Forum LOVAC

Lovstvo => Sokolarenje => Autor teme: Lovac - 06. 07. 2007. 13:51:37

Naslov: Zaštita od ptica na terasama
Autor: Lovac - 06. 07. 2007. 13:51:37
MARINA: zaštita od ptica na terasama
Molim treba mi jedna informacija. Dali Vam je poznato na koji način spriječiti golubove i vrapce da sliječu
na stolove restorana koji imaju otvorene terase. Može li u tome pomoči ptica koja bi neko vrijeme
oblijetala iznad terase i koja bi to ptica bila. Kome bi se mogla obratiti.Unaprijed hvala na pomoči. ččč
Naslov: Odg: Zaštita od ptica na terasama
Autor: Zoran - 06. 07. 2007. 14:41:47
POSTAVI LOVCA JUNIORA SA ZRACNICOM! d5

POSTOJE MIRISI NA PRIMJER ZA JELENSKU I SRNECU DIVLJAC KOJI SE PO STAVLJAJU U OTVORENIM LOVISTA ILI U BLIZINI PROMETNICA! KOJI ODBIJAJU DIVLJAC DA PRELAZI CESTU ILI IZSETAJU IZ LOVISTA!

E SAD ZA VRABCE, GOLUBOVE NEZNAM DALI MOZE POMOCI MIRIS LISICE ILI KUNEččč
ALI IPAK MISLIM DA BI MOGLI POMOC!
JER ZA JELENSKU I SR. DIVLJAC SU MIRISI OD VUKA I MEDVJEDA KOLIKO MI JE POZNATO A TO NJIMA PRESTAVLJA OPASNOS PA SE NEPREBLIZAVAJU TOME MJESTU!!!

MISLIM DA BI VANJA ZNAO VISE!
Naslov: Odg: Zaštita od ptica na terasama
Autor: Nikola - 06. 07. 2007. 15:30:02
pretpostavljam da je riječ o nekakvom turističkom mjestu - pa stoga nedolazi u obzir zračnica, postoje razno razne plašilice koje bi trebalo dobro postaviti.

PS. Zorane isključi CAPS LOCK  ;D ;D
Naslov: Odg: Zaštita od ptica na terasama
Autor: Vanja - 06. 07. 2007. 15:37:11
Objesi par CD-a. Vjerovatno nije zgodno da na terasi vise Cd-i ali stavi ih nekako da nisu vidljivi ljudima. CD-i reflektiraju svijetlost koja pticama smeta i to će ti pomoči.
Naslov: Odg: Zaštita od ptica na terasama
Autor: Viktor - 07. 07. 2007. 08:07:51
Nažalsot dečki ništa od vješanja ničega, isprobali kod nas na busnom u klc-u bez učinka!

Ja sam radio sa pticom u vinogradima sa VELIKIM učinkom. Ovo se isto može napravit no gospoča se mora javit i reči više detalja.

(http://i14.photobucket.com/albums/a336/jastreb/vineyardtomcopy.jpg)

Pozdrav Viktor
Naslov: Odg: Zaštita od ptica na terasama
Autor: accipiter - 15. 04. 2009. 20:47:17
Bok!Radio sam biolosku zastitu grada od vrana i to vrlo uspjesno i siguran sam da je sokolarenje naj efektniji nacin sto se tice rastjerivanja ptica vrana itd...
Naslov: Odg: Zaštita od ptica na terasama
Autor: Lazar - 15. 04. 2009. 20:53:32
za golubove da al vrane su pametnije ima ih vise i vrlo agresivne i rascerupace tog skola za 3 minuta
Naslov: Odg: Zaštita od ptica na terasama
Autor: NLT - 15. 04. 2009. 22:46:54
Silk za pecanje na metar razmaka i 2-3 metra visoko iznad prostora.
Naslov: Odg: Zaštita od ptica na terasama
Autor: Petrinja Saker - 16. 04. 2009. 08:08:16
za golubove da al vrane su pametnije ima ih vise i vrlo agresivne i rascerupace tog skola za 3 minuta
Zato je tu sokolar da pomogne sokolu.Na ovoj snimci je harisov skanjac.
http://www.youtube.com/watch?v=741g0y3JAyU#ws (http://www.youtube.com/watch?v=741g0y3JAyU#ws)
Naslov: Odg: Zaštita od ptica na terasama
Autor: dean - 16. 04. 2009. 09:28:17
Uzmeš zračnicu i objasniš tim pticama da je tebi njihovo društvo neprihvatljivo...  d6  d7 dois  2p
Naslov: Odg: Zaštita od ptica na terasama
Autor: Tihomir - 16. 04. 2009. 10:18:33
Možda bi pomogao onaj uređaj šta vinogradari stavljaju na klijeti kod vinograda. Nekih 15x15x10 cm radi na 220V pušta visokofrekventne zvukove koje tjeraju čvorke i ostale ptice iz vinograda. Vidio sam kako radi i stvarno dieluje,ima za kupiti u  d2 košta nekih 400 kunića.

Sada pošto se radi o terasi ugostiteljskog objekta ne znam kako bi to dijelovalo na pse koje bi ljudi šetali ulicom ččč

Ako te interesira poslikam pa stavim sliku
Naslov: Odg: Zaštita od ptica na terasama
Autor: Harry P. - 16. 04. 2009. 10:26:32
Tihomire, od tvog uređaja bih i gosti  :shok: :smil4226ce1d491b5:
Naslov: Odg: Zaštita od ptica na terasama
Autor: Petrinja Saker - 16. 04. 2009. 20:51:47
I ja sam vidio taj uredjaj u vinogradu u akciji.Radi prvih 24 sata, a poslje se naviknu...
Naslov: Odg: Zaštita od ptica na terasama
Autor: Tihomir - 18. 04. 2009. 14:17:01
I ja sam vidio taj uredjaj u vinogradu u akciji.Radi prvih 24 sata, a poslje se naviknu...

možda nije isti uređaj,ovaj radi odlično
Naslov: Odg: Zaštita od ptica na terasama
Autor: steyrzg - 18. 04. 2009. 23:41:32
Ja sam svoje probleme na vikendici sa pticama i sranjem po terasama i balkonima , krovu i sl. rijesio na nacin postavljanja vjerodostojnih plasticnih modela ptica grabljivica - na svaku stranu kuće po jedna .. I to vec par godina savrseno funkcionira ; nijednoj ptici nije palo napamet da se priblizi na blize od 15 m ..
U Njemackoj ih ima za kupiti u kojekakvim trgovinama tipa Bauhaus , Baumax .. mozda ima negdje i kod nas ..
Naslov: Odg: Zaštita od ptica na terasama
Autor: magwin - 19. 04. 2009. 00:00:49
Ja sam svoje probleme na vikendici sa pticama i sranjem po terasama i balkonima , krovu i sl. rijesio na nacin postavljanja vjerodostojnih plasticnih modela ptica grabljivica - na svaku stranu kuće po jedna .. I to vec par godina savrseno funkcionira ; nijednoj ptici nije palo napamet da se priblizi na blize od 15 m ..
U Njemackoj ih ima za kupiti u kojekakvim trgovinama tipa Bauhaus , Baumax .. mozda ima negdje i kod nas ..


stvarno odlična ideja!  just
ja im samo napravim hranilište i zaseru uglavnom taj teren udajen isto oko desetak metara.
Naslov: Odg: Zaštita od ptica na terasama
Autor: Lazar - 19. 04. 2009. 07:37:46
najbolje funkcionise velika plasticna sova  fre
Naslov: Odg: Zaštita od ptica na terasama
Autor: NLT - 19. 04. 2009. 15:02:51
Samo na kratko vrijeme.

najbolje funkcionise velika plasticna sova  fre
Naslov: Odg: Zaštita od ptica na terasama
Autor: Tyger - 19. 04. 2009. 15:07:22
..a preparirano ?
Naslov: Odg: Zaštita od ptica na terasama
Autor: NLT - 19. 04. 2009. 19:26:54
Preparirana nece dugo izdrzati na vanjskim uslovima.Svejedno, ptice se nakon nekog vremena nauce da nisu proganjane.
Naslov: Odg: Zaštita od ptica na terasama
Autor: accipiter - 21. 04. 2009. 20:58:19
Jedino sto pomaze i funkcionira je sokolar i dobro uvjezbana ptica koja moze funkcionirati u urbanoj sredini.Sve ostalo je prelijevanje iz supljega u prazno.Vjerujte mi isprobao sam.Ulovio sam u 25 dana 49 vrana sa zenkom jastreba iz auta.(YOU TUBE GOSHAWK HUNT CROV bioloska zastita grada Cakovca od vrana)
Naslov: Odg: Zaštita od ptica na terasama
Autor: Tihomir - 15. 05. 2009. 17:06:22
Možda bi pomogao onaj uređaj šta vinogradari stavljaju na klijeti kod vinograda. Nekih 15x15x10 cm radi na 220V pušta visokofrekventne zvukove koje tjeraju čvorke i ostale ptice iz vinograda. Vidio sam kako radi i stvarno dieluje,ima za kupiti u  d2 košta nekih 400 kunića.

Sada pošto se radi o terasi ugostiteljskog objekta ne znam kako bi to dijelovalo na pse koje bi ljudi šetali ulicom ččč

Ako te interesira poslikam pa stavim sliku

Evo bil sam kod jape u kleti i to izgleda ovak