Forum LOVAC

Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci => Terenci => Autor teme: Tome27 - 07. 12. 2007. 17:32:24

Naslov: Mitsubishi Pajero & Hyundai Galloper
Autor: Tome27 - 07. 12. 2007. 17:32:24
Zanimaju me kratke izvedbe navedenih, kupio bi polovni, 98, 99, 00 godina. Pajero mi je puno lipši ali je zato galloper jeftiniji! Kakva su vaša iskustvač Održavanje, dijelovi i sličnoč
Naslov: Odg: pajero vs galloper
Autor: Neno - 07. 12. 2007. 18:16:52
Od prošle godine ujak mi je vlasnik Pajera 2,5TD 96 godina, za sada je zadovoljan nikakvih problema.
Hyundai Galoper je gotovo identičan Pajeru, Mitsubishijev motor, ovjes, ima neki razlika samo da vam zagorčaju život.
Radim s auto dijelovima i izbor je pao na Pajera zbog izbora rezervnih dijelova i cijene, iako mi je Toyota bila draža.
S limarijom stvari stoje drugačije koliko vidim u katalogu za Hyundai samo originalni dijelovi.
Mislim da su oba dva solidna stoga kupite onoga kojeg načete u boljem stanju.
P.S. izbjegavati Sport izvedbu koja je račena za istok i u principu ima jako malo dodirnih točaka s običnim Pajerom i osučeni ste na jako skupe Mitsubishijeve originale (pozicija uz far 820Kn č!) a i motori 115 KS s elektronskom kontrolom gasa nisu baš nešto.

Dobru kob. 
Naslov: Odg: pajero vs galloper
Autor: Tome27 - 07. 12. 2007. 21:47:38
A Galoper mi paše jedino što je jeftiniji inače mi je pajero strava, ali ga je i puno teže nači da se prodaje. Dali možda znate za nekakve sitnice koje su karakteristične na koje bi trebao pripaziti prilikom kupnječ
Naslov: Odg: pajero vs galloper
Autor: shaga - 07. 12. 2007. 21:55:43
Stvarno se ne razumijem u mehaniku pa jedna od najvaznijih stvari na koju ja obratim paznju pri kupovini auta su GUME,posebno kod terenaca jer se puno trose gume a poslije davanja para za auto suvisna je investicija kupovina novih guma.........
Naslov: Odg: pajero vs galloper
Autor: Tihomir - 08. 12. 2007. 11:19:59
Pajero je zakon,kum radi u MUPu i tjera ga po raznim čukama i mali samo ide d4
Naslov: Odg: pajero vs galloper
Autor: SPYDER - 08. 12. 2007. 18:10:42
Ja imam gallopera 2,5 dsl 98 god. več godinu i pol dana auto je fantastičan samo je malo zeznito što mu nije baš neki prtljažnik. Imam dva psa pa mi je zato malo nezgodan. Ali ostalog što se tiče nema problema. U blatu se dobro pokazao nije neka jurilica ide oko 150-160 potrošnja mu je 10-ak litara. Ako si zainteresiran javi se na pm prodajem ga zato što sam ću si kupiti hovera a imam i starog ara za lov tako da će mi ovaj biti višak.
Naslov: Odg: pajero vs galloper
Autor: Štef - 08. 12. 2007. 21:10:22
  Imao sam priliku vozit i kratke i duge verzije jednih i drugih. Teoretski isti auti a potpuno drugačiji! U galloperu su korišteni puno lošiji materijali za poluosovine i motor, ovijes je isti. Zato je i takova razlika u cijeni. Ako auto misliš koristiti za lov preporučam obavezno dugačku verziju, neopisiva razlika u udobnosti a što je najvažnije imaš mjesta za opremu, pse, divljač...
Naslov: Odg: pajero vs galloper
Autor: Tome27 - 08. 12. 2007. 23:49:54
Nije li motor isti za obadvač Barem su tako meni rekli, auto bi bio i za lov i za svakodnevnu uporabu. Prtljažnik je obojici malen al što se tiče pasa ionako bi ih vozio u prikolici, a ostalo bi morao nekako zgurati
Naslov: Odg: pajero vs galloper
Autor: SPYDER - 09. 12. 2007. 18:05:03
Dugački je jedino dobar zbog prtljažnika ali ja ti ga nebi preporučio ako ti treba za lov pošto se puno lošije ponaša u blatu od kratkog. Jedan naš lovac je imao dugačkog i prodao.
Naslov: Odg: pajero vs galloper
Autor: Neno - 10. 12. 2007. 11:16:57
Ovako, moja iskustva s Pajerom treba pripaziti na:

* Mjenjač (sinhron izmeču prve i druge brzine) na hladno zapinje
* Kod motora s EGR ventilom (97-) pripaziti dali motor dimi crno
* Prijenosnik volana (poluga na desnoj strani na koju se veže spona) da li ima lufta (novi 1000 Kn)
* Vodilice kočionih klješta (popucaju gumene zaštite, uhvati korozija i kočnica trese)

To su osnovne mane modela V24 1991-2000 godina.

Dilema kratjki ili dugi, dugi udobniji+prostraniji kratki veči klirens+okretniji na terenu.
pa kome šta treba
Naslov: Odg: pajero vs galloper
Autor: SPYDER - 10. 12. 2007. 15:31:10
A šta znači ako motor dimi crno
Naslov: Odg: pajero vs galloper
Autor: Neno - 10. 12. 2007. 17:33:13
Dvije stvari.

* Prva mogučnost EGR je zablokirao. (posljedica skupljanje čače na lopaticama turbine, disbalans      turbine, sporija vrtnja, manji tlak, još više crnog dima)

* Neispravo ubrizgavanje (loša faza VT pumpe, neispravna pumpa, neispravne šprice)

Dosta motora 4D56TD pada na eko testu zbog navedenih greški.

Moj savjet ako imate EGR ventil, blokirajte ga.
Naslov: Odg: pajero vs galloper
Autor: Tome27 - 10. 12. 2007. 17:48:40
Joj Neno, pa vi ste ko stvoreni za mene ;) , ima li šanse ako načem nekakvog a da vam je zausput da ga skupa pogledamo i krstimo  z10 kad več tolikjo znate, putni troškovi neče biti problem
Naslov: Odg: pajero vs galloper
Autor: SPYDER - 10. 12. 2007. 18:15:01
Ako vam se da u slavoniju možete doči pogledati mog a možemo ujedno i u lov d4
Naslov: Odg: pajero vs galloper
Autor: Neno - 11. 12. 2007. 08:28:47
Rado bih pomoga kolega, ja sam inače kod Splita, mečutim posao mi naročito sada pred kraj godine ne daje nešto puno slobodnog vremena za put do Like iako bih volio.

Dobru kob. 
Naslov: Odg: pajero vs galloper
Autor: Štef - 11. 12. 2007. 09:44:22
  Ja sam u Zg. i ako hočeš možeš doči pogledati mog Pajera pa usporediš sa onim koji te interesira. Možemo to obaviti i zajedno.
Naslov: Odg: pajero vs galloper
Autor: Tome27 - 11. 12. 2007. 16:35:52
Kad izleti nešto što mi bude odgovaralo javim se pa čemo se dogovoriti
Naslov: Odg: pajero vs galloper
Autor: Štef - 12. 12. 2007. 09:54:21
Kad izleti nešto što mi bude odgovaralo javim se pa čemo se dogovoriti

Ok.
Naslov: Odg: pajero vs galloper
Autor: SPYDER - 12. 12. 2007. 11:57:38
Evo vidite pod šta sam mislio da mu je manji gepek, ali opet je veči od ladinog
Naslov: Odg: pajero vs galloper
Autor: SSG - 12. 12. 2007. 13:59:32
Jedan naš kolega ima pajera več 17 godina i prezadovoljan je njime.Galloper sam jednom prilikom vozio,ali nisam mu probavao erenske mogučnosti dok za ajera znam da nema problema.Uglavnom,za mene je pajero :)
Naslov: Odg: pajero vs galloper
Autor: SPYDER - 12. 12. 2007. 14:13:44
S tim da je skoro duplo skuplji od gallopera mislim da baš toliko nije bolji
Naslov: Odg: pajero vs galloper
Autor: dean - 12. 12. 2007. 14:23:04
Evo vidite pod šta sam mislio da mu je manji gepek, ali opet je veči od ladinog
Hehehe, ja sam bio svjedok toga!!!
Naslov: Odg: pajero vs galloper
Autor: Štef - 12. 12. 2007. 16:22:04
S tim da je skoro duplo skuplji od gallopera mislim da baš toliko nije bolji


 Pa ak ti stalno puca prednji diferencijal i ne možeš ukopčati pogon kad hočeš onda je i više nego duplo bolji.
  U principu kod rabljenih je stvar sportske sreče tj. kak se namjeriš. Zažmiriš, kupiš i za par tjedana znaš kaj imaš. ;D
Naslov: Odg: pajero vs galloper
Autor: SPYDER - 12. 12. 2007. 18:40:24
Naravno nikad neznaš šta kupuješ ja sam na mome mijenjao kardan i otišao mi je rotor na altetnatoru stvarno se nemogu požaliti ni s jednom riječju na njega i nije me još nigdje u blatu ostavio
Naslov: Odg: pajero vs galloper
Autor: draganco - 12. 12. 2007. 22:33:41
Oba modela su ok, ali licno zbog estetske linije meni se vise svidja Galoper.Mozda u nekom drugom zivotu sebi i priustimo ;)za sada dobra je i Lada.
Naslov: Odg: pajero vs galloper
Autor: shaga - 13. 12. 2007. 07:21:16
Oba modela su ok, ali licno zbog estetske linije meni se vise svidja Galoper.Mozda u nekom drugom zivotu sebi i priustimo ;)za sada dobra je i Lada.
draganco psalji mi e-mail da ti posaljem jedan zanimljiv klip sa ladom d4
Naslov: mitsubishi pajero
Autor: miha - 06. 10. 2008. 20:50:20
POZDRAV SVIMA NASAO SAM JEDNOGA MITSUBISHIJA PAJERA 25 TD DUGOGA IZ 1994.
S DOSTA OPREME A NIJE TAKO SKUP ALI KOLIKO SAM SKUZIO IMA JEDNU MANU.
DIMI I BACA ULJE NA SIPKICI PA ME ZANIMAJU VASA ISKUSTVA OKO TOG ÐIPA.
Naslov: Odg: mitsubishi pajero
Autor: Štef - 06. 10. 2008. 21:09:16
 Za ubuduće molim te da isključiš pisanje velikim slovima (caps lock) jer nam probijaš uši dernjavom.
Mislim da si još dužan jedan odgovor u vezi onih radio stanica.
 Ovo kaj si opisao na pajeru nije baš neki dobar znak. Jel možda taj Pajero metalik plavi?
Naslov: Odg: Mitsubishi Pajero & Hyundai Galloper
Autor: miha - 06. 10. 2008. 22:12:09
Sorry za slova. A woki toki je super na ravnom i ako nema nekih prepreka. A pajero nije plavi nego metaliksivi
Naslov: Odg: Mitsubishi Pajero & Hyundai Galloper
Autor: Expresica - 06. 10. 2008. 22:15:46
Nije nista strasno,samo mu je motor malo u ku... d4
Naslov: Odg: Mitsubishi Pajero & Hyundai Galloper
Autor: magwin - 07. 10. 2008. 01:05:17
Netko mu je nalio loše ulje i ima par milijunčića km.,pa ima pokvaren želudac i malo povraća happi
dg:potrošenitis karikis, klipis i cilindris
    vođilitis i ventilitis



Th:novi motoritis ili kpl.generis

                                                                           

                                                dr.sc.torax inbus
Naslov: Odg: Mitsubishi Pajero & Hyundai Galloper
Autor: Harry P. - 07. 10. 2008. 01:10:25
                                                                      
                                                dr.sc.torax inbus
happi rol happi rol
Naslov: Odg: Mitsubishi Pajero & Hyundai Galloper
Autor: STARI AVDZIJA - 07. 10. 2008. 02:41:07
Vozim pajero kratki i zadovoljan sam,turbo dizel,zadnje sjedište se može zarolat i proširim prostor,čak ubacim i transportni ring za pse kad je veći snijeg jer je nezgodno sprikolicom,ali kad odeš u kafanu poslije lova i vratiš se sve zaledilo ali unutra(stakla)pa ja onda malo otvorim prozor ga kerovi ne napušu i ne zamrzne(to nije do pajera u svakom je autu)ali je bar kerovima bolje nego u ledenoj prikolici kad se umore u lovu.(spojih iz dvije teme)nabaciču fotke kako sve funkcionira.
(http://img225.imageshack.us/img225/3852/erpvitedec2005predlovgt2.jpg)
naletih tek naovu(a ne moše bez baraka)ako šta bude trebalo za savjet vidim ima stručnjaka pa kontam da će pomoći. z10
Naslov: Odg: Mitsubishi Pajero & Hyundai Galloper
Autor: SEJFO - 07. 10. 2008. 11:05:06
 Ćao!!
Bolji pas od đžipa!!!! ;D ;D
Naslov: Odg: Mitsubishi Pajero & Hyundai Galloper
Autor: Harry P. - 07. 10. 2008. 12:09:00
Redžo. Ne slušaj ti ovog mahalaša, što radi pizd.... po Forumu pa ga pošalju u kut k'o kakvog balonjicu.  dlovac  pljus  uf

Pa dobro, đe si đejms, drago mi je da si se vratio...ali  teaa pamet u glavu. Prije nego što misliš napisati nekakav biser  teaa i prije nego što ga pošalješ dobro razmisli.

 admin sorry  zbog offtopic
Naslov: Odg: Mitsubishi Pajero & Hyundai Galloper
Autor: Baki - 07. 10. 2008. 13:12:59
Samo prijatelju Pajera uzmi i nema da brines. d4
Naslov: Odg: Mitsubishi Pajero & Hyundai Galloper
Autor: STARI AVDZIJA - 08. 10. 2008. 01:27:28
Ćao!!
Bolji pas od đžipa!!!! ;D ;D
Pazi, ker kad je slikan imao je desetak mjeseci jer je oštenjen u februaru pa uveden u lov i tek kad mu je pravo bio prvi lov naredne sezone ker mi pogine u decembru.Ovakav se ker u uzgoju ne dobije tek tako da sam mogao birati između njega i pajera j..o pajero ali sad ga nema pa neka i pajera. pic A Sejfo nadiže evo zbog čega:4.mjeseca se "uči"uplodit slike svojih baraka "toliko je ponosan na njih da jedva čeka da nam ih pokaže"Prije će go proči kroz čaršiju,biče ga manje stid. ref