Forum LOVAC

Optike i nosači => Optike => Autor teme: Bodul - 04. 02. 2008. 14:10:26

Naslov: Burris optika
Autor: Bodul - 04. 02. 2008. 14:10:26
Ima li netko osobnih iskustava sa optikom Burris Euro Diamond 1-4X24.
Dali je netko vidio gdje se u HR može kupiti ova optika.
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: skyangel - 04. 02. 2008. 14:21:25
Rusan prodaje Burrisove proizvode kolko sam čuo, probaj tamo nazvati...
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: medo - 04. 02. 2008. 14:30:36
Ima li netko osobnih iskustava sa optikom Burris Euro Diamond 1-4X24.
Dali je netko vidio gdje se u HR može kupiti ova optika.
Ne znam tko je prodaje u RH ali radi se o jako kvalitetnoj optici. d4
Ja sam s uzitkom koristio Burris optike
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: skyangel - 04. 02. 2008. 14:46:25
kaj nije istina medo da i Burrisa ima u 2 varijante, ona za zapadno tržište i ona za istočno, balkansko, primitivno, kak već da nazovemo?
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: medo - 04. 02. 2008. 20:02:37
kaj nije istina medo da i Burrisa ima u 2 varijante, ona za zapadno tržište i ona za istočno, balkansko, primitivno, kak već da nazovemo?
Po onome sto znam ne bi smijelo biti jer Burris radi iskljucivo SAD ali postojale su kopije pod istim imenom i losije kvalitete.To je ocito bilo nesto jako mutno ali na trzistu danas laznjaka ima koliko hoces >:(
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: kalnik - 13. 04. 2009. 01:05:10
Ima li netko osobnih iskustava sa optikom Burris Euro Diamond 1-4X24.
Dali je netko vidio gdje se u HR može kupiti ova optika.
Prema oglasu u posljednjem broju LV, firma INDUCHEM d.o.o.iz Zagreba u prodajnom programu nudi optike BURRIS. Tel: 01/ 4660 440. Mene isto zanima 1-4x24.
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: Lazar - 13. 04. 2009. 07:34:09
burris nije losa optika, ako ga dobijes po cijenam kakve su u usa slobodno uzmi neces se pokajat mada su u evropi cijene daleko vece i tu dobijes za 100€ vise i meoptu Meostar R1 1 - 4 x 22 RD koja je daleko,daleko bolja , cak mislim da meopta sa ovom optikom slobodno moze da konkurise sa ona 4 velika imena
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: kalnik - 13. 04. 2009. 10:17:20
Čitam kak hvališ Meoptu. Fakat jest dobra optika, za te novce, ali baš ovu koju spominješ sam jednnom prije godinu dana , držao u ruci u Lovcu u Teslinoj. I razočarao se. Rubovi vidnog polja se u ciljanju nepopravljivo deformiraju, tako da sam inatoč zaista dobroj cijeni definitivno odustao oc Meopte u 1-4x22 povečanju.A druga priča je sa Kahlesom CSX 1,1-4x24 sa C-DOT končanicom. I druge pare ;D Isprike za offtopic
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: Lazar - 13. 04. 2009. 10:31:05
onda si 100% drzo u rukama neku sa fabrickom greskom
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: kalnik - 13. 04. 2009. 10:59:36
I to što kažeš. Prodali bi nam i vraga, samo da se riješe, ako je sa greškom. A za Meoptu sam čuo, pogotovo za optike sa većim povečanjima, da vrijede novaca.
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: Lazar - 13. 04. 2009. 11:16:58
u kupovinu sam bio kreno sa parama u dzepu za s&b a vratio se kuci sa meoptom to je bilo prvi put kod mene da je preovlado razum  hao i vjeruj mi nikakve razlike ja nisam vidio nit sam se do sad pokajo ,za pogonski lov je super veliko vidno polje ,cista slika crvena tacka radi ko sat
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: kalnik - 13. 04. 2009. 14:06:32
Pogledati ću ovih dana i Burris i Meoptu( ponovno), pa možda i odlučim o jednoj od ove dvije.
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: kalnik - 17. 04. 2009. 23:24:40
Pogledati ću ovih dana i Burris i Meoptu( ponovno), pa možda i odlučim o jednoj od ove dvije.
Zvao u INDUCHEM.Burris 1-4x24 sa crvenom točkom 5400kn za gotovinu.
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: dalm - 17. 04. 2009. 23:56:27
Imaš u oglasniku ako sam dobro vidio, netko prodaje za 3.000 kn
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: 357 - 06. 03. 2013. 12:41:56
Da li neko posjeduje optički nišan Burri Fullfield II 3-9x40,na kom kalibru, kakva su iskustva?
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: 357 - 06. 03. 2013. 12:45:19
Da li neko posjeduje optički nišan Burri Fullfield II 3-9x40,na kom kalibru, kakva su iskustva?
Zaboravih napisat, koristio bi je na karabinu u kalibru 8x57.
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: Bodul - 02. 07. 2013. 10:05:35
Da malo osvježim temu.
Dali je ovo trenutno best buy optika na EU tržištu u svojoj klasi.
Burris Four X 3-12x50 sa crvenim točkom u Eu se dade nabaviti za ca. 3900 - 4000 kn (oko 500 E).
Lovio sam sa Burris Eurodiamond 1-4x24 i bio sam ugodno iznenađen kvalitetom slike u bilo kojim uvjetima i od 3 širokokutne optike kojima sam lovio (Kaps, Kahles i Burris) ova je slikom bila na vrhu.
Njome sam bez problema mogao loviti u sumrak do samog mraka što je rijetkost za širokokutne optike.
Mana ovih optika je bila što baterija nije mogla izdržati više od 20-tak dana jer je bila digitalna i okular se vrtio zajedno sa prstenom varijable što mi nije ulijevalo povjerenje u dugotrajnost ovakvog sistema.
Ovi su nedostaci kolkiko vidim u seriji Four X otklonjeni pa je uključivanje crvene točke sada ponovno sa mehaničkim prekodačem na klikove i okular je fiksni te se prsten varijable vrti sada sam kao i na drugim optikama.
Ako u ovoj optici nemaju umiješano previše prste kinezi mogla bi biti veoma dobra za ovu cijenu.
Ako netko lovi sa ovim modelom Burrisa neka napiše svoja zapažanja.
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: zhrvoje - 02. 07. 2013. 10:34:24
Ima je moj kolega, jako je zadovoljan s njom, ja je usporedjivao sa mojom Meoptom (artemis 2100 3-12x50) i ne vidim neke razlike, osim sto Meopta ima koncanicu u prvom a Burris u drugom fokalnom planu. U svakom slucaju preporuka.
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: VEThunter - 25. 07. 2014. 13:21:05
E sad... Meopta R1 1,5-6x42 sa illuminacijom 7200 kn, Burris FourX 1,5-6x42 sa illuminacijom 3500 kn!
Razlika u cijeni? Nekome dobar lov, nekom registracija auta, nekom tri rate kredita, upisnina u L.D. itd...
Dakle pitanje - da li je meopta toliko (duplo) bolja da se isplati tu razliku preusmjeriti na optiku, a ne na navedeno?

 d1
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: drazenx - 25. 07. 2014. 14:18:36
Imam Buriss oko 5 godina i nikada nikakva pomaka od točke upucavanja, dok sam vidio neke Meopte koje su se "razmrdale" i otišle u Etran na popravak,definitivno Meopta ne vrijedi duplo više  zagi
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: evaeva - 25. 07. 2014. 15:19:53
Ima i onih lovaca koji žele imati "samo ime" na optici pa koliko to koštalo.........
Za petstotinjak Eura može se kupiti optika koja služi čitavi lovački staž, naravno uz pažljivo rukovanje i održavanje.
I Meopta je očigledno počela naplaćivati svoje " ime".
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: darko.mitrović - 20. 12. 2014. 18:07:32
Ja sam do sada posedovao dva modela Burris optika i to najpre Euro diamond 1,5-6x40 koji je bio zaista odličan. Koristio sam ga oko godinu dana intenzivno i sve je bilo o.k. Kada je izašao model Six X 2-12x40 pomislio sam da je to pun pogodak što se univerzalnosti i primene tiče pa sam potrčao i prodao Euro diamond da bi kupio ovaj novi. Tako sam i uradio, međutim kada mi je Six X stigao na aerodrom, nakon prvog pogleda razočarewe je bilo ogromno. Naime, optika je bila čist promašaj u mnogo segmenata, jako malo vidno polje, "mala" slika, tunelski efekat, a sa druge strane teška i glomazna optika. Prsten guma za menjanje uvećanja se odlepila nakon samo mesec dana, sve u svemu nije vredela ni pola od onih 800 USD koliko je tada tamo plaćena. Međutim, prijatelj ima Fulfield 2 i mogu reći samo reči hvale za taj model, kao i za prethodni Euro diamond, mada je i meni malo smetalo što se ceo okular okretao prilikom menjanja uvećanja. Kada se pojavio Four X odmah sam potrčao da ga kupim, ali sam odustao jer mi se nije svideo tunelski efekat na malim uvećanjima, koji istina nestaje kako se povećava zoom ka gornjoj granici. Ipak, mislim da je Four X poboljšana verzija Euro diamond-a i kome ovaj prethodno navedeni detalj ne smeta, smatram da je izuzetno pristojna optika za male pare i da vredi svaki euro. Ja sam se sada zaustavio na Leupold-u VX2 i mislim da je Amer broj jedan što se tiče srednjeg i nižeg cenovnog ranga.
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: sus scrofa - 20. 12. 2014. 19:28:29
Darko ja ti imam Four X-a na svom karabinu 30-06 nekih tri godine. I prezadovoljan sam sa istim. Uvećanje je od 3-12x56 sa crvenom točkicom koja je pristojne veličine te ne zaklanja divljač. Efekt tunela ja na svojoj optici nisam stvarno zamjetio. Vidljivost tijekom sumraka i svitanja je odlična a u periodu kada je polu mjesec sasvim se pristojno vidi, nema potrebe u navedenim uvjetima za farom. Kad je pun mjesec to i ne trebam ni govoriti. Sve u svemu za te novce dosta se toga dobiva.  zagi
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: darko.mitrović - 20. 12. 2014. 19:36:05
Ja moram da se ogradim jer sam detaljno gledao samo model 1,5-6x42, ostale nisam imao priliku da vidim. Drago mi je da taj tvoj model nema taj efekat, a nadam se da ga nema ni  model 1-4x24  zagi...
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: JANEZ L - 20. 12. 2014. 21:24:15
Lp!

Baš sam u nabavi ove optike. Došao red i na "Ferlach" kombinirku 7x65R/16. Svu tu optiku pregledao, raspitao se i na kraju je pala odluka kaj tražim i kaj mi treba. Vrlo bi volio jedno povoljnu ali svaka pala na testu... sor Treba mi neka koja se od rosi u tren oka i kod minus 10 i više, treba mi optika koja ima kristalnu sliku, treba mi optika kroz koju vidim pucati i u naj "hebenijim" uslovima, treba mi optika koja ima vrlo finu crvenu tačku i končanicu u drugom fokalnom planu... Još ću prištediti koji evro i idem u nabavu... d1

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: Laufer 223 - 20. 12. 2014. 21:32:34
Janez pa na Ferlach valjda Zeiss?
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: Schultz and Larsen - 20. 12. 2014. 21:33:55
Kad kupujes kvalitet jednom places
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: JANEZ L - 21. 12. 2014. 11:22:49
Lp!

Janez pa na Ferlach valjda Zeiss?

Pa nego. Koju bi drugu uzeu. Pala odluka za Victory HT 2,5- 10x50... samo da još skupim po koji eurič... zagi

Lovski zdravo
Janez L
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: dreger - 29. 05. 2015. 15:16:38
Sta mislite o ovom Burisu,jel ga ima neko kakvi su utisci?Ovi iz prodavnice kazu da je zemlja porekla i uvoza USA.al sam ja negde procitao da se sklapa na Filipinima dali znate nesto o tome.Inace cena mu je oko 350evra.

Burris 3-9x40, 100% Premium metalne komponente
Vodootporan, otporan na udarce
Minimalno uvećanje: 3
Maksimalno uvećanje: 9
Vidno polje (m na 100 m): 11m-3x/4.3m-9x         
Izlazna pupila: 13.3mm-3x/ 4.3mm-9x
Udaljenost oka od sočiva: 79-97mm
Dužina: 333 mm.
Težina : 482 g
Proizvodjač: Burris
Garancija: 10 god.
Crvena osvetljujuca tacka.
(http://www.dodaj.rs/f/3d/T4/3baZA922/snajperburris39x40fullfi.jpg)
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: leon - 29. 05. 2015. 16:35:46
Za ovu cjenu, mislim, da češ težko upotrebljavati crv. točku ponoči.
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: Lazar - 29. 05. 2015. 19:53:11
optika je sasvim ok ali ko sve optike iz tog cjenovnog ranga za lov nocu neupotrebljuve ali sve se moze , znam lovce koji su odstrijelili poprilicno ds  i sa losijim optikama ...
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: deeejan - 29. 05. 2015. 21:23:36
Za ovu cjenu, mislim, da češ težko upotrebljavati crv. točku ponoči.
Zasto, kolega? zagi
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: leon - 30. 05. 2015. 02:12:09
Prejaka točka, smeta, ne vidiš divljač.
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: perop - 30. 05. 2015. 03:22:45
Lp!

Baš sam u nabavi ove optike. Došao red i na "Ferlach" kombinirku 7x65R/16. Svu tu optiku pregledao, raspitao se i na kraju je pala odluka kaj tražim i kaj mi treba. Vrlo bi volio jedno povoljnu ali svaka pala na testu... sor Treba mi neka koja se od rosi u tren oka i kod minus 10 i više, treba mi optika koja ima kristalnu sliku, treba mi optika kroz koju vidim pucati i u naj "hebenijim" uslovima, treba mi optika koja ima vrlo finu crvenu tačku i končanicu u drugom fokalnom planu... Još ću prištediti koji evro i idem u nabavu... d1

Lovski zdravo
Janez


 d1
Smatram da je od visoke srednje klase optike Bushnell s RainGuard HD zaštitom dobar odabir, od elite Zeiss s Lotu tec zaštitom.
 
https://www.youtube.com/watch?v=lbEwzYWRMtw (https://www.youtube.com/watch?v=lbEwzYWRMtw)
zagi
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: deeejan - 30. 05. 2015. 09:19:24
Prejaka točka, smeta, ne vidiš divljač.
zagi
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: Tatanka - 30. 05. 2015. 11:32:43
Nakon duzeg razmisljanja i istrazivanja po netu za kupiti neku uporebljivu jeftiniju optiku odlucio sam se bas za model Burris Fullfield E1 3-9x40 illuminated. Tako da mogu suvislo i bez nagadjanja napisati par rici o toj optici. Za usporedbu imam Leupolde VX1, VX3 i VX6.
- Cijena je bila 2700 kn
- Montirana na karabin kalibra 8x57 JS
Vanjski dio:
-Lipo napravljena i skladna optika, lagana, kontrola iluminacije smjestena na sredini sta mi je jako drago.
-Kapice za turete napravljene  od aluminija a ne od plastike sta je sada cesto trend i to mi se dopada.
-Prsten za povecanje radi lipse nego na Leupoldima, tocno daje otpora koliko smatram da je potrebno.
-Tureti imaju jako pozitivne i precizne klikove di se svaki klik se jasno osjeti i cuje.
-Kontrola iluminacije ima malko lufta, izmedju svakog stupnja iluminacije se gasi tako da mozete ostaviti ugasenu izmedju jacina koje najvise koristite, svaki stupanj osvjetljenja ima jasno osjetan zub bez popratnog audiabilnog klika.
-Zastitna obrada na tubusu jako meka, vec pri montiranju zagrebana di se god malo jace ostrugne prstenovima, nemoze se ni usporediti sa leupoldovom zavrsnom obradom. Volia bi da je i malo mesnatije napravljena jer su stjenke vidljivo tanje nego u Leupolda.

Koncanica, stakla i slika:
-Koncanica German 4 sa isvjetljenom sredisnjom tockicom koja "lebdi" izmedju okomica. Smjestena u drugom fokalnom     planu, subjektivno "jako ljepa koncanica"
Osvijetljena tockica NIJE prejaka za koristiti u sumrak i na mjesecini vec je preslaba za koristiti po jakom dnevnom svetlu (suncani dan i snjeg). Illuminacija ima 11 stupnjeva (prvi modeli su imali 9 stupnjeva) i jako ljepo izgleda sama tockica, po noci trebate izostriti koncanicu na okularu da dobijete savrseno okruglu tockicu bez odsjaja.
-Slika je na zavidnoj razini za optiku u ovom cjenovnom rangu, po danu jako ljepa i bistra cak i bolja od Leupolda VX1.
 U sumrak je nijansu bolja od VX1, upotrebljiva za lov ali je losija od VX3 a da ne spominjem od VX6.
-Vidno polje je osjetno manje od Leupoldova na jednakim povecanjima i to mi najvise smeta (mozda jer sam navika na bolji i "otvoreniji" pogled), a to je ujedno i razlog zasto nam se na prvi pogled cini da je losija kvaliteta stakla od recimo VX1 a u stvari je za nijansu bolja bar meni.

Upucavanje:
- Montirana na karabin 8x57JS koji je uvijek bio pouzdan i precizan unatoc godinama uporabe i nacetom cijevi. Nosaci svenk Zrak Sarajevo.  Za upucavanje doslovno 3 metka  ;D . Nakon sta sam je doveo pogledom kroz cijev prvi metak je bio 10 cm doli i 7 cm livo, isklikova je koliko je bilo potrebno i drugi sut je vec bio u centru. Za treci podiga jos 6 klikova i ostala je upucana nekih 4 cm iznad centra na 100m (ipak puska razbaciva nekih 5cm tako da je ovo srednja slika pogodaka) ali vazno mi je da su klikovi popratili kako su i trebali.

Zakljucak:
Ovo su sve subjektivna opazanja i u ovom cjenovnom rangu sigurno ce biti razlike u kvaliteti od serije do serije ali ja sam prezadovoljan za sada i smatram da je opravdala svoju cijenu. Najbliza po cijeni joj je Leupold VX1 od koje ima malko bolja stakla i osvijetljenu koncanicu ali manje vidno polje, losiju zavrsnu obradu i nevjerujem da bi ikako izdrzala sve podvige i ostecenja koje je prosla VX1 po nasem krsevitom jugu.
Da vas ne gratan jos vise nadam se da ce vam ovaj post pomoci u odlukama pri izboru vase iduce optike!

Naslov: Odg: Burris optika
Autor: dreger - 30. 05. 2015. 11:55:15
Hvala na ovako iscrpnom odgovoru,jos ako ima utisaka iz prakticnog lova po svim vremenskim prilikama to ce biti kompletan izvestaj.A dali imate informacije dal je tacno da se sklapaju na Filipinima a ne u USA? Cena ovog Burisa i Leupolda vx1 3-9x40 kod nas je ista,mada bi tu pripadao i nikon monarh III 2,5-10x42 al je malo skuplji nekih 30evra.tako da se jos dvoumim i zato me i interesuju misljenja i neka zapazanja  onih ih imaju.
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: Lazar - 30. 05. 2015. 13:06:55
 na burisovoj strani lijepo pise gdje se prave buris to nekrije
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: moro - 31. 05. 2015. 20:35:05
Tatanka svaka čast na iznesenim zapažanjima sigurno će pomoći nekom od kolega koji  su u fazi nabave novog ciljnika bravooo
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: Tatanka - 01. 06. 2015. 12:51:01
I jesmo na forumu da se lipo druzimo i razmjenimo iskustva  sauf .
Kolega Dreger na optici pise da je sastavljena u Filipinima, a u lov je nisam toliko cesto nosio da bi moga reci kakva je u svim mogucim uvjetima jer iman VX-6 na Helixu tako da je suvisno dalje objasnjavati.
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: perop - 09. 06. 2015. 21:26:06
 teaa
DOBRI!!!  z10
http://www.burrisoptics.com/scopes/veracity-riflescopes-series/veracity-riflescope-3-15x50mm (http://www.burrisoptics.com/scopes/veracity-riflescopes-series/veracity-riflescope-3-15x50mm)[/url]

http://www.burrisoptics.com/scopes/veracity-riflescopes-series/veracity-riflescope-2-10x42mm (http://www.burrisoptics.com/scopes/veracity-riflescopes-series/veracity-riflescope-2-10x42mm)

https://www.youtube.com/watch?v=nNVcMiMH5N8 (https://www.youtube.com/watch?v=nNVcMiMH5N8)
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: TomTom - 13. 05. 2016. 15:23:58
Novi nakit za zastavu....
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: evaeva - 13. 05. 2016. 18:56:39
Zgodna optika koja opravdava svoju cijenu, samo neka dobro služi.... zagi zagi.
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: TomTom - 13. 05. 2016. 19:20:33
Osvojila me na prvi pogled!  nosl
 hao
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: evaeva - 13. 05. 2016. 20:03:12
Jel to 3-12 x 56 ili.... slabo se vidi na kutiji, kolika joj je cijena ??
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: TomTom - 13. 05. 2016. 20:25:17
Burris four x 3-12x56 ill lr
Lovac trgovina, 6300 cca
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: drazenx - 13. 05. 2016. 23:23:07
Dobra optika ali mogao si ju dobit za oko 1000kn manje zagi
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: Macak - 14. 05. 2016. 00:28:26
Burris four x 3-12x56 ill lr
Lovac trgovina, 6300 cca


Skupa, e-gun puno jeftinija sa postarinom. Optiku se ne kupuje u RH


http://www.egun.de/market/item.php?id=5933379 (http://www.egun.de/market/item.php?id=5933379)
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: Macak - 14. 05. 2016. 00:28:44
Burris four x 3-12x56 ill lr
Lovac trgovina, 6300 cca
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: ivo samoborec - 14. 05. 2016. 10:19:48
Macak,hvala ti uzet cu jednu sebi neka se nade.Kad mi se swar pokvari bacit cu ga i stavljam odmah ovo gore.
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: antispin - 14. 05. 2016. 13:01:27
Ivo,a kad se bu taj Swar pokvaril ?
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: TomTom - 15. 05. 2016. 15:06:51
Burris four x 3-12x56 ill lr
Lovac trgovina, 6300 cca
Skupa, e-gun puno jeftinija sa postarinom. Optiku se ne kupuje u RH


http://www.egun.de/market/item.php?id=5933379 (http://www.egun.de/market/item.php?id=5933379)
Burrisovi dealeri http://www.burrisoptics.com/international-burris-dealers (http://www.burrisoptics.com/international-burris-dealers)

Njemačka 699€, Italija 750€, Madarska 730, GB 550 funti, Skandinavija 780€ itd...
Gospodina s e-guna ne poznajem..
Gospodine Ivo, držite se vi svog blasera s vrapcem.. Ne petljajte se u nizu klasu... A i svi ostali odlikaši, ako nemate neku pametnu za rec... Držite se one " ki mući, dva uči"!
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: drazenx - 15. 05. 2016. 16:47:02
Evo je za  5240kn    https://www.optics-trade.eu/hr/opticki-ciljnici/burris-four-x-3-12x56.html (https://www.optics-trade.eu/hr/opticki-ciljnici/burris-four-x-3-12x56.html)
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: TomTom - 15. 05. 2016. 16:59:35
Nije to bas ta optika ak bumo cijepidlacili... Kao ni ona Mackova s e-guna...  fre
Btw. Ima puno zgodnih optika, a i povoljnih u Optics tradeu, Al nam plastike nisu kompatibilne... hao

Naslov: Odg: Burris optika
Autor: ivo samoborec - 16. 05. 2016. 10:51:44
..ima jedna povoljna...nova...evo brzo samo dok nisu rasprodane  ..    http://www.egun.de/market/item.php?id=5827265 (http://www.egun.de/market/item.php?id=5827265)
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: TomTom - 19. 05. 2016. 20:10:02
Slike nisu vrhunske kvalitete... al eto...
M70 7x64, Burris 4x 3-12x56 ILL LR, Rusan swenk.
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: Pinia - 19. 05. 2016. 20:32:34
Lijepo kolega  1liga
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: vuk sa motajice - 19. 05. 2016. 20:39:09
Lijepo legla kolega jos dobro upucati i to je to.  d1
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: dulextx - 31. 10. 2017. 10:59:08
pozdrav, zna  li neko da li  buris  eliminator  prva serija  4-12 , mjeri kosi hitac
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: OregonHunter - 14. 03. 2018. 14:58:40
Jeste li ikada lovili sa ovakvim optikama ? Izračuna udaljenost i ti moraš samo opaliti. Po meni možda malo i dosadno,nema izazova. Koliko dođe u Hrvatskoj ovakve optike ? Inače riječ je o Burris Eliminator III
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: roger - 14. 03. 2018. 15:37:30
ja spadam u konzervativne lovce, i imam averziju  od ovakvih naprava. Sto je vise chipova, programa i elktronike imam osjecaj da je sklonije kvaru i blokadi. Tip i trajnost baterije takodjer treba razmotriti
medjutim ne moram biti u pravu. Konzervaivan sam i vjerojatno staromodan oko takvih stvari.

Ako se lovi prema propisima, za lov do 150 metara nepotrebno, dovoljno je obicna optika i lovacko upucavanje na +4 cm do +5cm na 100 metara, i pokrivaju se time takve udaljenosti.

Ako treba ubaciti parametre atmosfere, tlak zraka, brzinu vjetra, vlagu u zraku,  onda to povlaci potrebu za jos dodatnim uredajima a ako se ti parametri ne ubacuju nego aproksimiraju odokativno, onda se povlaci pitanje precisnoti na vecim udaljenostima.

takodjer zakon je do sad ogranicavo upotrebu elektronskih nisana, moze covjek imat neugodnosti dok objasni sta je to ako ga nadju s time.

Sto se cijene tice, nedavno je to prodavala trgovina "Lovac" u zagrebu, probajte nazvati pa pitati. (pod nedavno mislim unazad godine - dve dana, mozda jos uvjek imaju, ali ako nemaju  znat ce cijenu svakako)
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: HS-2000 - 14. 03. 2018. 19:32:09
Kolega Rogers slažem se s tobom.
Ima nas još konzervativnih lovaca. zagi
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: Expresica - 29. 09. 2018. 21:54:17
Burris je Steiner  ;)
iz pouzdanih izvora  z14
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: pepi2 - 29. 09. 2018. 22:23:57
Mozes pojasniti malo ?
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: Lazar - 29. 09. 2018. 23:11:57
obrnuto da ovako nevjerujem, oba je kupila bereta jos davno
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: pepi2 - 29. 09. 2018. 23:31:53
Beretta je vlasnik oba dva brenda to stoji
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: galee23 - 29. 11. 2019. 16:59:55
 d1 Ako nekoga od mlađe populacije s magnumima zanima... odlična prilika!
https://www.njuskalo.hr/optika/burris-ballistic-laserscope-2-12x42-oglas-30019913 (https://www.njuskalo.hr/optika/burris-ballistic-laserscope-2-12x42-oglas-30019913)
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: galee23 - 06. 12. 2019. 14:11:12
(https://i.ibb.co/7JwYm00/2257-Ballistic-Laserscope.jpg) (https://ibb.co/0jgDbzz)
Ako poznajte nekoga tko bi ovo volio imati, za 6000kn, nova potpuno sa montazom za picatiny!
Naslov: Odg: Burris optika
Autor: viktors - 12. 07. 2022. 21:57:25
Burris Fullfield IV 3-12x56, ima li neko, kako su se pokazale, vrede li u omjeru ulozeno dobijeno? Hvala