Forum LOVAC

Streljaštvo => Natjecanja .:. Treninzi => Autor teme: Lovac - 12. 07. 2008. 12:29:57

Naslov: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Lovac - 12. 07. 2008. 12:29:57
MRKOPALJ - Lovačko društvo „Vepar“ Mrkopalj povodom DANA DOMOVINSKE ZAHVALNOSTI  organizira za lovce: u utorak, 05. kolovoza 2008. Otvoreno natjecanje u disciplini  LOVAČKA RISANICA. Natjecanje će se održati na biatlonskoj streljani u Mrkoplju s početkom u 9:00 sati. Gađa se po 5 hitaca:

a)      meta srnjak – stojeći s učvršćenim štapom

b)      meta lisica – ležeći bez naslona

c)      meta divojarac – stojeći s neučvršćenim štapom

d)      meta vepar – stojeći bez naslona

LINK  (http://www.lovac.info/streljastvo/trap-skeet-parkur/ld-vepar-mrkopalj-organizira-otvoreno-natjecanje-u-disciplini-lovacka-risanica.html)
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Hubert.ctg - 12. 07. 2008. 19:35:02
Super, ponovno jedna pravovremena obavijest, ali ovaj put za tuzemstvo.
Možda bi bilo zgodno objaviti malo više detalja, kao npr.:
- da li ekipu moraju sačinjavati članovi istog LD
- da li se na metu vepra puca samo kalibrima dozvoljenim za DS
- da li se natječemo po kategorijama + generalno, ili se za plasman zbrajaju rezultati sve 4 discipline
- kotizacija je 50kn po lovcu ili 4x50
....
Tako nebi trebao svaki ponaosob kontaktirati organizatore  archery d6
he,he z mača sam z1
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Hubert.ctg - 15. 07. 2008. 21:05:35
Za ne vjerovat, prošla su tri dana, a moj post jedini.
Možda ovime ponukam nekog da pročita temu, jer će sada ovo u -novi postovi od vaše zadnje posjete-
Lovac, ako ne bude reakcije možda sve ovo napisano treba premjestiti u okupljanja forumaša,
nisu valjda 5.8. svi na godišnjem ili u lovu da nebi mogli doći do Mrkoplja i malo se družiti i odmjeriti
snage u pucanju iz risanica.
 z10  d6 d6 d6 d6
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: Lovac - 16. 07. 2008. 13:43:09
Udaljenost meta je 100 metara. Dozvoljene su sve lovačke (po Zakonu o lovstvu) puške čija masa, zajedno s optičkim ciljnikom, ne prelazi 5 kg. Kalibar: .22 Hornet ili veći. Maksimalno povećanje optičkog ciljnika: 12 puta. Zrna s potpunom košuljicom su zabranjena. Nije dozvoljeno korištenje streljačkih pomagala: remena, jakni, jastučića, cipela i slično. Pogodak se ne pokazuje. Zabranjeno je korištenje dvogleda i spektiva.

 

Vrijeme gađanja za ekipu je do 30 minuta.

Ekipa se sastoji od 3 lovca, a ekipe s manje od 3 lovca upisuju se kao pojedinci.

U slučaju istog rezultata pristupa se raspucavanju metak po metak jednog člana iz ekipe.

Kotizacija za pojedinca iznosi 50 kn, a za ekipu 150 kn.

Nagrade: pehari i medalje za tri prvoplasirane ekipe i pojedince.

Natjecanje će se održati bez obzira na vremenske uvjete.

Put do streljane će biti označen, a streljana će biti otvorena za trening u ponedjeljak, 04. kolovoza 2008. od 17 sati. Prijave natjecatelja primaju se na strelištu do 9:30 sati.

većina pitanja je odgovorena u tekstu, a za ono što nije ipak bi trebalo kontaktirati organizatora, ja prenosim samo ono što sam dobio.  z10
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: albion - 16. 07. 2008. 23:14:04
Super, ponovno jedna pravovremena obavijest, ali ovaj put za tuzemstvo.
Možda bi bilo zgodno objaviti malo više detalja, kao npr.:
- da li ekipu moraju sačinjavati članovi istog LD
- da li se na metu vepra puca samo kalibrima dozvoljenim za DS
- da li se natječemo po kategorijama + generalno, ili se za plasman zbrajaju rezultati sve 4 discipline
- kotizacija je 50kn po lovcu ili 4x50
....
Tako nebi trebao svaki ponaosob kontaktirati organizatore  archery d6
he,he z mača sam z1
Poštovani, drago mi je da ste zainteresirani za ovo natjecanje koje organiziramo 05.08.2008. u Mrkoplju. Oprostite što nisam ranije vidio vašu otvorenu temu, ovih dana dosta sam zaposlen pa samo usput svratim na forum.
Puca se dozvoljenim kalibrima navedenim u propozicijama za natjecanje (.22 Hornet i veći kalibri) neovisno o meti,
za plasman se zbrajaju rezultati sve 4 discipline,
a kotizacija je 50 kn za lovce koji se natječu izvan ekipa i za ekipu 150 kn (ne 4x50).
Što se tiče ekipa koje sačinjavaju lovci iz različitih lovačkih društava moram još provjeriti, a ja sam mišljenja da ne bi trebalo biti nikakvih prepreka prilikom prijave već poznatih ekipa. Na to ću vam odgovorit sutra.
Dobra Vam kob.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: albion - 17. 07. 2008. 21:56:58
U ekipi ne moraju biti članovi iz istog lovačkog društva.
Naslov: LD Vepar Mrkopalj 05.08.-gađanje puškom risanicom-ima li zainteresiranih
Autor: SSG - 18. 07. 2008. 13:59:48
Jel ima zainteresiranih forumaša da se 5.8.  okupimo na gađanju puškom risanicom u Mrkoplju(Gorski kotar).Vrijeme je godišnjih pa bismo mogli složit kakvo okupljanje
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Hubert.ctg - 18. 07. 2008. 14:33:30
Ja dolazim vjerojatno sam jer baš i ne poznajem nekog od forumaša, ipak sam još pripravnik.
Dean i Huntercro su se nešto žalili na nedostatak ovakvih događanja, pa se nadam da će i oni nazočiti okupljanju, te da će se aktivno uključiti u prcikanje.
 z10  d6 d6 d6 d6
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Huntercro - 18. 07. 2008. 19:56:40
Ne znam nešta je Dinko rekao da bi došli kao proba za europsko, možda , nadam se. Najviše me hebe što na europskom ne može biti municija koju sam puniš nego samo tvornička. Ja mislim da bi mogao doći nadam se
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: Expresica - 18. 07. 2008. 21:39:14
Ja dolazim.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Hubert.ctg - 18. 07. 2008. 22:03:12
Raduje me što se stvar pokrenula sa mrtve točke, te će nas se kod albiona i sikirikija ipak nači podosta.
Muči me samo kako u mnoštvu lovaca prepoznati forumaše. Šteta bi bilo da propustimo priliku i osobno upoznati nekog ako je već tamo.
Bilo bi interesantno kad bi došao i blackpowder, pa da uživo vidimo kako rade njegove "mezimice"  d1
 z10 kolege  d6 d6 d6 d6 i  archery archery archery archery
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: albion - 19. 07. 2008. 06:33:25
Bit će zanimljivo jer će konkurencija biti dosta jaka, a što je više lovaca zainteresirano to bolje.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: oliverl - 19. 07. 2008. 08:24:50
Ja se nadam da ću doći, ali problem je što imamo feštu dan/večer prije pa neznam kako i kada će završiti!  z10
No u svakom slučaju nastojat ću doći pa makar i malo kasnio!
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Hubert.ctg - 21. 07. 2008. 19:43:56
Nebih htio ispasti pepek, ali ipak moram postaviti ovo pitanje: Kakva je razlika između učvršćenog i neučvršćenog ciljštoka, tj. kako ga učvrstiti? Osobno i nemam nekog iskustva u pucanju uz pomoć štapa, jedino je ono od prije podosta godina kada se na Vrapčaku pucao stojeći srnjak sa vjerojatno neučvršćenog štapa i sa čeke, a kada se baš i nisam proslavio, he-he...
 z10  d6 d6 d6 d6 i  archery archery archery archery
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: Expresica - 21. 07. 2008. 20:03:11
Sa tri nozice je ucvrscen(moze sam da stoji),sa dvije(ja koristim) i sa jednom(isto koristim) nemoze ! Moje misljenje :-\
Da li bi to moglo biti to ili ččč
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Hubert.ctg - 21. 07. 2008. 21:48:50
Vjerojatno da, samo što se ja nisam susretao sa tim dvo i tronožnim štapovima, pa će u Mrkoplju za mene vjerojatno biti iznenađenja, ako u međuvremenu još ponešto ne saznam. Ako se do sutra nitko ne javi, najpametnije bi mi bilo otvoriti novu temu.
A sada  z6, jutro je pametnije od večeri.  z10
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: albion - 22. 07. 2008. 06:39:05
Što se tiče štapa, gospodo lovci, neučvršćeni štap je običan, ravan štap s jednom nožicom i bez rašlji. Strijelac obuhvati štap lijevom rukom na kojoj mu je oslonac za pušku.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Expresica - 22. 07. 2008. 07:40:41
A sta ako puca sa lijevom rukom?
Daj onda gospodine lovac objasni gospodi sta je ucvrsceni stap ččč
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: Lovac - 22. 07. 2008. 08:15:34
Stavovi:
1)      stojeći s učvršćenim štapom

2)      ležeći bez naslona

3)      stojeći s neučvršćenim štapom

4)      stojeći bez naslona
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Hubert.ctg - 22. 07. 2008. 20:47:33
Hvala lijepo na odgovorima, kao što rekoh jutro je ipak pametnije od večeri. He,he ništa od nove teme  -lovački štap-. Vidimo se u Mrkoplju, vjerojatno u podosta velikom broju. Do tada svima skupa želim dobru kob.
 z10
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: dean - 23. 07. 2008. 08:41:44
Ja ako dođem, imam naljepnicu lovac na zelenoj Nivi. Pa me po tome možete prepoznat, a i obično sam najglasniji i ne gasim se, pa me se može čut na daleko!  d4
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: Zoran - 23. 07. 2008. 09:02:31
Ja ako dođem, imam naljepnicu lovac na zelenoj Nivi. Pa me po tome možete prepoznat, a i obično sam najglasniji i ne gasim se, pa me se može čut na daleko!  d4

pa ima takvih niva nekoliko! trebas mu reci sta imas na prozoru pozadi! ja te samo po tome prepoznam  :laugh:
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Štef - 23. 07. 2008. 09:15:50
 Pa kaj njegova Lada ima pozadi prozor?  ;D
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Zoran - 23. 07. 2008. 09:19:43
Pa kaj njegova Lada ima pozadi prozor?  ;D
pa ono staklo kako se to za to kaze, koje se nemoze otvoriti a vidis kroz njega (cudan izum)???
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Expresica - 23. 07. 2008. 09:22:56
Pa sta nekaze odmah pendzer !
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Štef - 23. 07. 2008. 09:24:00
 Kod nas se to kaže najlon iliti PVC folija!
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Zoran - 23. 07. 2008. 09:26:39
Kod nas se to kaže najlon iliti PVC folija!
pa sta je porazbio prozore na NIVEJIi? to malo preko ljeta da se  d2 pale kad im prozuji?pale se u zadnje vrjeme na kabrijolete

nema ti ja pojma sta je penđer nisam ti ja bosanac ko ovaj sjefo!  :laugh:
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Expresica - 23. 07. 2008. 09:33:51
Vidi se  :D
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: Expresica - 27. 07. 2008. 21:47:43
I decki,koliko nas bude na gadjanju?!
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Hubert.ctg - 27. 07. 2008. 21:59:36
Preko nekoliko... ;D
 z10 d6 d6 d6 d6 i archery archery archery archery
Šalu na stranu, moje je predviđanje da bi forumaša trebalo biti barem 10-ak + 40-ak ostalih = 50-ak natjecatelja, a valjda i koji navijač, te ogranizatori...
Možda griješim, vjerojatno bi albion mogao kao predstavnik organizatora dati točniju procjenu.
Nadajmo se samo lijepom vremenu. z1
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: albion - 28. 07. 2008. 06:26:48
Dosta dobra procjena, bit će najmanje 50 natjecatelja, tako je bilo i lani, nešto manje.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: medicus - 29. 07. 2008. 23:03:07
A ja bi htio to vidjeti i upoznat još malo ekipe,tko bi sve išao iz Zagreba,da se dogovorimo!
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Hubert.ctg - 01. 08. 2008. 13:53:36
medicus čestitke na 500-tom postu. Malo je OT, pa koristim priliku da izrazim zadovoljstvo činjenicom da ćemo se u Mrkoplju i osobno upoznati.
 z1
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: oliverl - 01. 08. 2008. 14:02:22
Svi su izgleda na G.O.!
Tko sve dolazi u Mrkopalj?   ččč
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: Štef - 01. 08. 2008. 15:56:21
 Mislim da cu ja doći.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: medicus - 01. 08. 2008. 21:18:23
medicus čestitke na 500-tom postu. Malo je OT, pa koristim priliku da izrazim zadovoljstvo činjenicom da ćemo se u Mrkoplju i osobno upoznati.
 z1

hvala hubert,nisam ni primjetio,ne doživljavam baš te postove nešto pretjerano

negooo,nitko iz zg-a
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Hubert.ctg - 01. 08. 2008. 21:37:11
Bila je jako lijepa okrugla brojka, pa nisam mogao izdržati.
Za mene i kolegu Štefa (ne ovog sa foruma) zna se sigurno da ćemo doći, a sa nama u ekipi dolazi vjerojatno i Joža ili Marijan. Možda dođu i obojica, a pridružit će nam se kao potpora i Žarko i Vlado, ovisno o rezultatu čeke, dok Dado i Kruno nažalost rade i u utorak, a Rade je vrlo upitan. Dosta kolega zna za događanje, pa nije isključeno da nazoče. Do zadnjeg trenutka sve su opcije otvorene.....
 z10 , vidimo se
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: Harry P. - 01. 08. 2008. 21:48:32

Ja sam također planirao navratiti, ali mi je iskočilo nešto drugo.

Idem u Knin na proslavu Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja i 13. obljetnice VRO "Oluja"
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: oliverl - 02. 08. 2008. 09:02:23
Ja sam siguran a najvjerovatnije dolaze i još dvojica kolega, ali samo da vidimo kako sve to izgleda pa možda se dogodine budemo i natjecali.
Jedino da ne bude kakve kiše jer prognoza je neka li-la
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: medicus - 04. 08. 2008. 10:49:10
Ništa od mene, >:(,ostajem u Zg
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Hubert.ctg - 06. 08. 2008. 12:30:42
Ja jučer bio u Mrkoplju, te nastupio u sastavu ekipe "Srnjak"-Brdovečko Prigorje. Nas trojica pogodili 300 krugova, od čega su 103 moja. Rezultat ekipe i pojedinačno je dosta loš, ali pošto su i drugi pucali slabo ispao je osrednji. :-\
Upoznao sam albiona, koji je tajnik LD, te je cijeli dan bio zauzet, što pripremama strelišta,prijavama ekipa(17), mijenjanjem meta (cca 11 kilometara).... , tako da se baš i nismo družili. Vrijeme je unatoč lošim prognozama bilo sunčano i vruće, povremeno vjetrovito. Organizatorima svaka čast. Pošto sam bio ovisan o prijevozu, tako sam morao otići prije samog kraja, pa željno očekujem da Davor ili Danko ponešto napišu.
Nadam se da će i do godine biti organizirano ovakvo natjecanje, te da se ponovno vidimo, a bilo bi interesantno za takva događanju znati na vrijeme, jer bi na taj način na istim natjecanjima bio veći broj učesnika.
 z10
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: oliverl - 06. 08. 2008. 14:33:26
Nisi bio sam, ja, expresica, yukon30-06 i još par kolega smo bili ali samo se yukon natjecao. Mi smo bili više orijentirani kotliću!  ;D 
Damir tj. expresica je tražio još nekoga sa foruma a ja sam nažalost morao rano ići natrag tako da neznam je li još koga našao, a neznam ni tko je pobjedio!
Uglavnom koliko sam vidio pucalo se po 5 metaka u svaku od 4 mete i sve se zbrajalo.
Dečki koji su mijenjali mete su se dobro našetali, toliko da nam je bilo muka gledati pa smo se osvježavali z10
Ove godine me zanimalo kako sve to izgleda i jako sam zadovoljan tako da dogodine dolazim i sigurno se natječem!
Evo i par slika, mene i expresice nema jer sam ja bio iza fotića a on iza kamere tako da očekujte i koju snimku.

Izvačenje redoslijeda nastupa....
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: oliverl - 06. 08. 2008. 14:35:20
Mete, "maratonci", ocjenjivanje....
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: oliverl - 06. 08. 2008. 14:37:26
no comment, no comment, i ova treća je samo za PinzHuntera  ;)
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: oliverl - 06. 08. 2008. 14:39:17
Hubert ako ste ti ili Albion na slici javi da znamo za slijedeći puta!
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: dean - 06. 08. 2008. 14:44:51
Mom kolegi se rodila kćer a to je solidno opravdanje zakaj ja nisam došao.  z10
Nadam se da ste se dobro zabavili i družili!
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: proof - 06. 08. 2008. 16:28:00
samo mali komentar na sliku meta. ona lisica izgleda veća od vepra  ččč


Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: Zoran - 06. 08. 2008. 18:27:49
samo mali komentar na sliku meta. ona lisica izgleda veća od vepra  ččč




pa normalno da je veca lisica od vepra! lisica je pucana na 500metara! a vepar na 100!

nisam bio tamo! ali izgleda da je bilo tako!  :laugh:
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: oliverl - 06. 08. 2008. 18:39:22
samo mali komentar na sliku meta. ona lisica izgleda veća od vepra  ččč
Pa u jednom trenutku ga je i natjeravala po streljani  ;)
Salu na stranu, slike stvarno nisu proporcionalne.
Koliko sam vidio kroz dalekozor mete su na svima bile iste, koncentricni krugovi od 10, 9, 8, 7, 6 i mislim da je to to, a mijenjao se samo kvadratni ulozak tako da je jedina razlika izmedu njih ustvari bila u polozaju iz kojeg se gadalo!

Mom kolegi se rodila kćer a to je solidno opravdanje zakaj ja nisam došao.  z10
Nadam se da ste se dobro zabavili i družili!

Zabavili nego sto, a dogodine planiram cijeli dan tako da ce biti jos bolje i nadam se da ce nas biti vise!
Opravdanje prihvaceno  z10
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Hubert.ctg - 06. 08. 2008. 19:03:08
Fuf, šteta što je prilika propala.
Da bodovao se samo pogodak u kvadratni uložak, dakle 10,9,8 i dio sedmice. Interesantno je da se natjecalo ravnopravno sa kalibrima od .22hornet do .300Win.mag. Za hornet mi je jasno da su pucale i dvije natjecateljice, ali pucali su ga i neki natjecatelji, jedan je napravio i rezultat od 151 krug. Bilo je tu i podosta .222 i .223Rem., ja sa .243Win, te lovci sa 7x64, 8x57, .30-06, 7x57R itd. Kada su pucale ekipe od 13-16 otišao sam do meta i pogledao izbliza gdje su završavali pogodci koji nisu bili u ulošku i ispostavilo se da je dosta malo bilo promašaja van siluete divljači, a dosta njih u sedmici i šestici koje se nisu bodovale. Mene se moglo zapaziti, naravno ne po zelenoj majici, već po zelenim sunčanim naočalama(dioptrijskim nažalost). Ova je godina bila samo dobro iskustvo za slijedeću.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: dean - 06. 08. 2008. 20:11:29
Znači do godine smo svi  d6 u Mrkoplju.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: yukon3006 - 08. 08. 2008. 10:19:35
  Pozdrav svima! Evo i mene napokon na ovom forumu. Ful sam novi , pa nemojte zamjerit na greškama. U Mrkoplju sam bio u ekipi sa gospođom Anom i Radmilom , koje ovim putem pozdravljam. Dobro smo pucali, mada mi rezultat i nije bio toliko bitan koliko i samo sudjelovanje.  Neznam konačni poredak ekipa i pobjednike. Gdije bi se to moglo vidjeti?     Hubert.htg   vidim da si pucao sa 243 win , ajde javi iz čega.  A od gospodina Olivera l očekujem da trenira i da do godine bude sudionik a ne promatrač uzavrelog lovačkog kotlića , expresica to vrijedi i za vasjavascript:void(0);
Grin      lovci bog !
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: dean - 08. 08. 2008. 10:24:21
Pozdrav kolega! Daj napiši svoje dojmove, možda stavi kakvu sliku ako imaš! To bi bilo super da vidimo kaj smo propustili. A na dnu foruma imaš rubriku predstavljanje foruma, pa tamo možeš napisat nekaj o sebi. Poz i dobra kob!  z10
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: oliverl - 08. 08. 2008. 12:08:35
A od gospodina Olivera l očekujem da trenira i da do godine bude sudionik a ne promatrač uzavrelog lovačkog kotlića , expresica to vrijedi i za vas  javascript:void(0);Grin     
lovci bog !
Ma nije stvar u treningu nego večer prije je bila veselica i kotlić mi je bio puno zanimljiviji  :D da ne kažem da sam vidio x2
Drago mi je da si se napokon uključio i nadam se da ćeš biti aktivan a očekujem i slike odstrijela i oružja!
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Hubert.ctg - 08. 08. 2008. 15:25:13
Čestitam yukonu na prvom postu, kao i na odabiru ekipe u kojoj će nastupiti, he-he.
Ja sam nastupio sa karabinom "Orbis"-puškarna Kranj na kojem je Tasco Euro class 3-12x52.
Napunio sam za ovu priliku u Federalove čahure sa kapislom Frderal gold medal 210M, koristeći 23 gn Vihtavuori N110 baruta i Sierrino Blitz king moly coated od 70 gn, t.j. 4,5 g zrno, koje je trebalo startati sa cca 815 m/s.
Vjerujem u albiona, te ćemo uskoro imati i rezultate natjecanja.
Nadam se da ćemo se i dogodine pojaviti u Mrkoplju, te nastupiti u večem broju, te da ćemo prethodno dogovoriti učinkovit način prepoznavanja.
 z10  d6 d6 d6 d6 i  archery archery archery archery, kao i naše kolegice lovkinje.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: yukon3006 - 09. 08. 2008. 12:53:17
Nažalost nemam nikakvih slika. dojmovi su dobri. Ovo će natjecanje s vremenom biti sve bolje i bilje.Vidim Hubert.ctg da si pravi znalac , upravo kompletiram opremu pa počinjem i sam puniti. vjerovatno ću imati nakih pitanja. da se vratim na temu. ima li možda ubrzo kakvo slično natjecanje? 
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Hubert.ctg - 16. 08. 2008. 21:04:27
Zainteresirani kolege na portalu možete pročitati članak sa rezultatima natjecanja, te pogledati fotku tri prvoplasirane ekipe, a na kojoj su i tri prvoplasirana pojedinca. Ovo sročih radi onih koji "vise" na forumu, a malo manje posječuju i portal.
Za one koji će dogodine doći u Mrkopalj, na fotki je moguće raspoznati najbolje pojedince po 2 medalje oko vrata, a slijeva na desno to su Kapš, Sinković i Gmaz sa pripadajućim ekipama.
Najuspješnijim ekipama i pojedincima iskrene čestitke na ostvarenim rezultatima, a organizatorima na uspješnoj provedbi natjecanja, sa željom da se u ovakvom ili proširenom sastavu okupljamo i narednih godina.
 bravooo
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: Expresica - 28. 08. 2008. 22:25:46
Kobasice i spek super,
Piva odlicna,
Grah vrhunski,
Gadjanje bucno,
Video zapis stize oko 15.09 (morao sam zeni ostaviti kamaru "sto se mora nije tesko")
Vidjet ce te olivera i drustvo iz Novog a mozda i huberta i ostalih dvadesetak forumasa !
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: dean - 04. 09. 2008. 11:05:53
To te ja pitam, tako iscrpan izvještaj i još kad dođu slike i filmići.  d4
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Expresica - 04. 09. 2008. 12:59:15
Ludilo,
a tek zamisli da sam se malo potrudio imali bi se cijelo poslijepodne sa cime zanimati :-*
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: dean - 04. 09. 2008. 13:20:50
Bit će još veće ludilo kad se tamo iduće godine skupimo! d4  z10  d7
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: oliverl - 05. 09. 2008. 11:39:44
Bit će još veće ludilo kad se tamo iduće godine skupimo! d4  z10  d7
Pa bio bi i red....  laz  d7
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Expresica - 15. 09. 2008. 21:32:00
Evo nesto malo od obecanoga,imam jos dvije snimke,stizu za koji dan.
http://de.youtube.com/watch?v=VveI8TGE5kI
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: yukon3006 - 16. 09. 2008. 20:28:54
  Stari možeš ti i bolje    z10
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Expresica - 16. 09. 2008. 20:33:33
Probati cu !
http://de.youtube.com/watch?v=Oo-YipwlJO0
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Expresica - 16. 09. 2008. 21:19:12
Jos jednom bi htio pozdravti decke koji su samnom bili na gadjanju,bilo je super i nadam se da ce mo se uskoro opet naci!
Ovo je zadnja snimka:
http://de.youtube.com/watch?v=LOo7X2MxUa4

Ako se netko prepoznaje(mislim da bi trebao posto je kvaliteta ok)neka se javi  :-*
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: yukon3006 - 16. 09. 2008. 22:03:18
 Bravo ! Ovo je puno bolje. Ja sam prepoznao sebe a Oliver i društvu kvalitetu kobasica i špeka.  :laugh: :laugh:   pozdrav svima!
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: oliverl - 17. 09. 2008. 07:54:40
Bravo ! Ovo je puno bolje. Ja sam prepoznao sebe a Oliver i društvo kvalitetu kobasica i špeka.  :laugh: :laugh:   pozdrav svima!

kad se kamera ugasila prepoznali smo mi i šank   just

Inače onaj visoki mršavi je najviše pojeo i popio pa mu je skoro trebala  medicusuper
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: oliverl - 17. 09. 2008. 07:56:52
Jos jednom bi htio pozdravti decke koji su samnom bili na gadjanju,bilo je super i nadam se da ce mo se uskoro opet naci!

Pozdrav i tebi Damire i vjerujem da se ovu jesen opet vidimo! 
Snimke su d4
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: GT - 03. 06. 2009. 23:57:28
U novim (od 01.01.2009.) FITASC-ovim pravilima za "Lovačku risanicu" ukinuto je ograničenje največeg povečanja ciljnika na 12x, dozvoljeno je korištenje ručno punjenog streljiva i dozvoljeno je korištenje streljačkih rukavica. Možda bi bilo dobro da organizatori natjecanja u Mrkoplju usklade pravila natjecanja s ovim izmjenama.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: albion - 07. 06. 2009. 17:41:16
Da, dobar prijedlog GT, nadam se da će se ove godine također tradicionalno održati natjecanje u lovačkoj risanici. Proslijedit ću ovu informaciju organizatorima. Očekujemo najavu natjecanja za ljeto 2009. godine.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Hubert.ctg - 06. 07. 2009. 19:56:28
Po svemu sudeći u 4 dana imat ćemo dva interesantna natjecanja iz lovačke risanice, 2.8. u Rijeci, te 5.8. u Mrkoplju. Očekujem nastavak tradicije u Mrkoplju, te potvrdu termina.
Pozdrav kolegama uz želju da se u što većem broju okupimo i ove godine na biatlonskom strelištu.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: GT - 21. 07. 2009. 09:18:24
Dobil sam informaciju da ovogodišnje natjecanje u "Lovačkoj risanici", u Mrkopalju, ne bude 05.08. nego 23.08. Kolega albion, može provjera te informacije?
Dobra kob.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 21. 07. 2009. 10:07:15
To mi više paše jer sam u početku 8. na moru...  d7  d6 Nadam se da ćemo onda skupno otić jer ne bude tako vruće pa će biti i ugodnije pucanje...
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Expresica - 21. 07. 2009. 10:16:15
I meni,taman dolazim na godisnji.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Huntercro - 21. 07. 2009. 15:13:53
da štima treba provjeriti
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Huntercro - 23. 07. 2009. 12:00:06
i na kraju šta je jel se zna kad je takmičenje u Mrkoplju
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: oliverl - 03. 08. 2009. 11:09:36
I jel ima itko kakvu informaciju o terminu?
Jel' 05. ili 23.?
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Hubert.ctg - 03. 08. 2009. 12:19:10
Prema saznanjima sa Grobnika, to če biti 23.8.2009.(nedjelja)  ref
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: oliverl - 03. 08. 2009. 14:00:07
Tako mi i paše!
Onda se vidimo tamo  sauf
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Expresica - 11. 08. 2009. 22:32:55
I momcine,koliko nas bude i da li uopce sta bude ččč
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: fulir - 14. 08. 2009. 17:46:12
vidimo se  zagi
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: albion - 15. 08. 2009. 06:55:28
Natjecanje u gađanju lovačkim karabinom na 100 m održati će se 23. kolovoza 2009. godine u Mrkoplju, streljana Zagmajna. Ovim putem pozivam sve zainteresirane da se odazovu. Sudjelovati možete pojedinačno ili u ekipi po 3 strijelca. Za detaljnije informacije o samim pravilima doznat ćete prije samog natjecanja, jer broj hitaca u svaku pojedinu metu (lisica, divokoza, vepar i srnjak) ovisit će o broju prijavljenih strijelaca.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Huntercro - 15. 08. 2009. 11:42:31
vidimo se
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Hubert.ctg - 16. 08. 2009. 20:51:36
Naravno.
Nadam se da nam neće trebati više od 10 metaka po meti  fre
 sor zezam se.
Da li će se po meti pucati sa 3 ili sa 5 metaka vremenski nije velika razlika, a interesantnije mi je da to bude 5. Mijenjanje meta po meni troši jako puno vremena, pa bi možda tu trebalo nači načina da se stvar ubrza.
U svakom slučaju se u nedjelju nadam večem odazivu forumaša, nego što je to bilo prošle godine.  ref
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: fulir - 16. 08. 2009. 23:01:24
dali neko zna točno vrjeme početka natjecanja? i mislio sam da ekipa koja putuje iz zg tj. koja prolazi kroz jasku ili karlovac da se negdje nađemo na kavi ujutro. pošto mi je auto odkazao poslušnost ako se do tada ne snađem da nas se par skupi pa u jedan auto da se smanje troškovi.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Hubert.ctg - 16. 08. 2009. 23:09:38
Ja ću u Mrkopalj iz okolice Broda na Kupi, tako da nažalost ne mogu sudjelovati u dogovorima tog tipa. sor
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 17. 08. 2009. 08:18:07
dali neko zna točno vrjeme početka natjecanja? i mislio sam da ekipa koja putuje iz zg tj. koja prolazi kroz jasku ili karlovac da se negdje nađemo na kavi ujutro. pošto mi je auto odkazao poslušnost ako se do tada ne snađem da nas se par skupi pa u jedan auto da se smanje troškovi.

pic Ne beri brigu...
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Hubert.ctg - 18. 08. 2009. 10:58:45
"Maratonce" bi trebalo motorizirati  teaa
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: GT - 18. 08. 2009. 20:49:57
LD "Vepar" Mrkopalj organizira, za lovce, u nedjelju 23.08.2009.
otvoreno natjecanje u disciplini
 
LOVAČKA RISANICA
 
Natjecanje će se održati na biatonskoj streljani Zagmajna (45 18' 25.39"N; 14 51' 11.86"E) u Mrkoplju s početkom u 9:00 sati. Prijave se primaju do kraja natjecanja.
Pravila natjecanja su jednaka FITASC-ovim pravilima za lovačku kombinaciju (lovac.info/lovno streljaštvo/lovno streljaštvo/pravila lovačke kombinacije) u dijelu koji se odnosi na
Lovačku risanicu.

Ukratko:

S po 5 hitaca:

1. Meta srnjaka se gađa iz stojećeg stava s puškom oslonjenom na jednu stranu stupa.

2. Meta sjedeće lisice gađa se iz ležećeg stava s rukom koja podupire prednji dio puške     

    oslonjenom samo na lakat.

3. Meta divojarca se gađa iz stojećeg stava s puškom oslonjenom na štap.

    Štap treba biti standardiziran, dug 2m s promjerom od 30mm.

4. Meta vepra se gađa iz stojećeg stava s ispruženom rukom ili savijenim laktom, bez naslona.

Udaljenost meta je 100m. Dozvoljene su sve lovačke (po Zakonu o lovstvu) puške čija masa, zajedno s optičkim ciljnikom, ne prelazi 5kg. Može i SSG. Kalibar: 22 Hornet ili veći. Maksimalno povećanje optičkog ciljnika nije ograničeno. Zabranjeno je vojno streljivo i zrna s potpunom košuljicom. Nije dozvoljeno korištenje streljačkih pomagala: remena, jakni, jastučića, cipela i sl. Pogodak se ne pokazuje.
Vrijeme gađanja za ekipu je do 30 minuta.
Ekipa se sastoji od 3 lovca. Više lovaca može koristiti istu pušku ali ne u istoj seriji.
U slučaju istog rezultata pristupa se raspucavanju metak po metak jednog člana ekipe.
Koizacija od 80kn po lovcu uključuje i marendu i jedno piće.
Nagrade: pehari i medalje za tri prvoplasirane ekipe i pojedince.
Natjecanje će se održati bez obzira na vremenske uvjete.
Put od Mrkoplja do streljane će biti označen.
 
Sa štovanjem, 
         
predsjednik LD-a
Miljenko Kauzlarić

kontakt: Mladen Miljančić 098 913 4256
            Miljenko Kauzlarić 098 923 2625
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Hubert.ctg - 19. 08. 2009. 11:54:02
"Maratonce" bi trebalo motorizirati  teaa
ref
Napokon je i službeno!
 sauf -naravno po završetku za učesnike, a u toku natjecanja za one koji ne skupe hrabrost da se oprobaju  fre
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 19. 08. 2009. 21:11:51
Ajmo dogovorit gdje se nađemo pa da odemo kolektivno...
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Huntercro - 19. 08. 2009. 21:15:03
ajmo skupit ekipu LOVAC
ja nemam nikog pa mogu nastupat za forum, znači još dvojica i to je to a ako nas bude više možemo nekoliko ekipa
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: fulir - 20. 08. 2009. 00:35:01
ajmo skupit ekipu LOVAC
ja nemam nikog pa mogu nastupat za forum, znači još dvojica i to je to a ako nas bude više možemo nekoliko ekipa
d4
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Lovac - 20. 08. 2009. 10:42:21
Zainteresirani za ekipu lovac za Mrkopalj, selektor je HUNTER-cro.
javiti se Huntercrou na telefon ili PM
Ekipa ima osiguranu korizaciju 3x80kn   d6
 d4
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 20. 08. 2009. 10:47:31
Jelo može netko napisati kak se dođe do tam... Koji izlaz sa autoputa, jel imaju znakovi, kamo dalje kad se dođe u Mrkopalj....
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: fulir - 20. 08. 2009. 10:59:38
koliko je velik centar tj promjer mete? tj.krugova ? malo sam treniral ovih dana pa me zanima jesam opče u gabaritima ili.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Huntercro - 20. 08. 2009. 13:00:03
mislim da je GT rekao da je 10-ka - 9 cm u promjeru, ali imaš običnu metu srnjaka pa je to otprilike isto možda malo veće
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Huntercro - 20. 08. 2009. 13:01:05
ekipa za Mrkopalj:

Huntercro
Fulir

i još fali jedan ajmo ko ide bez straha
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Huntercro - 20. 08. 2009. 13:01:57
ide se na izlaz Delnice i onda okolo, pogledaj na HAK stranici
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 20. 08. 2009. 13:04:31
Filir, ponesi nam štap za pucanje... Da ne bi tamo šumu rušili...  hao
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: fulir - 20. 08. 2009. 13:05:52
ja nemam štap za pucanje znaš da ja nosim štap za malanje i to crveni!
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 20. 08. 2009. 13:07:14
Na taj sam i mislio...  d6
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Hubert.ctg - 20. 08. 2009. 14:12:42
U Mrkoplju sam sigurno, a kako sada stvari stoje bez ekipe, te bih se tako mogao pridružiti naprijed navedenoj dvojici kolega, pošto sam strah od natjecanja u gađanju uspio savladati prije 30-ak godina, a i pogađam sasvim solidno.
U svakom slučaju vidimo se u nedjelju na Zagmajni.
Mi smo prošle godine išli do Ravne Gore, pa dalje lokalnom cestom do Mrkoplja. Baciš malo pogled na karte lovišta i sve ti je jasnije.
Pozdraf.
 d7 d7 d7 d7
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 20. 08. 2009. 14:18:38
Onda se nađemo u 8 na benz pumpi na Ravnoj Gori, pa zajedno dalje. Da mi koji nismo bili ne lutamo...
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Huntercro - 20. 08. 2009. 14:29:34
Znači osovina ekipe je složena, ostatak ćemo se naći tamo i dogovoriti.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: HS-2000 - 20. 08. 2009. 21:40:45
Idemo,idemo svakakooo i mi u Mrkopalj...
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 21. 08. 2009. 08:42:31
Sve štima kaj se dogovora tiče? Neka netko tko je bio preuzme odgovornost da nas dovede do tam... Jel dovoljno rano doć u 8? Jel u redu pumpa Tifon?
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: albion - 21. 08. 2009. 08:59:35
Oni koji dolaze iz smjera Zagreba na natjecanje bolje im je ići na izlaz u Ravnoj Gori i potom sljediti putokaz do Mrkoplja. Od Ravne Gore imate 10-11 km.
Nemojte ići u Delnice jer je to dalje i bezveze kružite.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: albion - 21. 08. 2009. 09:03:49
U centru Mrkoplja (kod jarbola) skrenete na raskrižju lijevo iz smjera Ravne Gore i vozite do drugog raskrižja gdje skrećete desno, a nadam se da će dalje biti obilježen put. Uglavnom vozite do kraja asfaltne ceste i skrećete desno.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 21. 08. 2009. 09:11:55
Ostavi i neki broj moba, da ako su smjernice i upute za  :pferd: da te možemo  dois
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Gams - 21. 08. 2009. 10:37:44
U Delnicama izađite van, jer je najjednostavnije i najbrže. Preko R.gore je duži put i teže doć
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 21. 08. 2009. 10:42:49
Eto ga na! Zato velim da se nađemo na Tifonu na Ravnoj gori i onda svi zajedno dalje do Mrkoplja a da nas vodi netko je je bio ili je iz tog kraja...
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: albion - 21. 08. 2009. 14:45:40
Nije mi jasno kako se Gams usuđuje proturječiti neistinom. Draga gospodo, preko Delnica onaj koji putuje iz smjera Zagreba put je duži za 15 kilometara, a vremenski ovisno o vožnji sigurno 10 minuta. Zašto? Zato jer od Ravne Gore do Delnica imate barem 7 km, a od Delnica do Mrkoplja 16 km. Dok, recimo ako idete iz Ravne Gore u Mrkopalj imate oko 10-11 km, a da je teže doć to je relativno, teže je za teretne kamione i za vožnju zimi jer ima 2 strmije uzbrdice.
Mislim da je nekima sada potpuno jasno i sami će izabrati put ovisno o željama i mogućnostima.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: Nikola - 21. 08. 2009. 15:01:57
necu pametovati, ali na michelin map
 ZG-Delnice- Mrkopalj => 138 km
ZG- Ravna Gora-Mrkopalj => 124 km

tko nevjeruje nek provjeri
http://www.viamichelin.com/viamichelin/int/dyn/controller/Itineraires (http://www.viamichelin.com/viamichelin/int/dyn/controller/Itineraires)
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Huntercro - 21. 08. 2009. 15:33:16
jel ima izlaz Ravna gora sa autoputa ili se nekako drugačije zove
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 21. 08. 2009. 16:08:13
Ma ima taj izlaz ali ajmo se nać na pumpi, popit kavicu, lagati se kak smo jako dobri i totalno spremni za takmičenje te zajedno doć...
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Hubert.ctg - 21. 08. 2009. 16:24:53
Kao što već rekoh, ja sam od sutra ujutro u Goliku kod Broda na Kupi, pa u nedjelju ujutro polazim od tamo, ali preko Delnica jer je to najbliža varijanta odonud.
Vidimo se na strelištu.
 Oni koji su bili na proslavi godišnjice mogli bi odjenuti majice da budu prepoznatljivi, a mi ostali ćemo se družiti sa njima, pa se nećemo valjda promašiti.  ref
Ako neko hoće ostati anonoman, samo nam se ne javi.  fre  uf
Pozdraf.  telll
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: HS-2000 - 21. 08. 2009. 17:35:41
Ja ću biti anoniman mene neće nitko moći prepoznati ref happi hao
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Huntercro - 21. 08. 2009. 22:55:50
ja idem  sutra negdje ću prespavat
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: skyangel - 22. 08. 2009. 18:35:52
Evo još se jedan nadobudni pridružuje povorci. Nikad se još nisam natjecao u karabinu, pa reko idem i to probat. Nadam se da se ne bum obrukal od glave do pete hehe. Koordinate streljane su unešene u Garmin, mislim da se zgubiti ne mogu. Cya tomorrow boyz...
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: medicus - 22. 08. 2009. 20:36:25
ja idem  sutra negdje ću prespavat


jebote ovi slavonci koda dolaze iz Bugarske pa moraju spavat,heheheh

znam ja zast je to laz

dođem i ja

eh da, meni je ponestalo groma, pa cu pucat sa HH(a puska upucana na grom), tak da nemojte mi se smijat d2
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: TOMISLAV KT - 23. 08. 2009. 08:17:06
I????? Kako prošlo u Mrkoplju?????? ččč ččč ččč ččč dois
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: medicus - 23. 08. 2009. 19:26:35
Ovako
(http://img17.imageshack.us/img17/2483/dsc05869q.jpg) (http://img17.imageshack.us/i/dsc05869q.jpg/)

(http://img6.imageshack.us/img6/8773/dsc05874s.jpg) (http://img6.imageshack.us/i/dsc05874s.jpg/)

(http://img10.imageshack.us/img10/4020/dsc05877ihs.jpg) (http://img10.imageshack.us/i/dsc05877ihs.jpg/)
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Harry P. - 23. 08. 2009. 20:11:34
Sudeći po slikama mogu zaključiti da ste se ugodno proveli, čak su neki i medalje osvojili ...
 
Međutim, moglo je pasti i kakovo malo tekstualno izvješće
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: medicus - 23. 08. 2009. 20:44:55
Hubertctg će napisati rezultate, a slike, hm

Na prvoj se vidi kako je kuhar dijelio grah, moja porcija je manja od HS-ove, dakle što si teži, više dobiješ, Huntercro je osvojio prvo mjesto pojedinačno, a na trećoj za one koji ne znaju:
Stoje s lijeva na desno:GT, Tea, Sky, HS2000,fulir,Huntercro i "mali joka", domačin Albion
                                 dean, Hubertctg, ja

P.S.

Pohvalio bih organizatore i ženski dio ekipe, d4, te naravno osvajače medalja
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 23. 08. 2009. 21:08:39
Bilo je super.  Bolji sam od sky, a to je najvažnije...  hao  pesi  lizi
Ivek (medicus) je bio na nivou jer je na meti lisice napravio grupu od 3 metka koju se može pokriti kovanicom, ali neupucanst puške na novu municiju mu je branila bolji rezultat. Tea je puknula bolje od pola muške ekipe forumaša!  d4  z10  z1
Vrijeme je bilo projenjivo cijeli dan, od toga da je skoro ruknula kiša, do sunčanog.
Meni neki rezultati nisu brojeni, neka 7-ica, neki su imali u metama više rupa nego kaj su metaka opalili... Huntercro je klasa za sebe, hubert i fulir ga prate. Možda je dobra ideja napravit neke podjele-klase, jer nije isto pucati 308 ili 22 mag...
Žao mi je kaj nisu došli razni snajperisti da nam pokažu kako se puca u papir na 100 metara jer nam prodaju priče o 200+ na divljač...
Sve u svemu, vidimo se iduće godine, nadam se u većem broju. I nadam se da će i medo konačano pokazati kako on puca...  pesi
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: HS-2000 - 23. 08. 2009. 21:38:06
Ma ljudi bilo je prva liga, odlično i stvarno lijepo smo se proveli. imali smo čak dvije ekipe za pucanje po tri člana:
1.ekipa se zvala forum I
   član: Huntercro- 187  bodova(prvo mjesto pojedinačno)
   član: Hubert CTG-127
   član: Fulir-142
 oni su bili u ukupnom poretku IV archery ref just

2.ekipa se zvala Lovac II
  član: Skyangel-95 bodova
  član: Medicus-90
  član: HS-2000-92
  mi smo bili u ukupnom poretku VIII  sauf superti
 Bilo je sve skupa 12 ekipa i nismo zadnji... ref  just  dois jer su nam moderatori foruma obećali  dois i  pesi  teaa  u zdrav mozak slijedećih pola godine ako budemo zadnji...
 Kao pojedinačno se takmičilo još 6-7 ljudi...
 Dean-94 boda,
naša mlada kolegica s foruma TEA 2002-96 bodova
-sve čestitke mladoj kolegici lovici... just
A bili su:Huntercro i mali junior Josip,Sky,Fulir,medicus,dean,Hubert CTG, GT,
Tea 2002,HS-2000
Expresica,Oliver, Albinor-nadam se da nisam nikoga izostavio.... sor
 P.S. ako sam negdje pogriješio neka me prijatelji isprave, sor lizi
 -kasnije dolaze i slike kao dokaz-






Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: jura23 - 23. 08. 2009. 21:38:20
de ti meni reci šta si ti pogodio???

Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: fulir - 23. 08. 2009. 21:38:56
sve super pohvale domačinu i svim sudionicima a pogotovo kolegama forumašima na fer i korektnom ponašanju od rukovanja oružjem  do podrške kolegama na liniji. kaj se tiče rezultata tu je bilo sasvim korektno odrađeno , ipak večini nam je bilo prvi put pa su se naravno i neke početničke greške događale. npr. ja sam u lisicu ispalio 5 metaka a imao 7 rupa kolega iz drge streljane mi je malo dodao a isti tako sam u srnečoj meti imao 4 rupe a neki jednu više. i sl. ali sve u svemu bil smo pretnja puno iskusnijima od nas za tri kruga nam je pobjegla bronca. možda dogodine!!!!
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: jura23 - 23. 08. 2009. 21:41:16
to je išlo deana...

hs 2000 je sve lijepo dokumentirao d4 d4 d4
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: HS-2000 - 23. 08. 2009. 21:52:43
evo dokaza od Huberta CTG
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: HS-2000 - 23. 08. 2009. 21:57:01
Dečki a evo i pobjednika u pojedinačnom bodovanju i njegov junior Josip
P.S. "Stari" puca odlično a mali šta tek radi just
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: HS-2000 - 23. 08. 2009. 22:05:10
Evo samo još nešto:
Imali smo i navijače s Foruma  sauf happi dr.i a to su bili
Expresica  ref ( dečki ima čuda od antifona-jede malu djecu  mad) i
 Oliver.Dečkima svaka čast i drago mi je da sam i vas upoznao.
Veliki pozdrav domaćinu Albion-u.
Toliko od mene  z11 z10  i neću više  teaa.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: radavac - 23. 08. 2009. 22:12:46
A decki vidim lijepo ste se proveli ,a mom Lovniku moram da cestitam na osvojenom prvom mjestu .E decki tek sada vidite sto znaci sam PUNITI municiju he he . d4
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: valdop - 23. 08. 2009. 22:46:05
 just čestitke svima na sudjelovanju  ref
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 23. 08. 2009. 23:12:45
to je išlo deana...

hs 2000 je sve lijepo dokumentirao d4 d4 d4
Deam je ubio 38, 28 i 26 kruga a u vepra iz ruke niti jedan krug koji bi nosio bodove nije pogodio...Svako računanja nam je drukčije izlazilo...  hao  hao
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: jura23 - 24. 08. 2009. 00:38:54
pošteno!!!
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Goran - 24. 08. 2009. 06:16:22
Cestitike ekipama na dobrom pucanju i provodu! Cestitke pobjedniku i svima na ucescu!
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: skyangel - 24. 08. 2009. 08:31:50
Evo i mene da kažem par riječi. Kako je sve to krenulo? Nakon napornog tjedna i subote, legao sam negdje iza ponoći, spavao nisam jer moje malo čudo nije prestalo kmečati hehe, ustanem u 4 ujutro, krenem po Medicusa u Goricu, pa kupim fulira u Jaski gdje nam se pridružuju descha i HS i krećemo za Mrkopalj. Obzirom da mi je to prvo natjecanje u karabinu, nisam imao nikakva očekivanja, doduše ipak sam imao malo viša očekivanja od ostvarenog (95 od 200), s tim da je po mojoj računici bilo 79, a ne 95 lool. Sramota živa jer kao neki od nas slovimo kao „vrsni“ strijelci loooool. Natjecanje mi se sve u svemu dopalo ovak kao totalno novom čovjeku u disciplini. Al majke ti mile, mi smo očekivali mačji kašalj. Zamislite, na 100 m sa stupa, pa sa štapa, pa ležećki. Pa to nemreš fulat jebate. Jedino smo znali da na vepru bude svega i svačega. Kad ono, banana. Ljudi moji nije bilo nimalo lako. Onaj „stup“ je bio obična letva zabijena 10 cm u zemlju, tako da je lelujala na vjetru ko luda. HS ju je smio samo prstima dotaknut jer bi u suprotnom pukla hehe. Štap za pucanje je predstavljala jedna obična piketa plastična koju kak god da primiš, savija se na sve strane. Zamislite si da na 100 m pucate na odojka od 15 kg, e takvih je dimenzija bila meta vepra. I još bez naslona. Ma nema šanse bokte. Ja nisam imao nijedan bodovni šus u vepra. Svaka čast Huntercrou, frajer je smjestio 48 u vepra!!! Lisica na ležećki, ma to nemre bit lakše. Nemre vraga! Kak god da legnem, nikak se namjestit, puška kruži oko plećke i nikak da stane na 10-ku hehe. Al opet kad pogledaš, svi smo imali jednake uvjete osim kalibra, oni sa manjim kalibrima su imali više uspjeha od onih sa većim, i bez obzira na uvjete, fenomenalni rezultati su ostvareni. Al vidi se tu odma ko je tu doma, a ko nije, ko trenira, a ko je došao na grah. Uz nešto treninga, mislim da bi cijela forumaška ekipa odradila zavidan rezultat. Pohvale organizatorima koji su nadasve bili vrlo ljubazni i susretljivi. Ja im dolazim i slijedeće godine svakako. Sad nam se bliži natjecanje u Kutini i mogu vam reć da me živo kopka, pa jebemu kak sam tak loše pucal ovdje, jako me privlači da odem i tamo i vidim kako će to drugi puta izgledat, dal isto ili bolje, lošije ne može hehe.

P.S. Izdvojeno:
Posebne pohvale našoj maloj forumašici Tei koja se žustro borila tijekom cijelog natjecanja, i na kraju i potukla većinu nas „muževa“ lol. Nadmašila i potukla do koljena! Svaka čast!

A ja ću danas vjerojatno na čeku streliti svinče da malo ublažim tugu i sramotu hehehe...
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: valdop - 24. 08. 2009. 08:45:07
da ne bi ispalo da prigovaram, pitam onako usput, koliko je lovački pucati iz ležećeg stava, ili ko od lovaca puca u lovu ležeći ? možda da otvorim novu temu ?
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 24. 08. 2009. 08:49:04
Otvaraj novu temu ako hoćeš, a mi budemo ovu temu još malo popratili slikama.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 24. 08. 2009. 08:49:58
Malo slika...
Prije pucanja!
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 24. 08. 2009. 08:51:24
Još malo...
Mjesto za praćenje i Medicus u akciji...
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 24. 08. 2009. 08:54:15
Fulir, Tea i Sky...
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 24. 08. 2009. 08:56:14
Zbrajanje rezultata i čuđenje kako neki imaju po 7 i 8 rupa u meti a opalili su pa 5 metaka?!
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 24. 08. 2009. 08:57:40
Ljudi od rezultata i organizatori...
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 24. 08. 2009. 08:58:45
Forumaši...  d4  z10  z1  rostilj  zagi
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: oliverl - 24. 08. 2009. 10:48:32
Prije svega drago mi je da sam ipak uspio doći i napokon upoznao veći broj forumaša a žao mi je što nisam uspio ostati do kraja ali jednostavno sa 5 sati sna u zadnje dvije noći sreća da sam i došao.
Ja sam fotić nažalost zaboravio kod kuće (kao i pušku, dalekozor, municiju) inače bi bilo više slika, ali eto poslužio je i mobitel.
Dean je već spomenuo da je vrijeme bilo promjenjivo ali ne i da je temperatura bila svega 17°C.
Dečki su... sorry - Tea i dečki su odlično pucali i rezultati su odlični i čestitam svima još jednom, a zamislite tek što bi bilo da su svi imali upucane puške, npr. medicus je mijenjao municiju i metu lisice je potrošio da vidi kuda municija nosi a grupa mu je bila u 5 kn, isto kao i HS.
Dalibor je van konkurencije  d4 a šteta da nema nagrada za najbrže pucanje jer bi još jedan forumaš imao zlato - fulir je lisicu ispucao brže nego Bolt na 100m, i to 5 puta u 10.  just
Za slijedeću godinu se stvarno nadam da neću imati nikakvu feštu večer prije, jer evo već drugu godinu zaredom mi se poklapaju datumi.  uf

slika 1. - fulir je ispucao i traži rezultate dok drugi nisu ni krenuli (na slici su još dean, hubert, hutercro i medicus)
slika 2. - sky odmara, fuliru je dosadno, a Tea prepunjava
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 24. 08. 2009. 11:05:02
Važna stvar koju je fulir spomenuo. Svi od reda su bili na nivou kaj se tiče sigurnosti. Kad se iz pušaka nije pucalo bile su otvorene, slušali smo sudce i sve je prošlo u redu. Na strelište je većina ljudi donosila u futroli, te još na taj način su pokazali da cijena svoje oružje i paze na njega.
Par anegdota. Ja pucam i ne okrećem se prema pratiocima jer me ne zanima rezultat da se njime ne opterećujem, a svatko tko je išao na mete po rezultate se trudio da nam veli rezultate... hehehe A meni je iza leđa njih 7 koji mi nakon svakog metka mogu reć gdje sma pucao, ako me zanima...
Onda kad sam pucao na metu srnjaka (2X9 i 2X10, te jedan hitac van bodova) pita me sudac, jesam li gotov, ja odgovaram da jesam. Zatim me osoba koja sjedi 1 mjesto dalje od njega pita jesam li gotovo, ja odgovaram potvrdno, a onda me i osoba koja je samo s druge strane stola ovoj dvojici pita isto pitanje?!  hao I normalno da onda velim dajte se dogovorite koji će komunicirati sa takmičarima od vas jer ste Vi treći koji ste me pitali isto pitanje u 15 sekundi, a sva trojica ste u radiusu 3 metra....  hao
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: albion - 24. 08. 2009. 11:31:20
Evo i kompletnih rezultata sa natjecanja pa pogledajte koga zanima.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Hubert.ctg - 24. 08. 2009. 12:59:01
Cijenjeni kolege forumaši  sor, ali kako sam se prije par minuta vratio iz Broda na Kupi gdje smo jučer po povratku iz Mrkoplja organizirali jednu malu betonažu (šljunak, cement, voda i mješalica), te tako nisam  mogao prije nešto napisati.
Zahvaljujem kolegi albion-u na rezultatima, te mu ujedno čestitam na ostvarenom rezultatu od 130 krugova, a koji u predhodnim postovima nije spomenut.
Ujedno još jednom najiskrenije čestitke dvojici prvoplasiranih, a to su Huntercro i GT, koji su uz Stjepana Poljaka iz LD Zajec - Sv. Križ Začretje otpucali stvarno prekrasne rezultate.
Zahvaljujem svima na prekrasnom druženju, te se nadam da ćemo se vidjeti i u Kutini 5. rujna, te dogodine naravno ponovo u Mrkoplju.
Pošto je i kolega GT podosta fotkao, vjerojatno će ova tema biti obogačena i njegovim uradcima, a Huntercro će nam se javiti sa utiscima po povratku sa Cresa, kamo je produžio iz Mrkoplja.
 bravooo svim forumašima koji su se natjecali, kao i domaćinima na uspješnoj organizaciji, te na osvojenom prvom mjestu u ekipnoj konkurenciji.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: fulir - 24. 08. 2009. 13:57:53
zakaj ja nemogu otvoriti rezultate?
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 24. 08. 2009. 13:59:25
Ne mogu ni ja, ali sam si mislio da sa mnom ili mojim kompom nekaj nije u redu....  hao  hao
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: Nikola - 24. 08. 2009. 14:07:34
zakaj ja nemogu otvoriti rezultate?

docx format je iz Worda - Office 2008. Vjerovatno imas stariji Office..

EDIT - evo konvertirao sam u OFFICE 2003, probajte sada
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: skyangel - 24. 08. 2009. 14:08:22
Nemrete otvoriti zato kaj je file napravljen u Microsoft Word 2007 koji je inače prisutan kod nas već 2 godine i neizbježno nam je svima da si ga instaliramo jer MS office 2003 i stariji se lagano prestaje koristiti. Prema tome, modernizirajte se...
Evo vam file u starom Wordu:
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: Nikola - 24. 08. 2009. 14:15:46
Nemrete otvoriti zato kaj je file napravljen u Microsoft Word 2007 koji je inače prisutan kod nas već 2 godine i neizbježno nam je svima da si ga instaliramo jer MS office 2003 i stariji se lagano prestaje koristiti. Prema tome, modernizirajte se...
Evo vam file u starom Wordu:

bio sam bržiiii
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Hubert.ctg - 24. 08. 2009. 14:18:20
Malo  offtopic , ali moram skrenuti pažnju kolegama koji su smatrali da Tea2008 ima samo ženstven nick na predhodne fotke  rol
Da ne bi baš bilo totalno  offtopic , ona je pucala u ekipi sa još dvije lovkinje, sa Radmilom i Anom.
Prema tome 13% ja bilo ženskih natjecatelja  teaa
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISAN
Autor: Hubert.ctg - 24. 08. 2009. 14:19:53
Nemrete otvoriti zato kaj je file napravljen u Microsoft Word 2007 koji je inače prisutan kod nas već 2 godine i neizbježno nam je svima da si ga instaliramo jer MS office 2003 i stariji se lagano prestaje koristiti. Prema tome, modernizirajte se...
Evo vam file u starom Wordu:

bio sam bržiiii
48 sekundi  ref

Meni otvara u oba.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Lovac - 24. 08. 2009. 15:10:31
Čestitke strijelcima i navijačima... svima skupa, do godine bilo bi lijepo da se i ja udostojim doći :tommy: a ne sjediti cijlu nedjelju uz komp :tommy: :tommy: Još jednom drago mi je što ste bili i žao što nisam i ja potegao do Mrkoplja...  teaa
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Štef - 24. 08. 2009. 15:26:50
Čestitke strijelcima i navijačima... svima skupa, do godine bilo bi lijepo da se i ja udostojim doći :tommy: a ne sjediti cijlu nedjelju uz komp :tommy: :tommy: Još jednom drago mi je što ste bili i žao što nisam i ja potegao do Mrkoplja...  teaa


 Nisi ti potegao ni u petak  dois dois a bio  rostilj i  z10 !!!


 Cure i dečki, čestitam na rezultatima, Huntercro - tebi svaka čast, super!  d4
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 24. 08. 2009. 21:07:48
Vas dva se slobodno pojavite u Kutini. Jedan nek se javi na šank za hranu i piće, a drugi neka pristupi takmičenju...  teaa
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: scorpion - 24. 08. 2009. 21:34:39
Čestitke svima na sudjelovanju, posebno Dači na osvojenom prvom mjestu  d4  just   Zanima me kojim kalibrima ste pucali  d7
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Hubert.ctg - 24. 08. 2009. 22:01:38
Ostali neka se izjasne  teaa
Ja sam ostao vjeran svojem .243Win. i zrnu BlitzKing od 70grs, koje se pokazalo dobro i na 300m na vjetrovitom Grobniku, pa se za loš rezultat ne mogu vaditi na metak.
Nadam se da će natjecanja biti svake godine sve više, pa će nam se i forma dizati.  ref
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: fulir - 24. 08. 2009. 22:14:29
ja sam ovaj put pucao sa 22 hornet. ali moje mišljenje je da bi ipak trebalo ograničiti na minimalno 243 jer mi koji pucamo sa tako malim kalibrima ipak smo u prednosti nad ozbiljnim lovnim kalibrima. no dok god pravila dozvoljavaju nemamo se kaj buniti.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: albion - 25. 08. 2009. 06:25:05
Pucao sam sa kalibrom 8x57js, sa 200 grs Sierra Match King zrnom i imao sam 5 komada Oryx 196 grs. Jedno i drugo streljivo mi je jednako precizno tako da nije potrebno upucavanje. Inače sa rezultatom od 130/200 bodova sam jako zadovoljan jer sam točno osjetio da mi je na svakoj meti jedan promašaj uzrokovan rasipanjem zbog zagrijanosti cijevi. Moram priznat da sam u 2-3 šusa sam kriv jer još nisam u pravoj formi.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: medicus - 25. 08. 2009. 07:51:30
Ja sa 8x57 Sako HH, puška je upucana na grom, nisam nešto grizao na rezultat niti sam do subote popodne uopće razmišljao o Mrkoplju, ako ću ići dogodine, bit ću malo ozbiljniji u pripremama a ne kako kažu dečki "idemo na grah"

Sve u svemu, ovako nespreman, nebi ostao gladan u šumi,valjda,.... rol
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: F12 - 25. 08. 2009. 08:09:32
Čestitam svim učesnicima i naravno pobjednicima.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 25. 08. 2009. 08:37:25
Ja sam pucao 8X64 S... Nakon ovih sa 22iš moj pucanj je stepavao lišće sa granja i plašio sudce...  hao
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: skyangel - 25. 08. 2009. 09:27:06
Ja sam se okušao sa svojim .308 Win i baš i nije dobro ispalo na kraju hehe. Puška većinom stoji u ormaru jer 8x68 je ipak No.1 pa moguće da sam i potezao okidač malo jer oduvijek koristim šteher kojeg na .308 nemam. Gledal sam ove s malim kalibrima, bokte on na vepra metne 3 prsta na kundak i lakat na bok kao da puca zračnicom, a ja se baš i nisam htio okuražiti tako pa da mi optika izbije oko. Al možda se i varam, probat ću kod sebe okinuti tako koji metak pa vidjet dal će se dić u zrak puška ili ne.
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: medicus - 25. 08. 2009. 18:02:33
Ma kam bi ti se digla, pa ja tak opalio par komada...samo mora bit cvrsto u ramenu
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: oliverl - 25. 08. 2009. 20:21:33
Ja sam pucao 8X64 S... Nakon ovih sa 22iš moj pucanj je stepavao lišće sa granja i plašio sudce...  hao
Ima ih i koji su prolili grah po sebi kada si opalio  rol
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 25. 08. 2009. 21:26:28
E da mi je to bilo vidjet...  hao  hao Kaj ja mogu kad sam pucao sa puškom s kojom lovim a ne pljuckalicom cal 22...
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Nikola - 25. 08. 2009. 22:15:17
E da mi je to bilo vidjet...  hao  hao Kaj ja mogu kad sam pucao sa puškom s kojom lovim a ne pljuckalicom cal 22...
to je tako, kad hoćeš imat najvećeg....
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 26. 08. 2009. 08:36:32
Nije da ja to hoću, ja sam jednostavno u toj konkurenciji najvećega imao...  hao  hao  hao  hao
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Neno - 26. 08. 2009. 09:04:49
Usta moja hvalite me ....
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 26. 08. 2009. 09:07:49
Čitaj Nikolin post...  fre
I ja bi vrlo rado imao 22 wmr za takva takmičenja, ali sam ograničen da i tada pucam s onim s čim lovim. Zato i je rezultat takav kakav je, ali iz kože ne mogu... Kao i svi drugi...
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: skyangel - 26. 08. 2009. 12:04:03
Descha ne treba pretjerivati. Da smo imali barem jedan trening prije pucanja u uvjetima kakve smo tam imali, rezultati bi bili puno bolji ja vjerujem. Ima nešto i u priči sa malim i velikim kalibrima al opet ne treba raditi farsu oko toga. Puknuli smo jako loše, najviše zato kaj smo došli iz zajebancije tamo, druga stvar, bez ijednog metka treninga, treće, ak smo relativno dobri strijelci na žive mete, ni u ludilu se ne može to uspoređivati sa natjecanjem i papirnatim metama, četvrto, naši kalibri su možda samo malo dali prednost drugima sa manjim kalibrima, i peto, možda i nismo ipak tak dobri strijelci kak smo mislili. Prema tome, ne treba preveč oko toga razmišljati neg idemo dalje, ako Bogek da u Kutinu, pa bumo tam vidli kaj je od ovog svega navedeno. Osobno, mislim da je ovo četvrto i peto najvjerojatnije hehe...
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 26. 08. 2009. 12:09:43
Slažem se sa svime...  d4  z10  z1
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Huntercro - 27. 08. 2009. 18:12:42
Pozdrav svima bilo je super, druženje prije svega, malo sreće i medalja je pala, za tri kruga bi palo još tri, ali ...
Imam i ja nekih slika ali ću sutra postavit kad se malo aklimatiziram
Pucao sam sa 223 rem, 63 graina zrno, ručno punjen
Evo smo stigli sa cresa, malo se okupali, osunčali, lovili, ribolovili.
Želim svim forumašima koji idu puno uspjeha u Kutini   
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Goran - 27. 08. 2009. 18:23:20
Cestitke na uspjehu i medalji! Ima li kakvih slika meta i kakve ste mete koristili?
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Tea2008 - 28. 08. 2009. 16:16:46
I jel se vidimo 05.09.? :O)
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: dean - 28. 08. 2009. 21:16:14
Nemoj se prijetit, jer ako ne dođeš...  z10  rostilj  zagi
Naslov: Odg: LD Vepar Mrkopalj organizira otvoreno natjecanje u disciplini LOVAČKA RISANICA
Autor: Huntercro - 28. 08. 2009. 23:04:33
dečki samo naprijed prvo upucajte puške a onda ravno po medalju

p.s. molim ne bacati čahure - bilo koji kalibar osim 8x64 nekome mogu zatrebati

ekipa koja se družila u Mrkoplju je fenomenalna i jako mi je drago da smo se neki ponovo sreli, neki prvi put, imali smo vremena za runde, za razgovore i svesrdno smo jedni drugima pomagali na liniji pucanja sa pokazivanjima pogodaka. Čak sam bodrio GT da raspucavamo jer imamo nekih starih dugova ali jedan krug je bio presudan. Naravno da je lijepo kad se prima čestitka prijatelja, ali ipak je tu količina metaka koja je ispucana presudila. Kamo sreće da je više takvih takmičenja po FITASC pravilima. Mislim da ćemo nagodinu jedno takvo takmičenje organizirati i kod mene, jer za to imamo uvjete.
Vidim da je Mrkopalj pokriven sa takmičarima sa svih strana što mi je posebno drago i ima svoju težinu. Kod god misli da je mačji kašalj to na četiri mete nek proba. Meni je njih nekoliko poslije reklo kolika je 10-ka, ma daj pa to ide sve bez problema. Dečki samo dođite i probajte, nikakav problem+