Forum LOVAC

Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci => Oprema i Odjeća i obuća => Autor teme: dalm - 14. 10. 2009. 13:47:50

Naslov: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: dalm - 14. 10. 2009. 13:47:50
A joj što tamo svega ima....Ali, kako do toga?
Ima li netko iskustva-prijedlog-savijet? Kako kupovati? Kako plaćati? Sigurnost?
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: nidjobl - 14. 10. 2009. 14:04:15
Redovito kupujem tamo i zasad, kažem ZASAD, nisam imao loših iskustava a kupio sam 30-tak artikala. Naprotiv.
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: dalm - 14. 10. 2009. 14:10:57
Nidjobl....daj malo podataka, ako može...kakav je sistem? Aukcije, ili? Način plaćanja? Koja država?
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: dalm - 14. 10. 2009. 14:11:38
E da...i kakva je situacija kad dođe ovdje....? Iskustvo s carinom?
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: nidjobl - 14. 10. 2009. 14:18:11
Za početak uzmeš u nekoj od banaka kreditnu ili deviznu debitnu karticu. Ove druge su po meni bolje jer ti se ne može dogoditi da te hakeri ogule, ali ne nude ih sve banke. Ja sam konkretno uzeo Visa elektron u Erste banci. Registriraš se na ebay, na Pay pal i udri. Što se carine tiče roba do 300 kn ne podliježe carini. Znalo mi se dogoditi i da cifra bude koju kunu i preko toga ali prošlo je bez nje. (inače računa se vrijednost robe + poštarina)
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: valdop - 14. 10. 2009. 14:23:15
dalm, najbolje ti je da lovu pošalješ meni, a narudžbu njima, pa kad stigne . . . . .
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: dalm - 14. 10. 2009. 14:28:33
Valdop, ide lova!!! I puno ti hvala  uf A jel moram nešto i naručit, ili je dovoljno da ti pošaljem pare?  :P
NADJOBL, otprilike sam tako i zamišljao sistem, dakle, taj i taj broj predmeta ( šifra ), kontakt direktno s prodavačem, ili s portalom? I je to nekakva aukcija, ili? Vjerojatno ima opcije ''kupi odmah'' za određene cifre?
Usput, zanimaju me neke stvari s njemačkog tržišta, pokušat ću s manjim iznosom, pa ćemo vidit.
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: nidjobl - 14. 10. 2009. 14:41:36
Ebay ti je posrednik između tebe i prodavača. Uglavnom imaš ponuđenu i aukciju i Buy it now opciju. Nikakve šifre ne upisuješ. Jednostavno klikneš na predmet koji kupuješ i dalje samo potvrđuješ kupnju upisivanjem svojih lozinki. Obrati pozornost na shipping (znači dostavljaju li u HR) kod Njemaca. Ja sam dosad kupovao po buy it now principu jer aukcije redovito završavaju skoro istom cijenom.
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: dalm - 14. 10. 2009. 14:45:04
Aha....dakle, nešto kao ona naša aukcija..malo kalkuliranja, i dobiješ dobru cijenu.
Puno ti hvala, ove sam informacije trebao
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: nidjobl - 14. 10. 2009. 14:47:35
Ako štogod zapne samo pitaj. Inače, najjeftiniji i najveći izbor ti je na eby.com
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: calisto13 - 14. 10. 2009. 14:57:28
A joj što tamo svega ima....Ali, kako do toga?
Ima li netko iskustva-prijedlog-savijet? Kako kupovati? Kako plaćati? Sigurnost?

Ja imam super iskustva. Plaćam paypal-om preko amex kartice.

Cijene su predobre (pr. Aigle čizme parcours prestige zajedno s poštarinom u pola cijene koja je u Kettner katalogu !!!)

Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: zhrvoje - 14. 10. 2009. 15:43:10
Na kojoj tocno stranici kupujete (Evropa - USA) i koliko prosjecno dodje postarina? Dal se placa jos nesto kao npr. osiguranje?
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: nidjobl - 14. 10. 2009. 15:55:10
Na USA. Poštarina zavisi o puno stvari i ne može se govoriti o nekoj prosječnoj. Osiguranje plaćaš po želji.
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: zhrvoje - 14. 10. 2009. 16:08:14
Koliko sam ja pratio do sada na e bay.com vecina prodavaca ne salje izvan USA. Jesam li u krivu il se s ljudima moze dogovorit iako su napisali da salju samo u USA?
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: rubi - 14. 10. 2009. 16:10:12
Dosta koristim e-bay i cijene su odlićne ponajviše što neke sitnice u HR nema za kupiti.
Ne znam kako ide za zakonom ako vam netko iz vani šalje paket kao poklon - dar, samo znam da moja optika koju sam naručio je došla  na kućnu adresu bez dodatnih troškova carine i na papiru je pisala pod instrukcija " poklon ".

DALM, pripazi samo na poštarinu, kod nekih artikala koje uzima poštarina ti je skuplja od samoga artikla, tako da koristiš opciju izračuna poštarine do Hr.  
  
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: rubi - 14. 10. 2009. 16:13:54
Koliko sam ja pratio do sada na e bay.com vecina prodavaca ne salje izvan USA. Jesam li u krivu il se s ljudima moze dogovorit iako su napisali da salju samo u USA?

Ako mi se nešto sviđa i želim kupiti a na artiklu je naznaćeno da isporučuju samo u USA, onda pošalješ e-mail dobavljaču i pitam da li bi poslao u Hrvatsku.
Ono što sam gore naveo na pojedinim artiklima je poštarina dosta velika tako da se ne zeznete kao i ja u početku.....   
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: dalm - 14. 10. 2009. 22:16:46
E, baš vam hvala, prave informacije, iz prve ruke. Oči su mi ko u vola dok vrtim te stranice, a opet, načuo sam priče i o lošim iskustvima s takvim kupovinama...Ima detalja na koje treba pazit, ali, uostalom, rizik postoji i s našom poštom-dostavom, i taj rizik treba ukalkulirat u cijelu priču.
Sigurno ste pomogli mnogima s ovim informacijama, svaka čast.
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: jura_ - 14. 10. 2009. 23:27:49
Zanima me do koje cifre bi se isplatilo nabavit teletak prek ebay-a! A i molio bi da ako nije problem da mi neko malo objasni koja je marka bolja i kojeg bi se isplatio uzet a da nije preskup. Recimo dali bi se moglo naći neki kvalitetan a da ukupna cijena ne premaši 500kn.
Hvala
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: Harry P. - 14. 10. 2009. 23:51:35
Na kužim se baš u te uređaje ali si ovdje možeš pogledati nešto. Koliko kužim neki su samo protiv lajanja i automatski se aktiviraju kad pas zalaje a neki imaju i ove daljince pa sa njima možeš "šokirati" psa

Kao što rekoh, ne kužim se

http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=p3907.m38.l1311&_nkw=dog+training+shock+collar&_sacat=See-All-Categories (http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=p3907.m38.l1311&_nkw=dog+training+shock+collar&_sacat=See-All-Categories)
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: calisto13 - 15. 10. 2009. 14:57:05
Koliko sam ja pratio do sada na e bay.com vecina prodavaca ne salje izvan USA. Jesam li u krivu il se s ljudima moze dogovorit iako su napisali da salju samo u USA?

Ako mi se nešto sviđa i želim kupiti a na artiklu je naznaćeno da isporučuju samo u USA, onda pošalješ e-mail dobavljaču i pitam da li bi poslao u Hrvatsku.
Ono što sam gore naveo na pojedinim artiklima je poštarina dosta velika tako da se ne zeznete kao i ja u početku.....   

ja sam naručila čizme od dobavljača iz Britanije. Prvotno nisu imali opciju dostave u Hrvatsku pa sam poslala mail i odmah nakon toga mi je došao odgovor i invoice na paypal. Dobro je napomenuti da napišu da je riječ o poklonu pa su šanse da se izbjegne carina i PDV veće... no čak i kad te ocarine ispadne ponuda skoro pa 50% jeftinija nego u dućanima...

plaćanje preko paypal-a je provjereno sigurno...

pa ko voli nek izvoli  d4
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: nostromo - 29. 10. 2009. 20:12:34
Jel ko kupuje nozeve priko e-bay? Ja san prova i ne daju?!

"Safety policy" bla bla...
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: nazime - 29. 10. 2009. 20:33:34
Jel ko kupuje nozeve priko e-bay? Ja san prova i ne daju?!

"Safety policy" bla bla...

Ja kupio nož još prije 2ipo god. Sjećam se da je stigao 12.03.2007, na dan kad mi se sin rodio. Stigao na vrata. Platio 150kn.
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: nostromo - 29. 10. 2009. 20:40:07
Malo san prosvrlja i cini mi se da ima nacin; dozvoljena je prodaja kuhinjskih nozeva i zato je veliki broj ostrica oznacen kao kuhinjski iako sa tim nema veze.
To se posebno vidi kad se gleda neki dealer koji zna sta radi.

Ali noz koji je ozacen kao lovacki NE MOZE! Mamu im  pesi
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: kalnik - 29. 10. 2009. 21:47:32
Sa čim ima veze i koji je razlog da većina svjetskih trgovaca opremom za lov i prirodu ne želi isporučivati u Hrvatsku? Koliko je to povezivo sa davno spominjanim embargom naoružje i opremu od prije 15-ak godina?
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: likabrinje - 30. 07. 2011. 14:08:25
Jel se isplati naručit noćnu optiku preko e-baya????
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: bullet - 30. 07. 2011. 15:04:46
gledo sam 1 generacija ATN 2.5x 50 ili yukon po 400$  oko 2100 kn, sto je duplo jeftinije nego kod nas
po oglasniku .Šalje se samo u USA ,nisam jos naso nekog ko šalje u HRV i kolika bi bila jos carina i poštarina,trebalo bi to dobro izračunati dali se isplati.
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: likabrinje - 30. 07. 2011. 15:10:03
Ima ima salju i po cijloj Europi ja mislim da se isplati.....
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: bullet - 30. 07. 2011. 15:39:23
ajde molim te pošalji mi link u poruku koje šalju u hrv ili ovdje da malo bacim oko na to.
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: syncm2 - 30. 07. 2011. 15:49:42
ajde molim te pošalji mi link u poruku koje šalju u hrv ili ovdje da malo bacim oko na to.

I nemojte zaboraviti carinu i na sve porez. oko 30 % na cijenu koju platiš vani. Bez carine je dozvoljeno uvesti vrijednost robe do 160 kn, a osobno, znači u autu na graničnom prijelazu do 1000 kn po osobi.     
Bilo bi dobro pitati na carini u Zg kako stoje stvari u vezi optike i koliko su davanja.
Naslov: Odg: E-BAY NARUDŽBE, KUPOVINA
Autor: bullet - 16. 08. 2011. 17:33:47
Da li netko možda zna pojasniti što je to "export licenca" treba uglavnom kod slanja noćne optike iz USA u hrv. Ita licenca se plaća cca $50 USD.