Forum LOVAC

Streljaštvo => Streljane => Autor teme: Kaligula - 19. 08. 2007. 23:23:23

Naslov: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: Kaligula - 19. 08. 2007. 23:23:23
Aj iznesite svoje mišljenje o tome da se na neki način izvrši pritisak na Lovački Savez Hrvatske da poduzmu korake po pitanju otvaranja civilne streljane za pušku.
 Mislim da je preko potrebna na Zagrebačkom području jer ima nas mnogo koji bi voljeli puno češče otiči kondiciono pucati i vježbati,jer samo dobro uvježbani lovac je garancija za kvalitetan odstrel.
To je moje mišljenje,željno očekujem vaše.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
Autor: skyangel - 20. 08. 2007. 08:13:23
a tko ti bude kod nas otišo plačat na streljanu i pucat tam kad svi imaju lovište i šumu di se mogu spuckavat do mile volje. osobno bih volio nekaj takvoga no teško da bude...
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
Autor: dean - 20. 08. 2007. 10:07:13
Aj iznesite svoje mišljenje o tome da se na neki način izvrši pritisak na Lovački Savez Hrvatske da poduzmu korake po pitanju otvaranja civilne streljane za pušku.
 Mislim da je preko potrebna na Zagrebačkom području jer ima nas mnogo koji bi voljeli puno češče otiči kondiciono pucati i vježbati,jer samo dobro uvježbani lovac je garancija za kvalitetan odstrel.
To je moje mišljenje,željno očekujem vaše.
To pitanje sam postavio u Nazorovoj na sastanku MHLS-a prije 6 mjeseci, ni bu ni mu. A ja sam ne mogu nikaj napravit kad nema sluha. Nikaj dok se ne skupi kritična masa. Onda će se sve pokrenut.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
Autor: Kaligula - 21. 08. 2007. 23:42:58
Koliko nas je potrebno da bismo skupili kritičnu masu č
 :-[ Ajmo nešto pokrenuti mi obični mali ljudi,jer gospoda koja sastanče i obilaze restorane niti se sječaju pucanja niti nas razumiju.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
Autor: medo - 22. 08. 2007. 11:47:40
Koliko nas je potrebno da bismo skupili kritičnu masu č
 :-[ Ajmo nešto pokrenuti mi obični mali ljudi,jer gospoda koja sastanče i obilaze restorane niti se sječaju pucanja niti nas razumiju.
Nemam pojma ali ako postoji teren za golf moglo bi i za ovo. Ipak pucanje donosi vise ekonomiji u HR ;D ;D ;D
 Treba naci staro streliste ili neki napusteni vojni poligon kojih ima uokolo,osnovati klub itd. z30
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
Autor: dean - 22. 08. 2007. 11:55:37
Koliko nas je potrebno da bismo skupili kritičnu masu č
 :-[ Ajmo nešto pokrenuti mi obični mali ljudi,jer gospoda koja sastanče i obilaze restorane niti se sječaju pucanja niti nas razumiju.
Nemam pojma ali ako postoji teren za golf moglo bi i za ovo. Ipak pucanje donosi vise ekonomiji u HR ;D ;D ;D
 Treba naci staro streliste ili neki napusteni vojni poligon kojih ima uokolo,osnovati klub itd. z30
Opet ću postavit to pitanje. Da vidim jel se kaj pomaknulo. Ali važno je da ako neki projekt zaživi da streljana ne bude prazna. To bi bilo najgore.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
Autor: Linus - 22. 08. 2007. 12:45:37
Nevjerojatno je da položiš lovački ispit dobiješ karabin u ruke i ajde u lov a da li možeš pogoditi šta e to je druga stvar. I onda je žalosno da ti je jedina mogučnost treninga to da se moraš skrivat po šumi i 'spuckavat se do mile volje' a da ne postoji mjesto gdje možeš doči legalno i trenirati. Jer ipak je preciznost u velikoj mjeri stvar prakse i treninga a ne Bogom dane sposobnosti. A da ne spominjemo da od 10 puta jedanput se odstrjeli a 9 rani ili u najboljem slučaju fula. A to nije samo problem mladih lovaca! Bilo bi jako zanimljivo vidjeti i starije lovce!
Dean uz tebe smo! d4
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
Autor: dean - 22. 08. 2007. 12:55:56
Hvala na podršci, a ja ću se danas potrudit da imam sastanak po tom pitanju.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
Autor: skyangel - 22. 08. 2007. 12:56:12
iz iskustva ću ti samo reči opasku da mladi lovci puno više pažnje pridaju preciznosti i vježbi nego stari lovci... a snalaze se kako znaju... i kod mladih lovaca je 8/10 dok kod starih možda bude i obrnuto...
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
Autor: dean - 22. 08. 2007. 13:08:26
iz iskustva ću ti samo reči opasku da mladi lovci puno više pažnje pridaju preciznosti i vježbi nego stari lovci... a snalaze se kako znaju... i kod mladih lovaca je 8/10 dok kod starih možda bude i obrnuto...
Tako nekako. Kod nas na gačanju starci pogode srnjaka u zadnju nogu i vele, pa kaj, pogodio sam ga. č!č!č!č >:(
I još jedna važna stvar. Kaj pucaju s jačim kalibrima pogodak im je manje kvalitetan. Puno se zgrče, mišiči se tresu zbog kontrakcije, ne dišu kako spada zbog uzbučenja ili iz straha od vlasitite puške, njene buke opaljenja ili trzaja. U svakom slučaju nije za pohvalu jer pucaju samo na gačanju i u lovu, umjesto da mjesec dana prije provjere, jednom tjedno odu, puknu par puta da provjere sebe i pušku, ali ljenostje u igri! I umišljenost, arogantnost kad im nekaj veliš, a kad doče kec na 11  :Pč!č!č!
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
Autor: skyangel - 22. 08. 2007. 13:13:31
i onda ga pitaš kad recimo pukne srnjaka u but i razvali ga cijelog jel se to tak radič kaj da je otišoč kaj imaš sad od njegač odgovor: sinek, ti si se u pesku još igral dok sam ja srnjake streljal. to je škart i glavno da je opal!


p.s. bio je godišnjak sa prvim rogom, tek su mu se parošci počeli granat u četverca. DOBAR ŠKART!  >:(
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
Autor: Linus - 22. 08. 2007. 13:16:57
O tome ti ja pričam! Zbog obaveza na poslu nisam išao u lov jedno 6 mjeseci i ne mogu reči da sam zaboravio pucati ali mi je trebalo par šuseva da se naštelam i opustim prilikom pucanja (jako bitno!!!), a daj zamisli onda one koji u čitavoj godini ispale 10-20 metak pa oni ne mogu biti precizni ni da hoče i onda se čude kad fulaju.
HOčEMO STRELJANU!!! d7
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
Autor: skyangel - 22. 08. 2007. 13:20:29
no dobro. smjena generacija polako nastupa i mi dolazimo na svoje. polako se infiltriravamo u hijerarhiju. dogurali smo do izvršnog odbora, a za 2 godine planiramo i predsjedništvo preuzet. hehe. vrijeme je da umirovimo fosile...  ;D
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
Autor: Bobi - 22. 08. 2007. 13:29:58
O tome ti ja pričam! Zbog obaveza na poslu nisam išao u lov jedno 6 mjeseci i ne mogu reči da sam zaboravio pucati ali mi je trebalo par šuseva da se naštelam i opustim prilikom pucanja (jako bitno!!!), a daj zamisli onda one koji u čitavoj godini ispale 10-20 metak pa oni ne mogu biti precizni ni da hoče i onda se čude kad fulaju.
HOčEMO STRELJANU!!! d7

Slazem se s vama, ja imam isti problem...
Nakon sto sam zamijenio musicu i zadnji nisan uspio sam puknuti svega 3 metka i to je sve, a to je nista... Kazu pucaju sumi, a lovnik nas moli da ne pucamo ako ne moramo, jer da se ljudi zale ako se puca bezveze, katastrofa... Jos samo cekam da pocnu traziti opravdanje za svaki metak, a streljane nema nigdje u blizini...
Apsolutno dajem podrsku da se nesto tako napravi...

Ispravite me ako grijesim, pa zar nije Eurograd spominjao neku izradu karabinske streljane, a kada sam zadnji  puta bio kod njih rekli su da nista od togač Mislim da sam to cak procitao u Dobroj Kobi na njihovom oglasu!
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
Autor: dean - 22. 08. 2007. 13:33:50
i onda ga pitaš kad recimo pukne srnjaka u but i razvali ga cijelog jel se to tak radič kaj da je otišoč kaj imaš sad od njegač odgovor: sinek, ti si se u pesku još igral dok sam ja srnjake streljal. to je škart i glavno da je opal!


p.s. bio je godišnjak sa prvim rogom, tek su mu se parošci počeli granat u četverca. DOBAR ŠKART!  >:(
Ja na to velim, da ali vaše vrijeme je bilo onda kad sam se ja igrao u pijesku, a vi čete za 5 godina biti hokejaš. Hočete li da Vas pozdravimo i sječamo Vas se po nečem lijepom ili da okrenemo glavuč Po nečem kaj ste nas naučili ili nas samo kritizirali, a ne posržavali nas koji radimo u intersu našeg društvač
Pošto su na odlasku, a mi na dolasku. Naučimo ih nečemu, jer imam par takvih u društvu. Tipa, ja sam tu 30 godina, znam ja. Ja ga pitam koji ste trag ostavili osim kaj ste lovili. Ja sam tu 2 godine i sudjelovao sam u izgradnji 7 čeka, a vič Ali tako ih ne možeš zvat na red ako ne radiš ili imaš putra na glavi! Kako volim biti bezobrana kad sam u pravu! Uh!
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
Autor: skyangel - 22. 08. 2007. 13:35:57
ma onaj dečko kaj drži eurograd mi se nije baš svidio previše. nekak mi preneozbiljno djeluje za sve to...

a kaj se tiče pucanja, pa to mi ne ide u glavu da vi u vlastitom lovištu ne možete pucati kad očete i kak očete. ja dođem na lovački dom, stavim metu iza doma i streljane za golubove i PUCAM. pa pobogu moje je lovište, ja ga čuvam održavam i brinem se o njemu komplet. i još da mi onda neko brani pucati tamččč volio bi vidjeti toga nekog ko bi mi prigovorio...
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
Autor: skyangel - 22. 08. 2007. 13:42:10
i onda ga pitaš kad recimo pukne srnjaka u but i razvali ga cijelog jel se to tak radič kaj da je otišoč kaj imaš sad od njegač odgovor: sinek, ti si se u pesku još igral dok sam ja srnjake streljal. to je škart i glavno da je opal!


p.s. bio je godišnjak sa prvim rogom, tek su mu se parošci počeli granat u četverca. DOBAR ŠKART!  >:(
Ja na to velim, da ali vaše vrijeme je bilo onda kad sam se ja igrao u pijesku, a vi čete za 5 godina biti hokejaš. Hočete li da Vas pozdravimo i sječamo Vas se po nečem lijepom ili da okrenemo glavuč Po nečem kaj ste nas naučili ili nas samo kritizirali, a ne posržavali nas koji radimo u intersu našeg društvač
Pošto su na odlasku, a mi na dolasku. Naučimo ih nečemu, jer imam par takvih u društvu. Tipa, ja sam tu 30 godina, znam ja. Ja ga pitam koji ste trag ostavili osim kaj ste lovili. Ja sam tu 2 godine i sudjelovao sam u izgradnji 7 čeka, a vič Ali tako ih ne možeš zvat na red ako ne radiš ili imaš putra na glavi! Kako volim biti bezobrana kad sam u pravu! Uh!

samo jedan "mali" primjer. otkad je nas 6-oro došlo u naše društvo, ima sad 4 godine, napravilo se čeki više nego u zadnjih 10 godina, pričeki na svakom drugom kanalu, lovački dom se proširio, voda, centralno, telefon, klima, fasada, ogromna nadstrešnica okolo doma, nove mašine u rovove, nova struja, traktor, taropirka, plugovi i ima još toga dosta. evo sad smo upravo završili iskapanje ribnjaka 80x30m. i mogu ponosno reči da smo za večinu toga i ZASLUŽNI. što financijski, a bogme i angažmanom koji nemaju ovi ostali svi skupa kad se zbroje. ja sam prošle godine imao 114 izlazaka u lovište, a tu se ne računaju radne akcije i dolasci na dom ovak bezveze...

i još da mi onda brane da pucamččč hehehe aha. mogu samo probati. jednom.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
Autor: dean - 22. 08. 2007. 14:17:48
i onda ga pitaš kad recimo pukne srnjaka u but i razvali ga cijelog jel se to tak radič kaj da je otišoč kaj imaš sad od njegač odgovor: sinek, ti si se u pesku još igral dok sam ja srnjake streljal. to je škart i glavno da je opal!


p.s. bio je godišnjak sa prvim rogom, tek su mu se parošci počeli granat u četverca. DOBAR ŠKART!  >:(
Ja na to velim, da ali vaše vrijeme je bilo onda kad sam se ja igrao u pijesku, a vi čete za 5 godina biti hokejaš. Hočete li da Vas pozdravimo i sječamo Vas se po nečem lijepom ili da okrenemo glavuč Po nečem kaj ste nas naučili ili nas samo kritizirali, a ne posržavali nas koji radimo u intersu našeg društvač
Pošto su na odlasku, a mi na dolasku. Naučimo ih nečemu, jer imam par takvih u društvu. Tipa, ja sam tu 30 godina, znam ja. Ja ga pitam koji ste trag ostavili osim kaj ste lovili. Ja sam tu 2 godine i sudjelovao sam u izgradnji 7 čeka, a vič Ali tako ih ne možeš zvat na red ako ne radiš ili imaš putra na glavi! Kako volim biti bezobrana kad sam u pravu! Uh!

samo jedan "mali" primjer. otkad je nas 6-oro došlo u naše društvo, ima sad 4 godine, napravilo se čeki više nego u zadnjih 10 godina, pričeki na svakom drugom kanalu, lovački dom se proširio, voda, centralno, telefon, klima, fasada, ogromna nadstrešnica okolo doma, nove mašine u rovove, nova struja, traktor, taropirka, plugovi i ima još toga dosta. evo sad smo upravo završili iskapanje ribnjaka 80x30m. i mogu ponosno reči da smo za večinu toga i ZASLUŽNI. što financijski, a bogme i angažmanom koji nemaju ovi ostali svi skupa kad se zbroje. ja sam prošle godine imao 114 izlazaka u lovište, a tu se ne računaju radne akcije i dolasci na dom ovak bezveze...

i još da mi onda brane da pucamččč hehehe aha. mogu samo probati. jednom.
Nisam kao ti, ali te pratim u stopu. I kak sad ti nekom ne bi smio reč kaj ga ide, a nije ti ni sjena.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
Autor: podravec - 22. 08. 2007. 14:31:47
čitam malo ovo o starim i mladim lovcima. Ista ta stvar je u našem društvu. Prije desetak godina društvo je ostalo bez velikog dijela šume koje je bilo bogato visokom divljači. Sad nam je ostao manji dio šume i večinom polje, ali sve ko da se ulaže u tu šumu, a za odstrel imamo 10-15 svinja. Fazane smo zadnje unijeli u lovište prije par godina, a u biti u sitnoj divljači je lova, a ne u visokoj. Kad kažem ljudima u društvu da sam išo u polje radi štetočina odmah padaju pogledi i misle si šta ti sad glumiš s lisicama. A to misle oni koji večinom kradu po lovištu. A još da imam malokalibarku, još bi bilo gore, kao ona se ne čuje. Zato si ju ni neču kupiti radi seronja u društvu.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
Autor: medo - 22. 08. 2007. 15:05:39
čitam malo ovo o starim i mladim lovcima. Ista ta stvar je u našem društvu. Prije desetak godina društvo je ostalo bez velikog dijela šume koje je bilo bogato visokom divljači. Sad nam je ostao manji dio šume i večinom polje, ali sve ko da se ulaže u tu šumu, a za odstrel imamo 10-15 svinja. Fazane smo zadnje unijeli u lovište prije par godina, a u biti u sitnoj divljači je lova, a ne u visokoj. Kad kažem ljudima u društvu da sam išo u polje radi štetočina odmah padaju pogledi i misle si šta ti sad glumiš s lisicama. A to misle oni koji večinom kradu po lovištu. A još da imam malokalibarku, još bi bilo gore, kao ona se ne čuje. Zato si ju ni neču kupiti radi seronja u društvu.
Nemoj jer ce misliti da krivolovis,ne zbog divljaci vec da njih ne vidis dok to rade >:(
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
Autor: skyangel - 22. 08. 2007. 15:32:40
stvari se vrlo lako mijenjaju svagdje u svakakvim udrugama. dovoljno ti je imati dovoljan broj istomišljenika koje okupiš oko sebe...  ;)


P.S. i najvažnije, čVRSTA INICIJATIVA.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
Autor: Kaligula - 22. 08. 2007. 17:50:20
Otkad posječujem ovaj forum,osjetno se bolje osječam,jer znam da više nisamm jedini koji razmišlja kao ja . :D
 Kad sam počeo stažirati za lovca,prvenstveno mi je to bila prilika za bijeg od stresa i napetosti u poslu,bijeg od gradskog pritiska i prilika da uživam u prirodi na iskonski način. ;D
 Je,smrzao sam se,naradio se,zmazao se kao prasac i potrošio gro love na rundanje. z12
Ali otvorio mi se savim novi pogled na svijet prirode,lovaca,brige o šumi i divljači i na žalost još jedno razočaranje u ljudima.
Bar pojedinima,koji sebe nazivaju lovcima.
Kad gledam tu staru postavku lovaca koji upravljaju lovačkim društvima,Lovačkim Savezom i ostalim "upravljačkim mehanizmima,ja ne vidim lovce,ljubitelje prirode,životinja i kolege nego šablonizirane birokrate koji su lov i lovstvo pretvorili u pisarnicu i postkomunističku tvorevinu opterečenu sastančenjem,glasovanjima,pretakanjem iz šupljeg u prazno i pričanjem stalno jednih te istih priča. >:(
 Kad se netko usudi postaviti neko pitanje ili ga ignoriraju ili kažu "mali ne diži prašinu bez veze,ionako niš nebuš napravio nego samo glavonjama se zamjerio." . d5Pitanje civilne streljane,lovačkog pomladka,dječje lovačke škole,pitanje strahovitog pritiska koji MUP vrši na lovce i opčenito ljubitelje oružja itd. z14
 To su samo neke od bolnih tema koje se nitko ne usudi pokrenuti i konačno pozitivno rješavati. :-[
 Jesmo mi izašli iz komunizma,ali nije komunizam iz nas. :(
I dalje šutimo pokunjeni i ak nam nešto daju dobro,ak ne daju opet dobro. :'(
Dok ne tuku dobro je.  :'(
Bože,koji smo mi papci.
Sve mi je neugodno.  >:(
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
Autor: medo - 22. 08. 2007. 19:30:43
Podrzavam 90%
10% su izuzeci i casni ljudi medju njima ;D
 Steta ali tako je pa sad imamo MHLS pa nek se laje,razmislja,pita itd.
Pa neka oni pokazu kako se radi. Nadam se da su samostalni i da ih HLS ne kontrolira previse d1
 Trebaju nam ljudi s puno energije rekose na jednoj sjednici HLS-a u ZG na sto im je jedan odgovorio:" Imate je oko sebe samo je ne koristite. Ustupimo nasa mjesta tim mladjim i ucenim ljudima za postizanje novih ciljeva. Toliko je mladih veterinara,sumara, pravnika itd diplomiralo ali ih nema nigdje" Vecina je sutila i mrmljala kroz zube ali nekolicina je to podrzala i predsjednik isto.
 Svjesni su oni da im trebaju mladi ali nazalost samo je manji dio spreman ustupiti svoje fotelje.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
Autor: Bobi - 22. 08. 2007. 19:56:28
ma onaj dečko kaj drži eurograd mi se nije baš svidio previše. nekak mi preneozbiljno djeluje za sve to...

a kaj se tiče pucanja, pa to mi ne ide u glavu da vi u vlastitom lovištu ne možete pucati kad očete i kak očete. ja dođem na lovački dom, stavim metu iza doma i streljane za golubove i PUCAM. pa pobogu moje je lovište, ja ga čuvam održavam i brinem se o njemu komplet. i još da mi onda neko brani pucati tamččč volio bi vidjeti toga nekog ko bi mi prigovorio...

Problem je sto je Lovacka kuca dosta blizo naselja, pa ljudi cesto imaju problema s nasim pucanjem  :(

Inace  mogu ici u teren pa puknut koji metak, ali to ipak nije ono sto bi ja volio...
Streljana je ipak bolja, tu dodjes platis i pucas do mile volje, zar nije takoč

Trening, to je ono sto mi fali  d7
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
Autor: medicus - 22. 08. 2007. 20:58:27
Tijekom sluzenja vojnog roka ja sam u nekoliko navrata bio na gadjanju u Vrapcanskom potoku,e sad,zanima me da li se tamo moze doci i u privatnom aranzmanu,znam da tamo org razna natjecanja u streljastvu(zracni pistolj,malokal.),trazio sam na netu ali nisam uspio nista konkretno pronaci,znate li vi nesto o toj streljani.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
Autor: matt - 22. 08. 2007. 22:56:56
sve isto kao i ti  :'(
probat cu ja kod nekoliko poznanika se raspitat
možda više srece do kraja tj. ;D
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili čč
Autor: Kaligula - 22. 08. 2007. 23:17:27
Automatsko strelište Vrapčanski Potok.
Pol sata pucanja navodno 60 kuna.  :P
Pa sad ti doči,unajmi stazu,priptremi se,namjesti metu,i polako i kvalitetno otpucaj 20 do 30 komada. ččč
 Treba ti bar sat i pol ako ne i dva.
Ja si to nemrem priuštiti. :'(
Da su normalniji s cijenama,bili bi puni.
A i nemreš metu staviti nego ili na 100 ili na 200 ili na 300. :'(
 Zaboravi 150 ili bilo kaj slično. :(
 Najbolji dio streljane je njen voditelj,Gospodin Krešo Vrančič. d4 d4
 Kako taj puca !!!!! d5
Naslov: STRELJANA
Autor: dean - 25. 09. 2007. 14:00:23
Ekipa, došli smo na svoje!
Zvao sam u Zg streljački savez i došao do slijedečih spoznaja. Svatko može pucat na streljani na Vrapču ako je član nekog streljačkog kluba. Naravno dolazite sa urednim puškama i svim urednim papirima. Uredni, čisti, trijezni, da se ne brukamo. Puca se utorkom i četvrtkom dok ne padne mrak. Znači, ja ću se prvi učlanit u neki streljački klub, onaj koji mi je najbliži doma i sve istražit. Da vidim jel sve istina, makar nema razloga sumljat.
Popis klubova je na e-stranici saveza. http://www.hrvatski-streljacki.hr/clanovi.php
Savjeti, kritike, ideje, samo naprijed.
Naslov: Odg: STRELJANA
Autor: skyangel - 25. 09. 2007. 14:11:41
ja sam član Novog Zagreba. to se odnosi da možeš pucati iz bilo kojeg oružja ilič
Naslov: Odg: STRELJANA
Autor: dean - 25. 09. 2007. 14:16:05
Kak bilo kojegč! Pa zna se koje se oružje puca na Vrapču. Zna se o čemu svi pričamo kaj fali u Zg kaj se tiče streljane.
Naslov: Odg: STRELJANA
Autor: medicus - 25. 09. 2007. 14:23:21
ja sam tamo bio nekoliko puta i moze se pucat iz pistolja,zracne,karabina i malokalibarke ak se ne varam

koliko otprilike treba izdvojiti za clanarinu u streljackom klubu
Naslov: Odg: STRELJANA
Autor: dean - 25. 09. 2007. 14:29:02
600 kuna godišnje. Može se pucat sve, ali zračnicu možeš pucat u dvorištu, trap na golubima, a streljanu za 200, 300, i 400 metara nema baš svugdje. Pogotovo gdje su kontrolirani uvjeti i stručni nadzor.
Naslov: Odg: STRELJANA
Autor: Bobi - 25. 09. 2007. 17:46:25
Svaka cast deane, to se trazi!
Konacno da mogu vise trenirat, a ne samo par metaka u lovistu i gotovo...

Sada moram samo potrazit neki klub  ;)
Naslov: Odg: STRELJANA
Autor: john deere - 08. 10. 2007. 12:00:36
jel zna netko dal postoje neke standardizirane mjere i šablone za izgradnju streljane, bilo za golubove, bilo za karabin ili pištoljč
Naslov: Odg: STRELJANA
Autor: skyangel - 09. 10. 2007. 08:27:38
postoje. svaka disciplina ima izdane propise o svim točnim mjerama, kutevima, udaljenostima i svime ostalim.
Naslov: Odg: STRELJANA
Autor: john deere - 09. 10. 2007. 15:07:30
postoje. svaka disciplina ima izdane propise o svim točnim mjerama, kutevima, udaljenostima i svime ostalim.

e pa jel zna netko gdje to ima za nabavitč U nekim smo pregovorima doma za napravit neku straljanu za golubove i usput ubacit stazu, dve i za karabin!
Naslov: Odg: STRELJANA
Autor: skyangel - 09. 10. 2007. 15:35:06
a čuj, za golubove postoji ISSF pravilnik i ja ga posjedujem još kad sam polagao za suca. probaj pitati u HSS-u.
Naslov: Odg: STRELJANA
Autor: Mali Matek - 09. 10. 2007. 19:17:17
postoje. svaka disciplina ima izdane propise o svim točnim mjerama, kutevima, udaljenostima i svime ostalim.

e pa jel zna netko gdje to ima za nabavitč U nekim smo pregovorima doma za napravit neku straljanu za golubove i usput ubacit stazu, dve i za karabin!

slike za golube preuzete sa ISSF-a
Naslov: Odg: STRELJANA
Autor: john deere - 09. 10. 2007. 20:27:02
zahvaljujem! ;)
Naslov: Odg: STRELJANA
Autor: Nikola - 10. 10. 2007. 00:07:45
Mislim da prema zakonu o udrugama nije problem osnovati streljački klub..

Treba nabaviti ogledni primjerak Statuta nekog od streljačkih klubova, sazvati osnivačku skupštinu i to je to...

Pa zatim slijedi primitak u Hrvatski streljački savez itd.itd...

A prije svega treba razmisliti šta bi klub radio, kako bi se financirao, koji bi mu bili ciljevi, koje aktivnosti.. Zapravo to bi mogla biti jedna od tema na slijedečem okupljanju forumaša ili povod novom okupljanju forumaša...

Jesam upravuč Kako bi Dean rekao-- spreman sam na savjete i kritike.....

Pozz
Naslov: Odg: STRELJANA
Autor: SSG - 10. 10. 2007. 09:21:29
Mislim da prema zakonu o udrugama nije problem osnovati streljački klub..

Treba nabaviti ogledni primjerak Statuta nekog od streljačkih klubova, sazvati osnivačku skupštinu i to je to...

Pa zatim slijedi primitak u Hrvatski streljački savez itd.itd...

A prije svega treba razmisliti šta bi klub radio, kako bi se financirao, koji bi mu bili ciljevi, koje aktivnosti.. Zapravo to bi mogla biti jedna od tema na slijedečem okupljanju forumaša ili povod novom okupljanju forumaša...

Jesam upravuč Kako bi Dean rekao-- spreman sam na savjete i kritike.....

Pozz

Ideja je strašna.Ako  zaživi mogli bi unutar kluba osnovati sekcije,npr.pištolj VK,pištolj MK,MK puška,puška VK,trap,skeet.lov. parkur itd tako da se za svakog ponešto nače
Naslov: Odg: STRELJANA
Autor: Bobi - 11. 10. 2007. 15:19:41
Ako se nesto organizira ja sam siguran clan!
Naslov: Odg: STRELJANA
Autor: dean - 12. 10. 2007. 08:46:37
Ja za streljanu ne mogu trenutno obavit testiranje na sebi jer nemam "vremena", ali i toga će skoro biti.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: 8x68 s - 06. 11. 2008. 19:24:52
Neki dan bio na upucavanju karabina u Čazmi koja je 60-tak kilometara od Zagreba, streljna ok, treba se najaviti, staza za karabin ima desetak na 50 i 100 m. Mislim da je za sve osim za sačmu.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: dean - 06. 11. 2008. 19:29:56
Mislim da mi se ne da vozit 60ak km od Zg da bi probao karabin. Treba nam streljana u Zg!
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: PinzHunter - 06. 11. 2008. 21:16:17
meni je nepojmljivo da ZG nema takvu streljanu. Dobro nema ni Bihac, ali je Bihac provincija prema ZG. U Banja Luci kad sam bio svaki put oduševljen, mozes pucati sa cim god zelis.Maltene 5 minuta od samog centra. Koga zanima i bude u blizini nek navrati na Rakovacke Bare. Nebojsa je skoro svaki dan tamo. d1
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: Baki - 12. 11. 2008. 13:28:02
Dobro kazes Pinz streljana je udaljena 5 minuta od centra grada,i mozes da pucas koliko god zelis.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: blackpowder - 12. 11. 2008. 21:15:28
zadnjih desetak godina intenzivno pucam u Italiji i ni tamo situacija nije baš vesela. Gradovi  koji imaju streljane većinom su izgrađene u 19 st. ili za vrijeme Musolinija. na raznim streljanama razni režimi - negdije možeš pucati koji kalibar hoćeš, negdije samo .22, negdije samo olovnim zrnima negdije pa samo FMJ . Nerijetko vikendom  strijelci voze i po 200 km da bi došli na streljanu na kojoj mogu pucati što ih zanima.

Nove streljane vezane su obično uz trgovine oružjem - tako recimno GALERIA DEL TIRO  ima 25 m streljanu, 10m zračnu, 50m , 100m, i pazi sad 300m ali sve pod zemljom . tjedni prihod samo od streljana oko 20 000 €! u nadzemnom djelu je trgovina oružjem i opremom sa servisom (oko200 kvadrata) restoran, turistička agencija za lovni turizam , sala za konferencije i uredi lokalnih lovačkih i streljačkih društava. izgradio privatnik i sve dao u najam. udaljeno oko 30 km od Brescie  a vikendom se traži mjesto više na streljani.  ref

Njihov zakon prepoznaje streljane (izgrađene sportske objekte) i strelišta (prirodne lokacije pogodne za obavljanje streljačkih aktivnosti) tako da recimo prvenstvo Italije u .45 division  pucao sam u šljunčari usred kukuruzišta u Topo di trevi (nezamislivo kod nas).

Kod nas trgovci oružjem i streljivom još nisu shvatili da ako nam prodaju oružje i streljivo moraju nam ponuditi i mjesto gdje ćemo ga potrošiti!  ref
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: PinzHunter - 12. 11. 2008. 21:20:03
Intersantno.

Ne mogu da shvatim da se za streljanu nemoze izdvojiti koji novac a na sve moguce gluposti se trosi.Bilo gdje da se to radi. Kao sto velis kolega, oni koji nam prodaju municiju bi trebali takvo nesto da naprave, ali to je rijedak slucaj.
Mislim da bi u svakom gradu gdje ima vise od 500 lovaca, streljana itekako bila dobrar izvor prihoda.A sa druge strane bili bi i lovci i ne-lovci zadovoljni.Pored streljane mali restorancic i kud ces bolje.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: Huntercro - 12. 11. 2008. 21:57:17
trgovci moraju shvatiti jednu stvar da moraju imati mjesto gdje se ono što se prodaje može i isprobati. A takav ću ja bit trgovac i organizirati ću razne prezentacije i probe  ref
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: Mali Matek - 12. 11. 2008. 22:01:41
a kako da i imamo streljanu za karabin, kad strelišta za letece mete bi trebala imat 350m ograđenu vatrenu zonu, po pravilniku mupa iz 6 mj. 2008.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: Hubert.ctg - 13. 11. 2008. 17:51:04
Pa zar se puca iz PAM-a 12,7mm na GG  ččč
 fre
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: SSG - 18. 11. 2008. 10:00:49
a kako da i imamo streljanu za karabin, kad strelišta za letece mete bi trebala imat 350m ograđenu vatrenu zonu, po pravilniku mupa iz 6 mj. 2008.

Ako je istina da strelišta za leteće mete moraju udovoljavati 350m ograđene vatrene zone kako onda da se puca skoro na svim lovačkim domovima a 99% ne udovoljava tom uvjetu.Većina streljana na leteće mete također....
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: Harry P. - 18. 11. 2008. 12:27:45
SSG ne "talasaj"  ;)
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: skyangel - 18. 11. 2008. 12:39:29
a kako da i imamo streljanu za karabin, kad strelišta za letece mete bi trebala imat 350m ograđenu vatrenu zonu, po pravilniku mupa iz 6 mj. 2008.

Ako je istina da strelišta za leteće mete moraju udovoljavati 350m ograđene vatrene zone kako onda da se puca skoro na svim lovačkim domovima a 99% ne udovoljava tom uvjetu.Većina streljana na leteće mete također....
Mislim da tome trebaju udovoljavati samo registrirana profesionalna strelišta. Mislim da se to na privatne streljane lovačkog društva ne odnosi. A ako se i odnosi, onda se očito gleda svima kroz prste jer bi s tim udovoljavanjem 80% lovačkih trap streljana bilo zatvoreno...
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: shandi - 06. 02. 2009. 15:43:10
Dali se na streljani u Vrapču može pucati MK, znači na 50 metara?
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: IŠiprak - 06. 02. 2009. 16:11:08
Na 300 metarskoj streljani dižu 50 m.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: dalm - 06. 02. 2009. 23:04:20
Di ću tražit propozicije-uvjete izgradnje streljane...? Ima li tko ideju?
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: IŠiprak - 06. 02. 2009. 23:39:14
Potraži za strelište, od streljane buš odustal ...


http://forum.lovac.info/index.php?topic=425.30 (http://forum.lovac.info/index.php?topic=425.30)
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: dalm - 08. 02. 2009. 21:50:21
Shvatio:-(((
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: josip89 - 29. 04. 2009. 17:09:51
Evo šta mi se dogodilo danas na vrapču na streljani
dođemo čekamo jedan čovjek puca on završi mene pošalju prvog da pucam ja sjednem i kaže mi čovjek da puknem jedan za probu na skroz desnu metu ja uzmem pušku i gledam kroz snajper da vidim na koju metu misli kad odjem vidim ja bicikliste ja gledam prolazi mi kroz glavu WTF nisam ništa ni pio niti se drogiro ja viknem "Jebote jesu ono biciklisti" kad je ovaj počeo fućkat ništa oni voze prolaze pokraj meta kruže malo oko one na 550 metara a prvo su ljepo prošli po liniji one od 300 metara
on brzo u kombi i zanjima evo on njih dopelja i pita ih koji im je k.... a oni nešto ovo ono nisu vidili i pozove on ove nadležne organe i oni ih odvedu kad pitamo mi šta su radili kaže on voze ko nisu vidili a kaže nedavno postavljali nove ograde i 250 znakova opasno po život,puca se,ne prilazi a da oni nisu vidili.
Jeli to normalno znači oni su prebacili bicikle preko ograde i voze se po strealjani i da su došli 30 sekundi poslje taman bi se pucalo i sad da sam ja pogodio ga slučajno ko bi bio kriv ono metak se odbije i.....


jeli to normalno





molim moderatore da prebace u odgovarajuću temu
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: shandi - 29. 04. 2009. 17:13:48
Ovo je strašno. Dobro da se nije dogodila tragična nesreća. Još mi nije jasno šta im je bilo u glavama kad su to napravili.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: Aguila - 29. 04. 2009. 17:35:32
Još mi nije jasno šta im je bilo u glavama kad su to napravili.

Sto posto sam siguran da im ništa nije bilo u glavama niti će im ikad biti. :tommy:
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: HS-2000 - 29. 04. 2009. 22:42:59
ovo je stvarno katastrofa.Osobno sam svaki tjedan tamo ali nisam ovako nešto još čuo da se može dogoditi.Treba provjeriti gdje su budale prošle i sve to pokušati spriječiti za drugi put, užas!!!
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: josip89 - 29. 04. 2009. 23:25:20
ma prebacili bicikle preko ograde i oni se voze

trebali ste čut kometare jedni viču
pucaj tamo samo da se poplaše pucaj ovde pucaj onde
a drugi
makni pušku nemoj pucat


sad mi je krivo što nnisam barem u gumu im gađo  fre
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: Tyger - 29. 04. 2009. 23:34:57
ma prebacili bicikle preko ograde i oni se voze

trebali ste čut kometare jedni viču
pucaj tamo samo da se poplaše pucaj ovde pucaj onde
a drugi
makni pušku nemoj pucat


sad mi je krivo što nnisam barem u gumu im gađo  fre

 uf  uf
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: fly - 29. 06. 2009. 14:44:55
Zanima me broj kontakt osobe streljane u Čazmi (Dereza), pa ako ga netko ima...unaprijed hvala.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: top_trap - 29. 06. 2009. 16:53:44
Obranović Milan ,098700 760 . nazovi njega i dogovori streljanu.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: fly - 29. 06. 2009. 17:14:09
Hvala kolega.Već zvao i u načelu dogovorio. Još samo da složim ekipu.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: dean - 29. 06. 2009. 19:55:56
Kad se ide?  d7  d6
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: File - 29. 06. 2009. 19:58:48
Ti ne ideš pa kad god to bilo ok?
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: dean - 29. 06. 2009. 19:59:32
A ti znaš da te ja volim... nosl
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: fly - 29. 06. 2009. 20:31:14
Hoćemo li u četvrtak popodne? Recimo sastanak na naplatnim kućicama oko 15 h i za sat vremena
već pucamo. Javite se ko ide da potvrdim termin i do mraka uživamo.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: fly - 01. 07. 2009. 09:40:37
Termin definitivno dogovoren za sutra popodne. Nadam se samo lijepom vremenu.Izvješće slijedi.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: Hubert.ctg - 07. 12. 2009. 17:46:40
I kako vam je bilo  ččč
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: fly - 07. 12. 2009. 19:09:10
Sorry na zakašnjenju. Bilo super. Stayerzg, Silver i ja. Napucali se do mile volje. Cijelu akciju ponovili tri mjeseca kasnije, ali u sastavu Mačak, Stayerzg  i moja malenkost. Kolege neka iznesu svoje utiske, a što se mene tiče...S 8x57 (prarađena M48), Swar 1.5-6x42 još moram trenirati, ne mogu spustiti grupu ispod 5cm, tri puknem dobro dva pobjegnu..nisam nešto pretjerano "hladio" cijev, ako je to opravdanje. CZ527/223rem, Meopta 7x50, e tu je već puno bolje. Što bi se reklo "ušao" sam u šus..zadnja serija na 100m 4komada u 18mm, jedan pobjegao...8x57 pucano s sakom 13gr, a 223rem smotao Agić, Speer zrna od 4.5gr. Probao i kugle iz sačmarice na tridesetak metara. Breneke ide bolje od M90. Svi desno od centra, grupa oko 15cm. Iznenadio me izuzetno jak trzaj (možda jači i od moje 12-ce) iz Silverove 20/76. Ne znam koje je bilo streljivo,ali pošteno me razvalilo. Ukratko to je izvješće. Dani su sad prekratki, pa se ne isplati otići na popodne. Kad malo otopli...idemo opet.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: Hubert.ctg - 07. 12. 2009. 19:54:49
Zgodno je kad možeš u miru, sigurno i bez žurbe proluftati cijevi uz ne pretjerane troškove, uz to još u ugodnom društvu, neopterećen rezultatom ...
S karabinom si tada "na ti", a ne "na vi", te u lovu znaš mogučnosti, kako sebe, tako i oružja koje ti je u rukama.
 z10
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: fly - 07. 12. 2009. 20:11:06
Šteta jedino što je streljana u Čazmi 100 metarska. Vrlo rado bih probao s 223 puknuti i na dalje. Btw, imali tko od kolega nekakav kontakt ili info o streljani na Oboju (Zagreb).
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: Macak - 07. 12. 2009. 20:35:54
Bilo sve 5 u Cazmi na streljani, pogtovo imas svoj mir jer si sam. To bumo ponovili, steta sam sto taj dan nisam ponjeo svoju bokericu da isprobam podkalibar.
Kolega fly, ja sam prekosutra doma, bum ti se javio.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: .50AE - 08. 12. 2009. 09:09:36
Btw, imali tko od kolega nekakav kontakt ili info o streljani na Oboju (Zagreb).

Oboj radi od 4. do 9. mjeseca, i to za mk. Za ostalo je problem radi buke i blizine kuća.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: fly - 08. 12. 2009. 09:39:01
Hvala 50AE, jučer sam registrirao Drulova pa sam mislio puknut na malo dalje. Je...ga, čekaću proljeće, a do tada....osuđen na streljanu na Trnju. Pozdrav.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: simun2807 - 11. 12. 2009. 12:45:52
Kakva je to streljana u Trnju tj. jeli 100 metarska da se moze upucat karabin ili ne i ako moze di se tocno nalazi...??hvala
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: fly - 11. 12. 2009. 13:42:02
S.D. Trnje, samo 15-metarska. Tel. 6157 840, voditelj g. Branko, godišnja članarina 650kn. Ponedeljkom i srijedom uopće nema gužve. Meni dovoljno za "očistit" glavu od svakodnevnice.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: jbpmarko - 11. 12. 2009. 13:57:28
Neki dan bio na upucavanju karabina u Čazmi koja je 60-tak kilometara od Zagreba, streljna ok, treba se najaviti, staza za karabin ima desetak na 50 i 100 m. Mislim da je za sve osim za sačmu.

Koliko se plaća?
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: fly - 11. 12. 2009. 16:51:48
50 kuna jedan termin (možeš ostati cijeli dan), a jeftinija varijanta je učlanjenje. Godišnja članarina 100kn.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: jbpmarko - 14. 12. 2009. 08:18:40
To je stvarno povoljno, znači onaj Milan je kontakt?
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: fazan - 14. 05. 2011. 10:30:40
Jučer je u lovačkom domu L.D. " Fazan" Vrapče potpisan sporazum između HLS-a i Ministarstva odbrane kojim se omugučuje svim lovcima s iskaznicom HLS-a da koriste strelište " Vrapčak " za upucavanje ili vježbu karabinom, odnosno olučenim cijevima.
Konačno nešto za pohvaliti !
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: tyrol - 14. 05. 2011. 12:42:30
Kolega Fazan ako je tako d4!
Nadam se da Vrapčak sada bude u službi lovaca...
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: HS-2000 - 14. 05. 2011. 16:16:46
Svaka čast na ovom novom pogledu prema lovcima i općenito prema streljaštvu.
Nadam se da će vojni poligon Vrapčanski potok doći više do izražaja u službu strijelaca, lovaca, i ljubitelja oružja i pucanja.
Možda se u skoroj budućnosti i uloži koja kuna za obnovu samog strelišta.
Sve četitke ljudima iz MORH-a,lovačkog i streljačkog saveza.... zagi d4
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: Hubert.ctg - 15. 05. 2011. 11:00:43
Izgleda da budemo na Slunju mogli pucati na 1 kilometar  :Copy of prima:
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: dobra kob - 15. 05. 2011. 12:08:51
Vi svi teoreticari koji u zivotu niste ispucali 15metaka kolko ste pisali da je svako od vas u ove 4 godine teme napravio nesto vec bi napravili streljanu....aspisali se temu koda je neznam sta ....svi samo nesto hocete a niko nece k...em. Mrdnut.....
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: fazan - 15. 05. 2011. 17:27:18
Mladi kolega !

Poštivajući Tvoje godine neću shvatiti ovaj tvoj post do reakciju mladog čovijeka koji je nezadovoljan situacijio . No izgradnja civilnog strelišta je takva investicija da bez minimum 3-4 mil. kuna nije izvediva.

S poštovanjem !
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: dobra kob - 15. 05. 2011. 23:02:08
Dragi ustajali kolega...
Kolko se sralo po forumu na glupu temu dali treba ili netreba streljana...svi ce rec da treba....4 godine se rastegla tema i takvih ima mali milion...neki "lovci" seru po forumu glume neke znalce a nemaju pajma,a da ne pricam o  majstorima koji sami sebi hvale postove i slike i pse......ne govorim sad o temi negO o ljudima koji glume nesta a na kraju se uspostavi da su suplja govna!!!!! dois 2p

Pripazi malo na rječnik
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: magwin - 15. 05. 2011. 23:47:58
malo kulture nebi nedostajalo u izražavanju.neki se hvale djelima a ne samo riječima.ovakve ozbiljne rasprave bi valjalo argumentirati.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: Harry P. - 16. 05. 2011. 09:22:01
Meni uopće nije jasno čemu upozorenja "pripazi na riječnik" "malo kulture nebi škodilo" ... ččč

Osobno smatram da bih se ova dva zadnja posta od ovog dječaka trebala izbrisati jer kao prvo iz oba posta se vidi da dječak nije uopće nije kvalitetno pratio raspravu koja se vodila na temu o streljanama...
Kažem, nije kvalitetno pratio ili možda nije sposoban to sve shvatiti da smo već milion puta zaključili i milion puta je rečeno da ukoliko bih danas u RH htio napraviti streljanu potrebno je zadovoljiti toliko rigorozne zakonske kriterije da bi sve to fakat koštalo kako je to fazan rekao.

I fazan mu to dobronamjerno i na kulturan način to kaže i ovaj se odmah krene "kulturno izražavati"

Mislim, nesmijemo ni osuđivati previše dječačića jer da je možda odrastao u normalnijim uvjetima možda bih sasvim drugačije ispao
... a možda je i sinoć bio malo vani pa popio dvije pivice i onda smognuo inspiraciju za dubokoumno izražavanje

Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: dobra kob - 16. 05. 2011. 10:24:22
Ma ovjdje uopce nije stvar o streljani nego o nekim "lovcima" koji se prave pametni i uporno oce dokazat nesto o cem pojma nemaju
ja sad ovdje ispadam neznam sta ali ima na forumu ljudi koji nisu nimalo dobronamjerni....npr.sta ja imam pisat o kinologiji i ucit nekoga nesta ili se ljudi raspisiju o oruzju i oce ispast pametniji od nekog a nemaju pojma o cem pricaju....
p.s. sor ako sam nekog uvrijedio od ocih prijasnjih postova....a ovi kojima ide ovaj post dobro znaju na sta mislim

opomena!
ako nastaviš ovako slijedi ban



lovac tim
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: .50AE - 17. 05. 2011. 00:41:29
Osobno smatram da bih se ova dva zadnja posta od ovog dječaka trebala izbrisati
Ja bi ih ostavio i zapitao se spadaju li ti postovi u kategoriju "druge okolnosti koje ukazuju da bi oružje moglo biti zlorabljeno" iz Zakona o oružju? Ljudi svašta pišu i govore a poslije se čude kada im zahtjev za nabavu oružja odbiju. ččč

A sada malo po pitanju strelišta...vrlo grubi proračun:
 za izgradnju zatvorenog 100m strelišta sa desetak mjesta koje bi zadovoljavalo uvjete za puške velikog kalibra i bilo bi ga moguće koristiti ljeti i zimi bez obzira na doba dana ili vremenske uvjete (a takvo još ne postoji u HR) potrebno je minimalno 3,000.000 EUR (pod uvjetom da imaš odgovarajuću parcelu). Recimo da se netko tko ima odgovarajuću parcelu i novac najede bunike i krene u gradnju i sagradi objekt...
Sat rada takvog objekta (rasvjeta, ventilacija) koštao bi oko 20-ak EUR bez grijanja ili klimatizacije, po zimi dodaj mjesečno u troškove još 20.000kn za grijanje a po ljeti za klimatizaciju. Redovito održavanje objekta godišnje oko 1% troškova gradnje (zamjene dotrajalih zaustavljača zrna, manji popravci...) 30.000 EUR. Dvojica zaposlenih po 5000kn neto plaće koštaju te 16400kn mjesečno...
Zbrojimo sada sve "sitne" troškove bez kojih se ne može:
plaće za 2 zaposlena: 16400x12=196800
4 mjeseca grijanja:                      80000
4 mjeseca hlađenja:                     80000
manji popravci:                         222000
rasvjeta, ventilacija
220 radnih dana x 10 sati            325600
Ukupno troškova godišnje:          904400kn

Recimo da je investitor vrlo strpljiv i očekuje da će se tek nakon 30 godina investicija isplatiti i početi donositi dobit...da bi to bilo tako, godišnji prihodi morali bi biti preko 2.000.000kn. Od tog iznosa državi ide oko 400.000kn poreza, a 1644400kn se dijeli na 904400 za troškove poslovanja a ostatak predstavlja 1/30 iznosa utrošenog na gradnju.
Ugrubo ispadne da bi se na bazi 2200 radnih sati godišnje strelište moglo "pokriti" uz cijenu od 130-150EUR za mjesto po satu pod uvjetom da je svih 10 sati dnevno bar jedno mjesto popunjeno (što je čisti SF).
Tko je voljan (i u stanju) platiti recimo 150EUR za sat vremena korištenja strelišta i tako nekoliko puta godišnje? Ili još bolje godišnju članarinu od recimo 6000EUR? Takvih droga još nema.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: File - 20. 05. 2011. 00:44:06
50 ae..  poštujem tvoja razmišljanja na skoro svim temama i u večini se s njima slažem....   al dozvoli da ima i druga strana medalje...  čemu gradit bilo kakvo strelište na kojem se neće moći organizirati neko natjecanje višeg ranga...  svjetski kupovi,prvenstva europe i svijeta... 

ja se bavim streljaštvom disciplina je manje bitna al matematika je slična...  ako neki npr. klub gospodari strelištem i na njemu se organiziraju nižeg ranga natjecanja prvenstvo države i kolo kupa onda to značajno doprinosi proračunu kluba...   oko 100 strjelaca bude na državnom u mojoj disciplini kotizacija je po 350 kn plus dvije serije treninga po 50 kn  i tako slično i za kolo kupa pa je bilanca već drugačija...  da ne govorim kad se radi o natjecanjima kao što su PS,PE itd...

Npr.  u Beogradu na strelištu Kovilovo u koje je uloženo more para ove godine se održava nekolicina velikih natjecanja na kojima će sudjelovati jako puno natjecatelja...   ovaj tjedan je G.P Perazzi u trapu i skeet-u  ,pa onda u 7. mjesecu Mislim prvo na redu svjetsko prvenstvo u letećim metama pa europsko prvenstvo u svim disciplinama streljaštva ili obratno...   koliko će se tu ubrat od kotizacija i ostali prihodi kafića trgovine opremom hotela itd itd     nešto će donirat sigurno i ISSF nešto republika Srbija itd itd...

Ima još svjetlih primjera u susjedstvu  a to je Pragersko u Sloveniji kako se njemu isplati gradit ove sve hale za sve discipline...  bio sam tamo prije misec dana na trening  (naši nam zabranili trenirat pa mi u sloveniju) to je jedno veliko gradilište valjda se deset hala gradi...  proveo nas je jedan gospodin i objasnio di je šta ma to je čudo....   znači računica postoji ako se misli ozbiljno krenut i organizirat...   Najneprofitabilnja streljana je ona na kojoj će pucat 50ae i file malo subotom....  međutim ako su u pitanju ozbiljna strelišta onda to iziskuje i velika ulaganja ali i veće prihode zagi

Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: neznalica - 20. 05. 2011. 20:31:01
Molio bi broj telefona od streljane vrapcanski potok na kojem se mogu dogovoriti termini
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: Harry P. - 20. 05. 2011. 21:10:43
A pronjuškaj malo po ovoj temi... http://forum.lovac.info/index.php?topic=425.0 (http://forum.lovac.info/index.php?topic=425.0)
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: neznalica - 21. 05. 2011. 14:00:03
Hvala

Ma cito sam sve teme ali mi je promaklo
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: tyrol - 21. 05. 2011. 14:04:32
Hvala

Ma cito sam sve teme ali mi je promaklo
CITAT (dio posta....)
Vrapče, pola sata 60 kuna, zoveš na 3784-959. Znači nazoveš i uklopiš se u raspored. Rade od 7 do 15 sati. Platiš na račun MORH-a a uplatnica di doče doma nakon tjedan-dva. Upišu te na porti, traže osobnu, papire od oružja.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: zdebat - 21. 05. 2011. 20:56:49
Neslužbena informacija: Vrapčak će uskoro raditi od 8 do 20 h. (nakon nekakvih radova)
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: .50AE - 22. 05. 2011. 23:25:34
50 ae..  poštujem tvoja razmišljanja na skoro svim temama i u večini se s njima slažem....   al dozvoli da ima i druga strana medalje...  čemu gradit bilo kakvo strelište na kojem se neće moći organizirati neko natjecanje višeg ranga...  svjetski kupovi,prvenstva europe i svijeta... 

ja se bavim streljaštvom disciplina je manje bitna al matematika je slična...  ako neki npr. klub gospodari strelištem i na njemu se organiziraju nižeg ranga natjecanja prvenstvo države i kolo kupa onda to značajno doprinosi proračunu kluba...   oko 100 strjelaca bude na državnom u mojoj disciplini kotizacija je po 350 kn plus dvije serije treninga po 50 kn  i tako slično i za kolo kupa pa je bilanca već drugačija...  da ne govorim kad se radi o natjecanjima kao što su PS,PE itd...
Trap i skeet strelišta ima u okolici ZG dovoljno.
Ima li kovilovo 100m za užljebljene cijevi?
Idemo dalje.. u HR nema niti jedno zatvoreno 100m strelište, a pretpostavljam da si i sam osjetio "čari" Vrapčaka i usred ljeta (15.8. se gore do 10 sati nose zimske jakne, onda je presvlačenje u kratke rukave, pa u 17 opet u zimske jakne). Bilo kakvo treniranje zimi gore u rangu je sa boravkom na polovima ili u sibiru. Osim toga, taman kada uhvatiš neki ritam treninga stop, nešto se zbiva gore pa 2-3-4-5 tjedana si na "suhom" treningu.

Ima još svjetlih primjera u susjedstvu  a to je Pragersko u Sloveniji kako se njemu isplati gradit ove sve hale za sve discipline...  bio sam tamo prije misec dana na trening  (naši nam zabranili trenirat pa mi u sloveniju) to je jedno veliko gradilište valjda se deset hala gradi...  proveo nas je jedan gospodin i objasnio di je šta ma to je čudo....   znači računica postoji ako se misli ozbiljno krenut i organizirat...   
To im je Rajmond nabio na nos da cijela SLO reprezentacija mora ići trenirati u HR, jer u SLO nema odgovarajućeg strelišta.  rol  Možemo se mi smijati na to do prekosutra, ali sada će u HR dolaziti samo na natjecanja.
Vjerujem da kada bi postojalo zatvoreno 100m strelište za pušku velikog kalibra, postojao bi interes streljačkih reprezentacija susjednih zemalja...ali....uvijek to ali...ako dva puta dnevno ne čuješ "A di sam tu ja?" i ne čekaš 300 dozvola godinama možda bi i moglo funkcionirati. Vrlo vjerojatno je u SLO država dala neke olakšice i još potiče bavljenje sportom (možda i sufinanciraju izgradnju sa sredstvima koje bi inače reprezentcija potrošila na treninge u inozemstvu), no ovdje pola cijene izgradnje moraš uplatiti na ime raznih dozvola i doprinosa prije nego zabiješ lopatu u zemlju i pripremiti veliku kantu vazelina. Nažalost kod nas osim nogometa i povremeno rukometa i košarke ostali sportovi kao da i ne postoje.

Najneprofitabilnja streljana je ona na kojoj će pucat 50ae i file malo subotom....  međutim ako su u pitanju ozbiljna strelišta onda to iziskuje i velika ulaganja ali i veće prihode zagi
Hm... u vrijeme kada sam ozbiljno trenirao, trošio sam više od 4000 metaka mjesečno, a na strelištu sam bio 6 puta tjedno  ;). Definitivno neprofitabilno za strelište, najmanje dvaput mjesečno su popravljali nasip  ;D . Da imam prilike trenirati u zatvorenom preko zime i da mi je to pola sata vožnje od kuće, vrlo vjerojatno bi tamo proboravio bar 5 sati tjedno.
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: File - 24. 05. 2011. 22:01:13
Opet se s večinom slažem al sa prvom rečenicom nikako...  znači u okolici zagreba imaju samo dva trap strelišta lukavec i luže  s tim da su luže ozbiljno strelište a lukavec najugodnija streljana na svitu al ipak mala...  za skeet nema nigdi strelišta...  tj imaju luže 3 piste za skeet al nikad nema volje za otvorit  evo danas nakon ko zna kad smo nas tri pukli dvi serije skita al smo jebene veze povukli....

u okolici zagreba nema nigdi za pucat parkur al ima naznak da bi moglo bit uskoro....

31.07. – 14.08.   PRVENSTVO EVROPE - sve discipline     Beograd, Srbija
SEPTEMBAR
03. – 16.

SVETSKO PRVENSTVO - leteće mete

koliko ja znam nemaju ono šta si pitao al evo ti šta se tamo ove godine dešava i šta donosi prihode
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: Schultz and Larsen - 24. 11. 2015. 23:13:38
http://lovac.info/lovstvo/lovacki-portal-lovac-vijesti/4934-domjankovic-otvorio-streljanu-na-preckom.html (http://lovac.info/lovstvo/lovacki-portal-lovac-vijesti/4934-domjankovic-otvorio-streljanu-na-preckom.html)

Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: zuna - 25. 11. 2015. 09:03:00
Nisam bio od kad je preuređena. Zadnje sam pucao prije 2 mjeseca dok su radovi bili u punom jeku i baš se spremam javit Draženu da odem malo pucketat. Dobro je što se može svaki dan doći....
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: springo - 25. 11. 2015. 13:46:17
100kn + PDV po satu (ili po cijevi).
Znači, ili pucaš 1 sat s jednom puškom za 125 kn ili upucavaš 3 puške za 375 Kn
Naslov: Odg: Civilna streljana za pušku u području Zagreba. Utopija ili ??
Autor: medvid - 28. 11. 2015. 21:23:27
Bio danas.
200 kn sat,pola sata 100 kn za puške.Isprobao dvije puške i platio 200 kn.Za malo manje od sat vremena.S obzirom na ponudu streljana u Zg i ovo je dobro iako je Vrapčanski besplatan za lovce al se navodno dugo čeka za termin i rade dva dana u tjednu od 12 do 15 h(idealno za nezaposlene i penzionere a mi svi ostali ...)