Forum LOVAC

Optike i nosači => Optike => Autor teme: Papcina - 22. 04. 2017. 09:50:07

Naslov: osvijetljeni križ na optici
Autor: Papcina - 22. 04. 2017. 09:50:07
Pozdrav

pitanje, postoji li neka optika koja ima osvijetljeni križ a da se sa izlazne strane optike ne vidi ta svjetlost? tj da divljač ne primjeti tu crvenu svjetlost

hvala

lp
Naslov: Odg: osvijetljeni križ na optici
Autor: ivo samoborec - 22. 04. 2017. 22:36:33
Prvi put cujem...... sauf sauf sauf sauf,mislim da si na krivoj frekvenciji....mozemo pricati o iluminatoru ao obicnoj optici hao hao hao hao......neznam ciju optiku imas i dali vidis tocku.objasni jer ja sam isto znatizeljan zagi
Naslov: Odg: osvijetljeni križ na optici
Autor: Bodul - 23. 04. 2017. 20:22:58
 uf
Naslov: Odg: osvijetljeni križ na optici
Autor: deeejan - 23. 04. 2017. 20:26:40
meni je jasno sta kolega pita.
ne kuzim cemu smijeh...
ali, kolega papcina, mislim da to divljac ne moze vidjeti.
 zagi
Naslov: Odg: osvijetljeni križ na optici
Autor: leon - 23. 04. 2017. 22:55:41
Vidi poneka krmača ili vepar, za sve ostalo nema problema.
Naslov: Odg: osvijetljeni križ na optici
Autor: ivo samoborec - 24. 04. 2017. 00:00:36
...ja se moram smijati jer to prvi put cujem a extra sam izvadio pusku i gledao sa druge strane i na malo i na veliko povecanje pa nevidim nista.......hvala na informaciji jer vise necu paliti crvenu tocku da ne oteram svinje kad izadu na hraniliste........
Naslov: Odg: osvijetljeni križ na optici
Autor: johnny1966 - 24. 04. 2017. 00:16:58
Nemojte se sprdati sa čovjekom, polako objasnite!
Naslov: Odg: osvijetljeni križ na optici
Autor: mladjo - 24. 04. 2017. 07:14:40
na optikama koje imaju osvjetljenje končanice ili točku u križu se sa prednje strane(kroz objektiv) vidi lagano crveno (zeleno) svjetlucanje tubusa... na svojoj sam to vidio samo po mrklom mraku...
Naslov: Odg: osvijetljeni križ na optici
Autor: ivo samoborec - 24. 04. 2017. 08:15:36
Mladjo ja na svoje dvije ne vidim nista....jedna je zeiss i jedna Swarovski....pojacao skroz do kraja..i sa malim i sa velikim zumom
Naslov: Odg: osvijetljeni križ na optici
Autor: Huntercro - 24. 04. 2017. 09:09:01
ti ivo imaš samo točku crvenu u sredini križa, a imaš i swara i zaju, a pitanje je koju optiku kolega ima pa se otud i odgovor sam nameće, ako je neki kinez vjerovatno blješti i sa jedne i sa druge strane
Naslov: Odg: osvijetljeni križ na optici
Autor: mladjo - 24. 04. 2017. 09:56:48
tako je... moja optika je bila swt... za ove velike nemam perja da provjerim... rol
Naslov: Odg: osvijetljeni križ na optici
Autor: deeejan - 24. 04. 2017. 10:32:58
eto, ivo je dao odgovor.
bit ce kod skupljih optika se to ne desava.
 zagi
Naslov: Odg: osvijetljeni križ na optici
Autor: Neno - 24. 04. 2017. 13:27:58
ti ivo imaš samo točku crvenu u sredini križa, a imaš i swara i zaju, a pitanje je koju optiku kolega ima pa se otud i odgovor sam nameće, ako je neki kinez vjerovatno blješti i sa jedne i sa druge strane

U tom je problem  ludiloo
Naslov: Odg: osvijetljeni križ na optici
Autor: Papcina - 01. 05. 2017. 06:27:33
Upravo tako, burris mtac sirokokutna optika, sa crveno osvijetljenim krizem u sredini... Ima deset stupnjeva jacine svijetlost ali i na najmanje se sa druge strane vidi svijetlost i to očito kod mene plasi divljac.... Kada nemam uključeno osvijetljenje sve je ok, cim ukljucim sve se razbijezi... Slicno se dogadja i kolegi na tasco optici... Eto, hvala na odgovorima, morat cu stediti za Swar optiku :)
Naslov: Odg: osvijetljeni križ na optici
Autor: jgm - 01. 05. 2017. 09:29:31
Ne treba da bude baš swarovski ali optika ispod 500€ znači samo bacanje novca.
Naslov: Odg: osvijetljeni križ na optici
Autor: Papcina - 01. 05. 2017. 12:31:13
Bila je 500usd, kupljena u usa...

http://www.burrisoptics.com/scopes/mtac-riflescopes-series/mtac-riflescope-1-4x24mm (http://www.burrisoptics.com/scopes/mtac-riflescopes-series/mtac-riflescope-1-4x24mm)
Nazalost iduca optika ce biti za koju godinu, za sad cu se morati snaci s ovom
Naslov: Odg: osvijetljeni križ na optici
Autor: dabar - 01. 05. 2017. 21:08:15
Ta optika nije namijenjena niti za lov u sumrak a di tek za nočni lov
Naslov: Odg: osvijetljeni križ na optici
Autor: deeejan - 01. 05. 2017. 22:07:42
zasto kolega uopce palis crvenu tocku na ovoj optici, u sumrak?
mislim da dok kroz nju jos nesto vidis, u uvjetima smanjene vidljivosti, do tad vidis i koncanicu...
ili se varam?
 zagi
Naslov: Odg: osvijetljeni križ na optici
Autor: Papcina - 01. 05. 2017. 22:30:40
Kako sam imao ograniceni budget i trebao sam sirokokutnu optiku kopao sam po netu, i ta burris mi je bila najbolja opcija, tim vise sto su poznanici hvalili burris... kada mi je stigla sve je bilo super osim male koncanice koja pri slaboj vidljivosti uopce nije jasna pa iz tog razloga koristim osvijetljenje... al eto, za drugi put znam sto traziti :)

Inace, u sumrak se relativno jasno vidi (s obzirom na iskustvo s prijasnjom optikom) ali problem je sto je tesko naciljati jer ne vidis kriz, presitan je iako sam mislio da ce biti jasniji.

Naslov: Odg: osvijetljeni križ na optici
Autor: GOGO LOVAC - 07. 05. 2017. 08:44:38
Ja sam jučer u mraku uspoređivao Haljina i Swarovski. Na Hajku se malo vidi,jedva da se primjeti,ali na Swarovskom se ne vidi makar imam CD-I končanicu. To je razlika u cijeni koju većina ne može shvatiti.