Forum LOVAC

Lovna kinologija => Odgoj i školovanje lovačkih pasa => Autor teme: Stjepan Lovrić - 29. 12. 2015. 17:15:28

Naslov: Donošenje odstrijeljene divljači
Autor: Stjepan Lovrić - 29. 12. 2015. 17:15:28
Pozdrav. Nedavno sam nabavio ženku engleskog špringer španijela. Sada je u toku treninga i sve uči nenormalno brzo. Naučio sam je da sjedne, legne, čeka stoječki, čeka sjedeći, i čeka ležeći. Samo nikako ne može svladati da donese lopticu ili nešto drugo. Nisam pokušavao sa golubom, fazanom ili nekom drugom pticom. Problem je da ne pokuša niti donijeti lopticu. Bacim ju i ona dotrči do mjesta gdje je pala i onda se vrati. Pokušavao sam na sve načine da dobijem da mi donese lopticu, pa ju poslije istreniram na divljač. Ima li koga tko ima iskustva ili je bio u ovoj situaciji da bi mi dao savjet?
Naslov: Odg: Donošenje odstrijeljene divljači
Autor: grom - 12. 01. 2019. 16:38:50
Da ne otvaram novu temu....problem s pointerom starim 6.5 godina. Dobio sam ga nedavno jer mu je vlasnik umro. Pas radi da je to strava, ide u vodu, ferma za reklamu. Pretraživanje vrh, nema šanse da mu šta ostane. Na preletu bene nalete mi dvije patke i oborim jednu. Padne na čisto možda 50 metara od mene. Uputim ga, uz vjetar je brzo dobije u nos i pravo na nju. Ferma, viknem da donese, a on je zgrabi i magla. Odnio negdje i sakrio, već je mrak i ne mogu ništa. Izađe baja na put i pravi se blesav. Pitam budalu di je patka, donesi...a on me gleda krivo, podvio rep...na čelu mu piše da je kriv. Nije mi prvi pas i da sam neiskusan oko toga, ali je star i ne znam vrijedi li se gnjaviti s time. I može li se uopće više išta napraviti. Ne znam koja mu je to fora i zašto je to napravio. Nije bilo drugih pasa pa da zbog ljubomore ili nečega to radi. Kuja njemica bi radije umrla nego da ne donese meni u ruke, a on zajebava. A šteta jer je stvarno maher u radu.
Naslov: Odg: Donošenje odstrijeljene divljači
Autor: pepi2 - 12. 01. 2019. 16:50:13
On radi svoj posao,perfektno, za drugo nabavi si donosaca  ;D . Tak on vjerojatno vidi stvari.
Naslov: Odg: Donošenje odstrijeljene divljači
Autor: Ideerp - 12. 01. 2019. 18:28:30
Jel aportira inače,pointeri kao imaju "problem" sa aportom? Po meni se ne isplati gubit živce oko korekcije,6.5 mu je godina,a ako je tako dobar onda mu je ta "mana" zanemariva,povedi i njemca pa da aportira  happi
Naslov: Odg: Donošenje odstrijeljene divljači
Autor: toplichanec - 12. 01. 2019. 18:30:01
Duga špaga.
Kad odstreliš nešto pernato, probaj par puta aport na čistini u visokoj travi.
Ali nek ti je na dugoj špagi. Uz uportnost, nagrađivanje (imaj nešto u đepu) i kažnjavanje da se to ispraviti.
A još bi mogao raditi toliko koliko je star. Poenterima je u Engleskoj bilo zabranjen aport, da ne kvare nos. Za to su imali retrivere.

Svakako pokušaj. Vjerojatno ćeš ovo ispraviti.
Naslov: Odg: Donošenje odstrijeljene divljači
Autor: pepi2 - 12. 01. 2019. 18:51:59
Grome uzivaj u radu ovog velicanstvenog psa ! Ocito je da,bez obzira na tvoje veliko iskustvo, mozes nesto nauciti od njega.
Nema se tu sta ispravljati kolega toplichanec, lezbijku nemozes "odgajati" prisiljavanjem na seks sa muzevima  sor
Radije ga daj nekome drugom tko uziva u lovu na pero.
Naslov: Odg: Donošenje odstrijeljene divljači
Autor: leon - 12. 01. 2019. 20:19:31
Loša navika kod nekih ptičara. Mislilm da je htio patku zakopat. Trebalo ga je ispraviti u mladosti. Probaj vježbati aport u ograđenom prostoru ako imaš volje i vremena uz puno pohvale, ako bude nešto....
Naslov: Odg: Donošenje odstrijeljene divljači
Autor: grom - 13. 01. 2019. 21:57:11
Ma sve znam i to mi je padalo na pamet pa ako prođe prođe. Problem je što se njemica tjera pa sam vodio samo njega. Ali ovaj prije njega mi je uredno donosio sve, samo grivnu nije htio uzeti nikao. Ostalo sve bez problema. Dobro ih poznajem i znam da im aport bude nekad mana jer su po genetici stvarani da traže i markiraju, donosili su retriveri. Ali mi ga žao rješiti i dati nekome jer je u radu stvarno izvanredan pas. A i prihvatio me fino.
Naslov: Odg: Donošenje odstrijeljene divljači
Autor: pepi2 - 13. 01. 2019. 22:17:32
Nebi na ovu temu napisao ni rijeci a najmanje mi je namjera pametovati nekomu da se jedno ,nazalost kratko vrijeme, nisam druzio sa poenterom.  Mislim cak i kad ga nista nebi obucavao koliko je genetski predispoziciran on bi pretrazivanje i marku uvjek jednako velicanstveno odradjivao. To je moj stav prema tim psima i uvjek mi je zadovoljstvo u lovu gledati kako radi razliku u radu u odnosu na druge pticare. Ja cak nebi ni volio da mi ulazi u trnje i slicno po divljac, u tome su su drugi psi bolji . A mozda nevoli patku  :shok:  zagi
Naslov: Odg: Donošenje odstrijeljene divljači
Autor: grom - 13. 01. 2019. 22:34:32
Rođak mi kaže da mu je i otac to znao napraviti, ali tek u dubokoj starosti pred kraj. Nego mi to smiješno sve, ne znam šta je htio time i šta je uzrok. Čak se nisam ni puno nervirao oko toga. Pitam budalu di je patka, a on me kriv gleda. Mota se oko noga i traži oprost. Šta ćeš, pao mrak i bježi doma. Da je kuja bila našla bi di je sakrio bez problema.
Naslov: Odg: Donošenje odstrijeljene divljači
Autor: pepi2 - 13. 01. 2019. 22:41:18
Kad kuja krene u lov mozda joj skroz prepusti donosenje divljaci a mozda cak iz ljubomore pocne i on donosit.
Naslov: Odg: Donošenje odstrijeljene divljači
Autor: grom - 13. 01. 2019. 23:01:09
Moguće je i to. Nisam ih još vodio zajedno. On zna biti malo naporan jer je i kuju od rođaka koja je sterilna htio zaskočiti. A na gazdu, jednog i drugog...
Naslov: Odg: Donošenje odstrijeljene divljači
Autor: Gabro - 14. 01. 2019. 05:48:08
Samo neka on nalazi i ferma a aportirat može i njemica. Samo da ne sakriva ali ne virujen da če svaki put. Moja stara kuja, izvrsna lovica bi odradila x aporta odlično i onda bi odjenaput jednu zakopala. Jebiga ko zna šta joj šune. Ti vidi bude li on svaki aport sakrivat ti onda na njega drekni kad uzme, nek ostavi ili dođe na tebe. Ako i to ne bude radilo onda malo pec strujom