Forum LOVAC

Streljaštvo => Natjecanja .:. Treninzi => Autor teme: dean - 06. 05. 2009. 14:42:27

Naslov: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: dean - 06. 05. 2009. 14:42:27
Prošle godine smo biti obaviješteni o dva takmičenja... (šteta kaj ih nema više) Jedno u Istri i drugo u Mrkoplju, pa me zanima da li će i ove godine biti sličnih takmičenja? Kad se održavaju i gdje? Da li je moguće da to organizira neko LU ili LD koje to do sad nije organiziravalo, a ima streljanu tj. uvjete...
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: TOMISLAV KT - 07. 05. 2009. 08:11:38
Prošle godine je to već bilo malo u zalasku. 2007 se čak pucao "TROFEJ CUP" na nivou države. gdje smo čak i mi iz L.U. Vepar Kutina organizirali jrdno natjecanje (kolo). Zašto je to stalo nitko ne zna, ali u svakom slučaju bilo bi zanimljivo to opet pokrenuti.
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: dean - 07. 05. 2009. 10:36:42
Podsjetite nekog pa da malo pucamo i to, a ne samo leteće mete...  d6  d7
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: Hubert.ctg - 07. 05. 2009. 18:25:00
Natjecanje u Mrkoplju je tradicionalno i ne vidim razloga da se i ove godine ne održi.
Za ostala nismo baš kvalitetno i pravodobno informirani, pa bi bilo zgodno da nas kolega GT ili tko već zna za kakvu mogučnost pucanja iz karabina o tome i obavijesti.
Vjerujem da bi i od strane forumaša bilo odaziva na takva gađanja.
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: GT - 07. 05. 2009. 22:09:32
Podsjetite nekog pa da malo pucamo i to, a ne samo leteće mete...  d6  d7

More se ili podsjetiti povjerenika za lovno streljaštvo pri LD da podsjeti povjerenika za lovno streljaštvo pri LU (lovnom uredu) da podsjeti povjerenika za lovno streljaštvo pri ŽLS
              da podsjeti predstavnika ŽLS na Skupštini HLS-a da postavi pitanje Povjerenstvu za lovno streljaštvo zakaj u Pravilniku o lovnom streljaštvu HLS-a još uvijek stoji samo:

6. POSEBNA TEHNIČKA PRAVILA ZA MIRNE I POKRETNE METE

 

6.1. - Lisica, srnjak, jelen i vepar
        - Vepar u trku.

Članak 81.

Ovisno o interesu lovaca i lovačkih udruga te procjeni Hrvatskog lovačkog saveza organizirat će se natjecanja u gađanju navedenih mirnih i pokretnih meta.

Članak 82.

Povjerenstvo za lovno streljaštvo HLS-a će u skladu s općim i tehničkim pravilima propisati pravila za organizaciju natjecanja u tim disciplinama koja su sastavni dio ovog Pravilnika


           ili moreš to isto pitati bivšeg i sadašnjeg predsjednika Povjerenstva za lovno streljaštvo
           i dobil buš isti odgovor: nema interesa:









Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: fly - 07. 05. 2009. 22:35:19
Prije jedno mjesec dana bio sam u Cazmi i pucao na tamosnjoj streljani.Proveo sam ugodna cetiri sata isprobavajuci malo 3006, malo 223, malo 357mag, te 22lr i na kraju stisnuo sest komada na crni barut. Cini mi se da je lokacija Cazma zemljopisno idealna da se iz raznih krajeva skupimo (rezerviramo termin prije toga) i kvalitetno druzimo, a ako je i do natjecanja valjda smo se na okupljanju forumasa koje slijedi sami u stanju organizirati. Streljana je 1oom, sa dosta staza (barem petnaestak ako dobro pamtim), termini su jeftini, a od Zagreba 45min voznje.
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: dean - 08. 05. 2009. 08:44:13
Evo prilike fly, pa sa Bradom to organiziraj. Ja bi vam pomogao, ali ni ne znam di je to jer nisam nikad bio...
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: dean - 08. 05. 2009. 10:49:15
 ili moreš to isto pitati bivšeg i sadašnjeg predsjednika Povjerenstva za lovno streljaštvo
           i dobil buš isti odgovor: nema interesa:
A ta osoba je...
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: Hubert.ctg - 08. 05. 2009. 17:07:42
Prošle godine je to već bilo malo u zalasku. 2007 se čak pucao "TROFEJ CUP" na nivou države. gdje smo čak i mi iz L.U. Vepar Kutina organizirali jrdno natjecanje (kolo). Zašto je to stalo nitko ne zna, ali u svakom slučaju bilo bi zanimljivo to opet pokrenuti.
Interesantno.
Možda malo opširnije o ugaslom kup natjecanju Tomislave i tvoje glasno razmišljanje kako to opet pokrenuti.
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: TOMISLAV KT - 12. 05. 2009. 10:36:57
Mislim da ne bi bio probem to prganizirati, barem kod mene. Svaku subotu imamo organizrano pucanje na metu srnjaka. istina i Bog ove godine nam se sve malo otegnulo, pa nismo još imali niti međusobno natjecanje. Inače lani smo do početka odstrela srnjaka imali i međudruštveno takmičenje sa nagradama itd. Tako i za taj kup nema puno više ni priprema ni organizacije.
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: dean - 12. 05. 2009. 11:37:31
Ajd probaj organizirat nekaj. Tak i tak vi pucate, pa ako još dođe netko sa strane, bit će pučka veselica... Ja bi recimo došao, a siguran sam da bi se još ljudi skupilo... Nije Kutina na kraju svijeta...  z10  d6  d7
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: TOMISLAV KT - 12. 05. 2009. 12:15:47
Evo, obečavam u najkrćem mogućem roku ću izvidjeti i objaviti kako ćemo i šta ćemo. rostilj zagi
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: dean - 12. 05. 2009. 12:17:18
Tak je!  d4 I onda složit listu da vidimo tko bi sve došao...
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: crni3006 - 15. 05. 2009. 18:34:12
 JA!  d4
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: valdop - 06. 07. 2009. 15:01:31
Poziv na streljačko natjecanje "SNIPER KUP"      

Hrvatski časnički zbor Grada Rijeke organizira u čast Dana pobjede i Domovinske zahvalnosti, po prvi put u Hrvatskoj, streljačko natjecanje "SNIPER KUP" u disciplini "Snajperska puška", na udaljenosti od 300 do 600 metara.

Natjecanje će se održati u nedjelju 02. kolovoza 2009.g. na strelištu "Kovačevo" na Grobniku.

Dopuštene su sve vrste i kalibri pušaka sa optičkim ciljnicima i užlijebljenim cijevima. Gađat će se se u četiri kategorije.

Prenosimo POZIV svim zainteresiranima, uključujući i poziv lovačkim društvima.:
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: Hubert.ctg - 06. 07. 2009. 19:47:19
Kolega valdop, post ti je malo nedorečen  teaa
Ideja je za svaku pohvalu, te se nadam da će nas se ponešto okupiti te nedjelje na natjecanju.
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: valdop - 06. 07. 2009. 20:01:49
Hvala na upozorenju, mislio sam da je sve prošlo, evo ponovno


Poziv na streljačko natjecanje "SNIPER KUP"    

POZIV
 
POSTROJBAMA ORUŽANIH SNAGA REPUBLIKE HRVATSKE
 
POLICIJSKIM UPRAVAMA, POSTAJAMA I POSTROJBAMA

LOVAČKIM DRUŠTVIMA

STRELJAČKIM KLUBOVIMA

SVIM ZAINTERESIRANIMA
 
Hrvatski časnički zbor Grada Rijeke organizira u čast Dana pobjede i Domovinske zahvalnosti, po prvi put u Hrvatskoj, streljačko natjecanje "SNIPER KUP" u disciplini "Snajperska puška", na udaljenosti od 300 do 600 metara.

Natjecanje će se održati u nedjelju 02. kolovoza 2009.g. na strelištu "Kovačevo" na Grobniku.

Dopuštene su sve vrste i kalibri pušaka sa optičkim ciljnicima i užlijebljenim cijevima. Gađat će se se u četiri kategorije:

 

   1.

      Kategorija "Open", u kategoriju ulaze sve vrste i kalibri pušaka i vrste optičkih ciljnika, udaljenost 300 m, neograničen broj probnih hitaca, 10 ocjenskih hitaca u "snajpersku metu" promjera 40 cm, (promjer kruga "10" = 4 cm), vrijeme gađanja 30 minuta

   2.

      Kategorija "Povijesna puška", u kategoriju ulaze sve snajperske puške nastale do kraja drugog svjetskog rata bez obzira na originalnost optike iz tog razdoblja (Mauser K98 i sve inačice, Mosin-Nagant i sl...), udaljenost 300 m, neograničen broj probnih hitaca, 10 ocjenskih hitaca u streljačku metu "R-50" promjera 50 cm, (promjer kruga "10" = 5 cm, "crno polje promjera 20 cm"), vrijeme gađanja 30 minuta

   3.

      Kategorija "Lovački Karabin", u kategoriju ulaze sve lovačke puške, udaljenost 150 m, neograničen broj probnih hitaca, 10 ocjenskih hitaca u streljačku metu "R-50" promjera 50 cm, (promjer kruga "10" = 5 cm, "crno polje promjera 20 cm"), vrijeme gađanja 30 minuta

   4.

      Kategorija "Long range-open" u kategoriju ulaze sve vrste i kalibri pušaka i vrste optičkih ciljnika, udaljenost 600 m, neograničen broj probnih hitaca, 5 ocjenskih hitaca u metu "silueta" dimenzija cca 70x 100 cm, vrijeme gađanja 30 minuta

 

Za vrijeme natjecanje na vojnom strelištu primjenjuju se opća pravila sigurnosti određena Zakonom o oružju te pravilima ponašanja na vojnim strelištima.

Stav za gađanje je "ležeći" sa ili bez remena, sa ili bez naslona ili nožica, po izboru strijelca.

Tijekom natjecanja bit će osigurana besplatna prehrana na samom strelištu. Bezalkoholna pića kao osvježenje i prikladni sendviči bit će na raspolaganju po simboličnim cijenama. Kotizacija za sudjelovanje na natjecanju iznosi 10 Eura odnosno kunsku protuvrijednost po srednjem tečaju NBH na dan 02.08.2009. a iz iste se pokrivaju troškovi organizacije natjecanja, sudačko osoblje, mete i sl.
Prijave i podrobnije informacije HRVATSKI ČASNIČKI ZBOR GRADA RIJEKE, Pomerio 26, 51000 RIJEKA na tel. 091/8819200 ili e-mail rajko.kacic@ri.t-com.hrOva email adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili Javascript


S poštovanjem, Predsjednik:
 
poručnik Rajko Samueli-Kačić

Rijeka, 27. lipnja 2009.g.

 



 

Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: HS-2000 - 06. 07. 2009. 22:03:48
Imam želju otići pa makar i na takmičenje kao gledaoc,
 pa ako bude zainteresiranih iz slavonije i ZG.
neka se jave radi dogovora oko prijevoza....
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: Huntercro - 07. 07. 2009. 10:30:22
ja sam zainteresiran da idem kao takmičar ali ima nekih drugih stvari , ali u svemu HS čujemo se računaj na mene
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: Hubert.ctg - 08. 07. 2009. 22:00:58
Hmm, djeluje mi da baš i nije prevelik interes među forumašima za ovo natjecanje.
Možda ipak griješim.
U trilemi sam oko izbora zrna i punjenja za 300 i 600 metarsko pucanje i da li se uopće prijavljivati sa .243 na 600m ili to odraditi sa 8x68  ččč
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: Huntercro - 09. 07. 2009. 02:42:03
mene interesira lovački karabin na 150 m i možda povijesno oružje
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: Hubert.ctg - 09. 07. 2009. 09:14:01
Lovački karabin na 150m je neupitan, pošto tu možemo relativno ravnopravno odmjeriti snage  fre
Kad se je već na strelištu, zašto ne probati  2p na 300 i 600m, budući u životu nisam pucao na tim daljinama  uf
Naravno, u tim se kategorijama nema što očekivati uz vojsku, policiju i strelce  mad
Na raspolaganju imam  70grs zrna MatchKing i BlitzKing moly od Sierre, te Ballistic tip od Noslera, te se u tome sastoji moja trilema.
 :pferd:
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: GT - 09. 07. 2009. 23:19:55
Kolega Hubert.ctg možda malo pomognem u vezi (glede) trileme.

Samo Ti moreš probati koju kuglu Tvoja cev najbolje nosi (dela najmanju grupu). Ali bez obzira koji spektiv nucaš furt se bolje vidi
rupa od moly kugle (h belom) pa bar znaš gde si. Ak si h crnom na 300m možda buš videl rupu (ovisi o spektivu i vremenskim uvjetima ( miraž)) a možda i nebuš. Na 600m videti rupu h crnom moreš samo na svetke. 02.08. je nedelja (svetek) pa Ti se možda posreči ovisno o terenu iza mete.
Bilo bi dobro da su mete v boji (npr. crvenoj) v kojoj se vidi crna (moly) rupa.

Vidimo se na Grobniku.

Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: Hubert.ctg - 10. 07. 2009. 09:11:23
Evo kaj ti je čovjek sa iskustvom.  ref
Zahvaljujem na savjetu.
Kad bi koristili .50Browning ne bismo imali problema s rupicama.  teaa
Vidimo se GT.
 pic  d7  just  sauf  z6  pic
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: Hubert.ctg - 27. 07. 2009. 20:19:17
Šutnja  ččč
Tko osim mene, GT-a, Huntercro-a i ? dolazi u nedjelju u 9,00 na Kovačevo ???
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: Huntercro - 28. 07. 2009. 00:25:01
otkaz - ne mogu jer ne mogu dobiti godišnji, ali dolazi moj favorit GT. Čuvam se za Mrkopalj, mada nada postoji
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: dean - 28. 07. 2009. 08:08:10
Ja sam na moru, idem u četvrtak, ali se nadam Mrkoplju...  d6  d7  2p
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: Hubert.ctg - 03. 08. 2009. 14:44:20
Nestrpljivo očekujem rezultate sa natjecanja na portalu, kao i poneku fotku kolege GT-a u ovoj temi.
Kako ste već mogli ponešto pročitati u temi "Utjecaj vjetra...", jučer je bilo poprilično toplo i vjetrovito na Grobniku. Mislim da su natjecateljice i natjecatelji, te nazočna publika i organizatori došli na svoje, te da će sličnih događanja na strelištu Kovačevo biti više u doglednoj budućnosti.
 bravooo , kako organizatorima, tako i najuspješnijim ekipama i pojedincima.
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: Kaligula - 03. 08. 2009. 21:07:07
Što se tiće same ideje takvog događanja kakvo je održano na Grobniku,svaka čast organizatorima i silnom trudu koji su uložili kako bismo se svi lijepo zabavili.
Da ima mjesta za neka poboljšanja i eliminaciju nekih ( po meni) loših elemenata,ima,ali u cjelini gledano,bilo je vrlo zabavno i poučno.
Nadam se da će se uskoro organizirati nešto slično,jer blo bi šteta da ostane na ovome.
Hrvatskoj kronično manjka takvih događanja.
Hvala lijepa Streljačkom Savezu Primorsko Goranske Županije i Gospodinu Rajku Samueli-Kačiću.
Hvala svima koji su nas dočekali,posluživali i pomagali nam tijekom natjecanja, koji su nam skuhali vrhunski grah i održali dobro raspoloženje tijekom cijelog natjecanja.
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: fulir - 04. 08. 2009. 12:39:30
daj te neke rezultate ! kak je bilo kako ste vi pucali ?
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: Hubert.ctg - 04. 08. 2009. 14:28:46
Evo rezultata na portalu  ref
Na 150m bio sam osrednji, na 300 solidan, a moja 4,5 gramska zrna su na 600m zujala oko ili ispred ili možda i iznad mete. Sa .243Win se u svakom slučaju da solidno puknuti i na 300 metara u podosta nepovoljnim uvjetima, dok je utjecaj vjetra u narednih 300 metara takav da nebi škodilo da je meta 2x2, a ne 0,7x1 metar.
Huntercroov favorit je na 300m stvarno rasturio konkurenciju.
Zanimljivo je pogledati rezultate pobjednika na 600m na manjim daljinama, uz napomenu da se natjecao sa kalibrom 7x64.
Vjetar promjenjivog smjera i jačine unio je pomutnju u borbene redove, tako da sam sa svojim 81 krugom na 150 i 51 na 300 metara zadovoljan.
Uz vjetar sunce je pičilo sve u 16, tako da se probni hici na 300 metara spektivom uopče nisu mogli vidjeti od treperenja zraka, dok su se pogodci u meč meti povremeno nazirali unatoč promjeni povečanja između 20 i 60x i izoštravanju do mile volje.

Nadam se da će u Mrkoplju 23. biti više forumaša, te da ćemo unaprijed dogovoriti znak raspoznavanja  ref
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: Huntercro - 04. 08. 2009. 15:15:51
mene ćete sigurno prepoznati  happi
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: Goran - 04. 08. 2009. 17:00:53
Cestitke svim forumasima na ucescu i rezultatima!
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: valdop - 04. 08. 2009. 21:10:43
na portalu objavljeni rezultati s grobnika  just
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: top_trap - 05. 08. 2009. 22:15:16
Pogledao sam rezultate i drago mi je da je gospodin  Sinković bio jako dobar al volio bi da netko napiše i kojim kalibrima se pucalo na pojedine daljine ( bar ćime su pucali najbolji)
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: HS-2000 - 06. 08. 2009. 18:15:13
Nadam se ako bude sreće evo me 23.08. u Mrkopalju pa se nadam da ćemo se dogovoriti o nekom znaku raspoznavanja.
Gdje se može naći program takmičenja,vrijeme i početak i
otprilike kako do tamo najlakše doći. superti
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: TOMISLAV KT - 14. 08. 2009. 09:47:32
05.09.2009.g U Kutini L.U. Vepar organizirat će natjecanje u gađanju lovačkom puškom risanicom na metu srnjaka sa udaljenosti od 100m 3metka sa čeke i 2 sa štapa. Pojedinosti uskoro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: dean - 14. 08. 2009. 09:56:24
Vidmo se...  d4  z10  z1  2p  d7  d6  rostilj  zagi
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: Huntercro - 14. 08. 2009. 16:09:21
05.09 sam danjska i ne mogu nažalost nikako
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: Hubert.ctg - 16. 08. 2009. 20:56:32
Lijepo je što za Kutinu imamo novu temu  just
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: TOMISLAV KT - 17. 08. 2009. 14:17:05
Imamo novu temu sa pojedinostima o natjecanju u Kutini 2009.
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: TOMISLAV KT - 06. 10. 2009. 14:54:09
Na natjecanju u Kutini je bila prijavlčjena ekipa MIG 95 iz Slavonskog Broda, spominjali su isto nekakvo pucanje karabinom 08.10. u Slav. Brodu, ako ima netko nekakvu informaciju o tome bilo bi je poželjno objaviti ovdje!
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: HS-2000 - 06. 10. 2009. 20:58:35
Ja sam večeras razgovarao s prijateljem iz tog lov.društva i za sada nema nikakvog natjecanja jer nema zainteresiranih uf,njihov tajnik ništa ne zna za takmičenje. paci
Pozdrav
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: TOMISLAV KT - 07. 10. 2009. 11:03:55
Pa da su negdje to objavili npr tu na forumu imali bi zainteresiranih za  d7 d7 d7 d7.
Pozdrav
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: Hubert.ctg - 07. 10. 2009. 11:28:43
I preko nekoliko  teaa  ref
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: TOMISLAV KT - 07. 10. 2009. 11:32:57
Nadam se da dečki i dalje prate forum pa valjda vide i nas potencijalne  2p sauf
Naslov: Odg: Natjecanje u gađanju sa puškom risanicom
Autor: HS-2000 - 07. 10. 2009. 17:37:57
Dajte dečki pa nismo mala djeca,pa sve je to u slavoniji slL slL slL  pesi hao
nitko nema volje,novaca,neda im se to organizirati,zašto baš ja itd.... mad
80% ih ne zna šta je lovački forum itd,itd... slL uf uf uf
Ako odem daleko u priču, fre d13 ipak to je danas stanje-u blažem obliku kao i na forumu...