Forum LOVAC

Optike i nosači => Optike => Autor teme: Antedragi - 02. 09. 2018. 15:31:40

Naslov: Yukon Photon problemi
Autor: Antedragi - 02. 09. 2018. 15:31:40
Kolege lijep pozdrav,prije godinu dana sam kupio Yukon Photon 6.5x50l sa deklaracijom na kutiji "drzava proizvodnje bjelorusija" koja je drzala šus jedno vrijeme,dok ove godine mučim muku s tim da se je optika skroz poremetila i nemogu je vise upucat,da na kraju toga svega ode na forumu pročitam da imaju optike iz kine i bjelorusije da ja ustanovim da je moja iz kine iako na kutiji pise "zemlja podrijetla i proizvodnje" Bjelorusija...Osjecam se prevaren.Hvala lijepa
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: GOGO LOVAC - 03. 09. 2018. 10:24:10
Gdje si kupio optiku?
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: Mladen.M - 03. 09. 2018. 12:41:48
Čini mi se da te osječaji ne varaju  uf
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: pepi2 - 03. 09. 2018. 16:39:14
Ocigledno da si doveden u zabludu, namjerno ili nenamjerno isto je, trgovac ti mora vratiti novce a ti njemu proizvod.
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: Antedragi - 03. 09. 2018. 18:58:20
To bi bilo tako da smo u pravoj drzavi,sad bi ja trebao cekat 60 dana minimalno da se u yukonu odluce hoce li meni dat novi uređaj...:(
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: .44 ML - 03. 09. 2018. 19:06:24
Treba to tjerati do kraja (makar čekao i duže),  jer su oni navikli da ljudi šute i ne traže ništa, zato i rade to šta rade
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: Antedragi - 03. 09. 2018. 19:26:41
Frende ako mi je ne zamjene uz nadoplatu za novoga jer se ovaj vise ne proizvodi,idem im inspekcija za lažnu deklaraciju..ja sam je prekrižio svakako za ovu sezonu,al me nece nitko pravit budalom
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: grga33 - 04. 09. 2018. 12:18:23
Nisi rekao gdje si je kupio  zagi
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: pepi2 - 04. 09. 2018. 13:13:55
Ova varijanta sa odgovorom iz Yukona se moze razvuci na godinu dana a mozda i duze i na kraju mozda jos troskova oko postarine i slicno.
Ti rjesavaj sa trgovinom jer oni su ti nesto presutjeli, a ocito je da ti Kineski proizvod ne bi kupovao, oni neka rjesavaju sa Yukonom. Najbolje obaviti jos jedan korektan razgovor pa ako ne ide uzeti advokata i "en avant la musique".
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: lovnik - 04. 09. 2018. 13:29:01
Provjeri koliki je zakonski rok u kojem ti trebaju popraviti optiku od predaje na popravak ili vratiti novce.
Ako si ti voljan opet kupiti Yukona onda ...
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: pepi2 - 04. 09. 2018. 13:56:42
On ne zeli Kineski proizvod , to je poanta price, trgovina treba uzeti proizvod nazad jer su ga nasamarili a sto je u medjuvremenu i u kvaru njihov problem. Bjeloruska ne bi bila u kvaru i do ovoga svega ne bi doslo.
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: Antedragi - 04. 09. 2018. 14:32:28
Optiku sam kupio u Oružarnici zagreb,s tim da su ljudi prema meni bili korektni i zamjenit ce mi je za novi Rt uz moju neku sitnu nadoplatu...;)
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: grga33 - 04. 09. 2018. 14:34:13
Neku malu, to im je zarada  zagi
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: Antedragi - 04. 09. 2018. 14:37:23
A frende,nisam zlocest,ovo je najbezbolnije rješenje...samo made in belarus
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: alenvw - 04. 09. 2018. 14:38:45
Po čemu si skužio da je kineska ja imam problem sa rt modelom nakon nekog vremena nosi mi uvijek u desnu stranu svi mi kažu da je do nosača jer da je do optike da bi razbacivala svuda, sad jel tako vidjet ću naručio sam novi nosač za šinu samo čelični pošto sad imam aluminijski
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: Antedragi - 04. 09. 2018. 14:53:42
Dole na njoj pise sitnim slovima "made in china"
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: Nikola - 06. 09. 2018. 09:19:09
Dole na njoj pise sitnim slovima "made in china"
Sto se tice yukona, na njihovim stranicama jasno i glasno piše da je dio njihove proizvodnje stacioniran u Kini. Ja znam za vise komada MADE IN CHINA koji rade vec duze vrijeme bez greske.
Cak i kolega u Americi kupio Photon XT , a tamo je brendiran kao Sightmark mislim, i isto je MADE IN CHINA.
Mislim da problemi uopce nisu vezani za mjesto proizvodnje.
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: zhrvoje - 06. 09. 2018. 13:42:40
Slazem se s Nikolom.
I ja znam za vise nego nekoliko komada made in china koji rade bez problema.
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: pepi2 - 06. 09. 2018. 15:43:34
Rade bez problema dok ne krenu problemi a to je u principu jako brzo.  Iskreno , tko od vas bi uzeo kineski proizvod ako zna  da je kopija ? Uzet ces ga samo zabunom .
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: Antedragi - 06. 09. 2018. 21:35:51
Ma da se bjeloruski i pokvari,ode na servis i vrati se,al kad tražis bjeloruski i dobijes kineski koji se rastelova nakon tocno 10 metaka i poslije toga ga nemozes upucat,evo sreca dobio sam uz nadoplatu Novoga original...
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: zhrvoje - 09. 09. 2018. 13:23:42
Poanta je u tome da taj kineski nije kopija ako si uz njega dobio garanciju...
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: pepi2 - 09. 09. 2018. 13:43:46
Ajde moze i tako  d1 makar svi znamo da na rarucenih xy komada kinezi nastancaju 100x i 100y komada i onda to kruzi po jednom dijelu zemaljske kugle.Kartonsku ambalazu moze svatko ,cak i kod nas napraviti i na njoj napisati sto god hoces, i dva mlada magarca nacrtaju ako je kome po volji. Garancija je jako rastezljiv pojam i nece se svugdje na isti nacin ostvariti , ovaj rasplet nesporazuma sa Antedragi je najbezbolnije rjesenje za trgovca i kupca. Ja osobno ne bi nikad uzeo Kineski proizvod kraj originala jer u puno slucajeva najprije gledas zemlju porijekla pa onda uzmes ili ostavis.
I Mercedes proizvodi automobile u Kini sto znaci da znaju dobro napraviti samo iz nekih razloga isti ne izlaze iz zemlje nego se prodaju tamo isljucivo.
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: zhrvoje - 09. 09. 2018. 14:50:25
Pepi2, gdje ti je proizveden mobitel/laptop/kompjuter?
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: kcujko1 - 09. 09. 2018. 14:59:33
Sve je "made in China", jer je jeftinije. I ne znači da zato ne valja. Evo, ja kupim Pinewood hlače, pogledam etiketu i vidim da inniih rade u Kini. Inače, i ja imam Photona, kad sam kupovao dobio sam savjet da ga isprobam jel radi, i to je sve. Nema razlike Bjelorus ili Kinez.
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: pepi2 - 09. 09. 2018. 15:04:28
@ zhrvoje ;Huawei 100% Kina ,laptop kak koji ,ovaj na kojem sad pisem "assembled in China" Samo ni jedno ni drugo nisam ja kupio.
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: zhrvoje - 09. 09. 2018. 15:40:44
Pepi2 zagi
Ako znaju napravit mobitel znaju napravit i digitalnu optiku.
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: Antedragi - 10. 09. 2018. 10:39:51
Poanta je ta da ja nisam dobio sto sam tražio,trazio sam bjelorusiju dobio kinu pod deklaracijom bjelorusije.kad se kineski model XT pokazao dobar,sto nije nastavljena proizvodnja i RT modela u kini nego se samo proizvodi u bjelorusiji?
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: lovnik - 12. 09. 2018. 08:47:46
Jel netko uspoređivao sliku  RT i XT modela sa istim povećanjem.
Meni se dvoje kolega kunu da su stari modeli imali čišću sliku u odnosu na novi.
A da ih mogućnosti novoga ne zanimaju osim da što bolje vide divljač.
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: Goran - 10. 05. 2021. 02:32:15
Cista slika ima veze sa freqencijom IR lample mozda je to razlog.
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: Nikola - 10. 05. 2021. 23:26:10
Poanta je ta da ja nisam dobio sto sam tražio,trazio sam bjelorusiju dobio kinu pod deklaracijom bjelorusije.kad se kineski model XT pokazao dobar,sto nije nastavljena proizvodnja i RT modela u kini nego se samo proizvodi u bjelorusiji?
Ja i kum, obadvojica XT modeli, Made in China, on svog jos koristi, ja svog prodao, kod covjeka u LD, i on ga jos koristi..
Mislim da je fama oko toga  XT made in china.
Nedavno rješavao problem RT koji je made in Belarus, crkao brate... Srecom jos pod garancijom...
Naslov: Odg: Yukon Photon problemi
Autor: Zeiss - 10. 05. 2021. 23:30:25
Ovi koji ne vjeruju u kinesko se valjda ni preko Pelješkog mosta ne budu vozili.  rol