Forum LOVAC

Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci => Oprema i Odjeća i obuća => Odjeća => Autor teme: Zoran - 09. 07. 2007. 13:00:55

Naslov: LOVAčKI STIL
Autor: Zoran - 09. 07. 2007. 13:00:55
 d6
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Zoran - 09. 07. 2007. 16:13:42
evo vecina lovaca ima svoj stil kako kazu i da im je onaj tradicijolnali neprivlacan  z14
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Zoran - 09. 07. 2007. 16:14:28
ili ovaj lovac sa opremom
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Vanja - 09. 07. 2007. 16:15:18
Ovo su prije neki gerilci nego lovci ;D
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Zoran - 09. 07. 2007. 16:20:01
e to ti je odgovor na pitanje sta sam htjeo reci.
 da je jako potreban lovacki šešir
jer kad imas lovčki šešir je tesko ili skoro nemoguce obuci traperice na to jer onda zaista nisi za nista a kamoli za lov!
 
a vidis ovi prestavljaju lovce
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Zoran - 09. 07. 2007. 16:21:54
naslov citiram: SUVREMENI HRVATSKI LOVNI TURIZAM
i sad gledaj sliku kako smo suvremeni
i ta slika stoji kao reklama za hr.lovni turizam
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Vanja - 09. 07. 2007. 16:58:20
Ja protiv kamuflažne odječe nemam ništa protiv ali protiv gardijske-vojne imam. Mislim da takvoj odječi nije mjesto u lovu.
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Lovac - 09. 07. 2007. 22:27:47
Moramo sve učiniti da takvim pojedincima ukažemo na nepravilnosti i štetu koju čine lovstvu i lovcima u cjelini. Nema to blage veze sa lovstvom kakvo se propagira ovdje na LOVCU i kakavo bi trebalo biti u Hrvatskoj ili bilo gdje drugdje...  d1 Znam da je Hrvatska i svi mi iz EX YU bila /bili pod raznim utjecajima u lovstvu u svojoj povijesti i sadašnjosti.. njemački, austrijski, talijanski , mačarski, američki... ali bez obzira ne te utjecaje i modu koju kao i svugdje diktiraju svejtske robne marke...Tko imalo drži do lovstva i svojih kolega lovaca neče se tako oblačiti i sve nas skupa sramotiti. Dobra Vam kob.. LOVAC d1
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: MAUZ - 10. 07. 2007. 01:28:55
Po meni je odjeca sastavni dio lovca! Ona mora biti prepoznatljiva, uredna, komotna i prilagodjena terenu, lovu i godisnjem dobu! Ako lov dozvoljava, markeri su obavezni (fazan i ostale ptice, zec, pogoni... Vabljene i patke - KAMUFLAZA  z1 )!
Vojne uniforme nikako, ali... Sve EX YU drzave su zagadjene time, a narod nema novca za bolje... pa hajde, bolje neka bude i to ( nego li ovi indijanci gore) ali bez formacijskih i drzavnih obiljezja!
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: MP153 - 10. 07. 2007. 11:30:56
Ova najgornja slika je super!! ;D

Super prikaz mixa hrvatskih lovaca počevši od seoskog momka kojem je puška uvijek "pri ruci", starog koji je udario mješavinu raznih vojnih ostataka, zatim urbanog poslovnog čovjeka uvijek spremnog na akciju sa svojim poluautomatom, nadobudni mladič koji se fura na  rambo stil i ovaj krajnje desno mi se čini kao dosljedan lovac, bar po odječi.

pozdrav 
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: SPYDER - 12. 07. 2007. 11:04:26
Po meni je odjeca sastavni dio lovca! Ona mora biti prepoznatljiva, uredna, komotna i prilagodjena terenu, lovu i godisnjem dobu! Ako lov dozvoljava, markeri su obavezni (fazan i ostale ptice, zec, pogoni... Vabljene i patke - KAMUFLAZA  z1 )!
Vojne uniforme nikako, ali... Sve EX YU drzave su zagadjene time, a narod nema novca za bolje... pa hajde, bolje neka bude i to ( nego li ovi indijanci gore) ali bez formacijskih i drzavnih obiljezja!

Ja se slažem s ovim, financije su sve, ako se hočeš pošteno obuči ( tu podrazumijeva bar 2 hlače, čižme, 2-3 košulje, jakna, šešir) i da bude imalo kvalitetno to je 2500-3000 kn
Ali pomalo može se, ja sam za zelenu odječu
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: MAUZ - 13. 07. 2007. 00:55:04
Pauce, slazem se sa tobom 100 %...
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Nikola - 13. 07. 2007. 07:37:20
Ma može i jeftinije. Ja sam prošle godine kupio hlače za 125 kn na sajmu u Varaždinu. Mrak, odlične. Cijelu godinu u pogon, na štand, kroz kupinu, travu, šumu, rosu, kišu. Malo su izgubile boju, ali za 125 kn nemože bolje.
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: SPYDER - 13. 07. 2007. 10:48:49
Da ali trebaju ti bar dvoje pogotovo ako ideš češče u lov (mislim dan za danom), vijetnamka ti je 500 kn, čižme dasu imalo bolje bar 500 kn džemperi su 150-boga pitaj koliko kuna skupi se toga
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Nikola - 13. 07. 2007. 10:54:58
Daleko od toga da lov i lovstvo nije jeftin hobi ili strast. Odječa je samo mali dio toga.

Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: SPYDER - 13. 07. 2007. 10:58:29
U potpunosti se slažem, ali uvijek se nekako nače novaca ;D
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: fazan - 06. 09. 2007. 10:54:28
Lovca čini osim poštenja,odgovornosti i lovačkog oružja i još jedan znak pripadnosti lovačkoj organizaciji a to je lovačka uniforma sukladna običajima društva prema utjecajima gdje su formirana.
U Republici Hrvatskoj unificirana je svečana odora (pleter), a u samom obavljanju radnih i lovačkih obveza ne bi se smjelo vidjeti traperica i naročito dijelova vojnih odora.
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Jurica - 06. 09. 2007. 11:48:33
pa to je kao u vatrogasaca  :)  bez ljutnje d4
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Zoran - 06. 09. 2007. 13:08:24
pa to je kao u vatrogasaca  :)  bez ljutnje d4

da samo sto oni nemaju pravo posjedovati oruzije kako lovci!
ali ipak nose uniforme!

hocu reci kad vidis taku osobu znas o cemu se radi sta je ona!
a kad vidis danjesneg lovca moras pitati zasto nosi oruzije,
a pogotovo ljudi kojima nije toliko blisko to zanimanje,taj sport,hobi!
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: fazan - 06. 09. 2007. 13:30:49
Što se tiče službene lovačke odore nisam mislio da sva odijela moraju biti istog kroja , več da reveru imaju pleter kao oznaku Države i saveza kojem pripadaju.
Meni se svičaju odijela kojih je krator gosp.Genada , no kako živim u sjeverozapadnom dijelu hrvatske tu prevadlava austrijski kroj.
No to neznači da si neču priuštiti i odijelo takva kroja.
Kao delegat HLS-a čest sam na godišnjim skupštinama i mogu vam reči da iz godine u godinu sve više članova Društva prisustvuje tom dogačanju kako je i dolično pravom lovcu u lovačkoj odori.
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Jurica - 06. 09. 2007. 15:27:35
malo se salim ali ljepo je vidjet covjeka-lovca kome jos to odjelo i dobro stoji. Dobro je malo "nacionalizirati" odjelo pa mozda i u vecoj mjeri da ipak bude drugacije od Germanske tradicije
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Zoran - 06. 09. 2007. 15:52:35
da jure bili bi to ljepo!!!
ali kad tu kod nas i nema skoro vise tradicije!
tj. vecina ne zeli da je to toliko tradicjonalno!
vecini je sesir problem a kamo li neke druge i vece vrijednosti!
dobro sad sto se tice tebe sa lukom neznam kako sa sesirom to je jeste jeli zaista smeta ili ne!
a po meni sto vecina govori da im smeta kad idu na ceku sesir mislim da nije tako!
evo bas sam bio 26.8 u lovu ceko sam srnjaka i doceko sam ga ,
jedini ja od 16 koji sam nosio sesir,
 a sto se tice smetanja nije mi ni malo smeto! cak ga nisam skido dok sam gulio srnjaka!

pa tako da je tesko odrzati tradiciju!
po meni tradicija i odjevanje lovca trebalo bi biti u zakonu postavljeno kako treba lovac izgledati,
i potome ako ne lici na to da nemoze ni stupiti u lov!
ko sto su sad sa tim trakama uveli da ih moras nositi!

Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Nikola - 06. 09. 2007. 15:58:10
Citat:
ko sto su sad sa tim trakama uveli da ih moras nositi!



Šta fali trakicamač uvedene su zbog najviše sigurnosti i vidljivosti u lovu.....
Ti bi radije izgubio glavu nego držao tradiciju....
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Zoran - 06. 09. 2007. 16:03:53
Citat:
ko sto su sad sa tim trakama uveli da ih moras nositi!



Šta fali trakicamač uvedene su zbog najviše sigurnosti i vidljivosti u lovu.....
Ti bi radije izgubio glavu nego držao tradiciju....

ja nosim sve i traku i prsluk i lampas sto se toga tice!!!
pogresno si me razumijo
mislio sam da se postuje kako treba lovac izgledati kako sto sad se postuje i to sa trakama tj.zato sto sto je u zakonu!
na to sam mislio!!  ččč a ne da su trakice glupost ja trakicu uvjek skoro nosim!!! sto se toga tice i prije zakona sam ih nosio!!!
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Nikola - 06. 09. 2007. 16:20:33
Ah čovječe, mi na forumu nečitamo misli, samo ono što je napisano...
Pogrešno sam skužio...

NHF
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: fazan - 07. 09. 2007. 09:03:12
Lovačka obleka mora biti sukladna prilici kojom sa lovac bavi.A to po meni znači da su trakice i reflektirajuči prsluci sastavni dio lovnih aktivnosti , a šeširu i odjelu je mjesto na skupštinama i nažalost na pogrebima kolega.
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Zoran - 07. 09. 2007. 10:59:40
pa kako bi trebo biti lovac po vama odjeven
kad ide u lovč
, ne mislim sad na reflekt...prsluke i trakice!!!

Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: fazan - 07. 09. 2007. 12:24:25
Dolično!
Time mislim prvenstveno sukladno godišnjem dobu , a ne kako sam znao vidjeti ,crne čizme s tragovima krvi iz protekle sezone,traperice i crvena vesta .
Svjestan sam vremena u kojem živimo i mogučnostima mladih ljudi ,ali ima uistinu kvalitetne robe po pristojnim cijenama .
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: dean - 07. 09. 2007. 12:58:53
Ja dosta često nosim baš crvenu vestu ili bar kapu, ali iz drugih razloga. Kako će te netko prepoznat i zapamtit ako smo svi isti. Naravno da je sve drugo na meni primjereno. Ali po meni ne treba robovati zelenoj boji. Smeča i krem su prihvatljive.
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: fazan - 07. 09. 2007. 13:25:08
Ja dosta često nosim baš crvenu vestu ili bar kapu, ali iz drugih razloga. Kako će te netko prepoznat i zapamtit ako smo svi isti. Naravno da je sve drugo na meni primjereno. Ali po meni ne treba robovati zelenoj boji. Smeča i krem su prihvatljive.
Slažem se s tobom da smeča i kaki boja idu u skladu s lovačkom oblekom!
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: MAUZ - 09. 09. 2007. 00:09:25
Sada bih ja pitao, sta znaci lovacki stilč Koliko on moze biti ujednacenč Vabite li i cekate lisice ili patke u istoj odjeci u kojoj lovite prepeliceč Pirsujete li ili ste na standu u istoj odjeci u kojoj idete u pogonč
To je sustinač Svaka uniforma / odora za posebne prilike!!!
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: medicus - 09. 09. 2007. 00:23:23
Ja dosta često nosim baš crvenu vestu ili bar kapu, ali iz drugih razloga. Kako će te netko prepoznat i zapamtit ako smo svi isti. Naravno da je sve drugo na meni primjereno. Ali po meni ne treba robovati zelenoj boji. Smeča i krem su prihvatljive.

potpis deane,ne samo da je smedja prihvatljiva vec je zajedno sa zelenom u svim njihovim nijansama tradicionalna lovacka  boja radnih i svecanih lovackih odora
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: shaga - 13. 09. 2007. 16:31:29
U potpunosti se slazem sa vama,ali po meni ipak mora da pistoji sto bi rekli RADNA I PARADNA odjeca.
E sad prvo da vam opisem kakvi su kod nas tereni, kada izadjes iz sume i dodjes doma obicno me pitaju "JELI TE TO KO TUKA SIBOM TAMO".
Znaci kada bi se pojavio u lovu kao covijek sa slike (skinuo sam je sa sajta FRANKONIJE) koji na sebi ima 500 eura poslali bi me znate vec gdje.......
Zato mislim da treba imati i radnu odjecu (naravno ne farmerke i nesto ko da si u grad posao) ali uniforme bez obiljezija zasto ne!č
I veliki sam zagovornik da se donese ZAKON u CG da svski lovac mora da nosi Narandzaste trakice ili cak prsluke.
Nego da zavrsim ,ne podrzavam ni one GERILCE sa prve slike na ovoj forumskoj temi, ali ne podrzavam ni one da se kao GLUMAC moras obuci kada ides u lov
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Andrija - 13. 09. 2007. 17:29:34
Mislim da je lovački stil sam po sebi mješavina ukusa pojedinca i tradicionalnog lovačkog!!! :-[ Lov je sam po sebi velika fizička aktivnost, te se lovac prije svega u odječi mora osječati ugodno i komotno cijeli dan! Ne smatram da svi sad moramo nositi umarkiranu odječu kao npr. Aigle,Le Chamaeu,Chevalier, ali vojnoj obleki i EuroSport tenirkama zasigurno nije mjesto u lov, bio on na prepelice ili divlje svinje!  d1
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: shaga - 14. 09. 2007. 08:34:20
Pa dobro , ipak znaci nasli smo se tu negdje, ali ja i dalje ostajem pri onome da vojna uniforma  (bez oznaka) lijepo ukomponovana (da se ne razlikuju sare) moze da posluzi za lov!
A sto se tice Euro Sport trenerki i ostalih PJACASA (roba sa pijace) NO COMENT (daleko bilo)!!!
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: fazan - 14. 09. 2007. 09:11:03
Pa dobro , ipak znaci nasli smo se tu negdje, ali ja i dalje ostajem pri onome da vojna uniforma  (bez oznaka) lijepo ukomponovana (da se ne razlikuju sare) moze da posluzi za lov!
A sto se tice Euro Sport trenerki i ostalih PJACASA (roba sa pijace) NO COMENT (daleko bilo)!!!
Vojnoj odori je mjesto gdje i ime govori!!!
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Huntercro - 15. 09. 2007. 16:42:51
znači koliko sam skužio radi se o maskirnoj odori. za mene ona čisto jednobojna prolazi, maskirna več je malo upitna
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Lazar - 15. 09. 2007. 17:15:47
znači koliko sam skužio radi se o maskirnoj odori. za mene ona čisto jednobojna prolazi, maskirna več je malo upitna
i ja koristim stare njemacke jednoboje odlican kvalitet i udobne ali
maskirna vojna je stvarno upitna za lov.
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Lazar - 15. 09. 2007. 17:23:20
mislim da stil nije samo odora vec i oruzije.
prosle godine sam bio u jednom lovu na svinje
gdje je jedan dosao u vojnoj maskiranoj a oko
vrata okacio m16  :D :D :D ljudi ga gledali
kao da je vanzemaljac ;D ;D ;D
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: SrndaćVlašić - 15. 09. 2007. 20:10:06
ja se ježim od maskirnih uniformi u lovu.Mislim da to nikako nije OK.Ipak treba voditi računa o tome kako izgledamo. Evo i jedan pozitivan primjer: nedavno mi radni kolega priča kako mu je čerka nedeljom dok je bila vani vidjela krasnog starijeg gospodina,odjevenog u zelene hlače i jaknu, sa urednim brkovima i šeširom. Vodio je psa na uzici. bila je oduševljena prizorom. Komentirala je da nije ni znala da kod nas ima takvih ljudi. Mislila je da je neki Austrijanac. Ja sam iz priče prepoznao kolegu iz lova, stari lovac Mirko, preko 70 godina ima i ne pada mu na pamet da iziče svakako odjeven ni kad šeta kera.
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Andrija - 15. 09. 2007. 21:41:51
Vojna i lovačka maskirna odječa su dvije različite stvari! Lovačka maskirna kao npr. od američke firme Mossy Oak ne predstavlja vojnu niti u koje slučaju, jer print na toj i sličnoj odječi imaju uzorke drveča,lišča i trstine! Tako da mislim da te dvije stvari bi u startu trebalo razlučiti!
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: SrndaćVlašić - 16. 09. 2007. 10:03:22
naravno,ja sam mislio na maskirne uniforme-vojne
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: shaga - 16. 09. 2007. 15:43:49
Dobro dobro a eto ja imam i jeanobojni svijetlo zeleni pilotski kombinezon (dobro placen i bez oznaka) idealan za lov u nasem jako gustisom zaraslom lovistu.Isto je vojni, a ne moze mi niko reci da vijetnamka nije dio ameriske vojne uniforme......
Prema tome ne moze me niko ubijediti da vojnoj odjeci nema mjesta u lovu!!!
P.S. jos jednom kazem fino i skladno bez nekoh egzibicija kao sto izvode GERILCI sa prve slike
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: ikova371 - 16. 09. 2007. 15:53:04
Dobro dobro a eto ja imam i jeanobojni svijetlo zeleni pilotski kombinezon (dobro placen i bez oznaka) idealan za lov u nasem jako gustisom zaraslom lovistu.Isto je vojni, a ne moze mi niko reci da vijetnamka nije dio ameriske vojne uniforme......
Prema tome ne moze me niko ubijediti da vojnoj odjeci nema mjesta u lovu!!!
P.S. jos jednom kazem fino i skladno bez nekoh egzibicija kao sto izvode GERILCI sa prve slike
imam ga i ja,dobar mi je za čeku zimi
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: magwin - 11. 01. 2008. 19:36:47
Slažem se da vojnička uniforma ne spada u lovačku odječu, ali ne možemo u lovu svi biti identično odjeveni baš kao u vojsci.

Ja imam šešir-kožni, šmeči ručni rad,malo nalikuje na kaubojski-dali je taj šešir prihvatljiv za lovč
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Expresica - 11. 01. 2008. 20:42:45
Ako ides u lov sa kratkim oruzjem onda je OK.
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: almir - 22. 10. 2008. 20:48:34
Na pragu sam da kupim nesto u germanskom stilu pa bi volio da mi netko BRZO nabaci koju sliku sa sako-om u tradicionalnom hr stilu
                                             HVALA
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Zoran - 22. 10. 2008. 21:18:06
Na pragu sam da kupim nesto u germanskom stilu pa bi volio da mi netko BRZO nabaci koju sliku sa sako-om u tradicionalnom hr stilu
                                             HVALA

http://forum.lovac.info/index.php?topic=2165.0
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: almir - 22. 10. 2008. 21:48:56
Na pragu sam da kupim nesto u germanskom stilu pa bi volio da mi netko BRZO nabaci koju sliku sa sako-om u tradicionalnom hr stilu
                                             HVALA

http://forum.lovac.info/index.php?topic=2165.0
fala zoki, jos cu pricekat neko vrijeme ako mi nitko ne pomogne morat cu kupit sako švabskog stila
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Zoran - 22. 10. 2008. 21:58:11
Na pragu sam da kupim nesto u germanskom stilu pa bi volio da mi netko BRZO nabaci koju sliku sa sako-om u tradicionalnom hr stilu
                                             HVALA

http://forum.lovac.info/index.php?topic=2165.0
fala zoki, jos cu pricekat neko vrijeme ako mi nitko ne pomogne morat cu kupit sako švabskog stila

allo pa ovaj sta ti je na slikama je iz njemacke! i tamo tako lovi!
sta ti sad nije jasno?
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: almir - 22. 10. 2008. 22:04:12
pa hocu hr stil neke pletere i tak  paci
il pletere dobim od ive i  paci kad napravim nekaj gut ččč
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Zoran - 22. 10. 2008. 22:06:11
pa hocu hr stil neke pletere i tak  paci
il pletere dobim od ive i  paci kad napravim nekaj gut ččč

vako nesto http://www.hls.com.hr/katalog_proizvoda.aspx?param_id=2
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: almir - 22. 10. 2008. 22:12:19
znal sam da znas  d4
ja bi nekaj ovak al mi nije jasno po cemu je ovaj hr stil
mozda je na ledima veliki grb HLS  ref
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Zoran - 22. 10. 2008. 22:34:31
pa vecina njih ima Hrvatski pleterac oko kragne! pa je HR.stil! mislim da i taj kozni to ima!
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: almir - 22. 10. 2008. 22:37:29
bas smo kreativan narod
 ref rol ref
kupujmo hrvatsko
zorane hvala  laz
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: almir - 22. 10. 2008. 22:44:07
ko  fre dečeca ti si maneken i pol  d4
čim skupim lovu kupujem škrlak da budem ko ovaj tip naslonjen na reno
i onda idemo v lov  pic
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: zhrvoje - 27. 10. 2008. 15:10:35
Meni se sviđa drugi odozgora, morat cu kupiti za zimski lov dočekom, nema bolje stvari ;D!
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Zoran - 20. 11. 2008. 19:14:52
gaje je taj drugu lovac ja vidim samo jednoga  rol rol rol rol
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: draganco - 20. 11. 2008. 20:03:01
A trbuh sve veci posle 40-esete dr.i.
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Harry P. - 20. 11. 2008. 20:09:03
Da sam divljač "umro bih od sramote" da me odstrijeli ovaj u reflektirajućem prsluku.  teaa
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: zhrvoje - 20. 11. 2008. 20:31:29
Kao što Zoran kaže, na slici je samo jedan lovac...
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: zhrvoje - 20. 11. 2008. 20:44:30
Za takve ljude ima samo jedno riješenje, a to je kad se pojavi takav u lovu, odstraniti ga iz lova i tako svaki put dok se ne opameti... Mislim da bi se tako brzo počeo oblačiti kako spada d4..
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: KOBI - 20. 11. 2008. 20:52:30
Za takve ljude ima samo jedno riješenje, a to je kad se pojavi takav u lovu, odstraniti ga iz lova i tako svaki put dok se ne opameti... Mislim da bi se tako brzo počeo oblačiti kako spada d4..

 d4 takvima bi ja zabranio da pridju lovistu jer nas sve sramote a i vidi se po njemu da je  :pferd: od lovca.
hebote da ne moze uzet hlace lovacke...  dois :tommy: pljus
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: almir - 21. 11. 2008. 08:27:42
Crne čizme just,traperice just i maskirni prsluk  just...... uf uf

Dva lovca,a tako različita...

pored drugog je čak i trava zelenija  hao

ja bi mu reko čelom nazad i napred marš
 
čini mi se da sam pročitao da se u crnim čizmama neide u lov
JBG ja volim cjepidlačit

a ovi sto govore da nemaju para nabijem ih na k..
vojničke hlače i jakna zelene boje 200kn i čizme gumene zelene 50 kn
ako netko nemoze izdvojit 250 kn onda k vragu
ljudi pa to su 3 runde i 2 kutije 160 i imaš to cijelu sezonu

Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: zvedris - 21. 11. 2008. 15:21:55
Crne čizme just,traperice just i maskirni prsluk  just...... uf uf

Dva lovca,a tako različita...

pa neznam sad da su pravi lovci samo oni koji se odijevaju PO LOVAČKI...

fakat me iznenadilo da se ovakve predrasude donose na ovu temu...

od kad odijelo čini čovjeka ili lovca???
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: zhrvoje - 21. 11. 2008. 17:02:33
Dobrog lovca čini prvenstveno dobro lovačko ponašanje ali i lovačko odijelo. To ne mora biti neka ultra skupa oprema, nemamo svi isto novaca, ali dovoljno je da smo u istoj boji, zelenoj ili smeđoj.
Još dodaš lovački šešir i eto ti pravog lovca!
Ako nešto od ovoga dvoje fali, slika ispravnog i dobrog lovca je narušena...
Možeš imati ultra skupo najmodernije lovačko odijelo i biti najlošiji lovac, ali i ako nosiš traperice i crne čizme, a po ponašanju si pravi lovac, slika o tebi kao lovcu je jako narušena radi odijeće koju nosiš...
Dakle ponašanje, ali i odijelo čini pravoga lovca d4!
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: zvedris - 21. 11. 2008. 17:11:50
zhrvoje,

djelomično se slažem stobom.

tj,hoću reći,nemožeš nekog izvrgavat ruglu zbog toga kaj je obukao.
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Schultz and Larsen - 21. 11. 2008. 17:58:28
Tema je ok, i ozbiljna. Nemojte brisati postove, ako dobijete "paradu" od kolega forumasa. Kad nesto pisete, stojte iza toga. Ovo je debata, i misljenja su razlicita. U suprotnom, mnogi postovi onda nemaju smisla jer su izvadjeni iz konteksta i zauzimaju bez veze temu, kao prazni.
Pozdrav Schultz d1
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Aguila - 21. 11. 2008. 18:03:13
Shultz d4.
 Ako nešto napišem onda stojim iza toga, nema sad bi, sad nebi.
Ovo brisanje govori sve. pic
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: shandi - 21. 11. 2008. 18:09:40
dečki bolje i pobrisati kad su strasti već uzavrele,nego raspravljati na taj način.to ne treba nikome.
Tiho  d4
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Stipe Šibenik - 21. 11. 2008. 18:11:03
shandi d4     hao
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: draganco - 21. 11. 2008. 19:07:41
shandi d4     hao
Ma dosta je i previse tih Uzavrelih situacija.
Svedimo ih na minimum d1.
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: OldHunter - 21. 11. 2008. 20:05:05
Policajac, vatrogasac, vojnik, liječnik, itd. ....... imaju sebi svojstvenu odjeću - uniformu. Tako i mi lovci od davnina imamo svojevrstan način oblačenja - lovačku odjeću (uniformu).

Dobrog lovca čini prvenstveno dobro lovačko ponašanje ali i lovačko odijelo. To ne mora biti neka ultra skupa oprema, nemamo svi isto novaca, ali dovoljno je da smo u istoj boji, zelenoj ili smeđoj.
Još dodaš lovački šešir i eto ti pravog lovca!
Ako nešto od ovoga dvoje fali, slika ispravnog i dobrog lovca je narušena...
Možeš imati ultra skupo najmodernije lovačko odijelo i biti najlošiji lovac, ali i ako nosiš traperice i crne čizme, a po ponašanju si pravi lovac, slika o tebi kao lovcu je jako narušena radi odijeće koju nosiš...
Dakle ponašanje, ali i odijelo čini pravoga lovca d4!

Gore navedeni citat zhrvoje govori sve.  d1
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: PinzHunter - 21. 11. 2008. 20:45:31
i ja se pridruzujem misljenju Oldhunter-a,

imali smo to vec da se smanje cigare a kupi odjeca adekvatna nasem hobiju ili eto zanimanju. Davno su ta vremena prosla kad se ovca morala prodati da se kupi kaput i slicno. Danas robe ima napretek, samo treba volje, jer ko ima za pusku ima i za odjecu. d1
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: KOBI - 21. 11. 2008. 22:35:51
i ja se pridruzujem misljenju Oldhunter-a,

imali smo to vec da se smanje cigare a kupi odjeca adekvatna nasem hobiju ili eto zanimanju. Davno su ta vremena prosla kad se ovca morala prodati da se kupi kaput i slicno. Danas robe ima napretek, samo treba volje, jer ko ima za pusku ima i za odjecu. d1

Zivio govornik  just d4
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Stipe Šibenik - 21. 11. 2008. 22:54:48
Ma vi ste KONZERVATIVNI u najmanju ruku. Vama ne paše ništa, tražite svaku situaciju da iskoristite da možete pljucat po drugima.   Kad se čovjek fino obuče onda je LOVAŠ a kad se loše obuče onda ruši ugled lovaca uf

Smeta vam kako se tko obuka, a ne smetaju vam neke fotke divljači na forumu koje ne da su neetične nego i gadljive za nekog tko nije navikao na to.....


Ajde mi prokomentirajte ovaj moj post molim vas Vi sa tim komentarima.
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: magwin - 21. 11. 2008. 23:03:38
Ma vi ste KONZERVATIVNI u najmanju ruku. Vama ne paše ništa, tražite svaku situaciju da iskoristite da možete pljucat po drugima.   Kad se čovjek fino obuče onda je LOVAŠ a kad se loše obuče onda ruši ugled lovaca uf

Smeta vam kako se tko obuka, a ne smetaju vam neke fotke divljači na forumu koje ne da su neetične nego i gadljive za nekog tko nije navikao na to.....


Ajde mi prokomentirajte ovaj moj post molim vas Vi sa tim komentarima.

ja nisam ništa komentirao ali stvarno mi je glupo vidjeti nekoga u plavim trapericama ili tenisicama.
nepratim modu i nepodnosim prestiž ali svakako bi se trebalo držati barem boje-smeđe ili zelene, kakva god garderoba to bila.......
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: anto - 21. 11. 2008. 23:25:32
Ma vi ste KONZERVATIVNI u najmanju ruku. Vama ne paše ništa, tražite svaku situaciju da iskoristite da možete pljucat po drugima.   Kad se čovjek fino obuče onda je LOVAŠ a kad se loše obuče onda ruši ugled lovaca uf

Smeta vam kako se tko obuka, a ne smetaju vam neke fotke divljači na forumu koje ne da su neetične nego i gadljive za nekog tko nije navikao na to.....


Ajde mi prokomentirajte ovaj moj post molim vas Vi sa tim komentarima.

Stipe Sipe teaa
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: almir - 22. 11. 2008. 00:36:24
sve 5
recimo mene osobno je fascinirala slika u ovoj temi
http://forum.lovac.info/index.php?topic=197.0
 čovjek meni ne izgleda ni kao LovaŠ ni kao ŠalabajzeR
koji ide u lov da popije koju s drustvom pa da mu
brze prođe vrijeme jer mu zena radi nedjeljom
mozda će netko reci da je hercegovac (čarape)
il nema lova bez novog sakoa,
al ruku na srce ja bi bio ponosan da bar jedna moja
slika govori 20% onog sto govori ova
kad je pogledam vidim LOVCA a ne tipa u trapericama
pred birtijom koji čeka autobus s puškom na leđima,
 neznaš jel ide puškaru, na ratište il ga je žena izbacila
iz kuće
Mislim da bi trebali baš tome teziti i po pitanju
stila i po pitanju slikanja divljači
a ne se natezati oko nebitnih stvari tipa kapi krvi
il maskirnog prsluka
JBG ima nas svakakvih
sa automatima i kokotarama,
kapama i šeširima,
sa stilom ili bez
svak svoje zna.
Normalno ove bez stila treba skrenut na pravi put rol
ne vidim ništa loše ako netko stavi sliku šta valja il nevalja
ako i uvrijedi nekog time ide njemu na dušu a ne meni
Zanimljivo da nitko nije stavio sliku svog kolege
pa da komentiramo da je tip-top
nego sama negativa
zar vidimo samo loše il smo tolko loši

Kolko smo lovci vidi se i u ovoj temi, stavi se slika svi od srca komentiramo,
nakon nekog vremena slika se obriše a mi ga i dalje pizdimo i
praznu slamu mlatimo   d13
Baš smo ekipa mad

ako sam nekog uvrijedio
 sor
a ako neče
nek se truje meni je i onako sve jedno

                                                     Dobra kob!
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: Stipe Šibenik - 22. 11. 2008. 01:11:11
Almire svaka čast. Iskreno i dubokoumno i tako zbilja jest.
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: PinzHunter - 22. 11. 2008. 11:41:35
nismo mi spomenuli da se mora kupovati najskuplja lovačka oprema, samo govorimo da treba biti boja u skladu sa prirodom. Da li su hlače na meni od 50 ili 100 kuna/maraka/ eura to nije bitno. bitno je da je pristojna.to nismo mi izmislili.u svakom lovačkom priručniku stoji da lovci trebaju biti skladno obučeni. jer kakav je lovac bez skladne opreme? ko takvog lovca uzima za ozbiljno?

Eto zamisli policajca ili saobracajca na ulici u farmerkama reguliše saobraćaj??? ja  ne bih njegove upute slijedio jer to ne prilici.

znaci nije diskusija o tome koliko oprema kosta nego koje je boje. A boja  ima od maslinasto zelene do deep forest green, pa kome sta pase. d1
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: KOBI - 22. 11. 2008. 12:34:23
Ja ne volim biti radikalan niti ikad procjenjujem kakav je ko lovac,niti me se to tice.Isto tako me se ne tice ko sta i koliko ima i da li moze kupiti opremu ili ne.jer ja osobno nemam nista od toga bio on u sorcu u lovu il bio u najskupljoj lovackoj opremi.Njemu na sramotu.Vise volim da sam bezbjedan i da kolega ma kako bio obucen se ponasa krajnje profesionalno dok drzi oruzje u rukama.

Jednstavno na osobe neprikladno obucene gledam kao na neke seprtlje,one koji ne postuju lovacku tradiciju,kojih nije briga sta ce druge kolege reci,ili pak na one koji love samo iz neke koristi i koji lov smatraju nekom bezveznom stvari i imaju cilj da samo odu u sumu,puknu i okace nesto na cengele.

Lovac koji voli lov,voli prirodu,voli oruzje ce namaketi nesto para da uzme i lovacku odjecu koja je puno jeftinija nego recimo puska i da izgleda kao lovac a ne kao neki ratnik,borac,policajac itd...
Daleko od toga da ni ja sam ne izadjem u loviste u trenerci,sorcu ali to je samo kada idem obici soliste,hraniliste,kaljuziste itd..
Kada je puska u rukama druga je prica,ne ih mogao zamislit sebe u trenerci i s puskom na ledjima,jos ako neko ide sa mnom u lov.....
Naslov: Odg: LOVAčKI STIL
Autor: zvedris - 22. 11. 2008. 12:39:01
 just just just

fino rečeno,a ne u negativnom kontekstu na koji sam ustvari imao primjedbu kod nekih postova ranije.