Forum LOVAC

Optike i nosači => Optike => Autor teme: mico-soc - 06. 03. 2022. 18:19:27

Naslov: GPO OPTIKE
Autor: mico-soc - 06. 03. 2022. 18:19:27
Kolege lovci kakvo Vam je iskustvo sa ovim GPO optikama jer planiram da kupim GPO SPECTRA 6. 1-6X24

 zagi zagi
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: Laufer 223 - 06. 03. 2022. 19:38:36
GPO ili German precizion optik je optika made in Germani o kojoj se još nezna puno i koja se još mora dokazati. Firmu je osnovao bračni par koji je otišao iz Zeisa. Leće su lensove, mehanizam sluša (ne ko na Meopti ili Leupoldu) ali sluša zadovoljavajuće. Slika je bistra, transmisija svjetla negdje oko 90%. Uspoređujući GPO 3-12x56 sa Smith Benderom 3-12x56 oba sa iluminacijom na način da sam obje optike postavio fiksno jednu pored druge pa gledao tablu sa natpisom na 100m. U tvrdi sumrak dok sa GPO više nisam vidio pročitati natpis sa Smith Benderom se vidjelo još 10 min ili duže. GPO 3-12x56 koštao je preko 10,000kn Bender 12,000 kn. E sad za 2000 kn više ipak dobijete vrhunsku optiku sa renomeom "optika US army) Inače GPO daje doživotnu garanciju. U razgovoru sa Zoranom Petronijevićem zastupnikom Swarovski optik i vrhunskim poznavaocem materije rekao mi je; GPO nije vrhunska optika, to je samo dobra optika.
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: Marko2Marko - 07. 03. 2022. 09:07:01
GPO ili German precizion optik je optika made in Germani o kojoj se još nezna puno i koja se još mora dokazati. Firmu je osnovao bračni par koji je otišao iz Zeisa. Leće su lensove, mehanizam sluša (ne ko na Meopti ili Leupoldu) ali sluša zadovoljavajuće. Slika je bistra, transmisija svjetla negdje oko 90%. Uspoređujući GPO 3-12x56 sa Smith Benderom 3-12x56 oba sa iluminacijom na način da sam obje optike postavio fiksno jednu pored druge pa gledao tablu sa natpisom na 100m. U tvrdi sumrak dok sa GPO više nisam vidio pročitati natpis sa Smith Benderom se vidjelo još 10 min ili duže. GPO 3-12x56 koštao je preko 10,000kn Bender 12,000 kn. E sad za 2000 kn više ipak dobijete vrhunsku optiku sa renomeom "optika US army) Inače GPO daje doživotnu garanciju. U razgovoru sa Zoranom Petronijevićem zastupnikom Swarovski optik i vrhunskim poznavaocem materije rekao mi je; GPO nije vrhunska optika, to je samo dobra optika.

šta ti pričaš?

ovo je u osnovi kineska optika. ne bih ni štapom dirao.
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: Laufer 223 - 07. 03. 2022. 10:21:44
A koja kineska optika ima doživotnu garanciju?. GPO je Njemačka optika, to piše na njoj i popratnoj dokumentaciji. Generalni uvoznik je Domjanković d.o.o. pa izvolite provjerit kod njega.
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: Neno - 07. 03. 2022. 12:43:22
Marko uvijek ima neke druge informacije od nas neupućenih...
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: Marko2Marko - 07. 03. 2022. 17:26:59
kde na GPO piše da je 'made in germany' ?
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: roger - 07. 03. 2022. 17:40:24
U tvrdi sumrak dok sa GPO više nisam vidio pročitati natpis sa Smith Benderom se vidjelo još 10 min ili duže.
Napomenuo bih da je ovo jedini pravi nacin testiranja optike. Naravno, nedostatak je da se treba imati vise optika pri ruci.
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: Neno - 07. 03. 2022. 18:41:05
Marko je u pravu po ovome šta sam uspio pronaći.

GPO se izgleda iskljućivo oslanja na vanjske dobavljaće , većinom azijske.
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: Neno - 07. 03. 2022. 18:44:43
U tvrdi sumrak dok sa GPO više nisam vidio pročitati natpis sa Smith Benderom se vidjelo još 10 min ili duže.
Napomenuo bih da je ovo jedini pravi nacin testiranja optike. Naravno, nedostatak je da se treba imati vise optika pri ruci.

Ja umjesto table imam suhozid iza kuće pa brojim vace  rol

Srića optika za usporedbu ne fali.

U biti da trenutno nemam niti jednu 56 ali to ćemo popraviti samo da smislim na šta da je stavim  ;D
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: katana - 08. 03. 2022. 10:56:15
GPO ili German precizion optik je optika made in Germani o kojoj se još nezna puno i koja se još mora dokazati. Firmu je osnovao bračni par koji je otišao iz Zeisa. Leće su lensove, mehanizam sluša (ne ko na Meopti ili Leupoldu) ali sluša zadovoljavajuće. Slika je bistra, transmisija svjetla negdje oko 90%. Uspoređujući GPO 3-12x56 sa Smith Benderom 3-12x56 oba sa iluminacijom na način da sam obje optike postavio fiksno jednu pored druge pa gledao tablu sa natpisom na 100m. U tvrdi sumrak dok sa GPO više nisam vidio pročitati natpis sa Smith Benderom se vidjelo još 10 min ili duže. GPO 3-12x56 koštao je preko 10,000kn Bender 12,000 kn. E sad za 2000 kn više ipak dobijete vrhunsku optiku sa renomeom "optika US army) Inače GPO daje doživotnu garanciju. U razgovoru sa Zoranom Petronijevićem zastupnikom Swarovski optik i vrhunskim poznavaocem materije rekao mi je; GPO nije vrhunska optika, to je samo dobra optika.

šta ti pričaš?

ovo je u osnovi kineska optika. ne bih ni štapom dirao.

 hao
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: perop - 13. 03. 2022. 10:54:05

šta ti pričaš?

ovo je u osnovi kineska optika. ne bih ni štapom dirao.

 hao
[/quote]

Što se tiče optike i optičkih nišana GPO, kao np.r modela GPO Passion 6x 2.5-15x56i i sličnih treba ih samo moći kupiti a sve drugo prema recenzijama lovaca vlasnika  ove optike neće biti problem. Puno je teže dodirnuti GPO optiku novčanikom nego štapom.
 teaa
 z10
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: peca - 08. 05. 2023. 17:43:57
Pozdrav. Ima li novih iskustava sa gpo optikama, zanima me kakve su kada se usporede sa meoptom u istom cjenovnom rangu, kao sto je optika 6 ili meopta meosport, dali je gpo bolji izbor, ili je pak meopta bolja imajuci u obzir da ima dugu tradicuju proizvodnje optickih uredjaja.
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: grom - 16. 05. 2023. 10:29:36
Kupio kolega nedavno spectra 6x 1.5-9x44 s drop koncanicom. Probao, pucao, optika je za 600 eura izvanredna. Točka savršena, iluminacija izvanredna. Sve u svemu, kvalitetna i jako dobra. Slika skroz ok. U sumrak nisam gledao, po danu je izvanredna. Bas neki dan sam pucao na preko 200m koristeći prvi krizic ispod tocke. Ode kutija cigareta...Najvjerojatnije kupujem istu, koliko mi se svidjela. On je naručio iz DE, jeftinije nego kod Domjankovića. Vrijedi tih novaca.
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: trapavi - 16. 05. 2023. 11:01:45
Pa ne znam baš ali ispada da ni za 1000 eura nema ništa od srednje klase optika. Ako iz jednažbe maknemo ovih najskupljih 4-5 marki za koje treba trostruko ispada da je izbor jako sužen.
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: trapavi - 16. 05. 2023. 11:24:41
Esad napr jel bolje uzet novu Delta titanium 1,5-9 x 45 za 899eura ili nešto polovno kad uleti od velike četvorke . To kad i ako kad. Ili pak dodat pa nešto od Meopte.
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: grom - 16. 05. 2023. 13:03:05
Zavisi za šta ti treba, ova je za dnevni lov i više nego dobra. Vjerujem i doček u sumrak da bi odradila. Nije kao top marke ali je skroz ok.
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: peca - 16. 05. 2023. 16:43:23
Moja dvojba je između gpo spectra 2.5-10x44 i meopte meosport 3-15x50,cijena im je skoro ista sa tim da meopta ima iluminaciju. Optika ide na karabin koji koristim iskljucivo za pirš i lov docekom. Ja nekako više naginjem prema meopti sad neznam kakva su vaša iskustva.
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: grom - 16. 05. 2023. 18:45:54
Ima i GPO iluminaciju i to odličnu, nećeš pogriješiti s bilo kojom. Meopta jedino zbog možda malo više svjetlosti.
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: trapavi - 16. 05. 2023. 19:00:14
Zavisi za šta ti treba, ova je za dnevni lov i više nego dobra. Vjerujem i doček u sumrak da bi odradila. Nije kao top marke ali je skroz ok.
Do lova u sumrak ali kad još mogu i prostim okom razlikovat jel čovjek ili neka životinja . Mislim da tu sa 10 minuta više ili manje malo previše ima filozofije . Za 15 minuta poslje kome treba gore noćnu optiku i aj bog.
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: Acido - 17. 05. 2023. 13:34:15
Zavisi za šta ti treba, ova je za dnevni lov i više nego dobra. Vjerujem i doček u sumrak da bi odradila. Nije kao top marke ali je skroz ok.
Do lova u sumrak ali kad još mogu i prostim okom razlikovat jel čovjek ili neka životinja . Mislim da tu sa 10 minuta više ili manje malo previše ima filozofije . Za 15 minuta poslje kome treba gore noćnu optiku i aj bog.

točno tako, ja kad sam na čeki kad vidim da se počelo mračit prknem gore parda pa sam miran, tih 10 min mi apsolutno niš ne znače, na kraju krajeva staviš parda u dnevni mod pa dobiješ još 20 min prije nego šta ga moraš prebacit u noćni da ne gledaš crno bijelo...
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: peca - 20. 05. 2023. 16:51:18
Ovdje kod mene je ista cijena gpo spectra 2.5-10X44 bez iluminacije, i meopta meosport 3-15x50 koja ima osvjetljenu končanicu. Tako da sam u dilemi što uzeti, gpo ima šire vidno polje, dok meopta ima osvjetljenu konćanicu i kao brend je dokazana kroz dugi niz godina, dok je gpo ipak novi na tržištu. Još jedan problem je što kod mene u BiH nažalost trgovine su još relativno slabo opremljene tako da imaju ili jednu ili drugu optiku, ili najčešće nijednu nego  samo hawke i vortex. Tako da nemogu usprediti ove 2 optike u trgovini jednu pored druge. da znam koja ima kvalitetnije staklo i sliku uzeo bi tu bez obzira na ove druge faktore. Je li imao tko dodira sa gpo i sa meoptom optika 6, optika 5 ili meosport.
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: salic - 24. 05. 2023. 06:28:52
Ako pričamo o Meopti samo bih razmatrao o r1 ili r2...
I sam gledao taj GPO 1-6x24 radi deklariranog velikog vidnog polja (42m).
 Malo se bojim da ga nebi pokidao jači kalibar...
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: Acido - 25. 05. 2023. 10:14:14
oko koje cifre se vrte te meopte i gpo??
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: peca - 25. 05. 2023. 15:04:49
Ove sto sam ja spominjao su oko 500e.
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: grom - 25. 05. 2023. 21:23:58
Ako pričamo o Meopti samo bih razmatrao o r1 ili r2...
I sam gledao taj GPO 1-6x24 radi deklariranog velikog vidnog polja (42m).
 Malo se bojim da ga nebi pokidao jači kalibar...
Ne bi trebalo, nema ograničenja za kalibar. Čak se i puškar koji je montirao ovu iznenadio kvalitetom, slikom i kako je prošla na upucavanju.
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: peca - 27. 05. 2023. 19:31:39
Malo sam gledao strane forume, oni gpo optike usporeduju sa optikama visoke klase, po kvalitetu stakla kao leupold vx5 recimo. Je li moguće da su ove cijene gpo optika trenutno niže dok se ne probiju na tržište, jer po ovome što se da pročitati po stranim forumima 500e je izuzetno povoljno za taj kvalitet.
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: grom - 28. 05. 2023. 17:22:58
Vrlo moguće..
Naslov: Odg: GPO OPTIKE
Autor: Acido - 31. 05. 2023. 14:10:32
ako se ja dobro sjećam,pred 10-tak godina su docter optike kad samgledao bile dosta jeftinije nego danas, sad je li to zbog toga sta se vise kupuju ili su se probile na tržište pa poskupile, ne znam...