Forum LOVAC

Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci => Oprema i Odjeća i obuća => Obuća => Autor teme: Lovac - 31. 01. 2008. 20:43:43

Naslov: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: Lovac - 31. 01. 2008. 20:43:43
ima li tko iskustva sa ORIZO markom obuće
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: Neno - 01. 02. 2008. 08:03:47
Nedavno bio prilog u "Zovu prirode" kvaliteta mi se s obzirom na prikazano čini neupitna, poderao sam več nekoliko pari gojzerica a isprobao sam Assolo , Alpina i La Sportiva i za njih mislim da su dobre.

Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: Mali Matek - 01. 02. 2008. 15:30:45
nisam ih imao priliku koristiti u lovu, ali sam ih vidio i probao, na prvi dojam čini mi se da opravdavaju cijenu kvalitetom
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: magwin - 05. 09. 2008. 18:35:48
Da ne otvaram novu temu imam kao puno nas problem sa ŠKRIPANJEM gležnjača pri šuljanju naravno.Imam 3 para kožnih i neznam više što nisam probao protiv škripanja.
Ima li tko još kakav"recept"? paci
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: nazime - 05. 09. 2008. 19:16:11
Da ne otvaram novu temu imam kao puno nas problem sa ŠKRIPANJEM gležnjača pri šuljanju naravno.Imam 3 para kožnih i neznam više što nisam probao protiv škripanja.
Ima li tko još kakav"recept"? paci

Mislim da je fazan negdje pisao da ih treba namočiti mlakim mlijekom, ako se dobro sječam.
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: magwin - 06. 09. 2008. 23:37:43
Da ne otvaram novu temu imam kao puno nas problem sa ŠKRIPANJEM gležnjača pri šuljanju naravno.Imam 3 para kožnih i neznam više što nisam probao protiv škripanja.
Ima li tko još kakav"recept"? paci

Mislim da je fazan negdje pisao da ih treba namočiti mlakim mlijekom, ako se dobro sječam.
Neznam baš...to bi onda jako dugo i lijepo "mirišalo".Ma napravio bi i to da znam da pomaže.Zadnja šuljanja sam išao u tenisicama ali nakon sto metara i one od rose žmiču kao da hodam po blatu a ova tri škripeća para su nepropusna. paci
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: Mali Matek - 08. 09. 2008. 10:47:59
kupi bolje tenisice, ja uvijek piršam u njima, i nikad nisam imao problema (rosa, blato...) uvijek su bile nečujne
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: skyangel - 08. 09. 2008. 11:02:14
Ja imam Haix-ice, već sam o njima pisao na forumu. Nikad ih nisam niti mazao, niti prao, niti glancao niti niš. Udobne su, lagane ko perce, cijeli dan znam biti u njima, nikad žulja, nikad noga ne boli. Nikad nisu škripale. Škripa mi je jako bitna na Cresu, prilikom šuljanja lopataru, nečujne su. Tako da ako vam treba nešto takvo, preporučujem vam Haix Airpower P3 http://www.haix.com/eng/lawenforcement_produktdetail_en.php?artikel=108001 (http://www.haix.com/eng/lawenforcement_produktdetail_en.php?artikel=108001)

Gojze su ljetne doduše, za zimu nisu praktične jer nisu potpuno vodonepropusne.
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: imenjak - 08. 09. 2008. 11:12:50
Da ne otvaram novu temu imam kao puno nas problem sa ŠKRIPANJEM gležnjača pri šuljanju naravno.Imam 3 para kožnih i neznam više što nisam probao protiv škripanja.
Ima li tko još kakav"recept"? paci

Namaži kremom za ruke Atrix i  z2
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: magwin - 08. 09. 2008. 18:41:35
Da ne otvaram novu temu imam kao puno nas problem sa ŠKRIPANJEM gležnjača pri šuljanju naravno.Imam 3 para kožnih i neznam više što nisam probao protiv škripanja.
Ima li tko još kakav"recept"? paci

Namaži kremom za ruke Atrix i  z2
Ma nema kreme koju nisam probao-ne pomaže :tommy:
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: dean - 09. 09. 2008. 10:41:01
Alpina gojze. Na nogama su mi 100 dana godišnje, mažem ih jednom mjesečno i niti ne škriše niti promaču.
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: Nosler - 09. 09. 2008. 10:57:33
Da ne otvaram novu temu imam kao puno nas problem sa ŠKRIPANJEM gležnjača pri šuljanju naravno.Imam 3 para kožnih i neznam više što nisam probao protiv škripanja.
Ima li tko još kakav"recept"? paci

Vazelin obicno pomaze.
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: Lazar - 09. 09. 2008. 10:59:37
nosler se dobro pozna sa vazelinom ;D ;D ;D
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: Schultz and Larsen - 09. 09. 2008. 11:36:13
Vazelin je dobar i jeftin. A dobar je i u ovim grupnim lovovima ;)
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: Nosler - 09. 09. 2008. 11:40:35
nosler se dobro pozna sa vazelinom ;D ;D ;D
pljus...sta da ti vise kazem.... ;D
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: Štef - 09. 09. 2008. 12:03:59
a jel se maže vazelinom prije, za vrijeme ili poslije lova?  z11
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: Neno - 09. 09. 2008. 12:24:29
Vazelin? Prije? Poslije?

Momci nešto ste mi sumnjivi, mislio sam da ovdje nema metrosexualaca, nemojte da mjenjam forum  ;D
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: Schultz and Larsen - 09. 09. 2008. 12:47:24
a jel se maže vazelinom prije, za vrijeme ili poslije lova?  z11


Prije lova na nekoliko dana da koza upije i omeksa. Tokom 3-4 mjeseca mazati jednom do dva puta. Ne treba pretjerivati. Poslije lova, ako je bila jaka vlaga, izvaditi uloske i staviti papir od novina da pokupi vlagu.  I to je to.
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: dean - 09. 09. 2008. 13:06:58
Tak i ja radim, i super dodatak dobrim gojzama su gamašne, pogotovo ako je visok snijeg!
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: Schultz and Larsen - 09. 09. 2008. 14:03:05
gamasne su ok i za rosu i mokro  zito, ali opet si mokar do jaja! ;D
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: Zoran - 09. 09. 2008. 14:10:41
Tak i ja radim, i super dodatak dobrim gojzama su gamašne, pogotovo ako je visok snijeg!

ja nikad nisam lovio po visokom snjegu!  :laugh:
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: magwin - 09. 09. 2008. 15:28:46
Alpina gojze. Na nogama su mi 100 dana godišnje, mažem ih jednom mjesečno i niti ne škriše niti promaču.
Imam i 1 par Alpina a škripe.
Ja tu pišem o ozbiljnom problemu a vi se sexate :tommy: :tommy:
Idite nekud pa se vazelinajte  :bunny: :bunny: :bunny:
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: Nosler - 09. 09. 2008. 15:44:11
Hajde  "magwin" namazi te cipele vazelinom i ne pitaj vise nista...pozuri dok ljudi nisu pomislili da smo svi malo "gay"...

Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: HS-2000 - 26. 11. 2008. 19:18:48
sve je lijepo se zezati ali koja lovačka obuća ima u broju 49,5 ili 50 meni je to najvažnije.
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: File - 26. 11. 2008. 20:27:52
http://trgovina.zavas.hr/showProduct.asp?pid=115&ident=100224.9999

evo ti ovde može naručit broj do 51 ja sam ih koristio 3 godine prvi par pa 3 godine drugi par i sad imam isto neke od jolly-a.!Ja  sam ih koristio kao vatrogasne čizme a znači da su isprobane u najgorim mogućim uvjetima i sve su izdržale
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: slobodni strijelac - 28. 05. 2009. 10:39:45
ja koristim jelenove vojne cizme bile malo nezgodne dok se nisu razgazile nisu nikad skripale isad ih nebi dao nizasto mazem ih svaki put poslje lova nepropustive
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: mark0501 - 28. 05. 2009. 12:35:29
Da se vratimo temi Orizo: Imam od zadnjeg sajma u Varaždinu, tamo sam ih kupio od zastupnika, koji ih uvozi 750,00 kn na popustu. Znam da više ne budem, jel su propustile nakon 5. izlazka, dok sam hodao kroz rosnu travu visoku oko 15 cm i to u roku pet minuta obje. Reklamirao sam ih i tip mi kaže da ih je nosio u Italiju na reklamaciju, i da su promijenili membranu, uglavnom vidio sam da su nešto radili, jel su bile poflekane izvana na 5 mjesta najmanje, sa ljepilom. Poslije ih više nisam imao živaca testirati, da vidim jel je problem riješen. Uglavnom puno sam očekivao a dobio k...c! Nikad više orizo... :pferd:
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: tuco - 28. 05. 2009. 14:52:42
poznam dvojicu + moja malenkost kaj su gazili vodu do kud ide i stajali u njoj 2-3 vure i niš.
dihtaju i griju ko bjesne. a znam i tipa kojem su pustile za 15min. pa ih vratio pa dobio druge, isto sranje,
pa tražio pare natrag. kaj moreš.
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: HS-2000 - 29. 05. 2009. 19:35:35
Gospodo lovci pogledajte malo vojne čizme za 380kn(br.50) u zagrebu american shop, nadam se da će moje gležnjerice izdržati zimu,jer kažu da izdržavaju veliki minus.
Manji brojevi manje para... ref
Pa ako bude sve ok meni osobno ne trebaju koje kakve napuhane marke od 1000 kn i više.
Treba malo stati na loptu kojekakvim skupim markama a znamo da svima nama baš nije do bacanja novca...
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: shandi - 29. 05. 2009. 22:25:04
Gospodo lovci pogledajte malo vojne čizme za 380kn(br.50) u zagrebu american shop, nadam se da će moje gležnjerice izdržati zimu,jer kažu da izdržavaju veliki minus.
Manji brojevi manje para... ref
Pa ako bude sve ok meni osobno ne trebaju koje kakve napuhane marke od 1000 kn i više.
Treba malo stati na loptu kojekakvim skupim markama a znamo da svima nama baš nije do bacanja novca...
Onda češ se ti iskeširati rol
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: sibirevski - 12. 10. 2009. 18:24:29
Pozz... Ja imam visoke kozne cipele Orizo.. U razgovoru sa jednim mojim rođakom koji je dugogodišnji lovac i ima nekih 50 godina lovačkog iskustva preporučio mi je da isključivo kupim kvalitetnu lovačku kožnu čizmu. Tako sam i napravio.  Imam čizme izgledaju kao od nekog antilopa.  malo čudno ali ima logike
Ja ih imam  jednu zimu. Jako sam zadovoljan. Ma prezadovoljan.
Od antilopa su jer se špricaju za mokrog vremena sa orizo inpregnatorom koji ne dozvoljava da ti ulazi vlaga  i voda. Napravljene su od 3M materijala i Thinzulata..  Jedina mana je kad zapneš za grane gloga ili kupine gornji sloj se Te brušene kože se onak malo ogrebe. 
 
 Inače sam ih nosio i u ljeti po vrućine.. noga se ne znoji jer ima neku paropropusnu membranu
Ako kupiš Orizo zbilja ćeš ih imati  za lov barem  petnaestak godina

  E da nezaboravim imaju ti đžon tako našravljen da nepostoji mogučnost da ti se lovie onako cijele komadina blata pa da onda imašpo svakoj čizmi još tri kile.. Čizme su lagane za nošenje:)
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: STAR - 26. 10. 2009. 17:40:45
Bok društvo ja imam drugačije iskustvo i vjerujem da su dobra,a to je Planika Kilimandjaro
izvanredna cipela za sva godišnja doba. Nosim ih već pet godina i uredno ih premazujem sa
tuljanovom masti kako bi odbijale vodu
                                                              Pozdrav
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: Aguila - 26. 10. 2009. 20:17:42
Star, kolika je cijena tih cipela? zagi
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: sibirevski - 24. 11. 2010. 20:46:13
Bok ja imam Orizo gojzerice visoke skoro do koljena stare 3 sezone. Super su. ne puštaju vodi. imaju 3M nepropusnu foliju, thinzulat  jedino kaj ih treba mazati planinarskim uljem koje kupujem Proizvođača Iskra Zelina. Imaju ga u Merkuru na odjelima boja i lakova.

Ali imaju i jednu veliku manu. nijedne nisu jeftinije od 1000 kn.
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: Kokot - 03. 12. 2010. 13:58:09
Moje iskustvo s orizo cipelama:
    - platio ih nesto preko 1000 kuna
    - škripe dok hodaš ili se pomičeš na čeki
    - druge godine nošenja počele propuštati vodu
    - treće sezone (nošene samo kada je suho) odljepila se guma kod prstiju
sve skupa loša investicija
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: Milan26 - 11. 10. 2012. 10:14:53
Jel netko mozda koristi ovakve gojzerice  i kakva su iskustva misljenja itd...
http://lapis-plus-grupa.com/_izfotelje/index.php?main_page=product_info&cPath=8&products_id=254 (http://lapis-plus-grupa.com/_izfotelje/index.php?main_page=product_info&cPath=8&products_id=254)
Vjerovatno bi se odlucija na kupnju pe eto moze koji savjet moze i neke druge ali da su slicne cijene zagi
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: likabrinje - 11. 10. 2012. 17:22:44
Ja bih preporučio Crispi Nevada cipele su stvarno za sve vremenske uvjete.
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: Gabro - 11. 10. 2012. 18:00:25
Crispi Nevada dobra cizma, udobna,fleksibilna,lagana,nepropusna ne klize se ali jedina mana pre mekan djon i pri intenzivnom koristenju na ostrom kamenu izdere se brzo, ja ih unistija u 2 sezone ali bile su na teskoj robiji po gadnom kamenu. Ona zastitna guma okolo se prva iskida pa otpada u komadima, malo grubo za vidit. Stavit cu slike sta sam im napravija za 2 god. kad dojen kuci za neki 7 dana.
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: Milan26 - 11. 10. 2012. 20:11:20
Crispi Nevada dobra cizma, udobna,fleksibilna,lagana,nepropusna ne klize se ali jedina mana pre mekan djon i pri intenzivnom koristenju na ostrom kamenu izdere se brzo, ja ih unistija u 2 sezone ali bile su na teskoj robiji po gadnom kamenu. Ona zastitna guma okolo se prva iskida pa otpada u komadima, malo grubo za vidit. Stavit cu slike sta sam im napravija za 2 god. kad dojen kuci za neki 7 dana.
Kolega s kojim lovim ima Crispi Nevada i bas kao sta je Gabro reka djon je pre mekan a u Dalmaciji ne fali ostrih kamenja tako da su izgurale proslu sezonu ovu vec nisu za nosit al izgurat ce koji vikend jos d6
A i cijena im je malo jaca sad san bas trazio po net-u 1550kn. d1
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: likabrinje - 11. 10. 2012. 23:53:39
Meni je bitno da je nogi toplo i da ne mrzne odnosno da ne propušta vlagu (vodu) i za sad sa navadom sam jako zadovoljan. zagi
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: moro - 12. 10. 2012. 21:14:02
Meni je bitno da je nogi toplo i da ne mrzne odnosno da ne propušta vlagu (vodu) i za sad sa navadom sam jako zadovoljan. zagi

Slažem se, ali ti, pretpostavljam loviš samo u Lici, i normalno da tražiš cipelu koja je topla i suha . Međutim mi koji lovimo i po unutrašnjosti i po dalmatinskom "kršu", ka šta je kolega Gabro reka, jedne kvalitetne cipele "strajbamo" za dvi sezone , pa aj ti daj 1500 kn za nove??.. a lovit se mora. Ja sam taj problem riješija tako da za po kamenju uzimam jeftine cipele "za jednu sezonu". d1 d7
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: Lovac - 12. 10. 2012. 21:33:27
Da ne kvarim temu o Oriza, ali kad ste već spomenuli Crispi, ne preferiram baš talijanske marke više njemačke  happi ali imam jedne Crispi cipele nosim ih gotovo nonstop, što i nije za neku pohvalu  happi ali na njima se ništa ne pozna kao da su jučer kupljne, jedina im je mana pertli (odžnjiravaju se) ali to je lako rještiti, samo sam ja prelijen da se oko toga bavim da ih zamjenim.

Uglavnom kada sam slučajno nešto obuo moje prijašnje Timberland cipele kao da sam klompe obuo, hoću reći nakon neprestanog nošenja non stop i godinu dvije valjda, cipele su 'ko nove puno udobnije od Timberlanda, i drže mojih ober 100  happi.  Kakve su im gojzerice nisam probao, ali mislim da ću ubosti neke gležnjače od Crispija. (http://www.ritosa-trgovine.hr/index.php?route=product/category&path=36_44&page=1)

Evo ove o kojima sam pričao

http://www.ritosa-trgovine.hr/index.php?route=product/product&path=36_44&product_id=204 (http://www.ritosa-trgovine.hr/index.php?route=product/product&path=36_44&product_id=204)
Naslov: Odg: ORIZO obuća (gležnjače)
Autor: Gabro - 12. 10. 2012. 23:03:30
Crispi je super u to nema sumnje samo eto moje iskustvo sa Nevadom da je djon moga malo duze trajat. Ostalo sve 5. Brat je ima isto neki model od njih zaboravija sam koji ali osjetno bolji djon, on sada ima Crispi Laponia definitivno najlaksa gojzerica sta sam ikad vidija,ko patika na nozi ali isti djon kao Nevada triba vidit kako ce se pokazat. Ja inace imam priko 100 kg i gazim kada nisu moje noge, zapinjem svugdi tako da moze bit i do mene.
Ja se ispricavam ako smo isli OT.