Forum LOVAC

Divljač => Lovište => Lovnotehnički i gospodarski objekti => Autor teme: Huntercro - 04. 02. 2008. 21:24:34

Naslov: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Huntercro - 04. 02. 2008. 21:24:34
Gotova je i druga hranilica tipa Jole Stilinovića iz Gospića. Doslovce sam upio čim sam vidio glavne detalje, ostali su dodani od moje malenkosti i majstora i lovočuvara Pave.

(http://img222.imageshack.us/img222/5125/hranilica001ic2.th.jpg) (http://img222.imageshack.us/my.php?image=hranilica001ic2.jpg)
(http://img222.imageshack.us/img222/7377/hranilica004je2.th.jpg) (http://img222.imageshack.us/my.php?image=hranilica004je2.jpg)
Naslov: Odg: Male lovačke tajne u lovu na divlje svinje
Autor: isa - 04. 02. 2008. 21:47:08
Huntercro, d4,hoćeš li je  vezivati,primjećujem da nema baš puno rupa ,prepostavljam da to ima veze sa  trenutnom cijenom kukuruza  ;D
Zanimljiva konstrukcija,u svakom slučaju će biti  štedljivija od one bačve sa šipkom ,uz isti efekt  d4
Naslov: Odg: Male lovačke tajne u lovu na divlje svinje
Autor: mijo - 04. 02. 2008. 22:25:43
kod mene takav bojler dugo nisu tili dirat ččč
Naslov: Odg: Male lovačke tajne u lovu na divlje svinje
Autor: isa - 04. 02. 2008. 22:59:11
kod mene takav bojler dugo nisu tili dirat ččč

Dali si u početku prosuo kukuruza okolo bojlera i ispod   ččč,i koliko dugo im je trebalo da se naviknu i nauče  kada ga prevrću da iz njega ispada kukuruz
Naslov: Odg: Male lovačke tajne u lovu na divlje svinje
Autor: Vanja - 04. 02. 2008. 23:54:49
Dobra je i auto guma, ali ja to ne koristim.
Naslov: Odg: Male lovačke tajne u lovu na divlje svinje
Autor: albion - 05. 02. 2008. 06:51:16
Nedostatak ovakve hranilice je u gorskim krajevima, gdje kada zapane preko 25 cm snijega crna divljač ju ne može gurati, a i rupe se zatvore pa nema istjecanja hrane. Isto se dogodi i u većem blatu. Tako je za takvu hranilicu potrebno češće održavanje. Inače kod mene ove zime samo u siječnju nije bilo snijega, a tlo je pod snijegom već preko 40 dana od kraja listopada. Inače lovište se nalazi iznad 900 m n. v.
Naslov: Odg: Male lovačke tajne u lovu na divlje svinje
Autor: ikova371 - 05. 02. 2008. 10:03:24
Gotova je i druga hranilica tipa Jole Stilinovića iz Gospića. Doslovce sam upio čim sam vidio glavne detalje, ostali su dodani od moje malenkosti i majstora i lovočuvara Pave.
vidio je u velebitu ;D

ADMIN=> Rekli smo da se kod citiranja izbjegava ponovni prikaz slika!!
Naslov: Odg: Male lovačke tajne u lovu na divlje svinje
Autor: PinzHunter - 05. 02. 2008. 11:18:42
Huntercro, d4,hoćeš li je  vezivati,primjećujem da nema baš puno rupa ,prepostavljam da to ....  d4

Dobro pitanje sto se tice vezanja.

Nama su iz lovista sakupljaci sekundarnih sirovina, odnijeli gusanu kadu, pa cak su i bravicu (mesing) sa ceke razvalili samo da je prodaju. d7

Ovaj bojler je super rjesenje, samo sto cemo mi u takvim slucajevima morati zabetonirati tockove pa staviti kuglaste lagere,mada ni to nije sigurno od sakupljaca.

Dobra kob


PinzHunter
Naslov: Odg: Male lovačke tajne u lovu na divlje svinje
Autor: mijo - 05. 02. 2008. 11:29:19
pa isa pojele bi okolo kukuruz al bojler ni čut ::)
Naslov: Odg: Male lovačke tajne u lovu na divlje svinje
Autor: Huntercro - 05. 02. 2008. 11:37:37
E sad da krenemo redom.
1. Bojler se obavezno veže sajlom oko drveta
2. Ako imate takvo lovište da ima u njemu snijega naprave se veći točkovi par cm više i efekt opet postoji
3. Rupa nema puno jer i ovako ispada dosta čak neke moram zakrpati
4. Bure mi je isto dobro jedino što sasm morao dolje ugraditi lim jer su od gamkeepera poludile i razbile mi bure
5. Ispod bureta i okolo njega se prosipa kukuruz sa stavljenim gamekeeperom  ili još bolje zakopa i nema šanse da omane. DS je vrlo vrlo inteligentna životinja i jako brzo naući da ako okreće hranilicu iz nje ispada kukuruz

Nadam se da sam pomogao svojim iskustvom
Naslov: Odg: Male lovačke tajne u lovu na divlje svinje
Autor: PinzHunter - 05. 02. 2008. 11:45:01
@Huntercro

svakako si nam pomogao i dao dobru ideju. d4
Svaka cast. Ja bas imam dva ovaka bojlera pa sam ih mislio baciti. Sada ne, jer znam da mogu posluziti   u lovistu.
Jel promjer rupa dovoljan 15mm?

Dobra kob

PinzHunter
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Huntercro - 05. 02. 2008. 11:48:58
Previše definitivno ali pazi sve zavisi od sorte kukuruza koju imaš odnosno o veličini zrna. Probaj prvo sa 12-13 mm pa onda lako povećaš ali ako i to zajeb... onda u pola većih rupa nabiješ drveni štap tako da rupu začepiš, ali onako momački da ga DS ne može iščupati
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: PinzHunter - 05. 02. 2008. 11:51:18
U pravu si. 15mm je previse, sve bi se rasulo prebrzo pa ni efekat nebi bio trazeni.
Isprobacu to na licu mjesta, kad vidim koji cu kukuruz staviti.

Hvala jos jednom za ovaj prijedlog.

PinzHunter
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Brno - 05. 02. 2008. 18:54:14
Dobro rešenje!  d4
Ja sam već napravio jednu hranilicu koju je Huntercro svojevremeno na jednom drugom forumu prestavio: bure - hranilica sa njihalom iz knjige Edgara Bohma.
Nisam je još isprobao već planiram uskoro da je postavim da se svinje naviknu na nju do lovne sezone.
A ujedno neka za vreme lovostaja imaju hrane i da vidim kako funkcioniše, slikaću je sutra pa postavim sliku.
Huntercro  d4
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: SEJFO - 19. 02. 2008. 20:38:12
pozdrav svima !
 Ovo za bojler sve mi je jasno samo mo nije jasno treba li bojler bit nov ili korišten? d7
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: draganco - 13. 04. 2008. 17:43:18
Huntercro mislio si na ovakav nacin vezivanja i upotrebe ;)?Pogledajte kako je kod Svabe funkcionalno!
Bolan utabale su trceci ukrug,ova staza izgleda kao posle treninga Konja.
(http://img120.imageshack.us/img120/4079/910912jz9.jpg) (http://imageshack.us)
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Lazar - 13. 04. 2008. 18:44:00
koristim slicne plasticne na kojim su bili namotani kablovi sluze me vec godinama mogu i drvene
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: dalm - 16. 04. 2008. 21:21:29
Sejfo, ni u ludilu ne koristi stari bojler!! Pun je kamenca, upropastit ćeš trofej!
Dakle, novi, po mogućnosti od 80l, iznutra niklovan ( je da je skup, ali i vrijedi ), i svakako ostavit termosat!!
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Jurica - 16. 04. 2008. 22:49:49
i grijac ako je u lovistu zimi ;D ;D
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: dalm - 16. 04. 2008. 22:52:42
U brzini sam pisao, i preskočio...naravno i grijač za zimu, koji se, naravno, ljeti skida ( mislim da ovo ne treba objašnjavat )
Hvala Jurica!
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Jurica - 16. 04. 2008. 23:02:23
ako ostavljate grijac, morate ostavit i sigurnosni prekidac ta spojiti sa sajlom koja je vezana za drvo radi uzemljenja, iz sigurnosnih razloga. zamisli da prasca drmne struja ludiloo
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: dalm - 16. 04. 2008. 23:06:19
I baš iz tog razloga, u lovištu je poželjno imati gumene čizme na nogama. Mislim da ovo ne treba dodatno objašnjavat.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Jurica - 16. 04. 2008. 23:07:22
imenjace, pogledaj sms na mobitelu dok hranis prasce  ;)
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: dalm - 16. 04. 2008. 23:19:08
Ištekan je, do malo vremena ću:-) Javi ako je šta nova s one kamere:-)
Ajde...da se vratimo na temu....Sejfo, jel' sad sve jasno?
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Jurica - 16. 04. 2008. 23:23:10
poslao sam ti sms. kameru bi trebao ponovo postavit. mozda to obavim ovaj vikend ako uhvatim malo vremena jer me zanima ovaj moj novi posjetioc koji izgleda dolazi u jutarnjim satima. htio bi mu naparvit dokument sa slikom za vjecito sjecanje :)
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: draganco - 17. 04. 2008. 09:31:34
Evo jos jednog primera upotrebe bojlera!
(http://img247.imageshack.us/img247/7728/448x0a37pi9.jpg) (http://imageshack.us)
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: isa - 18. 04. 2008. 22:00:28
Jurica zgodno bi bilo da se te kamere ne mogu otuđiti  da stoje stalno,što je naravno nemoguće pa  ako čovjek ima   hranilicu i kameru a teren nije blizu za redovne obilaske,  doći svako 7 dana, popunit hranilicu i  poskidat slike ,vidjeti šta dolazi,koliko često,kad i sl.Jako praktična  ta kamerica.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Jurica - 19. 04. 2008. 13:45:12
a cuj,, ako napravis metalnu kutiju koju mozes sigurno pricvrstit za nesto, dalo bi se i stavit negdje za stalno. treba smislit nesto u tom smislu. inace stvar je vrhunska pogotovo ako te zanima i biologija osim lova
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: isa - 19. 04. 2008. 18:46:39
a cuj,, ako napravis metalnu kutiju koju mozes sigurno pricvrstit za nesto, dalo bi se i stavit negdje za stalno. treba smislit nesto u tom smislu. inace stvar je vrhunska pogotovo ako te zanima i biologija osim lova

Ma naravno,volim ih osim loviti i posmatrati, samo što ja to snimam na teži način tako što se nalazim na čeki.Posmatranjem  se može puno naučiti o DS ,ponašanju ,navikama.Ja sam  imao  zadatak da odstrelim jedno nazime za potrebe društva ,iako bi bilo dobro da sam to napravio čim su su stigli pod čeku,ja sam rizikovao ,posmatrao  sam ih i snimao njihovo ponašanje  pa sam pucao tek nakon 25 minuta  a nalazile su mi se na 15-tak metara daleko.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: zvedris - 07. 05. 2008. 17:33:37
ja sam postavio u šumi još u veljači bojler i vezo ga za drvo sa sajlom.
punio sam ga sa mješavinom kukuruza,zobi i gamekeepa.
nisu ga dirale do pred 10 dana.
oko bojlera več izob nikla do visine gležnja...
A ONDA.....
pred 10 dana:nema zobi,nema hrane u bojleru , a da nije vezan nebi  ni bojlera bilo,sve izrovale do 20 cm u dubinu.
otišlo 50 kg zrna i dvije vreće u klipu samo za jednu noć...

ali sam zato s veseljem punio novu dozu...
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: PinzHunter - 07. 05. 2008. 19:50:13
moze koja fotka ili cijena na PP?
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: ante.rupe - 07. 05. 2008. 19:52:40
moze koja fotka ili cijena na PP?

moze i meni
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: nazime - 07. 05. 2008. 20:06:24
Stavi da svi vide.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: dalm - 08. 05. 2008. 15:20:44
Ma odakle ti više ove kovanice Mrvica..? Što god slikaš, svuda je 2...5...kuna, daj, brate, odi u crkvu i daj milostinju ;)
Samo komentar na ove kamere:
Imam je. Funkcionira, i to sasvim zadovoljavajuće.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: zvedris - 08. 05. 2008. 16:34:27
cijena???
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: dalm - 08. 05. 2008. 21:37:01
Nisam kod tebe Mrvica, kupio sam u jednom specijaliziranom dućanu, u Splitu.
I cijena ti je više nego ok. Ja sam svoju platio oko 600 kn. Doduše, imam ovu s IR led diodama, za noćno gledanje.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Meles - 28. 01. 2009. 22:30:23
 z1Ovakvi se bojleri koriste kod nas. (klepeti )
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: jatagan - 14. 02. 2009. 19:37:41
Meni je nakon par mjeseci medo odnio bojler zajedno sa klinom i lancem.Nasli smo ga nekih 200 metara od hranilista.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: ri istra - 14. 02. 2009. 20:09:10
i moj je bojler gotov,neki su me savjetovali da obavezno stavim obruce da se rupe ne zacepe,vidim da nisu svi stavili obruce????

Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: KOBI - 14. 02. 2009. 20:11:56
Kako se zacepe tako ce se i odcepit kad svinje budu gurale...ako budes redovno oblazio imaces ih ti pod kontrolom tako da po meni ne bi trebao imat tih smetnji..pozeljno jest da se stave al ako nisi nije da se mora i nije da nece radit..
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: draganco - 14. 02. 2009. 20:47:22
Ipak bi mozda trebalo biti par cm izmedju zemlje(tla)i bojlera, moze nastati problem u vreme Kisnih dana? Voda i blato.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: fulir - 15. 02. 2009. 00:46:32
ovaj bojler koji ste prikazali gore treba strogo zabraniti i čak snkcionirati jer to koriste neznalice tj. oni kojima je stalo do mesa i koji ne mare za trofeje! ti metalni bojelri su katastrofa za veprove kljove nakon par godina i par takvih bojlera u lovištu jako teško čete odstreliti vepra sa cjelim kljovama. ovo ne pisem bez veze ovo je provjereno i dokazano dečki pustite te zajebancije. ako baš mora biti taj način pothrane neka bačva bude plastična!
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Nikola - 15. 02. 2009. 11:00:49
fulir  d4 ja sam to napisao par postova ispred aki nitko nesluša...
a glede začepljenja nije samo stvar u rupama nego i u sadržaju unutar bojlera.. vlaga, blato i kiša kad uđu u bojler .. kukuruz uhvati plijesan .. nema tog boga da kasnije ispada...ljetni period funkcionira.. ostalo   :pferd:
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: draganco - 15. 02. 2009. 11:15:07
Ja sam uradio 3 komada i poklonio Kolegama.
Kanalizaciona cev precnika 20 cm i duzine 50 cm.
Tockovi(kotaci) od daske Doca za salovanje betonaza. Kod jednog vec funkcionise.
(http://img3.imageshack.us/img3/8701/1467899oq1.jpg) (http://imageshack.us)
Nesto ovako, samo malo vece dr.i.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: fulir - 15. 02. 2009. 11:30:00
m asve štima kakva god konstrukcija bila je ok samo da nije željezni bojler sa rupama ili nešto sl. jer kažem vam zaboravite na kljove u tom slučaju.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: almir - 15. 02. 2009. 14:45:52
Čitam temu po n-ti put i nije mi jasno čemu sve to...  ččč

fulir  d4 ja sam to napisao par postova ispred aki nitko nesluša...
a glede začepljenja nije samo stvar u rupama nego i u sadržaju unutar bojlera.. vlaga, blato i kiša kad uđu u bojler .. kukuruz uhvati plijesan .. nema tog boga da kasnije ispada...ljetni period funkcionira.. ostalo   :pferd:
ovaj bojler koji ste prikazali gore treba strogo zabraniti i čak snkcionirati jer to koriste neznalice tj. oni kojima je stalo do mesa i koji ne mare za trofeje! ti metalni bojelri su katastrofa za veprove kljove nakon par godina i par takvih bojlera u lovištu jako teško čete odstreliti vepra sa cjelim kljovama. ovo ne pisem bez veze ovo je provjereno i dokazano dečki pustite te zajebancije. ako baš mora biti taj način pothrane neka bačva bude plastična!

Ako je ovo točno a čini mi je da jest,
 zbog čega izmišljamo sami sebi nepotreban posao
Neznam kolko su funkcijonalna njihala,
 al opet zajebancija bačve, punjenja, kukuruz u zrnu
 neznam, možda postoji mogučnost da se to njihalo
 zaglavi pa sve iscurivan itd. itd...
Ja isto sad pokušavam sa gamekeepom pa se interesiram
 na koji način da im serviram...
Te nevalja ovo, te nevalja ono
Čini mi se da tapkam na mjestu
 i da je najbolji koš sa kosim dnom.
Kad smo prepravljali (nekad su bili zatvoreni)
 bilo je komentara da nevalja da če svinje ispraznit koš
 za dvije noči itd...
Danas vidim da je to mila majka
Gledao sam kako DS dođe najede se i ode...
 nit jede dok ne padne, nit polomi kljove.


Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Antezg - 15. 02. 2009. 18:00:18
Jeftina,vrlo laka za izradu i za kljove potpuno sigurna varijanta kotrljajuće hranilice može se izraditi od onih velikih plastičnih boca sa automata za vodu- neki modeli imaju kao zadebljanje pri vrhu i dnu boce tako da netreba ni praviti nikakav obruč da se rupe nebi štopale ;)-jednostavno se probuše 2 rupe kroz grlo i sprovede sajla, a pri punjenju se makne čep. Hranilica je gotova za 15 minuta -bolje je izrezati par većih rupa nego više manjih.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Meles - 19. 02. 2009. 21:02:12
Kolega  fulir ima pravo neki dan su na istom takovom metalnom bojleru u rupi pronašli odlomljeni komad kljove zato bolje plastika.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Nikola - 19. 02. 2009. 21:16:03
Kolega  fulir ima pravo neki dan su na istom takovom metalnom bojleru u rupi pronašli odlomljeni komad kljove zato bolje plastika.
Džaba PLASTIKA ako se kukuruz unutra UPALI i ZAŠTOPA RUPE.
Jeli itko od vas to probao????
PONAVLJAM.. MI SMO U LOVIŠTU IMALI 2 ili 3 KOM, i nakon PAR MJESECI BACILI !!!
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: fulir - 19. 02. 2009. 21:27:44
velim vam ljudi kolega koji drži dio pokupskog bazena za one koji neznaju to je raj na zemlji za svinje im problema sa tim bojlerima tj. sa okolnim lovištima gdje se puno pokušava hraniti sa ti željeznim bojerima. i u prosjeku od 10 trofeja 8 ih je ne uportebljivo jer su kljove jako oštečene. a to da se u i kraj takvih bojlera pronalaze djelovi kljova sam se uvjerio i vi čete ako ih postavite.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Antezg - 20. 02. 2009. 10:10:49
Kolega  fulir ima pravo neki dan su na istom takovom metalnom bojleru u rupi pronašli odlomljeni komad kljove zato bolje plastika.
Džaba PLASTIKA ako se kukuruz unutra UPALI i ZAŠTOPA RUPE.
Jeli itko od vas to probao????
PONAVLJAM.. MI SMO U LOVIŠTU IMALI 2 ili 3 KOM, i nakon PAR MJESECI BACILI !!!

Probano-ne stigne se upaliti  ;) . Samo treba staviti 2-3 veće rupe ,a ne puno sitnih.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Meles - 20. 02. 2009. 14:25:37
 d4 Automatske hranilice su zakon.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: fulir - 20. 02. 2009. 15:58:58
ma ne pričam ja o tome dali svinje pojedu ili ne nego da slome kljove na metalnim bojlerime tj. rupama. ali nema veza samo vi dajte pa se sami uvjerite o čem pričam pa kad nađete djelove kljova u rupama i oko bojlera možda se opametite a možda i ne  ččč
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Lazar - 24. 02. 2009. 19:42:27
ove rade vec godinama i nika nije bilo problema da je kukuruz zacepio rupe
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: draganco - 24. 02. 2009. 20:58:38
Tako sam i ja nesto napravio i poklonio drugarima ;).
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Brno - 25. 02. 2009. 08:33:48
E takvu jednu, još bolju je draganco poklonio i meni, slikao sam sve detalje, spremio jednu lepu reportažu i imao plan da podelim sa svima vama detaljno praćenje šta će svinje raditi, kako će se ponašati i da za mesec - dva probamo utvrditi eventualne mane kao i naravno prednosti, međutim neki narkos mi makne aparat sa sve slikama, ali uskoro ću ponovo sve odraditi i da svi vidimo kako ovo funkcioniše.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Meles - 26. 02. 2009. 18:25:52
E moj meles čemu si išao otpikiti ono drvo.Možda bi malo štitilo od kiše.

Recimo da sad to ovako izgleda
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: valdop - 26. 02. 2009. 19:29:19
dolaze tu i svinje, podnožje je raskopano
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Meles - 26. 02. 2009. 20:11:50
Prije je tu bio bojler sa kukuruzom sad je tu solilo koje  posjećuju i ds.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: draganco - 26. 02. 2009. 20:38:46
Prije je tu bio bojler sa kukuruzom sad je tu solilo koje  posjećuju i ds.
Vidi se da je drvo zaseceno zbog slivanja Soli.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Meles - 27. 02. 2009. 07:57:32
Ups!Malo sam kiksao.

Ako oko ovog treba  medicusuper tu sam.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: valdop - 27. 02. 2009. 18:33:11
smrzne li se voda u njemu preko zime ?
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Meles - 28. 02. 2009. 21:51:15
smrzne li se voda u njemu preko zime ?

Ja sam svog (mislim na bojler ) ofarbao u crno nema teorije da se voda smrzne toliko se zagrije da iz njega ispadaju kokice.Baš sam opičen  rol
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: valdop - 28. 02. 2009. 22:25:20
baš ti hvala na informacijama o bojlerima, kad dovučem struju do mjesta gdje ću postaviti bojler pustiti ću par slika. za sada se zadovoljavam automatskim hranilicama i vjerojatno ću ostati na tome, pardon imam dvije automatske i dvije poluautomatske hranilice. jedino su mi solišta po šupljim panjevima i nekoliko napravljenih drvenih solišta. fakat sam mislio da ti bojleri služe za zagrijavanje vode za pranje ruku poslije lova !? inaće se ne sramim reći da sam iz sesveta kraj zagreba ali to nema veze sa ovakovim bojlerima, mi imamo plinske bojlere, uopće ne izgledaju ovako kao tvoji, a lovim u hrvatskoj kostajnici na banovini a tamo je po zimi jako zima i sve se smrzava. pozdrav tebi i dobra kob
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: SEJFO - 28. 02. 2009. 22:34:17
smrzne li se voda u njemu preko zime ?

Ja sam svog (mislim na bojler ) ofarbao u crno nema teorije da se voda smrzne toliko se zagrije da iz njega ispadaju kokice.Baš sam opičen  rol


 A kakav sam onda ja koji ti vjeruje za kokice!!! zagi zagi
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: TUROPOLJE - 08. 06. 2009. 08:37:58
Željezni bojler kao hranilica ,, jesi razmislio o tome da tu dolaze i veprovi koji na željezu trgaju kljove a plastične bačve su laganije i ok na njih izbušiš rupe 15 mm i ne pono ..

Kljuve na ovakvim bojlerima pucaju samo tako....
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: grom - 08. 06. 2009. 11:10:58
Šta će ti kljove, bitno je da ne oštećuje meso!!! hao
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: DARK - 08. 06. 2009. 11:33:53
Željezni bojler kao hranilica ,, jesi razmislio o tome da tu dolaze i veprovi koji na željezu trgaju kljove a plastične bačve su laganije i ok na njih izbušiš rupe 15 mm i ne pono ..

Kljuve na ovakvim bojlerima pucaju samo tako....
ovo još nisam čuooo da veprovi trgaju kljove na željezni boljer  happi happi...
 koliko dugo ti traje plastična bačva dok ju ne ratsure..željezni boljer je puno bolji i teži i ne mogu mu ništa napraviti..i ne okreče ga s kljovama nego njuškom a i ja do sada nisam doživio da je došao vepar na boljer i igrao se okretanjem i lupao..on pričeka da se ostale svinje igraju i razbacaju zrna pa tek on dolazi dok je sve sigurno i prvo ih rastjera pa on u miru na 10-ak minuta se najede i ode..
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Huntercro - 09. 06. 2009. 12:52:24
treba izbušiti dvie rupe ukoso i onda vepar gurne kljove unutra i ne može nikud  happi, sa razmakom rupa reguliraš veličinu vepra  rol
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: TUROPOLJE - 12. 06. 2009. 17:19:08
Izgleda da nisi puno u prirodi i ne promatraš svinje dovoljno.. sor

Trgaju i tekako trgaju a plastičnu meni još nisu strgali a več je u uporabi 10g..
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Huntercro - 12. 06. 2009. 20:17:40
jes vala neznam niš  e jesam uf
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: HuntR - 12. 06. 2009. 23:51:36
jel pravis i kokice sa razlicitim ukusima. bl
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: nazime - 01. 10. 2009. 18:30:04
Nisam sad tražio da vidim piše li već, ali i ako piše, ponavljanje je majka znanja.

U ove viseće bojlere, gdje svinja trljajući u štangu dozira kuruzu, nije baš dobro miješati sol sa kuruzom. Meni se desilo da je sol povukla vlagu i slijepila se sa kuruzom pa kuruza više nije ispadala.
I još mi neki dan reče čovjek nek onu kapljevinu od pečanja raznih delicija na ražnju skupljam i nek to miješam sa kuruzom, pa sve zajedno zakopam u zemlju. Kaže da je savršen mamac za DS.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: fly - 01. 10. 2009. 20:05:03
Sutra počinjem sezonu pečenja rakije (viljamovka). Do sad sam bacao nusprodukt (trop) od krušaka nakon destilacije. Obzirom da imam oko 13oo kg krušaka za ispeć palo mi je napamet da svinjama ponudim trop. Ima li iskustava?
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: mac421 - 01. 10. 2009. 21:36:58
ima iskustva, a dali ima rakije sauf sauf
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: fly - 01. 10. 2009. 21:39:48
Za kolege s foruma uvijek. Najbolje da je zajedno isprobamo negdje poslije lova.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: grom - 02. 10. 2009. 10:45:46
To se kod nas proba i prije i tijekom i nakon lova!! zagi
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: fazan - 05. 10. 2009. 11:44:32
Sutra počinjem sezonu pečenja rakije (viljamovka). Do sad sam bacao nusprodukt (trop) od krušaka nakon destilacije. Obzirom da imam oko 13oo kg krušaka za ispeć palo mi je napamet da svinjama ponudim trop. Ima li iskustava?
Mi redovno izlažemo trop i svinje ga  rado prihvaćaju .
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: fly - 05. 10. 2009. 12:00:38
Jučer završio prvu rundu. U jednu posudu od 350l utrpao trop i dodao onako na vrušć tri kante kukuruza (čini mi se da je kolega Vanja u jednom postu napisao da je to OK kombinacija), a u drugu od 500l samo trop. Nadam se da će ishlapiti tekućina jer je gušći lakši za transport. Nisam izdržao pa sam dvije velike kante otfurao do čeke, onako radi probe.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: DARK - 05. 10. 2009. 12:54:15
Da li je netko probao silažu!!?? Tko nije neka proba to je zakon....skoro svaku noć dolaze na to iako nema puno hrane u tome ali vole rovati po tome i kada se to zakopa u zemlju iskopaju odmah prvu noć...
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: dalm - 12. 10. 2009. 15:44:13
Fly, aj napiši rezultate kad provjeriš...?
Dark, što je to silaža? ( jebga, dalamtinac sam, bože mi prosti )
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: valdop - 12. 10. 2009. 16:30:01
dalm, napiši silaža na internet, objasniti će ti se sve
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: dalm - 12. 10. 2009. 20:49:00
Valdop, jasno:-) Jedini problem...nema kod mene kukuruza. Nažalost, ni DS zadnje vrijeme  >:(
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: željko - 11. 03. 2010. 18:13:32
pozdrav svima

,molio bih vas tko zna da mi objasni  za ovo klatno na kojem principu radi tj.kolika rupa mora biti velika u odnosu na šipku te smjer kretanja te šipke

planiram takvu hranilicu napravit ali mi baš to nije najjasnije,i ako može nekakva skica...

hvala unaprijed svima
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: ADRI - 18. 03. 2010. 09:18:38
Pozdrav kolege!
Nakon raznih ideja i svakakvih savjeta, ja sam se odlučio za bojler hranilicu sa klatnom, nije skupa, lako se puni,lako montira i demontira, voda ne ulazi pa je hrana sačuvana i ne zaštopava se izlaz, radi na principu kolko tražiš tolko dobiješ. Dobra stvar je i što sam na vijak šipku postavio graničnik s kojim se povečava i smanjuje izlazna rupa ovisno dal stavljam kukuruz ili pšenicu(ječam ili zob).Klatno namazano sa mirisnim mamcem da prije prihvate.
Trebat će vremena da se prasci naviknu, ali kad krene bit će sauf  ref
Postavio sam je uz rub šumarka kroz koji stalno cirkuliraju.
 zagi
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: ADRI - 18. 03. 2010. 09:45:42
Evo kako to izgleda u presjeku, dimenzije se prilagode bez problema, arupe na većini već  bojlera postoje.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Expresica - 18. 03. 2010. 09:56:12
Svidja mi se ovaj kamen gore,jos samo onaj alarmmobitel pa da te nazove kad padne !
Inace hranilica prva liga  d4
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: ADRI - 18. 03. 2010. 10:42:27
Kamen je kao zamka slobodnog pada, kad jače protresu pada i obavlja svoje, možda da stavim veći kamen  uf  hao  hao šala mala.
maknuo sam kamen kad je silikon uhvatio poklopac bez brige.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: ADRI - 06. 05. 2010. 07:57:53
Hranilica funkcionira odlično  ref  ref, redovito je koriste i nikad je nisu ispraznili odjednom do kraja. punim je čistim kukuruzom u zrnu!
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: zoki - 06. 05. 2010. 12:19:51
 Meni se osobno ne sviđa taj sistem, jer troši jako puno kukuruza, ako je brojnost svinja velika. treba ju svako malo puniti, jer ju istresu jako brzo kad prihvate, dvije tri noči i prazna je. A stalno stavljati po 100kg kukuruza unutra se godišnje prikupi. Ja im stavljam u rupe koje bušim srdlom, e a onda se imaju čime igrati i mjesec dana.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: ADRI - 06. 05. 2010. 13:33:00
Evo netom uslikano, sinočnji posjet. Za sada sam više nego zadovoljan, ima još pola bojlera hrane a tresli ga cca  svaki 2. dan zadnjih 20-30dana. graničnik na šipki ne dopušta da kukuruz iscuri, kad se klatno zatrese ispadne 10-tak zrna, zatim miruje do ponovne trešnje. Naravno da svatko koristi ono što mu najviše odgovara. možda kod mene nema puno svinja, ko zna! najbitnije da svinje redovno dolaze i da su u blizini, a ja ne moram svakodnevno nositi kukuruz u šumu.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: valdop - 06. 05. 2010. 13:44:18
najbitnije od svega je da nađu makar i tih desetak zrna ali svaki puta kad dođu, nije bitno da se oni najedu na jednom mjestu, ostaje iz u navici dolaženje na to mjesto.
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: MladiLovac1 - 25. 05. 2013. 22:00:52
evo kako izgleda moja  d1
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Brno - 28. 05. 2013. 14:46:47
Na koji fazon ovde ispada kukuruz?
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: technotronic - 11. 10. 2014. 00:33:37
Na koji fazon ovde ispada kukuruz?
i mene zanima?
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: grga33 - 11. 10. 2014. 06:13:41
svinje udaraju po tanjuru koji nije vjerojatno fixan, kako se pomice tanjur tako ispada kuruza  zagi
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: mauser98 - 01. 09. 2016. 00:43:56
Brzo, jeftino i praktično. Jedna već na terenu  zagi
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: tyrol - 07. 09. 2016. 17:08:16
Mauser98  1liga bravooo
jesu li to neke manje bačve (koliko su litarne) ili imaš navojnu šipku dulju od 1m?? ččč
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: Ganco - 07. 09. 2016. 20:28:36
Opa kolega bit će prasci nabildani čovaj se ludiloo rostilj
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: deeejan - 07. 09. 2016. 21:29:05
 bravooo
jednostavna izrada, a funkcionira d1
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: mauser98 - 07. 09. 2016. 22:31:17
Mauser98  1liga bravooo
jesu li to neke manje bačve (koliko su litarne) ili imaš navojnu šipku dulju od 1m?? ččč

Bačve su od 60l, šipka je bila od 1m,ali sam je skratio 20cm.  zagi
Naslov: Odg: Hranilica za svinje-bojler
Autor: tyrol - 08. 09. 2016. 07:46:28
Mauser98  1liga bravooo
jesu li to neke manje bačve (koliko su litarne) ili imaš navojnu šipku dulju od 1m?? ččč

Bačve su od 60l, šipka je bila od 1m,ali sam je skratio 20cm.  zagi
Kolega Mauser  d1, sad mi štima d4
 z10