Forum LOVAC

Lovna kinologija => Nelovne pasmine => Autor teme: zelenadolina - 19. 02. 2010. 08:35:51

Naslov: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 19. 02. 2010. 08:35:51
Cjenjene kolege kakvo je mišljenje o ovom makedonskom psu ,naspram drugih pasmina ovčarskih pasa,isključivo me zanimaju samo psi koji rade ,a to se odnosi na one koji žive uz stado.
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 21. 02. 2010. 16:53:39
evo šef sale ,kuja 4 god.
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 21. 02. 2010. 16:55:36
ovo je mlada ženka 14mj.
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 21. 02. 2010. 16:57:37
ovo je mladi mužjak 14mj.
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 21. 02. 2010. 16:59:51
još jedna ženka 2,5 god.
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 21. 02. 2010. 17:02:17
Evo jedna slika gdje mladi pas ispitiva ,jednog posjetitelja koji je na njegovom terenu.
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 21. 02. 2010. 17:08:43
Postoji tu još dvoje odraslih pasa ,i dvoje štenadi od 8 mj. biće i te slike,pa eto ljubitelji recite kako vam se čine ovi šarci,kako sam rekao to su radni psi ,koji žive i spavaju sa ovcama i kozama,a što se vuka tiče prisutan je i ovi psi su tu da mu odmjere granicu.
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: simun2807 - 21. 02. 2010. 18:24:10
još jedna ženka 2,5 god.


premda nije isto vidit psa na slici i uzivo ova zenka mi se cini ok
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 21. 02. 2010. 18:28:59
Bravo majstore,ona i je najljepša za većinu koji je vide,dobro kažeš slika i uživo ,je razlika, ali ja tu niti namještam pse niti želim pokazati neki ext. nego sam sa slikama htio upotpuniti temu pa tu je da komentirate.Pozdrav
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: simun2807 - 21. 02. 2010. 19:02:44
Majstore dok ih  nevidim i ne skuzim im narav i ponasanje necu ti rec ni da su dobri ni da su losi na temelju slika pa makar bili najlipsi ili najruzniji...pozdrav i sritno u uzgoju zagi
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 21. 02. 2010. 20:23:03
hvala kolega,ali ne treba mi neko reći kakvi su jer znam ,kod njih kvara nema,nego me zanima mišljenje drugih ljudi koji također imaju ovčarske pse koji rade i žive uz stado.
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: SUMO - 24. 02. 2010. 14:54:27
Sarplaninac je savrsen cuvar. Prilicno tvrdoglav i slabe inteligencije, ali neverovatno kako cuva objekte i dvorista. Vezuje se za jednog vlasnika, neke stavke u dresuri tesko podnosi.
Za stada i velike povrsine prosto idealan. Imao sam dva, neverovatano su bili snazni. Ne trpe ostale rase pasa, kao i grubu obuku. Sa njima polako.
Kao idealan ovcarski pas pored sarca je i pulin. To je tek vrh vrhova. Samo nije za terene gde ima vukova.
Inace, kolega - jako je ruzno napisati `makedonski pas`, kad je srpski ovcarski pas.
To bi bilo isto kao kada bi neko napisao `dalmatinac, savrseni pas iz Slovenije....``
http://www.ksrs.org.yu/display/srpskeRasePasa/index.php?imeRase=yugoslavianShepherdDog (http://www.ksrs.org.yu/display/srpskeRasePasa/index.php?imeRase=yugoslavianShepherdDog)

Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: markoherc - 24. 02. 2010. 15:46:48
Country of origin: MAKEDONIJA/JUGO

nije niko nista pogrjesio, a ni juge nema pa tako...
 zagi zagi
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: PinzHunter - 24. 02. 2010. 16:39:24
kao što makedonija i srbija dijele šarplaninca tako bosna i hrvatska dijele tornjaka,neka ga dijele nema veze bitno je samo da se vrsta održava i da pazimo na njih ko što sve druge države paze svoje

evo ovdje naprimjer možete vidjeti šarplanince  jednog kolege iz Bihaća:

http://www.balkankinology.net/pricaonica/viewtopic.php?f=72&t=12449 (http://www.balkankinology.net/pricaonica/viewtopic.php?f=72&t=12449)

Vidio sam u živo Baruta i Bastena, i ostao sam bez teksta. Imam tornjaka i super je prema djeci tako da nisam htio uzeti potomke od ove dvojice šarplaninaca. Meni su super ali su ipak nešto preoštri i nisu za urbanu sredinu.
Mladenovi su van mjesta u šumi samo je jedna kuja i Barut kod kuće,ali je Barut smješten u duplom boksu i na lancu.Barut je "stroj" koji je teško opisati.
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 01. 03. 2010. 17:27:45
sve je u redu kolege,ali ima li neko šarce koji žive uz stado i čuvaju ga to me zanima,a ovaj barut i što ja znam ko, neki basten su psi na kojima se radi komercijala pa me to toliko ne dotiče a osobno sam imao priliku upoznati vlasnika tih pasa ,ali ne bi sad o njemu pozdravljam sve komentare i ljubitelje ove pasmine koja je za mene i dalje makedonska.
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 01. 03. 2010. 20:39:27
ne mogu izdržati pa ću reći ,Mladen je odigrao jednu igru sa kujama koje su mu trebale da bi si nešto napravio,molio je čovjeka da mu ustupi kuje da si napravi legla ,pa ga ovim putem pozivam da se javi i kaže što je bilo sa štencima od  .... i baruta i što je bilo sa štencima od .... i bastena i u kakvom je stanju vratio ovu drugu,a staviću vam slike da vidite kako izgledaju bastenovi štenci ,i još nešto molio je da mu se uzme kuja pčelica ,kako bi bila na farmi i uz ovce ,jer inače ti psi nikad nisu ni vidjeli ovcu kozu i sl.pa da bi mogao pričati i laprdati okolo kako ima radne pse,a ako ste vidjeli video vuk u žici i barut,mogli ste vidjeti da se taj pas boji vuka,jer ono što je tamo pokazano je očit strah a ne ono što taj dečko misli da je.
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: Deda M - 02. 03. 2010. 00:53:14
Evo da i ja malo nešto napišem,iako ih osobno nisam imao.Ljepi psi stabilnog karaktera,odlični čuvari stada koje čuva ,ne prizna strance u blizini stada ili objekata koje čuva.Dobro rečeno ,veže se uz gazdu ali samo jednog.Poštiva i druge ukučane ali treba biti oprezan sa njima ,vrlo su dobrog pamčenja ali pametni previše nisu -nemojte nikada šarca pokušati slomiti nekom dresurom ili nedaj Bože batinom,jel može biti veliko zlopamtilo,koje vas može stajati i života.Znam to sigurno iz svoje blizine prije cca 35 godina vlasnik umalo zaklan -a samo se okrenuo kada je dao jesti i više nikada nije smio ni blizu.Naravno da je pas završio ,ubrzo život jel nije bio više siguran.To je pas za otvorene prostore gdje on sam donosi odluku po pitanju sigurnosti stada.Zašto ga je nekadašnja vojska -JNA -koristila za čuvanje skladišta i sl. jel je bio savršen i nepotkupljiv pas čuvar,Ovi današnji su dosta izgubili odlike nekadašnjih izvornih pasa koji potiču sa Šare u Makedoniji,to znate.Vidio sam šaronje izvorne ,samo na slici ali to su očite razlike i još samo na Šarplanini možete vidjeti pravog izvornog šarplaninca .Dobar ,ljep ,oštar čuvar ali za stabilnu osobusa iskustvom i da ima puno slobode za kretanje a ne box ili stan-kao i večina večih pasa-rasa.Evo toliko od mene  -DEDA M.... z14
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: Huntercro - 02. 03. 2010. 03:59:07
imam dva komada čuvaju firmu - neustrašivi i ludi čuvari, ne poznaju nikog osim vlasnika, sada su već stari ali su još uvijek opasni i ludi, imam osjećaj da bi zaklali čovjeka u par sekundi 
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 15. 03. 2010. 21:44:22
Kolega PinzHunter,pitaj ti toga mladena zašto on vrti dvije slike i predstavlja ih kao više pasa,zašto mu štenci nemaju rodovnice ,gdje su mu štenci od Gale,kakva je Meca vraćena vlasniku,kako više ne trči za tim kujama,i zašto priča da ti psi rade,i što oni to rade ,osim što se slikaju i kolju između sebe.Pozdravi ga puno.
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: PinzHunter - 15. 03. 2010. 21:54:44
Kolega PinzHunter,pitaj ti toga mladena zašto on vrti dvije slike i predstavlja ih kao više pasa,zašto mu štenci nemaju rodovnice ,gdje su mu štenci od Gale,kakva je Meca vraćena vlasniku,kako više ne trči za tim kujama,i zašto priča da ti psi rade,i što oni to rade ,osim što se slikaju i kolju između sebe.Pozdravi ga puno.

onda bolje da ga ti pitaš jer si upućen i poznaš ga koliko i ja,ja sam samo dva psa zapamtio,nisam bio zainteresiran za kupnju pa nisam ulazio u detalje. nemogu reći da su loši ali nisu bili za mene.

Tornjak je pobijedio u "utrci" tako da ću uskoro imati još dva mlada mužjaka ove plemenite rase. Potomci mog Cezara  :hundtrinkend:
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 16. 03. 2010. 17:35:50
Tebi se ispričavam ako sam ti smetao, ali ne mogu gledati pozitivne komentare o toj osobi,a ne mogu i neću ga nikad ništa pitati jer ,ga ne želim više nikad sresti ,ali ako se sretnemo ................
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: PinzHunter - 16. 03. 2010. 19:57:46
Tebi se ispričavam ako sam ti smetao, ali ne mogu gledati pozitivne komentare o toj osobi,a ne mogu i neću ga nikad ništa pitati jer ,ga ne želim više nikad sresti ,ali ako se sretnemo ................

ma nisi mi smetao ni malo tu smo da nešto prodiskutujemo nema tu ništa lošeg.ja njega srećem rijetko a velim ti o detaljima si ti sigurno upoznatiji od mene.
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 18. 03. 2010. 16:51:56
Ma kolega PinzHunter samo sam htio reći da je bezobrazno reklamirati se nečijim trudom,i prisvajati tuđe vrline,a znati da je slab,ono što taj mali pokazuje za mene je škart i niškorist i vreme je da mali bude svrstam u 19tu kinološku ligu a tu mu je i mjesto.
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 19. 03. 2010. 19:39:26
Ovo je za malog žicara nešto što on nikad neće imati
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 19. 03. 2010. 19:51:28
Ovako dijete čuva ovce.
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: uskok - 19. 03. 2010. 23:10:15
zelenadolina
Jako lijepi psi i kompletno prestavljanje šarplaninca...
Imam osijecaj da je kod Vas taj šarplaninac onaj stari ovcarski pas svima poznat po svojim osobinama.

Kazem jako lijepo i sve najbolje zagi
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 20. 03. 2010. 10:09:07
Hvala Uskok ,ovi psi žive sa stadom od svojih prvih koraka,prvo što su vidjeli poslije svoje mame su ovce,i ovo su pravi ovčarski psi u pravom smislu riječi,nisu to oni šarci kakve su ljudi navikli gledati :debeli lanac,iskeženi zubi i histerično lajanje,ovi psi su jako dobri za ljude i nikad ih ne vežemo jer štala sa ovcama je na osami uz rub šume i vuk je stalno prisutan,ali dok su ovce na paši oni su sasvim drugačiji tad se može vidjeti kako reagiraju na razne posjetioce,nema diranja i prilaženja ovcama,pogotovo sad kad su janjci osjetljivi.Pozdrav.
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 20. 03. 2010. 10:23:19
Kolega PinzHunter je napisao jedan post i u njemu ima prilog o uzgajivaču iz Bihaća,ne znajući kolega Pinz... i u dobroj namjeri da osvježi ovu temu stavlja taj prilog sa balkan kinologi,a na njemu taj mali iz Bihaća stavlja slike dviju kuja koje nisu njegove, i on to nikad ne može i neće imati a to su Gala od Kef,i Meca od Kef, koje on predstavlja kao svoje,taj bezobrazluk je nevjerovatan kod tog malog i taj mali nikad neće napredovati u kinologiji,vrlo brzo će nestati iz kinološkog svijeta.Još jednom se ispričavam kolegi PinzHunteru jer on nema nikakve veze sa ovim.
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: Deda M - 20. 03. 2010. 10:38:34
 Kolega Z.Dolina vidim da te muče tuđi psi ,kvaliteta i lažno predstavljanje pasa,rase koju ti imaš.Daj se malo sredi i saberi.kaj te briga kaj neko drugi sam sebi laže i uveličava ono kaj nema.Jel ti imaš svoje pse-IMAŠ-jesi zadovoljan-jesi-MA BOLI TE BRIGA ZA TUÐE ,imaj ti kvalitetu pa če to ljudi isami uvidjeti,zar ne.Zamaraš se bez veze sa nepotrebnim glupostima.Snagu troši na još višu stepenicu-da imaŠ JOŠ BOLJE PSE A ZA DRUGO ZABORAVI-to ti je moj prijateljski savjet-budi objektivan i pusti da drugi ocjenjuju pse,oni koji poznaju pasminu a ne da moraš sam hvaliti svoje pse-ima sudaca i ljudi koji dobro vide i poznaju šaronje-pozdrav DEDA M... zagi  i   z1
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 20. 03. 2010. 13:06:25
Deda M. hvala ti na savjetu,ali postoje u kinologiji neka pravila,ja nemam pse za komercijalu i ne hvalim to što imam ,takvi su kakvi su ,tim psima ne treba suditi neko sa ovog foruma ,tema je tu da se nađe neko ko drži ovčarske pse na ovakav način ,ne zamaram se glupostima nego ,nego sprečavam reklamiranje nekog trgovca tuđim trudom na temi koju sam ja postavio ,i imam puno pravo ovako reagirati.
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: lovac 1 - 20. 03. 2010. 21:29:53
Deda M daj već jednom kreni u tu Podravinu.
Čekaju te predivne šume i livade, vrbici, gustiši.
Samo mlatiš po forumu , daj se mačice nekam geni.
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: Deda M - 20. 03. 2010. 21:39:11
  Kolega Lovac 1 VIDIM da ste pogriješili rubrika o savjetima se ne može pronači,pa vas molim da svoje savjete  pošaljete na p.p.-a možda nađete još koju zgodnu destinaciju za lov -prijedlog prihvačam -kolega pozdrav i dobra vam kob -DEDA M.... zagi
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: Zbrka - 22. 03. 2010. 16:42:10
Sarplaninac je savrsen cuvar. Prilicno tvrdoglav i slabe inteligencije, ali neverovatno kako cuva objekte i dvorista. Vezuje se za jednog vlasnika, neke stavke u dresuri tesko podnosi.
Za stada i velike povrsine prosto idealan. Imao sam dva, neverovatano su bili snazni. Ne trpe ostale rase pasa, kao i grubu obuku. Sa njima polako.
Kao idealan ovcarski pas pored sarca je i pulin. To je tek vrh vrhova. Samo nije za terene gde ima vukova.
Inace, kolega - jako je ruzno napisati `makedonski pas`, kad je srpski ovcarski pas.
To bi bilo isto kao kada bi neko napisao `dalmatinac, savrseni pas iz Slovenije....``
http://www.ksrs.org.yu/display/srpskeRasePasa/index.php?imeRase=yugoslavianShepherdDog (http://www.ksrs.org.yu/display/srpskeRasePasa/index.php?imeRase=yugoslavianShepherdDog)


Eto,imao sam prilike u bivšoj vojsci trenirati nekolicinu šarpl. u centru za obuku pasa u Nišu.Sumo nije to niti malo slaba intelegencija.To ti govori i njihova tvrdoglavost,koja je naprosto odraz te intelegencije.Stara pasmina,stvarana stoljećima da bude ono što jeste.Ne govorim o ovima koji su miješani sa kavkaskim ovčarima ili sličnim pasminama.Već o originalu!! z1
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: PinzHunter - 22. 03. 2010. 21:15:31
Kolega PinzHunter je napisao jedan post i u njemu ima prilog o uzgajivaču iz Bihaća,ne znajući kolega Pinz... i u dobroj namjeri da osvježi ovu temu stavlja taj prilog sa balkan kinologi,a na njemu taj mali iz Bihaća stavlja slike dviju kuja koje nisu njegove, i on to nikad ne može i neće imati a to su Gala od Kef,i Meca od Kef, koje on predstavlja kao svoje,taj bezobrazluk je nevjerovatan kod tog malog i taj mali nikad neće napredovati u kinologiji,vrlo brzo će nestati iz kinološkog svijeta.Još jednom se ispričavam kolegi PinzHunteru jer on nema nikakve veze sa ovim.

nisam ti nimalo zamjerio. tebi su ti podaci poznati,meni i drugima ne. nažalost uvijek što je ljudskom rukom dodirnuto nemora biti i dobro.

 z10
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 22. 03. 2010. 21:36:40
Zbrka bio si u COP-u ,daj mi reci koje godine jer sam i ja bio tamo.
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: Zbrka - 22. 03. 2010. 22:13:18
90/91-jedno od najljepših i najkorisnijih živ. iskustava!! zagi
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 23. 03. 2010. 07:45:03
Ja bio 89/90, ali u 90toj u 8 mj bio sam u COP.
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 27. 03. 2010. 20:05:34
Evo kako to radi graničarski koli
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 27. 03. 2010. 20:07:43
A to je pod budnim okom mladog šarplaninca
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 27. 03. 2010. 20:10:08
I pored njih ova djevojčica se može igrati bez brige
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 27. 03. 2010. 20:11:53
Evo tu je
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: Zbrka - 27. 03. 2010. 21:39:15
Imaš BORDERA?? z1 z1 Kralj je pas
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: Deda M - 27. 03. 2010. 22:37:17
  Daj dolina još koju sliku od ovih čuvara stada i koju riječ kako su sa ljudima ,ako bi došli blizu stada,ne baš ovi mladi več ona stara mama.Pozdrav DEDA M... zagi  i   z1
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 28. 03. 2010. 14:36:13
Nije pametno prilaziti stadu,ako nije neko uz pse i ovce mislim od ljudi vlasnika pasa ili ovaca,ista je stvar bili ovi mladi ili stari psi uz ovce,ne preporučam prilaženje bliže od 100metara, ako je neko samo u prolazu biće ispraćen lavežom i odmjeravanjem,ali ako neko baš želi doći u neposrednu blizinu ,ja mu želim puno sreće,ako sam ja sa stadom i psima nema problema uz moje umirujuće zapovjedi posjetitelj će biti prihvaćen ali dobro pažen,uglavnom ljudi redovito po ljeti prolaze i slikaju se s njima i nema problema ali samo uz naše prisustvo. A ovaj border star je 18 mjeseci i sve što on radi ,tvrdim da može zamjeniti 3 čovjeka što se tiče sakupljanja ovaca,maksimalno siguran odloživ,može ga se poslati na koze a da ne dira ovce i obrnuto ,može ga se zaustaviti usred svake radnje,to treba vidjeti,oprezan i pažljiv prema mladoj ili bolesnoj stoki,a svaki posjetitelj imaće prvog njega na nogama,a drugi dio čopora se prema njemu ponaša zaštitnički,pa zato Deda ko voli neka izvoli.
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: PinzHunter - 28. 03. 2010. 21:54:39
e sad da nekvarimo ovu temu o šarplanincima,otvori novu temu o coliju pa nam ubaci koju sliku i opiši kako sa njima radiš i kako brzo uče.
dosad sam ih viđao samo na dokumentarcima nikad uživo.

predivni psi
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: Dr.Pile - 22. 05. 2010. 00:12:41
Pozdrav svima Vama, evo da i ja napišem nešto vezano za ovu pasminu. Živim u Drnišu i držim mliječne krave nedaleko od grada i imao sam velikih problema sa vukovima prije šest godina i tada sam nabavio šarplanince Benia i Brika a sad imam i kćer od benija Belu. Otkad imam te pse vukovi mi više nisu uspili zaklati niti ozlijediti nijednu kravu iako su stalno prisutni.Farma se nalazi uz glavnu cestu kojom često prolaze pješaci i biciklisti međutim psi kao da ih i neprimjećuju, a ako netko stran dolazi na farmu samo ga ponjuše par minuta i odmaknu se svak na svoju stranu dok navečer reagiraju skroz drugačije, tj. vrlo agresivno. Dosta je zanimljivo da čim počme padati mrak rasporede se na tri strane oko stada.
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: tosobinov - 22. 05. 2010. 19:49:02
Zelena dolina i Dr.pile , po onome sta ja znam o sarplanincu, dali su pravi opis nihovog "karaktera". Neko je rekao da nisu previse intelegentni, na sta stavljam apsolutnu sumnju. Moj deda prije 50-60 godina (prije "crvene nacionalizacije") posodovao je stadda ovaca, a za odbranu od vukova i "vukova dvonoznih" imao dosta pasa, a sa vremena na vrema dobijao od vlaskih stocara i sarplanince! Da ne duljim, kad vuk napada , on pusta vuka "mamca" koi "povuce" pse da ga jure, a iza njih dolazi drugi vuk ili copor, a nebranjene ovce pokolje! Kad je imao sarplanince to se nikad nije dogagalo, vuk-mamac navuce lakoumne pse za sobom, oni ga pojure, no sarplaninac nejuri, vec stoi iznad stada, budno posmatra i u krajnoj nuzdi ostro napada vuka! Aj sad neka mi neko objasni ko je inteligentan , a ko ne !? A to sto ne podnosi dresuru je tacno, al stacemu dresura kad sve razume, to mu je u krvi, genu ......! Dresura je za one koi nista ne razumeju!   zagi
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: zelenadolina - 09. 06. 2010. 17:30:42
Imam leglo šarplaninaca izvorna makedonska linija ,dva mjeseca i imam drugo leglo od jedne kuje koja je parena u Srbiji a za koju se misli da je trenutno jedna od najjačih kuja u našoj bivšoj teritoriji pa ako koga zanima .091 202 4055.
Naslov: Odg: nelovne pasmine ; šarplaninac
Autor: PinzHunter - 09. 06. 2010. 23:27:46
predivni psi.svaka čast  d4