Forum LOVAC

Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci => Terenci => Autor teme: bat - 22. 01. 2013. 23:15:38

Naslov: Land Rover Discovery
Autor: bat - 22. 01. 2013. 23:15:38
Molio bi vlasnike i sve one koje nesto znaju o marki i modelu da me savjetuju.Pronasao sam model 2,7 d v6 SE godina 2005 sa prijeđenih 150.000km.
Kakvi su,potrosnja,odrzavanje i sl...

Svaka pomoc dobro dosla
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: Debeli Lovac - 23. 01. 2013. 12:32:27
Jedna od najgorih stvari kaj ti se može desit je da ti zračni ovjes ode.
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: bat - 23. 01. 2013. 15:23:31
Nije mi jasno glasi kao neko savrsenstvo i kvaliteta, a na dosta foruma vidim ljudi ga kude kao kvarljiv i skup za odrzavanje.Dobro sad djelovi ni od renola nisu jeftini,ali da se tako kvari nije mi jasno
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: Debeli Lovac - 23. 01. 2013. 15:50:27
Zračni ovjes je super stvar. Udobnost vožnje je najbolja na tome, samo po meni nije za terence. Kad ideš u šumu recimo preko granja i digneš granu s kotačem i zabiješ si ju u taj zračni jastuk i probušiš ga. Land Rover je ipak neki vrh kaj se tiče luksuza i samog osječaja kad se voziš u njemu. Ne bi se trebao razočarati u njega samo prekontroliraj ovjes prije nego ga kupuješ.
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: bat - 23. 01. 2013. 16:08:02
Pa dobro tip ga prodaje u Samoboru koliko vidim na netu u Sesvetama je servis LR nek se pregleda i to je to ako se nije vozio u off rodu nevidim problema.Pa necu ni ja sa njim preko Velebita.
Cujem da su Perkins motori u njima,koliko ja znam a od strojarstva zivim to su makine nepoderive
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: Debeli Lovac - 23. 01. 2013. 17:01:59
Taj 2.7 TDV6 je Fordov motor, tak da ne znam za nikakvog perkinsa. Auto ti ima zaključavanje stražnjeg difa i centralnog difa, a auto se diže i spušta ovisno o terenu kojeg izabereš od ponuđenih 4 opcije preko jednog kotačića unutar kabine. Ima 6 brzina automatsku i manuelnu getribu. Ja još ne znam niti jednog čovjeka da se razočarao u taj auto. Postoje i verzije bez zračnog ovjesa ali one nemaju onda ovu mogučnost biranja opcija terena.
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: Debeli Lovac - 23. 01. 2013. 17:02:53
Imaš još bliže u "auto fitness" u kerestinec moš odvest auto oni su za land rovera bog i batina.
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: bat - 23. 01. 2013. 17:25:34
Fala ti pa cu vidit a polovno je uvik macak u vrici treba imat srce
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: Debeli Lovac - 23. 01. 2013. 19:57:25
Isprobaj zračni ovjes. Vrti po tim opcijama i vidi kako se auto diže i spušta. Isprobaj mašinu i mjenjač.
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: evaeva - 23. 01. 2013. 20:36:39
Bolje uzmi Defendera, imao sam prilike vidjeti kada pukne zračni jastuk i auto "padne" do gume, svaki zračni jastuk koji popravljaš košta koliko i nova puška.
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: bat - 23. 01. 2013. 21:23:09
Defendara bi uzeo da mi treba iskljucivo za lov i da zivim par kilometara od lovista.
Znam da nije u temi ali zanima me da li se netko vozio u Navari po cesti i da li to poskakiva kao kamion zbog zadnjih amortizea ili je donekle normalno
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: Lazar - 23. 01. 2013. 21:34:42
a sto bi poskakivalo
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: bat - 23. 01. 2013. 21:42:55
Nisam mislio na skakanje,nego da li je udobnost normalna zbog tovarnog prostora i kako se zovu te lisnate opruge otraga
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: Debeli Lovac - 24. 01. 2013. 09:18:51
Teško je naći dobar kompromis između lova i ceste. Probaj GC-a sa 3.0 CRD iz Mercedesa. Motor je savršenstvo i nije bučan u kabini kao oni prije (2.7 i 3.1). Pickup koliko got nov bio je i dalje kamion.
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: bat - 24. 01. 2013. 09:44:21
Gledam i njega sta oni imaju mercedesove motore,mislija sam da ima samo2,7 znaci i 3,0 isto je mercedes.
Gledam tu pronalazim 2007 ili 2008 sa manje od 100.000km to i nije lose
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: Debeli Lovac - 24. 01. 2013. 10:04:39
Nemoj se limitirat na neku firmu gledaj sve od Hyundai, Kia, Land Rover, Jeep, Mercedes, MIrsubishi, Nissan, Toyota, itd
Najbolje ti je uzet onda najočuvanijeg i sa najmanje kilometara, jer taj će ti se na kraju najviše isplatit kaj se tiće održavanja. Tak sam ja na kraju kupio, a tražio sam pola godine terenca. Zacrtaj si na papiru kaj hoćeš da auto ima od opreme, mašine mjenjača i onda hodaj okolo i gledaj.
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: tihi - 24. 01. 2013. 15:17:05
bježi od discoveryja kolko te noge nose
ja sam jučer svog prodao jedva nakon 7 mjeseci a izgledao je skoro ko iz dučana - ispod cijene 2000god za 6500 eu
terenske mogučnosti daleko ispod defendera - centralni diferencijal mu nema blokadu ( na seriji II )
slini na svim dihtunzima i semerinzima
elektronika katastrofa
dijelovi koštaju koda voziš boing - pitaj u servisu koliko košta pumpa goriva ona odlazi svakih 80 000 km
zračne jastuke sam promjenio i stavio opruge - imaju oni to predviđeno za zamjenu
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: Debeli Lovac - 24. 01. 2013. 15:48:02
Ne možeš usporedit dvojku sa trojkom ni u kom pogledu. Daj mi Tihi molim te odgovori na moje pitanje.
Da li Galloper 2000god ima centralni diferencijal ili ima ono drugo?
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: tihi - 24. 01. 2013. 18:54:27
galoper ti je pajero , samo karoserija i interijer Hyundai - vozio ga 5 god. - mene je ugodno iznenadio
ima centralni diferencijal , kod mene je u 4H bio otvoren i normalno sam vozio na svim podlogama
u 4L je cent. dif. odmah automatski zaključan i tu nema velikog motanja
a ovo nisam znao da čovjek misli na seriju III za LR
pa ko kupuje trojku za lov ?
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: bat - 24. 01. 2013. 18:59:00
Ja gledam kupit ako nije kvarljiva kao sta kazete a vidim da treba bjezat na zemlju izlazeceg sunca
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: stipe_zg - 24. 01. 2013. 20:02:59
Ako hoces pravog terenca onda definitivno Land Cruser, mislim da mu nema premca.
Pre nekoliko godina sam u Tunisu razgovarao sa onim likovima sto te voze po pustinji  i kaze da posle svega sto su probali a to su LR Defender, Pajero, Patrol, da se najbolje pokazala tojota, ova koju smo mi vozili presla je 750000km, a na moje iznenadjenje odgovrio je da ocekuje najmanje jos toliko. Inace radilo se o seriji 100 motor 4.2. sad naravno ne mislim da treba da kupujes nesto takvo jer je naslednik tog modela V8 preskup pa cak i polovan.
Ali uzeti nesto iz Toyota Land Cruiser Prado serije odnosno serije 120 mislim da je pravi izbor, ukoliko hoces nesto vise za sminku, sa dobrom servisnom mrezom uzmi VW Toureg 3.0 TDI, to je nekako u klasi Discavriya.
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: Lazar - 24. 01. 2013. 20:56:33
discovery 2 i 3 su vozila sa dva razlicita planeta a ko za trojku kaze da nevalja il je lud il nema pojma o autima a moguce da je i zavidan jer ovako nesto nikad nece moc vozit  teaa
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: Debeli Lovac - 24. 01. 2013. 21:28:32
Koliko sam ja skužio čovjek hoće auto i za obtelj i da ga vikendom malo uprlja po nasipu do čeke. Znaći treba nekaj da nije lada niva i opet da nije audi Q7. Koliko sam skužio čovjek gleda ovaj auto http://www.njuskalo.hr/auti/land-rover-discovery-2.7-d-v6-se-oglas-5519019 (http://www.njuskalo.hr/auti/land-rover-discovery-2.7-d-v6-se-oglas-5519019)  ,a kaj se tiće stotice evo mu jedne pa nek ocijeni kaj mu je bolje http://www.njuskalo.hr/auti/toyota-land-cruiser-4.2-sx-tdi-automatik-7-sjedala-oglas-6385132 (http://www.njuskalo.hr/auti/toyota-land-cruiser-4.2-sx-tdi-automatik-7-sjedala-oglas-6385132)
Inaće stotica je ogromna, po meni prevelik auto za naše ceste i terene, a u pustinji to ne smeta. Na slici pored nje je range rover koji je velki auto pa izgleda pored nje ko neki karavan.
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: bat - 25. 01. 2013. 02:35:03
Gleda sam i Land Cruser samo godista 2003,2004 dvadeset i preko tisuca eura.Nedaje mi se toliko za auto staro preko deset godina.Recite mi kako to ide kod Discovery II i III od koje do koje godine,znaci ovaj sta ga gledam je sta III i da li mi neko napokon moze reci isplatili se kupnja ovog Disovery sta ga je kolega stavija iz njuskala ili ne jer bas njega sam i gleda.Kao sto je kolega i zakljucio po postovima mojim prijasnjim,ma nebi ja sa njim ono u teski off road,prosli put gdje smo lovili u lici KIa sorento ide bez problema,to je vise makadam i dobro dionice malo grubljeg puta nego sad prijelaz preko rijeka i balvana.On bi se vecinom vozija iz Dalmacije do kontinetalne Hrvatske malo do lovista i to je to.Normalno kad zatreba i za put idemo.
Mislim da me razumite i ako ima neki vlasnik ovakvog vozila nek iznese svoje misljenje.
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: Debeli Lovac - 25. 01. 2013. 09:58:37
To je discovery 3 i te novce vrijedi možda još koju tisuću da spustiš kad mu doneseš keš. Na slikama se vidi da je malo sic propao ali to je normalno. Za to kaj tebi treba je sigurno dobar.
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: stipe_zg - 25. 01. 2013. 11:18:22
Mislim da za 20 000 e da mozes da nadjes LC i to star 4-5 god, mislim na manji model seriju 120.
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: bat - 25. 01. 2013. 11:39:14
Trazim gledam po netu ali nsta.
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: bat - 25. 01. 2013. 11:45:22
Njuskalo nista nevidim te modele sve 3,0 2004 20.000 pa i vise tisuca eura.
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: evaeva - 25. 01. 2013. 12:11:27
Ovaj Discovery 3 izgleda sasvim ok za tu lovu, a jesi razmišljao o Tuaregu V6 TDI koji je po meni također favorit za lov i obitelj.
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: bat - 25. 01. 2013. 12:15:03
Sve gledam i trazim i tuareg je zanimljiv,ali i kod njih su cijene cini mi se vise nego sto sam ja planirao uloziti.
Koja su iskustva sa njim?
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: evaeva - 25. 01. 2013. 12:18:11
Kolega ima V6 TDI i kaže da je odličan, puno bolji nego R5 TDI, dijelovi su povoljniji nego kod Land Rovera a mreža servisa je skoro po cijeloj Hrvatskoj.
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: bat - 25. 01. 2013. 12:22:18
Trazim sve su karte otvorene cak sam u krug ubacio i Volva XC 90.
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: evaeva - 25. 01. 2013. 12:34:22
Također dobar SUV, prošli tjedan imao sam ga prilike voziti cca 500 km i čini mi se dosta dobar ali 6 cilindara je ipak nešto bolje uz jednaku potrošnju goriva.
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: bat - 25. 01. 2013. 12:38:18
Bija je jedan u Dacar automobili kupljen u Hrvatskoj prvi vlasnik sa nekih 80.000 i jucer se proda.Nisam ima srice.
Neznam trazimo dalje.Mislim da je to isto pouzdana marka.Nebi trebalo bit problema ako se vozilo normalno servisira
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: evaeva - 25. 01. 2013. 12:46:06
http://www.moto-ris.hr/home (http://www.moto-ris.hr/home)

Pogledaj ovu stranicu, imaš broj telefona pa probaj se raspitati kod njih.
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: bat - 25. 01. 2013. 13:03:37
Da li netko ima Hyundai Terracan sto sam uspio pogledat cijene dosta povoljne i dosta prostora.Iskustva ima li netko na forumu sa ovim vozilom?
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: Debeli Lovac - 25. 01. 2013. 14:37:36
Volvo je AWD. Znaći 4x4 bez ičega. Raspitao sam se ja. Jedino kaj ima snage, jer su sve mrcine od motora kaj idu u njega. Touareg ima zaključavanje centralnog difa i ima reduktor. Ima zračne jastuke isto kao i Discovery 3 umjesto opruga.
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: bat - 25. 01. 2013. 14:43:08
A sta ja znam vise izludija sam ode gledajuci u monitor,oci su mi se zalipile za monitor.Ja sta sam pronasa za nekih 17000eur ako ce mo gledat posteno sa najmanje kilometara i godiste da bude ok to je od svih modela sta smo ode nabrojili Nissan Patrol 2006god full oprema sa 80.000km, i izgleda na slikama stvarno ocuvan.
Mislim da u njemu mi mjesta nece falit,ni za kolege lovce pa ni za pse.
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: Debeli Lovac - 25. 01. 2013. 15:47:41
Idi gledat malo aute uživo. Preko ekrana je meni dosta autih izgledalo ok, a uživo da se ispovračaš.
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: bat - 25. 01. 2013. 15:51:38
E da je imat vrimena ja bi lipo okolo od salona do salona
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: Debeli Lovac - 25. 01. 2013. 15:58:31
Tak buš teško nekaj kupio
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: bat - 25. 01. 2013. 16:01:55
Iz prvog puta vijerovatno niko nije pogodio,pa necu ni ja.Ali suzava se krug kad se vidu pare kilometri i godista.Nema se tu sta,odma se vidi sto se moze kupit
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: vjekac - 28. 01. 2013. 14:17:06
bježi od discoveryja kolko te noge nose
ja sam jučer svog prodao jedva nakon 7 mjeseci a izgledao je skoro ko iz dučana - ispod cijene 2000god za 6500 eu
terenske mogučnosti daleko ispod defendera - centralni diferencijal mu nema blokadu ( na seriji II )
slini na svim dihtunzima i semerinzima
elektronika katastrofa
dijelovi koštaju koda voziš boing - pitaj u servisu koliko košta pumpa goriva ona odlazi svakih 80 000 km
zračne jastuke sam promjenio i stavio opruge - imaju oni to predviđeno za zamjenu

Ja svoga vozim 5 godina i ne bih ga mjenjao za ništa drugo. Auto je odličan za teren i cestu a potrošnja 10 l. Još nisam naišao na situaciju da su drugi prošli a ja nisam iako su imali gume za teren a ja za cestu. Ako redovito servisiraš auto troškovi nisu veliki ali ako ga zapusti onda ... Pumpu goriva imaš za 1600 kn a ako često odlazi onda je kvar u nečemu drugom. Po meni odličan auto.
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: bat - 28. 01. 2013. 18:58:28
Koja godina je tvoj ovaj sta ga ja gledam je 2005 nekih 260.000km imas ga na njuskalu treca strana plavi.
Naslov: Odg: Land Rover Discovery
Autor: Goran - 09. 12. 2015. 06:27:54
Nekoliko godina sam imao Disco 3 2.7 TDI i nije bio tako los ali nije bio bolji od prijasnjih Nissan Patrola 4.2 l petrol i Lancruiser TDI. Uzelo mi je malo vremena da se na to naviknem. Sluzio je relativno dobro u lovu i voznju kroz Australiju ali je imao i problema. Nije imao tvrdocu i agilnost ovih drugih ali je na puno laksem terenu bio OK. Unutra odlicno ali za mene nije ozbiljan 4WD. Sicevi odlicni cak i nakon 7- 8 sati voznje ledja su bila dobra. pregled dobar, potrosnja oko 9.5 na cesti a po gradu malo vise ali sa vucom je isao i do 13 l  na 100 km. Klima je bila problem a posebno kompresor. Sistem hladnjena nije dovoljan za ovu zemlju jer to je ipak englez. Plastika na prednjem dijelu komandne ploce je pukla od sunca stop je tipicno za njih.  Presao 168.000 km u 3 godine i rijesio problem. Nedavno nabavio novi autic pa cemo vidjeti kako bude. Koristio Cooper i BF Goodridge gume. Za mene je Defender puno bolji 4WD ali je disco bolji na cesti i luksuzniji.
Disco je par puta patio od problema sa elektonikom, kljucanjem auta i prozora i slicnim glupostima.