru u dublje slojeve,nema spustenih stopala ni rasirenih prstiju,dekubitusa,ali obavezno stavi drvenu resetku da moze na njoj lezati d4
to će bit natkrit boks sa kučicom unutra,razmišljao sam o šljunku,al ja živim u gradu i lakše mi je počistit s betona i neugodan miris se riješi pranjem,a kak češ to sa šljunka.al malo smo skrenuli s teme,valjda će doč brik do kraja idučeg tjedna pa će i slike
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: madhunter - 23. 09. 2007. 06:06:35
Po meni ništa ne fali betonskom boksu jer je jednostavan za održavanje.Ima neurednih pasa pa si sa daskom na podu komliciraš čiščenje.
Napravi malo veču kučicu sa ravnim krovom i pas će ti spavati na njoj, a kad zahladi uči će unutra.
 
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 24. 09. 2007. 15:51:17
Nema boksa bez kvalitetnog betona sa padom. Takodje, kad se betonira, neki minimum je 3-4 nedelje, bez stavljanja pasa unutra.
Moji boksevi imaju pad, slivnik i povezani su sa kanalizacijom. Milina
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Huntercro - 24. 09. 2007. 23:07:38
Takvi su i moji. Povezani u kanalizaciju, svaki dan operem vodom i nemam brige.  d4
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: john deere - 26. 09. 2007. 19:09:26
Ne moze ga nikako dobiti. Moze biti prvak razreda mladih.
Neko ti dao tu tituluč

sto se tice titule CAC u potpunosti ste u pravu obojca. Ja sam krivo napisao, tj. bio sam krivo informiran. Pardonček!
P.S. Pas je tragično poginuo!  :'(
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Huntercro - 26. 09. 2007. 21:32:49
Velika šteta
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Jana - 06. 10. 2007. 10:23:27
(http://i234.photobucket.com/albums/ee310/lucajana/7.jpgčt=1191658957)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Jana - 06. 10. 2007. 10:27:01
(http://tbn0.google.com/imagesčq=tbn:q5AMz1bkTxG9qM:http://www.getapuppy.ca/images1/german%2520pointer%2520short%2520hair.jpg)(http://tbn0.google.com/imagesčq=tbn:-NnmygDq-YHkeM:http://www.mustangcreekkennels.com/images/ehp.jpg) d7
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zoran - 06. 10. 2007. 11:10:20
jeli ovaj NKP isto tvoj  ččč
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Jana - 07. 10. 2007. 11:11:37
jeli ovaj NKP isto tvoj  ččč
  ;D Da bar je...Google Zorane...
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: ikova371 - 09. 10. 2007. 00:10:07
evo brika
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Lovac - 09. 10. 2007. 00:38:40
ako je tvojčč premjesti čemo da u temu: moji psi  d1
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: dean - 09. 10. 2007. 08:31:55
evo brika
Sliči jako Viktorovoj i Tihomirov kuji, valjda ista linija.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: john deere - 09. 10. 2007. 11:39:01
mali je prelijep. Stavit ću i ja slike od novog štenca kojeg ja prijatelj Palčič nabavio!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: john deere - 09. 10. 2007. 15:15:32
mali Lord! Otac Kastor, kuja je ja mislim iz Mačarske! Ova druga slika je friška od jučer, ima 3 mjeseca! Mali će biti zvijer, več je u planu kup Sv. Huberta za koju godinu! :P
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zoran - 09. 10. 2007. 15:30:03
prekrasno stene!
meni se jako dopadaju bas takvi jednobojni!!
jest da je i moja kuja prkrasana ali ipak vise volim jednobojne njemce  d4
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Dik - 09. 10. 2007. 18:59:42
Pas je predivan.I kod nas ima nekoliko primeraka ovakvih pasa. Lp iz SLO
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 10. 10. 2007. 15:12:51
eh stete, sa posla ne mogu da vidim ni jednu sliku a od kuce da. Zasto je to takoč
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zoran - 10. 10. 2007. 15:14:52
eh stete, sa posla ne mogu da vidim ni jednu sliku a od kuce da. Zasto je to takoč

pa valjda zato sto trebas da radis na poslu a ne ljencariti  :-[  ;D

ja sa posla vidim slike
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 10. 10. 2007. 15:20:28
Umece pravog menadzera je dobra organizacija, samo da se zna. z1
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 10. 10. 2007. 19:38:46
Steta sto se ne vidi iz profila. Deluje lepo i vrhunski odnegovano. Sija se sto bi rekli.
Inace ima plitke grudi, bez obzira sto je mlado, okacicu sliku 4 meseca stare kujice grudni kos za medalju. Jos da je samo uslikam, previse je zivahna :)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: john deere - 10. 10. 2007. 20:03:47
što se tiče opisa ovog šteneta mislim da je preuranjeno govoriti o takvim stvarima tako ozbiljno,znamo jako dobro u kakvim se sve procesima nalazi štene tijekom odrastanja,pa nam svaki čas izgleda sad ovako ,sad onako(leča ,prsa,glava,) i stalno iščekujemo kakav će biti, a moje mišljenje je da za neku ozbiljnu i tzv. zaključnu ocjenu treba ipak pričekati i do 8-9 mjeseca života šteneta,s tim da je ovo slikano tek toliko da se pokaže pas,ali čemo vam uskoro pokazati neke nove sličice. d4

P.S. ovo piše vlasnik psa. samo da se zna! ;)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: john deere - 10. 10. 2007. 20:11:17
evo i jedna stranica za ljubitelje kratkodlakih njemaca. Na njoj imate rezultate i slike  sa ovogodišnjeg IKP-a 2007. održanog u Austriji!

http://www.deutsch-kurzhaar.de/
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zoran - 10. 10. 2007. 22:23:17
što se tiče opisa ovog šteneta mislim da je preuranjeno govoriti o takvim stvarima tako ozbiljno,znamo jako dobro u kakvim se sve procesima nalazi štene tijekom odrastanja,pa nam svaki čas izgleda sad ovako ,sad onako(leča ,prsa,glava,) i stalno iščekujemo kakav će biti, a moje mišljenje je da za neku ozbiljnu i tzv. zaključnu ocjenu treba ipak pričekati i do 8-9 mjeseca života šteneta,s tim da je ovo slikano tek toliko da se pokaže pas,ali čemo vam uskoro pokazati neke nove sličice. d4

P.S. ovo piše vlasnik psa. samo da se zna! ;)

upravu si gazda!
sad se ljepo, u moj-pas moji psi, otvori novu temu i salji slike svaki tjedan heheh jednu po jednu!  z7
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: ikova371 - 10. 10. 2007. 22:52:19
Steta sto se ne vidi iz profila. Deluje lepo i vrhunski odnegovano. Sija se sto bi rekli.
Inace ima plitke grudi, bez obzira sto je mlado, okacicu sliku 4 meseca stare kujice grudni kos za medalju. Jos da je samo uslikam, previse je zivahna :)
jel to govoriš za brika il za ovog smečeg štenčiča
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 11. 10. 2007. 08:59:39
Mislio sam na smedjeg. Momci, iako imam malo godina, kroz ruke mi je proslo mnoogo nemaca. Slazem se da su stvari kod stenadi relativne i da se menjaju iz dana u dan, medjutim dubina grudnog kosa je pored istrcavanja i plivanja limitirana genetikom.Kad uslikam pse koje imam, nastavljamo diskusiju, vazi seč
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: john deere - 11. 10. 2007. 11:28:45
naravno da čemo nastaviti diskusiju. Javit ću vlasniku psa, a i on je rekao da će ga slikati u boljoj poziciji pa ću stavit slikice. Jooooj, a tek kad je nabavim njemca, di će nam biti kraj!! Onda ih dovedemo do tebe u Srbiju na stručnu procjenu! z10
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 11. 10. 2007. 12:26:21
Nema problema. Ne morate u Srbiju, spustite se do Klapne u Hercegovinu i on ima ponesto iz moje odgajivacnice.
Ili provrtite knjigu Istorija KD Zadar, pa na negde pri kraju na skoro pola strane ima jedan u tipicnoj marci na skoro pola strane, pise Aris....zbog njega je cika Jovica presao na nemce... ili pitajte Ivu Govorcina sa kojom je kujom osvojio kup Sv.Huberta 1986 ili 87, to sam zaboravio pa procenite vi malo moje, da ne bude samo ja pala.udim :)
i ono sto sam zaboravio u prethodnoj poruci a tice se ,krajnjeg` izgleda steneta - kad bi odgajivac znao koje ce biti najbolje, samo bi on imao sampione :) z1
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Viktor - 12. 10. 2007. 08:34:39
Lijepi psič  :)

Ja imam još jednu kujicu uzeo sam ju pred 10 dana od Harija, otac je njegov Jeck Lardowik, bila je u njegovom kombiju, ima osam mjeseci jučer sam imao marku na jarebice na 15 metara. Stil zanimljiv  ;D nos isto tako  ;D no vidit čemo  z30 z30
Uzet ću fotič pa ću probat nešto uslikat.

Pozdrav Viktor
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: dean - 12. 10. 2007. 08:54:20
Lijepi psič  :)

Ja imam još jednu kujicu uzeo sam ju pred 10 dana od Harija, otac je njegov Jeck Lardowik, bila je u njegovom kombiju, ima osam mjeseci jučer sam imao marku na jarebice na 15 metara. Stil zanimljiv  ;D nos isto tako  ;D no vidit čemo  z30 z30
Uzet ću fotič pa ću probat nešto uslikat.

Pozdrav Viktor
Ja se pozivam da to dođem vidjet.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Viktor - 12. 10. 2007. 08:59:16
hehehehehehehehehheeheh može, dogovorit čemo samo ne ovaj vikend jer imam gužvu.

Javi se!

Pozdrav Viktor
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Viktor - 14. 10. 2007. 13:55:19
Evo male Ori, kujica kčer Harijevog Jecka Lardowika. Ovo su slike od jutarnjeg treninga na jarebice. Nakon što smo se provezli dva kruga da krenemo na vjetar kujica je izvrsno odradile jarebice s obzirom da ima punih 8 mjeseci  ;D ;)
Livade su po 100-150 metara širine, galop u stilu, nošenje glave lijepo i visoko  ;) i realizacija  :D :D :D :D
Osječaj kada ovako stane na jarebice NEMA NOVACA DA SE PLATI  :) :) bile su dobrih 20 metara ispred nas i korektno je vodila do kraja  :D :D

(http://i14.photobucket.com/albums/a336/jastreb/Ori1.jpg)

(http://i14.photobucket.com/albums/a336/jastreb/Ori2.jpg)

(http://i14.photobucket.com/albums/a336/jastreb/Ori3.jpg)

Pozdrav Viktor

P.S. Mislim da će bti dobrog sokolarenja ako Bog da sreče i zdravlja :) :)!

Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 14. 10. 2007. 19:12:47
Lepo zaista!
Do kraja nedelje cu valjda uslikati malenu u dvoristu. AKo ne u nedelju sa fazanima sigurno :)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Viktor - 14. 10. 2007. 20:21:01
Hvala!

Daj ako češ biti u prilici i slike sa svojih terena, to volim uvijek vidjet  8) 8) 8) 8)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 14. 10. 2007. 20:43:23
Trudicu se zaista.
A cek, odakle je ta odgajivacnica Lardowikč :P
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 14. 10. 2007. 20:47:57
Doduse i kad mene neko slika, obicno mu igra ruka....
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zoran - 14. 10. 2007. 20:51:23
Evo male Ori, kujica kčer Harijevog Jecka Lardowika. Ovo su slike od jutarnjeg treninga na jarebice. Nakon što smo se provezli dva kruga da krenemo na vjetar kujica je izvrsno odradile jarebice s obzirom da ima punih 8 mjeseci  ;D ;)
Livade su po 100-150 metara širine, galop u stilu, nošenje glave lijepo i visoko  ;) i realizacija  :D :D :D :D
Osječaj kada ovako stane na jarebice NEMA NOVACA DA SE PLATI  :) :) bile su dobrih 20 metara ispred nas i korektno je vodila do kraja  :D :D


Pozdrav Viktor

P.S. Mislim da će bti dobrog sokolarenja ako Bog da sreče i zdravlja :) :)!








 d4  ma nema govora mozes je vec u brozu saliti!  d4
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Viktor - 14. 10. 2007. 20:57:13
Trudicu se zaista.
A cek, odakle je ta odgajivacnica Lardowikč :P

hehehehehehehehehe top psi nema šta, a Hari je majstor za vočenje nema šta. Vidio sam sina od njegovog Amora koji je prošle godine uzeo najviše titula......strašno kako pas od nepunih godinu dana radi....stil, galop, držanje glave......čovjek ne može vjerovat očima!!!!



Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Viktor - 14. 10. 2007. 20:59:57
ma nema govora mozes je vec u brozu saliti!

Hahaha hvala  :) :)

Sumo daj koji veči format ako imaš to su prekrasni tereni!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 15. 10. 2007. 08:17:00
Bice jos slika.
A za Harija, sudio mu moj matori u Zadru 80tih, on imao cuvenog debelog bretona, isao kao metak. Posalje ga moj matori u baraz, ono ostali kad su videli debelog bretona, poceli da se smeju, uglavnom Hari i taj debeli ih izj.. za titulu, breton razbio kako je trcao.

Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Viktor - 15. 10. 2007. 09:07:46
heheheheheheheheehehe legenda  ;D ;D ;D

Hočeš ti bit ove ili iduče godine u Zadruč
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 15. 10. 2007. 09:29:41
tesko, nemam vremena, nema vise ni cika Jovice....ali vredelo bi setiti se onih lepih detelina u Bokanjcu recimo.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Viktor - 15. 10. 2007. 15:31:11
Probaj ako možeš ja te vozim u autu od baterije do baterije. Ja isto dođem na jedan dan.

Pozdrav Viktor
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 16. 10. 2007. 08:28:31
Hvala unapred, ima dana mozda dogodine kad se ova mlada nada formira skroz :)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Viktor - 16. 10. 2007. 11:09:35
Odlično!

Pozdrav Viktor
Naslov: Njemacki kratkodlaki pticar
Autor: mijo - 05. 11. 2007. 09:17:30
Sto vam se cini od ovog grla  z2

(http://img158.imageshack.us/img158/782/dsc00027co4.th.jpg) (http://img158.imageshack.us/my.phpčimage=dsc00027co4.jpg)
(http://img256.imageshack.us/img256/8761/dsc00091ks9.th.jpg) (http://img256.imageshack.us/my.phpčimage=dsc00091ks9.jpg)
(http://img117.imageshack.us/img117/1059/dsc00105hq7.th.jpg) (http://img117.imageshack.us/my.phpčimage=dsc00105hq7.jpg)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: kiza - 28. 11. 2007. 22:13:51
Da li mislite da je linija Hege-haus kod nas vec pomalo falsifikovana č Za takav renome jedne odgajivacnice jako mi je glupavo da se stenad kome je jedan od roditelja ili dedovi i pradedovi hege-haus prodaju za 100 evra č
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Viktor - 28. 11. 2007. 22:16:10
Da li mislite da je linija Hege-haus kod nas vec pomalo falsifikovana č Za takav renome jedne odgajivacnice jako mi je glupavo da se stenad kome je jedan od roditelja ili dedovi i pradedovi hege-haus prodaju za 100 evra č

I ja sam o tome razmišljao zašto je to tako i niti sam nemam odgovorač!č!

Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 29. 11. 2007. 16:05:15
Cek, gde se prodaje, stač
Gdja Karin (vlasnica) je pokojna odavno.
Kolale su razne price, ali video sam dosta tih pasa i retko za koga bi se mogla naci zamerka, osim sto su pojedini, kao sto je Yard npr bili malo glomazniji. Odgovorno tvrdim da su to psi odlicnog nosa, jakog karaktera i dobrog temperamenta. Sad, vreme prolazi......
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: madhunter - 29. 11. 2007. 18:46:58
Ako netko treba štenad kratkodlakih ptičara, čovjek ih hitno rješava! Stari su 3 mjeseca!
tel.098/496 515
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Viktor - 30. 11. 2007. 11:46:04
Cek, gde se prodaje, stač
Gdja Karin (vlasnica) je pokojna odavno.
Kolale su razne price, ali video sam dosta tih pasa i retko za koga bi se mogla naci zamerka, osim sto su pojedini, kao sto je Yard npr bili malo glomazniji. Odgovorno tvrdim da su to psi odlicnog nosa, jakog karaktera i dobrog temperamenta. Sad, vreme prolazi......

Ne sumnjam u tvoje riječi  d1 d1

Pozdrav Viktor
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: mijo - 24. 11. 2008. 22:33:46
njegov danasnji ulov

(http://img98.imageshack.us/img98/4346/dsc00768zo1.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img98.imageshack.us/img98/dsc00768zo1.jpg/1/w615.png) (http://g.imageshack.us/img98/dsc00768zo1.jpg/1/)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 25. 11. 2008. 09:55:44
Lepo pozira.
Od kojih je pasa?
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: mijo - 25. 11. 2008. 16:23:02
uf sumo majka je od očka a otac je čeških linija
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 28. 11. 2008. 10:26:48
Cesi su uvek imali mnogo dobrih linija i pasa.
Samo napred, dobar pogled!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SEJFO - 30. 11. 2008. 12:42:45
 Ćaos!!! ;) ;)
Lijep Hund, lijep mu i ulov- nije mu ni puška loša!!! d4 z10
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: STARI AVDZIJA - 30. 11. 2008. 14:54:45
uspješno ,a kolke su zečine još malo pa ko magarad ;) z10 čestitke svakako
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: john deere - 14. 12. 2008. 17:29:25
ak se netko ne sjeca, ima na stranici 6 ove teme slike iz mlađih dana. sad je to mrcina koja rastura! na slici je ponosni vlasnik!
(http://img125.imageshack.us/img125/1299/img1198mq3.jpg)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SEJFO - 14. 12. 2008. 21:33:36
 Svka čast ima pravog hunda!!! d4
čestitam mu na uloženom trudu oko ugoja!! z10
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: john deere - 14. 12. 2008. 21:43:14
 sor
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SEJFO - 14. 12. 2008. 21:46:55
 Nisi dobro pročitao!!! ;) ;) ;) ;D
pročitaj ponovo!! zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: john deere - 14. 12. 2008. 22:16:03
moja greska, ispričavam se, nisam čitao pažljivo! sad bi obrisao al nema opcije!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SEJFO - 14. 12. 2008. 23:15:55
 Hej ÐŽoni!! d4
 Nemoj se ljutiti ja sam prepravio svoj post od zafrkancije, ti si dobro pročitao, a ja sam stvarno mislio da je tvoj pas!!!
 Nemoj se ljutiti ti si moj jaran!!! ;D z10 zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: john deere - 14. 12. 2008. 23:40:55
a svaka ti čast!  hao just
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 15. 12. 2008. 13:00:02
Izuzetno lep pas !
Steta sto nije moguce videti pun profil glave i da li ima fanona.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 15. 12. 2008. 13:08:48
Delic od proteklih nedelja

Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 15. 12. 2008. 13:10:53
Ista nemica malo blize
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Jackal - 15. 12. 2008. 15:34:38
ak se netko ne sjeca, ima na stranici 6 ove teme slike iz mlađih dana. sad je to mrcina koja rastura! na slici je ponosni vlasnik!

Lijep pas ali čini mi se da je možda malo prekratak u odnosu na visinu ili mi se samo čini zbog kuta slikanja i zato što slikom nije obuhvaćena cijela glava.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: nazime - 15. 12. 2008. 16:01:32
ak se netko ne sjeca, ima na stranici 6 ove teme slike iz mlađih dana. sad je to mrcina koja rastura! na slici je ponosni vlasnik!

Lijep pas ali čini mi se da je možda malo prekratak u odnosu na visinu ili mi se samo čini zbog kuta slikanja i zato što slikom nije obuhvaćena cijela glava.


Kak nije obuhvaćena cijela glava? Pa povucite sliku  desno.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: john deere - 15. 12. 2008. 16:50:10
Izuzetno lep pas !
Steta sto nije moguce videti pun profil glave i da li ima fanona.

slikat cu ga ja opet cim odemo u akciju, iz svih profila! ali imas sliku u ne bas najboljoj pozi u izvjestajima iz lova!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: STARI AVDZIJA - 15. 12. 2008. 16:55:25
Izuzetno lep pas !
Steta sto nije moguce videti pun profil glave i da li ima fanona.

slikat cu ga ja opet cim odemo u akciju, iz svih profila! ali imas sliku u ne bas najboljoj pozi u izvjestajima iz lova!
jedno je slucajna postavka ili uhvačen trenutak u objektiv a drugo prezentacija,malo više posjete temi prezentacija pasa i primjena pa da vidiš efekte kad napraviš takve snimke jarane.
npr.snimak glave iz poluprofila ovako
(http://img218.imageshack.us/img218/6200/barakglavadobrogtipaidlja6.jpg)
kao i profil izbliza daće jasan utisak posmatraću a kako psa postaviti za snimak cijele figure vidi temu i ako hočeš to primjeni i postaješ umjetnički fotograf ;)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 16. 12. 2008. 15:12:20
Prekratak?
auuuuu,
a sta bi sa prvobitnim da nemac treba da bude kvadratican?
Redzo, uz srdacan pozdrav, mislim da si promasio temu z10
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: File - 16. 12. 2008. 16:17:27
Sumo ljudi to zaključuju zato šta je u zadnje vrijeme bar kod nas sve više tih nekakvih dugačkih i onda se zapravo i gubi percepcija o pravom njemcu koji mora bit kvadratičan,u mene je jedna kuja 100 kvadratna a jedna je malo duža i svi koji se baš ne kuže 100% u standard kažu mi da je ta koja je kvadratična i zapravo prava malo kratka
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 17. 12. 2008. 09:58:48
Postovani kolega,
a sta je to pravi nemac?
Secamo se slika kakvi su nemci bili pre 100 godina? Nepobitna je cinjenica da je na sadasnji izgled nemca uticao i poenter. A kakvu situaciju imamo danas?
Gomila pasa iz Italije i `nemci` koji ne lice ni na sta a markiraju na 60 ili 80 metara, imaju neprirodne vratice i nemaju stila uopste.
A onda oni iz maticne zemlje, preveliki, glomazni.....I sami Nemci su dozvolili izmenu standarda pa tolerisu svetle oci, duze i vece pse....
Ova tema bi zahtevala mnogo postova i svega ostalog. Kolegin pas je jako lep i drago mi je da uziva u lovu.
Srdacan pozdrav
!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: STARI AVDZIJA - 17. 12. 2008. 14:32:31
Prekratak?
auuuuu,
a sta bi sa prvobitnim da nemac treba da bude kvadratican?
Redzo, uz srdacan pozdrav, mislim da si promasio temu z10
kolega Šumo ja nisam opisivao psa uopće samo sam sugerisao za slikanje koje će bolje predstaviti psa i prezentirao snimak glave poluprofila kod baraka na isti naćin slikano njemca ili bilo kojeg drugog psa moći će se prilićno donijeti utisak o obliku glave,nisam pristalica 100% ubjeđenja da slika može kazati sve o psu prije svega jer nedostaju provjere kretanja,pa ako analiziraš ponovo mislim da ćeš skontati da nisam promašio temu nego samo sugerisao kako bolje prezentirati psa na fotki,pozzzz. ;)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: dean - 17. 12. 2008. 14:49:54
Kako li je SUMO samo znao da ti misliš na kvadratičnost psa?!?!?!?!? ako ti to nisi, a nisi, to napisao. hehehe
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 23. 12. 2008. 12:06:36
 z10
momci, sto ja imam nemca mladoooog..... d4
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: dean - 23. 12. 2008. 12:14:05
Slika vrijedi više od 1000 riječi!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: STARI AVDZIJA - 23. 12. 2008. 14:53:33
z10
momci, sto ja imam nemca mladoooog..... d4
kolega Šumo stavljaj šta čekaš,osvežavaj temu :smil4226ce1d491b5:
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 25. 12. 2008. 14:40:45
Vi to mene malcice z10
ne voli da pozira, ispala je `drhtava` slika, inace ima jacu glavu
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: STARI AVDZIJA - 25. 12. 2008. 14:56:59
šumo jesi skroman,slikaj više puta i istrči psa daj malo prirodnosti i neće biti "drhtavo" ;)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 25. 12. 2008. 15:54:55
letele patke i previse,
ko da stigne sve da slika,
a i nisam vodio samo njega.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SEJFO - 25. 12. 2008. 16:04:43
Vi to mene malcice z10
ne voli da pozira, ispala je `drhtava` slika, inace ima jacu glavu

Kome ovaj pas nije lijep taj  je slijep!!!!! Nemojte VAS dvojica (SUMO i REđžo) kao poznate kinološke sudije dovoditi mene početnika u situaciju da Vas ispravljam!! hao hao hao ref ref
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: STARI AVDZIJA - 25. 12. 2008. 18:51:20
ja nigdje nisam iznio mišljenje o psu samo sugerišem da nas ko postavlja slike počasti dobrom slikom pa da uživamo a da se malo potrude zaslužili smo zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: nikolad - 17. 02. 2009. 13:48:17
Pozdrav NEMDZIJE ! Ne daj te da se pasivizira forum o nasoj omiljenoj Rasi! (http://www.urbae.com/photos/by/9029274/view/207087) Cito 8,5 meseci (Don x Alka)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: nikolad - 18. 02. 2009. 01:42:29
Kao sto rekoh Cito (Don x Alka)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: nikolad - 18. 02. 2009. 06:36:28
Alka Citova mama.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: jura23 - 19. 02. 2009. 00:23:13
prekrasan pas 1liga
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: ikova371 - 19. 02. 2009. 00:28:51
cito je prekrasan,moram ja stavit friške slike od brika
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: jura23 - 19. 02. 2009. 00:33:00
nemore nego taki!!!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: nikolad - 21. 02. 2009. 18:34:33
Ina  20.01.2009.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: alen - 05. 03. 2009. 19:06:39
evo vidim da je nkd slabo aktivna tema na forumu, pa da je malo pokrenem
evo slicica astora star je 10 mj
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: alen - 05. 03. 2009. 19:08:00
i evo još dvije, pa da čujem komentare
ljep pozdrav
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: dean - 06. 03. 2009. 08:38:49
Nema se kaj reć!  d4  z10  z1
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: nikolad - 06. 03. 2009. 10:01:46
Lepe marke! Mozete li postaviti rodobnik psa? just
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: alen - 11. 03. 2009. 17:31:00
hvala,svima
evo nemam skener pa ću napisat
mjaka od astora je -ajka  a sad njena linija irk z jozshova dvora³ atena, atos ze štipek³andora,celtis gozdarjev³atena,yard von hege haus³rale vom pregelufer,or z jeliku³keni od gložiniča
otac astora  lester od tase kistanjske,  blek³ana,beu vom hege haus³bona, daf juc ³ linda,dalje neznam sor
 z10
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: krilaš - 15. 03. 2009. 14:04:09
Moj verni pomoćnik u lovu na nisku givljač.
Ženka Nemačkog kratkodlakog ptičara " Beta",na ovo slici je imala 3 godine a danas joj je punih 6-st godina.
(http://i510.photobucket.com/albums/s345/Goran_021/lovakeslike091.jpg)

Pozdrav Goran
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: alen - 15. 03. 2009. 16:28:10
evo 14.3.2009 održana je specijalka za kratkodlake i oštrodlake ptičare,pa evo slike pobjednika po baterijama i kuje koja je osvojila cact
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: alen - 15. 03. 2009. 16:31:25
i evo par sličica mog psa sa današnjeg treninga
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 17. 03. 2009. 20:34:42
evo mojih štenaca!?
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: dean - 18. 03. 2009. 08:24:58
Pobjednik je Kukas iz mog kluba sa Pitešinom kujom. Svaka mu čast, jer kad se zna protiv koga se takmičio u baražu.... Kapa dolje!  d4  z10  d4  z10
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: alen - 18. 03. 2009. 09:27:04
dean dali možeš napisati od kojih je pasa kujica od gosp Kukasa, jako mi se sviđa eksterijerno?
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: alen - 18. 03. 2009. 09:35:03
nikako da potaknem ljude da stavljaju  slika svojih ili tuđih pasa  koji su na njih ostavili dojam.
zamolio bi gospodina viktora ako čita forum da postavi slike ako ima iz zadra gdje je sa svojom kujicom ori nastupio, i ovom prigodom mu javno čestitam.
također da stavljaju komentare na protekle utakmice i pse koji su napravili rezultate
evo  mog psa još jednom u marci
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: dean - 18. 03. 2009. 09:39:11
Kaj se tiče kuje s kojom je Kukas trčao, iskreno, zaboravio sam od kojih je pasa. Jer Piteša uvijek ima super pse,  ja nisma toliko u tome kao pa niti ne pamtim sve. Ja samo znam da mi se sviđaju. Prekrani su i još da ih vidiš an terenu..! Moraš doći do jednog od njih dvojice pa to pitati. Ili možemo detalje na PM!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: HunterDon - 30. 04. 2009. 12:54:29
Kolege, naletih na filmić lova sa kratkodlakim njemcem, pa da podjelim s vama! Španjolci d7...

http://www.youtube.com/watch?v=gIqoIMuQ2Us# (http://www.youtube.com/watch?v=gIqoIMuQ2Us#)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: fidel - 18. 05. 2009. 20:11:21
evo jednog malise od 13 meseci
(http://i39.tinypic.com/2vdjvp4.jpg)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: almir - 18. 05. 2009. 22:12:28
pozdrav kolega
lijep ti je NKD samo šteta što ima manu
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Harry P. - 18. 05. 2009. 22:22:10
pozdrav kolega
lijep ti je NKD samo šteta što ima manu

znam koja je... nije tvoj...  fre
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: almir - 18. 05. 2009. 22:30:08
pozdrav kolega
lijep ti je NKD samo šteta što ima manu

znam koja je... nije tvoj...  fre

tako je  hao
eto nema psa bez mane  rol
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: zhrvoje - 18. 05. 2009. 22:32:02
I po meni mu je to jedina mana  hao hao hao...
Lijep pas, svaka čast d4!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: fidel - 19. 05. 2009. 08:56:09
pozdrav kolega
lijep ti je NKD samo šteta što ima manu

znam koja je... nije tvoj...  fre

tako je  hao
eto nema psa bez mane  rol
Ne brini prijatelju,nabavicemo i tebi nesto ovakvo pa da se i tvoji mogu ovako igrati  z30
(http://i44.tinypic.com/3466jw0.jpg)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: kuna zlatica - 23. 05. 2009. 13:21:28
Morala sam malo prelistati forum prije nego bilo kaj odradim. Eto ipak teksta prije nego muž lovac izabere najljepše fotke. Naša "najbolja" kuja na svijetu: ulovi zeca, aportira uz nogu svakog fazana, čuva lofca gazdu da mu netko ne priđe, kruži po lovištu onoliko koliko joj gazda fućkom dozvoljava, ni jedan je lovac ne može dovabiti ni kada se odmara (raspoznaje fućak samo svojeg gazde), ima prsa kak vaterpolist, dnevno pliva uzvodno po Savi kad zatopli, kada je hladno ima kilometre u nogama i u svakom lovu snage za rad bez odmora (nije na antibioticima :)))). Dnevno se s njom radi 4-5 sati istrčavanja i ostalo spava. Nadam se da nije nikakav izuzetak.  8) 8) Dakle, slikice slijede!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 23. 05. 2009. 13:45:09
evo i moje kuje !
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: kuna zlatica - 23. 05. 2009. 17:40:04
Eto kuje............... rol rol rol
P.S. Ak admini misle da bu ih preveć nek onda brišu pokoju!  8) 8) Vlasnici i tak nemaju stava glede manekenskog booka!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: kuna zlatica - 23. 05. 2009. 17:42:09
....dio II!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: kuna zlatica - 23. 05. 2009. 17:47:17
Ovo je jedino mjesto na kojem sam toliko brbljala o svojoj kuji! Više nego o bilo kome. O slikama neću više nikada! Mislim da sam pretjerala. Slike kuje nisam nikome pokazivala, ovo radim prvi put. Obično je vide "na" djelu". Baš se ne volim hvaliti! ;)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: HunterDon - 23. 05. 2009. 18:03:20
Ovo je jedino mjesto na kojem sam toliko brbljala o svojoj kuji! Više nego o bilo kome. O slikama neću više nikada! Mislim da sam pretjerala. Slike kuje nisam nikome pokazivala, ovo radim prvi put. Obično je vide "na" djelu". Baš se ne volim hvaliti! ;)

Ma odlična je! Samo rokaj slike, ne ustručavaj se!!!  z11

Pa ovo i jest topic o kratkodlakim Njemcima...  sauf

BTW, kak se zove? fre
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 23. 05. 2009. 20:02:37
Samo postavljajte sve što imate od slika već dugo,dugo,dugo nisu se spominjala naša pasmina ,ovo je od vas prekrasno.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 23. 05. 2009. 20:04:13
Njeno leglo od zimus.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: alen - 30. 05. 2009. 18:38:08
evo da i ja postavim di koju slikicu psa
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: JAMAR - 30. 05. 2009. 22:30:34
svaka čast al terijer je zakon
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 30. 05. 2009. 22:53:58
 hao hao hao hao hao hao hao hao hao jesi načitan.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: alen - 04. 06. 2009. 16:24:25
nitko nece komentirat mog psa , slobodno kritikujte svaka kritika je pozitivna.

zasto nitko ne stavlja nikakve slike, nije valjda da je tak malo ljudi na forumu koji drze pticare? :hundtrinkend: :smil4226ce1d491b5:
lp
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 04. 06. 2009. 16:33:06
Lijep ti je pas ali ima lisu na glavi .
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 04. 06. 2009. 17:32:12
Evo moje kuje isto s lisom .
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 04. 06. 2009. 17:35:05
Evo i njenog šteneta.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: alen - 08. 06. 2009. 19:29:01
pas kojeg sam prezentiro na ovoj stranici je na prodaju
sve informacije o psu moze na pp il 091/4716488
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: fulir - 08. 06. 2009. 23:30:30
aron i dino
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 09. 06. 2009. 19:05:19
super psi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: JAMAR - 09. 06. 2009. 23:30:03
Antoniog dal si ti vodio kuju pariti kod AMORA OD BUBE VLASNIKA HARI HERAKA?
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: HunterDon - 19. 06. 2009. 23:29:17
Tko preferira "čiste" Njemce, ovdje imate linkove nekih njihovih uzgajivačnica!!!  teaa

http://www.deutsch-kurzhaar.de/links.htm (http://www.deutsch-kurzhaar.de/links.htm)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: JAMAR - 21. 06. 2009. 21:55:48
jedno hit leglo LARA SEMELJČKA PARENA SA AMOROM OD BUBE, leglo isčekujemo krajem 7 mj.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: alen - 24. 06. 2009. 12:46:29
evo da i ja postavim svog psa
on ima u sebi njemackih iceskih linija
evo nekoliko marki i aporta
sve info o psu na pp ili 091-4716488
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: JAMAR - 26. 06. 2009. 02:21:26
alaj ste i vi neki uzgaivači, nitko ni nepita ni naj manju sitnicu u vezi legla! ččč
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: JAMAR - 07. 07. 2009. 21:24:35
a jeste i vi neki forumaši... idite na nas terijeraše pa će te vidjeti šta su pravi forumaši  just
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: fulir - 07. 07. 2009. 23:34:48
kupi oglasnik po tamo fino daš oglas o prodaji pasa i to je to!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SEJFO - 07. 07. 2009. 23:55:54
a jeste i vi neki forumaši... idite na nas terijeraše pa će te vidjeti šta su pravi forumaši  just


I lijeva ruka-desni đžep- ima i .........a- mućkaroša itd!!! hao hao hao
Bježi sa ove teme i ja ću!!! ;) ;) ;D
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 09. 07. 2009. 05:53:19
 d4 Sejfo nisam par dana bio na forumu nek si mu reko dosadan je i što je najgore to mije ženin   bratić.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: JAMAR - 10. 07. 2009. 20:46:50
ma Vi ptičaroši da vam nije HARI HERAKA nikad se nebi čulo za nekog psa da je nešt položio više osim IPO.. a i što sam gledao od ispita sve je bilo sprdnja od 15 pasa 14 neodradi osnovno a to je da ZAMARKIRA a normalno svi su položili ispit!!! i svi ti vlasnici pasa viču ma to su lovni psi a ne takmičarski.. kad ono dođu na ispit a pas kao tele bez glave maltene počme oblajavat fazana!!! nisam rekao da su svi takvi al što sam ja vidjeo na IPO to je 95 % škart što se tiče rada, a C utakmica sa prvim razredom to je doktorat za neše ptičare  sor ...SVAKA ČAST IZUZETCIMA  just.. KINOLOŠKI POZDRAV OD  JAMARA  zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Huntercro - 11. 07. 2009. 13:14:55
Koljega ako nisi vidio pretjerivanje i svađanje je u topicu njemačkih lovnih terijera
Ja ne znam zašto vas sve brine kako su ostali položili IPO, utakmicu ili tako nešto. Ako su njima ti psi dobri, šta to vas pati. Svaki gazda zna kakav mu je pas i koliko vrijedi.
Nema loših pasam, nego loših gospodara i molim te ne pokušavaj negativne tenzije sa topica terijeraša prenijeti nadalje jer ćeš biti banovan pa će biti suza mene neko mrzi po političkoj ili po nacionalnoj osnovi.
Po tome tvome bi ja trebao pljuvati po svima koji ne pune municiju i govoriti da nemaju pojma oko municije, pušaka i ostaloga. Kad je netko tebi na ostalim tipicima napisao nešto protiv terijera jamara ili sličnih rasa?
 
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 11. 07. 2009. 16:00:11
Upravu si Huntercro samo da mu je kuvat to je naučio od svog UČITELJA ,a i on drži terijere.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: JAMAR - 11. 07. 2009. 16:42:47
Ma svaka čast ptičarima, a dobro si rekao nisu krivi psi nego njihovi vlasnici!!! Ja samo kažem sta sam vidjeo na ispitima i u par lovova a vi možete pričat borbene da su oni svi pravi i lovni... pozdrav i samo naprijed  d4
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: prepelicar - 12. 08. 2009. 23:27:51
Da predstavim svog pomagaca u lovu moj nkd Dzo! Dve god. star dobar lovac malo brzi za lov na prepelice ali to je ta linija!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: almir - 06. 09. 2009. 13:38:39
Dali netko zna uzgajivaća iz mjesta CERNA pored Županje?
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: almir - 06. 09. 2009. 15:09:19
Gospodin se zove Ivica Rendulić
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 06. 09. 2009. 15:21:02
Zašto nije valdada si kupio psa od njega???
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: almir - 06. 09. 2009. 15:29:11
Zašto nije valdada si kupio psa od njega???
Nisam treba mi njegov broj
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: draganco - 07. 09. 2009. 14:58:15
(http://img134.imageshack.us/img134/9522/p1010925y.jpg) (http://img134.imageshack.us/i/p1010925y.jpg/)
Moj junior s novim Lovnim Pomocnikom.
Pas je star oko 3 godine, s polozenim urodjenim ispitom i 4 cac titule u eksterijeru.
Uradjen je kompletno i spremno ceka novu lovnu sezonu.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 07. 09. 2009. 15:03:39
Krasan pas od kojih je linija?
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: bena - 07. 09. 2009. 15:04:27
kakav je pas ostrodlaki NP?da li je to potpuno ista vrsta kao i NKP samo otporniji na nisku temperaturu ili vodu ili su to bas suprotne vrste ččč
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: draganco - 07. 09. 2009. 15:06:15
Krasan pas od kojih je linija?

Pas je iz Srbije, ali za podatke malo cemo sacekati.
Ali u svakom slucaju nije od anonimnih  d1, mada ja uvek trazim rad a ne lepotu!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 07. 09. 2009. 15:29:08
kakav je pas ostrodlaki NP?da li je to potpuno ista vrsta kao i NKP samo otporniji na nisku temperaturu ili vodu ili su to bas suprotne vrste ččč

po mom ukusu OP je dosta tvrdoglav ali je fantastičan lovac i kao što si reko otporan je na hladnoću.
Dok kratkodlaki ptičar je jedan od pas koji je najlakše dresirat to se vidi na svim natjecanjima gdje pobijeđuju samo NKP i di koji Engleski seter.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: bena - 07. 09. 2009. 19:29:44
kojeg bi mi psa preporucijo za lov na  z11 (a da nije gonic)?
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: jura23 - 07. 09. 2009. 19:39:26
TOGA
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: HunterDon - 07. 09. 2009. 19:50:26
[img width=640 height=480]http://img134.imageshack.us/img134/9522/p1010925y.jpg
Moj junior s novim Lovnim Pomocnikom.
Pas je star oko 3 godine, s polozenim urodjenim ispitom i 4 cac titule u eksterijeru.
Uradjen je kompletno i spremno ceka novu lovnu sezonu.
 (http://img134.imageshack.us/i/p1010925y.jpg/)

Izgleda moćno... pretpostavljam da je njemačkih krvnih linija, možda i malo čeških... oni preferiraju malo glomaznije... lijep je, sretno!!!

Pozdrav!!!

HunterDon
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: dean - 07. 09. 2009. 20:36:35
kakav je pas ostrodlaki NP?da li je to potpuno ista vrsta kao i NKP samo otporniji na nisku temperaturu ili vodu ili su to bas suprotne vrste ččč

po mom ukusu OP je dosta tvrdoglav ali je fantastičan lovac i kao što si reko otporan je na hladnoću.
Dok kratkodlaki ptičar je jedan od pas koji je najlakše dresirat to se vidi na svim natjecanjima gdje pobijeđuju samo NKP i di koji Engleski seter.
NKP je najlakše za dresirati...  hao  hao  hao Di ti loviš?! Ak je najlakše NKP, onda nisi lovio pred vižlom!!!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: HunterDon - 07. 09. 2009. 20:40:47
kakav je pas ostrodlaki NP?da li je to potpuno ista vrsta kao i NKP samo otporniji na nisku temperaturu ili vodu ili su to bas suprotne vrste ččč


Kao prvo to su dvije iste pasmine, samo je exterijerno razlika u dlaci, a i narav je malo drugačija...


Da, NOD je otporniji na hladnu vodu zbog svoga krzna koje je jače nego kod NKD-a... NKD je dobiven isključio od ptičara (stari španjolsko-portugalsko-englesko-njemački ptičari), dok je NOD uz sve to miješan i sa erdl terijerom i nekim krvosljednicima, no minorno... zbog toga je i temperamentniji od NKD-a... Mada otišli smo u OFF jer već postoji tema o razlici između NOD-a i NKD-a...

Pozdrav!!!

HunterDon
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 07. 09. 2009. 21:45:51
kojeg bi mi psa preporucijo za lov na  z11 (a da nije gonic)?
Što se tiće ptičara meni je bitno da pas markira divljač(ferma) .I uvijek ći imati psa koji markira bez obzira na vrstu ,sad ima ovo
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: nikolad - 17. 09. 2009. 05:01:01
Postovane kolege lovci i kinolozi,
Pozdravljamo Vas u nadi da ce predstojeca lovna sezona biti uspesna u svakom pogledu.
Evo jedne fotografije mog lovackog pomocnika Hajdi

http://www.neogen.rs/photos/by/9029274/view/641978 (http://www.neogen.rs/photos/by/9029274/view/641978)

Dobar pogled.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: nikolad - 17. 09. 2009. 05:07:35
(http://www.neogen.rs/photos/by/9029274/view/205395)

Alka
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: nikolad - 17. 09. 2009. 05:17:41
Alka
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: nikolad - 17. 09. 2009. 05:21:36
Hajdi (Roki-Koki x Aska)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: bena - 17. 09. 2009. 14:04:01
ova alka bas ljepa kuja nema sto  d4
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: nikolad - 18. 09. 2009. 08:38:14
U radu je njen najveci kvalitet. Dala je i strasno dobre kuje.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 25. 09. 2009. 19:54:47
Evo danas sa lova na patke
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 25. 09. 2009. 19:55:27
još
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 25. 09. 2009. 19:56:11
lara
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: bena - 25. 09. 2009. 23:22:43
a ljepog psa antonio zagi ,jeli ti lara iz neke uzgaivacnice ili vlastito leglo ččč
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 25. 09. 2009. 23:34:24
Iz uzgaivačnice dobio sam na poklon od prijatelja .
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: JAMAR - 26. 09. 2009. 00:06:32
a ljepog psa antonio zagi ,jeli ti lara iz neke uzgaivacnice ili vlastito leglo ččč
i to iz vrhunske uzgaivačnice ,,SEMELJAČKA,, vlasnika IVICE BOŠKOVIĆA!!! onda znaš da mora valjat  hao
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: bena - 26. 09. 2009. 00:10:50
jako mi se dopada kuja,nego di je ta uzgaivacnica=?
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 26. 09. 2009. 07:01:35
Ona je 3 god kod mene i ja sam imo samo jedno leglo ove godine od nje nisam ju tjeo puštat ranije da se pari ,a sad nazimu planiram parit pod jednog psa koji je od svijetskih pasa u radu .
Prošle zme mi se oštenila u 1mj.njeni potomci sad rad odlično ,a i pogodilo se vrijeme štenjenja da do lovne sezone dobiješ lovnog psa
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: bena - 26. 09. 2009. 11:17:39
ljepo ljepo  d4
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zarko - 26. 09. 2009. 14:05:01
Evo moj poklon svima koji vole NKD. Nadam se da ce vam se svideti  zagi

http://www.youtube.com/watch?v=r3tiAZPLvNU# (http://www.youtube.com/watch?v=r3tiAZPLvNU#)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: bena - 26. 09. 2009. 14:12:54
a di nece biti lipo,i svaka cast fotografu na ljepim slikama d4
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zarko - 26. 09. 2009. 14:16:18
a to je kompilacija slika sa interneta,moje su samo 3  gss ali su lepe pa sam to sklopio malo  zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Harry P. - 26. 09. 2009. 17:19:41
Meni jedna od najljepših pasmina pasa. Sviđaju mi se u svim bojama ali su mi sami vrh jednobojni... nešto kao Prepeličarev pas Džo.
Negdje je i sliku postavio ali ju sad nemogu naći.
Što je najbolje ja sam ju i kopirao i spremio si u moju arhivu slika i sad ju nemogu pronaći.  uf
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: bepo - 26. 09. 2009. 17:26:41
štenad 2,5 mj
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Harry P. - 26. 09. 2009. 17:30:39
Evo ga, to je taj pas.

(http://img245.imageshack.us/img245/2405/83854255.png)

Prepeličar  sor ako sam ti narušio integritet autorskih prava ali sam morao pokazati jednog od ljepših pasa koje sam vidio.

Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: draganco - 26. 09. 2009. 18:49:15
Dobra i strucna dresura cini cuda. Grupna komanda.
(http://img15.imageshack.us/img15/1281/thumb800x0img3226.jpg) (http://img15.imageshack.us/i/thumb800x0img3226.jpg/)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: prepelicar - 26. 09. 2009. 22:03:31
Meni je lepsi ovako ! Hary jednobojno stene je tvoje bice ih posto je majka od moje zenke jednobojna braon pa se nadam da ce biti jednobojno za tebe!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Harry P. - 26. 09. 2009. 23:03:21
Hary jednobojno stene je tvoje bice ih posto je majka od moje zenke jednobojna braon pa se nadam da ce biti jednobojno za tebe!

 ref ref ref ref



Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: sljuka lukavec - 26. 09. 2009. 23:09:29
Stvarno je pas  1liga
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: bena - 27. 09. 2009. 00:21:14
nema sto... ref
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: alen - 27. 09. 2009. 01:43:55
prepelicar lijep ti je pas. mozes li mi reci od kojih je pasa

evo i mog malo
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: alen - 27. 09. 2009. 01:51:02
evo jednog zanimljivog psa
znali tko koji je ovo pas
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: alen - 27. 09. 2009. 01:53:50
na kraju zamolio bih gosp.Viktora da se malo prikljuci na ovu temu, i pokaze svoju kujicu ORI koja je osvojila huberta u karlovci, te mu ovom prilikom i cestitam
poz
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: mijo - 27. 09. 2009. 13:14:19
meni se čini da je to hariev amor možđa griješim uf
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: prepelicar - 27. 09. 2009. 15:25:26
Neznam nemam ovde rodovnik sutra cu sve napisati znam neke pse iz rodovnika ! Znam da mu je otac mesec dana posle parenja otisao u Italiju za 3000-3500 e tako kazu! Ja sam ga uzeo zbog njegove majke sa kojom sam lovio u jednom lovu pa mi se svidela!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: prepelicar - 27. 09. 2009. 15:42:07
Slike posle danasnjeg lova na prepelice  Dona 4 god. stara zenka odlicna kuja! Hary pogledaj zenku da li odgovara?
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Harry P. - 27. 09. 2009. 19:58:51
Slike posle danasnjeg lova na prepelice  Dona 4 god. stara zenka odlicna kuja! Hary pogledaj zenku da li odgovara?

Prijatelju, ti mene svaki puta ugodno iznenadiš. I baš kad pomislim da je to maksimum ti opet izmisliš nešto novo. Prekrasna je ...  nosl

Ubit će me samo ovo čekanje...  paci
... ali nema veze tko čeka taj dočeka.
 z10
 
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: prepelicar - 27. 09. 2009. 20:37:26
Samo da teranje bude u pravo vreme i eto legla sad si sve video ali na terenu da vidis ovaj par ! Meni je rad najbitniji ali kad dodje i solidan eksterijer onda je to ekstra! To su sve takmicarske linije malo imas problema prvih pola sata posle uzivas ceo dan videcemo kakva ce kombinacija da ispadne imam vec listu(nebrini visoko si na listi za jednobojnog usamljen  d4)! Pozdrav
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Harry P. - 28. 09. 2009. 00:39:01
Ma neka sve ide svojim tokom, nema mjesta nikakvoj žurbi.
Ma nisam ja još za njega ni kućicu napravio, ovih dana trebam ići po materijal...  happi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 27. 10. 2009. 09:21:08

Sad ču ju obučavat na krvni trag .
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 27. 10. 2009. 09:23:00
evo kuje
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SEJFO - 09. 11. 2009. 23:18:47
Ma neka sve ide svojim tokom, nema mjesta nikakvoj žurbi.
Ma nisam ja još za njega ni kućicu napravio, ovih dana trebam ići po materijal...  happi

Dam ti sve daske,, za kućicu.. čak i one iz glave.!!!! ref ref Neš mi vjerovati i meni je drago što ćeš imati štene.... jer je kuja boli glava,,,,,, prepeličar svaka čast d4 d4

Dečki psi su VAM super!!!!! zagi zagi zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Harry P. - 09. 11. 2009. 23:42:39
Sejfo, i ti si mi nudio jedno svoje štene i čak sam ga mislio uzeti kod tebe i to bi mi bilo prva liga za lov na DS sa kojim sam se pretežno bavio.
Obzirom da sam se odlučio malo više posvetiti lovu na nisku divljač, a njem. kratkodlaki ptičari su mi među ljepšim pasminama. Ma šta među ljepšim... nema mi ljepšeg psa od prepeličarevog Džo-a i želja mi je imati jednog takvog ljepotana.






Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 15. 11. 2009. 16:54:14
Evo malo aporta iz današnjeg lova
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: bena - 15. 11. 2009. 19:45:49
svaka cast  d4
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: alen - 16. 11. 2009. 09:25:24
pozdravljam sve forumase z10
antoniog-bravo za aport d4

evo moje mlade nade
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 27. 12. 2009. 07:35:14
čiščenje štetočine
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 28. 12. 2009. 00:20:31
Mlada nada lepo izgleda !
Cuvaj je samo, da ne dobije ovo kocenje i grcenje kao ovaj moj! z10
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: alen - 28. 12. 2009. 15:07:54
hvala,
svakako cu pripaziti na to , nebi bilo dobro da se koci  zagi z10
sumo_od kojih ti je pas taj sto se tako ukamenio d4
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 28. 12. 2009. 15:10:38
Neka `leva odgajivacnica iz Doline Baira zagi, a majka je uvezena iz Ceske.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: alen - 28. 12. 2009. 17:11:27
sigurno je nekim slucajem medu nprecima i BOSS IZ DOLINE BAIRA d4
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 28. 12. 2009. 22:19:09
Naravno,
i Will od Dramista.
Otac mu je Sijux iz Doline Baira, a pas je Dux iz Doline Baira.
Ne racunajuci pokojne Ajka i Terca, skoro nisam imao takvog nemca!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: HunterDon - 28. 12. 2009. 22:46:30
SUMO, svaka čast!!! Predivan pas!!!  d1


Pozdrav!!!

HunterDon
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 28. 12. 2009. 23:12:46
Hvala kolega d1

Nekako mi dodje kao melem na ranu posle Ajka.
Uskoro mi stize izuzetan aparat, a kako je ovaj pas stalno zgrcen ,bice tu jos slika.
Inace, Ajk je bio sin Ajk Uba, a po majci deda mu je bio Boss; sjajan pas koji je tragicno zavrsio pod neverovatnim okolnostima.
Jedna slika iz arhive.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SEJFO - 28. 12. 2009. 23:14:59
 Sumo svaka čast!!!
super hund!!! zagi zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: HunterDon - 28. 12. 2009. 23:53:18
Uskoro mi stize izuzetan aparat, a kako je ovaj pas stalno zgrcen ,bice tu jos slika.

 d4

Inače, po ovome što se vidi sa fotke, Ajk je imao jako lijepu glavu...  d1


Pozdrav!!!

HunterDon
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: alen - 29. 12. 2009. 11:49:36
sumo_svaka cast na psu zagi, kakav je stilista ?
cim stigne aparat postavi slike , da ozivi malo ova tema, i ja cu postaviti malo aporta od ove male kujice.
lp
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: best of habek - 29. 12. 2009. 16:17:47
Pozdrav svim ljubiteljima i vlasnicima Nek-a

Na portalu   www.vidoemo.com (http://www.vidoemo.com)  ima zanimljivih videouradaka d4
u radu i rad s "njemcima"  d1 -puno boljih nego na youtube-u d4

pozz veliki svima od D.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 03. 01. 2010. 21:54:20
Alene pozdrav !
Vrlo lep stilista, glavu drzi dosta visoko, ima bas jak nos.
A zna i da aportira poneki put. ref
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: alen - 03. 01. 2010. 22:33:56
Dobro to njemu ide,svaka cast, vidi se da je pas odlican. d4 d1
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: najlovac - 05. 01. 2010. 19:16:39
Pozdrav svim ljubiteljima kratkodlakih nemaca i srecna vam nova godina.Hteo bi reci da imam jedno zensko stene staro 2,5 meseca na prodaju. Otac:HARRY POTER DEL RADE SAVIC  Majka:EMA DEL RADE SAVIC   tel +381 65 238 0123
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: nikolad - 14. 01. 2010. 21:52:04
SUMO @ Majka Alke, kuje čiju sam sliku postavio na 16. stranici je Sena iz Doline Baira, a otac joj je Toni Sandis. Zajednicki predak jedino Major Westermoor.

Kada već govorimo leglu "S" iz Doline Baira, bila je kuja u Laćarku Stela iz Doline Baira i bila je uparena sa Lutz v Eckhof-om.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: nikolad - 14. 01. 2010. 22:01:45
Alka (Toni Sandis x Sena iz Doline Baira)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: prepelicar - 16. 01. 2010. 15:42:43
Juce sam pario zenku sa psom vl. Zorana Colica iz Obrenovca pas je obelezio 2009 u Srbiji sa 10 CACIB titula ! Pas se zove TOTI i pravi je predstavnik Nemackih linija pasa izuzetno ziv pogledao ga jedno 10 min. na terenu i bas sam zadovoljan video slike marki i aporta! Evo jedne njegove slike od juce i slike dela njegovih trofeja!
(http://img34.imageshack.us/img34/185/p11202091.jpg)


(http://img6.imageshack.us/img6/7531/p1120214.jpg)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: nikolad - 16. 01. 2010. 16:42:12
prepelicar @ Pozdrav kolega, puno sreće i da sve prođe kako treba. Pa, naravno, s*proleća sa štencima u akciju. Imaš li pedigre od Totija?
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: prepelicar - 16. 01. 2010. 17:10:22
Imam neznam bas da li se dobro vidi ali mogu da pojasnim!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: slobodan - 16. 01. 2010. 17:56:02
ja sam nov na forumu....evo nekoliko slika mog psa.....pozdrav svima....
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: nikolad - 16. 01. 2010. 18:09:57
prepelicar @ samo preko mamine linije pojasni. Hvala !
slobodan @ Dobrodošao!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: nikolad - 16. 01. 2010. 18:11:25
slobodan @ lepe fotografije.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: prepelicar - 16. 01. 2010. 18:30:18
 Majka :Dona   , Dedovi Eminentz von hinschen-hof i Fiona ( Dina i Sultan)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Harry P. - 16. 01. 2010. 20:07:18
Prepeličar, a zašto je Džo ostao suvog k..ca?  ččč
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: prepelicar - 16. 01. 2010. 22:57:36
Prepeličar, a zašto je Džo ostao suvog k..ca?  ččč
Hary znao sam da ces to da pitas bila je dilema ali hocu da ostavim jos jednu zenku pa da imam jos jednu liniju a Dzo je tu prvo hocu da vidim sta ce da sa ovim zenkama koje je upario ima vremena za njega znam da je on tvoj favorit moram da priznam i moj! Stene imas e sad da li ce biti braon sumnjam ali videcemo! Bice sve na forumu pratices!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Harry P. - 17. 01. 2010. 01:19:14
Ma ja sam ti rekao da se meni ne žuri ali mi žao Džoa. Doduše rekao si da je on imao već igranku  pesi

Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: slobodan - 17. 01. 2010. 11:54:37
nikolad@hvala....bice ih jos..... ;)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: slobodan - 17. 01. 2010. 19:36:30
pozdrav svima...daj te neke slike vasih pasa sa treninga,ali u skorije vreme.... ;)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: nikolad - 17. 01. 2010. 20:06:09
Ina - zimske čarilije
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: slobodan - 17. 01. 2010. 20:55:17
nikolad@svidja mi se boja tvoje keruse i ja sam trazio ovakvog psa...imas neku bolju sliku...gde bih mogla cela da se vidi,mislim u stavu??mozda neka marka,a sto se tice aporta,svaka joj cast,usla je na minus u vodu,prilicno je hrabra...
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SEJFO - 17. 01. 2010. 21:28:54
Ma ja sam ti rekao da se meni ne žuri ali mi žao Džoa. Doduše rekao si da je on imao već igranku  pesi



Žuri mu se...... 100%,, samo se folira,,,, nestrpljiv je.... daj mu riješi to BRAON štene ...pliz !!!! zagi zagi zagi zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: prepelicar - 17. 01. 2010. 21:33:19
Ma ja sam ti rekao da se meni ne žuri ali mi žao Džoa. Doduše rekao si da je on imao već igranku  pesi



Žuri mu se...... 100%,, samo se folira,,,, nestrpljiv je.... daj mu riješi to BRAON štene ...pliz !!!! zagi zagi zagi zagi

Ja to nemogu da mu resim samo priroda videcemo kakvi ce da budu! Stene ga ceka!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: prepelicar - 17. 01. 2010. 21:41:00
Ina - zimske čarilije
Kolega Nkd nije za aport sa snega i leda a narocito za izivljavanje da donosi grane i uvek pas mora da se osusi posle ovoga! Nadam se da kuji nece biti nista ali dugorocno ovo joj skracuje vek provereno zato kolega Labradora ili nesto sto je napravljeno za to! Jednom kolegi sa drugog foruma zamalo je stradala kerusa zbog ovakvih igara kod njega je lopta bila u pitanju! mad
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 18. 01. 2010. 00:06:49
Drinski,
pa nije nemac nezna kucna verzija za fotelju kraj kamina!
Slazem se da hladnoca i led skracuju radni vek i zivot pasa, ali jebes nemca koji nece uci u vodu pod bilo kakvim uslovima.
Sto rece moj matori - tad je bolja zenka, jer muzjaku `alat` zakacinje santu ili polomljeni led kada izlazi napolje.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: prepelicar - 18. 01. 2010. 00:17:26
Slazem se kad fazan padne u vodu ili patka ali grana na minusu! Moji ulaze u vodu u svim uslovima ali ja to izbegavam ima leto kad se trenira!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: nikolad - 18. 01. 2010. 01:29:51
Nije plivala, nego je pregazila led, dok je voda bila oko pola metra od obale, a ostatak površinski otopljen led. Nikako nebih dozvolio da plivaju. Inače, voda je njihova slabost. Vole vodu više nego ceo svet. Nemam boljih slika, ali (biću iskren) forma nije vrhunska. Evo jedne fotke od ranije.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: best of habek - 18. 01. 2010. 08:01:26
UNUK - BAKA - MAMA  -zajedno u lovu

Tri prijatelja iz LU Jelen Draganovec-Koprivnica ,Zlatko,Dražen i Igor u lovu na nisku divljač koriste
"familijarnu vezu" pasa -na slici Zlatko i "unuk" -Lari , u sredini Dražen i "baka" -Cara te Igor s "mamom" -Bakra.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: slobodan - 18. 01. 2010. 14:05:30
ja iskreno mog psa nisam nikad pustao u vodu a da napolje nije iznad 10 stepeni....bolje da izgubim pluvku ili fazana nego psa...a ovako ulazi i aportira bez problema....

nikolad@sto se tice keruse,meni se iskreno svidja pre svega boja dlake,jer obozavam nemce sa belom dlakom i cisto braon....e sad struktura,niko nema savrsenog psa,npr.ja sam hteo da moj pas poraste bar jos nekih 3-4 cm ali nije....meni je odlican ovakav i ne bi ga menjao nizasta....bitno je da ti je pas prijatelj a ostalo dojde sam od sebe,naravno samo radom...jer bez muke nema nauke...

pozdrav....
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: slobodan - 20. 01. 2010. 23:01:41
ajmo ljudi.....dajte neke slike....izvodite li vase ljubimce malo u setnju....evo sa jucerasnjeg treninga.....
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: best of habek - 16. 02. 2010. 15:42:40
Evo malo teksta pa čitajte i komentirajte
 d4 -pozz svima

STANDARD RADA NJEMACKOG KRATKODLAKOG PTICARA


--------------------------------------------------------------------------------

Ovo je izvrstan pas, koji u svom radu,u zavisnosti od terena ,spaja i uskladjuje vrijednosti engleskih i europskih pasmina,cuvajuci vlastitu fizionomiju i karakteristicnu narav.


KRETANJE I TRAZENJE:Odlucan polazak.Bujna akcija.Stalni brzi galop,energican,ali ne i neobuzdan.Snazan potisak zadnjeg djela tjela,bez skokova,a pracen lakim "grabljenjem" prednjeg djela:korak je ujednacen,usi su u pokretu,vrat istegnut,glava uzdignuta i u pokretu sto ukazuje na dobar njuh,spreman da osjeti i najmanje tragove mirisa:nosni dio horizontalno usmjeren.Rep lagano spusten uz stalni ,zivahan horizontalni pokret.Traga vrijedno i obimno ,po pravim dijagonalama,pokrivajuci citav teren.

KADA TOKOM TRAZENJA IMA POGRESAN UTISAK DA JE NAISAO NA DIVLJAC:Postepeno usporava kretanje do brzine normalnog hoda,usi naculjene,vrat istegnut,vraca se na izvor mirisa uz laku povijenost clanaka,prelazeci preko izvora mirisa napet i veoma pazljiv.Posto prevazidje nesigurnost ,odlucno nastavlja sa uobicajenim kretanjem uz skoro «bjesni pokret».

KADA,POSTO JE STEKAO LAGANI UTISAK O PRISUSTVU DIVLJACI SHVAĆA O CEMU SE RADI I ZAUSTAVLJA SE:Postepeno usporava hod,iz galopa prelazi u kas,posle nekoliko koraka staje kao ukopan.Glava je uzdignuta,nosni dio horizintalan,usi zabacene,oci sjaje,vrat potpuno istegnut.Tijelo je napetih uglova uz uglavnom istureniji prednji dio,zadnji dio je nesto nizi vrlo napetih misica.Tjelo je uspravno,a cesto je jedan od udova podignut.

KADA JE SIGURAN DA POSTOJI PRISUSTVO DIVLJACI:Uz trenutno grcenje,spusta tjelo na pokretljive udove,glava je uzdignuta,vrat ispruzen:nastavlja da se krece oprezno ali odlucno,udisuci i izdisuci zrak uz podrhtavanje.Ponekad se naglo zaustavlja.

KADA SE IZNENADA NADJE U BLIZINI DIVLJACI: Zaustavlja se uz bjesan trzaj,glava se polako,iz horizontalnog polozaja okrece ka divljaci,tjelo je veoma kruto u iskrivljenom polozaju,rep je iznad ledjne linije.U tome je ljepota njegovog zaustavljanja,ljepota u kojoj nema pretjerane teatralnosti,cak i u najneskladnijim pozama,jer je njegov mozak mudri kontrolor.O tome svjedoci izraz ociju koji izrazava savrseno vladanje situacijom.

KADA ,POSLE ZAUSTAVLJANJA ,VODI NA DIVLJAC KOJA POKUSAVA DA SE UDALJI:Vodi odlucno uzdignute glave,ali promisljeno i u savrsenoj vezi sa onim tko ga vodi (vodicem):zaustavlja se pri svakom usporavanju divljaci drzeci je na odgovarajucoj razdaljini.Pri svakom kratkom zastajanju rep iz horizontalnog kretanja prelazi u mirovanje.Kontrakcije udova su slicne onima prilikom zaustavljanja.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 16. 02. 2010. 16:27:31
Svaka čast nas ovom tekstu  d4
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 26. 02. 2010. 14:52:22
malo sa markianja
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: best of habek - 26. 02. 2010. 14:58:23
Bravo antoniog d4

svaka čast d4

lijepi pozz od d.h. zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 27. 02. 2010. 18:28:46
Ovaga gore kuja je oisto iz njegove uzgaivačnice otac je Kuman pas koiji je bio dosta dugo kod njega .Meni je najljepše kod te uzgaivačnice glava psi imaju prekrasnu glavu.
Ja sam zadovoljan sa svojom kujom .Idosta sam razgovaro sa ljudima koji imaju pse od Kastora i Kumana da su psi u tipu takmičarskih pasa to jest odlaze dosta daleko što nama lovcima neodgovara da nam pas lovi za druge lovce.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Venator - 27. 02. 2010. 18:44:22
Ovo ljeto očekujem kupiti muško štene  z6 njemačkog kratkodlakog ptičara od uzgajivača iz Osjeka, otac Kastor. Da li tko od vas kolega ima iskustva sa psima iz ove linije, ako imate napišite iskreno mišljenje. Inače mi se čovjek učinio u redu po razgovoru,ali ne znam kakve pse ima. Pas mu je navodno int. ch.  Hvala na odgovoru i dobra kob u lovu sa ovim izvanrednim psima!
A tko je majka štenadi?
Ime i prezime uzgajača?
To bi puno pomoglo za tvoja pitanja!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: vepar007 - 27. 02. 2010. 19:15:29
Evo malo teksta pa čitajte i komentirajte
 d4 -pozz svima

STANDARD RADA NJEMACKOG KRATKODLAKOG PTICARA


--------------------------------------------------------------------------------

Ovo je izvrstan pas, koji u svom radu,u zavisnosti od terena ,spaja i uskladjuje vrijednosti engleskih i europskih pasmina,cuvajuci vlastitu fizionomiju i karakteristicnu narav.


KRETANJE I TRAZENJE:Odlucan polazak.Bujna akcija.Stalni brzi galop,energican,ali ne i neobuzdan.Snazan potisak zadnjeg djela tjela,bez skokova,a pracen lakim "grabljenjem" prednjeg djela:korak je ujednacen,usi su u pokretu,vrat istegnut,glava uzdignuta i u pokretu sto ukazuje na dobar njuh,spreman da osjeti i najmanje tragove mirisa:nosni dio horizontalno usmjeren.Rep lagano spusten uz stalni ,zivahan horizontalni pokret.Traga vrijedno i obimno ,po pravim dijagonalama,pokrivajuci citav teren.

KADA TOKOM TRAZENJA IMA POGRESAN UTISAK DA JE NAISAO NA DIVLJAC:Postepeno usporava kretanje do brzine normalnog hoda,usi naculjene,vrat istegnut,vraca se na izvor mirisa uz laku povijenost clanaka,prelazeci preko izvora mirisa napet i veoma pazljiv.Posto prevazidje nesigurnost ,odlucno nastavlja sa uobicajenim kretanjem uz skoro «bjesni pokret».

KADA,POSTO JE STEKAO LAGANI UTISAK O PRISUSTVU DIVLJACI SHVAĆA O CEMU SE RADI I ZAUSTAVLJA SE:Postepeno usporava hod,iz galopa prelazi u kas,posle nekoliko koraka staje kao ukopan.Glava je uzdignuta,nosni dio horizintalan,usi zabacene,oci sjaje,vrat potpuno istegnut.Tijelo je napetih uglova uz uglavnom istureniji prednji dio,zadnji dio je nesto nizi vrlo napetih misica.Tjelo je uspravno,a cesto je jedan od udova podignut.

KADA JE SIGURAN DA POSTOJI PRISUSTVO DIVLJACI:Uz trenutno grcenje,spusta tjelo na pokretljive udove,glava je uzdignuta,vrat ispruzen:nastavlja da se krece oprezno ali odlucno,udisuci i izdisuci zrak uz podrhtavanje.Ponekad se naglo zaustavlja.

KADA SE IZNENADA NADJE U BLIZINI DIVLJACI: Zaustavlja se uz bjesan trzaj,glava se polako,iz horizontalnog polozaja okrece ka divljaci,tjelo je veoma kruto u iskrivljenom polozaju,rep je iznad ledjne linije.U tome je ljepota njegovog zaustavljanja,ljepota u kojoj nema pretjerane teatralnosti,cak i u najneskladnijim pozama,jer je njegov mozak mudri kontrolor.O tome svjedoci izraz ociju koji izrazava savrseno vladanje situacijom.

KADA ,POSLE ZAUSTAVLJANJA ,VODI NA DIVLJAC KOJA POKUSAVA DA SE UDALJI:Vodi odlucno uzdignute glave,ali promisljeno i u savrsenoj vezi sa onim tko ga vodi (vodicem):zaustavlja se pri svakom usporavanju divljaci drzeci je na odgovarajucoj razdaljini.Pri svakom kratkom zastajanju rep iz horizontalnog kretanja prelazi u mirovanje.Kontrakcije udova su slicne onima prilikom zaustavljanja.

 d4
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Venator - 27. 02. 2010. 19:43:23
Pa morao bi znati koja je mati štenadi!
O Štrbčevim psima (Kuman, Kastor) se zna, ali moraš vidjeti tko je majka tih štenadi koje bi kupio!!!
To što znaš pola rodoslovlja...hmmmm...jel ti dovoljno???
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: best of habek - 28. 02. 2010. 15:06:48
-Čuvaj se "senjske ruke"-rekla kazala za pse a nitko ih u Hrvatskoj nije vidio na utakmici i izložbi!! d1

Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: best of habek - 28. 02. 2010. 15:12:26
Ej dečkovi - nemojte citirati moj tekst o radu. d1

-morate samo potvrditi na odgovor teaa da vam se sviđa-bude administrator "vikal" na vas d1

lijepi pozz svima vama od Dražena  zagi zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: jura23 - 28. 02. 2010. 15:34:12
-Čuvaj se "senjske ruke"-rekla kazala za pse a nitko ih u Hrvatskoj nije vidio na utakmici i izložbi!! d1



habek, Vama psi valjaju samo ako su se dokazali na izložbi ili utakmici?
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: alen - 28. 02. 2010. 19:29:16
habek ;)ovaj tekst nije tvoj uzo si ga s balkankinology od cakica, a on ga je kopiro sa stranice od jedne uzgajivacnice, it oje nave od kud ga je uzo, a i ti si to mogo, a ne da pises da je tvoj ;)
poz
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: best of habek - 01. 03. 2010. 07:11:52
habek ;)ovaj tekst nije tvoj uzo si ga s balkankinology od cakica, a on ga je kopiro sa stranice od jedne uzgajivacnice, it oje nave od kud ga je uzo, a i ti si to mogo, a ne da pises da je tvoj ;)
poz

e gosn.-nije sa balkan već iz knjige od Richtera njem.ptičara uz moj prijevod i dodatke d1
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: best of habek - 01. 03. 2010. 07:15:52
-Čuvaj se "senjske ruke"-rekla kazala za pse a nitko ih u Hrvatskoj nije vidio na utakmici i izložbi!! d1



habek, Vama psi valjaju samo ako su se dokazali na izložbi ili utakmici?

-ej jura 23-već sam te ranije zamolil da mi se tak ne obraćaš. d1
 -na ovome portalu ja imam svoj naziv pa bih te molil da tak i pišeš.  d4

pozz zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: alen - 02. 03. 2010. 21:36:49
habek ;)ovaj tekst nije tvoj uzo si ga s balkankinology od cakica, a on ga je kopiro sa stranice od jedne uzgajivacnice, it oje nave od kud ga je uzo, a i ti si to mogo, a ne da pises da je tvoj ;)
poz

e gosn.-nije sa balkan već iz knjige od Richtera njem.ptičara uz moj prijevod i dodatke d1
gosp. best of habek, ja imam knjigu od Richtera lovacki psi uzgoj i skolovanje, a za ovo njegovu njemački ptičar nisam zna da postoji d1
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: best of habek - 03. 03. 2010. 07:12:47
jura 23 i alen - imate lijepe pozdrave od administratora s kojim sam
se osobno čul putem mobitela

-a ti alen si pronajdi Richtera tj.richter-sudac ; iz Njemačke i postove o radu,i ne radi se o ovome iz knjige iz 1974.(a triba znat i strane jezike)

pozz zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: jura23 - 03. 03. 2010. 09:27:19
-Čuvaj se "senjske ruke"-rekla kazala za pse a nitko ih u Hrvatskoj nije vidio na utakmici i izložbi!! d1



KUMAN

20 x CAC, 8 x CACIB, 12 x BOB, 6 x BOG, 3 x BIS, Klupski pobednik HU I SLO.
Reultati u radu: IPO, B1, C1, ÖTV 1, MVV1-CACIT, IKP. HD-O Uzgojni Pregled V1

HABEK POKRIJTE SE UŠIMA...
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Nosler - 03. 03. 2010. 09:40:36
Best of habek i jura23....smanjite tenzije.....obadva! d4

Best of habek.....to sto si zvao admina.....moze te samo dovesti do bana sto mu smetas, jer diskusija nije kod njega, kuci, nego ovdje! d4
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 03. 03. 2010. 09:52:49
-Čuvaj se "senjske ruke"-rekla kazala za pse a nitko ih u Hrvatskoj nije vidio na utakmici i izložbi!! d1



KUMAN

20 x CAC, 8 x CACIB, 12 x BOB, 6 x BOG, 3 x BIS, Klupski pobednik HU I SLO.
Reultati u radu: IPO, B1, C1, ÖTV 1, MVV1-CACIT, IKP. HD-O Uzgojni Pregled V1

HABEK POKRIJTE SE UŠIMA...
Jura jer ti imaš od Kumana Štrbčevog štene psa ?
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: best of habek - 03. 03. 2010. 12:42:24
Pozz svim ljubiteljima Nek zagi

Moja Alka(viceprvakinja Jugoslavije u D utakmici 1982 iz Subotice-Vojvodina) i ja(fotka)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: macun - 03. 03. 2010. 13:13:19
 fre
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: alen - 04. 03. 2010. 13:15:07
gosp. best of habek  zagi  ja vas nisam vrijeđal,samo sam napomenuo da ste tekst kopirali i evo dokaza
http://www.balkankinology.net/pricaonica/viewtopic.php?f=39&t=17339&start=0 (http://www.balkankinology.net/pricaonica/viewtopic.php?f=39&t=17339&start=0)
na pocetku je standard, a odmah ispod standard rada, ali nema veze tekst je odlican d1
Usput to što se vi hvalite da ste me prijavili moderatoru,neznam zasto ali nema veze, vi mene vrijeđate a ne ja vas i smatrate me za nekog tko nezna jezike ..ali briga me  ;) usput znam jezike i student sam prava i nisam neki neuk covjek za sta me vi smatrate.
Nezelim imati sa vama uopce polemike , jer ovo je tema o njemačkom kratkodlakom ptičaru, te cu na dalje pisati samo o temi, a vas molim da ne vrijeđate već da dokažete kada ste u pravu.


Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: alen - 04. 03. 2010. 13:17:37
evo ako nekog zanima rezultati od utakmica iz zadra
http://www.enci.it/documenti/zara_2010_continentalicompleta.pdf (http://www.enci.it/documenti/zara_2010_continentalicompleta.pdf)
a mozete pogledati i videa iz zadra
http://www.enci.it/eventi/2010/zara/ (http://www.enci.it/eventi/2010/zara/)
lp
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: alen - 04. 03. 2010. 13:41:48
Quagga__ ja sam imao psa od Kastora, mogu reči sa sigurnošču da su u eksterijeru odlični, što se rada tiće mene nisu bas odusevili.. Iz razloga sto su spori zbog građe, lose nosenje glave jer prevladavaju njemčke  linije pasa.., odlični su aporteri i to im je veliki plus, ali ne mogu reči da su prejaki markiranti staju jako blizu divljači prekratko, radijus kretanja im isto nije jača strana. Ali imju prednosti nad takozvanim trajlerima, sto su laki za obuku odličnu prihvačaju sve komande, pravi radni psi...
Nebi reko da su za šljuku dobri psi njemačkih linija, mozda se varam ali zbog njihovog nošenja glave i marke preblizu divljači nevjerujem da bi tako plašljivu pticu lovili dobro, mada je moguče sve ,uvjek ovisi o jedinci i njenim kvalitetama....
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 04. 03. 2010. 15:25:33
Alene to što si sve nabrojo to sam ja doživio sa svojom kujom koja je od Kumana i potpuno si u pravu
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: alen - 04. 03. 2010. 21:42:17
Quagga-- izraz "trajleri" se koristi u pravilu samo za engleze odnosno otočne pasmine, njemac ne trci  Field Trial, vec caccia sternu, odnosno siroko trazenje jarebica, ali mi te pse laicki volimo nazvati trajlerima.Da ne dode do zabune i englezi trce caccia sternu.

Zasto sam ti da ,si ne persiramo rekao da su oni po meni bolji za sljuku;
evo razloga, ja sam drzao sve do nedavno samo pse njemackih linija i jos uvjek ih imam, ali sam kupio i stene takmicarskih linija . Razlog zasto sam kupio to stene je taj sto sam usporedivao svoju kuju njemačkih linija sa jednim psom takmicarskih linija koji se nije nikada takmicio vec samo lovio.I dosao do sljedečih zaključaka, pas tamičarskih linija prima miras na večoj udaljenosti, markira na vecoj udaljenosti , ne detaljiše u pretraživanju što mu pruža mogučnost da u kračem vremenu pretraži veći dio terena.

Nadam se da sam vam barem malo pomogao
LP
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: alen - 04. 03. 2010. 21:50:35
antoniog--Vjerujem da si dozivio to je boljka pasa njemačkih linija.
Zato cu vam reci da jedne od najboljih njemaca ako i ne najbolje njimce mozete pronaci u srbiji (ali pritom treba uzasno paziti da ne dobijete mačka u vreći, jer ima svakakvih kvazi uzgajivaca), zašto; iz razloga što oni nisu gledali dali je pas iz njemačke , italije, nego su parili najbolje jedinke i tako dobili kompletne pse.primjera radi navest cu neke velike..Amor od Bube, Jack Lardovik koji su kod heraka, mada je kod njega još i Bingo i Uno del Cakic ,Jaguar od Bube itd...To su sve psi koji su iz srbije a postigli su velike rezultate na najvecim utakmicama.A vjerujte mogu loviti bez problema.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: najlovac - 04. 03. 2010. 22:28:49
Jura 23 vidim da dobro poznajete pse od Strbca pa ako znate molim da mi kazete na kojoj je tj gde je KUMAN dobio CACIT i koji je sudac to sudio inace inace licno poznajem te pse mislim i na kastora i na gos. Strbca. Srdacan pozdrav.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: best of habek - 07. 03. 2010. 14:12:13
Pozz svima

Danas sam dobio sms od Štrbca da je Kastor na prodaju. d1

Tko želi može se javiti i meni na pp da mu dam broj mob-a ili tel za kontakt.
 
Pozz  zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: best of habek - 16. 03. 2010. 08:43:49
Pozz svima

Jučer 15.3. me nazvao Štrbac i rekao da je Kastor prodan d1
negdje je u Dalmaciju.
Tko želi parenje sa Kastorom neka se obrati meni na pp , a ja
ću Vam dati daljnje podatke. d4

Svima želim dobru kob zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: NenoCRO - 23. 03. 2010. 23:44:24
Lijepi pozdrav

Eto da se i ja pohvalim sa mojom novom prinovom.
Stigla je iz Cerne u svoj novi dom. Box dijeli, također sa Njemicom ( ovčarkom).
Pogledajte je ....nema 4 mjeseca a sve o poziranju joj jasno.

http://picasaweb.google.com/lh/photo/gmMa0udOuIQln7TdGtJk_w?authkey=Gv1sRgCL_sop-a-cyvaw&feat=directlink (http://picasaweb.google.com/lh/photo/gmMa0udOuIQln7TdGtJk_w?authkey=Gv1sRgCL_sop-a-cyvaw&feat=directlink)

Svaki savijet u vezi Njemačkih kratkodlakih ptičara je dobro došao....možda i kakve preporuke u vezi odgoja i sl.

Hvala lijepa

NenoCro
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 23. 03. 2010. 23:47:19
Kod mog brata je sestra  zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: prepelicar - 24. 03. 2010. 07:01:32
Kolege ako ste slucajno propustili novu temu o nasoj omiljenoj rasi evo link na kome cete moci da pratite odrastanje malih Nemaca!

http://forum.lovac.info/index.php?topic=5433.0 (http://forum.lovac.info/index.php?topic=5433.0)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 24. 03. 2010. 07:12:43
Nismo propustili ,samo nastavi i postavljaj na ovoj temi više slika jer nas je malo koji ovu temu koristimo.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: prepelicar - 24. 03. 2010. 07:17:37
Nismo propustili ,samo nastavi i postavljaj na ovoj temi više slika jer nas je malo koji ovu temu koristimo.
Danas nove slike!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: antoniog - 24. 03. 2010. 07:25:13
 d4 zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: zoki - 24. 03. 2010. 20:05:45
Evo mojeg Pik-a, slikan prošle godine, bio star 18 mjeseci.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: zoki - 24. 03. 2010. 20:08:13
Konačno sam se naučil stavljati slike. Prije bi poletjel sa avionom, nego sliku stavil. ref ref zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: zoki - 24. 03. 2010. 21:17:31
Evo ga ovdje sa nepunih 9 mjeseci. z14
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: zoki - 24. 03. 2010. 21:26:08
Evo ga ovdje sa nepunih 9 mjeseci. z14

Zoki, pas Vam je prekrasan, dobra kob!  zagi
Hvala. zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: prepelicar - 28. 05. 2010. 22:54:54
Danas sa treninga!


(http://img375.imageshack.us/img375/1701/p5280406.jpg)

Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: fidel - 10. 08. 2010. 09:37:21
-Čuvaj se "senjske ruke"-rekla kazala za pse a nitko ih u Hrvatskoj nije vidio na utakmici i izložbi!! d1



KUMAN

20 x CAC, 8 x CACIB, 12 x BOB, 6 x BOG, 3 x BIS, Klupski pobednik HU I SLO.
Reultati u radu: IPO, B1, C1, ÖTV 1, MVV1-CACIT, IKP. HD-O Uzgojni Pregled V1

HABEK POKRIJTE SE UŠIMA...

KUMAN nikada nije izveden na IKP

kolega fidel, član si od 2008 g. a nikada se nisi predstavio, učini to što prije LOVAC Team
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 10. 08. 2010. 13:06:32
Auuuu,
svuda prozivanje !
Taj IKP je magican za mnoge.....
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 10. 08. 2010. 13:11:45
Nemam trenutno bolju sliku - ali ``peharcic`` sa IKP-a izgleda ovako :
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: fidel - 10. 08. 2010. 14:41:02
Evo kolega da se predstavim,iako mislim da vec i jesam.
Ja sam Igor Horti iz Apatina.

Pas koji je ostenjen 11.01.2003. nije mogao biti izveden na IKP 1997.godine.
Doduse istine radi,Kumanov brat Kastor jeste bio na IKP-u 2007.god,. a evo i opisa njegovog rada:
PNr. 162 Kastor, 2. Preis, 128 Punkte, Fw. V, Führer: M. OBRAD
Kräftiger Hellbraun-Schimmelrüde des schweren Arbeitstyps, zeigt sehr gute Feldmanieren, und kommt bereits
im ersten Gang auf Fasane zum Vorstehen. Raumgreifende Suche mit gutem Führerkontakt als auch
einwandfreiem Gehorsam mit u. auch ohne Wild.
Das Finden des ausgelegten Federwildes erfolgt korrekt, beim Abgeben d. Ente ist aber bereits ein leichtes
Einwirken d. Führers feststellbar.
Die Wasserarbeit auf der lebenden Ente beginnt sehr gut u. passioniert, aufgrund eines eklatanten Führerfehlers
wird der Hund v. d. Schwimmspur aber dann regelrecht abgerufen u. fehldirigiert. Auch das Abgeben einer eingeworfenen Ente erfolgt nicht korrekt. Der Hund besticht durch seine besondere Ruhe u. ein sehr angenehmes Wesen.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: mika - 18. 09. 2010. 18:57:06
Interesira me dali je mana svjetlo oko kod kratkotlakog ptičara
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 12. 11. 2010. 14:50:42
Vise nije
jedna lepa slika za ljubitelje
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: gorance - 12. 11. 2010. 17:29:47
kako odabrati štene iz legla?postoje li neki znakovi u ponašanju šteneta koji nagoveštavaju da će biti dobar radni pas?na šta treba obratiti paznju?kako vi odabirate štene?hvala...
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: cele - 12. 11. 2010. 18:11:53
kupio sam štene od psa faruck plameni pas-sin od ralpha od beranjskih vratnica i sare,i od laike-kćer od ronni i gegia di roccaraso.ako je netko upoznat da mi nešto kaže o tim linijama,hvala zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: best of habek - 13. 11. 2010. 02:03:36
Ej momci -vi kaj imate skrivene postove prdstavljanja i slično-

-ja vam prvi neću ništa odgovoriti a poznam linije koje imate u "ruci"

zbog! - dok se ne predstavite potpuno svima nama a i na svojim osobnim stranicama

niste zavrijedili da vam netko tko se bavi godinama uzgojem i radnim utakmicama

da vam izda "tajnu zanata" s kojim ste se počeli baviti - to košta vremena , goriva , "druženja"
"snimanja" i sličnog -npr.kupili ste psa kod Štrbca u Belom manastiru -on vam je sve rekao?!( aha?)

- da ste osobno pitali putem mail-a ili tel. ili mob-a OK - ali momci i mladi lovci?!

-naučite se ispeči zanat a ne da vam drugi daju informacije "na tanjuru"(op.a.)

Pozz svima i Dobra kob

tema je i dalje Njemački kratkodlaki ptičar a ne predstavljanje, ako ne želiš pisati o tome preskoći temu i sve OK, za LOVAC Team, valdop
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: cele - 13. 11. 2010. 06:04:19
kolega ja sam predstavljen u rubrici koja je za te stvari i nemam šta skrivat zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: gorance - 13. 11. 2010. 15:09:02
ja psa nemam,sviđa mi se nkd.ali kako da odaberem štene.svaki ciga svoga konja hvali.svaki prodavac će što je sasvim normalno hvaliti svog psa,isticati kvalitete,a prećutati mane.ja sam lepo i kulturno postavio pitanje i potražio savet,a veliki su uvek bili oni majstori koji su učenicima prenosili svoje znanje a ne oni koji su ga ljubomorno skrivali da bi se mogli šepuriti okolo i podcenjivati druge.šta da se radi...nismo svi mogli postati kinološki stručnjaci poreklom i rođenjem.ovde je izgleda postala uvreda pitati za savet.
veliki pozdrav i hvala na razumevanju
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: cele - 13. 11. 2010. 20:51:27
Ej momci -vi kaj imate skrivene postove prdstavljanja i slično-

-ja vam prvi neću ništa odgovoriti a poznam linije koje imate u "ruci"

zbog! - dok se ne predstavite potpuno svima nama a i na svojim osobnim stranicama

niste zavrijedili da vam netko tko se bavi godinama uzgojem i radnim utakmicama

da vam izda "tajnu zanata" s kojim ste se počeli baviti - to košta vremena , goriva , "druženja"
"snimanja" i sličnog -npr.kupili ste psa kod Štrbca u Belom manastiru -on vam je sve rekao?!( aha?)

- da ste osobno pitali putem mail-a ili tel. ili mob-a OK - ali momci i mladi lovci?!

-naučite se ispeči zanat a ne da vam drugi daju informacije "na tanjuru"(op.a.)

Pozz svima i Dobra kob

tema je i dalje Njemački kratkodlaki ptičar a ne predstavljanje, ako ne želiš pisati o tome preskoći temu i sve OK, za LOVAC Team, valdop
ti se momak malo praviš prepametan kolko sam mogo proćitat iz ostalih postova a i nisam te pito za komentar
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: best of habek - 14. 11. 2010. 22:43:07
mirko@inet. ne znam kaj ti hoćeš!? - ja za tebe nisam bilo tko da mi se tak obraćaš  - zna se za mene od 1982 i
nemoj mi se više  tako obraćati JAVNO

-kaj je moderator????? -sad ne znaš reagirati????-  već mi je dosta
takvih "nadobudnih" po postovima po psima koji ne znaju ništ i vrijeđaju nas stare trailere i uzgajivače -a - a ti nadobudni mirko@inet i ostali......-kaj ne dojete na utakmice KUP-a HLS-a
i na Državno HKS-a - da nam pokažete svoje znanje??!!- i da nam se predstavite pred svima!-sa svojim psima!

-Gospodo -ovo je prešlo u vrijeđanje dugogodišnjeg uzgoja i rada sa psima ne samo unutar
granica naše Lijepe HR- nego što radimo i vani i radimo kvalitetu za buduće "prave lovce i uzgajivače"

-mirko@inet. -nemoj se više tako prema meni obraćati - jer! -ja za tebe nisam nikakav balavac da se tako javno obraćaš- tražim izvinjenje putem ovih stranica u roku 24 sata ili u protivnom ću podnijeti privatnu
tužbu protiv tebe i admin-a koji ovo kontrolira - gospodo vrijeđanje mojeg rada i mojih rezultata ne dopuštam niti sudcima
HKS-a -niti sudcima HLS-a; A bilo kome na ovome portalu mogu biti pokazani svi rezultati osobno na mojoj kućnoj adresi u Koprivnici , Dubovečki breg 19.- uz prilog svih pisanih objašnjenja po odrađenim utakmicama - sa peharima osvojenih od strane mojih pasa .

-svim dobronamjernim vlasnicima i uzgajivačima želim Dobru kob ( a svi ostali nek se predstave pred svima kao i ja punim imenom i prezimenom )-i sa rezultatom svojih pasa
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: best of habek - 14. 11. 2010. 22:52:11
Evo nekih "kultirnih citata" našeg kolege Celet-a :Citat: antoniog - Listopad 31, 2010, 13:18:36
Cele ,ja neznam šta ti očeš da kažeš ,pa ti si ocijensku listu postavio javno da svi vide i da je komentarišu .A da nisi to htjeo nebi ju niti postavio .
A ,to što ti očeš uterat Deanu,čovijeku  koji je vodio i organiziro  ovaj ispit, to je tvoj problem .


to mi je prvi ipo,i neznam kako se boduju psi,a ti uteraj deanu ako hoćeš i nedotići me se više i nemoj bit bezobrazan i pokvaren,tolko od mene i neću uopće više da sudjelujem u ovim vašim gadostima,moj pas je to položio i pošteno dobio kolko je zaslužio i ja nemam razloga da bilo šta sakrivam od bilo koga
OdgovorOdgovor Citirati ovo u OdgovoruCitat: Pretplata na ovaj ForumObavijest
5     Lovna kinologija / Izložbe i utakmice / Odg: IPO JAMARI    : Listopad 31, 2010, 13:06:58
Citat: antoniog - Listopad 31, 2010, 12:50:31
Ocijenska lista sa IPO vinkovci .
da te pitam šta ti imaš s mojom listom i ko ti daje za pravon da to stavljaš,ostavi se čorava posla ja te lijepo molim jel nismo kako se kaže zajedno ovce ćuvali i nemoj prčkat po mome,nadam se da si pametan i da shvačaš kad je dosta
OdgovorOdgovor Citirati ovo u OdgovoruCitat: Pretplata na ovaj ForumObavijest
6     Lovna kinologija / Izložbe i utakmice / Odg: IPO JAMARI    : Listopad 31, 2010, 13:02:01
Citat: Fruky - Listopad 31, 2010, 12:50:30
Cele oprosti ali ja iznosim samo činjenice i želim dokazati da sam u pravu što mi vas većina to osporavate.
Postavio sam pravilnik u kojem sve lijepo piše i koje ocjene pas mora dobiti da bi bio u prvom razredu. Vratimo se na IPO u Jankovcima gdje je Stipin Oskar imao 158 i bio u trečem nagradnom razredu radi oštrine 2,5 a ima bodova za prvi nagradni razred.
ja samo neću da se prelama preko mene bilo šta,rješavajte sve što imate al bez mene,moj pas što piše to je i zaradio,a nisam mu ja ocjene piso i nemoj me se doticat,jel sad je prevršilo svaku granicu ljudskosti i gadi mi se to sve
OdgovorOdgovor Citirati ovo u OdgovoruCitat: Pretplata na ovaj ForumObavijest
7     Lovna kinologija / Izložbe i utakmice / Odg: IPO JAMARI    : Listopad 31, 2010, 12:46:58
Citat: Fruky - Listopad 31, 2010, 12:20:18
http://img709.imageshack.us/i/img001md.jpg/ (http://img709.imageshack.us/i/img001md.jpg/)

Zahvaljujem celetu što je postavio ocjensku listu sa ispita pa ja ne moram postavljati od drugoga psa, jer i na ovoj je vidljivo da ispit nije bio regularan i da pojedincima nije poznat pravilnik kako oni tvrde pa vjerujem da će ovaj pravilnik biti na mojoj strani i dokazati o čemu ja pišem. Ovo je jedan dokaz o nepravilnosti ispita i ima ih još.
Pitanje za moderatore, da li se ovdje čitaju samo moji postovi. Baniran sam zbog poticanja na svađu i ne pisanja o temi.
Molim vas da mi pročitate gdje sam ja i jednom riječi spomenuo ime Ivice Boškovića, gospodin se nije ni predstavio i vi ne reagirate, gospodin napada mene vi ne reagirate, i dotični gospodin napada većinu terijeraša sa riječima da trebamo potražiti psihijatra i vi ne reagirate. Tako da vam to nije razlog zbog čega želite mene banirati i znam tko stoji iza moga baniranja pa gospodo izvolite.
ja bi gospodina frukija  zamolio da me zaobiđe u širokom luku i da nerješava svoje osobne probleme preko mene i mojih pasa,hvala unaprijed.
Odgovor
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: best of habek - 14. 11. 2010. 22:58:45
-dragi kolege lovci  samo da vam objasnim ukratko -kolega Cele vam je mirko@oinet

a ovi kratki "postovi" su vam vrijeđanja dotičnog i na drugim postovima npr.terijera gdje
g-din nije osvojio niti IPO već vrijeđa naše kolege koj9 su bili bolji od njega

p.s. admin - daj me izbriši s ovoga portala jer vidim da neke ljude boli - istina da polože ispit
sa vezom sa sudcima

-svim ljubiteljima Nek i drugima želim Dobru kob i Dobar pogled
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: valdop - 14. 11. 2010. 23:34:42
kolega kako si napisao da si baniran od strane moderatora želim samo svima dati do znanja da si baniran radi dvostrukog nicka, otvorio si drugi nick, nisi se želio predstaviti, dakle tvoje baniranje nema veze sa pisanjem postova. valdop za LOVAC Team

dubovecki  -   nepredstavljanje i korištenje iste adrese bestofhabek,
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: cele - 15. 11. 2010. 08:16:55
ako sam te s bilo ćime uvrijedio ja ti se ispričavam ,samo sam pitao za dobronamjeran savjet u vezi psa jel me ti uistinu i zanima,a nisam imao namjere da te prozivam jer te niti neznam,bavim se sa nlt i ovo mi je prvi ptićar tako da neznam ništa o njima,koliko sam skužio na ono moje pitanje o psu odgovorio si da mi nečeš ništa reći,a možda post nije upućen meni,možda sam pogriješio,ni u jednom trenu nisam želio osporit vaš rad i znanje,meni je žao što je tako ispalo jer me je zasmetalo da mi mladi koje nešto zanima da naćimo natakova pitanja dobijemo samo podbadanja umjesto nekoga dobroga savjeta,toliko od mene i svim lovcima dobra kob,i još jednom želim istaknit da nisam imao nikakve loše namjere zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 15. 11. 2010. 10:28:16
auuuu,
samo cu reci ovo - kad bi odgajivac znao koje ce stene biti najbolje, on bi ga uvek ostavio sebi ! !

Stenad su uvek lutrija. Toliko.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SEJFO - 15. 11. 2010. 21:26:15
pozdrav svima,,!!! zagi

samo da vam javim,,, IMAM,, najboljeg njemakog pticara kratkodlakog,,,,,u  ex YU...i Austrija mi je mala...Italija pogotovo,,,postavicu slike odmah ako uspijem!!! zagi


ovo sam napisao prije slika da koga ne opali infarkt,,,!!! ;D ;D ;D ;D
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SEJFO - 15. 11. 2010. 21:36:15
druga slika!!!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Harry P. - 16. 11. 2010. 00:36:20
Ma daj me nemoj  pesi Čovječe ja sam mislio da me zaje.avaš kad si mi rekao.  :shok: :shok:

Eto mene u Cazin uskoro... Nije zajebancija.

Je.ote, prekrasan je...  nosl
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: best of habek - 16. 11. 2010. 12:35:56
Pozz Sejfo  pas je prekrasan d4

-možeš li samo napisati iz čijeg je uzgoja i tko su mu "roditelji"? ččč

Pozz i Dobra ti kob zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: best of habek - 09. 12. 2010. 13:40:55
-zanimljiva sličica štenca iz uzg.od Bube
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SEJFO - 09. 12. 2010. 23:46:25

pozzz!!!
pokusacu postaviti jos koju sliku:
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SEJFO - 09. 12. 2010. 23:47:51

jos jedna:
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: silvertip - 10. 12. 2010. 08:05:07
svaka čast uz ovakvog sam prve korake napravio (nemislim na lovačke) i ostao mi je
u velikom sjećanju
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: valdop - 10. 12. 2010. 08:18:27
sejfo, zašto imaš zviždaljku u ustima a pas je na povodcu, nije slobodan  :smil4226ce1d491b5:
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: peca - 10. 12. 2010. 14:58:03
sejfo nećes valjda napustiti goniče i preči na ptičare što loviš sa ovim kakav je u radu z10
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SEJFO - 10. 12. 2010. 21:25:03
pozdrav!!! zagi
E ovako,,,pas je uvezen iz Italije  ima sve uredne papire,,star je 2 godine,,,sticajem  okolnosti,,, je moj,,,
izvodim ga,,, ja ,,koji o pticarima ima pojma samo toliko da sam shvatio da se ne baca u zrak,,,od lova sa njim iskreno nemam pojma,,,a inace kod mene i nema  ni fazana ni pataka,,, da bi se obucen pas mogao odrzati u lovnom treningu,,,vlasnik  mu je u Italiji pa o njemu malo znam,,, mislim o psu,,,kojem je ime RAUL i nije izMadrida  vec iz Cazina,,,,nemiran je do bola,,,,posjeduje svu energiju svijeta,,,mene sa 111 kila otresa samo tako ,,,vidio ga jednom na duzem povocu,,,u sekundi napravio krug oko mene,,,i ja  na zemlji,,,dok sam skon"to upetljao me u povodac,,,tako da sam sad oprezan,,,,sta sam kao "iskusan" lovac primjetio kod njega,,,,kad ga pustim pravi polozene 8 osmice,,,ispred mene,,,pretrazuje teren,,,svako 2-3 minuta dođe da ga pomilujem,,kad digne zeca ,,, laje za njim jedno 40 metara i poslije slijedi kuju al bez glasa,,,cesto "njusi" zrak,,,na jeza laje,,,i ugriza ga bacajuci ga u zrak,,,,udavio je macka za minutu,,,,"voli kokosi "  kao i ja ,, kad god mu viknem  APORT  gdje god da je odmah mi dođe,,,,sto se kaze u sekundi!!!  ISKOPA PONEKAD STARU KOST IZ ZEMLJE,,,ljubomoran,,,nenormalno,,,,"pametan je na mene,,," nije svadljiv sa psima,,,itd,,,jebiga ne znam sta da vise napisem,,,prihvatam besplatne savjete koje cu koristiti u lovu zeca i lisice sa njim,,,,,ja ih obozavam,,,,dlaka mu se sija ko patkova guzica,,,ko mi misli pametovati,, nek  ne zajebaje,,ja cu ga imati,,kad i nebi lovio sa njim,,,uzivamo obadvojica,,,!!!
planiram sebi nabaviti kuju cokoladnu bih najvise volio,,,,a to sto kod mene nece loviti ptice,,,,boze moj,,,ni ja ne je.em  Severinu!!! zagi zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Nosler - 10. 12. 2010. 21:40:14
Pa zar nema sljuke kod vas?! Mora da ima i nesto pernato u tvom kraju... d4 Bilo bi lijepo da se malo potrudis oko njega! zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SEJFO - 11. 12. 2010. 01:41:25
Pa zar nema sljuke kod vas?! Mora da ima i nesto pernato u tvom kraju... d4 Bilo bi lijepo da se malo potrudis oko njega! zagi


ima poneka sljuka,,,al cim je vidim,,,,iste sekunde je i nevidim,,,,divim se lovcima koji je love,,,i pogađaju,,,,e to je majstor,,,,svaka im cast,,,,ja svoju uloviti ,,,nit mogu,,nit,,, znam,,, NIT BI,,,a i nesto mi se ne love!!!! zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: prepelicar - 11. 12. 2010. 14:21:20
pozdrav!!! zagi
E ovako,,,pas je uvezen iz Italije  ima sve uredne papire,,star je 2 godine

 Da li mozete da postavite rodovnik od psa da vidimo kojih je linija ? Mada me nebi iznenadilo da ima krv nasih pasa jer su Italijani pokupovali sve sto vredi na ovim prostorima! Pozdrav kolega
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: krilaš - 11. 12. 2010. 17:35:29
I Italijani imaju dobre NKD pticare.
Kod mene su od 1990 pa do neke 1997-8 godine dolazili redovno svakog leta na lov prepelica i dovodili odlicne vrhunske NKD pticare koji u opste nisu imli nikakve veza sa poreklima sa nasih prostora.
Imao sam prilike licno upooznati nekog Boru iz mog okrzenja koji je iskljucivo prodavao NKD pticare italiujanima ali mu je to bilo kreatkog daha nekih najvise 5 godina i sad necuh da se nesto proslavio.
Italijani i Grci su dosta kupovali NKD i drugu rasu sa nasih terena,mada su i nasi odgaivaci kupovali pse sirom cele evrope pa shodno tome sta je zapravo nase tesko je reci i koliko je sve to ispravno sto pise po rodovnicima?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????.

Po meni NKD je najbolji lovacki pas za lov niske divljaci, mozda sam takvog misljenja posto nikad do sada nisam cuvao nista drugo od lovnih kerova osim NKD pticara.
Pozdrav Goran
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SEJFO - 11. 12. 2010. 23:04:12

postavicu rodovnik,,,,cim ovaj covjek dođe iz italije,,,,no problems!!! zagi

PS...umalo zaboravih:.... i na izlozbe ga vodim,,,, svuda EX yu   mislim samo da se zna,,,,,,i da pojedince ,,,malo isprepadam,,,!!! ;) ;) ;) ;) ;D ;D ;D ;D ;D ;D zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: best of habek - 12. 12. 2010. 17:37:33
Sejfo -veliki pozzzzzzzzzzzzzz d4

-jedva čekam da nas isprepadašššššššššš na izložbama ččč

-vjerujem da ste naučili ring dresuru bez "čika" od 160-zdeset u ustima(naime ni jedan sudac te neće pustiti u ring s cigaretom -lol:)))          );

-Sejfo čekam te na CACIB ZG u 2mj. 2011. pa da vidimo kaj buš napravil ;D ;D ;D
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SEJFO - 12. 12. 2010. 18:56:35


pozzzzzz!!! zagi

znas da se ja salim,,,,a doci cu,,,,vidjeces,,,!!!! U Hajdukovu  dresu!!! ;) ;) ;) ;) ;)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: best of habek - 12. 12. 2010. 21:05:39
Oj Sejfo - možeeeeeeeeeeee

-a ja ću u Slavenovom dresu jer ćemo biti u Finalu Kupa( i pobjediti i osvojiti Kup )
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: ges - 07. 04. 2011. 14:47:46
Pozdrav.Evo da malo obnovim temu i predstavim vam svog psa:Ciba,10 mjeseci stara.
(http://img40.imageshack.us/img40/3440/picture062sj.jpg) (http://img40.imageshack.us/i/picture062sj.jpg/)

(http://img21.imageshack.us/img21/959/picture064nz.jpg) (http://img21.imageshack.us/i/picture064nz.jpg/)

(http://img708.imageshack.us/img708/7987/picture067n.jpg) (http://img708.imageshack.us/i/picture067n.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Felis - 13. 04. 2011. 12:10:47
Pozdrav svima!
Samo bih ukratko predstavio svoju kujicu Geu. Sa mnom je mjesec dana. Već od 2,5 mj uredno aportira (lopticu), a markirala je već sa 2 mj, dosta "sluša nos"... na meni je, pretpostavljam da iz toga izvučem maksimum.

Nisam ni blizu vrhunskog lovca, niti je ovo vrhunski pas... ali vidjet ćemo koliko ćemo jedno izvući iz drugoga  ;D

(http://i272.photobucket.com/albums/jj199/ppm2006_2008/IMG_9040.jpg)

(http://i272.photobucket.com/albums/jj199/ppm2006_2008/IMG_8922.jpg)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Felis - 13. 04. 2011. 12:11:26
P.S. na slikama ima 2,5 mj
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: miroslav79 - 03. 05. 2011. 22:57:05
Moja nemica stara 6 godina poreklo preko bosa iz doline baira smrt za zeca i fazana

(http://i53.tinypic.com/ri5i69.jpg)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SEJFO - 12. 05. 2011. 16:04:14
pozdrav svima!!!!!!!!!! zagi

 Da vam ispricam svoje dozivljaje sa mojim kratkodlakim njemcem,,,!!!!!!!!!!
star je 2,5 godine,,,,trenutno imam samo njega pa mu posvecujem svu ljubav i paznju koja sigurno nije mala,,,,,,od lova, treninga i obuke,,,sa njima  ,nemam ,,nekih vecih saznanja....a uvezen je iz Italije i covjek koji ga je uvezao je nazalost obolio,,tako da sam ga ja kupio od njega,,,ni on mi nije znao puno reci,,,o njemu,,,tako VAM  PISEM STA SAM KOD NJEGA ZAPAZIO,,,kad mu kazem "aport" vraca se odmah meni i sjede,,,,mogu ponavljati 1000 puta uvijek mi dođe,,,,,nabavio sam onu gumenu patku i kad je bacim da mi je donese,,,,nit gleda nju nit mene,,,kazem aport on dođe al bez patke,,,!!!! jezeve nađe i oblajava,,,,2-3 puta mi ih donese kad mu zvizdim da dođe il se derem aport,,,,itd,,,onda ga svezem i odvedem od jeza,,,,,al me u zadnje vrijeme poceo zajebavati,,,bjezi od mene sa jezom,,,!! sinoc mi  iskocio iz boxa i donio jeza kuci,,,lajao ,,,i lajao tako da sam morao  izaci van i svezati ga u boxu. markira prepelice,,,,onako kao na vasim slikama,,,,,jednu je markirao na oko 200 metara od mene i okrece glavu prema meni i cekao me dok nisam dosao do njega ja mu kazem drzi i on ko raketa,,,potrci,,,,a sta bi mi trebao reci ,,u tom momentu,,,jebiga ne znam,,,,srce zalupa,,,zna im prici na 3-5 metara,,,,,,a ja u tome uzivam,,,,sve mu i jedan misic titra kad im prilazi,,,,,nekad podigne prednju lijevu nekad  nekad desnu,,,,macka mu nijedna ne moze pobjeci,,,,,,(a ni kokos)...kad ga pustim sa povodca prvo se istrci 1-2 kilometra pa onda pocne da trazi,,,,,zeca nađe lako laje za njim 200-do 300 metara...itd....!!!!!!!!! jerebice namirise na oko 30  metara,,,,,sad zasad sam to primjetio,,,,,MOLIO bih vase misljenje i uputstva kako  i sta sa njim dalje,,,,!!!!!!!!!!!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Nosler - 12. 05. 2011. 18:09:05
Hm...za sada(iz gore navedenog) vidim da je u boljoj kondiciji od vlasnika.... happi z10
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SEJFO - 12. 05. 2011. 18:35:17
pozzzzz
malo morgen!!!!!!!! zagi zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: peca - 12. 05. 2011. 19:54:19
Uzmi pusku i odstrijeli  sto markira a nakon tog aport ukratko lov  z10
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: HunterDon - 14. 05. 2011. 11:31:05
Pozdrav.Evo da malo obnovim temu i predstavim vam svog psa:Ciba,10 mjeseci stara.
[img width=800 height=600]http://img40.imageshack.us/img40/3440/picture062sj.jpg

[URL=http://img21.imageshack.us/i/picture064nz.jpg/][img width=800 height=600]http://img21.imageshack.us/img21/959/picture064nz.jpg

[URL=http://img708.imageshack.us/i/picture067n.jpg/][img width=800 height=600]http://img708.imageshack.us/img708/7987/picture067n.jpg

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us (http://img40.imageshack.us/i/picture062sj.jpg/)

Krasna, čiji je uzgoj i kojih je linija ako se može znati? Hvala d1
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: ges - 24. 05. 2011. 08:37:23
HunterDon oprosti na čekanju. Uzgajač je moj dobar prijatelj Imešek Željko,a otac je Romi od Martinca.Pradjed je Urgo di san fiorano.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: nikolad - 24. 09. 2011. 17:43:49
http://imageshack.us/photo/my-images/217/p1020173f.jpg/ (http://imageshack.us/photo/my-images/217/p1020173f.jpg/)

Alka (7 godina) Veoma svestrani NKP lovac
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 18. 10. 2011. 09:40:59
pozzz
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 18. 10. 2011. 09:43:19
zadnji izlasci na prepelicu....
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Lovac - 18. 10. 2011. 14:35:10
 d4
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: best of habek - 18. 10. 2011. 14:41:17
Pozz svima

-evo nakon prolaza tuge nakon uginuća moje kuje Care u 6mj o.g.
nabavili smo opet kuju Nek - Lindu -predci Bill od Gložinića, Rakoš V.G,
Megy von Majabo Čemeran,Rotheuffeln itd.

-u nedjelju 16.10.2011. položen IPO i eks. odličan 5.

-krećemo u lovnu sezonu a od 2 mj 2012 po izložbama i natjecanjima u radu.

Svima na ovome postu želim Dobru kob i puno ljubavi prema svojim psećim ljubimcima Nek
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Lovac - 19. 10. 2011. 09:48:19
 d4
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: fidel - 19. 10. 2011. 11:13:11
Lepa kujica.Bill i Megy su roditelji ili...
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: best of habek - 20. 10. 2011. 08:06:14
-Bill je otac a Megy i Rakoš VG baka i djed
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: best of habek - 20. 10. 2011. 09:30:06
-mala slabija slikica
(dok napravim slijedeće budu bolje)

Lp svima
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: SUMO - 21. 11. 2011. 10:35:28
 zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Lovac - 21. 11. 2011. 10:47:28
 just
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: best of habek - 21. 11. 2011. 11:21:58
SUMO d4 just

Lp
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: bat - 01. 01. 2012. 18:04:11
Da li netko ima informaciju u Dalmaciji tko uzgaja njemačke kratkodlake ptičare.Tražio po internetu danima bezuspješno.
Svima ljudima dobre volje svako dobro u novoj 2012 i Dobra Kob
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Tyger - 11. 06. 2012. 14:58:37
U fazi sam nabave psa, i bit ce to NKD, da li bi kao prvog psa preporucili zenku ili muzjaka i koje bi stravi trebao pogledat prilikom odabira? Svaki savjet dobrodosao  zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Felis - 12. 06. 2012. 15:55:18
Preporučujem kuju, posebno za prvog psa.

Privrženije su, mirnije, poslušnije, a i puno ranije počinju "raditi".

Što se ostalih stvari tiče, nisam kompetentan... ja kad sam tražio ptičarku, glavni uvjet je bio da bude čisto smeđe boje  fre
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Tyger - 12. 06. 2012. 16:22:14
Preporučujem kuju, posebno za prvog psa.

Privrženije su, mirnije, poslušnije, a i puno ranije počinju "raditi".

Što se ostalih stvari tiče, nisam kompetentan... ja kad sam tražio ptičarku, glavni uvjet je bio da bude čisto smeđe boje  fre

Tome se i ja nadam.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Bugarin - 18. 07. 2012. 16:38:13
Preporučujem kuju, posebno za prvog psa.

Privrženije su, mirnije, poslušnije, a i puno ranije počinju "raditi".

Što se ostalih stvari tiče, nisam kompetentan... ja kad sam tražio ptičarku, glavni uvjet je bio da bude čisto smeđe boje  fre

Tome se i ja nadam.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: HuntR - 30. 06. 2013. 21:47:10
26 se broj nemaca u mom dvoristu povecao za 6 z1
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: zmajcom - 30. 06. 2013. 22:09:08
 :shok: zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 30. 09. 2013. 16:08:52
Evo moje Bele, sutra puni 3 mjeseca.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: zmajcom - 30. 09. 2013. 16:10:41
grome malo mixaš!aj nek ti je sa srićom  zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 30. 09. 2013. 16:14:38
Hvala, ma ne znam koji mi vrag bio pa je uzeo. Malo promjene ne škodi, nije loša pa će valjda biti nešto od nje.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: .44 ML - 11. 10. 2013. 20:31:45
Vaše Mišljenje - kuja NKP 15 mjeseci još uvijek traži niskim nosom, divljač pronalazi ali ne fermaje ( osim u jednom slučaju kod odsteljene prepelice koja je bila malo više razbijena (možda radi krvi)- znači stala je na mrtvu prepelicu, jarebice uredno potjera) -
Postoji li način za to riješiti
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: moro - 11. 10. 2013. 20:47:18
Naravno da postoji, pogotovo za "fermu" samo treba raditi s njom.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: bostjan - 28. 10. 2013. 09:02:53
Sličica od jučer.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: best of habek - 07. 01. 2014. 14:00:57
imamo novu nadu u uzgajivačnici Zyna plameni pas uzg.poštovanog Marijana Hruš

-uz nadu da će biti dobra kao i njezini predci koji su navedeni u rodovnici

LP svima koji vole ptičare
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Vladimir101 - 07. 01. 2014. 18:27:46
Pozdrav ljubiteljima NKD pticara!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 07. 01. 2014. 20:32:11
Bela i grivna.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: best of habek - 27. 01. 2014. 10:04:10
moja Zyna stara 8 mjeseci - prvi lov
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 02. 03. 2014. 20:24:15
Već sam velika cura i fermam sve živo!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: sus scrofa - 02. 03. 2014. 20:37:12
Već sam velika cura i fermam sve živo!

Krasna je Grome jel imaš još koju sliku? Koliko je stara?
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Gabro - 02. 03. 2014. 21:12:45
 bravooo 1liga
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 03. 03. 2014. 06:55:16
Već sam velika cura i fermam sve živo!

Krasna je Grome jel imaš još koju sliku? Koliko je stara?
8 mjeseci, ima još koja sličica po mobitelu, naći će se nešto.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: vladolovac83 - 24. 03. 2014. 19:31:09
evo i moje mlade nade Bona 5.5 mj
(http://i57.tinypic.com/29w7gad.jpg)
(http://i58.tinypic.com/2mey5qs.jpg)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zeiss - 24. 03. 2014. 20:29:19
 ludiloo prekrasna je, bit će ona  1liga  zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Tyger - 29. 04. 2014. 22:22:31
Uskoro 2 godine.  :smil4226ce1d491b5:

(http://www.zaslike.com/files/ocw50dyl8e1uu8v7d8it.jpg)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zeiss - 30. 04. 2014. 18:55:20
 1liga z2  zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: garo - 22. 05. 2014. 08:47:16
evo novih nada hao
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: vladolovac83 - 27. 05. 2014. 16:12:03
bona ,malo treninga
(http://i62.tinypic.com/14wu0yx.jpg)
(http://i61.tinypic.com/w9f90k.jpg)
(http://i59.tinypic.com/2re5ys7.jpg)
(http://i62.tinypic.com/igx3cl.jpg)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: vladolovac83 - 27. 05. 2014. 16:15:01
(http://i60.tinypic.com/289egy9.jpg)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: sus scrofa - 27. 05. 2014. 17:05:35
Odlična Vlado, odlična.  1liga
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: evaeva - 27. 05. 2014. 17:46:38
Obzirom da živim u stanu ne mogu si priuštiti ovakvu zabavu sa psom, znam da lovac bez psa nije kompletan lovac ali jbg, možda jednom prilikom........, lijepo je vidjeti ovakva druženja.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zeiss - 27. 05. 2014. 22:51:38
 bravooo 1liga
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: leon - 28. 05. 2014. 07:34:33
Ljepi lovački pas... Malo mi sliči na italijanskog ptičara.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: jura23 - 01. 06. 2014. 18:32:23
 bravooo
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Tyger - 10. 06. 2014. 14:56:20
(https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t1.0-9/q71/s720x720/10446708_10203391444882942_2198580239171439194_n.jpg)

Selfie!  happi

(https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10271487_10203686517590790_346506541142468556_n.jpg)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zeiss - 11. 06. 2014. 01:51:49
Moja Duga
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 11. 06. 2014. 21:17:28
Morski pas!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 11. 06. 2014. 21:18:25
.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: sus scrofa - 11. 06. 2014. 22:25:28
Prekrasni psi  z2
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Tyger - 15. 06. 2014. 19:42:48
 z6
(http://www.zaslike.com/files/l2jmv8kxt6fetxfk4rbm.jpg)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zeiss - 16. 06. 2014. 20:35:54
 bravooo Tyger, prekrasan pas  1liga zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: GoranG - 17. 06. 2014. 22:27:24
Tyger  1liga
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Brane - 17. 06. 2014. 23:39:36
Kolega od ova 2 psa, znači odlične lovne ženke, ocijenjenom odličnim, te psa, uveženog iz Austrije također odličnog u radu i eksterijeru, očekuje leglo 05.srpnja ... pa ako tko želi, moći će doći pogledati, a ako mu se svidi i kupiti prekrasnog lovnog pomagača ... Oba psa dugo markiraju i odlično aportiraju svu sitnu divljač ...
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 18. 06. 2014. 17:36:41
Rekao bih da je neka stara linija pasa?
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Brane - 20. 06. 2014. 14:01:23
Kad budem kod njega poslikam rodovnik pa stavim .. od kuje i od psa ...
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Baikal 27 - 13. 07. 2014. 13:30:47
FOR SALE! UNUCI DVOJICE SVJETSKIH PRVAKA
ŠTENCI STAROSTI 51 DAN
UNUCI WORLD CHAMPION; TANGO DEL CAKIĆ I PRADELLINENSIS PABLO.
OTAC: BOJ OD GLOŽINICA, MAJKA ALBA DEL JUGOVIĆ
INFORMACIJE NA BROJ MOBITELA +385 98 981 5451   1liga

Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: garo - 29. 07. 2014. 15:34:55
Na prodaju dvije cokoladne kujice stare 2mj, cijepljene cipirane s papirima HLS od odlicnih lovnih roditelja na zeca ,sljuku i
jarebicu. Povoljno 095 900 32 97
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: seteri6 - 01. 08. 2014. 15:43:50
Odakle je uzgajivačnica OD PITEŠE
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 20. 09. 2014. 14:28:45
Bela danas položila IPO, 1.nagradni razred, 106 bodova.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Gabro - 20. 09. 2014. 17:26:25
Cestitke njoj i ponosnom gazdi !!!!  bravooo  1liga
Moram i ja svoje odvest......
Di su pointer i breton? Dugo ih ne spominjes....
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: pepi2 - 20. 09. 2014. 18:04:07
Kupi joj veeliku kost i jedan dan postede  z6
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 20. 09. 2014. 18:16:09
Gabro starci su doma,čekaju akciju na grivne. Još malo .. nego nije breton više za velike ture,čak se i ne buni kad njemicu pustim. Stari moj prijatelj,stigle ga godine...
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Gabro - 21. 09. 2014. 01:45:28
Imam i ja jednu penzionerku doma (stara seterka sad ce 10) ali isto mi je muka ostavit jer zali ko ljuta godina kad svi idu a ona ostane. Vodit cu je ovu godinu neka gazi koliko moze cisto za svoj gust, odradit ce ona jos svoj dio a i zasluzila je koliko mi je lipih trenutaka pruzila pa sad da za nogom hoda i bere cvice.
Inace moram jos ovu godinu malo vise onoga mladoga forsirat da se osamostali skroz. U mene je filozofija da mladi pas prvo treba naucit sve sam odradit a tek onda moze u copor...
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: deeejan - 21. 09. 2014. 10:34:15
U mene je filozofija da mladi pas prvo treba naucit sve sam odradit a tek onda moze u copor...
tak je d4 zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 21. 09. 2014. 14:34:47
Drugacije i ne ide jer onda skace za starim pasima i ne radi nista.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: fazan III - 13. 10. 2014. 18:47:59
evo da se pohvalim i mojom mladom pomocnicom
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: GPK - 13. 10. 2014. 21:04:56
(https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10256888_680752748653225_310163563794941771_n.jpg?oh=20b91b483e698c806d24ac6218e781de&oe=54BA78E3&__gda__=1420557602_540cf8b821f15aa71dcb0f2b77f22691)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zeiss - 13. 10. 2014. 23:28:23
Prekrasni štenci  ludiloo
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: GPK - 14. 10. 2014. 11:45:15
Prekrasni štenci  ludiloo
Hvala vec sam ih sve izpoklanjao kolegama lovcima zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zeiss - 14. 10. 2014. 20:13:50
 bravooo nadam se da će novi vlasnici uživati u njihovom radu.  zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: GPK - 14. 10. 2014. 23:14:53
Zeiss sobzirom da su od exteriero lepih radnih i poreklom jakih roditelja stenci su genecki nasledili dosta osobina svojih roditelja naravno mora se sa njima malo i poradidt da bi se sva genetiha izbrusila i da bi se dobil mlad lovacki psi za sledecu sezonu od leta 2015
 Ovo su Roditelji
(http://i510.photobucket.com/albums/s345/Goran_021/IMG_0083_zps1c88e09e.jpg)
Otac Pan-Astor NkD Hegen-Haus
(http://i510.photobucket.com/albums/s345/Goran_021/IMG_0082_zps990d4053.jpg)
Majka Ava NkD Osterberg
(http://i510.photobucket.com/albums/s345/Goran_021/IMG_0072_zps886d05e9.jpg)
(https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/68321_435463029848866_2091302099_n.jpg?oh=f80c78a0c49f29e5c13ef6aa349ffffd&oe=54C60891&__gda__=1422289081_8e004b7f155381bcab2b8cfdf8ac5ef3)
(https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/1462855_624148270980340_2025228915_n.jpg?oh=d5f3c61958d1632fc5a3903e92cac8d8&oe=54B57212&__gda__=1421399611_db3c2e64e239352ddcf3c55bced0753f)
(https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/1526515_624149190980248_1664504212_n.jpg?oh=6d4b29f51e150d35f9d693858d6b29ec&oe=54BA152E)
(https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/165966_626087680786399_1930866690_n.jpg?oh=b2d00925ad688b2f87f221343fd365cc&oe=54F5491A)
(https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/1527118_626091114119389_1522667435_n.jpg?oh=33ad621818652eed7085f907a80a5253&oe=54BB61D6&__gda__=1421678130_451eee8596085d7f9c850b19ff51efd8)
(https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/1551781_626094280785739_1355831592_n.jpg?oh=a92f20e7c74e1216084b9ca55ad6e1b5&oe=54AECCA0)
Gde i kako zive moji lovni pomocnici NkD pticari
(https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/1526309_624248814303619_1625799403_n.jpg?oh=615e8acf82ea0369b59b4ee5916aa661&oe=54F79867)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zeiss - 15. 10. 2014. 10:37:35
 ludiloo d4
Boksovi su kao hotel sa 5 zvjezdica, svaka čast  d1
Ja imam kuju iste boje kao i tvoja i sad bi trebala ići na IPO, dolazi na poziv, donosi aport, ali kad opalim iz plašljivca dotrči meni i trese se kao šiba. Boji se šusa ko vrag, tako da mislim da ne bude ništa od nje na žalost. Iz puške nisam ni probao opaliti kad se i ovoga boji. Ne znam više kaj da probam. Vodio sam je i na trening gađanja golubova i šetao je kojih 50-60 metara iza linije pucanja, ali isto ćorak.  paci
Kuju sam dobio prošle jeseni kad je bila starosti 1,5 godinu od čovjeka koji je mislio ići u lov sa njom, ali nije i tak je bila u boksu dok je nije meni dao. Sad je već stara 2,5 godine pa mi se čini još težim to ispraviti, a možda čak i nemogućim. zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: GPK - 15. 10. 2014. 12:16:55
Zeiss sa Nkd pticarima sam od 1985 godine  prvu kuju sam dobio koja je direktno uvezena iz Francuske ali sam je ja dobio u poklon je sam tada bio klinac i za lov mi i nije bila potrebna.ta kuja bila je exteriero famozija markirala je donosila sve sto joj bacis ali  bezala je u kucu cak i kad napolju grmi Taj strah se ne leci zato sam je ja i dobio u poklon.
Znam zasigurno da je puno bolja mana NkD pticara ako ne aportira nego ako se plasi pucnja jer sam i takvog imao on dodje kod odsteljene divljaci i ceka da je di podignes ili se vrati po gazdu i vodi te tamo gde je divljac zavlacio sam se i u  grabovu medju za osteljenog petla ili zeca.
Zeis evo pokaza cu ti sto sam prosle sezone imao ito jos jednu kuju NkD za koju sam imao stasno misljenje do lova na Fazansku divljac.
(https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/v/t1.0-9/530541_569765573085277_1011130421_n.jpg?oh=54676d2617bcbc37987c86d3161df524&oe=54C18A2B&__gda__=1425520253_a71dc3df8400ba0562853da13194a0b2)
(https://scontent-a.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/1234591_569766306418537_191718_n.jpg?oh=514b1d7f2a6bd625ddb01a42471703bd&oe=54F724B8)
Sekundira Markira aportira
(https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash2/v/t1.0-9/945182_569766303085204_818361497_n.jpg?oh=21a49d01caa8886fdcd3d82068235398&oe=54BAF819&__gda__=1420992504_08e3aead3331a103a12a66199c2bab96)
Ali kad ja opalim iz puske tu gde je markirala odmah legne i dok joj ne zakacim povodac ne ustaje.
Probao sam to da izlecim nije uspelo i poklonim je jednom decaku one starosti bas koliko sam imao i ja kada sam dobio svojg prvog NkD piscara odnosno kuju.
Strah od pucnja se ne leci neko moje iskustvo.lovacki pas mora biti gluv na pucanj lovacke puske ne sme ga cuti biti imun na njega genecki.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 15. 10. 2014. 12:33:11
Nepravilan odgoj šteneta. teaa. Nemojte sad pricati da to mora biti urođeno. Štenci se okote skroz neutralni i kako im život krene takvi će biti. Imao sam bretonku koju sam dobio jer nije vrijedila za nista,bojala se svoje sjene. Pucnja da ne spominjem,totalno uništen pas. A dala je štenad za poželjeti. Moji psi su ludi na pucanj i kad cuju pusku traze gdje je pala divljac. Ako je promasaj viknem NEMA NISTA,idemo itd. Ako viknem donesi,znaju sto im je ciniti. Nemaju straha od apsolutno ničega,osim kad ja dreknem i krivo ih pogledam.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: deeejan - 15. 10. 2014. 12:51:15
kume lijepi psi d4
ali...bas jako volis tu naradjastu boju,a? hao hao hao
morao sam komentirat, sav si uvijek u nekoj kombinaciji, hlace, jakne, majice, ma sve..
salim se, naj se srdit z10 z10
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: deeejan - 15. 10. 2014. 12:57:23
a sto se tice urodjenih osobina i odgoja steneta, slazem se sa gromom.
ima puno toga u odgoju steneta i greskama, puno gresaka za koje su krivi vlasnici. sve je to za ljude, svi ucimo dok smo zivi. i urodjene osobine imaju svoj udio u tome, ponekad veliki dio, i moze se ispraviti, samo treba imati znanja, a jos vise upornosti, volje, zelje, ljubavi, ziuvaca itd. zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: GPK - 15. 10. 2014. 13:05:01
Slazem se i ja donekle sa gromom, ali je malo nemoguce odgajati tri Lovna psa tri razlicita porekla pod istim uslovima od tri dva su ok rade sve sto se od njih zahteva poslusni a trece isto tako poslusno ali ima strah od pucnja.
Ja ne kazem da kuja ili muzijak koji imaju strah od pucnja koji nikada nisu prevazisli da njiho vi potomci moraju naslediti taj strah jer tu ne igraju geni samo te jedinka vec i geni predaka te jedinke i geni sa druge strane od majke.Slazem se sa gromom jer je i moja kuja koju sam mdobio kao klinac izvela nekoliko legla i ni jedno stene nio odrazilo taj strah mozda je neko zakoje ja nisam nikad saznao ali znam da se u mom mestu i dan danas naleze pra pra naslednici te kuje koji su solidni lovacki psi NkD pticari.

Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zeiss - 15. 10. 2014. 14:02:32
I ja se nadam da bi njeni štenci mogli biti ok, jer koliko znam iz njenog legla, a i njeni preci, nitko se nije bojao pucnja, ali neće moći položiti IPO ako se boji, a samim time se neće moći koristiti u daljnjem uzgoju. paci
Nije mi poznato šta se dešavalo kada je bila štene i kako se postupalo sa njom, pa je moguće da je u samom startu napravljen propust koji mi se čini nemoguće ispraviti. Već su mi neke kolege rekle, ne bi ti nju dobio da ona kaj valja  ččč
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 15. 10. 2014. 14:55:13
Nitko neće dobrog psa dati ni za kakve novce. Bar pravi lovac nece sigurno. Ima iznimki ali je to toliko malo da ne vrijedi spominjati. Urođene lovne osobine su jedno ali strah kod psa je priča za sebe. 99 % je kriv čovjek koji nema pojma sta radi. Odgajam pse previše dugo da ne bih znao osnovne stvari,a ne znam ništa prema nekim ljudima. Herak je od ķućnog psa napravio šampiona. Treba raditi.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: tur338 - 15. 10. 2014. 15:26:24
Ako se pas boji pucnja nije za daljnu reprodukciju jer ce kad tad opet
izbaciti tu manu.Moje skromno misljenje. zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zeiss - 15. 10. 2014. 15:28:49
Grome, da li imaš kakav savjet kaj bi još mogao probati? Vodim i malog posavca sa nama u šetnju i kad se zaigraju opalim, posavac ne reagira, a ona dotrči k meni i pokušava mi se između nogu sakriti i nema više ni igre ni aporta ni ništa. uf Mislio sam da će joj igra odvući pažnju i da će se uz ovog malog opustiti kad vidi da on uopće ne reagira, ali ništa od toga za sad.  zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zeiss - 15. 10. 2014. 15:33:07
Ako se pas boji pucnja nije za daljnu reprodukciju jer ce kad tad opet
izbaciti tu manu.Moje skromno misljenje. zagi
Slažem se s tobom, ali znaš kako kažu, nada umire posljednja, a ja se stalno nadam da će ipak prebroditi taj strah. Ako ne, onda nek čuva dvorište doma  z6
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: tur338 - 15. 10. 2014. 16:13:49
Proslo je kroz moje dvoriste puno pticara sa svakakvim manama
i od poznatih i nepoznatih uzgajivaća i koji su se bojali pucnja
nije bilo pomoci cak nakon 2-3 godine mucenja i nade.
Tak da kada uzimate stene plješćite i lupajte po zdjelici i sl.
Pa koji se boji eliminirate ga iz odabira.Nije pravilo ali moze pomoci.
A ostalo je trosenje vremena,zivaca i love. zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zeiss - 15. 10. 2014. 17:42:01
Tako će i biti. Ova je već imala 1,5 godinu kada sam je dobio i već mi to nije bilo baš po volji, ali ajd uzmem je pa da vidim šta će biti, međutim ništa. Više ne uzimam nikakvog psa na poklon ako sam ne biram i ako nije štene, to mi je bila škola  >:(.  zagi z10
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: fazan III - 15. 10. 2014. 17:57:10
moja se ne boji pucnja probao iz malo kalib. pištolja,ali je za sada luda za misevima u polju,svaku rupu onjusi cak je na jednoj rupi bila u nekavoj nazovimo to"fermi".u nedelju moje društvo ima obavezno gađanje glinenih golubova prije početka lova na fazane,pa mislim da cu je povesti sa sobom da vidim reakcije na šus i puške i kak ce se ponašat u situaciji gdje je malo veca skupina ljudi.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 15. 10. 2014. 19:42:23
Ne vodi psa na streljanu već trening u polju,samo ti i ona. Pucaj kad bude malo dalje,ne poviše ušiju. Za ovu drugu kuju koja se tako strašno boji mislim da je kasno. Kad se uzme živo i veselo štene onda treba paziti i polako se nauči na sve. Najprije pljeskanje rukama,pa stapom po kakvom limu,poneka petarda iz daleka itd.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: GPK - 15. 10. 2014. 20:46:07
Pas koji se boji pucnja 99%taj pas to nikad nece prevazici 1% to prevazidju ali su to tek upropasceni psi_
Lovacki pas koji se boji pucnja najbole da se ostavi kao kucni ljubinac sve ostalo je tezak mukotrpan i u 99% uzaludan trud.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 15. 10. 2014. 20:59:12
Uglavnom je tako, ja sam s onom bretonkom pokušao sve. Ništa. Ostavio štenad, a nju proslijedio. Učite na tuđim greškama, pse uzimajte od provjerenih uzgajivača i lovaca. Uvijek štene od 2-3 mjeseca i polako, čitajte,pitajte,borite se s njima. Džukele uklanjajte što prije, nekome za kućnog ljubimca ili da čuva kokoši. Što se prije toga riješite to bolje. Ja imam veliki problem jer jako volim pse i nemam baš srca za neke stvari, iako znam nekad popizdit pa bude po kratkom postupku.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zeiss - 15. 10. 2014. 21:48:15
Hvala dečki  z10
Ostaje doma, a u proljeće krećem u potragu za štenetom.  zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 15. 10. 2014. 21:51:47
Nju je netko uništio, ako ima dobru fermu i aport nemoj se ustručavati pariti je sa dobrim psom.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zeiss - 15. 10. 2014. 22:02:43
 z10 z10 zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: ges - 16. 10. 2014. 08:57:19
O čemu vi ovdje uopče pričate??? Da bi pas dobio dozvolu za parenje mora položiti IPO(ispit PRIROĐENIH osobina). Ako se pas boji pucnja nemože položiti IPO. Nema parenja. Zato danas i jest situacija u lovnoj kinologiji takva kakva jest. Pari se sve sa svačim i dobije se svašta...pa se krivotvore papiri,pa se kupuju ispiti ili se dobivaju na lijepe oči,pa se onda štenad nemože prodat,pa se poklanja ili se daje u bescjenje i još se više kvari genetika. A uzgajivači koji drže do genetike koja naravno košta više ne žele imat legla jer im se ne isplati prodavat štence po sto eura.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: leon - 16. 10. 2014. 09:29:17
Ges, pogodio si u centar, na žalost je tako... kud to vodi  paci
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: GPK - 16. 10. 2014. 11:43:20
Pazi Sve to stoji gas sto si rekao ja rekoh u mom prvom javljanju sta rekoh neko me pobi i rece taj pas moze dati dobre potomke.
Onda smo odmah poceli drugu pricu koja podrazumeva sve ovo sto si ti naveo.Falsifikat lepe oci i prijavljivanje legla od jedne kuje na papire druge ili totalno od drugih roditelja.
Ali ovo je ................... i sve se moze i ne moze pravila su pravila a nigde se vise ne krse nego ...............
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 16. 10. 2014. 12:22:01
Nista to nije problem ako to čovjek drži za sebe,ako je toj kuji sve drugo u tipu pasmine i dobro dosta sudaca će malo zažmiriti i dati ipo da čovjek može u lov . Slažem se da treba čuvati dobre pse i oštro sam protiv krivotvotenja papira. Neka mu pise sto god,samo da je original i znaju se preci.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: ges - 16. 10. 2014. 14:56:40
Donekle se slažem s ovim da ako  pas zadovoljava svog vlasnika nek lovi s njim. Mada mislim da je u ovom konkretnom slučaju ako se pas boji pucnja nemogoće s njim loviti.Ali taj pas nikako nesmije u rasplod. Međutim ove dvije stvari su usko povezane tako da ako smije u lov smije i u rasplod. A njegova će se urođena mana već u nekoj generaciji potomstva opet javiti.
 Po mom iskustvu ima tri vrste osjetljivosti na pucanj. Prvo su psi koji ga uopće ne čuju tj ne boje se. Takva je npr moja kuja. Od kad je bila štene da kanonada topova puca kraj nje ne smeta joj. Drugi su oni malo plšljiviji s kojima se treba raditi i s vremenom se nauče na to i može se kvalitetno loviti. Ako se kod takvog šteneta dogodi da se recimo prilikom lova na prepelice više lovaca odjednom poduplaju šus ono se uplaši i dalje se boji pucnja. U rijetkim se slučajevima to radom može ispraviti ali treba strašno puno truda i vremena. Treći su oni psi koji se boje i pljeska i odmah rep pod noge, tima nema pomoći. Nasreću takvi su psi dosta rijetki.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: leon - 16. 10. 2014. 17:33:27
Za ovi treči tip pasa su krivi geni. Pogotovo se to dogodi kod parenja u uskom srodstvu. Ove pse treba izbaciti iz reprodukcije, a ne valjaju ni na lovu. Sve sam to izkusio na vlastitoj koži  uf
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zeiss - 16. 10. 2014. 20:59:57
Kolege, da se razumijemo i da ne bude nesporazuma. Ja svoju kuju neću davati u rasplod. Znam da se uzgajivači trude održati čim čistije linije sa najboljim nasljednim osobinama da se ne kvari kvaliteta pasmine i da je za to potrebno jako puno truda i godine rada i selekcije. Ova moja nije zadovoljila sve kriterije i zato ostaje doma kao čuvar jer mi je žao da je sad "uklonim". O daljnjem rasplodu nema govora. Ovo što sam kolegi Gromu odobrio njegov stav ne znači da ću je dati u rasplod već da se slažem sa njegovim mišljenjem. Ne bi htio da se stvaraju nepotrebne napetosti oko uzgoja lovačkih pasa, svim pravim uzgajivačima skidam kapu na trudu i upornosti i ne želim stavljati kukavičje jaje u gnijezdo nikome.  zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: vjekac - 16. 10. 2014. 21:05:30
Ja imam mješanca kojega sam našao odbačenog  kao malog štenca (1 mjesec star) i ponio ga kući da se djeca malo  igraju, na kraju je završio kao kućni ljubimac i živi s nama u stanu.
 Zanimljivo je da se boji grmljavine odmah se negdje zavuče i sakrije, isto tako ima ogroman strah od pucnja petardi, boji su izići iz zgrade i neće u šetnju a ako je vani odmah bježi kući.
Najzanimljivije je da se ne boji pucnja puške, kada puška opali odmah trči u smjeru u kojem je pucano i njuši mjesto na koje je pucano.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 17. 10. 2014. 14:48:32
Taj bi bio dobar donosač. Imao sam davno psa koji bi išao po barutu, njušio gdje je sačma ili zrno udarilo u kamen. Ovo oko straha od pucnja više neću komentirati. Mislite što hoćete,za strah je kriv čovjek.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: leon - 17. 10. 2014. 14:58:00
Grom, po barutu ide svaki pas koji puno lovi i ima iskustva..
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: ges - 17. 10. 2014. 18:28:44
 Kad bolje razmislim i ja smatram da je za taj strah uglavnom kriv čovjek...zato jer te gene nije prije izbacio iz uzgoja  z10
Mozda bi ovu razmjenu misljenja bilo dobro prebacit u drugu zadebnu temu jer smo izasli izvan ove. Uglavnom,bilo bi lijepo cuti jos pokoje misljenje. Lijepi pozdrav.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 17. 10. 2014. 19:33:32
Grom, po barutu ide svaki pas koji puno lovi i ima iskustva..
Tako bi trebalo biti ali je samo on to radio. A lovilo se i s ostalima. To je stvarno bilo extra,moje je bilo samo da pogodim.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zeiss - 18. 10. 2014. 00:06:53
Kad bolje razmislim i ja smatram da je za taj strah uglavnom kriv čovjek...zato jer te gene nije prije izbacio iz uzgoja  z10
Mozda bi ovu razmjenu misljenja bilo dobro prebacit u drugu zadebnu temu jer smo izasli izvan ove. Uglavnom,bilo bi lijepo cuti jos pokoje misljenje. Lijepi pozdrav.
Moguće je da je tako. Ja ne znam kaj je ona kao štene prolazila i kako se s njom postupalo. Kad sam je dobio već je bila upropaštena, samo što sam se ja nadao da ću uspjeti nešto napraviti, ali sam se prevario.  zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: fazan III - 27. 10. 2014. 18:29:38
molio bih savjet jer sam našiao na problem u školovanju svoje n.k.ptičarke
,sad je stara 4i pol mjeseca.šusa se ne boji,na povodniku hoda dobro uz nogu,u dvorištu odaziva se na ime,dolazi na zvižduk fučkaljke,naučila zapovjed sjedi,u polju radoznalo pretražuje teren,zalazi u grmlje,kupinu,šaš,knanal,sa aportom za sada nema problema.Problem je u tome što kad smo u polju jednostavno se ne odaziva na fučkaljku i ne dolazi k meni na poziv,kao da ona meni oće glumit gazdu,jednostavno me neće slušat,a u dvorištu sve to radi bez problema.Mislim da je još premlada da ju stresem sa teletaktom,pa vas molim za savjet kako da riješim taj problem!!!!!!!!!!!!!!!!!
hvala unapred
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: MC1296 - 27. 10. 2014. 18:41:33
probaj joj se sakriti i kad vidi da te nema trazit ce te i mislin da bi posli toga vise pratila di se nalazis
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 27. 10. 2014. 22:04:11
Nadoći će ona kad joj pokažeš zube, samo nemoj još jer je mlada. Oće švabe zajebavat, takvi su po naravi.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: leon - 27. 10. 2014. 22:09:49
Ne treba psa vezat, svaki put kad ti dođe !
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 27. 10. 2014. 22:20:49
Ima i ta mjesta ali mora doći na poziv. Neka ona dobro traži i donosi, ostalo će leći s vremenom.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: GPK - 27. 10. 2014. 22:45:58
Prvo je ona jos mlada i radoznalost na nepoznatom terenu je mami i odvlaci a drugo treba psu vemena da se navikne na novog gazdu u polju ona trazi bivseg gospodara!
Doci ce to vremenom
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: deeejan - 28. 10. 2014. 11:12:07
tako je. bitno da ima ona volje i srca za rad. to ju tolko ponese dok je na terenu da mozda ni ne cuje da ju zoves, posto je u dvoristu poslusna...pusti ju jos, sve ce to doc na svoje, mlada je, jako mlada. samo bez sile i zurbe, polako. zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: leon - 28. 10. 2014. 13:25:36
Kad dođe do tebe , pomazi je i daj joj briketić, za par dana ona če slušat. Ali sve je treba ponavljati i imati puno strpljenja...
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: fazan III - 28. 10. 2014. 15:27:29
leon svaki put kad se vrati do mene dobije zapovijed da sjedne,te ju pogladim i dobije kolacic, kad to dobro odradi,inace svaki moj stenac sto sam imao se učio uz starog psa i nikada nisam imao problema,međutim stara kuja mi je uginula.nadam se da ce sve sjest na svoje mjesto.hvala na savjetima,ako netko ima jos nesto za nadodat na ovu temu slobodno nek napise. zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: ges - 28. 10. 2014. 15:41:50
Mozda da u ovom periodu probas izbjagavati zapovjed sjedni kad je pozoves i ona dodje k tebi. Moguce da to shvaca kao neku vrstu kazne. Samo je pogladi i daj joj briket. Jedan moj kolega kolega koji je do sada othranio veliki broj pticara im taktiku da kad ide hranit stene par puta fucne kroz zvizdaljku koju kasnije koristi na terenu. Kaze da taj zvuk stene poveze sa hranom pa se onda rado vraca na zvuk zvizdaljke.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Tyger - 20. 11. 2014. 10:59:01
Ja na čeku, a on ostaje doma.
Nije bio oduševljen.  paci

(http://i.imgur.com/kpOVC3y.jpg)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: RUSKI - 20. 11. 2014. 13:03:03
Tyger lip pas,a šta se tebe i čeke tiče "Blago tebi" a ajme njemu ;D.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: GPK - 20. 11. 2014. 21:37:29
Imam  cetri steneta od NkD pticara na prodaju pa koga zanima
(https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/10268624_771705699557929_6866655131055994229_n.jpg?oh=c2b2294d1f598c7a3ddfd1c2b43f3f5b&oe=54D87BB9&__gda__=1428092424_387fa19fb2e6d07357bbdd6c48336ec9)
(https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/10483239_771705756224590_3952542550917990750_n.jpg?oh=23acb6ccd9eecbac363bf637a165c5b7&oe=551297C5&__gda__=1423086964_588a044720fb763ba432919689414c8b)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: mario93 - 03. 01. 2015. 00:21:55
Postovani kolege..moze li mi netko malo bolje pojasnit sto znaci hege haus linija?
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: ivica - 08. 01. 2015. 13:55:02
Hege haus je jedna stara linija njemaca iz matične zemlje njemačke
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: GPK - 09. 01. 2015. 06:52:14
(http://i510.photobucket.com/albums/s345/Goran_021/20150108_075200_zps7ea786eb.jpg)
(http://i510.photobucket.com/albums/s345/Goran_021/20150108_075631_zps2805e6c0.jpg)
(http://i510.photobucket.com/albums/s345/Goran_021/20150108_075129_zpsa7dc21fa.jpg)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: deeejan - 09. 01. 2015. 09:41:38
uce se, uce ;D bravooo d4
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: leon - 20. 01. 2015. 19:44:51
Ima ko štenad NKP ?
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Kohorta - 19. 04. 2015. 14:55:37
Moj dva buduca lovca. Ovo je slikano preklani u devetom mjesecu,lani smo polozili IPO u Djakovu i u medjuvremenu smo odlovili sezonu na patke i fazane.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Tyger - 08. 05. 2015. 11:58:35

(http://s9.postimg.org/up2x64o33/IMAG131444.jpg)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: RUSKI - 08. 05. 2015. 22:42:04
Tyger  ludiloo sličica.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: deeejan - 08. 05. 2015. 22:52:56
prijateli ;D d4
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Gabro - 09. 05. 2015. 02:20:17
Prijatelj koji ne prica pizdarije, ne galami, ne sramoti te u drustvu, ne pije i ne pusi..... nosl nosl
Da su bar meni takvi prijatelji.... paci paci
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: RUSKI - 09. 05. 2015. 08:48:46
Prijatelj koji ne prica pizdarije, ne galami, ne sramoti te u drustvu, ne pije i ne pusi..... nosl nosl
Da su bar meni takvi prijatelji.... paci paci
A šta nan fali? happi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: deeejan - 14. 05. 2015. 17:56:43
 rol
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 19. 07. 2015. 22:29:03
Zna li netko gdje ima dobar kratkodlaki za parenje, ali da je brz i ne previše krupan??
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Tyger - 12. 11. 2015. 17:35:26
(http://s4.postimg.org/83yqfrqct/IMAG2022222.jpg)

 nosl nosl nosl
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: LOVAC77 - 08. 12. 2015. 21:23:58
Poštovane kolege lovci.Razmišljam o nabavci lovačkog psa točnije njemačkog kratkodlakog ptičara pa Vas lijepo molim za savjet na što treba obratiti pažnju kod nabavke(genetika,koja uzgajivačnica...).Hvala puno te lijep pozdrav. zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Tatanka - 08. 12. 2015. 22:40:28
Pozdrav kolege,
mene takodjer zanima stene Kratkodlakog Njemca, pa ako imate koji savijet podjelite nam  z6
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 09. 12. 2015. 09:46:02
Gledaj da je poznatih linija i kod provjerenog uzgajivača, iako ni to nije garancija. Moja Bela u rodovniku nema nikog poznatog ali je opet strašan pas. Otac i majka su joj odlični lovni psi i to je to. Najbolje ako ima neki kolega dobru kuju i pariti s psom za kojega si siguran da valja. Onda bar možeš očekivati nešto.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: capo - 28. 01. 2016. 14:19:11
Evo jedna fotka od rođakova njemca koji je vrhunski lovni pas
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: leon - 28. 01. 2016. 14:28:32
Uzgajivač ?
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: capo - 28. 01. 2016. 14:56:40
Nije uzgajivac ovo ti je njemac sa kojim lovi moj prisvitli rođak ruski koji je također na forumu pas sada ima 9  godina odličan lovni pas imao sam sliku u mobitelu pa mi se učinilo zgodno da je stavim slika stara možda 4 godine pas ima vrhunski stil rada i odličan nos na ipo je dobio sve najbolje ocjene
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: RUSKI - 28. 01. 2016. 15:07:33
Leone uzgajivač ti je Miroslav Musić iz Novske.Kad dodjen s posla stavim ti sliku papira.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: leon - 29. 01. 2016. 08:32:06
Hvala, i boja dlake mu je odlična, za moj ukus  d4.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Kohorta - 30. 03. 2016. 20:11:22
Uz ovako lijepo vrijeme lagana šetnja i kupanje
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: tomahawk - 31. 03. 2016. 21:10:47
Može li mi netko reći dali postoji dobna granica do koje bi pas trebao položiti IPO ? Naime,dobio sam na poklon kuju staru skoro 3 godine sa rodovnicom HLS-a ali nema položen IPO. Mislio sam je odvesti na ocjenu oblika i IPO ako se može...
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Kohorta - 31. 03. 2016. 21:44:23
Sory al kasno je,do navršenih 18 mjeseci pas mora položiti ipo!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: tomahawk - 31. 03. 2016. 21:47:53
E jbm ti i pušku i nišan. A ja se ponadao...
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: ges - 31. 03. 2016. 22:17:56
Kolko se ja sjecam nije kasno.Pas do navrsenih 18 mjeseci smije u lov bez IPO. Pas stariji od 18 mjeseci ne. Gornja dobna granica za polaganje IPO ne postoji.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: ivod - 31. 03. 2016. 22:19:11
I ja mislim da je tako.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Kohorta - 01. 04. 2016. 05:45:32
Kolega imaš na stranicama HLS-a popise kinoloških sudaca po županijama sa brojevima telefona pa pogledaj i nazovi nekoga od njih,oni će ti točno znati odgovorit.Ja sam napisao ono što su meni rekli.Nadam se da sam u krivu i da češ moći na polaganje a onda i u lov,a usput možeš i okačit koju sliku kuje. zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: berbenn - 01. 04. 2016. 08:35:44
Kolko se ja sjecam nije kasno.Pas do navrsenih 18 mjeseci smije u lov bez IPO. Pas stariji od 18 mjeseci ne. Gornja dobna granica za polaganje IPO ne postoji.
Tocno
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: tomahawk - 01. 04. 2016. 20:25:17
Uhhh,a ja već mislio da nema ništa od ispita. Postavit ću i par slika,al prvo da skužim kako se stavljaju...
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: tomahawk - 01. 04. 2016. 20:48:18
Nažalost nemam nijednu sliku dok markira...
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zeiss - 01. 04. 2016. 21:35:34
 1liga zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: deeejan - 02. 04. 2016. 09:00:17
Kako promatra cagljeve happi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: tomahawk - 02. 04. 2016. 12:01:12
A čagljevi mrtvi hladni,hehehehe  rol
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Kohorta - 02. 04. 2016. 15:31:25
Prekrasna je just zagi d1
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: RUSKI - 01. 05. 2016. 09:52:13
Leone sory obečao ti papire stavit od njemca prošlo malo duže vrimena al evo ih ::)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Luka 94. - 31. 05. 2016. 22:13:30
Štenci od prijatelja lovca..prava genetika..ako je netko zainteresiran PP...  zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: deeejan - 01. 06. 2016. 08:42:36
vec su malo porasli ;D
kolko mjeseci imaju?
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Laufer 223 - 01. 06. 2016. 10:57:17
Krasni psi, već bi lagano ovu zimu lovili
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Luka 94. - 01. 06. 2016. 22:45:31
Imaju 3 mj. sad..pravi pozeri su..mislim da je ostao jos jedan decko i cura..
Ma vec krajem 8.mj lagano na prepelice..puc-puruc  ;D ;D  ref
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: sus scrofa - 27. 10. 2016. 22:17:52
Nikako da uslikam svoju prinovu pa da njene slike podijelim sa Vama. Još se upoznajemo ali uz dosta rada biti ćemo mi pravi prijatelji u lovu. Kuica Alma.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: sus scrofa - 27. 10. 2016. 22:20:28
i još koja...
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Dadek - 11. 12. 2016. 19:06:43
Pozdrav pitanje za kinologe ako ih ima ili netko tko zna.
Naime veterinar ne zna što je sa psom, jer po krvi i prehrani je ok. Radi se o njemačkom kratkodlakom ptičaru. Ima neke fleke koje kada nastanu tu nema dlake. Ima ih jedno desetak po tijelu. Neke su se obnovile, neke ne. Još je štene 7 mjeseci star. Ne "čoha" se po tijelu na tim mjestima. Nema pravila gdje nastanu.
Da li netko ima kakvu ideju?
Nekada je otac imao njemačkog oštrodlakog i imao je isti problem, al se nitko ne sjeća kako je to rješeno.

Čitao sam po forumu, ima hrpa mogućnosti.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: deeejan - 11. 12. 2016. 19:17:20
ima slicnu stvar davno sa brakirkom, izgledalo kao suga...bojo se da nije pobrala di od kakve lisice, al
alergija je bila, na neke trave..mazao necim sta mi dao veterinar, proslo i nije se nikad vise pojavilo
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: šokac - 11. 12. 2016. 20:29:04

 Mislim da su to one kao nekakve kraste .
To se pojavljuje najviše po glavi psa .
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: TomTom - 11. 12. 2016. 20:32:07
Veterinarski fakultet ima izvrsnu dermatologiju...


Parazitološko-dermatološka ambulanta

Voditelj: Prof. dr.sc. Tatjana Živičnjak
Radno vrijeme: pon-pet 09-11 sati
Telefon: 01/2390-365
e-mail: parazit.amb@vef.hr
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: deeejan - 11. 12. 2016. 21:23:22

 Mislim da su to one kao nekakve kraste .
To se pojavljuje najviše po glavi psa .
da, tak nesto je bilo i kod moje kuje. kao kraste, vise sasusena koza bez dlake, kao zapaljeno.
cudno mi, da veterinar ne zna.. njoj su napravili neke mikrokopske testove tih krasta, i odmah su znali sta je..
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: deeejan - 11. 12. 2016. 21:25:47
al nije bilo po glavi...po repu, nogama, najvise..nesto malo po usima
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 12. 12. 2016. 14:49:05
Može biti i lišmanija, ali najbolje naci dobra veterinara. Ovako je tesko nagađati.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: leon - 12. 12. 2016. 19:28:09
Čime hraniš psa ?
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Dadek - 12. 12. 2016. 19:49:50
Meradog junior2 hrana suha u kombinaciji tri puta tjedno meso sarizom ili jetrica pileča sa rižom ili tjesteninom
Hvala za informaciju za veterinarski, kako sam iz Gorice otići ću ovaj tjedan sa njim tamo.

Naime,to mu se pojavilo samo odjednom, prije tjedan-dva tjedna i sada miruje,ne širi se dalje, ali kada je bio kod veterinara uzeli su mu krv i mokraću i napravili neke testove, kaže da po svemu psu ništa nije da je potpuno zdrav. Zato sam napisao da veterinar ne zna što je.

Uglavnom, dečki hvala na info, javit ću što je bilo na fakultetu, čisto da imamo infomaciju za ubuduće ako će netko isto pitati, iako su to većinom neke individualne stvari
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: leon - 12. 12. 2016. 21:59:39
Moguče da je neka alergija na hranu, javi nama (jetra...)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: tar - 12. 12. 2016. 23:30:07
 Ponekad takve kraste dobiju psi koji imaju upalu analnih vrećica, često se pojavljuju kod promjena hrane i kod alergije na nju. Također može biti i ako spava vani u kućici a da mu je unutra stavljena slama od ječma na što je jako puno pasa alergicno.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Kohorta - 18. 12. 2016. 17:03:16
Moja prekrasna pomagačica Gita bez koje nebi bilo sitne divljači u mom rancu!! d1 zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Kohorta - 18. 12. 2016. 17:05:10
Zaboravio sliku
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Gabro - 18. 12. 2016. 18:32:30
Di baš u blato s njim  ;D ;D.
Nema veze ogulit će se, čestitke  bravooo
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Kohorta - 18. 12. 2016. 20:38:23
Morala je na hladjenje,početak sezone i bilo je izrazito toplo!
A zeko več oguljen i pojeden  hao zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Tyger - 07. 02. 2017. 19:01:03
Još jedna sezona iza nas.  nosl  :smil4226ce1d491b5:

(https://s24.postimg.org/apbiw4h1h/DSC_0069.jpg)

(https://s24.postimg.org/uxywhugcl/IMAG2088.jpg)

A ovo je kad je puška spremna, a on mora ostati doma.

(https://s24.postimg.org/65zaalz5x/IMAG0005555.jpg)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: ivod - 07. 02. 2017. 20:30:06
Koji krasan pas
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Gabro - 07. 02. 2017. 20:49:03
Stvarno lipa beštija  1liga 1liga
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Kohorta - 07. 02. 2017. 21:53:50
 ludiloo 1liga zagi d1
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 08. 02. 2017. 07:16:53
Šteta da nisi bliže, ja tražim dobra parnjaka za svoju kuju.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Tyger - 08. 02. 2017. 17:17:29
Kuju u auto i u Zagorje na vikend.  rostilj zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: galee23 - 09. 02. 2017. 09:11:48
 z14 d4

Nisam ekspert ali pas je meni osobno prelijep.Čestitke gazdi.. zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: target - 09. 02. 2017. 10:19:35
Pozdrav lovci!
Došlo je vrijeme kada kupujemo otac i ja novog psa.
Imamo kuju u 10. godini, koja je odlične radne i eksterijerne linije, potomak Hegehaus štenare, a otac je Kuman. Ako se sjecate tog psa. Kao mlada je radila sa nasim engleskim špringerima, a sad ona treba biti ucitelj.
Budući da je ove zime malo slabije radila (umarala se oko 12-1 i vec isla preblizu lovcu) moramo uvesti novog psa u nasu obitelj  ludiloo
Planiram uzimati psa u 6. mjesecu, jer mi onda zavrsava faks i imam cijelo ljeto i pocetak jeseni  za raditi s njim
Ovo ce biti prvi moj lovni pas kojeg cu bas ja trenirati.
Ici cemo opet na kratkodlakog pticara, ali jos smo u nedoumici musko ili zensko.
Covjek od kojeg smo kupili kuju je prestao sa uzgojem NKP-a pa trazim novog uzgajivaca.
Nije problem poteci u Srbiju ili bilo gdje.
Ali trazim psa vrhunske genetike.
Molim vas ako mi mozete reci nesta o uzgajivacima s kojima imate dobra iskustva.
Novci me ne ogranicavaju previse, jer za dobrog psa mi nije zao dati.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: berbenn - 09. 02. 2017. 10:55:51
Jel mora biti bas od Hegehaus ili....Ima i boljih linija! Pradellinensis, recimo!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: target - 09. 02. 2017. 10:58:21
Ne mora!

Bitno da je pas kvalitetan
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: berbenn - 09. 02. 2017. 10:59:01
Ok! Javim ako bude!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: target - 09. 02. 2017. 11:21:01
Imas PP!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: dabar - 09. 02. 2017. 19:32:43
Ado je pravi lovac i maneken u svojoj pasmini..tyger čestitam na lijepo odgojenom pesu  zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 09. 02. 2017. 22:27:19
Jel mora biti bas od Hegehaus ili....Ima i boljih linija! Pradellinensis, recimo!
Moja kuja ima predaka CH titule linije Pradellinesis, ako je do toga onda je linija izvrsna.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: leon - 09. 02. 2017. 22:50:07
Nekad nije bilo crnih (tamnih) njemaca, nit kod talijana. Doma smo jih uvjek imali u smeđe, sivo bjeli boji, koji su mi ljepši.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: target - 10. 02. 2017. 14:24:13
Po meni su najljepsi smeđi sa bijelim velikim mrljama.
A gledam sad Pradellinensis liniju po internetu od kad si mi napisao i vidim da odlicna radna linija, ali nekako mi linija nosa previsoko ide prema čelu.
Savijena kao braco italiano, ali puno manje. Neznam, mozda krivi dojam imam preko interneta. Ajmo reci da vuce na "roman nose"
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Tyger - 10. 02. 2017. 17:27:15
Hvala lijepa svima!  d1

Ado je pravi lovac i maneken u svojoj pasmini..tyger čestitam na lijepo odgojenom pesu  zagi

Hvala Dalibore, uskoro češ i sam biti svjedok kakva je to ljubav. Želim tebi i novom pomočniku puno lijepih zajedničkih trenutaka u lovu ali i doma.  d4
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: bostjan - 17. 05. 2017. 14:35:48
Stigao novi lovac  z2
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: ivod - 17. 05. 2017. 15:58:46
Baš je lijep, prekrasan ovako mlad i šlampav... z6
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Gabro - 17. 05. 2017. 17:26:08
Ovaj je baš pravo lip!! Več ima ozbiljnu glavu, pravi dasa  1liga bravooo
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: deeejan - 17. 05. 2017. 19:09:20
jako lijepi pas, bostjan  d4
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: toplichanec - 18. 05. 2017. 07:22:57
Srce mi odmah jače zakuca.
Sjetim se mog vjernog pratioca Fika.
Uh, bio je skoro isti kao ovaj tvoj.
Čuvaj ga, treniraj, a on će ti uzvratiti puno više nego što češ ti njemu dati.
Ljubav samo takva, vječna i bezgranična.


Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zmijo - 25. 08. 2017. 22:12:29
Evo i moje Albe 4 mjeseca od jučer moja, ljubav na prvi pogled. Sutra malo bolje slike kad se prošetamo  nosl
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zmijo - 26. 08. 2017. 12:42:20
Evo malo bolje slike
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Kohorta - 12. 09. 2017. 21:26:59
Prvi ovosezonski izlazak na vodu i izgleda da nije ništa zaboravila  z6
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: bostjan - 19. 10. 2017. 07:25:33
 z1
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Kohorta - 19. 10. 2017. 07:32:01
Bravo,odlično izgleda
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Gabro - 19. 10. 2017. 08:32:35
Baš se lipo razvija svaka čast!! Još da malo naraste i ojača i pravi predstavnik pasmine 1liga 1lig!! Duboke prsi, ravna leđa, dobri kutovi, glava markantna prava njemačka.... baš če biti lipi pas. Skoro isti kao moj stari Ben...
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: šokac - 19. 10. 2017. 11:45:40

 Prekrasan pas !     d1     zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: bostjan - 19. 10. 2017. 11:51:04
 zagi Hvala, za sada sluša i sve OK...stavim još koju sliku.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: galee23 - 20. 10. 2017. 14:23:53
 ludiloo
Kolega Bostjan..Pas je kao slika..Pravi decko..Uzivaj u prekrasnom psu, vremena je malo..Meni prebrzo vrijeme protječe, kuja mi je već 2 god stara a kao da je jučer došla..
Zmijo, takvu crnu nisam vidio godinama..Prelijep pas..
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zmijo - 30. 10. 2017. 06:24:28
Bostjan pas je slika  nosl, gale nije crna nego smeđa, malo me posal uvatija al nadam se brzo povratku u šumu pa će i slika past  z10
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: bostjan - 22. 11. 2017. 14:07:38
...
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 24. 11. 2017. 07:59:49
Jedna umjetnička
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: ivod - 24. 11. 2017. 08:29:18
Muko Isusova, u tom brdu lovit, po takvim škrapama... Danas bi moj lov po takvom terenu trajao 5-10 minuta  paci
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 24. 11. 2017. 09:17:40
Ovo je jos i dobro, a traje nekad od zore do 2-3 popodne. Uglavnom, jako puno hodanja.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: leon - 24. 11. 2017. 09:18:16
Kad budem imao ptičara, ponovo bude NKP, univerzalac...
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: ivod - 24. 11. 2017. 09:24:32
Ovo je jos i dobro, a traje nekad od zore do 2-3 popodne. Uglavnom, jako puno hodanja.
Ma lako za hodanje, kolega Grome, mogu ja dugo hodat po ravnom, ali brdo više ne mogu, dvi škatule na dan, kroz duuugi niz godina...
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 24. 11. 2017. 11:11:58
I ja dimim nemilo vec 20 godina, ali se ne dam. Ako nemaš previše kila i gaziš redovito, duvan ne smeta. Bar meni.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Gabro - 24. 11. 2017. 18:17:07
Drobina je najgori neprijatelj brda!! Kad sam u zimskoj dlaci i dobro mastan teškoooo ide uzbrdo!! Kad je ispod 100 kg onda sve u redu!! Ali sve dok je srce u junaka ide to sve, samo malo više pušeš i dahčeš, malo se više znojiš ali nema odustajanja...
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: bostjan - 24. 11. 2017. 18:29:19
Grome sva sreča pa možeš na kupanje posle lova.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 25. 11. 2017. 19:42:21
A bilo je i toga. Prije par godina upeklo nesto 02.11. , ja malo popio s  ekipom pa dosao doma sav vruc. Ocu u more i gotovo. Zena svasta na mene, lud, vako nako. Ja i pasi u more. I mogu ti rec da uopće nije bilo previše hladno. Taman.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: bostjan - 27. 11. 2017. 13:22:06
 d4 hao
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: target - 10. 12. 2017. 22:26:35
11. godina lova sa ovom kraljicom.
Još uvijek je puna snage i želje. Cijela posjedila, ali svake nedjelje u 6 ujutro pocne lajati.
Imali smo preko 15 lovackih pasa, ali Rea je nešto posebno.
(https://s17.postimg.org/4jw7vbxcr/IMG_9299.jpg) (https://postimg.org/image/4jw7vbxcr/)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: leon - 11. 12. 2017. 08:35:41
E to je za čestitke, baš ljepo  d1.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: toplichanec - 11. 12. 2017. 08:56:14
Nevjerovatno kak znaju kad je nedjelja, kak broje dane.
Moj NKD, (već ga davno nema) je također cijeli tjedan bio na miru u boksu, a nedjeljom od 5 je već zavijal i lajal.
Kad sam otvoril boks, vrata auta su morala biti otovorena, on direktno u auto i legnuo na tepih i maše repom i gleda sretnim očima.

Sve mi suze krenu

Posebni su.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: target - 11. 12. 2017. 11:11:59
Šteta jedino što je sterilna, kao malu ju je auto lupio i nikad nismo uspili napariti.
Eksterijerno i radno je odlicna. Na nasim prostorima gdje lovimo nema pticara koji joj parira.
A nikad glupost nije napravila, u lovu je među ostalim psima alpha. Boje je se i muški u punoj snazi.
Ove godine smo joj trebali nabaviti pomocnika, ali ipak ćemo 2018. Ako pas bude upola kao ona, vrijedi ga voditi u svaki lov.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 11. 12. 2017. 19:45:48
Uvijek su mi pasi znali kad je nedjelja, davno sam se prestao tome čuditi. Znaju oni puno više nego većina misli.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: berbenn - 11. 12. 2017. 21:09:08
Tocno grome.... Svaku nedjelju zimi kad je lov uznemireno cvile prije nego se ja dignem!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: leon - 11. 12. 2017. 21:42:04
Kad se rano pale svjetla u kuči ili poneseš nešto u kola, dobro znaju šta se događa i odma aktiviraju alarm. Dokaz kak oni vole lov i slobodu, akciju...
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zmijo - 29. 01. 2018. 18:43:43
Mojoj curi 9 miseci
(https://s9.postimg.org/61n9b64tb/IMG_20180127_113751.jpg)
(https://s9.postimg.org/8iz0in6rz/IMG_20180127_113707.jpg)
(https://s9.postimg.org/h2iefvce7/IMG_20180127_113602.jpg)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: leon - 29. 01. 2018. 19:38:15
 d4 vježbaj na šljuke.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Zmijo - 30. 01. 2018. 05:49:43
d4 vježbaj na šljuke.
Jesan al prijo nema ovu sezonu 2 diga i to su se dizale prije pasa, vidi ce mo sad ovaj vikend ic cu visoko u brdo.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Tea007 - 13. 03. 2018. 13:34:11
Pozvani su svi ljubitelji njemačkih kratkodlakih ptičara!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Tea007 - 28. 03. 2018. 17:25:19
Specijalka njemačkih kratkodlakih ptičara u Svetom Križu Začretju!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: target - 03. 04. 2018. 02:16:01
Neko ima leglo u planu? Mladi stenci?
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Tyger - 06. 04. 2018. 20:07:20
Još jedna sezona iza nas.  nosl  :smil4226ce1d491b5:

(https://s24.postimg.org/apbiw4h1h/DSC_0069.jpg)

(https://s24.postimg.org/uxywhugcl/IMAG2088.jpg)

A ovo je kad je puška spremna, a on mora ostati doma.

(https://s24.postimg.org/65zaalz5x/IMAG0005555.jpg)

Nismo se dugo slikali.  z5 z6

(https://i.imgur.com/wWZaDlV.jpg)

(https://i.imgur.com/h5232Oo.jpg)

(https://i.imgur.com/SQBSkLu.jpg)

On je jedan od sretnika koji ne znaju što je pasji život, od završetka sezone ovo je mu omiljena poza.

(https://i.imgur.com/1pgS9J7.jpg)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Gabro - 06. 04. 2018. 20:40:57
 hao hao hao koji specijalac  1liga 1liga
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: target - 09. 04. 2018. 10:12:36
Kolege, dali imate iskustva ili znate nekoga ko ima pse od gospodina Gložinića iz Koprivnice?
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: tyrol - 10. 04. 2018. 08:32:42
Tyger, pravi je  1liga zna on pozirati  d4
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Gabro - 15. 04. 2018. 11:18:31
Evo malo o pasima da razbijemo ovo vrime do lova....
Malo surfajuči bespučima You Tube naletio sam na par videa od uzgajivačnice Kurzhaar Kennel "Monster Power" čini mi se iz Bugarske. Jako mi se svidila ova kuja Buba sa videa. Ima je več od 3 miseca starosti pa nadalje. ako sa 3 mjeseca odardi postavljenu prepelicu, lipo za vidit. Jake urođene osobine, vrhunski stil, odličan bos i odličan exterijer, kuja stvorena za priplod. Isto tako ovaj mužjak Ares strašan pas, stilski i exterijerno. Rijetko ko ima takva dva primjerka skupa. Eto lipo za pogledat koga zanima...

https://www.youtube.com/watch?v=HBJ6Cib34f0 (https://www.youtube.com/watch?v=HBJ6Cib34f0)

https://www.youtube.com/watch?v=3w77EGijaLs (https://www.youtube.com/watch?v=3w77EGijaLs)

https://www.youtube.com/watch?v=KjzimTMOZ6E (https://www.youtube.com/watch?v=KjzimTMOZ6E)

https://www.youtube.com/watch?v=UWykHYIvGe0 (https://www.youtube.com/watch?v=UWykHYIvGe0)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: galee23 - 18. 04. 2018. 10:22:06
 z14
Čista pornografija!
 bravooo
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Gabro - 18. 04. 2018. 10:27:00
Dobar opis  ;D ;D
Ajde drago mi je da je neko uživao osim mene  zagi zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: target - 13. 05. 2018. 19:15:46
Jučer stigla nova njuška, kakav je stav pokazao prva dva dana.. obecavajuce djeluje.
Har od Gložinića, 2 mjeseca. Roditelji :Robben di San Mamiliano/ Gora z Potonskej Luky
(https://s31.postimg.cc/bbnahcqjv/185_C6_ED5-8_E6_A-4349-_AD60-3_A0_C61601_B69.jpg) (https://postimg.cc/image/iev5wyvzb/)

(https://s31.postimg.cc/irmk391ff/32_F08_BCB-7_CE4-4_B79-_A223-2046721_F532_B.jpg) (https://postimg.cc/image/6pr693s6v/)

(https://s31.postimg.cc/7s1crn3aj/4593739_D-5_B61-4155-_A8_B1-0_E4_CE37_D732_E.jpg) (https://postimg.cc/image/4l6t80iuf/)

(https://s31.postimg.cc/qx4m1bhxn/45_CA608_F-3_EEA-49_B8-_B1_CE-_CF432_BABED8_F.jpg) (https://postimg.cc/image/yd3vn45mv/)

(https://s31.postimg.cc/k82nyw1d7/A0802970-_E189-4194-_B36_B-0_CAA971468_BD.jpg) (https://postimages.org/)click image upload (https://postimages.org/)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Gabro - 13. 05. 2018. 21:09:30
Super pasić!!  1liga 1liga
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: berbenn - 13. 05. 2018. 21:56:47
Liiiiip!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: target - 13. 05. 2018. 22:10:05
Hvala kolege, sad samo red, rad i disciplina  teaa
Trebo je imati dobru staru mentoricu, ali uginila nam u prvom mjesecu sa 11 godina...kako mi se cini bit ce on sam sebi dovoljan!
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Kohorta - 20. 01. 2019. 19:39:32
Gita!!!Moja vrhunska pomagačica  z2 nosl nosl

https://www.youtube.com/watch?v=t1GwfUj4aZg (https://www.youtube.com/watch?v=t1GwfUj4aZg)
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Kohorta - 20. 01. 2019. 19:59:23
Isprike na okrenutoj slici.Na kompu mi radi normalno,al kad sam prenio na youtube okrenulo se. uf uf sor
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: jura_ - 04. 10. 2020. 20:21:53
Uzeo bi štene njemačkog kratkodlakog ptičara. Može neka preporuka od koga uzet. Prvenstveno radnog psa a onda i ekterijerno...

Hvala na preporuci.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: simba2909 - 08. 10. 2020. 11:49:14
i ja sam sebi uzeo.poceti cu i ja sa dresurom.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: simba2909 - 08. 10. 2020. 11:50:31
nadam se da cu uspijeti
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: simba2909 - 08. 10. 2020. 11:54:31
trebati cu savjete,nadam se da cete mi pomoc

unaprijed hvala
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: simba2909 - 08. 10. 2020. 12:51:53
jel mi moze netko reci,sta da radim kada stene dovedem kuci?
iMAM JEDNOG PSA VEC KUCI,BELGIJSKOG OVCARA
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Acido - 08. 10. 2020. 15:19:26
ma čekaj, oziljno pitaš ili zezaš???
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Gogsa - 08. 10. 2020. 18:59:08
jel mi moze netko reci,sta da radim kada stene dovedem kuci?
iMAM JEDNOG PSA VEC KUCI,BELGIJSKOG OVCARA
u kom smislu kolega "kad ga donesem kuci''?
Prvo treba nedelju dana da se malo navikne na novi dom,druga bitna stvar je socijalizacija,vodite ga svugde,nek igra sa decom,sa psima,da se naviikne na saobracaj itd. Ako nemate iskustva sa treningom za lov onda potrazite neku literaturu(mada to se radi pre nego sto uzmete shtene) ili potrazite ko u blizini gde zivite daje obuku lovackih pasa pa mozete tamo da zajedno trenirate.
 
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: simba2909 - 10. 11. 2020. 07:03:30
pozdrav drustvo,

pitanje,jel bih mogao stene njemacki kratkodlaki pticar star 5mjeseci sada u nedjelju 15.11. voditi u lov?
jel on jos mlad ili bih mi preporucili nesto drugo?
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Davor Antunovac - 10. 11. 2020. 21:18:42
Samo ti njega povedi,možda nešto i nauči ako bude starijih iskusnijih pasa,nadam se da si već kad ima 5 mjeseci radio nešto s njim,bar one osnove....
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Kohorta - 11. 11. 2020. 07:11:56
Sve ovisi o tome što si dosada radio sa psom a najviše da li si ga naučio na pucanj jer u skupnom lovu bi moglo biti dosta više pucanja pa bi moglo završit kontraproduktivno.Ako je do sada savladao osnove poslušnosti ja bi ga vodio te u dogovoru sa lovnikom držao bočnu stranu (ljevo ili desno svejedno)  zagi d1
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: toplichanec - 11. 11. 2020. 07:35:54
Još ga nemoj voditi u lov. Nemoj biti budala kao ja.
Mlad lovac, uzeo NKP, krasno štene, pastrvasto. Na jesen nabavio i novu sačmaricu. Pa ajde da ju probamo na bregu kod kleti. Pa nek ide i pas da se malo rastrči. I ispucamo 15-tak patrona, ne gledajuči gdi je pas, a on sav u strahu sakrio se u klet pod bačve i sav drhti.
Trebalo mi je dugo dok sam ga odučio od straha od pucnja. Poslije je bio vrhunski.
Ovo ti je iskustvo iz prve ruke.
Uči ga, igraj se s njim. A kad će biti spreman na prve pucnjeve, onda budi sam ili s prijateljem i prve pucnje iz velike daljine, pa onda sve bliže postepeno. Tako nećeš imati problema. Možda ga pred kraj sezone povedeš u lov kad će biti već naviknut.
Uživaj u lovu sa ptičarom, najljepši lov što postoji. Ne može se uopće usporediti sa lovom na divlje svinje. Puno uzbudljiviji i plemenitiji. Učini ga fantastičnim i sebi i svom ljubimcu.
Dobra kob.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Neno - 11. 11. 2020. 12:49:49
Iz mog iskustva psa koji se boji pucnja teško je ili u nekim slučajevima nemoguče naučiti na pucanj.

Imao sam takvog setera i nema šta nisam pokušavao, danima smo šetali oko skeet streljane dok je trajao   trening, punio patrone samo s trečinom baruta i samo košarica bez sačme ....

Uspio sam dobiti da ne preda previše kada ja pucam u solo lovu na šljuku ali skupni lov na fazane i poćme puškaranje jače a ja psa izvlaćim ispod auta  mad
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: leon - 11. 11. 2020. 20:35:01
Stvarno je težko kad je strah urođena mana. Ja sam takve pse poklanjao nelovcima.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: toplichanec - 12. 11. 2020. 07:37:32
Tamo gdje je urođeni strah, nema pomoći.
Ali tu govorimo o naučenom strahu, tu ima pomoći, a do toga ne treba niti doći ispravnim postupanjem. Naravno, osim kod mene,  uf
Samo hoću pomoći čovjeku da ne radi istu grešku. Kak ide ono, pametni uče na tuđim, a glupi na svojim greškama. Ja sam ovaj drugi.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: simba2909 - 22. 12. 2020. 08:16:52
pozdrav,

sada je vrijeme pucanja petardi.kupio sam djeci pa su djeca pucali sa petardama a ja sa svojim kerom bio u daljini.i polako se priblizavao djeci dok su oni pucali petarde.Ker mi nije pokazivao nikakve strahove.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: toplichanec - 22. 12. 2020. 09:48:08
Odlično, svaki dan ponoviti par pucnjeva, bit će to uvod za u lov.
Paziti kod petardi da slučajno ne zgrabi petardu kao aport, pa da mu eksplodira u gubici. Oprezno s tim.
A onda ljepo s puškom, na daljinu, pa sve bliže, na kraju odstrel pred psom, da zna ćemu služi hitac. Da osjeti divljač.
Znači, kad markira, odstrel i dozvoliti mu kontakt, aport, sve. Bit će sretan, više nego vlasnik. To će mu biti najbolji dar. Sve mi suze krenu kad se sjetim svog četvoronožnog lovačkog prijatelja.
Uživajte skupa, stavi koju sličicu.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: simba2909 - 29. 12. 2020. 10:40:39
pozdrav,
evo jedna slika od mog prijatelja
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: simba2909 - 29. 12. 2020. 11:02:52
nije jos bio u lovu.sada mu je 6mj.dal da ga vodim ili je jos mlad?
ako ga vodim,jel ima te savjet na sta moram pripaziti?
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Gogsa - 29. 12. 2020. 12:37:26
A gde zurite kolega Simba, ima vremena icice u lov ;). A kako bi ga nosili u lov? na povodniku i samo da observira ili da ide zajedno sa drugim psima? Ja momentalno obuchavam shtene Malog Munsterlandera i necu da ga vodim u lov sve dok neke stvari ne nauci,a bitno je da se totalno navikne pucnja i da neke komandeda poslusa kako treba( i moj se ne plasi pucnja za sada ali drugo je kad mu opalis iznad ushi). Vodite rachuna to je jos shtene i sve uchi uz igru,brzo gube koncentraciju,nije pozeljno u tom periodu da se dugacko opterecuju fizicki ( teorija kaze kolko nedelja starosti toliko minuta shetnje ili treninga),trchanje pored bicikla nikako ispod godinu dana starosti.Ja sad nemogu da znam sta sve vas pas zna ali ako stvarno zelite da ga vodite ja bi vam onda preporucio da ostavite pushku kuci i samo psa uzmite. Sad ja verujem da ima tu kolege koji drugachije misle ali ja ne pricam iz rukava nego sve su to preporuke iskusnih trenera koji imaju odlichne rezultate u treningu Continentalnih lovachkih pasa. Budite strpljivi radite s njim druzite se uchite i svaki minut koji ste u pocetku potrosili na njega dobijete kasnije duplo nazad.
 Vrlo je lep na slici   d4
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: leon - 29. 12. 2020. 14:54:35
Nekad je bilo puno fazane pa trčki, prepelica itd. Psi od oca i strica več su fermali sa 3 mjeseca. Toliko za orientaciju. Ja bi ga vodio barem pola sata dnevno u prirodu, ne treba previše ali eto ima več 6 mjeseci.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Gabro - 29. 12. 2020. 20:16:44
Moji psi idu u teren odma sa 3-4 miseca. Sa 6 miseci vec prate u lovu stare pase po cili dan. Cesto sam sa psima starosti 7-8 miseci lovio kao sa starim psima, samostalno i u paru. Evo i sad imam kujicu ostenjenu 2.4. ove godine i lovi s majkom cijelu sezonu. Jos ja lovim teske terene i kamen. Naravno treba odradit socijalizaciju i sve ali ako se ne boji puske nema sta stat doma.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 30. 12. 2020. 01:24:04
Na pucanj se nauči kroz igru, ja to nekako provučem kroz aport. 6.35 iza leđa, puknem pa bacim drvo s perjem i naredim aport. Pali do sad sa svakim, samo kad donese mora bit slanine, hrenovka, kobasica itd...fine stvari oće mališa. Gabro, ne znam šta bi ti reka za ovo vodanje u lov sa starim psom. Nekako mi se čini da samo luduje i bezglavo trči za starim i ništa više. Kuja mi je još uvijek puno brža od njega, slomi Boga u njemu na brzinu. Radije ga pustim samog, onda baš radi i traži.
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: moro - 30. 12. 2020. 20:28:29
Tako je Gabro,ja štence učim na pucanj već sa 2 miseca a ako je štene dobre krvi ono će već sa 4 miseca moć lovit doduše ne cili dan. Ja sad imam kujicu nepunih 7 mjesei lovi bez problema po onom kamenjaru evo i jutros smo po kiši bili tražit bebe 4 ure radi ka sat
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Gogsa - 31. 12. 2020. 00:46:46
Izvinite kolega Moro ali shtene staro 4 meseca i da je iz vrhunske linije "da lovi" to su price za mala deca. Neznam ja sta razumete kad kazete "da lovi"?  Evo ja imam shtene iz vrlo dobre linije koje ima 4 meseci nije Nemacki kratkodlaki ali je ptichar druge rase, gde ja nju da vodim u lov na 4 meseca? Sta ce on tamo da radi? Da trci po ptice i zecheve? Ako je pustim lovice i ona ,Ali kako? Ja nisam protivnik da se mladi pas vodu u lovishte i polako uvodi u pravi lov,Ali da mi neko prica da pas star samo 4 meseca moze da lovi to ja ne verujem.
Kad se kaze "pas Lovi" ja podrazunevam da slusha komande i nista ne radi po svoje,koncentisan lovom ,a ne okolinom,ne trci ispred puske kad poleti divljac i ne juri Zeca kad se podigne,istrajnost u potragu za apport, ima tu jos puno stvari ali ajde sad dat ne nabrojavam.
Ako ste vi zadovoljni kako vas pas lovi na tu vozrast onda nemam ja sta da se mesham ali ja nemogu shtene na 4 meseca ovde kod mene da vodim u lov a ovo gorenavedeno nije jos savladao u treningu.
 zagi
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: fazan III - 31. 12. 2020. 11:12:15
Kolega Simba2909 slobodno ga vodi u lov,ali se pridržavaj slijedećih savjeta.Izvuci se na lijevo ili desno krilo,budi fokusiran samo na psa.Lov i pucanje zanemari,ako imaš kolegu koji ima dobrog iskusnog psa zamoli ga da ide sa tobom(mladi pas najbolje uči uz odraslog psa),ulazi u trave i gustiše da pas ide za tobom,odstrel i pucanje izvrši samo u slučaju kad ti je pas u fermi da on poveže i skopča sto se od njega očekuje.Naravno da će biti grešaka i frustracija,ali moraš biti uporan i dosljedan u provođenju komandi,uz mnogo ljubavi i strpljenja prema psu.Komande moraju biti jasne i oštre(jer si ti gazda psu,a ne on tebi) npr.fućkanje za povratak psa,uvijek jednoličan zvuk i dužina piska itd.Kad neku radnju odradi dobro obavezno nagrada u vidu kolačića, tapšanje i pokazivanje velike ljubavi prema njemu. I NIKAD ama baš NIKAD ne tuci psa,ako je pas pretemperamentan posluži se Teletaktom,ali ne prvo drmat struju,nego zvučni signal. zagi


Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: moro - 31. 12. 2020. 15:19:01
Izvinite kolega Moro ali shtene staro 4 meseca i da je iz vrhunske linije "da lovi" to su price za mala deca. Neznam ja sta razumete kad kazete "da lovi"?  Evo ja imam shtene iz vrlo dobre linije koje ima 4 meseci nije Nemacki kratkodlaki ali je ptichar druge rase, gde ja nju da vodim u lov na 4 meseca? Sta ce on tamo da radi? Da trci po ptice i zecheve? Ako je pustim lovice i ona ,Ali kako? Ja nisam protivnik da se mladi pas vodu u lovishte i polako uvodi u pravi lov,Ali da mi neko prica da pas star samo 4 meseca moze da lovi to ja ne verujem.
Kad se kaze "pas Lovi" ja podrazunevam da slusha komande i nista ne radi po svoje,koncentisan lovom ,a ne okolinom,ne trci ispred puske kad poleti divljac i ne juri Zeca kad se podigne,istrajnost u potragu za apport, ima tu jos puno stvari ali ajde sad dat ne nabrojavam.
Ako ste vi zadovoljni kako vas pas lovi na tu vozrast onda nemam ja sta da se mesham ali ja nemogu shtene na 4 meseca ovde kod mene da vodim u lov a ovo gorenavedeno nije jos savladao u treningu.
 zagi

...ovo vezano za "liniju" podrazumijeva da je štene od pasa čiji su pretci dokazani radni psi i da takve radne osobine prenose na potomke, kad sam nappisao da štene lovi mislio sam da ga se vodi u lov samog ili s ostalim psima i da tada psić pokazuje volju za radom (pretraga terene, sekundiranje ,stajanje na miris) ovo ostalo će doći s vremenom i vježbom. Vi možete psa u boxu držati  do 1,5 dana i naučiti ga sve vježbe poslušnosti uključujući aportiranje i kada ga dovedete u lovište shvatite da pas nema urođen nagon za lov
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Bart - 31. 12. 2020. 18:07:04
Sorry ekipa što ovako uletavam temu...ima li netko preporuku gdje nabaviti kvalitetne štence NKP-a?
Po mogućnosti uzgajivače iz Slavonije, može info i na PP.
Hvala
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: Gogsa - 31. 12. 2020. 18:11:40
Veruj te kolega ja nemam kuci Nemachkog ovchara pa da nema urodjeni nagon nego imam lovachko torpedo koje ima nagon za lov i vise nego sto treba . Infrastruktura je ovde kod mene (Holandija) takva da mlad pas moze brzo dat nastrada u saobracaju ako ne slusa kako treba,takva su lovista kod mene, granice se sa putevima ima rekreante ,bicikliste, krave ,konje,ostale  domace zivotinje. Teren je raman pretezno zemja koja de obradjuje i lovista su manja nego u Hrvatsku.
Ne kazem ja dat cu drzati do 1,5 godina u box,lovishte mi je malte ne iza kuce ali moje je misljenje da pas of 4 meseca nemoze da lovi kolko mi to hteli da je tako. I opet kazem ima pse koji love u ima njih koji de motaju okolo.
Ja verujem da se svi mi trudimo da se nasi psi ne motaju okolo ;) i svaki ima razliciti nacin obuke,ali ako se ne pazi onda se mlado shtene brzo upropasti.
Zelim sretnu Novu godinu i da u 2021 de se vratimo malo u normali
Naslov: Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
Autor: grom - 01. 01. 2021. 08:11:32
Moja kuja je sa 6 mjeseci samostalno lovila. Ferma, hitac, aport. Mali breton sada 6 mjeseci, radi i traži samostalno.