Forum LOVAC

Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci => Terenci => Autor teme: Niva96 - 02. 04. 2012. 01:34:41

Naslov: Koji terenac je bolji?
Autor: Niva96 - 02. 04. 2012. 01:34:41
Forumaši,hajde sada ko hoće da poreda terenska vozila od naj boljeg do naj goreg na svjetu.Naravno radi se terenskim performansama?Evo vako ide za mene:

Mercedes G puch
Toyota Land Cruiser
Lada Niva
Nissan Patrol
Jeep Wrangler
Land Rover Defender
Uaz
Suzuki Samurai
Jeep Grand Cheroke
Mitsubishi Pajero

TO SU PRAVA TERENSKA VOZILA 1liga



Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: HERCEGOVAC - 02. 04. 2012. 17:02:36
nema ga ovdje loša  happi
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: Lazar - 02. 04. 2012. 19:01:05
Raspravljat koji terenac je bolji je cista glupost , mislim da bi tuareg v10 disel sa terenskim gumama vuko svih ovih 10 zasobom sa blokiranim tockovima  hao
licno prednost uvijek dajem malim i lakim vozilima poput nive i suzuki jimy
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: PinzHunter - 03. 04. 2012. 22:12:07
Forumaši,hajde sada ko hoće da poreda terenska vozila od naj boljeg do naj goreg na svjetu.Naravno radi se terenskim performansama?Evo vako ide za mene:

Mercedes G puch
Toyota Land Cruiser
Lada Niva
Nissan Patrol
Jeep Wrangler
Land Rover Defender
Uaz
Suzuki Samurai
Jeep Grand Cheroke
Mitsubishi Pajero

TO SU PRAVA TERENSKA VOZILA 1liga

kad budeš vozio pinza lista će ti drukčije izgledati. o gore navedenima izuzimam samo ladu i uaz-a ostatak je šminka.
ovo što pišem to i tvrdim,ko nevjeruje,idemo u 10.000 eura na teren da provjerimo
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: PinzHunter - 03. 04. 2012. 22:13:47
Raspravljat koji terenac je bolji je cista glupost , mislim da bi tuareg v10 disel sa terenskim gumama vuko svih ovih 10 zasobom sa blokiranim tockovima  hao
licno prednost uvijek dajem malim i lakim vozilima poput nive i suzuki jimy

drug tuareg nije terenac,on je SUV. na terenu je on ko lađa na pješčanoj plaži.
Naslov: Odg: Lada Niva
Autor: sile - 03. 04. 2012. 23:01:32
Forumaši,hajde sada ko hoće da poreda terenska vozila od naj boljeg do naj goreg na svjetu.Naravno radi se terenskim performansama?Evo vako ide za mene:

Mercedes G puch
Toyota Land Cruiser
Lada Niva
Nissan Patrol
Jeep Wrangler
Land Rover Defender
Uaz
Suzuki Samurai
Jeep Grand Cheroke
Mitsubishi Pajero

TO SU PRAVA TERENSKA VOZILA 1liga
[/quote)
1. warburg dvotaktni
2.trabant također dvotaktni
3. lada specijal
4.lada žigolo
5.lada samara
6.lada niva
7.lada karavan
8.stojadin mediteran
9.stojadin obični
10.uaz
 svi ovi jugonostalgičarski bolidi su podjednaki i žali bože utrošenog materijala....prva dva su  pobjednici zbog eventualne korisnosti po pitanju rastjerivanja komaraca i to je to !!
Naslov: Odg: Odg: Lada Niva
Autor: Lazar - 03. 04. 2012. 23:29:02
Mozete se vi sad  pesi kolko hocete al imo sam dosta puta priliku vozit trabanta u lovistima i jos kad mu stave lance na gume nema blata i njive gdje on neprodje , nije za podcjenit  teaa
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: Max011 - 04. 04. 2012. 09:24:26
(http://img141.imageshack.us/img141/3120/kamaz.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/141/kamaz.jpg/)
A kamioni ?
Višestruki pobednik Dakara . Ruskaja mašinka Kamaz poznat medju radnicima koje prevozi po bespućima površinskih kopova Kolubara kao ,,MAJMUNARA,, verovatno zbog  tereta kojeg vozi u furgonu sa rešetkama sličnom kavezu.

Da se ne mučite mnogo, postoji najbolji terenac na svetu. Napravljen je na sistemu idvidual drajva tj svaki točak je nezavisan i ima pokretanje sopstvenim elektro motorom isti se napajaju  iz generatora kojeg pobuđuje motor sa unutrašnjim sagorevanjem. Za sada se može videti samo na ogromnim damperima koji prevoze mineralne sirovine 24  sata na dan za potrebe rudarstva i energetike. Jedina je jeba što je ovaj sistem  još koncept među ,,putničkim,, terencima  ;D
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: Neno - 04. 04. 2012. 11:45:20
Pajero na zadnjem mjestu?  1liga

Uostalom otvorio si pandorinu kutiju jer sve zavisi kome "terenac" za šta treba.

Niva je super na uskom terenu, ali ako moraš s njom povest petoro ljudi u goste u 300 km udaljeno lovište spomenut češ joj inžinjera koji je nacrta u kontekstu s majkom, naj boljim čovjekovim prijateljem i sve to u raznoraznim kombinacijama par tridesetak puta po kilometru  ;D
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: GOGO LOVAC - 04. 04. 2012. 17:13:34
Pajero na zadnjem mjestu?  1liga

Uostalom otvorio si pandorinu kutiju jer sve zavisi kome "terenac" za šta treba.

Niva je super na uskom terenu, ali ako moraš s njom povest petoro ljudi u goste u 300 km udaljeno lovište spomenut češ joj inžinjera koji je nacrta u kontekstu s majkom, naj boljim čovjekovim prijateljem i sve to u raznoraznim kombinacijama par tridesetak puta po kilometru  ;D
Ako se ne varam Niva je tvornički rgistrirana za 4 osobe !
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: vjekac - 04. 04. 2012. 22:23:59
Ne vidim na listi ni Discovery-a, gdje je on  u odnosu na ove nabrojene ?  archery
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: Niva96 - 05. 04. 2012. 01:02:12
Ako je ti je Niva ispravna potpuno,može bez problema preves 5 ljudi gdje god hoćeš pa i u Moskvu.Ali sada ove Lade Nive 4x4 M,su zakon.Još se u njima nisam vozio,ali kažu da su čudo,ima servo,udobnija promjenjeni kardani,drugo kvačilo i lamela,drugi amortizeri,jednom rječju gotov svaki dio promjenut.I što je naj važnije izdržljivija od ovi dosadašnji duplo.
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: Neno - 05. 04. 2012. 09:04:05
Stari ja sam vozio Nivu i 1,6 i 1,7 i ima samo dvije prednosti nad Pajerom:

Manja je pa može proć gdje veči terenac ne može.

Košta malo pa ti ju je manje žao kad joj hebeš majku po terenu.

Inače moja standardna ruta do lovišta od cca 250 km u jednom pravcu s Nivom ubije baju u meni, Pajero može stat, a s LC-om dođeš svjež ko ljubićica  ;D
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: fazan - 05. 04. 2012. 10:15:04
Ja sam često kod Pave Groma  ( Merolino ) u lovu i sa sigurnošću tvrdim da se sa njegova dva , tri Unimoga ne može mjeriti niti jedan od ovih ranije spomenutih vozila.
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: evaeva - 05. 04. 2012. 12:41:56
Teško je reći koji je terenac najbolji, meni se čini da Wrangler ima najbolje terenske karakteristike (barem šta se tiče viđenoga na Youtube).
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: GOGO LOVAC - 05. 04. 2012. 19:02:54
Ja sam često kod Pave Groma  ( Merolino ) u lovu i sa sigurnošću tvrdim da se sa njegova dva , tri Unimoga ne može mjeriti niti jedan od ovih ranije spomenutih vozila.
UNIMOG je radni stroj,a ne terensko vozilo .Pogledajte kaj piše u Njemačkim papirima kad kupite UNIMOGA i bilo koji terenski auto(đip).
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: PinzHunter - 05. 04. 2012. 21:09:12
mi ko djeca kad se svađaju oko lego kockica
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: Niva96 - 06. 04. 2012. 00:24:31
Šta mislite šta je bolje motor od Nive 1.7 ili 1.7i.Koji je bolji?
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: evaeva - 06. 04. 2012. 08:59:20
Mislim da je bolji 1.7 i zbog smanjene potrošnje goriva i preciznijeg ubrizgavanja. Što se tiče ugradnje plina jeftinija je varijanta 1.7 nego 1.7i.
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: Debeli Lovac - 09. 05. 2012. 09:23:35
zaboravili ste na dosta dobrih terenaca
Isuzu Trooper
Aro
Daihatsu Feroza
Daihatsu Rocky
Daihatsu Terios
Suzuki Vitara
Discovery
Ovdje možete i dodati pick up vozila u raspravu koja isto mogu bilo gdje i još cijelo krpo pajceka moš utovarit unutra. ;D ;D
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: Neno - 09. 05. 2012. 13:32:26
Đe nađe ova prva dva  ::)
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: GOGO LOVAC - 09. 05. 2012. 17:12:03
U Rumunjskoj  just
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: Debeli Lovac - 10. 05. 2012. 15:01:39
Jel zna netko koji sve terenci mogu zašperat ko G.klasa, zasebno prednji i zadnji dif
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: GOGO LOVAC - 10. 05. 2012. 17:41:57
Mislim da serijski to ima samo G klasa .
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: Neno - 11. 05. 2012. 10:26:26
Jel zna netko koji sve terenci mogu zašperat ko G.klasa, zasebno prednji i zadnji dif

Pajero, Patrol ...

Ako prvi vlasnik nije škrtario kad je stavljao kvačice na dodatnu opremu  ;D
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: markoherc - 11. 05. 2012. 19:31:10
ja samo pogledam sta ljudi voze po safariju i nekim posebnim ekspedicijama. tu land roveri i tojote vladaju. a ljudi koji idu na takve stvari žele kvalitetne i trajne stvari.
1. defender i G-mercedes
2.toyota land cruser
3. suzuki samuraj
4. pajero

pinc i unimog ni ne spadaju u teranska vozila , to je ipak veca kategorija, ako cemo njih nabrajat onda možemo i neke gusjeničare i sl. gluposti.
lada niva, hm.  hahaha  zagi
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: vjekac - 13. 12. 2012. 17:58:36
Svi su dobri dok ti se ne dogodi ovo

sada za opravak mogu kupit novu Ladu i još bi mi ostalo za počastit ekipu  rostilj z10
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: evaeva - 13. 12. 2012. 18:23:49
Dobro si ti to sredio, glavno da je glava cijela. Ovako uništen automobil pitanje je dali se isplati uopće i popravljati.
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: vjekac - 13. 12. 2012. 18:30:45
padvozje i šasija su ured samo je lim stradao čak ni stakla na vratima i šajba nisu puknuli
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: stane.malnar - 13. 12. 2012. 18:36:32
Što se tiče motora kod lade nive ,definitivno je što se potrošnje tiče bolji 1.7 u odnosu na 1.7i uočeno iz vlastitog iskustva i iskustva kolega lovaca koji ih imaju u mom društvu...
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: Neno - 14. 12. 2012. 08:04:54
Na Discu su brojevi na šasiji, trk u EU po drugog i prebaci karoseriju.

Ako nađeš kojeg HILUX-a 2005-2007 3,0 D4-D za istu rađu javi  ;D
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: tyrol - 14. 12. 2012. 16:50:26
Vjekač znaš ono "šteta auta" no bitno da si ok d4
Ovo je sad LAND GROOVER
Možda ima šanse da ga ponovo složiš (makar i u novo "odijelo")  superti
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: vjekac - 14. 12. 2012. 21:02:37
Na Discu su brojevi na šasiji, trk u EU po drugog i prebaci karoseriju.

Ako nađeš kojeg HILUX-a 2005-2007 3,0 D4-D za istu rađu javi  ;D
Znam da je karoserija na šarafe ali puno je to posla ni u EU nisu jeftini ako išta valjaju. Godina kao moj ispod 6-7000 E nema doduše u Nizozemskoj su dosta jeftini ali kada se sve zbroji mislim da ću dovesti nešto iz Njemačke.
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: mrsamras - 04. 06. 2014. 21:01:33
Nadam se da nije problem sto podizem staru temu ali da ne otvaram novu.
RAzmisljam o kupovini nekog terenca za lova, mozda u zimskim uslovim da sidem do grada i nazad jer sam u brdu.
Najvise me se svida pajero.Gledao sam starije verzije oko 90 god i ne znam koliko se isplati uzimati novije samo za lova?
Ponajvise se bojim novijeg vozila radi odrzavanja i znanja mehanicara, jer ruku na srce u mom kraju jos uvijek su na vi sa elektronikom.A oni koji se nesto i razumiju, boli glava od usluga.

Da li da skupim jos novaca i kupim nesto novije ili se ipak mogu pouzdati u stariju verzije i na sta bih trebao obratiti paznju pri odabiru starijega?
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: Neno - 05. 06. 2014. 09:46:32
Ako nađeš dobrog kupi, auto je solidan i s obzirom da je terenac cijena dijelova ne ubija.

Točke na koje obrati pažnju su ti:

Prekomjerno dimi, sto uzroka! Šprica, pumpa, turbina, faza ...

Pumpa tlak u rashladni sistem, brtva glave ili češće pukla glava (2,5TD D46TD)

Teško upada iz prve u drugu i iz treče u drugu,potrošen sinhron druge ili gora solucija kandža druge brzine

Trese na kočenu, zablokirale vodilice čeljusti u naj gorem slučaju triba mjenjat čeljust s nosačem

Radilica ima previše aksijalnog lufta, "ostaje" donji cilindar kvačila ako nije sanirano na vrijeme potroši blok i motor je za smeče.

Nadam se da te nisam prepao  ;D


Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: mrsamras - 05. 06. 2014. 15:14:53
Pise da je tip motora 4D56
Auto kad se upali dimi, ne znam koliko je to ''uobicajeno'' jer sam citao da ne mogu lako proci na eko testu.

Auto nisam vozio kada sam gledao, jer mu je desna strana sasije korzirala pa sam se raspitivao oko toga i kazu da im je to bolna rana.
Auto je 90 god, limarija ostala je extra, gume su dobre.


Isplati li se ugraditi drugi motor ako rikne ili popravljati isti?

Nisam shvatio taj dio oko aksialnog lufta radilice?Kako to ustanoviti?
Koliko ''boli'' ako bude turbina, pumpa itd tj koliko kosta to zadovoljstvo da se sanira, otprilike?

Planirao sam opet da sutra idem gledati auto i da ga probamo.
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: Neno - 05. 06. 2014. 15:20:36
Možeš "zakrpiti" taj motor za par tisuča kuna drugi koji nađeš je vjerovatno u stanju kao i tvoj ili gorem

Aksijalni luft gledaš na remenici radilice, prodrmaš muški naprijed nazad ili malo pomogneš montiračem ne bi smio moči osjetiti luft, ako šeta naprijed nazad osjetno znači da je ovo o čemu ti pričam.

za riješit hrđu kvalitetno triba odvojit karoseriju od šasije povariti pojačati i zaštititi, velik posao.

Problem dimljenja je teže riješiv kako rekoh jednoj smrti sto uzroka ili zavidaš gorivo na pumpi dok ne prođe tehnički ili 200 Kn u knjižicu  ;)
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: mrsamras - 05. 06. 2014. 15:29:46
Ma tehnicki cu nekako proci, jedino da ne crkne odmah :D

Za hrdu znam da treba malo vise posla i vise truda.Mislio sam sad samo ako ga kupim da pokrpim da drzi godinu dvije pa onda odvajati sasiju, dok se malo popravim :D

Koliko realno vrijedi takvo auto?
Vrijedi li nekih 1700€ pa ulagati malo po malo?
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: Neno - 05. 06. 2014. 19:42:46
Hhhmmm!
Neznam šta bi ti reka?
Hrdjav  lošiji motor, ...
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: mrsamras - 05. 06. 2014. 20:31:28
Od svih auta sto sam gledao sto su u ''top'' stanju su u puno gorem stanju a cijena je velika.
Cudno ti je stanje u BiH po pitanju vozngo parka.Sva starija vozila koja su uvezena poslije rata pa dok nije uvedena starosna granica do 7 god, su na cijeni.
Mislim da cak ima jeftinijih auto za uvesti nego ovi sto su ovdje.

Ta razlika u cijenama me ponukala da razmisljam o kupovni novijeg auta, mada i to moze biti isto macak u vreci....
Nisam pametan...
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: Condor - 12. 11. 2014. 22:06:09
Mercedes g 300
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: tosobinov - 12. 11. 2014. 23:13:13
Bravo! zagi
Pogodi iz prve! rol rol
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: .44 ML - 12. 11. 2014. 23:39:20
Htio bih na šasiju od suzuki samuraja 410 stavit karoseriju od 430, pa me zanima ako netko zna da li paše i da li su brojevi samo na šasiji. da nebi bilo problema na tehničkom.
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: profesore - 29. 11. 2014. 22:10:39
Vjerovatno misliš od 413. Paše, brojevi su na šasiji, na karoseriji je pločica koja se može skinuti i staviti na drugu karoseriju.
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: Fred - 30. 11. 2014. 09:17:32
Ta plocica ne drzi vodu na tehnickom pregledu ,mora imati
i utisnut broj negdje na sasiji ,iznad desnog kotaca ili ispod kilera ... zagi
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: profesore - 30. 11. 2014. 19:35:39
Nije pitanje da li drži vodu ili ne nego je pitanje da li postoji VIN još negdje osim na šasiji i šta učiniti da bi se izbjeglo probleme na tehničkom. Pored broja na šasiji postoji ID pločica na karoseriji, i držala ona vodu ili ne MORA na njoj biti isti VIN kao što je na šasiji. Kako bi tek držalo vodu da je jedan broj na pločici a na šasiji sasvim drugi???
Držala vodu ili ne pločicu treba promjeniti prilikom promjene karoserije, bolje da je nema nikako nego, da moramo objašnjavati neke stvari gospodi iz policije ili carine ukoliko nas slučajno kontrolišu. Oni na tehničkom su najmanji problem što se toga tiče jer pločicu gledaju samo u slučaju da ne mogu pronači utisnutog broja, bilo zbog toga što ne znaju gdje je ili zbog nečitljivosti utisnutog broja.
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: .44 ML - 30. 11. 2014. 19:40:48
Znači profesore, skinuti pločicu sa stare karoserije i staviti je ovu drugu koja će biti na šasiji  zagi
Zahvaljujem
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: profesore - 30. 11. 2014. 20:07:42
Tak je. Drugih brojeva osim na ID pločici u tvom slučaju na karoseriji nema. Nalazi se u kabini, ispred desnih vrata, ispod rupe za zvučnik. 
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: .44 ML - 30. 11. 2014. 20:35:26
 d4
Naslov: Odg: Koji terenac je bolji?
Autor: deeejan - 30. 11. 2014. 20:49:34
Ko zna zna! d4