Forum LOVAC

Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci => Oprema i Odjeća i obuća => Obuća => Autor teme: vepar007 - 28. 02. 2008. 19:32:31

Naslov: MEINDL cizme za lov
Autor: vepar007 - 28. 02. 2008. 19:32:31
Zanimaju me sljedece cizme za lov:

- Meindl Island PRO MFS (209€)
- Meindl Taiga GTX (250€)

Negdje sam procitao da MEINDL ove modele proizvodi u BiH...da li tko zna di se ovi modeli mogu kupiti povoljnije?
Hvala

Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: ante kula - 28. 02. 2008. 19:49:41
ja nosim meindl lotse vec 4 godine i za mene su zakon..kad ih potrosim opet u st po nove..
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Huntercro - 28. 02. 2008. 20:49:16
nema šanse da kupiš u bih čak je i kod njih velika kontrola koliko pari moraju isporučiti toliko dobiju gornjišta i nema mile lale jer bi se odmah sve razjebalo
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Lazar - 28. 02. 2008. 20:52:30
lechameau Mouflon 3 + GTX Hunting nisu maindl al se mogu naci za 120€ i vrlo dobre
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Huntercro - 28. 02. 2008. 20:58:45
imaš sliku?
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: PinzHunter - 28. 02. 2008. 21:01:37
nema šanse da kupiš u bih čak je i kod njih velika kontrola koliko pari moraju isporučiti toliko dobiju gornjišta i nema mile lale jer bi se odmah sve razjebalo

U pravu si.U BiH se nemogu kupiti jer se tamo samo siju gornji dijelovi a djon se lijepi u njemackoj jer je to politika firme.Nema carine i poreza jer se "cizme" vracaju u njemacku kao poluproizvod. Navodno to su radili i prije rata pa su sad samo obnovili poslovne saradnje.

Pozdrav
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Lazar - 28. 02. 2008. 21:05:33
slika
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: miki kiki - 28. 02. 2008. 21:24:57
lechameau Mouflon 3 + GTX Hunting nisu maindl al se mogu naci za 120€ i vrlo dobre
A di se mogu nabaviti ili naručiti...
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Lazar - 28. 02. 2008. 21:27:58
ja ih kupujem ovdje
http://www.designer-outlet-roermond.com/
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: vepar007 - 09. 07. 2008. 13:29:31
Lazare lijepe su cizme i vec ih duze vrijeme trazim po Njemackoj ali bome ih nema za 120€!!!
Mozda si ti mislio 220€?
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: medo - 09. 07. 2008. 13:44:36
Le Chameu Mouflon su odlicne ali meni nisu odgovarale zbog skripanja prilikom suljanja.
 Kupio sam La Crosse preko Cabela's i super su mi za zimske uvijete lova 800g thinsulate. I kad su mokre noge pri -15 svejedno je toplo ako se ne hoda :o ugodno iznenadjen. ;)
Lazare jesu li tvoje Muflonke skripale?
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: vepar007 - 09. 07. 2008. 14:06:16
Cabelas´ ima odlican sortiment ali postarina je preskupa (25% od ukupnog iznosa narudzbe).
Na to jos mozda carina....i di smo onda?
Stvarno su pretjerali, inace bi vec odavno bio vjeran kupac kod njih.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: PinzHunter - 09. 07. 2008. 14:09:58
Cabelas´ ima odlican sortiment ali postarina je preskupa (25% od ukupnog iznosa narudzbe).
Na to jos mozda carina....i di smo onda?
Stvarno su pretjerali, inace bi vec odavno bio vjeran kupac kod njih.

Jesi pitao onog u Sportcenter Aicher u Memmingenu?
Sta on veli?

Skoro su kod Kettnera bile za 170 Eura, jeftinije ih nema nigdje.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: vepar007 - 09. 07. 2008. 14:15:24
Ti mislis na Meindl Island?
Da, jesam no nije imao br.9.
Isprobao sam i druge modele ali Meindl´ice nekako mi najbolje pasu, pa cu ih kupiti uskoro.

Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Schultz and Larsen - 09. 07. 2008. 14:39:09
Ako vam cizme skripe kada su nove ili inace, namazite ih voskom koji je namijenjen za cipele sa g-texom ili bez te membrane. Moze i vazelinom, ako nema i ne skripe vise. Cabellas je ok, ali ima more ostalih nettbutika.

Ove muflon su jako dobre, ali ne pase svaka cizma svakoj nozi.

Meindl sam probao Burma model, izdrzale su 3-4 godine, moga koristenja, onda procurile. Model Dovre Extreme imam sada. Mrak od cizme. (Dovre je jedna ogromna planina u Norveskoj, nacionalni park).

Inace imao/imam  Scarpu, Hanwag, Alfa, i Rastegaisa cizme. Sve top of the line cizme. Preporucuje se nesto od ovih.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: dean - 09. 07. 2008. 14:54:58
Pošto mi ove navedene nisu dostupne, a mogu reć da izgledaju super, moram nositi Alpina. Mažem ih jednom mjsečno, pa zimi i češće i mogu proć kroz potok i nema beda. treba ih samo mazati da ne propuštaju, da je koža mekana i da se svija, te pri tome ne puca.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: skyangel - 09. 07. 2008. 15:39:52
Ja sam se preporodio otkad sam kupio ove HAIX čizme Airpower P3. Nisam nosio udobniju čizmu od njih. Ove su ljetne, ultra lagane, a izuzetno čvrste.
http://www.haix.com/eng/lawenforcement_produktdetail_en.php?artikel=108001 (http://www.haix.com/eng/lawenforcement_produktdetail_en.php?artikel=108001)

Za zimu planiram ostati vjeran HAIX-u i uzeti nešto u ovome stilu:
http://www.haix.com/eng/outdoorhunting_produktdetail_en.php?artikel=200301 (http://www.haix.com/eng/outdoorhunting_produktdetail_en.php?artikel=200301)
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Schultz and Larsen - 09. 07. 2008. 15:45:04
Alpina je ko Grom, Deane. Ne treba nad pogacom hljeba trazit. Ako mozes doci do drugih onda, ok. ALi, ja sam lovacka picajzla, pa najebem radi reklame! ;) ;D Salim se. Ali probao sam svasta.

Tako je, mazi, da koza bude natopljena, isto se lijepo svija, ne zulja, ne hrska, ne propusta vodu i drzi cesrtice zemlje, blata i prljavstine van svojih pora. Uvijek mazi kada su suhe. A nikada ne susi cipele kraj peci i plahe vatre. To je smrt kozi!

Najbolje je uzeti Novine i ubaciti unutra preko noci, obavezno izvaditi uloske jer se susi 50% brze. Ovo je sve probano nakon 12 god. lova vecinom na kosi i snijegu. Jedne mi se cizme suse dok u drugim lovim, pa ih mijenjam.

A jedan me je lovac naucio, da stavim u cipele.. ma ne smijem reci na forumu, da se brzo osuse;D

To sam probao, i stvarno funkcionise pravo! d4
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Zoran - 09. 07. 2008. 15:54:46
ma kakve cizme ja idem u papucama na ceku!
imam neke cizme u autu ako zatrebaju!
samo sta treba ici cesce u lov i onda ti divljac dojde na 20 metara samo je ubacis u auto!
zato ja nepucam kad je vise od 80metara od mene ko bi hodo po njiu! vak dojde pred ceke malo se raspricami otvorim gepek ono uuskoci i doma!
a te gluposti hodati po sumi ma bezveze!
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: PinzHunter - 09. 07. 2008. 16:02:42
Alpina je ko Grom, Deane. Ne treba nad pogacom hljeba trazit. Ako mozes doci do drugih onda, ok. ALi, ja sam lovacka picajzla, pa najebem radi reklame! ;) ;D Salim se. Ali probao sam svasta.

Tako je, mazi, da koza bude natopljena, isto se lijepo svija, ne zulja, ne hrska, ne propusta vodu i drzi cesrtice zemlje, blata i prljavstine van svojih pora. Uvijek mazi kada su suhe. A nikada ne susi cipele kraj peci i plahe vatre. To je smrt kozi!

Najbolje je uzeti Novine i ubaciti unutra preko noci, obavezno izvaditi uloske jer se susi 50% brze. Ovo je sve probano nakon 12 god. lova vecinom na kosi i snijegu. Jedne mi se cizme suse dok u drugim lovim, pa ih mijenjam.

A jedan me je lovac naucio, da stavim u cipele.. ma ne smijem reci na forumu, da se brzo osuse;D

To sam probao, i stvarno funkcionise pravo! d4


Hajde daj tu tajnu da svijetlost dana. Ili mi posalji PP pa cu ja za tebe napisati. z10
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Lazar - 09. 07. 2008. 18:08:25
Lazare lijepe su cizme i vec ih duze vrijeme trazim po Njemackoj ali bome ih nema za 120€!!!
Mozda si ti mislio 220€?
u normalnim radnjama i neces ,reko sam uzimam vecinu odjece i obuce u roermondu u holandi u outlet centru
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Lazar - 09. 07. 2008. 18:17:57
Le Chameu Mouflon su odlicne ali meni nisu odgovarale zbog skripanja prilikom suljanja.
 Kupio sam La Crosse preko Cabela's i super su mi za zimske uvijete lova 800g thinsulate. I kad su mokre noge pri -15 svejedno je toplo ako se ne hoda :o ugodno iznenadjen. ;)
Lazare jesu li tvoje Muflonke skripale?

skripile nisu al im je koza bila prilicno kruta i bile u pocetku malo neudobne ,al kad ih malo vise nosis i mazes sa masti ko salivene, najvise u lov nosim ove na slici ,vec 5god i jos ko nove ,kad odu odmah uzimam iste
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Lazar - 09. 07. 2008. 18:22:59
pitanje za kolege iz skandinavije jel se tamo nose chiruca , vidio sam ih ovdje i jos su skuplje od maindla  ččč
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Schultz and Larsen - 09. 07. 2008. 19:04:20
Nose se Chiruca Scandinavia. Superiorne cizme, ali radi marketinga su mao opale u zadnjih 5-7 god. Najvise se nose Alfa, Varg Rastegeisa, Meindl, Viking. La Sportiva isto ima svoj model ELk. Strasno dobra u testovima.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: medo - 10. 07. 2008. 07:57:04
Scarpu sam nosio i ja i za kameniti teren su mi bile najbolje.
 Mouflonke sam mazao s obicnim kremama ali nije bilo kako treba jer skripanje je stvarno nestalo nakon nekog vremena ali odmah je zbog mekoce poceo neki cudan zvuk pri hodanju.Jednostavno koza na mojima kao da nije imala potrebnu mekocu i elasticnost sto inace dodje nakon malo koristenja.
 Mom prijatelju iste su pukle zbog savijanja nakon 1 god. ali nikad nisu bile namazene. E sad ja sam imao gojzerice napravljene na otoku IZU (ako sam u pravu) od majstora Kavcica i trajale su 8 god. s tim da prve dvije nisu bile mazane. Nikada nesto cvrsce i teze nisam obuo. Jos i sad stoje negdje stare 18 god. ukupno.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Zoran - 10. 07. 2008. 09:38:11
Scarpu sam nosio i ja i za kameniti teren su mi bile najbolje.
 Mouflonke sam mazao s obicnim kremama ali nije bilo kako treba jer skripanje je stvarno nestalo nakon nekog vremena ali odmah je zbog mekoce poceo neki cudan zvuk pri hodanju.Jednostavno koza na mojima kao da nije imala potrebnu mekocu i elasticnost sto inace dodje nakon malo koristenja.
 Mom prijatelju iste su pukle zbog savijanja nakon 1 god. ali nikad nisu bile namazene. E sad ja sam imao gojzerice napravljene na otoku IZU (ako sam u pravu) od majstora Kavcica i trajale su 8 god. s tim da prve dvije nisu bile mazane. Nikada nesto cvrsce i teze nisam obuo. Jos i sad stoje negdje stare 18 god. ukupno.

evo da vam recem kozne cizme trebate zaliti mlijekom! onda dobiju na elasticnosti i mekoci!
to je radio moj stari dok se je bavi profesjonalnom nogometom sa svojim kopackama zalije ih mjekom i sutra dan sve ok.!
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: fazan - 10. 07. 2008. 10:21:38
Što i kako s novim cipelama prije prvog nošenja ?

1) Staviti u njih kalup ili čvrsto nagurati novinski papir
2) Vatom i mlakim mlijekom  2x dobro natrljati cipele
3) Suhe cipele namazati kremom, voskom ili planinarskim uljem i pustiti da upije i nakon toga izglancati do visokog sjaja.
4) Drugi dan ponoviti gore spomenutu radnju
5) U slučaju da se cipele ne rabe , na debelo namazati spomenutim sredstvima i pospremiti u adekvatnu kutiju ili zamotati u platnenu krpu.
6) Tjekom ljeta barem svaka dva mjeseca ponovo premazati cipele novim slojem zaštite.

Uvijek kupujte kvalitetnu obuću koja redovnim održavanjem i njegom traje desetljeće.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Earl Grey - 28. 08. 2008. 22:24:16
Tko je uopće glavni zastupnik za Meindl u Hrvatskoj? Nije valjda Fanzoj u Ogrizovićevoj?
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Štef - 28. 08. 2008. 22:32:36
     General substitution
ELTI d.o.o
Mr. Petar Curvic

ul. Makarska 1
21000 Split
Phone: 021 430 000
Fax: 021 375 006         

info@mehropromet.hr


 Ovo sam našao na Internetu.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Earl Grey - 26. 09. 2008. 19:59:04
    General substitution
ELTI d.o.o
Mr. Petar Curvic

ul. Makarska 1
21000 Split
Phone: 021 430 000
Fax: 021 375 006         

info@mehropromet.hr


 Ovo sam našao na Internetu.

To je negdje na Žnjanu; morat ću se zaletit pogledat to. Inače, Meindl sam u Splitu našao u nekom sportskom dućanu u pothodniku Prime 3; mislim da se dućan zove Eurobike ili tako nešto... Izbor im nije ništa specijalno, ali nije ni loš.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: magwin - 26. 09. 2008. 21:14:14
Alpina je ko Grom, Deane. Ne treba nad pogacom hljeba trazit. Ako mozes doci do drugih onda, ok. ALi, ja sam lovacka picajzla, pa najebem radi reklame! ;) ;D Salim se. Ali probao sam svasta.

Tako je, mazi, da koza bude natopljena, isto se lijepo svija, ne zulja, ne hrska, ne propusta vodu i drzi cesrtice zemlje, blata i prljavstine van svojih pora. Uvijek mazi kada su suhe. A nikada ne susi cipele kraj peci i plahe vatre. To je smrt kozi!

Najbolje je uzeti Novine i ubaciti unutra preko noci, obavezno izvaditi uloske jer se susi 50% brze. Ovo je sve probano nakon 12 god. lova vecinom na kosi i snijegu. Jedne mi se cizme suse dok u drugim lovim, pa ih mijenjam.

A jedan me je lovac naucio, da stavim u cipele.. ma ne smijem reci na forumu, da se brzo osuse;D

To sam probao, i stvarno funkcionise pravo! d4


Hajde daj tu tajnu da svijetlost dana. Ili mi posalji PP pa cu ja za tebe napisati. z10
pelenu ili hig. uložak z14
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Harry P. - 26. 09. 2008. 23:32:52
pelenu ili hig. uložak z14
Logično. Samo se treba sjetiti. d4
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: magwin - 27. 09. 2008. 10:31:32
to mi je trenutno palo na "glupost" tko zna što je zaista ..........
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Harry P. - 27. 09. 2008. 10:52:36
Nije glupost, logično bih bilo da pomaže jer su te stvari baš rađene da upijaju veliku količinu tekućine i sigurno je da bolje upijaju od bilo kakvih novina, a koje su se također izvanredne pokazale u sušenju mokre obuće.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: STARI AVDZIJA - 27. 09. 2008. 14:38:45
Zanimaju me sljedece cizme za lov:

- Meindl Island PRO MFS (209€)
- Meindl Taiga GTX (250€)

Negdje sam procitao da MEINDL ove modele proizvodi u BiH...da li tko zna di se ovi modeli mogu kupiti povoljnije?
Hvala
ne znam da se rade modeli u BiH i volio bi znati gdje,a što se tiče ovih modela i cijena moram priznati da nisam rokfeler ko može neka kupuje


Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Huntercro - 27. 09. 2008. 17:02:27
Island PRO MFS stigle - fantastične
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Earl Grey - 27. 09. 2008. 17:32:47
    General substitution
ELTI d.o.o
Mr. Petar Curvic

ul. Makarska 1
21000 Split
Phone: 021 430 000
Fax: 021 375 006         

info@mehropromet.hr


 Ovo sam našao na Internetu.

Evo prošao jutros i bacio oko. Nema tu ništa. Tu je prije bilo (ili još jest, no to se po izgledu i zapuštenosti objekta i ulaznih vrata baš i ne bi dalo zaključiti) sjedište firme i servis za ovaj dućan na Primi 3 (Eurobike). Dakle, čizama na navedenoj adresi nema (iako je distributor ostao isti), već ih možete naći u Eurobike dućanu, u pothodniku Prime 3 u Splitu, kako sam već prije napisao. Iako, mislim da bi se za zahtjevnije korisnike i veći izbor trebalo zaletit do Fanzoja...
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Schultz and Larsen - 28. 09. 2008. 20:35:31

[/quote]
pelenu ili hig. uložak z14
[/quote]

Ovo zadnje, ali sto deblje, a ne za tanga gace!  ref Osusi se preko noci ;)
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Harry P. - 28. 09. 2008. 20:53:25
 just magwin  z1 bio si u pravu.  just
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: magwin - 28. 09. 2008. 22:30:48
Imam ja nos za svašta a i nešto u zrakopraznom prostoru moje lubanje z14
Lako meni njih osušit ali škripeeeee u p.m.
Već sam tražio pomoć ,3 para kožnih vodonepropusnih ali ne pomaže ništa...........dođe mi da uzmem gumene opanke i 4 para vunenih čarapa mad
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: vepar007 - 01. 10. 2008. 19:19:05
Prije 3 mjeseca sam kupio Meindl Island PRO MFS.
Nakon dan, dva raznih poteškoća - pa čak i bolova pri nošenju, cipela se prilagodila mojoj nozi i sada paše ko saljivena.
Toliko je stabilna a ujedno i udobna za nositi da to čovjek ne može zamsliti.
Ne znam kako će se pokazati pod zimskim uvjetima ali za sada zaslužuje +5!
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Harry P. - 01. 10. 2008. 21:41:41
Prije 3 mjeseca sam kupio Meindl Island PRO MFS.
Nakon dan, dva raznih poteškoća - pa čak i bolova pri nošenju, cipela se prilagodila mojoj nozi i sada paše ko saljivena.
Toliko je stabilna a ujedno i udobna za nositi da to čovjek ne može zamsliti.
Ne znam kako će se pokazati pod zimskim uvjetima ali za sada zaslužuje +5!
To si kupio vani ili negdje tu kod nas?
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: vepar007 - 02. 10. 2008. 12:53:04
Kupio sam ih u Minhenu, zašto pitaš?
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Harry P. - 02. 10. 2008. 17:22:35
Kupio sam ih u Minhenu, zašto pitaš?
Mislio sam da si negdje tu kod nas natrčao na njih, zaboravio sam da ti živiš vani.
Moram si i ja nešto kvalitetnije za zimu nabaviti jer sve što sam imao doderalo se.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: vepar007 - 02. 10. 2008. 19:13:32
Mogu ti ih samo preporučiti.
Evo kako izgledaju:
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Harry P. - 02. 10. 2008. 19:45:09
Uži izbor su one ili HAIX Montana. Bio sam u Splendor tekstilu i interesirao sam se za Montanu. Koštaju 1800 kuna s PDV-om i trebaju se čekati dok dođu iz Deutschlanda.
Što će reći, ne prakticiraju imati ništa takove vrste na "lageru" iz razloga što nisu baš jeftine pa da im bezveze stoje u izlogu i ostaju za sljedeću sezonu. To je u jednu ruku pozitivna stvar u tome što stvarno dobiješ čizme direkt iz tvornice i ispod "čekića".

Eto, to je priča koju sam ja progutao što se tiče HAIX-a, a sad se samo trebam odlučiti... uf   
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: nazime - 02. 10. 2008. 19:53:57
A kaj je s onim cipelama što je bilo u Eurogradu za kupit? Nitko više ne spominje.
Bilo ih je u 3 visine, a vezale su se onim kotačićem na sajlu. Jel to itko kupio i kakva su iskustva?
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Earl Grey - 04. 10. 2008. 15:47:04
Nisam bio u Eurogradu, ali je li misliš na Chiruca??? One su na sajlu.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: oliverl - 05. 10. 2008. 03:05:11
Uži izbor su one ili HAIX Montana. Bio sam u Splendor tekstilu i interesirao sam se za Montanu. Koštaju 1800 kuna s PDV-om i trebaju se čekati dok dođu iz Deutschlanda.
Što će reći, ne prakticiraju imati ništa takove vrste na "lageru" iz razloga što nisu baš jeftine pa da im bezveze stoje u izlogu i ostaju za sljedeću sezonu. To je u jednu ruku pozitivna stvar u tome što stvarno dobiješ čizme direkt iz tvornice i ispod "čekića".

Eto, to je priča koju sam ja progutao što se tiče HAIX-a, a sad se samo trebam odlučiti... uf  
Ma prakticiraju oni ili ne ali kada sam nazvao rekli su mi da je cijena upravo ta i ako dodem po njih zelim da su tamo pa koliko kostale da kostale, ako ih nemaju bar jedan par po broju onda bolje da ih niti ne drze! mislim koji ku...c da mi kazu cijenu ako ja prevalim preko 200 km  a oni ih nemaju na lageru ?!  dois
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: nazime - 05. 10. 2008. 08:39:35
Nisam bio u Eurogradu, ali je li misliš na Chiruca??? One su na sajlu.

Baš te. Bio sam u Eurogradu prije par mjeseci i čizme stoje u vodi u akvariju za demonstraciju vodonepropusnosti. Ali su bile full mokre jer veli dečko, svako ih izvadi i proba rukom unutra i kad vraća u vodu uredno mu padnu unutra naopako i uđe voda u njih.
Kako se pokazala sajla?
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Earl Grey - 05. 10. 2008. 15:03:36
Kako se pokazala sajla?

Ne znam, nisam ih koristio; ja sam malo skeptičan prema tim novim stvarima kad je u pitanju lov. U lovu sam uvijek preferirao veću dozu tradicije i estetike (Britanija, Njemačka Francuska...), a ne samo funkcionalnost (USA). Inače, malo sam ih isprobao u dućanu (Dalmatiner u Splitu) i čini mi se da je to sasvim solidno i izdržljivo izrađeno, uključujući i sustav vezivanja. Mislim da sam slične utiske pročitao i od drugih na forumu; ne znam, prošvrljaj malo...
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Huntercro - 05. 10. 2008. 21:16:34
ja si kupio na sajmu kremu za meindlovice  d4
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: vepar007 - 05. 10. 2008. 22:44:17
Meindl Sportwax (vosak)?
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Huntercro - 06. 10. 2008. 07:31:27
je je to to to
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: OldHunter - 06. 10. 2008. 09:34:28
Ja kupio MEINDL-ice, kremu "dobio gratis"  ;D

P.S.
Koliko koštaju MEINDL-ce trebao bi dobiti 10-tak komada kreme  ččč ččč
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Kaligula - 06. 10. 2008. 13:15:27
Mene bu žena jednog dana na spavanju zatukla zbog HAIX-a.

Kad god odem u SPLENDOR,dođem doma s kutijom.

Imam četvere njihove cipele i koristim ih zadnjih pet godina.

Prezadovoljan.

Za lov su mi BGS (zima) i Air Power Classic (ljeto,proljeće,jesen).

Vrlo stabilne,dobro drže zglob,tople,ne škripe,vodootporne ...

Ne znam što više čovjek može poželjeti od cipele.

Dugo sam se premišljao između MEINDL-a i HAIX-a i gore navedeno je rezultat.

Još dva modela sam napikirao,ali o tom potom.

 Nisu jeftini.

Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: skyangel - 06. 10. 2008. 13:16:43
Jebate kak se uvijek vratiš s kutijom??? Kaj uvijek imaš sreće pa imaju na skladištu ostatke ili čekaš da te ubace u veliku narudžbu?
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: PinzHunter - 21. 10. 2008. 22:49:08
Meindl jeste skup, pogotovo kad se trazi po katalogu kao sto je Kettnerov ili Frankonia, ali ima i internetshop-ova koji su daleko jeftiniji.
Sta reci za kvalitet? Jednom Meindl, uvjek Meindl.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: magwin - 22. 10. 2008. 16:36:23
Imam ja nos za svašta a i nešto u zrakopraznom prostoru moje lubanje z14
Lako meni njih osušit ali škripeeeee u p.m.
Već sam tražio pomoć ,3 para kožnih vodonepropusnih ali ne pomaže ništa...........dođe mi da uzmem gumene opanke i 4 para vunenih čarapa mad


Ako koga zanima riješio sam se ŠKRIPANJA!!!!!!!!! ref
Problem je GLATKO OD GLATKO dodiruje kad je stegnuto i TO proizvodi zvuk.
Uzeo najgrublji brusni papir i napravio da više nisu glatke tu gdje se dodiruju.Sada imam sva tri para bezšumih........ z14
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: PinzHunter - 22. 10. 2008. 16:58:15
Imam ja nos za svašta a i nešto u zrakopraznom prostoru moje lubanje z14
Lako meni njih osušit ali škripeeeee u p.m.
Već sam tražio pomoć ,3 para kožnih vodonepropusnih ali ne pomaže ništa...........dođe mi da uzmem gumene opanke i 4 para vunenih čarapa mad


Ako koga zanima riješio sam se ŠKRIPANJA!!!!!!!!! ref
Problem je GLATKO OD GLATKO dodiruje kad je stegnuto i TO proizvodi zvuk.
Uzeo najgrublji brusni papir i napravio da više nisu glatke tu gdje se dodiruju.Sada imam sva tri para bezšumih........ z14


pored voska, kozi pomaze i obicni balistol za oruzje.Provjereno!! d4
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: jura - 24. 10. 2008. 08:10:47
Za ovu sezonu sam si kupio Meindl Island PRO MFS u Sloveniji. Stvarno se isplati. Došle su 200 eura, tražio papir za povrat poreza i prešverco ih preko HR granice. Kad sam drugi put išo u slo dobio sam 16% eura natrag.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: jura - 24. 10. 2008. 08:11:36
Malo mi  :pferd: internet pa mi poslalo prije reda.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: jura - 24. 10. 2008. 08:13:42
i opet!
cipele su fenomenalne, malo još tvrde pa ih moram razgazit. Do sada sam imo alpinine i bile su super 2 godine, a kad su jednom propustile više nikad ih nisam mogao impregnirat i u najmanjoj rosi su mi noge bile mokre. od sada samo maindel
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: PinzHunter - 24. 10. 2008. 10:33:53
jura, kupio si prave cizme. d4

samo jedan ili drugi mali savjet. ako nisi, odmah ih impregniraj, nakon nekoliko dana namazi sa Meindl Sportwachs, i zapamti: nikad ih ne susi blizu izvora topline. moraju se same osusiti. dok su jos vlazne namazi ih sa voskom da se prilikom sušenja vosak lakše uvuče u pore.

i jos nesto? zasto si samo 16 eura dobio nazad? ti mi je nesto malo.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: fazan - 24. 10. 2008. 10:41:43
jura, kupio si prave cizme. d4

samo jedan ili drugi mali savjet. ako nisi, odmah ih impregniraj, nakon nekoliko dana namazi sa Meindl Sportwachs, i zapamti: nikad ih ne susi blizu izvora topline. moraju se same osusiti. dok su jos vlazne namazi ih sa voskom da se prilikom sušenja vosak lakše uvuče u pore.

i jos nesto? zasto si samo 16 eura dobio nazad? ti mi je nesto malo.

%
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: jura - 24. 10. 2008. 10:58:13
Dobio sam 16% nazat. Da, ovo s impregnacijom znam. Jedino sto nisam još uspio nabavit Meindl Sportwachs. Neki mi kažu da nabavim tuljanovu mast za maindelice pa me zanima da li je to možda to?
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: PinzHunter - 24. 10. 2008. 11:22:30
Dobio sam 16% nazat. Da, ovo s impregnacijom znam. Jedino sto nisam još uspio nabavit Meindl Sportwachs. Neki mi kažu da nabavim tuljanovu mast za maindelice pa me zanima da li je to možda to?

neznam da li je to to, nisam siguran jer meindl cuva svoj proizvod ko oci u glavi. mislim da netreba razbijati glavu sa tim da li je bas potreban meindlov sportwachs jer kozi je bitno da bude "hranjena" voskom i mascu kako nebi ispucala. trebo si pri kupovini traziti da ti daju jedan sportwachs jer ipak na tu cijenu ide uvjek nesto gratis  ;)
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: jura - 24. 10. 2008. 13:54:17
E tada nisam na to mislio uf
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Kaligula - 25. 10. 2008. 18:14:53
Imaju u FANZOJ-u raznih sredstava za zaštitu i impregnaciju obuće.

 Imaju i MEINDL ovih sprejeva i krema,ja sam sebi jedan sprej kupio prošle godine.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Huntercro - 25. 10. 2008. 23:17:46
imam i planinsko ulje. Namazao sam samo voskom ali škripe
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: fazan - 27. 11. 2008. 12:18:27
Nisam želio otvarati novu temu, a treba mi Vaša pomoć.
Tko zna gdje se u Zagrebu može momentalno kupiti silikonski spray za zaštitu i održavanje gumenih čizama , a da nije fanzoj?
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: magwin - 27. 11. 2008. 12:22:47
Nisam želio otvarati novu temu, a treba mi Vaša pomoć.
Tko zna gdje se u Zagrebu može momentalno kupiti silikonski spray za zaštitu i održavanje gumenih čizama , a da nije fanzoj?

 u auto dijelovima ili autoreparaturnom sistemu materijala.
koristi se za odžavanje nelakiranih branika i zaštitu vanjskih dijelova guma - protiv raspucavanja
mislim da ti je to ista stvar jej je  kemija istih svojstava a mislim da je i puno jeftinije.........
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: fazan - 27. 11. 2008. 12:45:44
Hvala,svi ljudi sve znaju!
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Oryx - 27. 11. 2008. 12:46:58
BBS sport
Maksimirska 129/7

Le chameau-ov spray od 150 ml cca 100 kn
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: magwin - 27. 11. 2008. 13:02:23
Hvala,svi ljudi sve znaju!

daj pojasni komentar?
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: fazan - 27. 11. 2008. 13:10:45
Hvala,svi ljudi sve znaju!

daj pojasni komentar?
Stara uzrečica da bez obzira koliko čovijek bio učen i pametan , ne može sve znati i od tuda ta izreka.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Štef - 27. 11. 2008. 15:19:19
Nisam želio otvarati novu temu, a treba mi Vaša pomoć.
Tko zna gdje se u Zagrebu može momentalno kupiti silikonski spray za zaštitu i održavanje gumenih čizama , a da nije fanzoj?


Fisherman partner
Maksimirska 129/1
10000  Zagreb, Hrvatska
+385 (1) 2339235
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: kalnik - 09. 12. 2008. 21:32:43
Ima nešto izbora od Meindl cizama i gojzi u EUROBIKE ducanu, cosak Marticeve i Iblerovog trga u Zg. Tam sam kupil svoje prije dvije godine z14
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: magwin - 09. 12. 2008. 21:38:30
Hvala,svi ljudi sve znaju!

daj pojasni komentar?
Stara uzrečica da bez obzira koliko čovijek bio učen i pametan , ne može sve znati i od tuda ta izreka.

stvarno pametna stara, nema šta... a i svejedno ćemo svi umrijeti glupi  d4
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Schultz and Larsen - 10. 05. 2011. 23:12:35
(http://img585.imageshack.us/img585/9773/2019101000007.jpg)

ponovio se sa cizmama...ok za sada, ..."Kamila"
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Lazar - 10. 05. 2011. 23:21:30
lijepo sa vibram djonom za kamenjar  superti dr.i
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Schultz and Larsen - 10. 05. 2011. 23:27:01
 hao hao aha taman... pic
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Joža - 12. 12. 2012. 17:15:23
Meindl taiga model nakon nepune dvije godine nošenja i to samo po zimskim uvjetima pogon ili čeka
(http://imageshack.us/a/img84/5637/dsc0416jg.jpg)
kvaliteta kaj se kože tiče odlično ali đon 0%
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Schultz and Larsen - 12. 12. 2012. 17:54:50
Skroz bez veze, lose za njih...
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Lazar - 12. 12. 2012. 18:09:18
pa djon je italijanski  hao
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Schultz and Larsen - 12. 12. 2012. 18:10:21
Jeste ...Vibram
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Schultz and Larsen - 12. 12. 2012. 18:48:57
(http://imageshack.us/a/img541/8803/forumlovac00003.jpg)

ove su neunistive..


Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Schultz and Larsen - 12. 12. 2012. 18:51:16
(http://imageshack.us/a/img534/4333/forumlovac00004.jpg)

ove isto.....malo su lakse ali im je ova kalosa deblja i ide vise uz nogu..Oba modela su bez gore-texa..Amfibio koza 3mm....
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: tyrol - 13. 12. 2012. 10:48:11
Joža, možda bi se negdje mogao staviti zamjenski potplat (đon) onako vulkaniziran. Imam jedne gojzerice sa istim stanjem đona kao na tvojim Meindl čizma, a žao mi baciti  paci jer je koža još u dobrom stanju...
Čudno, a Meindl je slovio kao vrhunski proizvođač obuće (sjećam se kataloga i ručne kontrole svakog proizvoda)
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: PinzHunter - 13. 12. 2012. 11:05:30
Joža, možda bi se negdje mogao staviti zamjenski potplat (đon) onako vulkaniziran. Imam jedne gojzerice sa istim stanjem đona kao na tvojim Meindl čizma, a žao mi baciti  paci jer je koža još u dobrom stanju...
Čudno, a Meindl je slovio kao vrhunski proizvođač obuće (sjećam se kataloga i ručne kontrole svakog proizvoda)

novi đonovi oko 90 eura.moraš poslati njima na popravak ali ne direktno nego preko ovlaštenog prodavca,neovisno dali si kod istog kupio obuću.ovo se odnosi samo na Meindl. Oni kažu uvijek da je uzrok pogrešno održavanje(hodanje po nađubrenim livadama i slično).Ima dosta obuće koja stoji u izlogu mjesecima pa se koža rasuši i onda se desi ovako nešto.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: tyrol - 13. 12. 2012. 11:11:49
Bez obzira na sva njihova "opravdanja" to se kvalitetnom đonu NESMIJE desiti ....barem ne tako "svježoj" obući (2 godine  uf)
90€ je cijena srednje kvalitetne NOVE gojzerice (na popustu, ako imaš sreće)
Ovo sa rasušivanjem i naknadnim pucanjem na spoju đona i ostatka cipele sam prošao, istina.....
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: PinzHunter - 13. 12. 2012. 11:14:05
Bez obzira na sva njihova "opravdanja" to se kvalitetnom đonu NESMIJE desiti ....barem ne tako "svježoj" obući (2 godine  uf)
90€ je cijena srednje kvalitetne NOVE gojzerice (na popustu, ako imaš sreće)
Ovo sa rasušivanjem i naknadnim pucanjem na spoju đona i ostatka cipele sam prošao, istina.....

ma nije im fora za čizme od preko 250 eura da im se to dešava,ja sam u dva slučaja od kolega slao Taiga model na popravak.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: dozani1 - 13. 12. 2012. 12:48:57
Pozdrav,evo i ja nabavio nove Meindel Burma.Nadam se da će poslužit u uvijetima Gorskog Kotara.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: evaeva - 13. 12. 2012. 14:47:04
Za uvjete u Gorskome kotaru najbolje su ribarske čizme do pasa (pogotovo kada padne snijeg).
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: dozani1 - 13. 12. 2012. 15:06:33
I to je istina,ali srećom nema baš snijega u Gorskom Kotaru,i nije hladno. hao hao hao hao
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Joža - 13. 12. 2012. 18:13:29
hvala kolege na pomoći ali ja sam jednostavno otišao u dučan gdje sam ih kupio i poprićao sa ljudima i dali mi u zamjenu
HAIX NEVADA nove.  zagi
A kaj se đona tiće rekli su mi da imaju slićnih slućaja ida su slali u meindel, a povratna informacija je bila kako je već i kolega Piz... napisao da se hodalo po nekekvim mazivima, nafti ineuređenim livadama.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: DejanG - 07. 10. 2013. 08:15:25
Zna li neko kakve su: Mammut Mt. Cascade GTX® Men i Winter Boots Kamik Alborg gaucho ?  zagi
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: gperic - 07. 10. 2013. 08:42:43
Zna li neko kakve su: Mammut Mt. Cascade GTX® Men i Winter Boots Kamik Alborg gaucho ?  zagi

Ne znam za Mammut, ali s Kamikom sam prezadovoljan. Trenutno imam Kamik Patriot 2.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: DejanG - 07. 10. 2013. 08:49:11
Jesu li hladne na velikom minusu i trebaju li vunene čarape, koliko su već kod tebe? Kakve li bi ove bile, u Njemačkoj su oko 100 evra. Kamik Alborg gaucho
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: DejanG - 07. 10. 2013. 13:32:42
Kakve su MEINDL SOLDEN i MEINDL COLORADO...ovi modeli su mi pristupačni u BiH pa zato pitam?
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: dziva222 - 07. 10. 2013. 17:33:59
Koje bi gojzerice preporučili do 1500 kn ; zagi
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Boboo79 - 07. 10. 2013. 19:56:19
ZAMBERLAN VIOZ TOP
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: evaeva - 07. 10. 2013. 19:59:07
Možda ove, na njuškalu 700 kn.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Huntercro - 08. 10. 2013. 07:27:48
uopće ne izgledaju loše
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: dziva222 - 08. 10. 2013. 14:21:27
uopće ne izgledaju loše

a kvaliteta?? iskustva?
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: zhrvoje - 08. 10. 2013. 14:37:14
Od onog sto je dostupno u RH preporuka je ovo, iako bi bilo dobro znati za kakav teren/uslove ti trebaju:

http://www.ritosa-trgovine.hr/obu (http://www.ritosa-trgovine.hr/obu)ća/cipele/gojzerice-crispi-nevada-wax-38-54162-crispi

http://www.iglusport.hr/katalog/80ZA%20631/Civetta-GTX (http://www.iglusport.hr/katalog/80ZA%20631/Civetta-GTX)
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: dziva222 - 08. 10. 2013. 14:48:13
Od onog sto je dostupno u RH preporuka je ovo, iako bi bilo dobro znati za kakav teren/uslove ti trebaju:

Gorski kotar, znači snijeg i još malo snijega, većinom šuma nema nekog prevelikog kamenjara. zagi zagi
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: zhrvoje - 08. 10. 2013. 14:58:33
To znaci da bi ti u ovima gore moglo bit i hladno kad je pravi minus...
Za ostatak godine savrsene...
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: dziva222 - 08. 10. 2013. 15:06:40
a kakve su šta se tiče vode
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: evaeva - 08. 10. 2013. 16:58:33
Ove mi se čine 1liga za kišovito i hladno vrijeme.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Schultz and Larsen - 08. 02. 2015. 23:05:50
Ako vam cizme skripe kada su nove ili inace, namazite ih voskom koji je namijenjen za cipele sa g-texom ili bez te membrane. Moze i vazelinom, ako nema i ne skripe vise. Cabellas je ok, ali ima more ostalih nettbutika.

Ove muflon su jako dobre, ali ne pase svaka cizma svakoj nozi.

Meindl sam probao Burma model, izdrzale su 3-4 godine, moga koristenja, onda procurile. Model Dovre Extreme imam sada. Mrak od cizme. (Dovre je jedna ogromna planina u Norveskoj, nacionalni park).

Inace imao/imam  Scarpu, Hanwag, Alfa, i Rastegaisa cizme. Sve top of the line cizme. Preporucuje se nesto od ovih.

Opet dosle Dovre Extrem

(http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/673/YKKNyd.jpg) (https://imageshack.com/i/ipYKKNydj)

(http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/661/AWgl0d.jpg) (https://imageshack.com/i/idAWgl0dj)

(http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/661/seHEOM.jpg) (https://imageshack.com/i/idseHEOMj)



Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Boboo79 - 09. 02. 2015. 08:52:53
auuu prave nema greske 1liga
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: deeejan - 09. 02. 2015. 09:08:56
Bormec prave! ludiloo d4
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Štef - 09. 02. 2015. 16:44:34
jel si napisao koje su broj ?   happi happi happi
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: ivo samoborec - 09. 02. 2015. 17:50:15
Stef  bas sam i ja videl da su mu premale a da ih ne bacil budem poslal moju adresu...naravno sa puno hvala..!!
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: DejanG - 21. 11. 2019. 11:30:54
Da li neko koristi MEINDL SOLDEN ?
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Hlatki - 21. 11. 2019. 23:14:27
Ja imam Meindl solden, narucio iz njemacke kostaju s dostavom 115eu. Nemam puno iskustva s cizmama al puno toplije od gojzerica, obavezno kupovati 1 broj vece.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: DejanG - 22. 11. 2019. 07:09:12
jesu li udobne i jesu li glomazne i široke?
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Hlatki - 22. 11. 2019. 08:48:44
Udobne jesu ali noga nije unutra cvrsta kao u gojzericama, dosta laganae, sire su od gojzerica u djelu zgloba ali ne toliko da bi smetalo hodanju, ulozak se vadi, donji dio vodonepropustan a gornji nije, to su prvenstveno cizme za snjeg a ne vodu.
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Hlatki - 22. 11. 2019. 08:52:02
Evo slike
Naslov: Odg: MEINDL cizme za lov
Autor: Marko2Marko - 23. 11. 2019. 13:03:02
gde su izrađene?