Forum LOVAC

Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci => Terenci => Autor teme: nenolovac - 20. 04. 2011. 13:18:48

Naslov: nisan x-trail
Autor: nenolovac - 20. 04. 2011. 13:18:48
 Pozdrav forumašima!
     Čitam o terencima ali nigdje onaj koji bi mene zanimao. Nissan X-Trail. Čitam na netu i tamo se vodi kao terenac. Ne izgleda previsok, ali u tehnički podaci govore 19 cm udaljenost od tla i to je normalno, a sa visokoprofilnim gumama oko 20,5 cm. nije prevelik potrošač, a prostran je i ne prevelik. Ajmo lovci, ko ima kakva iskustva sa X-trailom. Napominjem da može poslužiti i kao obiteljski auto, a navodno se dobro ponaša na snijegu. 
Naslov: Odg: nisan x-trail
Autor: Neno - 20. 04. 2011. 13:44:44
Neloše, prvi 2,2 dizeli imaju problema s pumpama, ovjes je malo tanak ali to je SUV a ne rasni terenac.

Uglavnom auto je OK.

U tom segmentu Yeti je moj favorit  d4
Naslov: Odg: nisan x-trail
Autor: nenolovac - 20. 04. 2011. 20:05:52
Misliš da se Yeti može usporediti sa X-Trailom. Izgleda mi prenježan, a da je razvikan to je očito.
Naslov: Odg: nisan x-trail
Autor: .50AE - 20. 04. 2011. 23:00:57
Hm...yeti 180mm od tla, što je blizu X-traila...pogledaj što kažu o tome ovdje:
http://www.4kotaca.net/HR/wiki-Testovi/skoda-yeti-vozili-smo.htm (http://www.4kotaca.net/HR/wiki-Testovi/skoda-yeti-vozili-smo.htm)
tehnički podatci za yeti su tu:
http://www.skoda.com.hr/files/hr/download/datei/507.pdf (http://www.skoda.com.hr/files/hr/download/datei/507.pdf)

Što se terenaca tiče, priznam UAZ, Defender i Nivu...sve ostalo nisu terenci.
Možda je najbolje rješenje ne pokušavati naći kompromis između vozila za obiteljska putovanja i vozila za lov već te dvije stvari razdvojiti i imati ladu, užasa ili starog defa za po šumi i pristojan obiteljski auto za sve ostalo. Ako ništa drugo, bilo bi mi žao izgrebati na granje i šiblje novi auto (a o prigovorima familije na blato, mirise i tragove krvi po autu da niti ne govorimo).
Naslov: Odg: nisan x-trail
Autor: Neno - 21. 04. 2011. 07:59:41
Misliš da se Yeti može usporediti sa X-Trailom. Izgleda mi prenježan, a da je razvikan to je očito.

Nedaj se zavarati dizajnom nije Škoda ništa nježnija od X-traila.
Naslov: Odg: nisan x-trail
Autor: nenolovac - 21. 04. 2011. 08:18:31
Pa nije baš vrijeme za nas obične smrtnike održavati i registrirati dva vozila, pa zato i tražim univerzalno. Fala bogu mene moja familija razumije, jer od kada sam lovac odlazim u lov i idem po dosta lošim terenima sa osobnim. izgreban je ali ipak sam ja njega kupio, a ne on mene. Znači treba igrati LOTO pa kupiti landcrusera ili merc 300g.
Naslov: Odg: nisan x-trail
Autor: Neno - 21. 04. 2011. 09:03:12
Zavisi šta hočeš?

Rasni terenac tipa Merca G, Toyote LC ili defendera su neudobni puno troše i skupi su za održavanje.

Klasa crossovera tipa Quasqaia i sl je nekome dovoljna ali ako ih koristiš žešće po terenu u tri četiri godine rasturit če se skroz (kolega je ima Renault RX4 i nakon dvije godine pračenja Pajera po terenu rasturio mu je je skroz ovjes, na Pajeru nema ni naznake lufta  ;D)

Zlatna sredina SUV tipa ovog X-traila, Yeti,  Rav4 i sličnih
Naslov: Odg: nisan x-trail
Autor: .50AE - 21. 04. 2011. 18:44:38
Rasni terenac tipa Merca G, Toyote LC ili defendera su neudobni puno troše i skupi su za održavanje.
Defender 110 2,5 TDI  potrošnja u gradskoj vožnji sa uključenom klimom se nije penjala preko 12l, otvorena cesta 70-80 je bio 8-9l, težak teren (blokirani diferencijali i uključen reduktor) nije išao preko 20l no na autoputu kada ga stisneš preko 120 rezervar nije dovoljan za do Osijeka (negdje oko Kopanice točiš 70-ak litara  ;) ). Izuzetno udoban, prostran i jedan od rijetkih gdje nakon stotinjak km van asfalta nisam nosio bubrege u džepovima (za razliku od Pucha, Nive, Patrola). Jedini kvarovi u nekih 80-ak tisuća kilometara bile su probušene gume i otpuštanje crijeva za povrat viška goriva sa dizni što je riješeno sa par plastičnih vezica i par kapi Loctite ljepila za vijke.
Za zimske uvjete se Defender pokazao jako dobar. ;)
Naslov: Odg: nisan x-trail
Autor: Neno - 22. 04. 2011. 08:12:49
To za udobnost ti ne vjerujem jer sam provao, a za to što nemaš kvarova imao si sreče  ;)
Naslov: Odg: nisan x-trail
Autor: nenolovac - 22. 04. 2011. 09:00:14
Navozio sam se službenog defendera po žumberku i nemre se baš reći da je udoban. Kaj se tiče ponašanja na nijegu, kratki je još dobar, ali dugi je živo zlo. Težak i vrlo lako se zakopa, a na ledo mu nisi gazda da ima 8 pogona. Defender je stvoren za blato i kamen. To je moje iskustvo.
Naslov: Odg: nisan x-trail
Autor: silvertip - 22. 04. 2011. 09:28:38
neno daj nam reci kojem si ti gazda na ledu da znamo za buduću kupovinu
Naslov: Odg: nisan x-trail
Autor: nenolovac - 26. 04. 2011. 13:05:42

Defender kad stane na ledu, sam krene natrag bez obzira na žlajfe, a mislim da svi terenci koji su lakši od tone i pol bolje se drže na skliskom od defendera. Kaj se tiče gazde, pa svakog kojeg kupiš ti si mu i gazda, ak ga ne registriraš na ženu.
Naslov: Odg: nisan x-trail
Autor: toni(c) - 04. 05. 2011. 22:49:18

Ma i meni defender nije nesto, ima onaj kul (cool ili kako se vec pise) faktor, nesto kao i stara buba, al za nekakvu upotrebu bolje toyota, patrol, stari pajero i stosta drugog po meni.

Glede x traila - ne znam, mislim da ako se radi o polovnom npr. honda crv ili toyota rav nekako djeluju pouzdanije.
Naslov: Odg: nisan x-trail
Autor: nenolovac - 08. 05. 2011. 08:42:47
honda je u starijuoj izvedbi mislim samo benzinac, a toyota i košta. Odigrat ću rađe još jedno kolo lota pa bumo vidli.
Naslov: Odg: nisan x-trail
Autor: markor - 09. 05. 2011. 11:25:12
Za sve one koje zanimaju mogućnosti X-traila
Naslov: Odg: nisan x-trail
Autor: sgrah3 - 09. 05. 2011. 20:32:14
 d4 just d1Lijepe slike ,daj stavi slike kak je izašao van iz blata(ako je izašel) fre Tako ja mogu svoju Vectru zapeljati u blato ali kak izaći van. pic superti zagi
Naslov: Odg: nisan x-trail
Autor: jelen5 - 09. 10. 2014. 15:02:29
Ima li netko jos vise iskustva sa x-trailom..i ja sam zainteresiran a neznam kakav se pokazao kao terenac
Naslov: Odg: nisan x-trail
Autor: Boboo79 - 09. 10. 2014. 15:40:27
to nije terenac!!
Naslov: Odg: nisan x-trail
Autor: evaeva - 09. 10. 2014. 19:07:37
............ali može poslužiti za normalnu vožnju lovištem, jedino mu fale spore brzine.
Naslov: Odg: nisan x-trail
Autor: jelen5 - 10. 10. 2014. 03:40:27
Loviste je planinskog tipa uglavnom posvuda izgradjeni sumarijski makadamski putevi...kako je besparica nije vrijeme za dva vozila.mislim da je ovo vozilo i za grad i za planinu..nece koristit teske blatnjave i neprohodne terene vec event ako nocu padne koji cm snjega da se moze izvuci do gl ceste
Naslov: Odg: nisan x-trail
Autor: Fred - 10. 10. 2014. 07:58:45
Za ovo sto tebi treba sasvim dovoljno i previse ,ima ga moj stric vec godinama ,sto se tice kvarova za njih nezna ,
sasvim pristojan auto za grad a i putovanja .
Zahtjevniji tereni mu nisu neka prepreka sto se ovjesa i pogona tice ,ali izvana plasticni branici i rubnjaci vrlo lako pucaju pa nije preporucljiv za uske puteve i staze ,sve u svemu sluzi svrsi .  zagi
Naslov: Odg: nisan x-trail
Autor: robert.limeni - 22. 02. 2016. 20:37:15
Koja je razlika izmedju 2,2tdi i 2,2 dci, da li je to isti motor pa su samo oznaku mjenjali??
Naslov: Odg: nisan x-trail
Autor: evaeva - 22. 02. 2016. 21:31:01
tdi, dci, cdi, did, cdti, jtd, itd sve su oznake za dizelaše sa direktnim ubrizgavanjem ali svaki proizvođač ima svoju oznaku
Naslov: Odg: nisan x-trail
Autor: robert.limeni - 23. 02. 2016. 10:41:31
Nije isto, upravo pricao sa mehanicarem iz Baotica, upravu si da su direktna ubrizgavanja ali, 2.2 do 2003 je Nissanov motor a od 2004 nadalje unutra je 2.2 dci Renault.
Naslov: Odg: nisan x-trail
Autor: evaeva - 23. 02. 2016. 11:08:38
Nikad nisam na Nissanu vidio oznaku TDI (to je kod grupacije Wv, Audi, Škoda) Nissanovi svi motori su DCI, a sada jel motor Nissanov ili Renaultov to ne znam........inače ni Renaultov 2.2 Dci nije loš, koristi ga Laguna.
Naslov: Odg: nisan x-trail
Autor: robert.limeni - 23. 02. 2016. 11:46:42
Sluzbena oznaka je do 2003 bila dTi i to je Nissanov motor
Naslov: Odg: nisan x-trail
Autor: Expresica - 23. 02. 2016. 11:49:13
-