Forum LOVAC

Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci => Ponuda.:. potražnja => Autor teme: dreger - 20. 05. 2016. 13:22:50

Naslov: Vabilice za srnjaka!
Autor: dreger - 20. 05. 2016. 13:22:50
Nesto novo iz moje radionice,vabilica imitira pisak srne u parenju,neke kolege lovci koji love srnjake i koji imaju razne vabilice su mi rekli uporedivsi ovu moju vabilicu sa raznim ostalim da je zvuk-pisak dobar a i ja sto sam pregledao razne snimke i uporedio to je taj pisak-zov.ako bas nije isti onda su u pitanju nijanse.
Dve ovakve vabilice ima na prodaju kod kolege sa foruma "Deejana"u ZG.on je jednu uzeo za sebe i dve su na prodaju,pa ako je neko zainteresovan nek se javi njemu a i meni na PP.
cena 90 kuna.


Naslov: Odg: Vabilice za srnjaka!
Autor: dreger - 20. 05. 2016. 13:46:20
Da dopunim oglas sa jednim snimkom ovih vabilica da cujete kako zvuce,Odmah se "ogradjujem"posto ja ne lovim srnecu divljac tako da neznam dali dobro tj.pravilno vabim.
https://www.youtube.com/watch?v=sHOH3CT3KAo (https://www.youtube.com/watch?v=sHOH3CT3KAo)
Verujem da ce se javiti kolega Deejan sa utiscima iz prve ruke o samoj vabilici.i da ce on blize i tacnije reci svoje misljenje posto i sam lovi ovu divljac.
Naslov: Odg: Vabilice za srnjaka!
Autor: dreger - 20. 05. 2016. 13:55:11
I jos da dodam ,ko kupi vise vabilica (predatori,srnjak)ima popust i cena je:
1 za srnjak+ 1 za lisice(bilo koja)= 180 kuna.
1 za srnjaka+1 za lisice sa jednim kanalom+1 za lisice sa dva kanala=260 kuna.
 dobra kob.
Naslov: Odg: Vabilice za srnjaka!
Autor: deeejan - 20. 05. 2016. 14:14:48
kolega dreger je vise manje sve rekao  ;D
jedna vabilica je kod mene, u lovu normalno jos nije isprobana, cekamo sezonu parenja pa cemo vidjet sta ce rec ;D
uglavnom, ovako isprobana doma, mogu reci da je zvuk ok i da bi trebala bit efikasna i na terenu.
to je sto se tice zvuka srne u parenju...
takodjer i malo jacim stiskom vabilice u saku, dobija se visi ton, poput piskanja laneta...
jedna zanimljivija stvar, je da se vabilica moze koristiti i za lov grabezljivaca tako sto proizvodi (malo visi) zvuk kmecanja zeca, vise mladog zeca...
takodjer, uz malo vise vjezbe, moguce je proizvesti zvuk ptice u nevolji, zatim zvuk obicne domace kokosi, uz jos malo vise vjezbe isao bi i zvuk fazana...al to mi jos ne ide kak treba, pogotovo za zvuk fazana je potrebno malo vise treninga...
uglavnom, sve u svemu vabilica je dobra za srnjaka za sta je i napravljenja prvenstveno, al ko zeli vise, moze svasta izvuc iz nje uz malo vjezbe.
 zagi
Naslov: Odg: Vabilice za srnjaka!
Autor: deeejan - 21. 07. 2016. 11:55:36
sezona parenja srnece divljaci je tu...
ako je netko zainteresiran, samo da podsjetim, kod mene ima trenutno jos dvije vabilice za srnjaka by DrEger ;)
dobra vam kob zagi
Naslov: Odg: Vabilice za srnjaka!
Autor: deeejan - 21. 07. 2016. 12:12:21
popust koji kolega dreger spominje par postova prije, prilikom kupovine dvije ili tri vabilice, je jos aktualan, naravno ;) zagi
Naslov: Odg: Vabilice za srnjaka!
Autor: deeejan - 21. 07. 2016. 18:12:50
 zagi
Naslov: Odg: Vabilice za srnjaka!
Autor: dreger - 22. 07. 2016. 13:42:53
S tim da je popust na sve 3 vabilice sad veci,i cena za sve tri vabilice u paketu je 240 kn.
 z10