Autor Tema: Lov na velikim daljinama  (Posjeta: 403168 vremena)

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #510 u: 16. 02. 2010. 12:18:03 »
Kod nas su cijene puno pitomije. Moj prijatelj s kojim lovim cesto ima dva na 204Ruger i 270WSM i oba su prekrasna. probao sam obe puske i optike kao i njihova nocna svjetla su jako dobra.
Ry pa oni su kod tebe u istom gradu otici im u posjetu pa pogledaj prije nego sto ista kupis. Nije lako kupiti optiku u ducanu jer jako malo mozes korektno procjeniti/ makar ja tako mislim. Treba dobro procitati i shvatiti specifikacije a u ducanu mogu samo vidjeti da je fizicka izrada OK ili ne...
pazljivo biraj koncanicu a oni imaju brdo opcija.

Offline mve

  • K 500
  • ***
  • Postova: 762
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #511 u: 19. 02. 2010. 08:31:05 »
Dva laička pitanja;

Kod "dalekog " pucanja-koja je max daljina do koje se ne mora voditi računa o zakrivljenosti zemljine površine i njene rotacije?? (čitao sam negdje da i to ima utjecaj)

Postoji li nešto kao svjetski rekord, odnosno zabilježena najveća daljina na kojoj je netko nešto pogodio??

Hvala.
Moj Zagreb tak imam te rad...

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #512 u: 19. 02. 2010. 08:36:08 »
bas sam ovih dana u njemackom kalibru cito o testu na 1600m, jedva su dobili grupu od 40x60cm,najveci problem kod takvih stvari jevjetar koji nije bio primjetan al je nosio zrno skoro 4,5m ustranu
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #513 u: 19. 02. 2010. 08:40:24 »
aaa...mislis ono da kada gadjas nesta na severnoj hemisferi projektil vuce malo desno , a na juznoj levo?
To uposte nije bitno u koliko ti je ceka tacno  na magentnim polovima, ako nije vislja od 4m i ako srndac nije dalje od 130m
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #514 u: 19. 02. 2010. 08:43:27 »
 hao hao ja mislio postat malo ozbiljan ,cak i nik promijenio a zajebancija vidim da ide i dalje  hao hao
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline mve

  • K 500
  • ***
  • Postova: 762
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #515 u: 19. 02. 2010. 08:45:24 »
pesi ga sad a ozbiljno sam pitao. Ali ajde sad ako to postoji da mi netko odgovori..Ili nek mi kaže da je glupo pitanje pa nek brišu..
Moj Zagreb tak imam te rad...

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #516 u: 19. 02. 2010. 08:47:07 »
ozbiljno sam ti odgovorio
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #517 u: 19. 02. 2010. 08:48:39 »
neznam al mislim da zakrivljenost moze da bude problem jer vise nevidis cilj usta pucas
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #518 u: 19. 02. 2010. 08:56:24 »
zakrivljenost nema veze ako nema kretanja i sila (centifugalne) izazvanhih njime...
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline mve

  • K 500
  • ***
  • Postova: 762
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #519 u: 19. 02. 2010. 08:56:52 »
sorry onda, ovo nisam znao da ide lijevo desno u ovisnosti od toga na kojoj si hemisferi.
Pitah jer smo u vojsci gađali shiluetu tenka na cca 1,4-1,8km neznam koliko-neposredno (vidiš metu)- pomoću ciljne sprave, pa nisam vidio "zakrivljenost" ili se ne sjećam - osim od terena.
A ovo drugo pitanje-jel to uopće postoji??
Moj Zagreb tak imam te rad...

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #520 u: 19. 02. 2010. 09:00:57 »
ovaj test sto sam cito je radjen na jednom vojnom poligonu u njemackoj i pokusavali su i sa standardnim snajperskim puskama al im optika nije bila dovoljno jaka da uoce cilj na 1600m
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #521 u: 19. 02. 2010. 09:02:33 »
neznam jel dozvoljeno skenirat artikal i postavit ga ovdje vrlo interesantno
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #522 u: 19. 02. 2010. 09:02:44 »
postoji ali udaljenosti koje pominjes su male u odnosu na brzinu projektila i zahtevanu preciznost. merljive su doduse ali nebitne. Isto je i sa recimo pucanjem do 1000 jardi, ne brini za to
a to levo desno...idi pusti vodu u WC i videces da rotira u suprotnom pravcu od vode u mom WC
ako imas chuchavac onda nista hao
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline mve

  • K 500
  • ***
  • Postova: 762
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #523 u: 19. 02. 2010. 09:03:10 »
Ry ovo što si rekao sjeverna-južna hemisfera- ima veze sa magnetskim polovima? ili?, a ima li utjecaja sama zemljina rotacija na daleke hice. Znam da je najveća  pesi vjetar ali i ovo me zanima
Moj Zagreb tak imam te rad...

Offline mve

  • K 500
  • ***
  • Postova: 762
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #524 u: 19. 02. 2010. 09:05:24 »
postoji ali udaljenosti koje pominjes su male u odnosu na brzinu projektila i zahtevanu preciznost. merljive su doduse ali nebitne. Isto je i sa recimo pucanjem do 1000 jardi, ne brini za to
a to levo desno...idi pusti vodu u WC i videces da rotira u suprotnom pravcu od vode u mom WC
ako imas chuchavac onda nista hao

Ok onda, idem pustit vodu već sam dosta toga  na  :pferd: pa da dalje ne ispadam glup....
Moj Zagreb tak imam te rad...