Forum LOVAC

Streljaštvo => Natjecanja .:. Treninzi => Autor teme: fly - 17. 03. 2008. 20:19:41

Naslov: Pokretna meta za gadjanje karabinskim streljivom ili kuglom
Autor: fly - 17. 03. 2008. 20:19:41
Zanima me da li na streljanama postoji takvo sto. Ima li tko kakvog iskustva u gadjanju takvih meta
(npr. DS u pokretu).Pada mi na pamet ideja da sam slozim nesto pokretno - na sini- pogon na oprugu ili mali elektromotor... pa zracnicu i  d7. Ima li tko nesto slicno ili nekakav nacrt ili link.
Naslov: Odg: Pokretna meta za gadjanje karabinskim streljivom ili kuglom
Autor: Hubert.ctg - 18. 07. 2008. 14:57:01
Svojevremeno je na streljani Bauer u Žutnici kod Krapine bilo takvo što.
Kakva je sada situacija nebih znao, možda ima netko inf. pa se oglasi.
 z10  d6 d6 d6 d6
Naslov: Odg: Pokretna meta za gadjanje karabinskim streljivom ili kuglom
Autor: Nosler - 18. 07. 2008. 15:27:08
Nisam probao gadjati pokretnu metu divljih svinja ali sam gadjao "pokretnog losa" na 80m.Zanimljivo je ali vise volim jednostavnije aranzman.

Kod mene i mojih prijatelja je to par vanjskih guma od auta sa kartonom u "rupi" i blaga dolina.

Dvojica zakotrljaju a dvojica(ili jedan) pucaju do milje volje.Ako je previse jednostavno,onda stavimo par grana na putanju guma pa onda i odskacu!! ;D

Joj,sto taj trening guta metke.... :D
Naslov: Odg: Pokretna meta za gadjanje karabinskim streljivom ili kuglom
Autor: shandi - 18. 07. 2008. 20:29:32
Nisam probao gadjati pokretnu metu divljih svinja ali sam gadjao "pokretnog losa" na 80m.Zanimljivo je ali vise volim jednostavnije aranzman.

Kod mene i mojih prijatelja je to par vanjskih guma od auta sa kartonom u "rupi" i blaga dolina.

Dvojica zakotrljaju a dvojica(ili jedan) pucaju do milje volje.Ako je previse jednostavno,onda stavimo par grana na putanju guma pa onda i odskacu!! ;D

Joj,sto taj trening guta metke.... :D
a ako odskoče previše,onda imaš i leteće mete :D
Naslov: Odg: Pokretna meta za gadjanje karabinskim streljivom ili kuglom
Autor: Nosler - 18. 07. 2008. 20:42:27
Zamisli samo dvije "mete" kako se kotrljaju sa par metara razlike a i malo odskacu....ko dva praseta... ko naruceno za igru!! :laugh: