Forum LOVAC

Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci => Oprema i Odjeća i obuća => Odjeća => Autor teme: evaeva - 01. 12. 2010. 22:49:05

Naslov: Zimske rukavice za lov
Autor: evaeva - 01. 12. 2010. 22:49:05
Zimi kada su temperature ispod nule koliko god se toplo odijenuli rukavice su neizostavan dio lovačke opreme koje su itekako potrebne svakome lovcu. Koliko često zimi nosite rukavice i da li vam one predstavljaju problem kod punjenja - pražnjenja oružja, koje rukavice su se pokazale najboljima i najefikasnijima.
Naslov: Odg: Zimske rukavice za lov
Autor: krilaš - 01. 12. 2010. 23:11:12
Rukavice zimi u lov nosim uvek u koliko ih ne zaboravi kuci kad krenem u lov.
Ko je rukavice izmislio treba mu uruciti Nobelovu nagradu.
Pozdrav Goran
Naslov: Odg: Zimske rukavice za lov
Autor: huntos - 02. 12. 2010. 11:08:09
Ja imam nekoliko pari vunenih, one koje koristim su "domaći rad"  sa mogučnošću micanja dijela na prstima palca i kažiprsta, privikao sam se na njih i ok su
Naslov: Odg: Zimske rukavice za lov
Autor: evaeva - 02. 12. 2010. 11:30:43
Da li je netko probao ronilačke neoprenske rukavice zimi u lovu, kažu da dobro griju i da lovac ima dobar osjet prstima prilikom okidanja.
Naslov: Odg: Zimske rukavice za lov
Autor: Miro - 02. 12. 2010. 11:35:50
Ovo bi moglo biti dobro teaa, ja imam neke vunene sa "odrezanim prstima" i preklopom preko svih prstiju, ali mi puška nekako ne leži u ruci. Prošli lov jedan naš kolega imao je rukavice pa nje mogao ugurati prst između obarača i štitnika, a hebi ga kad ima prste ko čevape hao hao hao zagi
Naslov: Odg: Zimske rukavice za lov
Autor: evaeva - 02. 12. 2010. 11:43:42
Meni se jednom desilo za vrijeme lova na patke da sam zaboravio rukavice a vani bilo -18 (bez komentara), od tada ih nosim i ljeti u ribolov, vragu ne trebalo hao.
 
Naslov: Odg: Zimske rukavice za lov
Autor: VEThunter - 02. 12. 2010. 15:01:47
Imam neoprenske, ali ne ronilačke, nego baš lovačke - imaju mogućnost "svlačenja" palca, kažiprsta i srednjaka. Nemaju baš neki grip (istina, bolje od vunenih), ali po pitanju topline, moram reći da sam puno zadovoljniji vunenim rukavicama. Pogotovo jednim modelom koji ima onako preklopne sve prste, a na dlanu brušenu kožu tako da je ta jedina mana vune na taj način otklonjena.
Neoprenske koristim i ljeti zbog komaraca pošto nisam pobornik repelenata.

Pozdrav  d1
Naslov: Odg: Zimske rukavice za lov
Autor: Nosler - 02. 12. 2010. 16:46:20
Ja koristim obicne kozne rukavice dobro impregnirane sa nivea kremom..ne mogu se pozaliti! d4
Naslov: Odg: Zimske rukavice za lov
Autor: magwin - 02. 12. 2010. 21:23:44

Da li je netko probao ronilačke neoprenske rukavice zimi u lovu, kažu da dobro griju i da lovac ima dobar osjet prstima prilikom okidanja.
[/quote]


koristim slične ronilačke i odlične su.tanke,spretne a "rade".
Naslov: Odg: Zimske rukavice za lov
Autor: Sale Zr - 03. 12. 2010. 12:58:54
Nisu baš idealne, nekako mi je čudan osećaj u njima, oznoji se ruka pa je onda malo hladno, ali je svakako mnogo bolje nego da ih nemam...oslobodim kažiprst i palac i pucam bez problema. A ovo je inače neoprenski model za ribolovce

(http://i35.tinypic.com/2ps271y.jpg)
Naslov: Odg: Zimske rukavice za lov
Autor: skyangel - 03. 12. 2010. 13:07:36
Ja imam takve dvoje doma, svojevremeno sam ih ko neiskusan lovac kupio. To ama baš niš ne valja. Ruke ti se smrznu kad si na čeki, ako hodaš onda ti se tak oznoje da promoče, pa se opet smrzneš kad staneš negdje, a ak se natope s kišom, teške su kilu i pol svaka i opet ti se prsti smrznu. Žali Bože novaca...
Naslov: Odg: Zimske rukavice za lov
Autor: Kokot - 03. 12. 2010. 14:08:56
Ja koristim "Voodoo tactical"
Nisu loše ,ali kad udari gadan minus drži se lovačke kuće i vatre
Naslov: Odg: Zimske rukavice za lov
Autor: Kokot - 03. 12. 2010. 14:13:01
zaboravio sliku
Naslov: Odg: Zimske rukavice za lov
Autor: ex3005shh - 03. 12. 2010. 14:55:03
Da li je netko probao ronilačke neoprenske rukavice zimi u lovu, kažu da dobro griju i da lovac ima dobar osjet prstima prilikom okidanja.
Bježi od neoprena zimi i u rukavicama i u čizmama....to čudo od materijala zimi stvara samo brdo nelagode, a ništa koristi.
Naslov: Odg: Zimske rukavice za lov
Autor: sile - 04. 12. 2010. 10:12:28
dvoslojne vunene i to je to !!
Naslov: Odg: Zimske rukavice za lov
Autor: Zoran - 04. 12. 2010. 10:34:26
ja imam tanke tople rukavice sa rupicom za prstic kazi prstic,
 jesu da su mi tijesne ali tako uzmem si sve broj manji jer naglo hocu da smrsam¨!
Naslov: Odg: Zimske rukavice za lov
Autor: evaeva - 13. 12. 2010. 17:29:24
Vunene su dobre jel dobro griju ali teško je sa njima prepunjavati expresicu ili kombo pušku, ima vunenih sa odvojivim (preklopivim) kažiprstom i palcem, takve su tople i funkcionalne.
Ovakve samo vunene.
Naslov: Odg: Zimske rukavice za lov
Autor: Fratt - 24. 02. 2013. 13:50:18
Tema stara ali aktualna...u petak sam bio na ceki i smrznuli mi se prsti,kupio sam zimske rukavice na ovogodisnjem sajmu Lova u VZ ali flisane,odlicne su dok je vani oko 35 stupnjeva u plusu,ovako ne valjaju nista.
Vidim da lov. ducani imaju u ponudi svega pa tako ima raznoraznih hi-end rukavica renomiranih proizvodjaca ali su meni zapele za oko Pinewood termo rukavice iz Replikarta,ponajvise radi cijene,dali ih netko ima i kakva su mu iskustva s njima?
Zahvaljujem unaprijed...
Naslov: Odg: Zimske rukavice za lov
Autor: salic - 24. 02. 2013. 15:32:35
Najobičnije vunene tanke rukavice sa svim prstima. Koristim nekakve kineske od 12kn i prezadovoljan. Imam i one skupe sa do pola prsti i navlaka za sve prste, nepraktične i glasan čičak...
Naslov: Odg: Zimske rukavice za lov
Autor: PH DBK - 24. 02. 2013. 16:16:43
skijaške, sa štandova, 40 kn...  d4
Naslov: Odg: Zimske rukavice za lov
Autor: Boboo79 - 24. 02. 2013. 18:20:28
ginko hao
Naslov: Odg: Zimske rukavice za lov
Autor: PH DBK - 24. 02. 2013. 21:08:10
belupo  hao