Forum LOVAC

Lovna kinologija => Odgoj i školovanje lovačkih pasa => Veterinarski kutak => Autor teme: SEJFO - 04. 02. 2009. 22:20:21

Naslov: PAS VRTI GLAVOM LIJEVO DESNO!!
Autor: SEJFO - 04. 02. 2009. 22:20:21
 Pozdrav!!!
 Ma ponekad mi se desi da mi psi vrte glavom u krug  kod velikog psa mi je jednom veterinar rekao da je to upala ušiju, i dao mi dexametazon kapi i ta se upala smirila ali evo opet mi se ponavlja i kod pasa i kod štenaca: JEL To To il može biti i nešto drugo!!!
 Hvala za odgovor!!!
Naslov: Odg: PAS VRTI GLAVOM LIJEVO DESNO!!
Autor: KOBI - 04. 02. 2009. 22:21:39
Sad ozbiljno:
Cudno mi je da se bas kod svih to dogadja.jel moguce da svi istovremeno imaju upalu...
Naslov: Odg: PAS VRTI GLAVOM LIJEVO DESNO!!
Autor: Huntercro - 04. 02. 2009. 22:21:55
upala ušiju def
Naslov: Odg: PAS VRTI GLAVOM LIJEVO DESNO!!
Autor: SEJFO - 04. 02. 2009. 22:26:48
Hvala Huntercro d4
 i ja to mislim al znaš onu narodnu selo je pametnije od medvjeda-tu mislim na sebe a ne na "našeg" MEDU!!
Naslov: Odg: PAS VRTI GLAVOM LIJEVO DESNO!!
Autor: KOBI - 04. 02. 2009. 22:30:51
Obrati se istom veterinaru jer on je upucen u slucaj.
 
Naslov: Odg: PAS VRTI GLAVOM LIJEVO DESNO!!
Autor: SEJFO - 04. 02. 2009. 22:34:08
 Sutra ih "liječim"""!!! zagi
Naslov: Odg: PAS VRTI GLAVOM LIJEVO DESNO!!
Autor: KOBI - 04. 02. 2009. 22:34:54
I javi nam rezultate...
Naslov: Odg: PAS VRTI GLAVOM LIJEVO DESNO!!
Autor: Lazar - 04. 02. 2009. 22:58:27
i ja bi reko da je upala usiju koju izaziva prljavstina u usima ,ima pasa kojima redovno treba usi cistit,mene samo buni to da i drugi psi to imaju istovremeno
Naslov: Odg: PAS VRTI GLAVOM LIJEVO DESNO!!
Autor: Harry P. - 04. 02. 2009. 23:43:15
Ma pusti ti veterinara, stavi ti njima ovo i proći će, a također više nikada ih vjetar neće "propuhati"
(http://img155.imageshack.us/img155/8420/titnicizauidq7.jpg)


 happi happi happi
Naslov: Odg: PAS VRTI GLAVOM LIJEVO DESNO!!
Autor: SEJFO - 04. 02. 2009. 23:59:02
 E da mi ne napomenu za slušalice zaboravio bih, hvala ti k"o bratu!!! (srešćemo se ;))
 Ma Lazo kod barka je malo zeznuto imaju duge dlake i u uhu pa im to pravi zajebancije makar kod mojih!!! zagi  Al evo slušalice rješavaju stvar j...m li mu rodicu!! ;) zagi
Naslov: Odg: PAS VRTI GLAVOM LIJEVO DESNO!!
Autor: miroslav_dabic - 05. 02. 2009. 00:55:05
da nije neko virusno oboljenje,pa zato svi....
Naslov: Odg: PAS VRTI GLAVOM LIJEVO DESNO!!
Autor: Kljunko - 05. 02. 2009. 07:16:21
 Vjerojatno šugarac, mali paraziti u ušima (zvukovodu) psa. Postoje kapi za to i obično sadržavaju benzil benzoat (nekad se time liječio svrab kod djece/ljudi). Nakon upotrebe kapi jako brzo nastupi poboljšanje ali recidivi su česti. Otorinci humane medicine znaju reči da se u uho ne gura ništa tanje od lakta pa bih se tog uputstva trebalo držati i kad su psi u pitanju. Čišćenje štapićina i sl.  uf
Naslov: Odg: PAS VRTI GLAVOM LIJEVO DESNO!!
Autor: kerber - 05. 02. 2009. 22:07:27
Takođe mislim da imaju parazite šugarce u ušima koji se lako prenose sa psa na psa u RH ima odlična Bayerova ampula koja rješava taj problem i uništava sve parazite na psu i u psu istovremeno zove se ADVOCAT aplicira se na kožu kao obični fontline ali je puno jača i šireg spektra na parazite svih tipova u RH košta oko 70 KN za jedng psa dimenzija goniča provjereno djelotvorno. Malo je skuplja ali vam istovremeno pokriva psa od buha i krpelja i lječi parazite.
Naslov: Odg: PAS VRTI GLAVOM LIJEVO DESNO!!
Autor: nostromo - 05. 02. 2009. 22:15:42
Meni je nedavno kuja tresla glavom i ja s njom u veterinara. dotur pogleda u uvo i kaze da joj je u uvetu stoklas(trava). od kud stoklas u ovo doba godine, e pa punac pasima stavija slamu u kucicu, j... ga. a vet kad je vidija terijerku na stolu odma je reka anestezija+ovo+ono= 450kn uf

prica nema veze sa temom jer i meni je logicno ovo sa parazitima kad su svi pasi u pitanju, al  mozda jednog dana nekom pomogne sprijeciti ili izljeciti...
Naslov: Odg: PAS VRTI GLAVOM LIJEVO DESNO!!
Autor: Neno - 06. 02. 2009. 08:14:36
Imam sličan problem s seterom,ali on trese glavom samo prvih minutu kada ga pustim iz boksa prije i poslje sam ga promatrao i tada ne trese.  ččč
Naslov: Odg: PAS VRTI GLAVOM LIJEVO DESNO!!
Autor: draganco - 06. 02. 2009. 11:27:17
Imam sličan problem s seterom,ali on trese glavom samo prvih minutu kada ga pustim iz boksa prije i poslje sam ga promatrao i tada ne trese.  ččč
Tipicna infektivna Bolest kod  Pasa s Klempavim usima.
Usled prljavstine u Boksu, najcesce dolazi do tog oboljenja, u pocetku nije toliko kriticno.
Kasnije kada predje u Hronicno tesko je leciti, potrebno je ispiranje usiju nekim Kapima i rastvorima.

Pas koji u Boksu trese usima, kasnije van boksa ne, mislim da je to zbog prisustva tih infektivnih cestica u vazduhu(boks) koje izazivaju svrab i bol.
Meni je nastaradao NKD od iste infekcije, procureli usi, kasnije se manifestovalo kroz otvorenu ranu.
Zato odmah kod pravog Vetrinara za Pse a ne kod Stocara.
U boksu je pozeljno izvrsiti dezinfekciju.
Naslov: Odg: PAS VRTI GLAVOM LIJEVO DESNO!!
Autor: Neno - 06. 02. 2009. 12:47:36
Hvala Draganco.

Kapi več imam, a za boks da li če varikina biti dovoljna ili trebam nešto jače?
Naslov: Odg: PAS VRTI GLAVOM LIJEVO DESNO!!
Autor: draganco - 06. 02. 2009. 21:03:37
Hvala Draganco.

Kapi več imam, a za boks da li če varikina biti dovoljna ili trebam nešto jače?
Za dezinfekciju boksa nije lose koristiti Zivu Sodu.

Dok za ispiranje usiju nije lose koristiti nisko procentni rastvoreni Hidrogen ili Kartionovo ulje.