Forum LOVAC

Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci => Oprema i Odjeća i obuća => Oprema za psa => Autor teme: Tihomir - 19. 03. 2018. 14:58:34

Naslov: Zastitni prsluk za psa
Autor: Tihomir - 19. 03. 2018. 14:58:34
Jel koristio tko zastitni prsluk za svoga psa gonica?

www.southerncrosscutgear.com/sc-terrier-vest (http://www.southerncrosscutgear.com/sc-terrier-vest)

Naslov: Odg: Zastitni prsluk za psa
Autor: Tihomir - 19. 03. 2018. 21:20:55
Nego daj da pitam jel bolji 8x57 ili 30-06?

Tu sigurno ima milion odgovora.

Mozda se pokrene tema.

Naslov: Odg: Zastitni prsluk za psa
Autor: Nosler - 19. 03. 2018. 22:41:13
Kod mene je to popularno i stvarno smanjuje ozlijede kod pasa. Nisu baš  jeftine ali su dobre.
Naslov: Odg: Zastitni prsluk za psa
Autor: Gabro - 20. 03. 2018. 07:47:23
Slušaj ovo bi definitivno moglo bit korisno jer dosta pasa strada u lovu na ds pogotovo onih dobrih. Najgore su ozljede kad ga vepar dohvati u "meko", preko trbušne šupljine i ošteti crijeva.Tu bi ovo moglo pomoč. Unatoč tome nisam nikad vidio da kod nas (Dalmacija) itko koristi nešto ovako.
E sad zanima me dali ovo ograničava kretanje pasa odnosno dali ga umara pogotovo prilikom dužeg gonjenja u planisnkim krškim predjelima? Da li zapinje prilikom prolaska kroz gustiš? Za toplijeg vremena dali se pas brže pregrijava tiijekom gonjenja? Odgovor na ova pitanja može samo praksa tako ako ko koristi ili ima neka saznanja neka stavi...
Naslov: Odg: Zastitni prsluk za psa
Autor: leon - 20. 03. 2018. 07:54:45
I ja mislim, da se psi pregrijavaju, pogotovo goniči. Nikad neču koristiti.
Naslov: Odg: Zastitni prsluk za psa
Autor: tyrol - 20. 03. 2018. 07:59:37
Zimi baš i ne....jel bolje da je pregrijan ili rasparan?
Naslov: Odg: Zastitni prsluk za psa
Autor: Tihomir - 20. 03. 2018. 08:29:50
Zimi baš i ne....jel bolje da je pregrijan ili rasparan?

Točno tako, iako mislim da je netko vodio brigu o tom famoznom pregrijavanju kada su se radili ti zaštitni prsluci.
Naslov: Odg: Zastitni prsluk za psa
Autor: Gabro - 20. 03. 2018. 09:39:12
Zimi ne bi trebalo bit problema kad su temperature blizu minusa i ispod, čak bi trebalo i pomoč pogotovu kratkodlakim psima tipa istarac. Ali tamo prvi pogoni kraj 8. i 9. mjesec kad je vruče opasnost od pregrijavanja nije ništa manja nego od vepra, ako nema neka lokva blizu i ako ti nisi blizu teško ga je spasit ... A slušaj da ga možeš koristit samo zimi opet dobro.
Osim šta ga čuva od vepra, ako se koristi hi viz narančasti prsluk postoji još komponenta sigurnosti u lovu po psa od pucanja jer je svakako vidljiviji. Pogotovo crni psi jer ima ovih šta su laki na obaraču  uf
Ako pasu ne smeta u kretanju ne vidim zašto ova stvar ne bi bila korisna
Naslov: Odg: Zastitni prsluk za psa
Autor: Nosler - 20. 03. 2018. 09:46:07
Ovdje se koristi takav prsluk od 1.8. Kada krene lov na svinje. O pregrijavanju nisam čuo jer je svaka šuma puna vode pa na ovim meridijanima nije problem. Zimi je apsolutno korisno!
Naslov: Odg: Zastitni prsluk za psa
Autor: perop - 20. 03. 2018. 09:53:20
 teaa

 Bolje da se pas pregrije nego da strada!
 z10
Naslov: Odg: Zastitni prsluk za psa
Autor: Gabro - 20. 03. 2018. 09:59:26
Pregrijan pas ugiba od toplotnog udara....  Jednostavno je izbječ ovo, znači koristiti u zimskim mjesecima
Naslov: Odg: Zastitni prsluk za psa
Autor: perop - 20. 03. 2018. 10:59:42
Pregrijan pas ugiba od toplotnog udara....  Jednostavno je izbječ ovo, znači koristiti u zimskim mjesecima
teaa
Gabro može se i to dogoditi ali puno više pasa je stradalo od vepra nego od pregrijavanja.
Možda ima kakav lagani ljetnji model zaštitnog prsluka?  medicusuper z2
 z10
Naslov: Odg: Zastitni prsluk za psa
Autor: Tihomir - 20. 03. 2018. 16:29:18
Malo sam gledao te zastitne prsluke svi ih imaju u univerzalnim velicinama. S M L XL 2XL

Jedino je ova,sto sam za sada uspio pronaci, dolje navedena firma napravila zastitni prsluk bas po konstituciji tijela za terijera.

Vjerujem da tako napravljen prsluk po "mjeri" uvelike olaksava psu rad u njemu.
Naslov: Odg: Zastitni prsluk za psa
Autor: Gabro - 20. 03. 2018. 16:59:18
A dobro je zaštićen ovaj terijer na slici...
Naslov: Odg: Zastitni prsluk za psa
Autor: leon - 20. 03. 2018. 20:08:41
Dobar za pse koji se malo kreču i kolju se sa svinjama... ala Dogo argentino.
Naslov: Odg: Zastitni prsluk za psa
Autor: Tihomir - 21. 03. 2018. 22:59:57
Dobar za pse koji se malo kreču i kolju se sa svinjama... ala Dogo argentino.

Dobar je za svakog psa koji lovi DS I o kojem vlasnik vodi brigu!!
Naslov: Odg: Zastitni prsluk za psa
Autor: dabar - 21. 03. 2018. 23:57:05
Mislim da ti prsluci nisu baš za svaki teren pogodni, lako se pas u branjevini zakopča za granu i ta grana ga probode jer je prsluk usmjeri u tijelo psa ili se zakopča baš u trenutku dok izbjegava napad svinje i mislim da pas u tome nema komociju kretanja u lovu.
Naslov: Odg: Zastitni prsluk za psa
Autor: leon - 22. 03. 2018. 07:32:14
Dabar, baš je tako.
Moja istrijanka i ovih dana po jakoj buri  duboko diše, i još da ji stavim prsluk  uf.
Naslov: Odg: Zastitni prsluk za psa
Autor: Jakov Zunic - 22. 03. 2018. 11:05:22
 Ovo već lagano prerasta u SF. Vepar će mu postaviti zasjedu sa naoštrenim kopljima i tako ga srediti :pferd: Naravno da je prsluk prvenstveno radi psa i njegove sigurnosti, a ne da ga umara i dovodi do granica izdržljivosti. Ovakvi komentari nesuvisli su za očekivat ipak smo tu di jesmo tako da nema mjesta čuđenju. Čovijek koji voli lov voli i svog psa ( bar bi trebao ) koji mu omogućava da još više uživa u čarima lova. Prema tome treba probat pa vidit, vrijeme da se pas navikne na prsluk i takve sitnice. Bez brige kompenzirat će on "teret" prsluka sam. Tako da apsolutno da za prsluk i zaštitu , makar iz kućne radinosti. Za početak stavit mu tange, pa pomalo do prsluka  zim Samo trening,što više po lovištu,gateru i sve je riješeno 8)
Naslov: Odg: Zastitni prsluk za psa
Autor: GPK - 22. 03. 2018. 13:42:25
Mislim da je zastitni prsluk za pse jako pametn i koriatan zastitni detal svog lovnog pomagaća.
Po principu bolje sprečiti nego lečiti.
Naslov: Odg: Zastitni prsluk za psa
Autor: Malivaganac - 22. 03. 2018. 13:57:11
Dabar, baš je tako.
Moja istrijanka i ovih dana po jakoj buri  duboko diše, i još da ji stavim prsluk  uf.
Mjenjaj psa!!!!!!!
Naslov: Odg: Zastitni prsluk za psa
Autor: dabar - 25. 03. 2018. 15:27:54
Svi oni koji mislite suprotno stavite na sebe pancirku pa jurišajte u prigonu da vidite svoju izdržljivost, ako sam protiv toga ne znači da nevolim životinje, sa svojim psom sam pronašao novo zadovoljstvo u lovu i loviti sa psom je nešto sasvim drugačije nego loviti bez psa. Svog psa poznajem i nebi mu nikad stavio prsluk tobože da ga zaštitim od nečega, tko nije psa vodio u svinjska lovišta nezna o kakvim se naporima radi još mu stavit nešto što ga usporava i umara, ako mu je suđeno stradat to če se dogodit i bez prsluka i sa prslukom  zagi
Naslov: Odg: Zastitni prsluk za psa
Autor: leon - 25. 03. 2018. 15:43:13
Dabar  zagi d1.
Naslov: Odg: Zastitni prsluk za psa
Autor: Tihomir - 28. 03. 2018. 20:00:53
Bar mu nije vruce
Naslov: Odg: Zastitni prsluk za psa
Autor: milohnic1983 - 31. 03. 2018. 17:56:20
https://www.youtube.com/watch?v=pKnmTI-W4GM (https://www.youtube.com/watch?v=pKnmTI-W4GM)
Naslov: Odg: Zastitni prsluk za psa
Autor: Jakov Zunic - 03. 04. 2018. 08:49:00
Gospon Dabar pišete gluposti uspoređujući kondiciju pasa i ljudi. Totalne nebuloze, ako mu je suđeno suđeno mu je,.,. To puno govori. Jeste čuli možda za onu bolje spriječiti nego lječiti?
Naslov: Odg: Zastitni prsluk za psa
Autor: leon - 03. 04. 2018. 11:10:29
Pravi istarski gonič  happi.