Forum LOVAC

Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci => Oprema i Odjeća i obuća => Obuća => Autor teme: jura_ - 07. 01. 2009. 20:45:52

Naslov: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: jura_ - 07. 01. 2009. 20:45:52
Pozdrav ljudi. Molim preporuke za čižme ili gležnjače za lov, naravno da su što bolje i nepropusne, čuvaju toplinu. Pošto sam student i nemogu trenutno izdvojit više od 700kn svakako bi molio savjete. Trebam ih za nedjelju, a i da prodajno mjesto bude u zagrebu.
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: kalnik - 07. 01. 2009. 20:53:33
Zovi Jura, Lapis Plus 01/4668785. Ali, znaš onu: " kol'ko para, tol'ko muzike". Dobra ti Kob u nedjelju , pa makar i u sandalama, zimskim. d4
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: magwin - 07. 01. 2009. 21:27:43
dobre gumenjače i za 200kn a gležnjače nedjelja Jakuševac-kopija Adidaski ali solidne 300kn.
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: kalnik - 07. 01. 2009. 22:56:08
je, al koliko kužim Jura treba cokule za nedjelju ččč
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: magwin - 08. 01. 2009. 00:32:54
je, al koliko kužim Jura treba cokule za nedjelju ččč

nisu ni gumenjače loše happi
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: Antezg - 08. 01. 2009. 00:43:05
Probaj u Alpini - za te pare ćeš naći odlične gojzerice s Gore-texom.
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: kalnik - 08. 01. 2009. 06:58:09
Probaj u Alpini - za te pare ćeš naći odlične gojzerice s Gore-texom.
Ili BBS Fisherman's friend, Maksimirska cesta.
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: skyangel - 08. 01. 2009. 07:45:07
Ja koristim ovaj novi Jelenov HV model visokih zimskih gojzi i prezadovoljan sam!
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: gogo3006 - 08. 01. 2009. 08:00:51
Pozdrav ljudi. Molim preporuke za čižme ili gležnjače za lov, naravno da su što bolje i nepropusne, čuvaju toplinu. Pošto sam student i nemogu trenutno izdvojit više od 700kn svakako bi molio savjete. Trebam ih za nedjelju, a i da prodajno mjesto bude u zagrebu.

U Alpine ti je sniženje 30 %,za sve vrste plačanja pa možeš i na nekoliko rata, pa požuri
Moj savjet ti je da na tom ne štediš jer se ne isplati. uzmi najbolji model ( 1099kn -30% =770kn) i peglaj.

Ja imam Meindl Hymalaja GTX već 4 godine i nebi se nikad više vratija na nešto drugo,
 jesu papreno skupe ali kad vidiš moj teren di lovin, ne dolazi ništa drugo u obzir.
To ti je investiranje dugoročno, nosit ćeš ih najmanje 5 godina pa vidi koliko te izađe da svake godine kupuješ neke jeftine koje nisu ni upola dobre, ni tople ni, ni vodonepropusne.

http://www.meindl.de/english/modelle/schuh_detail2.asp?ID=357
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: jura_ - 08. 01. 2009. 08:52:18
Pozdrav ljudi. Molim preporuke za čižme ili gležnjače za lov, naravno da su što bolje i nepropusne, čuvaju toplinu. Pošto sam student i nemogu trenutno izdvojit više od 700kn svakako bi molio savjete. Trebam ih za nedjelju, a i da prodajno mjesto bude u zagrebu.

U Alpine ti je sniženje 30 %,za sve vrste plačanja pa možeš i na nekoliko rata, pa požuri
Moj savjet ti je da na tom ne štediš jer se ne isplati. uzmi najbolji model ( 1099kn -30% =770kn) i peglaj.

Ja imam Meindl Hymalaja GTX već 4 godine i nebi se nikad više vratija na nešto drugo,
 jesu papreno skupe ali kad vidiš moj teren di lovin, ne dolazi ništa drugo u obzir.
To ti je investiranje dugoročno, nosit ćeš ih najmanje 5 godina pa vidi koliko te izađe da svake godine kupuješ neke jeftine koje nisu ni upola dobre, ni tople ni, ni vodonepropusne.

http://www.meindl.de/english/modelle/schuh_detail2.asp?ID=357

Daj mi reci di je taj dučan. Adresu ako znaš.
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: skyangel - 08. 01. 2009. 08:54:56
Imaš veliku Alpinu u Dubravi kod autobusnog terminala. A ako baš oćeš opasno sniženje na Alpinu, odi u Roses outlet u Sv. Križ Začretje, tam su popusti od 30-50%. Ja sam bil nedavno, imaju asortiman ko i u ZG samo po sniženim cijenama, ima i gojzi i cipela. Ja si kupil troje cipele na 50% sniženju.
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: Huntercro - 08. 01. 2009. 10:39:54
Ja nabavio ove godine Meindl Island prob sve je ok, ali me malo desna peta boli u njima jel to zbog težine ili ne bi znao kazat. Inače nema zime u njima
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: Antezg - 08. 01. 2009. 10:42:43
Imaš Alpinu i u Mandi centru- ovakve cijele kožne kakve ja imam su bile oko 1000kn, ako je sniženje 30% to di dođe na tih 700kn.
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: jura_ - 08. 01. 2009. 10:52:05
di je taj centar?
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: skyangel - 08. 01. 2009. 10:54:00
Mandi ti je na Žitnjaku, kod zelene tržnice i carine i Magme
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: Antezg - 08. 01. 2009. 10:55:02
Na Slavonskoj aveniji iza bauhausa.
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: PinzHunter - 08. 01. 2009. 10:55:49
Ja nabavio ove godine Meindl Island prob sve je ok, ali me malo desna peta boli u njima jel to zbog težine ili ne bi znao kazat. Inače nema zime u njima

To se zna desiti.Samo ih koristi sto vise da se dobro "ugaze" tj prilagode stopalu i nema frke. d4
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: jura_ - 09. 01. 2009. 20:54:48
Evo danas kupio gojzerice u alpini u dubravi model tibet koji je košto 1050kn i dobio sam 30 posto popusta tako da me izišlio oko 750 kn. Nadam se dasam kupio dobru stvar. Kaj vi velite
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: gogo3006 - 12. 01. 2009. 11:18:04
trebao bi biti miran nekoliko godina šta se toga tiće, samo je redovito maži,
 i prije lova, savakako je dobro razgazi. z10
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: dean - 12. 01. 2009. 11:26:42
Imam iste takve i dobio sma ih još jeftinije prošle god je bio popust 500 kuna. Te novce vrijede. Moraš ih sušit jer ostaju mokre od znoja, s tim da uloške vadiš i staviš ih naopačke na radijator. Originalni ulošci nikaj ne valjaju jer se skiližu unutar cipele. Velika mana! Ðon je odličan, udobne jesu, mažih nakon kja se osuđe jer sušenjem gube vlagu, a onda ti te pore zatvaraš kremeom ili masti. Onda su odlične a i neće ispucat na mjestima gdje se pregibaju i svijaju.
Iduće koje ću kupit us Haix ili ako uspijem nabaviti kakve ima ekipa u vojsci.
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: Antezg - 12. 01. 2009. 11:35:07
Takve ti ja imam već 2 godine i vrlo sam zadovoljan d4, iza meindla i ostalih ne zaostaju po ničemu osim po cijeni.
Prije njih sam imao identične takve ali planikine  koje uz slabo(skoro nikakvo)održavanje drže već 7 godina i ne puštaju vodu-ni meni nije jasno kako su izdržale,ali se đon izlizao-sad su samo za radove. Problema sa ulošcima nisam imao,ali ih bogme nisam ni vadio.
Što se tiče Haixa znam ljude koji ih duže u službi i kažu da su vrlo lagane i super za šetnju po bazi ali da imaju premekani đon za lovne svrhe-da osjetiš svaki kamenčić, e sad dali su svi modeli takvi neznam.
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: jura_ - 12. 01. 2009. 12:48:31
Zanima me sa kakvim kremama mažete Alpina tibet goze. Jer meni na kutiji piše da se trebaju održavati sa sprejem protiv vlaženja. A i u ostalom nemaju onak tipičnu kožu već izgleda kao da ima mucice.
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: Neno - 12. 01. 2009. 13:08:58
Tvoje su brušena koža i terbao bi ih održavati sprejem samo vidi neki koji je preporučen za Gore-tex, predpostavljam da su te podstavljene s sympatex membranom što je slično.

Sprejevi za impregnaciju kod takve obuče nisu dobri.

Ja svoje mažem Grangers voskom i super su več četvrtu sezonu, ali uvjek imam dvoje pa mjenjam.

Možda sljedeče uzmem od Alpine ove što ih kroje po mjeri stopala.

Toliko o ne kupovanju slovenskih proizvoda    rol
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: šokac - 06. 10. 2016. 22:08:36
 
 Jes ove dobre za pogon ?   d7 d7

 http://www.njuskalo.hr/muske-cizme/krokodilska-koza-belmondo-muske-cizme-br-43-oglas-20356873 (http://www.njuskalo.hr/muske-cizme/krokodilska-koza-belmondo-muske-cizme-br-43-oglas-20356873)
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: leon - 06. 10. 2016. 22:38:19
Ove bi ja za ples.
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: šokac - 06. 10. 2016. 22:53:09

 Ma kad ih postolar malo dirne , bit će to isto ručni rad, kao Le chameau  ;)

 Ma valjale bi one za planinu ...
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: anubis - 07. 10. 2016. 09:52:42
Ovih se ni Travolta nebi posramio na onom podiju u Paklenom šundu hao
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: MaracH - 20. 08. 2019. 12:23:30
Ja vam predlažem pogledati nešto od ovog https://www.prosco.hr/radne-cipele (https://www.prosco.hr/radne-cipele)
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: Gabro - 20. 08. 2019. 13:42:24
A zašto da pogledamo nešto od toga?? To su radne cipele, ni planinarske ni lovačke. Radna cipela sigurno nije stvarana za dugotrajne uspone i pješačenja u raznim vremenskim uvjetima. Još usto skoro sve radne cipele imaju zaštitu za prste (željezo, plastika...) tako da ti prilikom planinarenja nekih 7-8 sati nabiju prste toliko da ti odma odpadnu nokti na palčevima. Mislim da kraj tolike ponude gledati ovo za neki ozbiljni lov nema smisla. Iz auta na čeku i štand, to može. To može i Crocs ama da pazara
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: Ideerp - 20. 08. 2019. 21:13:00
Ovaj reklamira ovu firmu,kaže jakete i čizme za šumu ono one bauštelske radne,ne daj Bože u lokvu nagazit hao
Kad smo kod čizama iman u planu kupit neke gumene pa ako ima neko neku preporuku za nekih 500-600kn?
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: grom - 20. 08. 2019. 23:18:21
Jedan moj dobar pajdo stalno nosi te radne i kune se u njih. Kaze da su mu udobne, ne klizu se na kamenu i ne pustaju vodu lako. Oko 250 kn dođu, kad ih unisti kupi iste i siba. Da se u njima najbolje osjeca, pa eto. Nabavljao je svasta, kaze da ga ove najmanje umore.
Naslov: Odg: Gležnjače ili čižme za lov
Autor: Ideerp - 21. 08. 2019. 07:29:48
Ma đavla voda ne uđe...ja Alpina Tibet namažen voskon pa ne pustaju,al problem je šta buden mokar od gležnja do jaja,tako da mi gumene baš tribaju iako ih ne volin,a nabavljat ću Crispi vjerojatno model Nevada jer je Alpini peta godina,služit će liti kad je suho