Forum LOVAC

Lovna kinologija => Lovna kinologija => Moj pas.:.Moji psi => Autor teme: Huntercro - 18. 04. 2008. 00:10:28

Naslov: Brak jazavčar
Autor: Huntercro - 18. 04. 2008. 00:10:28
Evo da i ja predstavim moju pomoćnicu pod imenom Boa staru dvije godine.

(http://img217.imageshack.us/img217/8952/1006ae5.jpg)

(http://img64.imageshack.us/img64/4138/dsc00318ua3.jpg)

Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: Antezg - 18. 04. 2008. 10:37:07
Lijepa kuja d4

Evo i moje stare 10 mjeseci,a gonila je svinje 5-6 puta, odstrijeljeno je pred njom već 3 svinje,jedva cekam zimu z2 d6
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: dean - 18. 04. 2008. 10:54:34
Bit će dobrih štenaca ako je suditi po kujama!
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: Štef - 18. 04. 2008. 11:38:31
 Lijepe su kuje, ak nekaj preferiram od pasa onda su to brakovi.
Na žalost sad nemam ni jednog ali ako Bog da, a daće, uskoro
dolazi jedan mladi mužjak!  d4
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: miki kiki - 18. 04. 2008. 14:32:32
Evo i jedna slikica male Lajke... :)
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: dean - 18. 04. 2008. 14:41:04
Malo noge Lajki u X, ali to se možda tak samo stala. Inače je za 5!
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: miki kiki - 18. 04. 2008. 15:32:32
Čini ti se ima jedan nedostatak,ali ne taj... ;)
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: dean - 25. 04. 2008. 12:00:31
Čini ti se ima jedan nedostatak,ali ne taj... ;)
Reci koji je, da nas ne ostavljaš u neznanju.
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: Štef - 24. 06. 2008. 22:37:01
 Što reko ne poreko! evo mog novog lovca u kući! Kratkodlaki gonič lavova i tigrova! U nedostatku te divljači biti će dobar i koji samac!  ;)
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: Huntercro - 24. 06. 2008. 22:43:31
Čestitam Štef!
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: Štef - 24. 06. 2008. 22:47:11
 Hvala! Baš sam veseo, a bome i moji doma. Star je dva mjeseca.
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: dean - 25. 06. 2008. 10:04:42
hehehe koja zvijer!
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: Zoran - 25. 06. 2008. 10:26:59
bravisimo stef! samo da jos nebude na gazdu i sve bude onda ok!  d4
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: Harry P. - 25. 06. 2008. 15:26:16
koje umiljate okice. tko bih rekao da će izrasti u krvoločnu zvijer koja će raditi krš i lom u šumi
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: Antezg - 25. 06. 2008. 17:19:13
Čestitke-di si ga uzeo?
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: Štef - 25. 06. 2008. 22:26:13
Čestitke-di si ga uzeo?

 Kupio od Zdravka Milečkog, sad su stari dva mjeseca, ima još jednog muškog i četiri ženke. Ja sam imal dogovor sa njim da si izaberem kojeg hoću i ovog sam izabral.
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: Štef - 18. 10. 2008. 22:34:10
Danas probao svog Bena na pucanj,reagira ko da je prošao tri rata ;D. Malo sam prošao kroz polje, kroz jedan potok - ušao je u vodu i izašao na drugu stranu bez ikakvog uzbuđenja. Išao je i jedan stariji i iskusniji brak sa nama tak da ga je i dobro povukao za sobom. Ben je digao jednu srnu i sljedoglasno ju potjerao nekih 200-300 metara. Sve u svemu jako dobro za prvi ozbiljan zadatak. ref
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: magwin - 18. 10. 2008. 22:38:35
I ja planiram uzeti takvog jer kolega ga ima već dugo i baš je za sve.
Štef koliko te je koštao?
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: fazan - 20. 10. 2008. 08:19:32

 Kupio od Zdravka Milečkog, sad su stari dva mjeseca, ima još jednog muškog i četiri ženke. Ja sam imal dogovor sa njim da si izaberem kojeg hoću i ovog sam izabral.
[/quote]
Nisi fulao ni najmanje , jer Zdravko je prvo odličan čovjek i lovac.  Često sam bio s njim u lovu i vidio kakvi su mu odlični psi ,prvenstveno u radu.  U principu treba uvijek psa kupiti od dokazanog lovca i kinologa jer je puno manja vjerojatnost da naletiš na ne kvalitetno štence.
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: Štef - 20. 10. 2008. 23:07:38

 Kupio od Zdravka Milečkog, sad su stari dva mjeseca, ima još jednog muškog i četiri ženke. Ja sam imal dogovor sa njim da si izaberem kojeg hoću i ovog sam izabral.
Nisi fulao ni najmanje , jer Zdravko je prvo odličan čovjek i lovac.  Često sam bio s njim u lovu i vidio kakvi su mu odlični psi ,prvenstveno u radu.  U principu treba uvijek psa kupiti od dokazanog lovca i kinologa jer je puno manja vjerojatnost da naletiš na ne kvalitetno štence.
[/quote]


  d4 E da je takvih više!  d4
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: Štef - 20. 11. 2008. 00:48:40
 Vjerojatno sam malo i dosadan ali što ću vam ja, ak hočete trpite ako ne; ha, pa ima i drugih tema! Opet malo o  z6.
 Prošla nedjelja, Benov treći lov na fazane. Za psa (bolje reći štene) starosti 7 mjeseci funkcionira dosta dobro no još uvijek ne zna točno što treba radit ali sljedoglasno je potjerao zeca (zajedno sa još jednim iskusnim brakom) i uspio pronaći i dignuti fazanku. Nakon potjere za zecom vratio se za 5-7 minuta i mislim da je to OK.
 Ali ako nešto mrzi onda je to vožnja u gajbi u autu! Ne prestaje lajat dok se vozi. Kad sam se vraćao iz lova stavio sam ga na pod na mjestu suvozača i tu mu je bilo super. Sjeo na pod, držao glavu na sjedalu i uživao ko prasac! Očito mora imat pod kontrolom pic!
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: Zoran - 20. 11. 2008. 08:41:22

 Ali ako nešto mrzi onda je to vožnja u gajbi u autu! Ne prestaje lajat dok se vozi.

ma to on samo se raduje pa laje!  z1 z1 z1
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: hunter 012 - 30. 12. 2008. 18:00:22

Imam brak jazavicara starog 9 meseci, ubio sam vepre ispred njega. Prisao je suvise blizu a epar jos nije bio gotov i jednim zamahom zamalo ga nije zaklao, ima oziljak na vrato 15 cm jedva je preziveo i od tad nije imao susret sa svinjom. Sad me je strah da ga pustim na trag od vepra ne znam sta da radim......
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: kerber - 30. 12. 2008. 19:33:40
Obavezno proba u gateru na mekšu svinju večina brakova i nakon povrede nema problema samo rade opreznije ali znam za nekoliko kojima je utjecalo na rad ali ti su u jako malom broju.
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: Dominik7 - 30. 04. 2009. 20:15:52
Znam i ja par pasa na koje povrede nisu utjecale,sve ovisi o psu..recimo ja imam braka starog 1g i splasen je,bjezi od ljudi ali kad vidi svinju hoce ju zivu pojest..moj rođak od kojeg sam uzeo svog braka ima kuju,njegovu mamu .bila je poderana u gateru i sada radi jos bolje nego sto je prije..Sve u svemu moj rođak ima jako jako dobre radne pse i sada cekamo novo leglo pocetkom 6. mjeseca
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: Huntercro - 30. 04. 2009. 22:08:55
nakon 4 godine morali smo se rastati ja i Boa, nakon zajedničkih lovova dijeljenja dobra i zla uslijed napada epilepsije, uslijedio je bolan rastanak. Počivala u sjeni vječnih lovišta   
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: TUROPOLJE - 22. 05. 2009. 17:31:18
Teško je kad izgubiš psa ali još je teže kad znaš da ga moraš uspavati jer ne vrijedi da se životinja mući.

Šteta!!!!!!
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: TUROPOLJE - 25. 05. 2009. 13:11:03
Štef kak si zadovoljan sa brakom u lovu ili gateru na svinji ??

Kakav je napredak poslušnost , vračanje , krvni trag , koliko dugo goni ?

Dobra kob!!
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: dean - 25. 05. 2009. 13:21:14
Dobro sluša...  hao
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: Štef - 25. 05. 2009. 13:29:35
 U gater ga ne vodim (imam jedan u blizini koji više lići na kotac), vodio sam ga par puta u lov na svinje (ode po svježem tragu svinje, vrati se za pol sata - nekad manje, nekad više). Nažalost svinja još nije odstrijeljena pred njim, čekam narednu sezonu pa da zaozbiljno krenem sa njim.
 Vodio sam ga na zeca sa 6-7 mjeseci starosti ( i kasnije naravno) i pronalazi zeca, goni i nekoliko ih je bilo odstrijeljeno pred njim.
 Da ne ispadne da je tak mladi pas više nego dobar, imam i ja problema sa njim:srne mu se dopadaju, goni ih ko najvećeg neprijatelja pa mislim da će morat malo ogrlica sa baterijom oko vrata, možda ga odućim od njih!
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: Štef - 25. 05. 2009. 13:32:08
Dobro sluša...  hao


 Samo ti složi krvni trag i možemo bacit tekmu, nema frke! I to u janje, kaj u janje, u dva janjeta!!!
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: dean - 25. 05. 2009. 13:36:28
Žao mi je, ne reagiram na provokacije...  m2
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: TUROPOLJE - 25. 05. 2009. 13:46:37
 teaa teaa teaa  d4  Ako je takav kak veliš dobro je pogotovo ako ti dobro pronalazi i tjera zeca
Znaći da mu je nos odličan .

Ako hočeš mene slušat nemoj nikakav teletakt koristit do zadnje granice jer....
Još nisi ni jednu svinju pred njim odstrijelio i ako sad primjeniš teletakt  , može puknut i kaj si onda išel ti bude uz nogu dok got bude imal ogrlicu a poslije kad mu skineš srne opet bude tjeral..
Samo kreni i pred njim pukni ovu sezonu par svinja a kad krene za srnama viči na njega da ostavi i kad se vrati dobro se izderi ALI BEZ BATINA  . Kad se vrati sa svinja ili pred njim pukneš svinju  dragaj ga više puta i daj mu špeka za jesti ali svaki put i pusti da trga i daj mu krvi nek liže .

Ako je tak dobar nemoj ga upropastit . Tek poslje druge sezone ako bude i dalje teral srne i ne slušal tada ga ukori ali oprezno jer to su jako inteligentni psi i zapamte sve .

Puno uspijeha u lovu i dobra kob!!

PS.. Ako nemaš gdje u gater dođi kod mene jedan vikend u gater koji je tolikog boniteta kao u prirodi  .... rostilj zagi
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: Štef - 25. 05. 2009. 15:44:13
Žao mi je, ne reagiram na provokacije...  m2


 Ma nisu provokacije, samo kad moja zvijer voli isto ko i gazda - rebarca od životinje koja se okrenula nekoliko puta oko svoje osi!  happi
 Ajmo na temu, pusti zafrkanciju!
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: hrvoje - 01. 06. 2009. 00:47:50
Dajte ljudi još malo fotografija da osvježimo temu. Siguran sam da tu ima prekrasnih brakova.
Naslov: Brak jazavčar
Autor: igork - 27. 06. 2009. 21:09:41
Evo da vam i ja predstavim svoga pomagača u lovu, Brika. Star je tri godine, ima položene sve ispite. Na revijama više je puta proglašen najljepšim goničem i najljepši pas revije.
Naslov: Odg: Brak jazavčar
Autor: TUROPOLJE - 28. 06. 2009. 08:24:30
Čestitam Igore , stvarno lijep pas . Samo naprijed ..

Daj malo na temi za Brak jazavčare , zapali pa kojih je linija otac majka , dede , bake , pradjedovi ,
 
Koji nagradni razred utakmice . Gdje si ga kupio . Uzgajivač i ostalo..
Dali prihvača krvni trag . Potraga i sl.
Inače loviš u bogatom kraju sa divljaći , biće posla za njega i jazavčara.