Forum LOVAC

Lovna kinologija => Odgoj i školovanje lovačkih pasa => Pomagala => Autor teme: Zoran - 10. 06. 2007. 22:49:30

Naslov: KORIST REFLEKTIRAJUčEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: Zoran - 10. 06. 2007. 22:49:30
MODA ILI NUZNO U LOVU
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUčEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: medo - 11. 06. 2007. 21:15:38
I jedno idrugo za svinjare
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUCEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: dean - 12. 06. 2007. 09:25:43
Ja ću svom stavit barem traku oko vrata florescentne boje, "lovci" dižu pušku na mog prepeličara, a kako je smeče boje i formata nazimeta, na znam ni da li da ga vodim na svinje. A kaj da radim kad ga volim gledat kako trči po šumi i njuši tragove. Njemu je to veselje, a onda i meni njega gledat sretnog, kad je to dio njega.
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUCEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: Dik - 21. 06. 2007. 20:46:48
(http://www.moj-album.com/slike/6976837/QwolP26UiJ0dD3C3.v.jpg)

Ja se koristim ovakvih ovratnica na ježa tako da se može pa izvuči ako se ulovi u koju granu   Lp iz SLO
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUCEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: Vanja - 21. 06. 2007. 21:03:12
Ja ću svom stavit barem traku oko vrata florescentne boje, "lovci" dižu pušku na mog prepeličara, a kako je smeče boje i formata nazimeta, na znam ni da li da ga vodim na svinje. A kaj da radim kad ga volim gledat kako trči po šumi i njuši tragove. Njemu je to veselje, a onda i meni njega gledat sretnog, kad je to dio njega.
Svakako psu treba stavit nešto reflektirajuče, pogotovo u lovovima gdje ima više sudionika i svakakvih lovaca, jer ima ljudi koji ne znaju šta je red i ne drže se pravila nego prvo puknu pa onda idu gledat šta leži.
Ne mogu si zamislit šta bi ja napravio kad bi meni netko odstrijelio mog psa z7
Ja znam PAR lovaca koji su pucali konje pod jelene z12
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUCEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: medo - 21. 06. 2007. 21:12:19
Ja sam umalo junicu od susjeda ali zalutala je u loviste pa kroz grane slabo vidjeh.Taman gledam kroz optiku kad ono susjed psuje i mase rukama.Skoro je  z3 najebo z30
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUCEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: Huntercro - 22. 06. 2007. 20:45:25
jebi ga kad ih navikneš na prsluk onda pucaju na sve što nema prsluk. ima meču nama još jako puno idiota
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUCEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: medo - 23. 06. 2007. 10:51:18
jebi ga kad ih navikneš na prsluk onda pucaju na sve što nema prsluk. ima meču nama još jako puno idiota
E ova ti je stvarno na mjest d4
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUCEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: Anni - 23. 06. 2007. 21:58:38
ja sam s Britom na radni ispit dosla s prslukom sudac me gledao ko da sam pala s marsa  ;D

(http://www.svitlebaje.com/test/anni/zdAnni1.jpg)

prsluk je zakon...
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUčEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: Nosler - 18. 04. 2008. 00:45:03
Moja terijerka ima boju kao sto vidite na slici,da joj ne stavljam nesto crveno oko vrata mogla bi se lako desiti nesreca.
(http://img249.imageshack.us/img249/5985/lisica003ws5.jpg)
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUčEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: Huntercro - 18. 04. 2008. 05:33:06
Kad ti netko odstrijeli psa u prvi tren misliš da ćeš ga ubit i onda se polako smiriš jer drugog izlaza nemaš, osim da napraviš kakvo veliko sran.e. Već sam o tome pisao ali uvijek prije lova treba upozoriti lovce na ponašanje koliko god to bilo smješno. I onda ipak malo o tome razmišljaju ali uvijek ima idiota gladnih za šusom i trofejom. 
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUčEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: Štef - 18. 04. 2008. 14:14:37
 Za nesreću u lovu je najlakše ali to je rezultat samo pucanja na pamet
i glad za mesom... Nikad nisam uputio hitac a da nisam bio siguran na
što i kako pucam. Naravno da se i u takvim slučajevima može dogoditi
nezgoda ali se u svakom slučaju svodi na minimum!
 Kod neodgovornog ponašanja i nepridržavanja sigurnosnih mjera nema pomoći
ni od reflektirajučih prsluka.
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUčEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: Neno - 18. 04. 2008. 15:52:38
Lako je bit general poslje bitke, kada je nekom nastreljen pas onda je to problem za sve učesnike, prsluci su dobri u čistim lovištima, ali u dalmatinskom kršu mislim da bi više pasa nastradalo zbog zapetljavanja u gustišu nego zbog sačme.

Možda neka varijanta koja se otkopča pod silom, pa i po cijenu da izgubite prsluk.
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUčEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: Štef - 18. 04. 2008. 16:51:34
Lako je bit general poslje bitke, kada je nekom nastreljen pas onda je to problem za sve učesnike, prsluci su dobri u čistim lovištima, ali u dalmatinskom kršu mislim da bi više pasa nastradalo zbog zapetljavanja u gustišu nego zbog sačme.

Možda neka varijanta koja se otkopča pod silom, pa i po cijenu da izgubite prsluk.


 Ja i lovim po gustom terenu pa sam zato i iznio svoje negativno mišljenje za prsluke a isto tako ne mislim se junačit poslije bitke nego samo iznosim činjenice kako se ponašam u lovu.
 Za mene je nastreljivanje psa isto ko da si nastrijelio kolegu lovca i naravno da to nije pojedinačni problem!
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUčEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: panj - 18. 04. 2008. 17:54:38
Zato svi koji lovite u gustišima nabavite istarca kratkodlaka ili oštrodlakog i do zabuna nebi trebalo dolaziti.
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUčEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: Štef - 18. 04. 2008. 21:25:51
Zato svi koji lovite u gustišima nabavite istarca kratkodlaka ili oštrodlakog i do zabuna nebi trebalo dolaziti.


 d4, bravo! Nabavio moj kum dva oštrodlaka i prekrasno ih je vidjet u šumi, a tek kad tjeraju  d7
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUčEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: Stipe Šibenik - 18. 04. 2008. 21:36:57
Ma hebeš lovca koji ne razlikuje psa od lisice, kad bi se nekom iz moje ekipe dogodilo da ustrjeli nečijeg psa, taj sigurno nebi nikad više u mom društvu išao u lov.   
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUčEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: Štef - 18. 04. 2008. 21:39:07
 Takvu odluku bi po meni trebao donijeti sam, a ne da da mu netko još mora određivati kaznu. 
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUčEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: Štef - 18. 04. 2008. 21:40:38
 Evo dva oštrodlaka manekena! ;D
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUčEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: Stipe Šibenik - 18. 04. 2008. 21:41:55
Takvu odluku bi po meni trebao donijeti sam, a ne da da mu netko još mora određivati kaznu. 


Ma apsolutni nečasni otpust iz društva da se mene pita!
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUčEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: Niko L. - 18. 04. 2008. 22:52:44
Nema tu zabune!Ne puca se dok se ne utvrdi šta je u grmlju.Zato se i događaju svako malo nesreće u lovu;-rania ovog,-onog ubia što je mislia da je svinja.
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUčEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: lovacpd - 19. 04. 2008. 09:44:07
Zato svi koji lovite u gustišima nabavite istarca kratkodlaka ili oštrodlakog i do zabuna nebi trebalo dolaziti.

Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!!, rece mi jedan stari lovac, zasluzan za svo moje interesovanje za lov i lov.pse...
Sta ce mi tek bijeli?!

Treba pametno loviti, sa pametnim  i smirenim lovcima koji ne pucaju na susanj vec na divljac!
A prsluk na psu nisam, pogotovo u mom nacinu lova gdje pas lovi glasom(kod pticara i razumijem, jer je bitno da se pas vidi), u prvom redu sto bi volio vidjeti kako bi trebao biti jak prsluk za psa kojio lovi DS, da bi zastitio psa od kljove,a druge strane prsluk za psa bi mu samo omogucio lakse zapetljavanje u ograde, kojekakve zice u lovistu i cak i do stradavanja psa
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUčEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: oliverl - 19. 04. 2008. 11:17:16
Ako kome treba imam žute fluorescentne farbe viška! Cestari zaboravili....  ;D
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUčEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: ante kula - 20. 04. 2008. 21:03:32
Zato svi koji lovite u gustišima nabavite istarca kratkodlaka ili oštrodlakog i do zabuna nebi trebalo dolaziti.
¸a sta bi ja triba napravit s mojim trobojcima po toj logici? triba se gledat u sto se puca, pucat u svinju a ne u pasa..i problem rijesen..
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUčEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: blackpowder - 20. 04. 2008. 22:13:17
Iskreno ne razumijem pojedince koji bi deklarativno ruku dali za svog psa a kad mu treba staviti prsluk kako bi mu se pružila bar kakva takva sigurnost od neodgovornih pojedinaca e onda nemože. Doduše zašto bi na psa stavljali prsluk kad ga ni sami ne nose .
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUčEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: Neno - 21. 04. 2008. 11:40:09
Zato svi koji lovite u gustišima nabavite istarca kratkodlaka ili oštrodlakog i do zabuna nebi trebalo dolaziti.

Nažalost stradavali su i istrijanci, valjda su mislili da su oranž bjeli križanci  m3
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUčEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: panj - 23. 04. 2008. 13:42:01
Zato svi koji lovite u gustišima nabavite istarca kratkodlaka ili oštrodlakog i do zabuna nebi trebalo dolaziti.
¸a sta bi ja triba napravit s mojim trobojcima po toj logici? triba se gledat u sto se puca, pucat u svinju a ne u pasa..i problem rijesen..
Ako goni samo svinje ja bi ga poklonija za kućnog ljubimca.
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUčEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: dean - 23. 04. 2008. 14:39:22
Moj pas ima traku oko vrata i pomaže. Sad ekipa menje diže pušku na njega.
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUčEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: Pepi18KA - 26. 11. 2010. 12:55:32
 
  danas sam konačno dao si truda i otišao u trgovinu i kupio si za pse reflektirajuće ogrlice...na to me potaknulo to što sam u nedjelju u lovu podigao pušku na svog kopova misleći da je svinja...trnci su me prošli kad sam vidio da je on... sa ogrlicom mali izgleda ko maneken hao
To je prava stvar i mislim da bi se stvarno trebalo više pažnje obratit na to i više prakticirat u lovu takve stvari
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUčEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: Pepi18KA - 26. 11. 2010. 13:28:26

 zaboravih slike
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUčEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: Nosler - 28. 11. 2010. 23:10:29
Ja koristim takve ogrlice cijeli vrijeme. Prakticna stvar je da se napise na nju i broj telefona u slucaju da se pas izgubi ili mu se desi neka nesreca. Neki ljudi cak imaju i duze trake koje strse iz ogrlice uz tijelo psa jer im je lakse da ocjene u gustisu na koju stranu je pas okrenut kad laje na divljac. d4
Naslov: Odg: KORIST REFLEKTIRAJUčEG PRSLUKA ZA PSE
Autor: huntos - 29. 11. 2010. 12:09:39
Nema ništa loše u tim ogrlicama za pse, pogotovo u lovu na sitnu divljač (vižla, labrador), gdje ih mogu "lovci" zamjeniti za lisicu