Forum LOVAC

Lovna kinologija => Odgoj i školovanje lovačkih pasa => Veterinarski kutak => Autor teme: Peko-BiH - 04. 11. 2009. 19:09:22

Naslov: Pas se valja u izmetu
Autor: Peko-BiH - 04. 11. 2009. 19:09:22
Pozdrav !Imam psa, star je 5 mjeseci, Barak. U zadnje vrijeme  se već dvaput uvaljao u izmet dok sam ga izvodio u šetnju. to mi predstavlja problem pogotovo sad zimus jer nesmijem ga puno kvasit.
Ako mi neko može pomoči kako da tu manu suzbijem, Hvala!!!
Naslov: Odg: Pas se valja u izmetu
Autor: File - 04. 11. 2009. 19:26:31
To je normalna pojava da se pas valja u crkotinu,balegu ili izmat od psa i sl. malo ga za šiju izvuci i vikni ne...

Meni psi neće u izmete nego u crkotinu što je možda i gore ;D al to se da i primjetit prvo počme njušit pa se vrtiti oko toga pa se onda baci ko u jaccuzi ;)
Naslov: Odg: Pas se valja u izmetu
Autor: nostromo - 04. 11. 2009. 20:38:44
Lako to. A ja san ima baseta koji je ima gust izist izmet, da ne kazen govno ;D, radije od bifteka...  Sve san pokusava za odbit ga al ovi ka Dijete sa kolodvora Zoo kad vidi kakicu na putu ;D

Zasto to?
Naslov: Odg: Pas se valja u izmetu
Autor: SEJFO - 04. 11. 2009. 20:43:57
 Pozzz!!! d4
Jedena od stručnih ili ti naučnih teorija kaže da pas "valjanjem" u svakojakim izmetima i strvinama u stvari kamuflira sebe...... čim sebi omogućava prilaženje bliže divljači koju lovi!!!!
 Ima još nekih tumačenja al ima i liga prvaka,,,,,,,,,kasnije....ćaos!!! zagi zagi
Naslov: Odg: Pas se valja u izmetu
Autor: Kljunko - 05. 11. 2009. 10:05:28
Pozzz!!! d4
Jedena od stručnih ili ti naučnih teorija kaže da pas "valjanjem" u svakojakim izmetima i strvinama u stvari kamuflira sebe...... čim sebi omogućava prilaženje bliže divljači koju lovi!!!!
 Ima još nekih tumačenja al ima i liga prvaka,,,,,,,,,kasnije....ćaos!!! zagi zagi


 To je točno jer se potreba za takvim aktivnostima pojačava ako psa često perete mirišljavim šamponima i ulazite u zatvoren krug  d1. (Šampone treba izbjegavati i iz drugih razloga) I u ovoj prilici vrijedi pravilo da je kazna učinkovita bez odlaganja, znači valjanje i hvatanje odnosno kažnjavanje na djelu, jer sa zakašnjenjem ne vrijedi.