Forum LOVAC

Optike i nosači => Optike => Autor teme: zajec - 26. 11. 2007. 13:31:27

Naslov: NORCONIA Optike
Autor: zajec - 26. 11. 2007. 13:31:27
Pozdrav!
Jeli imate kakvo izkustvo sa optikom Norconia.Na karabin bi stavio 1-4x20 cilnic od Norconie,za pogone-lov vepra.
Zbok loše hrvaščine se izpričavam.
Pozdrav iz Slovenije!
Naslov: Odg: Optika Norconia
Autor: skyangel - 26. 11. 2007. 13:46:29
pozdrav tebi! možeš nam se malo predstaviti prvo da znamo nešto o tebi. imaš topic predstavljanje članova foruma.

kaj se tiče pitanja, osobno mislim da je Norconia kvaliteta upitna...
Naslov: Odg: Optika Norconia
Autor: fazan - 26. 11. 2007. 13:56:36

kaj se tiče pitanja, osobno mislim da je Norconia kvaliteta upitna...
Da u pravu si ! Kvaliteta nije zadovoljavajuča.
Naslov: Odg: Optika Norconia
Autor: Štef - 26. 11. 2007. 14:09:02
 Prije par godina sam kupio 1,5-6x42 Narkoniu sa osvijetljenom končanicom na kombinirku 7x57r i do sada nisam imal problema sa njom, jedino što je jako malo vidno polje. Na uvečanju od 1,5x vidno polje je manje nego na Kahlesu kad staviš na uvečanje 4x.
Naslov: Odg: Optika Norconia
Autor: fazan - 26. 11. 2007. 15:27:51
Slažem se s Medom,ali je moj stav prema kupovini lovačke opreme da koji put treba prčekati i malo utedjeti pa onda kupiti stvar koja ima kvalitetu i dugotrajnost.
Naslov: Odg: Optika Norconia
Autor: Štef - 26. 11. 2007. 15:39:24
Slažem se s Medom,ali je moj stav prema kupovini lovačke opreme da koji put treba prčekati i malo utedjeti pa onda kupiti stvar koja ima kvalitetu i dugotrajnost.

 Potpuno si u pravu, malo sačekati i kupiti dobru stvar koja će služiti godinama. Ovak potrošiš lovu, nemaš bog zna kaj i patiš se jer ti je žao za godinu dana kupovat novu optiku ( za koju opet nemaš para).
Naslov: NORCONIA
Autor: tomycarp - 18. 01. 2008. 11:04:14
MOLIM VAS KOMENTAR I SAVJETE ZA NORCONIU 3-9X36 NA KARABIN čZ 550 LUX. DOBIO SAM JE NA POKLON OD ŠEFA PA KAD JE VEč IMAM DA JE ISKORISTIM I KOJI BI NOSAčI PASALI . HVALA tOMISLAV pž
Naslov: Odg: NORCONIA
Autor: Huntercro - 18. 01. 2008. 11:51:43
Stavi ju na malokalibarku biti će dobra. Karabin 30-06 ima dosta jak trzaj i trebalo bi nešto jače.
Naslov: Odg: NORCONIA
Autor: Brno - 18. 01. 2008. 12:23:35
Huntercro ti je nabolje odgovorio.
Ja sam svojevremeno kupio norconiu 1,5-6X42 tubus 30mm i delovala je na oko i marktinški OK, mečutim sranje živo da izvinete na izrazu, jedva sam je uvalio jednom za 223, nije mi se javljao više verovatno ili drži ili je on nekom isto tako uvalio,nadam se da je za 22rl. 8)
Naslov: Odg: NORCONIA
Autor: Štef - 18. 01. 2008. 12:35:04
 Istu optiku (1,5-6x42) sam stavio na ZH (7x57r) prije par godina i nisam do sada imal problema ali samo da znaš nije to baš neko cviječe. Nosač sam kupio originalni za ZH u trgovini Moni,mislim da je bila cijena oko 700,00 Kn.
Naslov: Odg: NORCONIA
Autor: draganco - 18. 01. 2008. 15:50:10
Iskustva su razlicita.Ja sam imao model 3-9x40 tubus 25,4 i sluzila me godinama perfektno na Zastavin 30 06.Ali naisli su bolji modeli.
Naslov: Odg: Narconia optike
Autor: medo - 24. 02. 2008. 17:00:16
Što mislite o kvaliteti  ččč
Iz iskustva radi se o srednje kvalitetnim optikama ali i puno boljima od Pro luxa ;D
Po meni je nesto poput Tasca,bar je bila prije nekoliko godina.
Naslov: Odg: Narconia optike
Autor: draganco - 24. 02. 2008. 20:33:56
Mislim da vec imate jednu temu Norkonia. Nalazi se u rubrici-Optike i Nosaci, na drugoj strani naslova.Tamo se moze nesto vise procitati.
Naslov: Odg: Optika Narconia -problem
Autor: nazime - 23. 04. 2008. 22:57:53
Što se tiče HAWKE optika, imao sam jednom na kombinirki i nikad više.
Neki dan na upucavanju karabina prije početka lova na srnjaka, dođe čovjek sa HAWKE nešto-neštox56 i nahvali je ko da je SWAR. Poslije upucavanja zavrće one poklopce od štelanja i okrene sa poklopcem sve skupa. Što reći? Možda netko ima pozitivna iskustva i možda će na MK biti OK.
Naslov: Odg: Optika Narconia -problem
Autor: blackpowder - 23. 04. 2008. 23:12:01
Dečki još par tisuća kuna svaki i skužiti će te da je minimum za naše prilike Meopta ili Tasco Titan. Sve ostalo ispod toga je mlaćenje urcem po koprivama.  peso
Naslov: Odg: Optika Narconia -problem
Autor: dick - 24. 04. 2008. 07:43:41
Moram ju reklamirati, ali zar švaba nemože za 1600 kn napraviti dobru optiku  >:(.

Koji švaba ččč. Norconia, Pro-lux, ZOS,... sve je to Made in China  :pferd:. I nije nužan trzaj oružja da bi se razdesila.
Naslov: Odg: Optika Narconia -problem
Autor: stric - 24. 04. 2008. 11:14:36

Upravo tako,a ovo ispod toga bi vam moglo poslužiti ako pušku ne vadite iz ormara
Naslov: Odg: Optika Narconia -problem
Autor: Ry1 - 05. 05. 2008. 15:32:35
Mali savet. Kod svih tih Norconia i ostalih pre nego sto ih stavite na pusku ostavite ih preko noci potopljene u punu kantu vode. U zoru otvorite prozor i pogledajte kroz optiku pa polako nazad do prodavnice po pare.
One "licne" i "zhichice" koje formoraju koncanicu su bas sexy ;D
Cak i one zesce, sa "ugraviranom" koncanicom na leci imaju mali problem. Resenje im je takvo da pri upucavanju na recimo 5 klikova gore one nestasno urade jos dva-triu levo ili desno...
pozdrav
Ry
Naslov: Odg: Optika Narconia -problem
Autor: Kaligula - 06. 05. 2008. 00:25:27
Koliko para toliko muzike.
 To je tako jednostavno,i tako od pamtivjeka.
Kupovina jeftinog je uvijek rulet.
 Previše sam siromašan da kupujem jeftino.
Sad kad kupiš nekolio jeftinih optika,potrošiš hrpu vremena i streljiva na uzaludna upucavanja,izračunaj jeli se to isplatilo ?
Meopta je donji minimum.
Donji.
Sve ispod toga ...
Naslov: Odg: Optika Narconia -problem
Autor: Antezg - 06. 05. 2008. 08:45:59
Potrazi-mogu se naci dosta kvalitetne, a jeftine optike HUNTER FERLACH 6x42. Provjereno sve drze sus,a i slika nije losa ko na norconiji.Mislim da ih proizvodi Hakko i cijena je bila ispod 1000kn.
Naslov: Odg: Optika Narconia -problem
Autor: blackpowder - 06. 05. 2008. 11:00:02
Ta optika nimalo nije bila jeftina. Drugo pao sam na riječi prodavača s kojim sam si jako dobar.

Sad će uzeti Falcona, pa se nadam da problema neće biti.

Mrva, moja nona je znala reć da ni krava ne staje dva puta u istu rupu a ti sad navalio na Falcona.  d2
Naslov: Odg: Optika Narconia -problem
Autor: blackpowder - 07. 05. 2008. 09:50:06
Mrva, moja nona je znala reć da ni krava ne staje dva puta u istu rupu a ti sad navalio na Falcona.  d2

Bemti  :o

Konačno idem kupit pravu optiku, idem potrošit novce, molim medu da mi doense pravu stvaar (valjda čovjek zna) i sad mi nije ništa jasno  ččč

FALCON može biti OK optika po onome kako pišu o sebi. Dobro je da ima ljudi koji vole isprobavati nove  stvari jer nam otvaraju horizonte. Da su svi uskog pogleda kao ja još bi hodali po ravnoj ploči na leđima kornjača a žarulje bi napajali istosmjernom strujom, automobili bi bili na paru a seksali bi se samo u misionarskom položaju..... z10
Naslov: Odg: Optika Narconia -problem
Autor: blackpowder - 07. 05. 2008. 13:30:59
FALCON može biti OK optika po onome kako pišu o sebi. Dobro je da ima ljudi koji vole isprobavati nove  stvari jer nam otvaraju horizonte. Da su svi uskog pogleda kao ja još bi hodali po ravnoj ploči na leđima kornjača a žarulje bi napajali istosmjernom strujom, automobili bi bili na paru a seksali bi se samo u misionarskom položaju..... z10

Nakraju ću ja tu Narocniu prodati preko oglasnika, na MK staviti meh. nišane a na .308 Swarovski  ali kako ženi opravadti takav trošak  nebuislo jedino opravdanje je reći 5 % cijene. Tako sam i za Narconiu rekao da je došla 399 kn, kaj babe znaju   ;D


Mene često pitaju kako mogu toliko trošiti na pucačinu, oružje natjecanja....moj odgovor je jednostavan MOJE DJETE NE JEDE ČOKOLADU! A ja imam samo jedno. A koliko bi tek uštedio na čokoladi da ih ima troje četvoro? Ti si mlad napucaj čopor klinaca i nedaj im čokoladu pa da vidiš uštede!
Naslov: Odg: Optika Narconia -problem
Autor: Ry1 - 14. 05. 2008. 09:48:37
Kvalitet Norconie stane u prosirenu recenicu..."Bezi i ne okreci se sine"
Naslov: Odg: Optika Narconia -problem
Autor: aigor - 14. 05. 2008. 14:18:42
probaj sa seeadler-om ja sam imao norconiu pa sam je slao na popravak jer su popadale končanice.kad se vratila sa popravka više je nisam mogao upucati na 8,57 probao na malokalibarku i na kraju stoji u ormaru čeka povoljnu prodaju.sa seeadler-om nišanim već drugu godinu nije se pomakla za milimetar od dana upucavanja.cijena je oko 1700 kn srednja klasa, moja je 6x45,
Naslov: Odg: Optika Narconia -problem
Autor: Neno - 15. 05. 2008. 08:32:15

Nakraju ću ja tu Narocniu prodati preko oglasnika, na MK staviti meh. nišane a na .308 Swarovski  ali kako ženi opravadti takav trošak  nebuislo jedino opravdanje je reći 5 % cijene. Tako sam i za Narconiu rekao da je došla 399 kn, kaj babe znaju   ;D
[/quote]

Sram da te bude!
Zar tako bezobrazno lagati svojoj zakonitoj?  ;D
Naslov: Odg: Optika Narconia -problem
Autor: Neno - 15. 05. 2008. 09:27:45
Zar tako bezobrazno lagati svojoj zakonitoj?  ;D

Pazi ovo ja kupim Narocniu od 1600 kn, ženi kažem 399 kn  :laugh:. I sad ona "  :shok: kaj je to skupo, pa jel nema tog jeftinije  :shok: "

Kaj češ, moramo se snalaziti  ;D

A s druge strane pismo torbica 12 X 20 centimetara kože,od Picarda plačena 1800 Kn je "Stvarno dobra prilika"  ;)
Naslov: Odg: Optika Narconia -problem
Autor: Zoran - 15. 05. 2008. 11:37:22
Zar tako bezobrazno lagati svojoj zakonitoj?  ;D

Pazi ovo ja kupim Narocniu od 1600 kn, ženi kažem 399 kn  :laugh:. I sad ona "  :shok: kaj je to skupo, pa jel nema tog jeftinije  :shok: "

Kaj češ, moramo se snalaziti  ;D

a torbicu kad zene kupuju nemozes ni kljuc od auta staviti u nju koliko je mala i za nju daju 5000,00kn! i jos kaze ma jeftino bilo na snizenju! hehehh
Naslov: Odg: Optika Narconia -problem
Autor: blackpowder - 15. 05. 2008. 19:33:15
uuuuuuuu čizme preko koljena! Vidi se da si mlad - to je samo za spavaću sobu HEHEHEHE
Naslov: Odg: Optika Narconia -problem
Autor: Tihomir - 16. 05. 2008. 16:37:12
a torbicu kad zene kupuju nemozes ni kljuc od auta staviti u nju koliko je mala i za nju daju 5000,00kn! i jos kaze ma jeftino bilo na snizenju! hehehh

Potpuno točno. Evo ove moje babe poludila ona za LG pradom čim izašla, ode 5000 kn. Neku torbicu kupila dok je bila kod roditelja, moraš s nogom unutra ugurati kovanicu od 5 kn, 700 kn, neke čizme dok je bila kod roditelja preko koljena, 2500 kn, nemožeš s njima ni na njivu ni nigdje  ;D. Sreća da to roditelji financirali  ;D

Ja dok to vidim prvo moram popiti šečera i vode, a kaže ona "pa to je skoro besplatno"  m4

Skoro besplatno???

To češ sve ti Mrva odraditi kod tast i punice,kad će god šta trebati bude bilo:"Zete jel bi mogao....?"   
Tako to obično biva....
Pa nek sad netko kaže da nije tako?
Naslov: Odg: Optika Narconia -problem
Autor: Tihomir - 16. 05. 2008. 18:47:08
To nisi smio reći,sad će te svi slijetati kao terijeri: Jel imaš koju slobodnu šogoricu i jel dobra? Znaš kakvi smo svi mi ;D ;D ;D
Naslov: Odg: Optika Narconia -problem
Autor: Kaligula - 30. 06. 2008. 09:23:28
Evo da se javim da je optika danas popravljena i navodno stiže sutra  ččč

Ma super. d4

Kak je to lijepo,kad kupiš optiku odmah ju pošalješ na popravak da ti firma pokaže kako su dobri i uslužni,a prije svega kvalitetni. d4

 To je prava tvrka,a ne tamo neki Schmidt&Bender,Swarovski i slični.

 Em skupo platiš optiku

em tijekom 30 godina se nikad ne pokvari pa ti nikad ne saznaš ni gdje je servis,

ni kako do njega doći ni koliko su uslužni.

U pravu su ljudi kad kažu da se ne isplati kupiti kvalitetno.

Kupovina jeftinog je daleko "sadržajnija".  d4




Naslov: Odg: Optika Narconia -problem
Autor: Traper. - 30. 06. 2008. 10:18:33
Evo da se javim da je optika danas popravljena i navodno stiže sutra  ččč

Ma super. d4

Kak je to lijepo,kad kupiš optiku odmah ju pošalješ na popravak da ti firma pokaže kako su dobri i uslužni,a prije svega kvalitetni. d4

 To je prava tvrka,a ne tamo neki Schmidt&Bender,Swarovski i slični.

 Em skupo platiš optiku

em tijekom 30 godina se nikad ne pokvari pa ti nikad ne saznaš ni gdje je servis,

ni kako do njega doći ni koliko su uslužni.

U pravu su ljudi kad kažu da se ne isplati kupiti kvalitetno.

Kupovina jeftinog je daleko "sadržajnija".  d4



 cool  ;D ;D ;D
Naslov: Odg: Optika Narconia -problem
Autor: canis - 15. 08. 2008. 18:26:45
Evo da se javim da je optika danas popravljena i navodno stiže sutra  ččč
Bojim se da ćeš imati problema s njom opet!
Nek' ti je Bog na pomoći!
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: jjukic - 11. 10. 2008. 16:21:44
   Evo da ne bude sve crno, ja mogu poslije jednogodišnjeg iskustva preporučiti proizvod tvrtke norconia, naime radi se o futroli za pušku, radi bezprijekorno. medicusuper
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: Tihomir - 11. 10. 2008. 16:51:40
   Evo da ne bude sve crno, ja mogu poslije jednogodišnjeg iskustva preporučiti proizvod tvrtke norconia, naime radi se o futroli za pušku, radi bezprijekorno. medicusuper
Kad je norconia onda niti futrolu za pušku ne uzimam  ;D ;D
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: Tihomir - 11. 10. 2008. 20:49:49
Samo da kratko napisem. Dobio sam novu i jos gore govn* nego prva  paci


u ponedjeljak cu ju poslati lovcu na poklon, a odsad pucam isključivo sa mehaničkim nišanima. Optika, nikad više!

Pitaj ga da ti vrati onu prvu  superti
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: draganco - 11. 10. 2008. 21:07:22
Stedi ti para i kupi jednom konacno, nesto pravo i vredno d4.
Ovako ta Norkonia moze samo da ti zivce pokida.
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: magwin - 11. 10. 2008. 21:41:35
Stedi ti para i kupi jednom konacno, nesto pravo i vredno d4.
Ovako ta Norkonia moze samo da ti zivce pokida.
Vidiš da je!!!!
Joj joj stvarno suosjećam s tobom i žao ni te je.... paci
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: bane - 03. 12. 2008. 16:23:30
i ja imam norconiju 1,5-6 42 moze se reci kolko para toliko muzike,cjene kvalitetnijih su do 3 puta vece.koristim je u pogonu i na cekanju vec godinu i nisam imao problem stim da je na 8*57 cal u pitanju i mislim da je tasko mnogo losiji jer sam i njega imao.dobra kob Bane
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: canis - 03. 12. 2008. 18:53:32
Taj tasco što si ga imao je vjerovatno kopija kopije sa zelene pijace,a zato jer da bi ta norconia dostigla i približnu kvalitetu tasca u istoj klasi optika nema drugog načina.
Probaj sa tasco titanom ili barem seriju world class pa nećeš imati takvo mišljenje.
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: sokol - 03. 12. 2008. 20:03:19
Pozdrav šta se tice taska TITAN meni pukla koncanica na 30.06 bio na popravku ali ništa od toga završio u kanti.
Narconia koda da kupiš mačka u vreči
Meopta dva frenda kupila i nakon godinu dana ode sve u ku... paralaksa i nemraš ju više upucati.
Skupi lovu i kupi optiku koju ćeš koristiti barem 10 godina S&B,SWAROVSKI,KAHLES, ZEISS i kada budeš htio prodati bilo koju optiku od ovih navedenih dobiš lovu i neče ti biti žao DOBRA KOB
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: Lazar - 03. 12. 2008. 20:05:48
Pozdrav šta se tice taska TITAN meni pukla koncanica na 30.06 bio na popravku ali ništa od toga završio u kanti.
Narconia koda da kupiš mačka u vreči
Meopta dva frenda kupila i nakon godinu dana ode sve u ku... paralaksa i nemraš ju više upucati.
Skupi lovu i kupi optiku koju ćeš koristiti barem 10 godina S&B,SWAROVSKI,KAHLES, ZEISS i kada budeš htio prodati bilo koju optiku od ovih navedenih dobiš lovu i neče ti biti žao DOBRA KOB
paralaksa  ččč, objasni ovo ako moze
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: sokol - 03. 12. 2008. 20:15:08
Pomiče se križ gore dole koda da si cuga tako ti to izgleda pitaj bilo kojeg puškara za paralaksu u optici.
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: Lazar - 03. 12. 2008. 20:21:15
sta se koncanica drma u optici
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: jura_ - 03. 12. 2008. 20:27:56
To štelanje paralekse imam ja na svojoj optici koja je 4-16x40. I to mi služi da si sliku izbistrim jer kada recimo gledate na povečanju 16 neki predmet na 250m i vidite ga bistro kad ga bi stavili recimo na kojih 40 m slika bi vam bila jako mutna. Pa je sa tim izbistrte
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: Lazar - 03. 12. 2008. 20:41:20
e sad sam skonto, taj koturic stavis na 100m i najbolje ga zalijepit lijepkom i vise nikad nedirat,jedino ako pucas na 800m i vise onda ima svrhe
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: IŠiprak - 03. 12. 2008. 21:03:57
paralaxa

http://forum.lovac.info/index.php?topic=1168.0
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: magwin - 03. 12. 2008. 21:11:21
paralaxa

http://forum.lovac.info/index.php?topic=1168.0

reci da je to krivi izraz.nemoj ljude zbunjivati ;D
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: canis - 04. 12. 2008. 13:45:34
Pozdrav šta se tice taska TITAN meni pukla koncanica na 30.06 bio na popravku ali ništa od toga završio u kanti.
Narconia koda da kupiš mačka u vreči
Meopta dva frenda kupila i nakon godinu dana ode sve u ku... paralaksa i nemraš ju više upucati.
Skupi lovu i kupi optiku koju ćeš koristiti barem 10 godina S&B,SWAROVSKI,KAHLES, ZEISS i kada budeš htio prodati bilo koju optiku od ovih navedenih dobiš lovu i neče ti biti žao DOBRA KOB
Koliko si potrošio streljiva sa "titanom" na oružju?
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: sokol - 04. 12. 2008. 21:43:23
Do sto komada (norma orix i vulkan)
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: strijelac - 27. 11. 2009. 14:39:14
Što se tiče Norconia optike ja je imam već 6god.6x42,nikakvih ptoblema nikad nisam imao.Ispucao sam iz 3006 oko 100kom.streljiva i nikad ništa.Vidno polje mi je veće i veća je ćistoća slike nego li mi na bratovom Zeissu.Prije nje na pušci mi je bila Bushnel,ali zbog pada u šumi morao sam je mijenjati,i mogu vam reći da sam više zadovoljan sa Norconiom.
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: Antezg - 27. 11. 2009. 15:40:41
E jebiga to sa Bushnellom mogu još nekako razumjeti,ali usporedba sa Zeissom... ::) ::) ::)-provjeri dioptriju na Zeissu
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: Neno - 27. 11. 2009. 15:48:02
Što se tiče Norconia optike ja je imam već 6god.6x42,nikakvih ptoblema nikad nisam imao.Ispucao sam iz 3006 oko 100kom.streljiva i nikad ništa.Vidno polje mi je veće i veća je ćistoća slike nego li mi na bratovom Zeissu.Prije nje na pušci mi je bila Bushnel,ali zbog pada u šumi morao sam je mijenjati,i mogu vam reći da sam više zadovoljan sa Norconiom.

Pa imam ili sam imao optike od svih navedenih firma, ono da je Norconia bolja od Bushnella, možda i je usporediva s Banerom, Elite je daleko iznad.

A ova usporedba s Zeissom, mogu jedino reči da je taj Zeiss sigurno bio u banani  ;D
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: strijelac - 27. 11. 2009. 16:15:16
To je onaj stari Zeeis sa metalnim kućištem,i nije baš u banani.Star je nekih 20god.i on je super,ali meni je jednostavno ovaj bolji.Možda navika...
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: Štef - 27. 11. 2009. 19:10:31
 Nudim Narconiu 1,5 - 6 x 42 za tog starog zaissa.  zagi
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: enigma - 27. 11. 2009. 19:32:59
Nudim Narconiu 1,5 - 6 x 42 za tog starog zaissa.  zagi
A dao bi sigurno i dva ;D ;D ;D ;D
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: Štef - 27. 11. 2009. 19:36:48
Nudim Narconiu 1,5 - 6 x 42 za tog starog zaissa.  zagi
A dao bi sigurno i dva ;D ;D ;D ;D


 ;D ;D ;D ma neeebi, Narconia je sa iluminatorom!  ;) ;D
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: .50AE - 27. 11. 2009. 20:02:37
Norconia 3-9x42 na .243Win na aluminijskim nosačima već više od 10 godina, više od 2000 metaka ispaljenih,  puška je redovito nošena za optiku i jedina zamjerka je da je prsten za promjenu povečanja počeo zapinjati, kao da ima pijeska unutra (ne bi me čudilo i da ima ;) ). Puška je nekoliko puta pala, optika je maltretirana do krajnjih granica (jedino nije bila pod vodom), više puta dobro pokisla i više puta provela cijeli dan na suncu... Za sada sam još uvijek siguran da za loš pogodak nije kriva optika (puška nosi metak u metak, streljivo ručno motano prema pušci). S obzirom na to da je optika sa montažom koštala manje nego pristojna čelična montaža (119DM), mislim da je to u to vrijeme bio best buy.
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: enigma - 27. 11. 2009. 20:35:50
To sve baci i kupi KAHLES zagi ;D ;D ;D ;D(reko bi jedan teaa)
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: .50AE - 27. 11. 2009. 21:20:46
To sve baci i kupi KAHLES zagi ;D ;D ;D ;D(reko bi jedan teaa)
hao hao hao
E baš neću, s obzirom da mi je ostala još jedna ćorava 8x57 (a predviđena je za guštanje na streljani), mislim da će na proljeće na nju neki Nikon sa ED staklom ;) na vrlo niskoj monzaži.
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: strijelac - 28. 11. 2009. 15:08:53
Kolega kupio Khales u Detonexu i riknuo mu isti tjedan,pa čekao dva mj.popravak(garancija).Cijena sitnica oko 8000kn.
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: magwin - 28. 11. 2009. 19:05:57
Norconia 3-9x42 na .243Win na aluminijskim nosačima već više od 10 godina, više od 2000 metaka ispaljenih,  puška je redovito nošena za optiku i jedina zamjerka je da je prsten za promjenu povečanja počeo zapinjati, kao da ima pijeska unutra (ne bi me čudilo i da ima ;) ). Puška je nekoliko puta pala, optika je maltretirana do krajnjih granica (jedino nije bila pod vodom), više puta dobro pokisla i više puta provela cijeli dan na suncu... Za sada sam još uvijek siguran da za loš pogodak nije kriva optika (puška nosi metak u metak, streljivo ručno motano prema pušci). S obzirom na to da je optika sa montažom koštala manje nego pristojna čelična montaža (119DM), mislim da je to u to vrijeme bio best buy.


pobaj mijenjati s nekim.možda dobiješ i 2 Zeissa za nju!  hao
eeee, da je Mrvica još s nama ovo bi bila odlična tema..... happi
Naslov: Odg: Optike NORCONIA
Autor: Harry P. - 28. 11. 2009. 19:26:42
Da, uvijek kad pročitam naziv Norconia odmah se sjetim Mrvice i kolike je peripetije imao sa tom optikom.   happi happi

Svi smo mu govorili da je ta optika za konac ali je on bio uporan i 100 puta je išao reklamirati tu optiku   hao

Kad smo već kod Mrvice... što je bilo sa tim čovjekom? Baš me živo interesira... nije valjda neko  :pferd: