Forum LOVAC

Lovna kinologija => Odgoj i školovanje lovačkih pasa => Pomagala => Autor teme: jura_ - 02. 04. 2009. 22:16:47

Naslov: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: jura_ - 02. 04. 2009. 22:16:47
Naime imam kujicu bretonku pa me zanima dali iko koristi kakvo zvonce za signalizaciju markiranja kod ptičara. Naime nemam baš 900kn za biper pa bi volio čuti vaše savjete u svezi toga. Kakvo bi zvonce moglo poslužiti i dali ima di za kupiti?
Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: almir - 02. 04. 2009. 23:07:00
Ima zvono za kupit kako ne.
Imaš u "LISICA" Nedeljanec cijene se kreču od 20-60kn
Evo kako zvonar pići po polju  http://forum.lovac.info/index.php?topic=2289.15 (http://forum.lovac.info/index.php?topic=2289.15)
A imaš i biprer za manje para u oglasniku
http://www.lovac.info/component/option,com_marketplace/page,show_ad/catid,2/adid,1220/Itemid,156/ (http://www.lovac.info/component/option,com_marketplace/page,show_ad/catid,2/adid,1220/Itemid,156/)
sad kako hočeš.
Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: nazime - 03. 04. 2009. 00:19:06
Zvonce je ok dok pas pretražuje i kreće se pa ga čuješ. Ne valja kad pas markira. Ako ga nisi dobro pratio i ako je visoka trava, zvonce baš ne koristi previše.
Biper je zakon. Znam da puno košta, ali kupiš ga jednom i imaš ga. I svaki put kad ga čuješ kad je pas u fermi zaboravit ćeš koliko si ga platio. Stavi svaki mjesec 50-100kn na stranu i na početku sezone dodaš koliko fali i to je to.
Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: damjanovicd - 21. 12. 2009. 06:51:03
evo pogledaj moju sliku imam takodjer bretonca i zvono je prava stvar --> prtis ga i tamo gdje si zadnji put cuo ides 90% da markira! a to zvono (u austriji) kosta 10€
Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: Tava - 21. 12. 2009. 08:39:57
Zvonce je ok dok pas pretražuje i kreće se pa ga čuješ. Ne valja kad pas markira. Ako ga nisi dobro pratio i ako je visoka trava, zvonce baš ne koristi previše.
Biper je zakon. Znam da puno košta, ali kupiš ga jednom i imaš ga. I svaki put kad ga čuješ kad je pas u fermi zaboravit ćeš koliko si ga platio. Stavi svaki mjesec 50-100kn na stranu i na početku sezone dodaš koliko fali i to je to.

Pa bit je u tome da kada ne čuješ da zvonce zvoni znaš da ti je pas u fermi. U suprotnom će se dogoditi da ćeš nemilice zvati psa, možda ga kazniti zbog neposluha, a sve samo zato jer nisi mogao znati što se dogodilo. Ja sam apsolutno za to da pas koji ima čvrstu fermu ima zvonce tako da tišina znači da je pronašao divljač. Što više ja sam za to da i pas gonič bude označen zvoncem, jer na taj način jasno daje do znanja lovcima na štandu da se radi o psu, a ne o DS. Na taj način neiskusan lovac, koji je brz na okidaču, neće počiniti grešku koja će ga pratiti do kraja života.

Pozdrav
Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: Venator - 21. 12. 2009. 10:28:14
Naime imam kujicu bretonku pa me zanima dali iko koristi kakvo zvonce za signalizaciju markiranja kod ptičara. Naime nemam baš 900kn za biper pa bi volio čuti vaše savjete u svezi toga. Kakvo bi zvonce moglo poslužiti i dali ima di za kupiti?

Beeper prije svega, pa evo link.
Malo pronjuškaj još po ebay-u, možda ima i jeftinije. Izađe te oko 550 kn za poštarinom, vjerojatno neće ni cariniti to. I onda si miran
http://cgi.ebay.com/SportDog-DSL-400-Deluxe-BEEPER-LOCATOR-Pet-Collar_W0QQitemZ300360249646QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item45eeddb12e (http://cgi.ebay.com/SportDog-DSL-400-Deluxe-BEEPER-LOCATOR-Pet-Collar_W0QQitemZ300360249646QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item45eeddb12e)
Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: nazime - 21. 12. 2009. 17:24:18
Zvonce je ok dok pas pretražuje i kreće se pa ga čuješ. Ne valja kad pas markira. Ako ga nisi dobro pratio i ako je visoka trava, zvonce baš ne koristi previše.
Biper je zakon. Znam da puno košta, ali kupiš ga jednom i imaš ga. I svaki put kad ga čuješ kad je pas u fermi zaboravit ćeš koliko si ga platio. Stavi svaki mjesec 50-100kn na stranu i na početku sezone dodaš koliko fali i to je to.

Pa bit je u tome da kada ne čuješ da zvonce zvoni znaš da ti je pas u fermi. U suprotnom će se dogoditi da ćeš nemilice zvati psa, možda ga kazniti zbog neposluha, a sve samo zato jer nisi mogao znati što se dogodilo. Ja sam apsolutno za to da pas koji ima čvrstu fermu ima zvonce tako da tišina znači da je pronašao divljač. Što više ja sam za to da i pas gonič bude označen zvoncem, jer na taj način jasno daje do znanja lovcima na štandu da se radi o psu, a ne o DS. Na taj način neiskusan lovac, koji je brz na okidaču, neće počiniti grešku koja će ga pratiti do kraja života.

Pozdrav

Imao sam bretonku koja je nosila zvonce i sve je bilo ok ako trava nije bila viša od psa. Kad stane u fermu više ne zvoni i u visokoj travi, ako je otišla malo dalje, ne možeš je naći.
Beeper je po meni bolji. Dok ga ne čuješ pas traži, a kad stane točno znaš gdje ferma.
Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: najlovac - 21. 12. 2009. 22:55:08
Pozdrav prijatelji lovci i mene muci isti problem GDE NACI ZVONCE? Naime ja vec dugo radi u jednoj lovackoj radnji kao nazovi poslovodja ali nigde se nisa susreo sa zvoncicima. Interesuje me dali mozda lovacke radnje u Vinkovcima ili Osijeku imaju zvonce u njihovom asortimanu.Ova dva grada su mi relativno blizu tako da bi mogao navratiti. Dobar pogled-Dobra kob
Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: Sale Zr - 22. 12. 2009. 07:37:26
Da li bi odgovaralo zvonce što koriste ribolovci kada pecaju šarane, toga bi trebalo da bude u svakoj ribolovačkoj radnji
Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: jura23 - 22. 12. 2009. 12:07:02
da
Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: najlovac - 22. 12. 2009. 17:18:22
Nazalost moram vam reci da saransko zvonce ne moze imam ih u radnji dosta probao i nista. Nego video sam skoro na LOVNO KINOLOSKOM KUPU na jednom seteru malo zvonce skupa sa narandzastom stelujucom ogrlicom pitam vlasnika gde ga nabavi on mi rece iz Slovenije . Jos jedna stvar koju sam primetio je da se na zvoncu nalaze motivi iz lova[dve sljuke].
Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: Sale Zr - 24. 12. 2009. 07:36:49
Na ovo sam mislio...Skinem ove oprugice i okačim o ogrlicu. Probaću i javim kad vidim, odnosno čujem rezultat. Cena 35 dinara

(http://i49.tinypic.com/rh1sgo.jpg)
Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: sljuka lukavec - 24. 12. 2009. 10:55:43
Mislim da ti to nece radit,vec smo  probali kolega i ja i katastrofa,cujes psa na 10 metara.Ja sam popizdio i otiso po bepper. zagi
Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: karabat - 24. 12. 2009. 13:09:21
evo ovo ja sve koristim a samo vidim da mudrijam ove godine nisam ništa stavio psu od ove tehnologije osim ovih florocentnih ogrlica.
A šta se tiče zvonca ono mora bit fiksirano na ogrlici ne samo okačeno kao ovo kod mene 
Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: Sale Zr - 26. 12. 2009. 19:05:13
Sasvim slučajno pronadjem ovo zvono u garaži kad sam hteo da namontiram ona dva za šarandžije, videćemo sutra kako to radi i koliko se čuje

(http://i45.tinypic.com/azi8ns.jpg)
Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: Petrinja Saker - 28. 12. 2009. 22:54:09
Ja koristim zvonca koja stavljam sokolu na nogice iz istog razloga.Dva zvonca prodajem po 70 kn.razne velicine.
posjetite stranicu sokolarstvo.blog.hr
Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: Harry P. - 28. 12. 2009. 23:02:05
Nisam stručnjak u tim sverama pa me zanima dali to smeta psu dok mu zvoni cijeli dan tj. možda mu oštećuje sluh na neki način.

Ja sam pronašao dva zvonca i malo sam isprobavao kako bi to klapalo.

Ma ispiz.io sam totalno, još me bole uši... Možeš si misliti kako je psu..

Moje osobno mišljenje.  teaa

Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: jura23 - 29. 12. 2009. 19:14:27
 hao hao
ja ipak mislim da mu ne smeta...
mnogi love s tim zvoncem...po meni bi biper više sj... sluh psu - svako malo piuuuuuuuuu, piuuuuuuuuu
Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: kmet - 29. 12. 2009. 20:03:30
ja imam isto bretonce 2 komada pa jednom sam kupio biper u trstu za 90 eura,a na drugog zvonce od 70 kuna,,zadovoljniji sam sa zvoncem ali kad markira malo je teže skužiti gdije je,a biper zna uplašiti divljač pogotovo zece zna biježati ispred psa prije nego mu pas dođe blizu,dok sa zvoncem ne...tako da ne treba da žališ što nemaš biper,zato ti kupi zvonce... :smil4226ce1d491b5:... d4
Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: Venator - 30. 12. 2009. 08:39:09
hao hao
ja ipak mislim da mu ne smeta...
mnogi love s tim zvoncem...po meni bi biper više sj... sluh psu - svako malo piuuuuuuuuu, piuuuuuuuuu


Pa uzmeš onda biper koji ima različitih funkcija.
Recimo ja imam jednan transmiter sa dvije ogrlice koje imaju na sebi teletakt i biper.
Uključiš lijepo na transmiteru da se biper javlja samo kod markiranja a prilikom pretraživanja je u stanju mirovanja.
Ak već i hoću znati dgje mi je pas da ga ne vidim ili ne čujem u visokoj travi ili grmlju, na transmiteru samo pritisneš jednu tipkicu za lokaciju.
Mogu mijenjati i jačinu zvona. Googlajte malo i vidite DOGTRA 2502 B&T collar.
Ali ovo zadovoljstvo košta malo manje od 4000 kn sa poštarinom i carinom tako da i nije u skladu sa ovom temom.
Psi mi se ne bune što imaju to oko vrata i na markiranja divljač se nije bojala i bježala.
Imao sam i ja zvonce prije, ali mi je neusporedivo sada sa radom sa biperom.
Svako nek izvoli ono što voli d4
Lijepi pozdrav!
Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: jura23 - 30. 12. 2009. 09:49:34
 d4
Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: vajo - 04. 01. 2010. 22:56:54
ja imam isto bretonce 2 komada pa jednom sam kupio biper u trstu za 90 eura,a na drugog zvonce od 70 kuna,,zadovoljniji sam sa zvoncem ali kad markira malo je teže skužiti gdije je,a biper zna uplašiti divljač pogotovo zece zna biježati ispred psa prije nego mu pas dođe blizu,dok sa zvoncem ne...tako da ne treba da žališ što nemaš biper,zato ti kupi zvonce... :smil4226ce1d491b5:... d4

Vidim da si iz istre i da kupuješ u Trstu, zanima me di u Trstu i dali je to neka kvalitetna i dobro opremljena trgovina za lov i lovce u koju se isplati poj pogledat?
Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: bena - 04. 01. 2010. 22:57:46
ja imam isto bretonce 2 komada pa jednom sam kupio biper u trstu za 90 eura,a na drugog zvonce od 70 kuna,,zadovoljniji sam sa zvoncem ali kad markira malo je teže skužiti gdije je,a biper zna uplašiti divljač pogotovo zece zna biježati ispred psa prije nego mu pas dođe blizu,dok sa zvoncem ne...tako da ne treba da žališ što nemaš biper,zato ti kupi zvonce... :smil4226ce1d491b5:... d4

Vidim da si iz istre i da kupuješ u Trstu, zanima me di u Trstu i dali je to neka kvalitetna i dobro opremljena trgovina za lov i lovce u koju se isplati poj pogledat?

Da i mene to zanima
Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: Tihomir - 20. 03. 2010. 19:33:18
Evo jednog primjerka.

Kad pesek trči zvoni kao Sveti Nikola,al dobro se čuje i njemu ne smeta,pitao sam ga  ;D

probao sam ova ribička,ali se brzo napune trunjem od bilja ili snijeom i onda nije dobro,ovo je  d4
Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: kerber - 22. 03. 2010. 10:02:25
Herak koristi zvonce i na takmičenjima kad je viska trava znači ako valja njemu koji sigurno ima brže i duže pse valja i tebi , biper je ok ali zvonce je lovačkije sredstvo i služi svrsi nije cilj samo otpucati što više s biperom može loviti i moja strina prst u uvo i razmišljaš o nogometu bit lova i je da se u njega uživiš sudjeluješ u radu psa pratiš ga cjelo  vreme i na koncu realiziraš odstrel teže je ali gušt je veći.
Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: Petrinja Saker - 05. 11. 2010. 21:08:50
Zvonce.

Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: magwin - 05. 11. 2010. 22:19:10
skoro isto kao za ribolov  ;D
koja je cijena?
Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: Petrinja Saker - 06. 11. 2010. 09:40:41
Ni blizu ovom ribičkom.
Cjena za PAR je 75 kn.
Naslov: Odg: Zvonce za markiranje kod ptičara
Autor: Sale Zr - 09. 12. 2010. 17:12:10
Montirano na fluo ogrlici za pse (poklon od Gage draganco-a d1  z10 ), jako sam zadovoljan...Čuje se dovoljno, i uvek znam gde je u trsci ili visokoj travi

(http://img815.imageshack.us/img815/6598/picture026f.jpg)