Autor Tema: Streljana ZADAR I OKOLICA!  (Posjeta: 57746 vremena)

Offline Laufer 223

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2146
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #15 u: 16. 03. 2015. 21:39:16 »
Pravilnik o načinu uporabe lovačkog oružja i naboja.
Članak 4.
 Za odstrel pojedine veste divljači dopušteno je rabiti samo lovačko oružje i naboje u skladu s odredbama ovog pravilnika. Ovlaštenik prava lova može zahtijevati, prije početka lova, da se prethodno provjeri preciznost kod lovačkog oružja s užljebljenim cijevima.
Osoba odgovorna za lov odredit će strelište ili drugo mjesto u lovištu gdje će se obaviti prethodna provjera preciznosti lovačkog oružja iz stavka 2. ovog članka.

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #16 u: 16. 03. 2015. 21:42:51 »
Da, ima još negdje da se neki pravilnik ne odnosi na mjesta u lovištu određena za to. Može se, sigurna pozicija prema kakvom brijegu ili malo nasipa . Mi smo nedavno pucali trap u lovištu, poslana obavijest nadležnoj PP i sve ok.

Offline Laufer 223

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2146
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #17 u: 16. 03. 2015. 21:48:50 »
Mislim da je bilo u Zakonu iz 94 da svaki lovoovlaštenik za svoje potrebe u lovištu može urediti mjesto za isprobavanje oružja (streljanu) E sad neki to imaju u sklopu lovačke kuće, neki u pogodnom dijelu lovišta.

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #18 u: 16. 03. 2015. 21:52:47 »
Zagorci gdje sam bio gost imaju trap streljanu iza doma. U sred mjesta, i prijeko nekih 250m su kuće. Ne znam kako im to prolazi.

Offline Laufer 223

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2146
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #19 u: 16. 03. 2015. 21:54:57 »
I moje bivše matično LD ima isto lovački dom i streljanu usred sela. Kad je utakmica cijelo selo dođe gledat, prvi susjedi dsobiju besplatni gulaš i svi zadovoljni,

Offline RANGER94

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #20 u: 16. 03. 2015. 21:55:23 »
Nitko nece odgovornost,što ako se ne daj bože sto dogodi,ode rsdno misto i karijera,najlakše je ovako i vjerojatno si u pravu ranger,pitaj u snajpera on želi osnovati klub za long range,pucaju malo po Viru zagi
Bilo je povise deponije di je po grada prije pucalo i bilo je ok! Onako nam nesto triba! Da nas policija ne tira, a da nije opasno! Vir isto nije legalan i nije se igrati! A meni nije ni na ruku, tako da....

Offline MladenP

  • K 100
  • **
  • Postova: 242
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #21 u: 16. 03. 2015. 23:36:01 »
Eto, vec nas je dvoje! Jel mozemo doci do Perica?

Ja sam treći a mislim da bi mogao naći još jednoga iako nije član ovog foruma.
Pozdrav svima.
« Zadnja izmjena: 16. 03. 2015. 23:38:48 od MladenP »
Samo precizna puška je lijepa puška, ostale su samo lijepi zidni ukrasi.

Offline RANGER94

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #22 u: 17. 03. 2015. 07:16:08 »
Nema veze sto nije clan! Bitno da nas je nekoliko i da nam se kaze na koja vrata ici kucati, da dobijemo neki nasip na osami di moremo postavit metu i opusteno pucati! I to je izvedivo...Nenaseljenog i zapustanog terena ima koliko oces!

Offline Mario_Zg

  • K
  • *
  • Postova: 68
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #23 u: 17. 03. 2015. 11:13:37 »
Di god da idete pucat a da vas policija ulovi oduzet ce vam momentalno oruzje tako da nije za igranje. Streljana u Lisicicu vam je idealna. HV to jako rijetko koristi a velika je dosta. Saljite upit u lovacki i streljacki savez pa mozda nesto postignete. Par puta sam bio u Lisicicu na kapiji streljane i to je dugooo ohoho. Prvi dio cca 300m je ravan a poslije ide ubrdo. Veca je nego "Vrapcanski potok" gdje mi pucamo makar duplo. Glupo je da stoji a da vi nemate gdje pucati. Pogledajte na google maps koliko je to.
Oružja uvijek premalo...

Offline mbiloglav

  • K 500
  • ***
  • Postova: 966
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #24 u: 17. 03. 2015. 12:09:38 »
Mario slažem se s tobom a što se tiče trapa,skeeta ili parkura tu su puuno blaži kriteriji za strelište zagi

Offline RANGER94

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #25 u: 17. 03. 2015. 12:59:02 »
Na koji kontakt da upitam vezano za Lisicic? Mbiloglav, imas li ti kakvu ideju?

Offline RANGER94

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #26 u: 17. 03. 2015. 13:51:11 »
Evo, za pocetak sam pronasao broj i kontaktirao glavnog tajnika hrvatskog streljackog saveza kao krovne udruge! Covik je skroz korektan, na nivou, ali njihova zadaca nismo mi vec izrada civilnog strelista(papirologija 5 godina i 5 milijuna eura tako reci-sam kaze). Pitao me je sto je sa Sepurinom(naravno odbijenica), a kada san mu spomenuo Lisicic rekao je da se raspitamo u cijem je vlasnistvu, jer ako s njom vise ne gospodari MORH da bi se tu mozda dalo nesto rijesiti(opet mi sami, ne HSS)! Nekoliko puta mi je spomenuo ono o cemu su kolege pisali tu na forumu, a to je improvizirano streliste u lovistu uz najavu nadleznom tijelu! Ajde, ni ne bi isli svaki dan pa nije problem osmisliti di i prijaviti pucanje nekad...Dogovorimo se, organiziramo i gustamo, a da nam policija ne moze nista! Dakle, moramo pronaci teren na kojem cemo imati kvalitetan grudobran(ako to ne bude Lisicic) i tu krenuti! Kada se par puta prijavi skup i ima papir tako ce i ostati za dalje i necemo smetati nikom! Mislim da ne bi tribalo biti problema! I on sam kaze da je katastrofa sto nemamo di upucati pusku i trenirati te sto je o lovcima, strijelcima i ljubiteljima oruzja stvorena totalno kriva slika...Evo, prvi korak(informativno) je pokrenut...Ajmo dalje!

Offline Mario_Zg

  • K
  • *
  • Postova: 68
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #27 u: 17. 03. 2015. 14:06:01 »
Eto i to je nesto. Lisicic je jos uvijek pod HV koliko znam. Lako se to provjeri budem ja veceras kad dodjem do racunala. Inace sam rodom odozdo tako da dosta cesto prolazim onuda i cudi me sto ta streljana nije u funkciji za lovce i strijelce. Moguce da je problem taj sto onda tamo treba biti sluzbujuci jer inace nema nikog. Moglo bi se dogovorit da se da streljana na koristenje nekom od lokalnih lovackih udruga ili streljackih klubova pa da bude odredjen covjek koji bi otvorio streljanu i bio dostupan na telefon za rezerviranje termina. Di je dobre volje sve se da rjesit. Streljana Lisicic je za vas idealna, okolo ima gusto posadjene borove a duljine i sigurnog prostora iza ima dovoljno. Probajte slat upit na ministarstvo obrane kao klubovi i udruge. Mora se nesto pokrenuti. I ja bi rado koji put dok sam dolje opalio koji metak. Uostalom i streljana Vrapcanski potok je vojna i koriste je i lovci i strijelci.
Oružja uvijek premalo...

Offline spinnaker

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2113
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #28 u: 17. 03. 2015. 14:31:08 »
Ranger je sve napisao. Nitkom nije u interesu osim ljudi koji bi pucali.
A to da bi vojska ustupila okaci macku o rep, pogotovo na 300m

Offline RANGER94

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #29 u: 17. 03. 2015. 14:44:37 »
Potpuno se slazem sa obadva zadnja posta! Mario_Zg, ajde vidi pod kim je Lisicic! Necemo odustati! Jos da mi Zadrani dadu malo podrske, eto ga...